Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


The Old Republic (powieści)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
The Old Republic.jpg
The Old Republic
The Old Republic
Autor/rzy:
Informacje wydawnicze
Oryginalny wydawca
i okres wydawania:
Del Rey
2010 - 2012
Polski wydawca
i okres wydawania:
Wydawnictwo Amber
2012 - 2013
Liczba tomów: 4
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Starej Republiki
Czas akcji: 3954 BBY - 3640 BBY


W ramach cyklu wydawniczego promującego grę sieciową The Old Republic, wydano cztery powieści nawiązujące do fabuły przedstawionej w grze. Każdy tom serii jest osobną historią, niezwiązaną bezpośrednio z pozostałymi częściami. W Stanach Zjednoczonych premiery trzech powieści odbyły się jeszcze przed premierą samej gry, która miała miejsce w grudniu 2011 roku. Książki ukazały się w nakładzie wydawnictwa Del Rey, drukiem oraz w postaci ebooka i audiobooka. Polskim wydawcą powieści jest wydawnictwo Amber, której książki ukazywały się w zmienionej kolejności w porównaniu do dat ukazania się wydań oryginalnych.

W marcu 2016 roku ukazał się ebook The Old Republic Series, będący wydaniem zbiorczym wszystkich powieści z serii.

Opis serii

Fabuła wszystkich powieści rozgrywa się w erze Stare Republiki, Revan przedstawia dalszą historię tytułowego bohatera, rycerza Jedi i byłego lorda Sithów. Fabuła podzielona jest na dwie części, pierwsza rozgrywa się niedługo po zakończeniu wojny domowej Jedi i ukazują poszukiwania Prawdziwych Sithów przez Revana. Druga część rozgrywa się po wydarzeniach w gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords i poszukiwaniach Revana przez Wygnaną Jedi. Wątki rozpoczęte w tej powieści, maja swoją dalszą kontynuację w grze. Jest to też jedyna książka, której fabuła rozgrywa się na długo przed czasem akcji The Old Republic.

Drugi w kolejności tom Oszukani, przenosi nas w czasie o 300 lat po wydarzeniach z gry Knights of the Old Republic, bliżej czasu akcji gry sieciowej. Powieść skupia się na losach Lorda Sithów Dartha Malgusa, bohatera zwiastuna Deceived, w którym dowodzi atakiem na świątynię Jedi na Coruscant. Sam Sith jest później bohaterem spotkanym w grze. Na podstawie tej postaci rozwijany jest wątek fabularny klasy wojownika Sithów.

Powieść Fatalny sojusz ukazuje losy bohaterów przedstawiających klasy oraz frakcje z gry. Mamy tam wojownika Sithów, padawana Jedi, łowcę nagród oraz republikańską żołnierkę. Poza głównymi stronami konfliktu, Republiką i Imperium Sithów, przedstawiony jest też kartel Huttów, wokół którego rozgrywa się akcja pierwszego rozszerzenia do gry - Rise of the Hutt Cartel.

Ostatni tom serii Zagłada przedstawia historię rozgrywającą się po głównym wątku podstawowej wersji gry. Jednym z bohaterów jest Theron Shan, potomek Revana i Bastilii Shan, będący agentem Republiki Galaktycznej.

Wydane tomy

# Tytuł
(Tytuł oryginalny)
Autor/rzy Data wydania
(Stany Zjednoczone)
Data wydania
(Polska)
1 The Old Republic: Revan
(The Old Republic: Revan)
Drew Karpyshyn 15 listopada 2011 20 marca 2012
2 The Old Republic: Oszukani
(The Old Republic: Deceived)
Paul S. Kemp 22 marca 2011 19 kwietnia 2012
3 The Old Republic: Fatalny sojusz
(The Old Republic: Fatal Alliance)
Sean Williams 20 lipca 2010 10 maja 2012
4 The Old Republic: Zagłada
(The Old Republic: Annihilation)
Drew Karpyshyn 13 listopada 2012 11 czerwca 2013

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
okładek serii powieściowej
The Old Republic
.


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!