Dziedzictwo 8: Sprzymierzeńcy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dziedzictwo 8: Sprzymierzeńcy
Legacy 8: Allies
Scenariusz: John Ostrander
Ilustracje: Adam DeKraker
Kolory: Ronda Pattison
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Colin Wilson
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
11 lutego 2007
Wydanie polskie: Egmont Polska
15 grudnia 2008
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Dziedzictwo
Zeszyt/Tom: 8 z 50
Poprzedni: Dziedzictwo 7: Złamany, część 6
Następny: Dziedzictwo 9: Kwestia zaufania, część 1
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: 130 ABY


Dziedzictwo 8: Sprzymierzeńcy (org. Legacy 8: Allies) to ósmy zeszyt serii komiksowej — Dziedzictwo. Komiks ukazał się 11 lutego 2007 roku w Stanach Zjednoczonych nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce historia została wydana 15 grudnia 2008 roku przez wydawnictwo Egmont Polska w wydaniu zbiorczym.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The first issue of Legacy revealed the facts of the attack on the Jedi Academy on Ossus and of the betrayal of Emperor Roan Fel by Darth Krayt and the Sith. Now it is time to learn of the machinations and of the secret alliances behind those actions.

Grand Moff Nyna Calixte supervises intelligence gathering for the Empire. Darth Maladi does the same for the Sith. Together they could form an unbeatable team, able to sway the course of a galaxy. That is, if they don't destroy one another first!

From the ambush of the Galactic Alliance's fleet to Roan Fel's narrow escape from assassination, the true story of the Sith overthrow of the Empire can at last be told!

Streszczenie

Akcja tego komiksu rozpoczyna się kilka dni przed masakrą na Ossusie, a kończy po ogłoszeniu się przez Dartha Krayta nowym Imperatorem. Komiks wyjaśnia w jaki sposób doszło do ataku na świątynię Jedi. Akcja ukazana jest od strony wielkiego moffa Nyny Calixte.

Bastion, rok 130 ABY, ostatnie dni wojny sithańsko-imperialnej. Nyna Calixte ogląda na holokronie przebieg bitwy o Caamas. W tym momencie do pokoju wchodzi Imperator Roan Fel. Zaczyna wspominać wojnę z Yuuzhan Vongami i przyczyny wojny sithiańsko-imperialnej. Chwilę później przechodzi do oskarżeń Nyny i Wysokiego Moffa Morlisha Veeda o to, że za plecami Imperatora byli w zmowie z Sithami. Nyna przyznaje się, ale mimo tego, że Fel przykłada jej swój miecz świetlny do gardła, nie okazuje strachu, ponieważ wie, że Imperator brzydzi się Sithami, a zabójstwo w złości to właśnie droga Sithów.

Kilka godzin po ataku na Ossusa na Gwiezdnym Niszczycielu Imperious odbywa się spotkanie, w którym uczestniczą Nyna Calixte, Morlish Veed oraz Darth Maladi. Imperialni twierdzą, że atak był błędem, gdyż Imperator wydał bezpośredni rozkaz, aby nie atakować Świątyni. Maladi stwierdza jednak, że nie będzie to problemem, gdyż nastał czas, aby tron zajął ktoś inny. Oznajmia, że Darth Krayt przybędzie na spotkanie moffów, zabraniając jednocześnie mówić o tym komukolwiek i wychodzi. Veed jest pewien, że to on zostanie nowym Imperatorem, lecz Calixte jest nastawiona sceptycznie i podejrzewa Sithów.

Jakiś czas potem w prywatnych komnatach Imperatora odbywa się rozmowa miedzy nim a jego dwoma Rycerzami Imperialnymi - Antaresem Draco i Mohrganem Felem (był on kuzynem Roana) dotycząca spotkania. Nagle Antares wyczuwa, że ktoś ich podsłuchuje. Okazuje się, że jest to Nyna. Rycerze przy pomocy Mocy przytrzymują ją na ścianie. Po pytaniu Roana wyjaśnia, co robiła. Przyszła ostrzec Imperatora przed planowanym zamachem. Nie robi to jednak dla niego, lecz dla siebie, gdyż przeżycie Fela jest także w jej interesie. Imperator postanawia uciec, podkładając sobowtóra. W momencie gdy Krayt przejmuje tron, zabijając przy tym także Morghana, Antares i Roan wyczuwają jego śmierć.

Niedługo potem do pokoju Nyny wchodzi Darth Maladi, która była odpowiedzialna za niepowodzenie zabójstwa. Chce zabić moff, gdyż wyczuwa, że to ona przekazała informacje. Nyna jednak przekonuje ją, aby tego nie robiła, gdyż to osłabi pozycję nowego Imperatora. Maladi zgadza się, lecz jednocześnie rozkazuje, aby od tego momentu wszystkie raporty były składane do niej. Pierwszym zadaniem Nyny staje się odnalezienie Roana Fela.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2007, 11 lutego USA --- Dark Horse Comics 32 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2008, 15 grudnia Polska --- Egmont Polska --- stron Druk (miękka) 39,99 PLN

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 8: Sprzymierzeńcy.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]