Mynock (frachtowiec)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy frachtowca. Zobacz też: inne znaczenia słowa mynock.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Mynock.

Mynock był frachtowcem należącym do Cade'a Skywalkera. Załogę uzupełniał Jariah Syn (drugi pilot) oraz Delia Blue (mechanik). Cała trójka była łowcami nagród i parała się wykonywaniem najróżniejszych zleceń. Mynock zawdzięcza swoją nazwę pewnym stworzeniom, które przyczepiały się do statków i uszkadzały ich kable, czerpiąc z nich prąd.

Specyfikacja techniczna

Na przodzie statku zamontowane były dwa pojedyncze działka laserowe, a z tyłu - jedno, poczwórne.

Historia

Cade Skywalker podróżował Mynockiem wraz z towarzyszami po całej galaktyce, wykonując swoją pracę. Czasami zmieniali jego transponder (kod identyfikacyjny statku), by uniknąć wykrycia przez niepożądane osoby.

W 137 ABY łowcy udali się Mynockiem na planetę Lok, by złapać hazardzistę Naxy'ego Screegera. Następnie podążyli na Socorro, by odebrać za niego nagrodę. Gdy mieli już odlatywać z planety, zabrali na pokład swojego statku księżniczkę Marasia Fel i jej przyjaciółkę Astraal Vao. Obie ścigane były przez Darth Talon, która wraz z innymi Sithami podążyła za nimi aż do Vendaxy. Tam, po pierwszej walce, Mynock wymagał niezbędnych napraw. Po drugim starciu z Sithami udało im się bezpiecznie odlecieć z planety i wskoczyć w nadprzestrzeń.

Mynock towarzyszył potem Cade'owi, gdy ten odwiedził stację kosmiczną Koło oraz Ossus - jednak już bez przyjaciół, których poróżniło to, że Cade był niegdyś Jedi.

Jakiś czas później Skywalker podążył Mynockiem na Coruscant, by uratować rycerza Jedi Hoska Trey'lisa, więzionego w świątyni Sithów. Zdołał umknąć całej eskadrze imperialnych myśliwców typu Predator, przyczepiając się do ściany jednego z budynków za pomocą kleszczy dokujących. Następnie wyszedł ze statku, zamknął go, a kody wejściowe wręczył Huttowi osobowości żeńskiej, Jool, z którą spotkał się w Rik's Cantina. Powiedział, żeby przekazała te kody jego przyjaciołom, gdyby go szukali, a on nie wrócił z misji.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Mynocka.