Timeline 5: The Battle of Bothawui

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Timeline 5: The Battle of Bothawui
Serial: Timeline
Odcinek: 5
Data premiery w USA: 23 października 2009
Czas trwania: 4 minuty
Czas w chronologii:
Poprzedni: Timeline 4: The Empire Changes Strategy
Następny: Timeline 6: Onslaught of the Sith Empire


Timeline 5: The Battle of Bothawui (Chronologia 5: Bitwa o Bothawui) to piąte holograficzne nagranie stworzone przez archiwistę biblioteki Jedi, mistrza Gnosta-Durala. Film ukazał się 23 października 2009 na oficjalnej stronie gry The Old Republic. Dotyczy zwycięstwa Republiki w bitwie o Bothawui w roku 3671 BBY, w czasie wielkiej wojny z Imperium Sithów.

Opis

Oryginalny

Gnost-Dural focuses on the Battle of Bothawui, where the Republic's brave stand against the Empire revived hope across the Galaxy.

Tłumaczenie

Gnost-Dural skupia się na bitwie o Bothawui, gdzie dzielny opór Republiki przeciwko Imperium przywrócił galaktyce nadzieję.

Streszczenie

Bitwa o Bothawui.

3671 BBY. Od dziesięciu lat w galaktyce trwa wielka wojna. Po długotrwałej serii zwycięstw na Zewnętrznych Rubieżach i zdobyciu sektora Seswenna siły Imperium Sithów docierają na Środkowe Rubieże. Podczas gdy Imperator Sithów i imperialne dowództwo sądzi, że Republika wciąż goi rany, Jedi i republikańscy żołnierze zastawiają pułapkę. Gdy Sithowie docierają do przestworzy nad Bothawui, flota Republiki atakuje i niszczy okręty Imperium. Wieść o nieoczekiwanym zwycięstwie rozchodzi się po całej galaktyce dając jej mieszkańcom nową nadzieję. Jednak Imperium nie daje za wygraną i ponownie uderza na planetę. Potężne tarcze planetarne uniemożliwiają bombardowanie orbitalne, więc oddziały Imperium są zmuszone do walki na powierzchni. Armia Republiki pod komendą mistrza Jedi Beltha Allusisa liczy ponad osiemdziesięciu świetnie wyszkolonych rycerzy Jedi oraz cztery tysiące żołnierzy.

Ostatni obrońcy Bothawui.

Jej zadaniem jest obronienie generatora tarcz przed licząca pięćdziesiąt tysięcy żołnierzy armią wroga. Pewne siebie dowództwo sił Imperium wysyła całe siły prosto na obrońców planety. Jednak oficerowie Imperium lekceważą odwagę i determinację przeciwnika. Na każdego zabitego żołnierza Republiki, przypada dziesięciu zabitych imperialnych. Pomimo tego z czasem na polu walki pozostaje zaledwie garstka Jedi i żołnierzy Republiki. W uznaniu dla odwagi przeciwnika, Wielki moff Zellos proponuje ocalałym układ: jeśli się poddadzą, zostaną oszczędzeni. Obrońcy zostają pokonani, lecz wcześniej zmuszają siły Imperium do odwrotu. Republika odzyskała nadzieję. Jednak nie była to nadzieja na zwycięstwo, lecz na przetrwanie.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Galeria

Obsada

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]