Anson Trask

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Anson Trask
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Szturmowiec
Anson Trask był szturmowcem, służył w siłach Nowego Imperium Galaktycznego około roku 137 ABY, we frakcji Dartha Krayta. Brał udział w bitwie o Borosk wraz z Drużyną Joker walcząc przeciwko 908 Dywizji, wciąż wiernej dawnej Imperatorowi, Roanowi Felowi. Nie wszystko potoczyło się jednak tak, jak myśleli - w rezultacie Anson wykazał się odwagą i zabił Lorda Sithów, Dartha Malevala.

Biografia

Yinchorr

Wczesne lata jego życia nie są znane. Wiadomo, jego ojciec był szturmowcem w 407 Dywizji i wpoił mu takie wartości jak honor i obowiązek. Anson, jako jego syn, miał okazję wstąpić do tej samej dywizji, co też uczynił ku uciesze ojca.

Anson Trask zaraz po przybyciu na Yinchorr.

W 137 ABY został wysłany na planetę Yinchorr, gdzie miał rozpocząć służbę w 407 Dywizji Szturmowców. Od razu gdy przybył, przyszli towarzysze zaczęli wyzywać go od "świeżaka". Jego pierwszym zadaniem było odnalezienie swojej jednostki (Drużyna Joker, Kompania C, 9 Batalion), co w chaosie, spowodowanym szykowaniem się całego legionu na kolejną misję, nie było łatwe. W trakcie poszukiwań przez przypadek znieważył Lorda Sithów, Dartha Malevala, pytając się go o drogę niczym kumpla. Od gniewu Sitha uratował go sierżant Harkas, dowódca oddziału Joker, który zaczął besztać Ansona, że nie poczekał na niego zgodnie z rozkazami przy punkcie rozładunkowym wahadłowca, którym przybył. Maleval odszedł, a sierżant wyjaśnił Traskowi, że skłamał, by uratować mu skórę. Następnie poprowadził go do jego oddziału. Anson zapoznał się z nowymi towarzyszami, między innymi Jes Gistang, Hondo Karrem i Vaxem Potorrem. Po chwili przyszedł porucznik Gil Cassel. Wyjaśnił szturmowcom, że wyruszają na Borosk z rozkazu samego Morlisha Veeda i Rady Moffów, by oczyścić tamtejszą bazę z 908 Dywizji, wciąż wiernej Imperatorowi Roanowi Felowi. Nikt nie był zachwycony perspektywą strzelania do - bądź co bądź - swoich dalekich towarzyszy broni. Cassel wyjaśnił też, że Darth Maleval został przysłany właśnie dlatego, iż Sithowie mają wątpliwości co do tego, czy 407 wypełni rozkazy.

Misja na Borosk

Prowadź, Gistang. Będę cię osłaniał.[1]

Gdy dotarli w końcu na Borosk, ich pierwszym zadaniem było przejęcie i zabezpieczenie stanowisk ogniowych, rozmieszczonych wzdłuż muru, okrążającego kwatery 908 Legionu. Gil Cassel prowadził atak. Podczas gdy jego przyjaciele walczyli, sam Trask znieruchomiał, przerażony bitwą. Potem ocalił Jes Gistang przed strzałem w plecy. W końcu udało im się opanować platformę z działkami, gdzie zaczęli się szykować na spędzenie nocy, zbuntowana 908 wycofała się zaś w głąb swojej twierdzy. Trask zdradził Jes, że nie tak wyobrażał sobie służbę. Wkrótce przybył Lord Maleval, który nakazał drużynie Joker poprowadzić nazajutrz atak. Powiedział też, że mają wybić każdego członka 908, gdyż są to zdrajcy, na co grupa - nie mając innego wyjścia - z niechęcią przystała.

Walcząc przeciwko 908 Dywizji.

W południe udało im się przedrzeć do głównej twierdzy. Walki toczyły się w korytarzach. W pewnym momencie Vax Potorr nadepnął na minę, a Trask ochronił porucznika Cassela przed skutkami wybuchu najlepiej jak tylko mógł. Następna poległa Gistang. W końcu udało im się pokonać niemal całą 908 Dywizję. Darth Maleval przyprowadził jednak jeńca - Jareda Cassela, brata Gila Cassela. Lord Sithów nakazał mu, by dowiódł swojej lojalności Imperium Krayta i zabił swego brata, zdrajcę. Porucznik odmówił, w wyniku czego zarówno on, jak i Jared zostali zabici przez Malevala. Wtedy do akcji wkroczył Hondo Karr, który w gniewie rzucił się na Lorda z wibromieczem, jednak został przez niego szybko obezwładniony. Zginąłby, gdyby nie Anson Trask, który strzelił Darthowi Malevalowi kilka razy w plecy z blastera.

Po bitwie przekazano wyższemu dowództwu informację, że Lord Sithów zginął w bitwie. Przełożony Ansona, sierżant Harkas, nakazał mu trzymać oddział w ryzach, dopóki nie przybędzie zastępstwo i on sam nie wyzdrowieje.

Zwiad na Ossusie

Jakiś czas później Anson, wraz z kapitanem Harkazem (który zdążył już wyzdrowieć) i kilkoma innymi szturmowcami, służyli w imperialnej misji na Ossusie. Zostali wysłani na powierzchnię planety, by sprawdzić, czy w opuszczonym Prakseum nie ukrywają się jacyś Jedi. Rzeczywiście, na planecie ukrywali się Jedi - byli to K'Kruhk, Wolf Sazen i Shado Vao. Anson Trask i jego towarzysz co prawda odkryli ich obecność, jednak Shado Vao nagiął ich umysły Mocą tak, by wrócili do Harkasa i zameldowali, że nic nie znaleźli. Sierżant nakazał więc powrót na Gwiezdny Niszczyciel stacjonujący na orbicie planety, by zdać Darthowi Stryfe'owi raport. Lord Sithów wciąż jednak wyczuwał ukrywających się na Ossusie Jedi i nakazał zbombardowanie planety. Prakseum zostało zniszczone.

Ciekawostki

Przypisy

Źródła