Dziedzictwo 4: Nowy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dziedzictwo 4: Nowy
Legacy 4: Noob
Scenariusz: John Ostrander
Ilustracje: Travel Foreman
Kolory: Brad Anderson
Tusz: Travel Foreman
Litery: Michael David Thomas
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
11 października 2006
Wydanie polskie: Egmont Polska
17 października 2008
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Dziedzictwo
Zeszyt/Tom: 4 z 50
Poprzedni: Dziedzictwo 3: Złamany, część 3
Następny: Dziedzictwo 5: Złamany, część 4
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: 137 ABY


Dziedzictwo 4: Nowy (org. Legacy 4: Noob) to czwarty zeszyt serii komiksów Dziedzictwo, wydany w USA 11 października 2006 roku przez Dark Horse Comics. Wydawnictwo Egmont wydało tą historię w Polsce w drugim numerze Star Wars Komiks oraz w zbiorze Dziedzictwo: Kawałki.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
A galaxy-shaking secret is revealed in the heat of battle! Old friendships will be strained to the breaking point, unlikely new alliances will be formed, and the relentless forces of evil will pursue their dark ends with even greater vigor and purpose. In a universe on the brink of either destruction or salvation, it is the actions of an unexpected few that will determine the fates of all. The previously uncharted future of Star Wars takes a surprising turn in this latest issue of Legacy—be there!(Dark Horse Comics, 2006)
Wydanie polskie
Od siedmiu lat Darth Krayt sprawuje przy pomocy Sithów, władzę w Imperium. Ma jednak silną opozycję w postaci dawnego Imperatora i jego zwolenników. Osadzony w realiach serii Star Wars: Dziedzictwo komiks prezentuje bratobójczą walkę między szturmowcami.(Egmont Polska, 2008)

Streszczenie

Rok 137 ABY. Na planetę Yinchorr przybywa Anson Trask, by dołączyć do 407 Dywizji, która jest wierny Nowemu Imperium Dartha Krayta. Już na wstępie wszyscy wyzywają go od "kota". Przez przypadek zaczepia Lorda Sithów, Dartha Malevala, pytając się go o drogę do swojej Drużyny Joker. Od gniewu Sitha młodzieńca ratuje jego przełożony, sierżant Ran Harkas. Anson zapoznaje się w końcu z całym oddziałem. Dowiaduje się od nich, że robią nawet między sobą zakłady, który "nowy" przeżyje jak najdłużej.

Wkrótce cała Dywizja wyrusza na Borosk, by oczyścić tamtejszą bazę z 908 Dywizji, która wciąż dochowuje wierności dawnemu Imperatorowi, czyli Roanowi Felowi. Drużyna Joker prowadzi atak na główną twierdzę buntowników, którzy wieczorem wycofują się w głąb swoich zabudowań, 407 Dywizja zaś może odpocząć. Do porucznika Gila Cassela przychodzi Lord Maleval, mówiąc mu, że mają nazajutrz zabić wszystkich z 908 Dywizji i nie brać jeńców. Nikt nie jest tym zachwycony, ponieważ niegdyś ludzie ci byli ich towarzyszami broni.

Mimo to następnego dnia, około południa, grupie udaje się przedrzeć do twierdzy. Ginie Jes Gistang i Vax Potorr. W końcu udaje im się pokonać niemal całą 908. Darth Maleval przywleka jednak ze sobą jeńca - Jareda Cassela, który jest bratem dowódcy ich Legionu, Gila. Sith nakazuje mu zabić brata, by tym samym ostatecznie udowodnił swoją lojalność Sithom, jednak mężczyzna nie godzi się na to. W rezultacie Lord Sithów zabija zarówno jego, jak i Jareda. Wtedy na Malevala rzuca się w gniewie Hondo Karr, ale Sith z łatwością odpiera jego atak. Hondo zginąłby, gdyby nie Anson Trask, który strzela Malevalowi kilka razy w plecy z blastera.

Po bitwie Drużyna Joker przekazuje najwyższemu dowództwu, że zarówno Hondo Karr, jak i Darth Maleval zginęli w bitwie. Sierżant Harkas natomiast nakazuje Traskowi, by trzymał cały oddział - uzupełniony nowymi żołnierzami - do czasu jego powrotu.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2006, 11 października USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2008, 26 marca USA 978-1-59307-879-9 Dark Horse Comics 172 strony Druk (miękka) 19,95 USD
2008, 17 października Polska --- Egmont Polska 32 strony Druk (miękka) 4,90 PLN
2008, 15 grudnia Polska 9788323725299 Egmont Polska 172 strony Druk (miękka) 39,00 PLN

Ciekawostki

  • Gwałtowną reakcję ze strony czytelników wywołał błąd popełniony w pierwszej polskiej edycji komiksu (na łamach Star Wars Komiks 2/2008): Mandaloriańczyk zamiast Mandalorianin. Zostało to skorygowane w wydaniu kolekcjonerskim, a za pomyłkę osobiście przeprosił Jacek Drewnowski w wywiadzie udzielonym dla Bastionu[1].

Przypisy

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 4: Nowy.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]