Gunn Yage

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Gunn Yage
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Pilot
Gunn Yage była córką Nyny Calixte i Rulfa Yage. Była przyrodnią siostrą Cade'a Skywalkera, dowódcą Eskadry Czaszek. Pilotowała czaszkę Jeden.

Biografia

Spodziewał się chłopca, a dostał mnie! Jeszcze moja matka...
— Gunn Yage o ojcu i matce[1][2]

Gunn Yage była córką Nyna Calixte i Rulfa Yage. Dorastała zła na matkę za to, że ich zostawiła. Zyskała szacunek ojca wspinając się po szczeblach imperialnej marynarki i zostając dowódcą Eskadry Czaszek.

Kapitan Floty

Gunn Yage w myśliwcu.

Piloci pod jej dowództwem dopasowali się do jej rygorystycznych norm. Mówiło się, że robią coś dla niej. Około 137 ABY Gunn Yage poprowadziła Eskadrę Czaszek w pogoni za statkiem, który uważali za maszynę Cade'a Skywalkera, Mynocka. Nie udało im się złapać mężczyzny i musieli wrócić do bazy. Po powrocie do hangaru Gunn został skrytykowana przez ojca za to, że pozwoliła Skywalkerowi uciec. Rulf powiedział też, aby następnego dnia wieczorem spotkała się z nim w restauracji o nazwie Królowa Naboo.

Jedząc kolację z ojcem spotkała matkę, którą nazwała "wstrętnym rankorem". Nyna Calixte kazała córce powiedzieć czy na pewno widzieli statek Skywalkera. Wkrótce eskadra znowu zauważyła Mynocka i zaatakowała, ale po chwili dostała rozkaz wycofania się.

Agent Imperium

W czasie ataku na jednostkę Sojuszu Galaktycznego z Gunn skontaktowała się jej matka. Nyna Calixte powiadomiła córkę, że zostaje wysłana na Tatooine jako agent i ma współpracować z Morrigan Corde.

Na miejscu udała się do bazy imperialnej Bravo mieszczącej się w dawnym pałacu Hutta Gardulli. W bazie spotkała się z moffem Nieve Gromia. Po przeanalizowaniu danych Gunn doszła do wniosku, że za atakami na statki imperium w tym sektorze stoi Cade Skywalker.

Gunn znalazła Cade'a w kantynie o nazwie Fart Gushy, podeszła do niego i zaczęła rozmowę. W trakcie rozmowy wsypała środek paraliżujący do drinka Cade'a, a następnie wyniosła go i załadowała na swój pojazd. W drodze do bazy zaatakowali ich trzej łowcy wysłani przez Czarne Słońce. Wykorzystując burze piaskową Gunn i Cade uciekli na opuszczoną od bardzo dawna farmę, która potem okazała się farmą nieżyjącego od 130 lat Owen'a Lars'a.

Jednak zabójcy znaleźli ich i rozpoczęła się walka. Na pomoc Gunn i Cade'owi przybyli Morrigan Corde i Jariah Syn. Po walce rozdzielili się Gunn Yage spotkała się ze zdradzieckim moffem a reszta ruszyła do bazy Czarnego Słońca.

W trakcie walki miedzy moffem a Gunn Yage, Gromia powiedziałs jej, że ma dowody na to, że Nyna Calixte i Morrigan Corde to ta sama osoba i na to, że Morrigan Corde była żoną Kola Skywalkera. Gunn nie uwierzyła w te nowiny, po chwili z broni, o którą walczyły padł strzał raniąc śmiertelnie Nieve Gromie. Przed śmiercią Nieve powiedziała Gunn by użyła nienawiści i dowodów i zniszczyła swoją matkę.

Przypisy

  1. Dziedzictwo 14: Smocze szpony, część 1
  2. He was expecting a boy and instead he got me! And then my mother...

Źródła