Inkwizytor Sithów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Inkwizytor Sithów.

Inkwizytor Sithów[1] to jedna z rang funkcjonujących w Imperium Sithów w czwartym tysiącleciu przed bitwą o Yavin. Inkwizytorzy, w przeciwieństwie do wojowników bardziej niż walkę i biegłe posługiwanie się mieczem świetlnym, cenili sobie zgłębianie tajników filozofii ciemnej strony Mocy. W czasie walki często posługiwali się błyskawicami Mocy. Inkwizytorzy rzadko walczyli sami, zazwyczaj korzystając ze wsparcia wojowników rasy Dashade. Często pełnili funkcję przedstawicieli Imperium w negocjacjach. Znani byli także z dużej biegłości w manipulacji i intrygach, dzięki którym często osiągali swoje własne, nierzadko sprzeczne z myślą Mrocznej Rady cele.

Charakterystyka

Jeden z inkwizytorów wraz ze swym uczniem.

Historia Imperium Sithów była pełna tajemnic i intryg, które stały się dla inkwizytorów chlebem powszednim. W społeczeństwie, w którym zdrada czaiła się za każdym rogiem należało być sprytnym, by manipulować zarówno swoimi wrogami jak i przyjaciółmi. Eksperymenty tej grupy społeczeństwa Sithów w zakresie najmroczniejszych zakamarków Mocy pozwalały utrzymać ład i porządek wśród pobratymców.

Szkolenie

Ze względu na duże wymagania wobec akolitów tylko garstka z nich zostawała prawdziwymi inkwizytorami. W pełni wyszkoleni wojownicy mogli z użyciem Mocy wysysać energię życiową z przeciwników, by zaspokoić swoje potrzeby. Inkwizytorzy wykorzystywali swoją biegłość w posługiwaniu się Mocą, by w dość efektowny sposób zaznaczyć swoją obecność na polu bitwy. Najbardziej znanym elementem ich "arsenału" były błyskawica Mocy. Jeżeli jednak, któryś z wojowników ciemnej strony chciał wspiąć się na szczyt hierarchii musiał wykorzystać pradawną wiedzę, która dawała ogromne możliwości w wykorzystaniu Mocy.

Inkwizytor kontra Jedi.

Zarówno przeciwko innym wojownikom Sithów jak i żołnierzom Republiki Galaktycznej inkwizytorzy wykorzystywali całą swoją nienawiść i gniew. Oprócz zabójczego wykorzystania Mocy, ci wojownicy walczyli również mieczem świetlnym, na ogół podwójnym. Wykorzystywali je z ogromną precyzją i szybkością.

Wyposażenie

Do priorytetów inkwizytorów należało utrzymanie porządku. Ich ubiór miał odzwierciedlać ich strategię. Ciemne i kontrastowe kolory szat miały wyrażać wyrafinowane gusta i ambicje polityczne. Choć strój był bardzo elegancko jednocześnie był tak zaprojektowany, by nie utrudniać poruszania się podczas walki.

Jedna z szat inkwizytora.

Inkwizytorzy musieli sprawnie przemieszczać się między różnymi planetami Imperium. W tym celu wykorzystywali kanonierki typu Fury, które dzięki swej uniwersalności były często wykorzystywane przez tych wojowników.

Specjalizacje

Zabójca

Zabójca.

Jedną ze specjalizacji inkwizytorów był zabójca. Do największych atutów należała niezwykła szybkość. Zarówno podczas infiltracji szeregów Republiki, walki na ogromną skalę, czy zwalczania zdrajców we własnych szeregach czuli się w swoim żywiole. Dzięki wykorzystaniu swej broni i oczywiście ciemnej strony zabójcy mogli wykonać niemal każde zadanie.

Czarnoksiężnik

Drugą specjalizacją inkwizytorów byli czarnoksiężnicy. Znacznie bieglejsi w wykorzystaniu Mocy niż zabójcy odkrywali wszystkie sekrety potęgi tej niewidzialnej mocy. Swoje umiejętności wykorzystywali do leczenia sojuszników jak i wyniszczania szeregów wroga. Każdy kto stanął na drodze czarnoksiężnika mógł doświadczyć nowego wymiaru cierpienia.

Inkwizytor-Czarnoksiężnik.

Ciekawostki

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Inkwizytorów Sithów.
  • Inkwizytor Sithów będzie jedną z ośmiu grywalnych klas w grze The Old Republic i zarazem drugim po wojowniku Sithów użytkownikiem Mocy we frakcji Imperium Sithów.
  • W grze sieciowej The Old Republic towarzyszem inkwizytora będzie wojownik Khem Val.

Przypisy

Źródła

Klasy z gry The Old Republic

Klasy postaci