Hope

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Hope
Data premiery w USA: 14 czerwca 2010
Czas trwania: 5 minut, 42 sekundy
Czas w chronologii: Pomiędzy 3681, a 3653 BBY
Poprzedni: Deceived
Następny: Return


Hope (Nadzieja) to drugi zwiastun gry sieciowej The Old Republic, tworzonej przez BioWare i LucasArts. Jego premiera miała odbyć się 15 czerwca 2010 roku, na targach E3 (Electronic Entertainment Expo), jednakże już dzień wcześniej, 14 czerwca, materiał pojawił się w Internecie. Zwiastun zrealizowany został na zamówienie autorów gry przez studio Blur, odpowiedzialne także za poprzedni zwiastun, Deceived, wyemitowany w czasie targów E3 w czerwcu 2009 roku. Podobnie jak poprzednik, trwający 5 minut i 42 sekundy Hope zwrócił uwagę wielu fanów stojącymi na wysokim poziomie efektami audiowizualnymi. Muzyka do materiału została skomponowana przez Johna Williamsa, a żołnierzowi, pełniącemu funkcję narratora, głosu udzielił Kevin Michael Richardson.

Oficjalny opis

Nadzieja dla Alderaana.

Oto oficjalny opis zwiastuna z oficjalnej strony The Old Republic:

Bitwa o Alderaan. Najczarniejsza chwila Republiki. Niedawno utytułowany jako Darth, Malgus przeprowadza pierwszy z wielu niespodziewanych ataków, które staną się jego znakiem rozpoznawczym w czasie wielkiej wojny, perfekcyjnie zgrywając w czasie atak oraz podstęp, który wywiódł flotę Republiki o lata świetlne od zagrożenia. Tysiące bojowych droidów i setki Sithów rozpętują burzę w sercu Republiki, a nieliczni obrońcy Alderaana zostają z łatwością rozgromieni.

Jednakże Darth Malgus nie wie, że niewielkie oddziały żołnierzy Republiki stacjonują na Alderaanie, wylizując się z ran, bądź oczekując rozkazów. Podczas gdy odważni żołnierze przygotowują się w lasach i górach do partyzanckiej walki przeciwko siłom Malgusa, flota Republiki zawraca, by odeprzeć inwazję. Gdy czas ucieka, a stolica Alderaana jest zagrożona, to właśnie w rękach drużyny Havoc, elitarnej jednostki Sił Specjalnych Republiki, jest przygotowanie ostatniego, desperackiego zrywu przeciwko przeważającym wojskom Malgusa.[1]

Streszczenie

Pochód Imperium.

Wielka wojna galaktyczna, Alderaan. Ostoja spokoju i jedna z najważniejszych planet Republiki Galaktycznej zostaje niespodziewanie zaatakowane przez armię Imperium Sithów prowadzoną przez Dartha Malgusa, znanego wcześniej jako Veradun. Po zniszczeniu jednego z miast, Sith, jego wojsko, liczące tysiące droidów bojowych, żołnierzy imperialnych i użytkowników ciemnej strony, kierują się ku kolejnemu celowi. Armii towarzyszy także współpracująca z Malgusem mandaloriańska łowczyni nagród, Shae Vizla. Sithowie nie wiedzą jednak, że na Alderaanie stacjonują niewielkie oddziały elitarnych żołnierzy Sił Specjalny Republiki, odzyskując siły po długotrwałych bojach lub czekając na nowe przydziały. Jeden z nich, Drużyna Havoc, na wieść o ataku rozpoczyna przygotowania do walki. Żołnierze z ukrycia obserwują wkraczającego do lasu armię imperialną. Gdy dowódca, Jace Malcom, daje sygnał do ataku, jego podkomendni ostrzeliwują z góry kilka droidów, po czym zeskakują w dół, ku wrogowi.

Pojedynek.

Rozpoczyna się walka. Jeden z żołnierzy niszczy granatem droidy, podczas gdy pozostali przeprowadzają ciężki ostrzał. Do ataku ruszają wojownicy Sithów, w tym sam Darth Malgus. Gdy ten zabija jednego z żołnierzy, pozostali kierują w niego ogień niego z działek ręcznych, jednakże Sith doznaje tylko niewielkich oparzeń. Dowódca drużyny rusza wprost na Veraduna, odrzucając na bok kilku Sithów. Żołnierz przygotowuje się do zadania ciosu wibronożem, jednak oponent razi go błyskawicami Mocy. Republikanin traci przytomność, a dwaj Sithowie ciągną jego bezwładne ciało ku Malgusowi, który przeprowadza egzekucję jednego z rannych członków Drużyny Havoc. Dowódca przygotowuje się na śmierć.

Fala Mocy skierowana w Malgusa.

Wtem tuż za jego plecami zjawia się Jedi, Satele Shan, odrzucając Sithów. Włącza podwójny miecz świetlny i eliminując po drodze kolejnych wrogów, rozpoczyna pojedynek z Malgusem. Ocalali żołnierze zbierają broń i ponownie ruszają do walki. Trwa zacięty pojedynek. Gdy Jedi z trudem blokuje cios mężczyzny, za pomocą Mocy wyłamuje stojące obok drzewo i odskakuje. Kłoda zwala się pomiędzy walczących, którzy ścierają się ponownie. Malgus odpycha Shan, przecina jej miecz i próbuje zadać ostateczny cios, lecz korzystając z absorpcji Mocy, Satele powstrzymuje czerwone ostrze przed przeszyciem jej ciała. Nagle na Sitha rzuca się dowódca Drużyny Havoc. Siłując się z nim, odpala granat ogłuszający, który odrzuca obu mężczyzn, poważnie raniąc obu. Shan używa Mocy, by pchnąć Dartha Malgusa na pobliską skałę, po czym kieruje w niego potężną falę energii, przebijając go na drugą stronę ściany.

Walka dobiega końca. Jakiś czas później dowódca żołnierzy odzyskuje przytomność, spoglądając ze smutkiem na pobojowisko i wystrzeliwuje w niebo racę, co czynią też dziesiątki innych żołnierzy Republiki stacjonujących na Alderaanie. Niewielkie ogniki, symbole nadziei, obserwuje z orbity zbliżająca się do planety z odsieczą flota Republiki.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Linki zewnętrzne

Przypisy

  1. The Battle of Alderaan. The Republic's gravest hour. Recently promoted to Darth, Malgus launches the first of many surprise attacks that would become his trademark during the Great War, perfectly timing the assault with a feint that pulls the Republic fleet light-years away. Thousands of assault droids and hundreds of Sith set the heart of the Republic ablaze, and Alderaan's few defenders are swept away with ease. Unknown to Darth Malgus, small groups of Republic Troopers are stationed on Alderaan, some recovering from wounds, others are awaiting orders. As these brave soldiers take to the forests and mountains to fight a guerilla campaign against Malgus's forces, the Republic fleet rushes back to repel the invasion. With time running out and Alderaan's capitol threatened, it falls to Havoc Squad, the elite Republic Special Forces unit, to coordinate one last desperate stand against Malgus' vastly superior numbers.


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]