Dziedzictwo 19: Smocze szpony, część 6

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dziedzictwo 19:
Smocze szpony, część 6
Legacy 19: Claws of the Dragon, Part 6
Scenariusz: John Ostrander
Ilustracje: Jan Duursema
Kolory: Brad Anderson
Tusz: Dan Parsons
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Travis Charest
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
6 lutego 2008
Wydanie polskie: Egmont Polska
16 marca 2009
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Dziedzictwo
Zeszyt/Tom: 19 z 50
Poprzedni: Dziedzictwo 18: Smocze szpony, część 5
Następny: Dziedzictwo 20: Nieustraszony, część 1
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: Ok. 137 ABY


Dziedzictwo 19: Smocze szpony, część 6 (org. Legacy 19: Claws of the Dragon, Part 6) to dziewiętnasty zeszyt serii komiksowej — Dziedzictwo. Komiks ukazał się 6 lutego 2008 roku w Stanach Zjednoczonych nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce historia została wydana 16 marca 2009 roku przez wydawnictwo Egmont Polska w wydaniu zbiorczym.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The galaxy-shaking storyline "Claws of the Dragon" reaches its unbelievable conclusion as the Empire's enemies and allies all make their move for one man-Cade Skywalker!

Cade stands face-to-face with the Emperor of the galaxy and leader of the Sith legions, Darth Krayt. Has the last Skywalker reached the point of no return on the path to darkness? Meanwhile, Deliah Blue and Jariah Syn execute a rescue plan for Cade that revolves around a single, significant word: "Boom."

Cade Skywalker versus Darth Krayt!(Dark Horse Comics, 2008)

Tłumaczenie nieoficjalne
Wstrząsająca seria "Smocze szpony" dochodzi do niewiarygodnego finału, kiedy zarówno wrogowie jak i sojusznicy Imperium postanawiają ruszyć przeciw jednemu człowiekowi, Cade'owi Skywalkerowi. Cade będzie musiał stanąć do walki z imperatorem galaktyki oraz przywódcą legionów Sithów, Darthem Kraytem. Czy ostatni z rodu Skywalkerów doszedł już do punktu, z którego nie ma powrotu ze ścieżki mroku? Tymczasem Delia Blue i Jariah Syn odpalają plan ratunkowy przygotowany z myślą o pomocy Cade'owi. A ów plan można opisać praktycznie jednym, acz znaczącym słowem "bum".

Streszczenie

Coruscant. Załoga Mynocka czyni przygotowania do odbicia Cade'a Skywalkera ze Świątyni Sithów. Mijają właśnie Świątynie. Matka Cade'a, Morrigan Corde, zaopatrzona w plecak rakietowy i ciężką broń wyskakuje ze statku. Na pożegnanie mówi Jariahowi Synowi, by "nie zapomniał o bum". Chwilę później Syn spełnia prośbę Corde i detonuje bomby, przyczepione do pluskiew Yuuzhan Vongów, które parę dni wcześniej zostały umieszczone w świątyni przez Corde. Wkrótce świątynia staje w płomieniach, które dostrzega Morlish Veed ze swojego biura. Parę dni wcześniej Corde skontaktowała się z nim i powiedziała, że ma wycofać statki na jej znak. Veed z ironią stwierdza, że jej znak był bardzo subtelny. Tymczasem w Świątyni Cade dalej toczy pojedynek z Darthem Nihlem. Zaciętą walkę wygrywa Cade, odcinając przeciwnikowi rękę w ramieniu. Następnie zaczyna razić go błyskawicami Mocy. Krayt podjudza młodego Skywalkera, by zabił morderce swojego ojca. Próbuje mu wmówić, że zemsta to jedyne słuszne wyjście. Cade jednak buntuje się i odmawia. Zapytany przez Krayta dlaczego tego nie zrobi, odpowiada, że dlatego, iż on tego chce i rzuca się na niego z mieczem świetlnym. Rozpoczyna się pojedynek. Tymczasem załoga Mynocka ma kłopoty - jest atakowana przez statki imperialne. Syn narzeka, że dał się na to namówić, ale Kee śmieje się, że na pewno nie jest to najbardziej szalona rzecz, jaką w życiu zrobił. Syn przyznaje jej rację.

W świątyni dalej trwa pojedynek między Kraytem a Skywalkerem. Krayt jest pewien swojej wygranej; mówi przeciwnikowi, że ukończył szkolenie zarówno jako Sith i Jedi. Przypomina mu, że zabił tysiące wrogów, a Skywalker jest tylko rozkapryszonym dzieciakiem, który tylko użala się nad sobą i ratuje go jedynie krew Vadera krążąca w jego żyłach. Ostrzega go, że nie wyjdzie ze Świątyni żyw. Cade przerywa mu ten monolog. Mówi, że potrafi zobaczyć jego chore wnętrze, widzi jak insekty Yuuzhan Vongów zżerają jego ciało. Pyta czy jego podwładni wiedzą jak bardzo jest chory. Mówi też, że jeśli zginie to jako on, a Krayta pożre choroba i umrze jako bezmyślna vongowa narośl.

Eskadra Czaszek ciągle ściga Mynocka. Gdy już prawie go mają nadchodzi rozkaz do odwrotu. Zawiedzeni piloci niezwłocznie opuszczają okolice Świątyni Sithów. Tymczasem Morrigan Corde wlatuje do pomieszczenia, gdzie trwa pojedynek i strzela Kraytowi prosto w plecy i każe synowi uciekać. Krayt próbuje go zatrzymać, ale to na nic: Cade wyskakuje przez okno. Od śmierci poprzez upadek z wysokości ratuje go Mynock. Syn wciąga go na pokład. Oboje na swój widok padają sobie w ramiona. Radość nie trwa jednak długo, Cade dowiaduje się, że jego statek został sprzedany Chakowi. Syn odpiera, że był to pomysł jego matki, na co Cade reaguje ogromnym zdziwieniem. W tej samej chwili Morrigan kontaktuje się z Mynockiem i każe im natychmiast uciekać. Cade chce się dowiedzieć kim ona właściwie jest, ale Corde nie daje mu na to szansy i przerywa połączenie. Mynock ucieka z Coruscant.

Tymczasem w Świątyni Krayt nakazuje znalezienia Skywalkera za wszelką cenę. W mieszkaniu Veeda, Nyna Calixte bierze prysznic, zmieniając przy tym też soczewki. Veed interesuje się jedną z jej "pamiątek rodowych", ale Nyna nie zdradza mu szczegółów. Gdy Veed odchodzi, Nyna uruchamia urządzenie, na którym jest z mężem i synem: Kolem i Cadem. Okazuje się, że Nyna Calixte i Morrigan Corde to jedna i ta sama osoba.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2008, 6 lutego USA --- Dark Horse Comics 40 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2009, 16 marca Polska --- Egmont Polska 144 strony Druk (miękka) 39,90 PLN

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 19: Smocze szpony, część 6.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]