Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Timeline 9: The Mandalorian Wars

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mandalor Ostateczny kontra Revan.jpg
Timeline 9: The Mandalorian Wars
Serial: Timeline
Odcinek: 9
Data premiery w USA: 6 sierpnia 2010
Czas trwania: 4 minuty
Czas w chronologii:
Poprzedni: Timeline 8: The Jedi Civil War
Następny: Timeline 10: The Exar Kun War


Timeline 9: The Mandalorian Wars (Chronologia 9: Wojny mandaloriańskie) to dziewiąte holograficzne nagranie stworzone przez archiwistę biblioteki Jedi, mistrza Gnost-Durala. Film ukazał się 6 sierpnia 2010 na oficjalnej stronie gry The Old Republic. Dotyczy on ataku Mandalorian na terytoria Republiki w czasie wojen mandaloriańskich w roku 3964 BBY (311 BTC).

Opis

Oryginalny

Mandalorian invaders defeated the Republic in battle until rebellious Jedi disobeyed the Jedi Council to enter the war.

Tłumaczenie

Mandaloriańscy najeźdźcy wygrywali z Republiką w walce, dopóki zbuntowani Jedi nie zignorowali Rady Jedi by dołączyć do wojny.

Streszczenie

Mandaloriańscy wojownicy.

Rok 3976 BBY. Mandalor Ostateczny, przywódca wojowniczych Mandalorian, jednoczy po wielkiej wojnie Sithów swoich pobratymców, przygotowując się do wojny. Mając do dyspozycji potężną flotę i armię, a także licznych nowych rekrutów, zwanych Neo-Konkwistadorami, Mandalor atakuje kolejno planety sprzymierzone z Republiką. Taung chce stworzyć najpotężniejszą flotę w galaktyce, jednak na drodze do celu stoi mu Republika, oraz Zakon Jedi. Jednakże początkowo przeciwko Mandalorianom stają jedynie obrońcy atakowanych planet, natomiast wojska Republiki oraz Jedi nie włączają się otwarcie do konfliktu.

Starcie Republiki i Mandalorian.

Ostatecznie jednak około roku 3964 BBY rozpoczyna się otwarta wojna. Mandalorianie atakują Taris a armia Republiki staje przeciwko najeźdźcom. Wojna szybko staje się jednym z najbardziej krwawych konfliktów jaki widziała Republika. Jednakże pomimo tego, Rada Jedi, w której skład wchodzą wówczas między innymi Dorak, Vrook Lamar, Zhar Lestin oraz Vandar Tokare odmówili udziału w wojnie, mówiąc, że Jedi nie stawią czoła Mandalorianom. Mimo to, kierowana współczuciem i wyrzutami sumienia, grupa buntowników zwana Rewanżystami, kierowana przez Jedi Revana i Malaka, przystępuje do walki u boku Republiki.

Carth i Rewanżyści walczą z Mandalorianami.

Chociaż Republika, przy wsparciu takich bohaterów jak porucznik Carth Onasi, początkowo odnosi zwycięstwa, nie stawiła jeszcze czoła prawdziwemu wrogowi. Dopiero jakiś czas później Mandalor Ostateczny wysyła do walki całą potęgę swej floty, przejmując kontrolę od Ramienia Tingel aż ku Środkowym Rubieżom. Mimo to, wojska Republiki, wspierane przez Rewanżystów, odpierają atak i wypędzają Mandalorian z przestrzeni Republiki. W końcu, w roku 3960 BBY, rozpoczyna się ostateczna batalia na Malachorze V. Revan i Mandalor staczają pojedynek, który kończy się śmiercią tego drugiego. Revan używa superbroni, Generatora Cienia Masy, by zniszczyć flotę Mandalorian o powierzchnię planety. Revan odnosi sukces, jednakże koszty są ogromne - powierzchnia planety zostaje doszczętnie zniszczona, a wraz z Mandalorianami, olbrzymie straty ponoszą Jedi i Republika.

Carth Onasi, podobnie jak wielu żołnierzy Republiki, powraca do swej rodziny.

Podczas gdy żołnierze Republiki, jak Carth Onasi wracają do swoich obowiązków i rodzin, gorliwi i coraz bardziej pochłaniani przez ciemną stronę Mocy Revan i Malak ścigają niedobitki Mandalorian w Nieznane Regiony. Tam trafiają na Dromund Kaas, gdzie spotykają Odrodzone Imperium Sithów rządzone przez mrocznego imperatora. Ostatecznie przechodzą nie ciemną stronę, przyjmując tytuły Darthów, co prowadzi do wybuchu wojny domowej Jedi. Jednakże Imperium Sithów ma znacznie większy wpływ na wydarzenia - w tym wojny mandaloriańskie.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Galeria

Obsada

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!