Mroczna Rada

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Mroczna Rada
Twórca/Twórcy Darth Vitiate
Przywódca/Przywódcy Imperator Sithów
Kwatera główna Kaas
Lokacja/Lokacje
Data założenia 4980 BBY
Data reorganizacji
Przynależność Odrodzone Imperium SithówMroczna Rada to dwunastoosobowy organ rządzący Odrodzonym Imperium Sithów po jego odbudowie przez Imperatora Sithów, który stanął na jego czele.

Historia

Zebranie Mrocznej Rady.

Po zakończeniu wielkiej wojny nadprzestrzennej w roku 4990 BBY Imperium Sithów zostało prawie doszczętnie zniszczone. Przeżyli tylko nieliczni Sithowie. Resztki floty Sithów przez blisko dwadzieścia lat wykonywały ryzykowne skoki w nadprzestrzeń w przypadkowych kierunkach, poruszając się po dawno zapomnianych szlakach. W końcu Sithowie trafili na opuszczoną, porośniętą dżunglą Dromund Kaas w Nieznanych Regionach, gdzie postanowili rozpocząć odbudowę Imperium. W ciągu stulecia wybudowano miasto Kaas, and którym górowała czarna cytadela. Kaas stało się główną siedzibą imperatora i Mrocznej Rady, a także armii, floty i wywiadu. Potężny lord Sithów, który tytułował się Imperatorem Sithów użył mrocznych rytuałów by stać się długowiecznym. Zmieniło to jonosferę planety, która spowita w mroku była nękana burzami elektrycznymi. Imperator w 4980 BBY powołał dwunastoosobowy organ zwany Mroczną Radą.

To właśnie Mroczna Rada wraz z Imperatorem opracowywała plany i taktykę. Była ona również pośrednikiem pomiędzy władcą, a lordami, którzy otrzymywali od niej rozkazy. W 3681 BBY Imperium zaatakowało Republikę wywołując trwającą 28 lat wielką wojnę galaktyczną. W wyniku intryg imperatora i Rady, Sithowie wygrali wojnę, plądrując Coruscant i zmuszając Republikę do podpisania korzystnego dla Imperium traktatu, który dzielił galaktykę na dwie strefy wpływów. Następnie Rada kontynuowała realizację tajemniczego planu imperatora podczas zimnej wojny. W czasie wojny Rada za siedzibę obrała przywróconą do życia akademię Sithów na odbitym na początku konfliktu Korribanie.

Źródła