Timeline 1: Treaty of Coruscant

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Timeline 1: Treaty of Coruscant
Serial: Timeline
Odcinek: 1
Data premiery w USA: 28 marca 2009
Czas trwania: 4 minuty 12 sekund
Czas w chronologii: 3653 BBY
Następny: Timeline 2: The Mandalorian Blockade is Broken


Timeline 1: Treaty of Coruscant (Chronologia 1: Traktat na Coruscant) to holograficzne nagranie stworzone przez archiwistę biblioteki Jedi, mistrza Gnosta-Durala. 28 marca 2009 film został umieszczony na oficjalnej stronie gry The Old Republic. Dotyczy splądrowania Coruscant i traktatu kończącego w 3653 BBY (0 ATC) trwającą dwadzieścia osiem lat wielką wojnę galaktyczną.

Opis

Oryginalny

After decades of war, the Sith Empire sacked Coruscant and forced the Republic into a painful peace treaty.

Tłumaczenie

Po dekadach wojny, Imperium Sithów plądruje Coruscant i zmusza Republikę do zawarcia krzywdzącego traktatu.

Historia nagrania

Przygotowanie nagrania zostało zlecone Gnost-Duralowi przez Radę Jedi, która poprosiła archiwistę o uporządkowanie ostatnich wydarzeń i zachowanie informacji o nich w formie nagrań.

Streszczenie

Zawarcie traktatu na Coruscant.

3653 BBY. Wyczerpana wojną Republika Galaktyczna nie jest w stanie skutecznie się bronić. Nieoczekiwanie Imperium Sithów składa jej propozycję rozmów na temat zawieszenia broni i pokoju. Pomimo ostrzeżeń Rady Jedi, Senat Galaktyczny przystaje na tą propozycję. Podczas gdy przedstawiciele Republiki i Mrocznej Rady omawiają warunki przyszłego traktatu na Alderaanie, Sithowie rozpoczynają realizację planu imperatora Sithów.

W przestrzeniach ponad Coruscant niespodziewanie pojawia się flota Imperium. Sithowie atakują planetę-miasto. świątynia Jedi zostaje zniszczona, a na planecie zaczyna się okupacja. Nie mając wyboru Republika przystaje na warunki Sithów i podpisuje traktat z Coruscant. Na jego mocy Republika musi oddać Imperium wiele systemów, a Jedi i żołnierze muszą opuścić pola bitew. Galaktyka zostaje podzielona na dwie strefy wpływów. Wściekli senatorowie obwiniają Jedi za wszystkie nieszczęścia. Zakon przenosi się na tajemniczą planetę Tython, gdzie budują enklawę i nową świątynię. Tymczasem Imperator pozostawia władzę Mrocznej Radzie i kontynuuje snucie swoich nikomu nieznanych planów.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Organizacje i tytuły

Galeria

Obsada

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]