Jace Malcom

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: The Last Battle of Colonel Jace Malcom, The Old Republic i The Old Republic: Zagłada.

Jace Malcom
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Jace Malcom był żołnierzem wojsk Republiki walczącym podczas wielkiej wojny galaktycznej i dowódcą należącej do Sił Specjalnych Republiki Drużyny Havoc. W pierwszych dniach wojny brał udział w potyczce w przestworzach planety Korriban, a także prowadził swój oddział w czasie bitwy o Alderaan, będącej jednym z najważniejszych zwycięstw Republiki.

Biografia

Atak Imperium Sithów na Republikę

W roku 3681 BBY na stacji kosmicznej w przestrzeni Korribana Jace Malcom wraz z innym żołnierzem prowadzili aresztowanego za szmugiel sithańskich artefaktów przemytnika Nico Okarra. Towarzyszył im zabracki mistrz Jedi Kao Cen Darach, oraz jego uczennica, Satele Shan. Nagle z nadprzestrzeni wyłoniła się flota Sithów, którzy ukrywali się na Dromund Kaas przez niemal trzynaście stuleci. Imperialne siły zaatakowały stację, a żołnierze poinformowali, że ich statki nie miały szans uciec myśliwcom Sithów. Nico Okarr zasugerował, by opuścili stację na pokładzie jego statku. Cała grupa udaje się do hangaru, po drodze stawiając czoła żołnierzom i droidom Sithów. W walce zginął podwładny Malcoma.

Gdy dotarli do hangaru, Malcom zniszczył serią z broni panel kontrolny drzwi wejściowych, by odciąć dostęp imperialnym. Nico zauważył, że jego statek został uszkodzony. Zapewnił jednak mistrza Cen Daracha, że okręt był zdolny do lotu. Tymczasem w hangarze wylądował statek Sithów, którego pokład opuścili dwaj użytkownicy ciemnej strony. Jednym z przybyłych był Sith Vindican, drugim natomiast jego uczeń, Malgus. Zabrak polecił Malcomowi i Okarrowi przygotowanie statku do lotu, podczas gdy on i Satele postanowili stawić czoła Sithom. Wkrótce na polecenie mistrza Shan wycofała się, a Zabrak został na polu walki, by zwiększyć ich szansę na ucieczkę. Kobieta rzuciła mu swój miecz, by mógł się lepiej bronić. Odbijając się od obiektów w hangarze skoczyła w stronę statku, a Malcom chwycił ją za rękę, wciągając na pokład.

Na pokładzie statku kapitana Okarra, Jedi i Jace chwycili za działa, by odeprzeć atak myśliwców Sithów, natomiast droid T7-O1 na polecenie Niko zaczął przygotowywać statek do skoku w nadprzestrzeń. Wkrótce przemytnik skacze w nadprzestrzeń, opuszczając układ.

Bitwa o Alderaan

W trakcie wojny armia Sithów najechała Alderaan. Spustoszyła dużą część planety. Kiedy szli przez las drużyna Havoc ukryła się na wzgórzu. W momencie gdy wroga armia znalazła się w pobliżu, żołnierz wyłonił się zza drzewa i zaczął strzelać do wrogich droidów bojowych i żołnierzy sithańskiej armii. Po chwili zeskoczył na dół, by stanąć twarzą w twarz z przeciwnikiem. Za jego przykładem poszli inni członkowie elitarnej jednostki Sił Specjalnych Republiki.

Żołnierz rażony błyskawicami.

Atak z zaskoczenia dał Havocom przewagę. Kiedy Sithowie otrzeźwieli, ruszyli z mieczami świetlnymi na żołnierzy. W wirze walki dowódca wydawał podwładnym rozkazy. Następnie sam przystąpił do dalszej ofensywy na droidy. Kiedy jeden z towarzyszy mężczyzny został pochwycony Mocą przez dowódcę Sithów Dartha Malgusa i zabity, dowódca rozpoczął strzelać w wyznawcę ciemnej strony. Jeden z wystrzelonych pocisków dosięgnął celu pośrednio i twarz Malgusa pokryła się śladami poparzenia.

Następnie dowódca ruszył do ataku frontalnego. Drogę próbowało zagrodzić mu dwóch Sithów jednak odrzucił ich na bok. Kiedy dotarł do Malgusa chciał wbić w niego wibroostrze jednak został porażony błyskawicami Mocy. Po chwili Sith rzucił żołnierza o drzewo tak mocno, że ten stracił przytomność.

Kiedy się ocknął był ciągnięty przez dwóch wojowników wroga. Zobaczył wtedy jak wokoło giną jego podwładni zabijani przez przeciwników. Przed sobą ujrzał Malgusa wbijającego miecz w ciało jednego z towarzyszy żołnierza. Przelotnie spojrzał się na dowódcę Havoców, lecz po chwili widok zastąpił mu Sith mający wykonać egzekucję. Kiedy się zamachnął, by wbić miecz wszyscy trzej wojownicy zostali odrzuceni. Zrobiła to młoda Jedi, która przybyła na ratunek.

Żołnierz siłuje się z Malgusem

Strażniczka pokoju włączyła dwa ostrza swego miecza i ruszyła na Malgusa. Członkowie drużyny Havoc pobiegli w ślad za kobietą do kontrataku. Jeden z podwładnych żołnierza rzucił mu jego karabin blasterowy.

Gdy wynik pojedynku przeszedł na stronę Malgusa i ten przeciął miecz świetlny Jedi dowódca Havoców rzucił się na Sitha. Wdał się w walkę wręcz z Darthem. Kiedy siłował się z przeciwnikiem dobył detonatora termicznego i spowodował wybuch, który odrzucił obu. Większe obrażenia poniósł dowódca, który miał pokiereszowaną twarz. Większa część siły detonatora poszła na pancerz Malgusa, toteż była mocno zniszczona. Dzieła dokonała Jedi, która ciężko raniła Sitha.

Po bitwie.

Kiedy żołnierz się ocknął wstał i popatrzył na otaczające go ciała towarzyszy i wrogów. Po chwili podeszła do niego kobieta. Popatrzyli sobie przez chwilę w oczy. Dowódca wyjął z kabury blaster i wystrzelił z niego racę, która miała oznaczać ich pozycję. Po chwili na lasami planety pojawiły się setki takich znaków świetlnych, co umożliwiło republikańskiej flocie zebranie swoich żołnierzy.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Jace'a Malcoma.