Dziedzictwo 14: Smocze szpony, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dziedzictwo 14:
Smocze szpony, część 1
Legacy 14: Claws of the Dragon, Part 1
Scenariusz: John Ostrander
Ilustracje: Jan Duursema
Kolory: Brad Anderson
Tusz: Dan Parsons
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Travis Charest
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
11 lipca 2007
Wydanie polskie: Egmont Polska
16 marca 2009
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Dziedzictwo
Zeszyt/Tom: 14 z 50
Poprzedni: Dziedzictwo 13: Gotów na śmierć
Następny: Dziedzictwo 15: Smocze szpony, część 2
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: Ok. 137 ABY


Dziedzictwo 14: Smocze szpony, część 1 (org. Legacy 14: Claws of the Dragon, Part 1) to czternasty zeszyt serii komiksowej — Dziedzictwo. Komiks ukazał się 11 lipca 2007 roku w Stanach Zjednoczonych nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce historia została wydana 16 marca 2009 roku przez wydawnictwo Egmont Polska w wydaniu zbiorczym.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Cade Skywalker has done some bad things in his life, but possibly none worse than turning over a captive Jedi--Master Hosk--to the Sith. Now he has come to Coruscant to atone for his sins, and hopefully set Hosk free. But Hosk isn't the only one Cade has crossed, and a chance run-in with a couple of old "friends" may send him on a new path.

Take note! This issue begins a story that will reveal the secret behind Legacy's most mysterious character, the self-proclaimed emperor of the Sith Empire, Darth Krayt!(Dark Horse Comics, 2007)

Streszczenie

Coruscant, świątynia Sithów. Darth Krayt odpoczywa w komorze medytacyjnej, a Darth Wyyrlok czuwa przy nim. Chagriański Sith rozmyśla o swoim panu, zastanawiając się, czy uda mu się pokonać śmierć. Zawiodła zarówno starożytna wiedza Xoxaan, jak i metody uzdrowiciela Jedi, Hoska Trey'lisa. Jest jeszcze Cade Skywalker. Krayt przebudza się i mówi, że młodzieniec nadchodzi.

Skywalker rzeczywiście przybywa do stolicy Galaktyki. W pogoń za jego statkiem, Mynockiem, rzuca się eskadra imperialnych myśliwców typu TIE pod dowództwem pani kapitan Gunn Yage, jednak Cade szybko ich gubi. Następnie przyczepia Mynocka do jednej ze ścian coruscańskich wieżowców, nakazuje R2 zablokować statek i pilnować, by nikt do niego nie wszedł - oprócz jego dwójki przyjaciół, Deliah i Jariaha. Nagrywa im też holowiadomość, w której mówi, aby wzięli Mynocka i odlecieli, nie czekając na niego.

Potem opuszcza pokład frachtowca i przemierza dolne poziomy Coruscant, kierując się w stronę kantyny Rika. Po drodze zaczepia go banda rzezimieszków, ale Skywalker rozprawia się z nimi, posługując się swoim ulubionym blasterem. W końcu dociera do lokalu i spotyka się ze starą znajomą, Huttką Jool. Zaczynają pogawędkę, którą przerywa im pojawienie się Wookieego Chaka i Devaronianki o imieniu Kee. Chak chce wiedzieć, gdzie podziewają się Jariah i Deliah, gdyż pożyczyli od niego statek Grinning Liar zanim zostali wydani przez Rava w ręce imperialnych. Oznajmia, że już najwyższa pora, by go zwrócili. Cade odpowiada że nie wie gdzie są jego towarzysze, ale że na pewno przekaże im jego słowa. Następnie powraca do rozmowy z Jool, której wręcza kody wejściowe do Mynocka i nakazuje przekazać je Blue i Synowi, gdy tylko się pojawią. Następnie odchodzi, zastrzegając, że "nigdy go tu nie było".

Tymczasem kapitan Gunn Yage i jej eskadra wysiada ze swoich myśliwców w hangarze Imperium. Ojciec Gunner, moff Rulf Yage, jest bardzo niezadowolony że córka zgubiła Mynocka gdzieś w podmieście. Mówi jej, by przyszła wieczorem na obiad do Królowej Naboo.

Cade dociera do świątyni Sithów, znajduje Hoska Trey'lisa przykutego do ściany i uwalnia go. Wtedy bothański Jedi zaczyna go przepraszać, mówiąc, że Sithowie go złapali i powiedział im wszystko na jego temat. Skywalker nie czuje do niego żalu, mówi, że to jego wina, gdyż sam go wcześniej wydał. Starając się uciec, oboje wpadają na Darth Talon. Cade zaczyna z nią walkę na miecze świetlne. Uzyskuje chwilową przewagę, ale wtedy nagle pojawia się Darth Nihl, który dusi go Mocą i unieruchamia. Sithowie zabierają Skywalkera i Hoska z powrotem do świątyni.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2007, 11 lipca USA --- Dark Horse Comics 40 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2009, 16 marca Polska --- Egmont Polska 144 strony Druk (miękka) 39,90 PLN

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 14: Smocze szpony, część 1.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]