Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Blood of the Empire 3: Burn the Future

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Burn the Future okladka.jpg
Blood of the Empire 3: Burn the Future
Scenariusz: Alexander Freed
Ilustracje: David Ross
Kolory: Michael Atiyeh
Tusz: Mark McKenna
Ilustracja na okładce: Benjamin Carré
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Oficjalna strona The Old Republic
13 sierpnia 2010
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: The Old Republic: Blood of the Empire
Zeszyt/Tom: 3 z 3
Poprzedni: Blood of the Empire 2: The Broken World
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Starej Republiki
Czas akcji: 3678 BBY


Blood of the Empire 3: Burn the Future to trzeci i ostatni akt komiksu online Blood of the Empire, wchodzącego w skład serii The Old Republic, związanego z grą sieciową o tym samym tytule. Kolejne, liczące siedem stron części komiksu, umieszczane były co dwa tygodnie na oficjalnej stronie gry. Komiks miał swoją premierę 13 sierpnia 2010, natomiast jego wersja papierowa ukazała się nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics, 1 grudnia 2010 jako The Old Republic 6: Blood of the Empire, Part 3.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Through pain, suffering and the power of the dark side, Sith apprentice Teneb Kel has learned the nightmarish truth about Exal Kressh and the Children of the Emperor. Now he's faced with the challenge of turning that knowledge into a deadly weapon, and defeating an enemy who nearly killed him once already. The final confrontation between Teneb, Maggot and Exal approaches, as war rages across the galaxy!(swtor.com, 2010)
Tłumaczenie nieoficjalne
Poprzez ból, cierpienie i potęgę ciemnej strony, uczeń Sithów, Teneb Kel poznał koszmarną prawdę o Exal Kressh i "dzieciach Imperatora". Teraz jego zadaniem jest przekucie tej wiedzy w śmiertelną broń i pokonać wroga, który już raz niemalże pozbawił go życia. Ostateczne starcie pomiędzy Tenebem, Maggotem i Exal zbliża się, w miarę rozwoju wojny w galaktyce!

Streszczenie

Dzień po wylądowaniu na Lenico IV Teneb Kel wciąż pogrążony jest w swej wizji. Gdy o świcie budzi się, dociera do niego sens tego co zobaczył. Nagle rozmyślania przerywa mu mistrz Jedi rasy Miraluka, Jerbhen Hulis. Stwierdza, że choć Sith jest silny w Mocy, jest również twardym śpiochem. Po chwili obaj ścierają się na miecze świetlne. Po krótkiej walce, podczas której Hulis oświadcza, że zna tajniki walki, o których jego przeciwnik nie ma pojęcia, obaj zaprzestają walki i rozpoczynają rozmowę. Gdy Teneb pyta Hulisa o imię, ten przedstawia się i wyjaśnia, że podobnie jak Kel, poszukuje Exal Kressh, którą rzekomo wyczuł na pustyni, lecz jak objaśnił mu Sith, było to tylko wspomnienie kobiety. Jedi stwierdza, że musiała uciec daleko od Lenico. Przyglądając się ilustracji na ścianie, którą Teneb widział w wizji, wyjaśnia, że choć nie współpracował z Kressh, wie, co planowała. Twierdząc jednak, że sekret ten wkrótce pozna cała galaktyka, zawarł z Sithem układ: Jedi zdradzi Kelowi co wie, a ten w zamian pomoże ocalałych z Kolonii zbudować bezpieczne schronienie w ruinach. Obaj zawierają układ i przed wschodem słońca wyruszają na miejsce, pomagając rozbitkom.

Tymczasem Maggot i padawan Jerbhena Hulisa, którzy zdążyli się zaprzyjaźnić, żegnają się. Jedi tłumaczy, ze musi już wracać, a Abyssin poleca mu recytowanie przekazanego mu wiersza w czasie drogi. Na odchodne padawan przestrzega wojownika, że Teneb odbiera mu godność czyniąc go zwierzęciem, oraz by spróbował odzyskać wolność. Gdy schodzi z rampy statku, zostaje przebity klingą miecza Teneba Kela. Maggot przypomina, że Jedi miał mistrza, lecz Kel wyjaśnia, że ten jest zajęty rozbitkami i zawarł z Sithem układ, lecz Kel nie wspominał nic o tym, że padawan wróci bezpiecznie do domu. Teneb informuje, że ma potrzebne części i nakazuje Abyssinowi przygotować statek. Ten wyjaśnia, ze kompensatory inercyjne nie działa, lecz reaktor hipermaterii jest już sprawny, co umożliwi lot. Spytany o cel podróży, Teneb wyznacza Akademie Sithów na Korribanie, gdzie wedle informacji od Hulisa, miała rozegrać się bitwa.

W tym samym czasie poparzona i wyczerpana Exal Kressh podróżuje w nadprzestrzeni. Przemawia do Imperatora, wypowiadając mu wojnę. Choć Republika nie zaufała Exal, to wykorzystuje jej informacje i przygotowuje się do bitwy ponad Korribanem. Choć okręty Sithów zauważyły wroga, według Exal ich przewaga i orientacja w siłach wroga zapewni Republice zwycięstwo, a nad niebo nad Korribanem zapłonie, zapobiegając powstaniu "dzieci Imperatora". Tymczasem w układzie Horuset, 483 minuty świetlne od Korribanu, trwa bitwa pomiędzy flotą Republiki, a Imperium, w sam środek której wlatują Teneb i Maggot. Kapitan jednego z imperialnych okrętów informuje Kela, że dwanaście okrętów Republiki minęło jonowe pole minowe, a trzy transportowce wylądowały na planecie. Na pytanie oficera Teneb wyjaśnia, że nie sprowadził posiłków, i by kapitan kontynuował walkę. Sith rozłącza się i każe Abyssinowi wykorzystać swe umiejętności i przedrzeć się do Akademii.

Gdy obaj, ścigani przez myśliwce Republiki, które trafiają w lewy silnik, docierają nad Korriban, Teneb wyjaśnia Maggotowi, że w razie powodzenia misji, ten będzie musiał przyjąć nowe obowiązki, lecz w razie porażki i śmierci Sitha, Abyssin będzie mógł zabrać statek i zrobić co zechce. Maggot jest zaskoczony tą informacją, lecz Sith wyjaśnia, że Abyssin nie jest jego niewolnikiem, ani uczniem, lecz kompanem. Teneb wyskakuje ze statku, lecz wejście świątyni jest oblegane przez walczących ze strażnikami Jedi. Przekazując stan wydarzeń Maggotowi, Sith kieruje się ku jednemu z wielu innych wejść znanych uczniom Akademii. Przez grobowce wdziera się do wewnątrz, gdzie znajduje martwe K'lor'slugi i Exal Kressh zabijającą Sithów. Kobieta oznajmia, że wykorzysta siłę daną jej przez Imperatora, by zniszczyć jego sanktuarium, sługusów i holokrony. Teneb pyta ją o dzieci Imperatora. Zaskoczona Kressh wyjaśnia mu, że dzieci zostały zebrane w Akademii, a dzięki maszynom i mrocznym rytuałom, ich umysły zostaną wypełnione wolą Imperatora. Exal zapowiada, ze powstrzyma opracowywany przez stulecia plan Imperatora i staje do pojedynku z Tenebem.

Tymczasem Maggot, osiemdziesięcioletni wojownik z planety Byss obserwuje bitwę - jedną z wielu w swoim życiu. Wspomina czasy, gdy był dumnym żołnierzem, instruujących członków swego klanu. Jest sfrustrowany faktem, że musi służyć aroganckiemu młodzieńcowi, który nawet nie wyjaśnił mu, czemu przybyli na Korriban. Rozpamiętując słowa Sitha o wolności, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Opuszcza statek i rusza w kierunku Akademii Sithów. Tymczasem w podziemiach Akademii Teneb i Exal kontynuują walkę. Adept Sithów próbuje zrozumieć, dlaczego zamiast zwyczajnie dołączyć do Jedi i wspomóc ich w walce z Imperatorem, kobieta manipuluje siłami Republiki. Kel chce wiedzieć, czemu Kressh zwróciła się przeciw Mrocznemu Lordowi. Wściekła kobieta wykrzykuje, że z racji pochodzenia i potęgi, miała przywilej zostać uczennicą Imperatora, lecz Sith uczynił ją pierwszym z tysięcy sług, przepełnionych jego wolą i ślepo posłusznych jego rozkazom.

Nacierając na przeciwnika, Exal Kressh zdradza, że nie mogąc znieść takiej zniewagi, odwróciła się od mistrza. Teneb stwierdza, że duma kobiety sprowadzi na nią zagładę, a ta przypiera go do muru. Wtem na miejsce potyczki przybywa Maggot, strzelając do Exal. Ta odwraca się i razi go błyskawicami Mocy, a następnie kieruje energię ku Tenebowi. Ten stara się powstrzymać ją mieczem świetlnym, lecz broń ulega zniszczeniu. Kressh dusi mężczyznę Mocą i wyśmiewa jego wysokie mniemanie o sobie z powodu odkrycia prawdy. Tymczasem Kel przyciąga Mocą miecz leżący przy zwłokach jednego z zabitych Sithów. Przepełniona furią kobieta przygotowuje się do ostatecznego ciosu, lecz Kel uruchamia lecący miecz, który przebija Exal od tyłu. Umierając, kobieta czuje jak Imperator wdziera się do jej myśli, a Teneb oświadcza, że on także widział przyszłość i, że plan Imperatora zakończy się sukcesem.

Teneb Kel zauważa, że Maggot żyje i pomaga mu wstać. Sith jest przekonany, ze Abyssin chciał mu pomóc. Maggot chce wyjawić, że przybył odzyskać wolność i zaczyna agresywną przemowę w rodzimym języku, zdradzając swe prawdziwe imię i zamiary. Kel, który go nie rozumie, nakazuje mu powiedzieć w basicu, czy usłyszał o czym rozmawiał z Kressh, lecz Maggot nie słucha. Gdy adept ciemnej strony napiera, Maggot poddaje się i wyjawia, że słyszał o dzieciach Imperatora. Teneb udaje się, że nic się nie stało i rusza ku powierzchni. Przerywa Abyssinowi, mówiąc, że wszystko omówią na statku, by po chwili zabić go trzymanym za plecami mieczem świetlnym i uciszając niewygodnego świadka.

Republika bez wsparcia Exal przegrywa walkę w Akademii, a zdziesiątkowana flota ucieka z systemu Horuset. Republikanie i Jedi zostają zabici lub wzięci do niewoli, by odbudować zniszczenia. Teneb odlatuje na Dromund Kaas, mając nadzieję nie wrócić nigdy do podziemi Akademii. Gdy dociera na miejsce, spotyka się z trzema członkami Mrocznej Rady. Lordowie gratulują mu sukcesu, jednak zarzucają Kelowi dopuszczenie do walk na Korribanie. Teneb odpiera, ze powstrzymanie ich było niemożliwe. Rada stwierdza, że atak nie był bezowocny, a Kel zasłużył na nowego mistrza. Sithowie każą mu uklęknąć przed nimi, lecz ten odmawia, pomimo groźby Dartha Marra. Teneb który widział w swojej wizji skutki tej decyzji proponuje Radzie układ: sekret Imperatora i wiedzę o jego planach, w zamian za mianowanie lordem Sithów imieniem Darth Thanaton.

Ilustracja na okładce.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2010, 13 sierpnia USA --- The Old Republic 28 stron Cyfrowy (E-book) Darmowy
2010, 1 grudnia USA --- Dark Horse Comics 28 stron Druk (miękka) 2.99 USD

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!