Rycerz Imperialny

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Rycerze Imperialni
Przywódca/Przywódcy
Kwatera główna Najpierw Coruscant, potem Bastion
Stworzone na podstawie Nowy Zakon Jedi
PrzynależnośćRycerze Imperialni to elitarna organizacja wojowników wrażliwych na Moc, których głównym zadaniem była ochrona władcy Nowego Imperium Galaktycznego oraz pilnowanie porządku w tym organizmie państwowym. Rycerze wywodzili się z Nowego Zakonu Jedi - każdy z nich był w pewnym sensie w pełni wyszkolonym Jedi. Przez niektórych uważani byli za Szarych Jedi, gdyż nie korzystali z ciemnej strony, ale również nie wykonywali woli Mocy (zgodnie z ideologią prawdziwych Jedi), gdyż służyli imperatorowi.

Historia

Nowe Imperium Galaktyczne uformowało się z Resztek Imperium. Władzę dzierżyła w nim dziedzicznie dynastia Fel. Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy powołano do służby pierwszych Rycerzy Imperialnych ani kto wyszedł z taką inicjatywą. Ze słów Treisa Sinde wiadomo jednak, że organizacja powstała jeszcze za rządów Jaggeda Fela.

Zdrada Sithów

Rycerze Imperialni bronią sobowtóra Imperatora Roana Fela.

W 130 ABY, krótko po zakończeniu wojny sithańsko-imperialnej (podczas której imperator Roan Fel sprzymierzył się z Sithami przeciwko Sojuszowi Galaktycznemu), Darth Krayt przybył na Coruscant i urządził w Nowym Pałacu Imperialnym zamach stanu - jego Sithowie zabili sobowtóra Roana Fela oraz wszystkich broniących go rycerzy (w tym kuzyna Fela, Mohrgana). Mroczny Lord Sithów obwołał się nowym imperatorem, a wielu imperialnych dostojników przysięgło mu wierność. Tymczasem prawdziwy Roan Fel, dzięki pomocy swoich rycerzy, zdołał zbiec z Coruscant i przez następne siedem lat prowadził walkę z uzurpatorem. W 137 ABY Antares Draco, Ganner Krieg i Sigel Dare przybyli wraz z nim na planetę Bastion. Roan Fel wziął ją wtedy we władanie i uczynił stolicą swojej części Imperium.

Vendaxa

Roan Fel ze swymi Rycerzami Imperialnymi.

Jakiś czas później, na Socorro, Elke Vetter poświęciła swe życie w walce z Darth Talon, dając czas na ucieczkę Marasii Fel, córce imperatora. Marasii udało się zbiec wraz z przyjaciółką i podążyć na Vendaxę. Gdy mistrz Antares i jego przyjaciel Ganner dowiedzieli się o tym, również pospieszyli na Vendaxę, by uratować młodą księżniczkę z rąk Sithów. Stoczyli tam walkę między innymi z Darthem Nihlem i Darth Talon. Dzięki pomocy dwóch Jedi (Wolfa Sazena i Shado Vaa), a także kilku łowców nagród (Cade'a Skywalkera, Delii Blue i Jariaha Syna) udało im się bezpiecznie opuścić planetę i dotrzeć z ranną Marasią na Bastion.

Nieudane negocjacje

Antares i Ganner wkrótce udali się w kolejną misję - mieli eskortować kapitana Mingo Bovarka na stację kosmiczną The Wheel, gdzie miało odbyć się spotkanie w sprawie pojednania Roana Fela z admirałem Garem Stazi, liderem resztek Sojuszu Galaktycznego. Negocjacje nie potoczyły się jednak zgodnie z planem, gdyż zakłóciło je dwoje imperialnych agentów lojalnych Sithom - Jor Torlin i Morrigan Corde. Antares i Ganner byli zmuszeni ratować swojego ambasadora.

Wyposażenie

Rękojeść miecza świetlnego Rycerzy Imperialnych.

Wszyscy rycerze uzbrojeni byli w miecze świetlne o srebrzystym ostrzu. Każdy z nich miał identyczny miecz, co symbolizowało ich jedność oraz zaznaczało, że służba Imperium stoi ponad indywidualizmem. Zbroje zaś mieli koloru czerwonego, prawdopodobnie wzorowane na mundurach Gwardii Imperialnej Palpatine'a. W przeciwieństwie jednak do nich, nie zakrywali twarzy maskami.

Ideologia

Głównym przeznaczeniem Rycerzy Imperialnych była służba i ochrona imperatora. Jednak ich służba miała swoją granicę. Mieli służyć imperatorowi, ale tylko dopóki ten byłby po jasnej stronie Mocy. W przypadku jego przejścia na ciemną stronę mieli obowiązek sprowadzić imperatora z powrotem do światła lub zabić. Tak więc w ostatecznym rozrachunku Rycerze Imperialni mieli służyć Mocy. Wynikało to z tego, że ich ideologia była zdefiniowana w następujący sposób: Służymy Mocy ucieleśnionej przez imperatora.

Znani Rycerze Imperialni

Źródła