Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Theron Shan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Theron.jpg
Theron Shan
Data i miejsce narodzin: 3666 BBY
Miejsce pochodzenia: Nieznana
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Piwne
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Theron Shan był synem Wielkiej Mistrzyni Jedi Satele Shan i dowódcy sił zbrojnych Republiki Jace'a Malcoma. Matka utrzymywała swoją ciążę w tajemnicy - nawet przed ojcem, bowiem była osobą bardzo wysoko postawioną w hierarchii Jedi. Wieść o potomstwie, które wedle kodeksu Jedi nie powinno istnieć, mogłoby narobić jej niemałego ambarasu, stąd też o Theronie wiedziała tylko ona i mistrz Jedi Ngani Zho, któremu powierzyła opiekę nad synem. Sama wróciła na Coruscant, a Theron wychował się na nieznanej planecie i choć był synem Jedi, nie był wrażliwy na Moc. Mimo to mistrz Zho przekazał mu tajniki filozofii Jedi i nauczył nieco o Mocy. Gdy ten już dorósł, wstąpił do Republikańskiej Służby Informacji Strategicznych, i chociaż czasami postępował wbrew przydzielonym mu funkcjom, był jednym z najlepszych. Jeszcze podczas dorastania, Ngani przyjął pod swe opiekuńcze ręce Teff'ith - twi'lekańską szmuglergkę, która choć prowadziła nieco subarastyczny tryb życia, odegrała znaczącą rolę w zimnej wojnie. Po śmierci Zho, Theron czuł się odpowiedzialny za byłą podopieczną swojego mentora i mimo iż ona bagatelizowała jego zachowanie, opiekował się nią: kilka razy uchronił ją od śmierci, a Teff'ith często nawet o tym nie wiedziała.

W 3642 BBY zabił Darth Mekhis, która budowała maszyny zdolne zamienić w pył całą galaktykę. Jedna z tych maszyn, Ascendant Spear, przetrwała, ale Theron trzy lata później doprowadził do upadku Darth Karrid i zniszczył statek. Te wydarzenia odmieniły losy wojny, pozostawiając Sithów bezradnych i osłabionych.

Historia

Dzieciństwo

Theron Shan urodził się na nieznanej planecie Zewnętrznych Rubieży. Satele Shan była tam przez kilka miesięcy pod pretekstem tajnej misji. Jednak po urodzeniu syna musiała wrócić do świątyni na Coruscant. Opiekę nad niemowlęciem powierzyła Ngani Zho, który był jedyną osobą wiedzącą o ciąży Wielkiej Mistrzyni. Mistrz Jedi nauczył go wszystkiego o Mocy i wychował jak własnego syna. Chciał posłać go do Akademii Jedi, ale była jeden drobny kłopot - Theron nie był wrażliwy na oddziaływanie Mocy. Poza tym, mistrz Zho postanowił sam go wszystkiego nauczyć. Jakiś czas później pod opieką Nganiego znalazła się również Twi'lekanka o imieniu Teff'ith. Gdy ich mentor zjednoczył się z Mocą, Theron mimo wszystko czuł się odpowiedzialny za byłą podopieczną swojego przybranego ojca i nie pozwolił jej nigdy popaść zbyt głęboko w tarapaty.

Kariera w SIS

Gdy był już młodzieńcem, chciał być agentem, ale nie pasowało mu zbytnio aż nadmierne posłuszeństwo w wojsku, więc zatrudnił się w Republikańskiej Służbie Informacji Strategicznych.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!