Wojownik Sithów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Jeden z wojowników Sithów.

Wojownik Sithów to jedna z rang funkcjonujących w Imperium Sithów w czwartym tysiącleciu przed bitwą o Yavin.

Charakterystyka

Wojownicy Sithów mieli duże wpływy wśród Sithów i chociaż w hierarchii stali niżej niż lordowie, to jednak w przeciwieństwie do nich mogli zachować częściową niezależność od Imperium. Nierzadko bywało, że wojownicy całkowicie porzucali zwierzchnictwo imperatora Sithów i Mrocznej Rady stając się samodzielnymi łowcami Jedi. Często współpracowali też z łowcami nagród.

Wojownicy Sithów zazwyczaj pełnili funkcję dowódców w czasie bitew. Byli doskonałymi wojownikami i mistrzami w posługiwaniu się mieczami świetlnymi. W ich działaniach przejawiały się brutalność, agresja i żądza walki. Cieszyli się wielkim posłuchem wśród podlegających im wojsk, budząc przy tym strach. Mimo wszystko byli bardzo lojalni wobec szkolących ich lordów Sithów. Wojownicy trenowali głównie walkę oraz te dziedziny ciemnej strony Mocy, które były najbardziej przydatne w walce. Rzadko zajmowali się rozmyślaniem i badaniem ścieżek ciemności.

Broń i wyposażenie

Wojownicy Sithów chcieli za każdą cenę zwiększyć swoją skuteczność w boju. Dlatego też nie gardzili różnego rodzaju technologią, bronią chemiczną, czy biologiczną. Ich miecze świetlne nierzadko powstawały w wyniku niebezpiecznych eksperymentów, których skutki często były nieprzewidywalne. Jednak z drugiej strony dzięki temu często ich broń była znacznie skuteczniejsza niż przeciwnika. Działania te dotyczyły także obrony, gdyż często nosili oni różnego rodzaju zmodyfikowane pancerze zwiększające ich efektywność w walce.

Historia

Wojownik Sithów przeciwko żołnierzom Republiki.

Wojownicy Sithów funkcjonowali już w okresie wojen mandaloriańskich, jednak było ich niewielu. Do znaczenia doszli dopiero w odrodzonym Imperium Sithów w czasie wielkiej oraz zimnej wojny. Stanowili wówczas znaczną część społeczeństwa wyznawców ciemnej strony.

Podczas splądrowania Coruscant w roku 3653 BBY grupa wojowników Sithów ukryła się w krążowniku Republiki, który uderzył w świątynię Jedi. Gdy statek znalazł się w środku wojownicy opuścili go i zabili broniących świątyni Jedi, w tym sześciu członków Rady.

Ciekawostki

Źródła

Klasy z gry The Old Republic

Klasy postaci