Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Deceived

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy zwiastunu. Zobacz też: książkę o tym samym tytule.
Bitwa o swiatynie.jpg
Deceived
Reżyseria: Dave Wilson
Data premiery w USA: 1 czerwca 2009
Czas trwania: 3 minut, 53 sekundy
Czas w chronologii: 3653 BBY
Następny: Hope


Deceived [1] to pierwszy zwiastun The Old Republic, który ukazał się na oficjalnej stronie gry rankiem 2 czerwca 2009. Firma BioWare zaprezentowała go na targach E3 w Los Angeles, które rozpoczęły się tego dnia. Niespełna czterominutowy zwiastun (3 minuty 53 sekundy) wywołał bardzo duże poruszenie wśród fanów Gwiezdnych wojen - liczne posty i komentarze pojawiły się nie tylko na stronach dotyczących Gwiezdnych wojen, ale także na portalach poświęconych animacji i grafice 3D (z racji tego, że trailer stoi na bardzo wysokim poziomie pod względem wizualnym) oraz grom komputerowym/wideo.

Zwiastun został przygotowany na zlecenie BioWare przez studio Blur, odpowiedzialne także za drugi zwiastun gry, który ukazał się na targach E3 w czerwcu 2010. Reżyserem Deceived był Dave Wilson, natomiast muzykę skomponował John Williams. Jedynym aktorem pracującym przy zwiastunie był Jamie Glover, który podkładał głos postaci Dartha Malgusa.

Oficjalny opis

Oto oficjalny opis zwiastuna z oficjalnej strony The Old Republic:

Splądrowanie Coruscant. Było to koronne osiągnięcie ambitnej strategii militarnej Imperium Sithów i moment, który na zawsze zmienił historię Starej Republiki. Mogliście czytać o tym wcześniej, ale nasz pierwszy filmowy zwiastun prezentuje to wydarzenie z zapierającą dech akcją i pięknymi detalami.

Przywódcy Republiki udali się na Alderaan by zaangażować się w dające nadzieję na pokój rozmowy z Imperium Sithów. Najpotężniejsi Jedi towarzyszyli im w celu ochrony przez imperialnym podstępem. Jednak prawdziwym celem Imperium było wywabienie najsilniejszych obrońców Republiki z dala od Coruscant i przygotowanie się na zuchwały atak. Pod dowództwem lorda Angrala, flota Sithów nadciągnęła nad stolicę Republiki po raz pierwszy od wieków. Wyprzedzając flotę, najsilniejsi wojownicy Sithów lecą skradzionym republikańskim statkiem ku orbicie Coruscant. Ich misja jest najważniejsza - zniszczenie mainframe'u siatki obrony planetarnej, ukrytej w sercu świątyni Jedi.[2]

Treść

Zwiastun przybliża nam wydarzenia które miały miejsce przed podpisaniem traktatu coruscańskiego. Na Coruscant kieruje się tajemniczy statek kosmiczny. Jego cel to świątynia Jedi. Pasażerowie - skryty pod kapturem lord Sithów, Darth Malgus, oraz jego twi'lekańska kochanka, Eleena Daru - udają się do wnętrza kompleksu, po drodze zabijając lub obezwładniając próbujących ich zatrzymać żołnierzy Republiki. Spacer świątynnym holem nie trwa długo - drogę intruzom zagradza kilkoro Jedi, z pewnym mistrzem na czele. Nieproszeni goście zdają się być otoczeni, ale wtedy w świątynię wbija się kanonierka, robiąc w niej wielką wyrwę i niszcząc wiele kolumn przed ostatecznym zatrzymaniem się. Wrota wraku otwierają się i wielu Sithów ukazuje się, zapalając swoje szkarłatne miecze świetlne. Rozpoczyna się epicka walka pomiędzy dużą liczbą Jedi i Sithów. Najeźdźcom podczas starcia pomaga także łowczyni nagród, Shae Vizla, która chwilę przed atakiem przedostała się do świątyni i zaczęła zabijać strażników obiektu. Walka trwa, w pojedynek wdają się Darth Malgus i Ven Zallow. Po spektakularnej walce Sith ostatecznie zwycięża, przebijając Jedi mieczem świetlnym. Mistrz pada, widząc przed sobą nadciągającą flotę inwazyjną - myśliwce i niszczyciele Sithów. Na Coruscant rozpoczyna się wielka bitwa. Sithowie zwyciężają.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Linki zewnętrzne

Przypisy

  1. Deceived - oszukani, zwiedzeni, zmyleni.
  2. The Sacking of Coruscant. It was the crowning achievement of the Sith Empire’s ambitious military strategy and the moment that changed the history of the Old Republic forever. You may have read about it before, but our first cinematic trailer captures this event with breathtaking action and beautiful detail. Republic leaders have traveled to Alderaan to engage in promised peace talks with the Sith Empire. The most powerful Jedi have accompanied them to safeguard against an Imperial deception. The Empire’s real motive, however, was simply to lure the Republic’s strongest defenders away from Coruscant and set the stage for an audacious attack. Under the command of Lord Angral, the Sith fleet approaches the Republic’s capital planet for the first time in centuries. In advance of the fleet, the strongest Sith Warriors have flown a stolen Republic ship into Coruscant’s orbit. Their mission is critical – to destroy the planet’s defense grid mainframe hidden in the heart of the Jedi Temple.


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!