Dziedzictwo 2: Złamany, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dziedzictwo 2: Złamany, część 2
Legacy 2: Broken, Part 2
Scenariusz: John Ostrander
Ilustracje: Jan Duursema
Kolory: Brad Anderson
Tusz: Dan Parsons
Litery: Michael David Thomas
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Adam Hughes
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
12 lipca 2006
Wydanie polskie: Egmont Polska
13 października 2008
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Dziedzictwo
Zeszyt/Tom: 2 z 50
Poprzedni: Dziedzictwo 1: Złamany, część 1
Następny: Dziedzictwo 3: Złamany, część 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: 137 ABY


Dziedzictwo 2: Złamany, część 2 (org. Legacy 2: Broken, Part 2) to drugi zeszyt serii komiksów Dziedzictwo i jednocześnie druga część mini-serii Złamany. Zeszyt ukazał się 12 lipca 2006 roku nakładem Dark Horse Comics. Scenariusz do niego przygotował John Ostrander, za rysunki odpowiedzialna była Jan Duursema, zaś ilustrację na okładce stworzył Adam Hughes.

W Polsce komiks ukazał się 13 października 2008 roku w wydaniu zbiorczym nakładem Egmont Polska.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Over the bodies of their enemies, two Jedi make a pact that will set them on the path to a greater danger than they have ever known . . .

Bounty hunters capture a prisoner whose presence will test their resolve-and the strength of their alliance . . .

A Sith apprentice is given the honorific "Darth" and sent to hunt a quarry whose capture-or death-could shake an empire to its foundations . . .

And a Princess finds herself alone in the galaxy, pursued by those she once counted as allies.

This is only the second issue of the new ongoing series Star Wars: Legacy and already there's more adventure and more intrigue than we can even hint at!(Dark Horse Comics, 2006)

Streszczenie

Rok 137 ABY. Mistrz Wolf Sazen organizuje na Daluuj spotkanie z trojgiem Jedi, między innymi z Shado Vao. Oznajmia im, że skończył się czas ukrywania przed Sithami i że muszą odnaleźć Cade'a, ostatniego z rodu Skywalkerów. Sazen przyznał, że Moc podpowiada mu, iż tylko Cade może zjednoczyć galaktykę przeciwko Darthowi Kraytowi i jego poplecznikom. Nagle atakuje ich kilku Sithów - walkę przeżywa jedynie Wolf Sazen i Shado Vao. Ten ostatni oznajmia druhowi, że przyłączy się do niego w poszukiwaniach Skywalkera.

Tymczasem sam Cade, wraz z towarzyszami broni - Delią Blue i Jariahem Synem - lądują na planecie Lok, pragnąc pochwycić Naxy'ego Screegera. Wchodzą do kantyny Brogara, mówiąc, że są tutaj tylko po to, aby schwytać jedną istotę i że od razu opuszczą lokal. Tymczasem w pomieszczeniu znajduje się też bothański Jedi, Hosk Trey'lis. Przekonany, że to o niego chodzi, rzuca w łowców nagród stolikiem i zaczyna uciekać. Skywalker udaje się po Naxy'ego, a Jariah - po Hoska. Cade bez problemu łapie niesfornego hazardzistę, jednak jego przyjaciel ma trochę więcej problemów z Jedi. Z pomocą Blue udaje mu się go w końcu unieszkodliwić. Gdy mają już wychodzić, na scenę wkracza Brogar - właściciel lokalu. Skywalkerowi udaje się jednak z nim dogadać i cała trójka wraz z zakładnikami odchodzi.

Na Coruscant Darth Ruyn oznajmia Darthowi Kraytowi, że ukończył szkolenie swojej najzdolniejszej uczennicy rasy Twi'lek. Krayt pyta się jej, czy szanuje i ceni swego mistrza, a istota potwierdza. Wtedy Mroczny Lord Sithów nakazuje jej zabić Ruyna, co Twi'lekanka czyni bez najmniejszych oporów. Zapytana dlaczego to zrobiła, odpowiada: ponieważ tak rozkazałeś, mistrzu. W nagrodę Krayt mianuje ją swoją prawą ręką i nadaje imię zakonne - Darth Talon. Wyznacza jej pierwszą misję - ma udać się na Socorro i zastawić pułapkę na księżniczkę Marasię Fel, córkę Roana Fela. Darth Talon wykonuje zadanie - pokonuje Rycerza Imperialnego o imieniu Elke Vetter, która była przyjaciółką i zarazem ochroną księżniczki, a następnie udaje się w pościg za ofiarą.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2006, 12 lipca USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2007, 9 maja USA 978-1-59307-716-7 Dark Horse Comics 144 strony Druk (miękka) 17,99 USD
2008, 13 października (w wydaniu zbiorczym) Polska --- Egmont Polska --- stron Druk (miękka) 39,90 PLN

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 2: Złamany, część 2.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]