Wywiad Imperium Sithów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wywiad Imperium Sithów
Twórca/Twórcy Odrodzone Imperium Sithów
Wybitni członkowie "Strażnik"
Kwatera główna
Przynależność Odrodzone Imperium SithówWywiad Imperium Sithów to jedna z najważniejszych instytucji w strukturach Imperium Sithów. Była oczami i uszami Sithów podczas przygotowań i w trakcie wielkiej wojny galaktycznej.

Agenci

Wygląd i charakterystyka

Warianty stroju agenta

Agenci rzadko nosili na misjach ten sam strój. Dzięki temu mogli być niemal nie do wykrycia. Bardzo łatwo dało się modelować nawyki i umiejętności agentów, co umożliwiało dostosowywanie swych ludzi do sytuacji. Wiele z zadań postawionych przed członkami było nastawione na wysoki stopień infiltracji. Najczęściej wysyłano ich na przeszpiegi do różnych organizacji. Kto nie był sojusznikiem agenta był na pewno jego wrogiem.

Bronie agentów

Agenci mieli do dyspozycji świetne statki takie jak X-70B typu Phantom. Ubierali się w stroje o ulepszonej technologii łączności i pakiecie narzędzi oraz systemów łączności i sieci. Agenci dysponowali całym arsenałem gadżetów i broni co zapewniało im pewność na misjach. Choć na ogół atakowali z daleka potrafili również w razie potrzeby wbić nóż między żebra. Członkowie wywiadu pracowali na misjach pojedynczo lub w niewielkich oddziałach. Agenci zostali wyszkoleni, by móc wyeliminować przeciwnika w zasadzce, lub w walce wręcz, w razie potrzeby umieli też zastosować umiejętności medyczne.

Historia

Jeden z agentów

Imperium podejmowało w związku z misjami wielkie ryzyko. Chcąc zapobiec niepowodzeniom dawało wielkie pieniądze na wywiad. Imperium dominowało w wielu systemach nie tylko dzięki potędze ciemnej strony Mocy. Wywiad likwidował wrogów Sithów, zdradzieckich moffów i rebeliantów. Rozsiana po całej galaktyce siatka szpiegowska umożliwia agentom podróżowanie bez najmniejszych problemów. Członkowie wywiadu byli bezgranicznie lojalni wobec Imperium i swoich przełożonych, jednak nie dało się przewidzieć skutków spotkania z agentem. Najbardziej elitarną grupą agentów byli Cipherzy. Wykonywali misje, które zmieniały galaktykę na korzyść Sithów.

Dla osób nie wrażliwych na Moc funkcja agenta była najlepszą możliwą pracą na rzecz Imperium. Stało się to powodem dużej liczby rekrutów. Wszyscy byli szkoleni w głębokim szacunku wobec przełożonych i ideałów Imperium.

Struktury i siedziby

Jeden z dowódców wywiadu - "Strażnik"

Wywiad jako jedna z najważniejszych instytucji była nie tylko dobrze finansowana, lecz także dobrze dowodzona. W czasach zimnej wojny agentom przewodził surowy mężczyzna znany jako Strażnik. Przyjmował tylko najlepszych, którzy za postępy chwalono. Siedzibą wywiadu była stolica planety Dromund Kaas - Kaas. Planowano tam misje i przyjmowano raporty z zadań.

Ciekawostki

Źródła

Klasy z gry The Old Republic

Klasy postaci