Dziedzictwo: Wojna (wydanie zbiorcze)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dziedzictwo: Wojna
Legacy: War
Scenariusz: John Ostrander
Ilustracje: Jan Duursema
Kolory: Brad Anderson
Tusz: Dan Parsons
Ilustracja na okładce: Jan Duursema
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
11 stycznia 2012
Wydanie polskie: Egmont Polska
8 kwietnia 2013
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Album komiksowy
Seria/Cykl: Dziedzictwo
Zeszyt/Tom: 11 z 11
Poprzedni: Dziedzictwo: Skrajności
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: 138 ABY


Dziedzictwo: Wojna (Legacy: War) to jedenaste i ostatnie zbiorcze wydanie serii Dziedzictwo. Zawiera historię Dziedzictwo: Wojna, która oficjalnie jest uznawana za oddzielną serię, jednakże zachowano ciągłość numeracji tomów. Ze względów marketingowych komiksy te były wydawane jako oddzielna seria, jednak w istocie są zwieńczeniem wydarzeń z Dziedzictwa. Album komiksowy został wydany przez Dark Horse Comics 11 stycznia 2012 roku. W Polsce natomiast zbiór ukazał się 8 kwietnia 2013 roku nakładem Egmont Polska.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
It's an all-out war as the Sith emperor returns from the dead-stronger, more evil, more determined, and prepared to unleash a new secret weapon upon the galaxy! Roan Fel's loyalist Imperials, the Galactic Alliance, and the Jedi are all on the defensive-reeling from the attacks by the unified Sith.

But Cade Skywalker has his own plans for this war--all this time spent running from his legacy has finally shown him that he can't run . . . and he must stand alone against Darth Krayt!(Dark Horse Comics, 2012)

Wydanie polskie
Darth Krayt, przywódca zakonu zwanego Jednym Sithem, odrodził się po tym, jak omal nie poniósł śmierci z ręki Dartha Wyyrloka. Za pośrednictwem Mocy przekazał wszystkim Sithom wiadomość, że jest cały i zdrowy. Lojaliści z imperium Roana Fela, Sojusz Galaktyczny oraz Jedi przechodzą do defensywy, uginając się pod naporem zjednoczonych Sithów. Cade Skywalker, ostatni znany dziedzic Skywalkerów, także wyczuł powrót Krayta i w końcu pogodził się z faktem, że jego przeznaczeniem jest zmierzyć się z sithańskim imperatorem, nawet jeśli skończy się to dla niego śmiercią. Nikt jednak nie wie, że Darth Krayt powraca silniejszy niż kiedykolwiek, z nową armią bezwzględnie posłusznych sithańskich żołnierzy i potężną armadą okrętów...(Egmont Polska, 2013)

Komiksy

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2012, 11 stycznia USA 978-1-59582-802-6 Dark Horse Comics 144 stron Druk (miękka) 19,99 USD
2013, 8 kwietnia Polska 978-83-237-6152-5 Egmont Polska 144 stron Druk (miękka) 39,99 PLN

Linki zewnętrzne


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]