Dziedzictwo 9: Kwestia zaufania, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dziedzictwo 9:
Kwestia zaufania, część 1
Legacy 9: Trust Issues, Part 1
Scenariusz: John Ostrander
Ilustracje: Colin Wilson
Kolory: Brad Anderson
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: David Ross
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
7 marca 2007
Wydanie polskie: Egmont Polska
15 grudnia 2008
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Dziedzictwo
Zeszyt/Tom: 9 z 50
Poprzedni: Dziedzictwo 8: Sprzymierzeńcy
Następny: Dziedzictwo 10: Kwestia zaufania, część 2
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: 137 ABY


Dziedzictwo 9: Kwestia zaufania, część 1 (org. Legacy 9: Trust Issues, Part 1) to dziewiąty zeszyt serii komiksowej — Dziedzictwo. Komiks ukazał się 7 marca 2007 roku w Stanach Zjednoczonych nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce historia została wydana 15 grudnia 2008 roku przez wydawnictwo Egmont Polska w wydaniu zbiorczym.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
"Trust Issues," Part 1 of 2. Political relationships are often delicate constructs—even more so when the "marriage" is between two longtime enemies. When rightful Emperor Roan Fel reaches out to the remnants of the Galactic Alliance, the stage is set for serious distrust, if not outright betrayal. And to complicate matters, the Sith have dispatched one of their best agents to ensure the failure of the proposed alliance.

But Moff Nyna Calixte's agenda differs from that of her Sith masters, and she puts her own player into the mix—reactivating an agent who has been dormant for nearly two decades. Meanwhile, the question on everybody's mind: Where has Cade Skywalker gone?(Dark Horse Comics, 2007)

Streszczenie

Na Coruscant, w świątyni Sithów, bothański Jedi Hosk Trey'lis jest torturowany przez Darth Maladi. Devaronianka złamała go w końcu i wyciągnęła od niego informacje o poszukiwanym przez Dartha Krayta Cadzie Skywalkerze. Wzywa do siebie moff Nynę Calixte, której mówi, że wysyła w pogoń za Cade'em swojego agenta, Jora Torlina, a Nyna ma mieć na całą sprawę oko. Jednak przebiegła moff doskonale wie, że Skywalker mógłby być niezłą kartą przetargową i postanawia wraz z Morlishem Veedem, że wyśle (ku niewiedzy Sithów) także swoja agentkę, niejaką Morrigan Corde.

Tymczasem na Bastionie dwoje Rycerzy Imperialnych, Antares Draco i Ganner Krieg, dostają ostrą reprymendę od Imperatora Roana Fela, gdyż kilka dni wcześniej złamali jego rozkazy i podążyli uratować księżniczkę Marasiah Fel na Vendaxę. W końcu Imperator stwierdza, że nikt inny nie wiedział o tym że wydał Rycerzom taki zakaz i postanawia nagrodzić ich medalami. Wyznacza im też kolejną misję - mają eskortować kapitana Mingo Bovarka do i z stacji Koło, gdzie ma odbyć się spotkanie z Garem Stazi, dowódcą resztek Sojuszu Galaktycznego.

Gdy Jor Torlin dociera na Koło, dowiaduje się, że Skywalker odleciał ze stacji kilka godzin wcześniej. Następnie wdaje się w bójkę z lokalnymi rzezimieszkami, których nasłała na niego Morrigan Corde. W rezultacie traci przytomność, lecz kobieta ratuje go i zaciąga w nieznane.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2007, 7 marca USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2008, 15 grudnia Polska 9788323725299 Egmont Polska 172 strony Druk (miękka) 39,90 PLN

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 9: Kwestia zaufania, część 1.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]