Dziedzictwo 6: Złamany, część 5

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dziedzictwo 6: Złamany, część 5
Legacy 6: Broken, Part 5
Scenariusz: John Ostrander
Ilustracje: Jan Duursema
Kolory: Brad Anderson
Tusz: Dan Parsons
Litery: Michael David Thomas
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Adam Hughes
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
29 października 2006
Wydanie polskie: Egmont Polska
13 października 2008
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Dziedzictwo
Zeszyt/Tom: 6 z 50
Poprzedni: Dziedzictwo 5: Złamany, część 4
Następny: Dziedzictwo 7: Złamany, część 6
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: 137 ABY


Dziedzictwo 6: Złamany, część 5 (org. Legacy 6: Broken, Part 5) to szósty zeszyt serii komiksowej — Dziedzictwo. Komiks ukazał się 29 października 2006 roku w Stanach Zjednoczonych nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce historia została wydana 13 października 2008 roku przez wydawnictwo Egmont Polska w wydaniu zbiorczym.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Five generations after Luke Skywalker took up his father's lightsaber, the galaxy is once again imperiled and hope rests on the shoulders of a young man and his connection to the Force.

In this issue, a legacy is revealed, denied, and endangered as Cade Skywalker's friends turn their backs on him, and he finds himself in league with those he thought were his enemies! Decisions must be made, and a hero's burden must be taken up or cast aside. The Jedi, the Sith, and the Empire all want something from Cade Skywalker, and all he wants is to be left alone. But in a galaxy on the brink of war there is no place to hide!(Dark Horse Comics, 2006)

Streszczenie

Bastion. Imperialni Rycerze Antares Draco i Ganner Krieg rozmawiają z Imperatorem Roanem Felem. Draco próbuje przekonać Fela, by ten wysłał misję ratunkową, mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa córce Fela, Marasi. Fel jest przeciwny, uważa, że to pułapka, a wysłanie kogokolwiek na jej ratunek byłoby zbyt wielkim ryzykiem, gdyż Darth Krayt mógłby się dowiedzieć, że zajęli Bastion. Draco postanawia jednak ruszyć na ratunek, nawet bez zgody Fela. Tymczasem na Vendaksie Darth Talon przekazuje Darthowi Nihlowi instrukcje dotyczące ich najbliższych działań. Talon nakazuje Nihlowi, by on i jego ludzie byli w gotowości i czekali na pojawienie się Roana Fela, wtedy zaatakują. Talon obserwuje z daleka zepsutego Mynocka.

Tymczasem Cade Skywalker próbuje naprawić swój statek. Wolf Sazen towarzyszy mu i mówi, że ciągle wyczuwa Sitha. Wolf mówi Skywalkerowi, że mimo upływy siedmiu lat od masakry na Ossusie wiedział, że Cade przeżył. Dodaje, że przez cały czas go szukał. Cade odpiera, że zmarnował czas, gdyż tamten Cade zginął w dniu masakry. Wolf przypomina mu, że Moc jest w nim zbyt silna, by zrezygnował. Przypomina mu jak instynktownie go uleczył. Cade odpiera jednak, że gdy to zrobił znalazł się na granicy Ciemnej strony. Wspomina, że wsiadł wtedy do myśliwca jedynie po to, by zabijać. Gdy został zniszczony, Cade katapultował się i wycofał z Mocy, by Sithowie go nie znaleźli. Po trzech dniach natknął się na niego Rav i jego załoga. Cade, by udowodnić swoją użyteczność, pokazał im, gdzie Jedi trzymali swoje skarby. Załoga Rava szydziła z klęski rycerzy. Cade odchodzi i mówi Sazenowi, że już nigdy nie weźmie miecza świetlnego do ręki. Skywalker udaje się do Delii Blue, która też prowadzi naprawy. Chwile z nią rozmawia, a potem pyta co zrobią z nagrodą za niego. Blue irytuje się i mówi Cade'owi, że nigdy go nie wydadzą. Skywalker jest jednak przekonany, że Jariah Syn o tym myśli. Jariah mówi, że nie ufa żadnemu Jedi, dochodzi do sprzeczki. Syn mierzy bronią w Cade'a, ale ten przy użyciu Mocy pozbawia go jej i odchodzi. Zagaduje do niego księżniczka Marasia. Twierdzi, ze doskonale go rozumie. Cade nie jest tego pewien, ale Marasia mówi mu, że podobnie jak na nim i na niej ciąży dziedzictwo nazwiska. Mówi, że chciałaby zmienić nazwisko i zniknąć. Cade pyta czemu tego nie zrobi, na co Marasia odpiera, że nigdzie nie ukryje się przed Sithami, którzy dzięki niej chcą dotrzeć do jej ojca. Marasia uważa też, że to wstyd iż Imperium sprzymierzyło się z Sithami. Chwilę później nadlatują imperialne myśliwce, w jednym z nich prawdopodobnie jest Roan Fel. Oba zostają zestrzelone przez myśliwce Sithów, wyskakują z nich dwie osoby zaopatrzone w miecze świetlne. Wkrótce pojawia się Darth Talon. Jest przekonana, że jedna z postaci to Fel, ale myli się. Jest to dwójka Rycerzy Imperialnych: Draco i Krieg. Draco kpi z Talon, że myślała, iż Fel wpadł w ich pułapkę. Wściekła Talon wzywa Nihla i innych Sithów. Nakazuje zabić wszystkich i schwytać księżniczkę. Rozpoczyna się walka.

Cade nakazuje Synowi, Blue, księżniczce i Astraal Vao wsiadać na Mynocka i odlecieć z planety. Cade przyłącza się do walki. Nihl walczy z Wolfem Sazenem, którego siedem lat wcześniej pozbawił ręki. Shado Vao toczy bój z Talon. Cade ma przebłyski wspomnień: przypomina sobie dzień, w którym Sithowie zaatakowali Ossusa. Marasia wspiera Rycerzy Imperialnych w walce. Ma pretensje do Draco, że ruszył jej na pomoc, wie też, że to nie jej ojciec ich wysłał. Draco podczas walki wyznaje miłość księżniczce. Na pokładzie Mynocka wybucha sprzeczka. Syn chce odlatywać, ale wściekła Blue odpiera, że nie zostawi Cade'a. Skywalker pochłonięty wspomnieniami obserwuje tylko walkę. W pewnym momencie atakuje go Sith. Ratuje go Marasia, ale zostaje przez to ciężko ranna. Cade wreszcie przyjmuje swoje dziedzictwo. Podnosi miecz Marasi i staje do walki z Sithami.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2006, 29 listopada USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2008, 13 października Polska 9788323746997 Egmont Polska 144 strony Druk (miękka) 39,00 PLN

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 6: Złamany, część 5.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]