Darth Wyyrlok (III)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Darth Wyyrlok (III)
Data i miejsce śmierci: 138 ABY[1]
Rasa: Chagrianin
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Żółte
Przynależność:
Darth Wyyrlok (III) był chagriańskim Sithem z Nowego Zakonu Sithów i najbardziej zaufanym współpracownikiem Dartha Krayta, założyciela organizacji. Był trzecim z wielopokoleniowej rodziny Sithów, który nosił imię Wyyrloka. Pomógł swemu mistrzowi przejąć władzę nad galaktyką i sprawować ją od 130 ABY. Siedem lat później zdradził go i zamordował. Darth Krayt powrócił jednak z zaświatów i zemścił się na swoim zabójcy w 138 ABY, pokonując go w czasie pojedynku.

Biografia

Darth Wyyrlok.

Młodość i przeznaczenie

Jestem Wyyrlok. Zawsze pierwszy spośród jego sług, jemu najbliższy, najbliższy jego myślom.
— Darth Wyyrlok[2]

Zarówno data, jak i miejsce urodzenia Dartha Wyyrloka są nieznane. Jego dziadkiem był pierwszy Wyyrlok, który był jednym z pierwszych uczniów Krayta i pomógł lordowi Sithów przejść w stan leczniczej hibernacji, która powstrzymywała rozwój choroby wywołanej u niego przez Yuuzhan Vongów. Następnie opiekował się uśpionym mistrzem i kierował podczas jego nieobecności Zakonem. Po śmierci pierwszego Wyyrloka, jego miejsce zajęła jego córka, czyli matka trzeciego Wyyrloka, druga Darth Wyyrlok, a po jej śmierci, jej syn, czyli Darth Wyyrlok III. On dostrzegł korzystną dla Sithów sytuację w Galaktyce i zdecydował się wybudzić Krayta. Gdy tylko przedstawił swemu mistrzowi stan rzeczy, ten zdecydował się działać.

Wojna sithańsko-imperialna

Około 127 ABY, dzięki tajnym porozumieniom Sithów z Nowym Imperium Galaktycznym i sabotażowi Darth Maladi, wybuchła krwawa wojna, która w ciągu trzech lat zniszczyła Sojusz Galaktyczny i Nowy Zakon Jedi i zmusiła obie organizacje do przejścia w stan ukrycia. Darth Wyyrlok przez cały ten czas był najbliższym współpracownikiem Krayta, lecz jego dokładne działania podczas konfliktu są nieznane.

Pod koniec działań wojennych, gdy flota Sojuszu Galaktycznego została już rozbita w bitwie o Caamas, Sithowie zdecydowali, że nadszedł czas, by się ujawnić i przejąć władzę oficjalnie. Uznano, że Imperator Roan Fel nie jest już do niczego potrzebny, a stanowi tylko przeszkodę. Darth Krayt, Darth Wyyrlok, Darth Nihl i Darth Maladi polecieli na Coruscant i spotkali się z władcą Imperium i Radą Moffów w nowo powstałej sali tronowej. Po krótkiej rozmowie przystąpili do ataku: szybko zabili Imperatora i chroniących go Rycerzy Imperialnych. Wtedy Darth Krayt obwołał się nowym Imperatorem, a Rada Moffów natychmiast przysięgła mu posłuszeństwo.

Wyyrlok i Krayt.

Później, Wyyrlok był świadkiem, jak jego mistrz kazał odejść dowódcom imperialnym, a następnie skarcił Maladi za to, że ta nie przewidziała, że osoba, którą przed chwilą zabito nie była Imperatorem, a jedynie jego sobowtórem. Następnie, gdy Sith rozkazał odejść Nihlowi i Maladi, a Krayt i Wyyrlok zostali sami, wyznał przed swoim doradcą, że źle się czuje, a jego ciało coraz bardziej go zawodzi. Chagrianin próbował jakoś pokrzepić swojego mentora dobrymi słowami, lecz obaj dobrze wiedzieli, że choroba bardzo wyniszczyła organizm Krayta.

Poszukiwania Skywalkera

Znaleźć go!
— Darth Krayt do Dartha Wyyrloka[3]

Jakiś czas później Krayt miał wizję, że żyjący potomek Skywalkerów może być w stanie go uzdrowić. Zlecił zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, a sam spędzał jak najwięcej czasu w komorze zastojowej. Wyyrlok w tym czasie pilnował swego wypoczywającego mistrza i wyręczał go w rządzeniu galaktyką.

Po jakimś czasie Cade Skywalker został pojmany. Spędził kilka dni w świątyni Sithów, w laboratorium tortur Darth Maladi, a następnie miał być zabrany przed oblicze Krayta, do jego prywatnych kwater. Darth Nihl i Darth Talon eskortowali więźnia, a Wyyrlok oczekiwał ich przy apartamentach Imperatora. Gdy dotarli, Chagrianin ogłosił Nihlowi, że ma zostać na zewnątrz z polecenia Krayta, co bardzo poirytowało Sitha. Chwilę później Wyyrlok był świadkiem, jak Imperator dał swojemu więźniowi pożywienie, a następnie ujawnił przed nim swoją prawdziwą tożsamość. Następnie słuchał rozmów między Kraytem a Skywalkerem, gdy Sith próbował przeciągnąć Cade'a na swoją stronę.

Krayt nakazuje poszukiwania Skywalkera.

Skywalker istotnie został uczniem w świątyni Sithów. Wyyrlok był jednak tym zaniepokojony. Wyraził swe obawy Kraytowi, gdy obaj obserwowali trening Cade'a. Chagrianin uważał, że Imperator zbyt wiele wyjawił nowemu adeptowi oraz wątpił, czy jego szkolenie ma jakikolwiek sens.

Jak się okazało po krótkim czasie, obawy Wyyrloka były całkowicie zasadne. Cade wcale nie zamierzał zostać Sithem, ani uzdrawiać Krayta. Udało mu się natomiast uciec ze świątyni Sithów dzięki pomocy przyjaciół, pokonując wcześniej Talon, Nihla i walcząc nawet z samym Kraytem. Na miejsce starcia natychmiast przybył Wyyrlok. Krayt rozkazał mu wznowić poszukiwania Skywalkera, a także wezwać Dartha Stryfe, który miał zastąpić Nihla na stanowisku Dłoni Krayta.

Misja na Prakith

Lord Sithów potrzebuje poznać twoje sekrety dotyczące życia i śmierci, a ja je zdobędę.
— Darth Wyyrlok do postaci Dartha Andeddu[4]

Zaraz po ucieczce Skywalkera ze świątyni Sithów, Wyyrlok zaczął poszukiwać innych sposobów na uzdrowienie swojego mistrza. Początkowo szukał odpowiedzi w starożytnych księgach Sithów. Gdy jednak nie znalazł w nich niczego wartościowego, zdecydował się użyć jednego z kilku holokronów posiadanych przez Nowy Zakon Sithów - holokronu Dartha Andeddu.

Darth Wyyrlok w walce z członkami Wrogości.

Darth Krayt próbował dowiedzieć się czegoś z urządzenia, lecz jego starania spełzły na niczym. Chagrianin nie zrażał się jednak ani tym, ani kpiącym powitaniem strażnika holokronu, który nie uważał popleczników Krayta za prawdziwych Sithów, a jedynie za marnych pretendentów do tego miana. Po chwili jednak Wyyrlok powiedział zjawie, że wie, że grobowiec Dartha Andeddu nie znajduje się tam, gdzie znaleziono holokron, czyli na Korribanie, lecz gdzieś indziej. Gdyby strażnik podał mu lokalizację tego miejsca, wtedy holokron zostałby zawieziony tam, gdzie spoczywa ciało starożytnego Sitha i jego odrodzenie byłoby możliwe. Wiedza, którą posiada Andeddu byłaby zapłatą za tę przysługę. Strażnik holokronu zgodził się i powiedział Wyyrlokowi, że miejsce, którego szuka znajduje się na planecie Prakith.

Wyyrlok natychmiast poleciał na wskazaną planetę i dotarł do fortecy Dartha Andeddu. Wszedł do środka i po chwili został zaatakowany przez członków sekty Wrogość. Sith użył jednak wtedy Mocy, aby pomieszać przeciwnikom zmysły, przez co zaczęli oni atakować siebie nawzajem. Wywołana rzeź zabiła wszystkich strażników fortecy, oprócz jednego - Gerluna. Chagrianin rozkazał mu, aby ten prowadził go do grobu Dartha Andeddu. Przerażony człowiek natychmiast wykonał polecenie.

Konfrontacja Dartha Wyyrloka z Darthem Andeddu.

Gdy obaj dotarli do podziemi, Wyyrlok użył holokronu, by otworzyć ostatnie wrota i wszedł do środka. Rozkazał wtedy Gerlunowi, by ten zapalił pochodnie, a sam podszedł do sarkofagu, by sprawdzić, czy rzeczywiście jest to ten, którego poszukiwał. Gdy okazało się, że tak, strażnik holokronu zażądał, by samo urządzenie zostało położone na ciele Dartha Andeddu, co umożliwiłoby odrodzenie Sitha. Wyyrlok odmówił i zaczął przeglądać znajdujące się w pomieszczeniu księgi i zwoje. W międzyczasie powiedział strażnikowi, że ten nie jest mu do niczego potrzebny, w przeciwieństwie do jego wiedzy.

W tym momencie jednak Gerlun przyciągnął do siebie Mocą holokron i położył go w sarkofagu Andeddu. Dusza starożytnego Sitha wydostała się wtedy z urządzenia i weszła w ciało Gerluna zamieniając go w Dartha Andeddu. Między starożytnym Sithem a członkiem Nowego Zakonu rozgorzała walka na Moc. Andeddu rzucał w Wyyrloka najróżniejszymi przedmiotami znajdującymi się w pomieszczeniu oraz próbował porazić go błyskawicą Mocy. Wszelkie te ataki były jednak odpierane przez Chagrianina, który rozpoznał, że wszystko to, co Andeddu czyni, to tylko iluzja. Zrozumiał wtedy, że wiedza starożytnego Sitha nie jest nic warta. Używając Mocy i znajdującej się w pomieszczeniu lawy zniszczył księgi i zwoje, a następnie holokron Dartha Andeddu, przez co jego ciało natychmiast padło martwe na ziemię. Schował je wtedy Mocą z powrotem do sarkofagu, zabrał kilka ocalałych z pożaru ksiąg i zwojów, i opuścił Prakith.

Rzeź na Mon Calamari

Krayt i Wyyrlok na Kalamarze.

Mniej więcej w tym czasie, Resztki Sojuszu Galaktycznego, dowodzone przez admirała Gara Staziego, dokonały zuchwałej operacji kradzieży jedynego egzemplarza imperialnego okrętu nowego typu - Gwiezdnego Niszczyciela typu Imperious - ze stoczni nad planetą planetą Mon Calamari. Darth Krayt, który już od pewnego czasu wiedział, że Kalamarianie wspierają Staziego, zdecydował się ukarać planetę i jej mieszkańców. Poleciał tam osobiście w asyście Wyyrloka, a także wojsk i innych Sithów. Podczas wystąpienia w New Coral City ogłosił, że wydaje wyrok śmierci na 10% populacji Mon Calamari. Mieli oni zostać natychmiast wymordowani za buntowanie się przeciwko władzy Sithów. Wyyrlok był obecny przy egzekucji Kalamarian i Quarrenów znajdujących się w sali, gdzie Darth Krayt wygłaszał swe przemówienie. Wyraził wtedy swoje zaniepokojenie, czy to nie jest zbyt ostra reakcja, mogąca grozić utratą strategicznych stoczni znajdujących się na Moc Calamari, lecz lord Sithów odpowiedział, że lepiej stracić stocznie, niż kontrolę nad galaktyką.

Misja na Had Abbadon

Czuję, że lord Krayt będzie mnie niedługo potrzebował.
— Darth Wyyrlok lecąc na Had Abbadon[5]
Krayt i Wyyrlok w drodze na Had Abbadon.

Jakiś czas później Wyyrlok przebywał razem ze swoim mistrzem na Coruscant. Do świątyni Sithów przybył wtedy ranny Darth Reave, aby przekazać Kraytowi ważne wiadomości. Raportu rannego Sitha słuchali Krayt, Wyyrlok, Stryfe, Maladi i Talon. Opowiedział on, że placówka na Had Abbadon, z której właśnie przyleciał, została zaatakowana przez Skywalkera, jego przyjaciół i tajemniczą kobietę dowodzącą rakghulami. W tym momencie przerwał, gdyż sam zamienił się w bestię i został zabity przez Stryfe'a, gdy usiłował rzucić się na Krayta.

Chwilę później z Wyyrlokiem skontaktował się inny Sith i powiedział, że priorytetowa transmisja z Had Abaddon czeka na lorda Krayta. Chagrianin kazał ją przekazać, gdyż władca Sithów znajdował się w pomieszczeniu. Wtedy wyświetlony został hologram Celeste Morne, będącej pod umysłową władzą Karnessa Muura. Zażądała ona spotkania z Kraytem sam na sam na powierzchni Had Abbadon, a zmusiła go do tego pokazując, że pojmała Cade'a Skywalkera.

Wyyrlok zabija Krayta.

Krayt natychmiast wyruszył w statku Relentless, lecz razem z nim polecieli Wyyrlok, Stryfe, Maladi i Talon. Gdy dotarli w pobliże Had Abbadon, Krayt zaczął wypytywać Chagrianina o to, co wie na temat Karnessa Muura. Wyyrlok odpowiedział, że jedyne informacje, jakie posiada, pochodzą z materiałów zabranych z grobowca Dartha Andeddu. Wynikało z nich, że Muur był innym starożytnym Sithem szukającym sposobu na nieśmiertelność. Uczynił to zachowując swój umysł w specjalnym talizmanie. Nie dbał natomiast o ciało. Po rozmowie Krayt ruszył na powierzchnię, w asyście Stryfe'a, Maladi i Talon. Wyyrlok pozostał zaś w statku na orbicie Had Abaddon.

Po jakimś czasie, Chagrianin wyczuł w Mocy, że jego mistrz jest w niebezpieczeństwie. Zabrał z hangaru Relentless prom typu Nune i poleciał na powierzchnię. Na miejscu natychmiast znalazł ślady walki, która miała miejsce niewiele wcześniej. Zrozumiał wtedy, że całe spotkanie z Muurem było starannie przygotowaną przez Skywalkera i jego przyjaciół pułapką na Krayta. Chagrianin natychmiast umieścił Talon, Maladi i Stryfe'a w pojemnikach z bactą. Potem wyruszył na poszukiwania ciała swojego mistrza. Gdy do niego dotarł, okazało się, że Krayt jeszcze żyje. Lord Sithów zażądał zbiornika z bactą, lecz Wyyrlok nie mógł znieść myśli, że na wpół martwy Sith nadal będzie miał nad nim władzę. Zdecydował się dobić Krayta błyskawicą Mocy i zabrał jego ciało.

Nowy władca galaktyki

Darth Wyyrlok przybywa na Coruscant.
Lord Krayt został ciężko ranny w bitwie na Had Abbadon. Potrzebuje teraz czasu, by odpocząć i wyzdrowieć. (...) W tym czasie muszę (...) zabezpieczyć tron Coruscant.
— Darth Wyyrlok do Dartha Stryfe[6]

Po opuszczeniu Had Abbadon, Darth Wyyrlok poleciał natychmiast na Korriban. Podczas, gdy ranni Sithowie byli leczeni w pojemnikach z bactą, Chagrianin zajmował się ciałem Dartha Krayta. Aby nikt mu nie przeszkadzał, przed drzwiami prowadzącymi do komnaty z komorą zastojową postawił na straży swoją córkę, Saarai, i zabronił jej kogokolwiek wpuszczać. Umieścił wtedy ciało Krayta w komorze zastojowej i podniósł osłony dookoła niego. Po chwili usłyszał odgłosy walki za drzwiami.

Wyszedł, by dowiedzieć się, co się dzieje i dostrzegł swoją córkę walczącą z Darthem Stryfe'em. Okazało się, że Sith doszedł już do siebie po starciu na Had Abbadon i nie mogąc wyczuć Krayta w Mocy zaczął poszukiwać go. Wyyrlok natychmiast kazał przerwać walkę. Po chwili dał Stryfe'owi koc, by się okrył i wszedł razem z nim do komnaty z komorą zastojową. Powiedział mu wtedy z kim miał okazję walczyć i wyjaśnił mu całą sytuację.

Potem Darth Wyyrlok rzekł, że w trakcie nieobecności lorda Sithów będzie sprawował władzę w jego imieniu, tak, jak już miało to miejsce. Powiedział też, że będzie bardzo liczył na wsparcie ze strony Stryfe'a, aby utrzymać porządek w Galaktyce. Sith odpowiedział Wyyrlokowi, że może liczyć na jego lojalność.

Wyyrlok proponuje Veedowi stanowisko regenta.

Następnie Wyyrlok, Stryfe, Maladi i Talon udali się na Coruscant. Chagrianin natychmiast zajął się sprawowaniem władzy. Wezwał do siebie na rozmowę Konrada Rusa i Morlisha Veeda. Najpierw rozmówił się z wielkim admirałem, któremu zaproponował posadę regenta na czas nieobecności Krayta. Mówił, że na tym stanowisku potrzebny jest ktoś, kto cieszy się szacunkiem wśród wojsk imperialnych. Veed bez wahania przyjął ofertę. Później Wyyrlok rozmawiał z Rusem, który był moffem, a także szefem Misji Imperialnej. Powiedział mu, że zdecydowano się zmienić charakter prowadzonej przez niego organizacji. Od tego momentu, jej członkowie mieli nauczyć się kodeksu i zasad Sithów i nauczać ich w Galaktyce. Konrad Rus próbował się sprzeciwić mówiąc, że Krayt obiecał mu pozostawienie Misji w niezmienionej formie. Wyyrlok szybko jednak przekonał go, by nie kwestionował rozkazów Sithów.

Zagłada Mon Calamari

Vul Isen. Wykonać Ostateczny Protokół
— Darth Wyyrlok nakazując zagładę ludności Mon Calamari[7]

Jakiś czas później Darth Wyyrlok zdecydował się posunąć dalej niż jego zamordowany mistrz w ukaraniu planety Mon Calamari za to, że jej mieszkańcy wspierali Sojusz Galaktyczny i Gara Staziego. Rozkazał Darthowi Azardowi i Givinowi Vulowi Isenowi, aby wykonali oni Ostateczny Protokół, czyli dokonali eksterminacji całej ludności wodnej planety. Na zapytanie quarreńskiego Sitha dotyczące losu innych ras zamieszkujących Kalamar, Wyyrlok odpowiedział, że można pozwolić im uciec z planety, ale nie wolno udzielać im żadnej pomocy.

Vul Isen jeszcze tego samego dnia zatruł wody Mon Calamari, co spowodowało śmierć milionów Kalamarian i miało wywołać dalsze zgony. Wówczas do Dartha Wyyrloka przybył regent Morlish Veed, który był wściekły na Sitha, że ten nie poinformował go o planach wymordowania mieszkańców Mon Calamari. Chagrianin bardzo szybko uspokoił jednak Veeda przy pomocy duszenia Mocą i wyjaśnił mu, że nie został o niczym poinformowany, gdyż nie było takiej potrzeby.

Wyyrlok odbiera raport od Dartha Stryfe'a.

Nieco później doszło do bitwy o Kalamar, gdyż admirał Gar Stazi zdecydował się pomóc mieszkańcom zagrożonej planety i przeprowadzić akcję ewakuacyjną. Wyyrlok wysłał wtedy flotę dowodzoną przez Dartha Stryfe'a, admirała Kriona Graila i moffa Geista, aby udaremniła ona plany Staziego. Jak się okazało Sithowie ponieśli porażkę, ale zniszczyli bardzo wiele transportowców z ewakuowanymi Kalamarianami.

Po bitwie Wyyrlok otrzymał raport od Stryfe'a. Chagrianin powiedział swojemu podwładnemu, by nie przejmował się tym, że pewna grupa Kalamarian zdołała uciec. Uznał całą operację za sukces i nakazał Stryfe'owi wracać na Coruscant. Po chwili natomiast Wyyrlok otrzymał wiadomość od Dartha Nihla wysłaną na priorytetowej częstotliwości. Zapytał się Nagaja cóż takiego się wydarzyło, na co otrzymał odpowiedź, że Darth Krayt zniknął z komory zastojowej na Korribanie.

Odrodzenie Dartha Krayta i śmierć

Zabiłem cię ... Więc gdzie jesteś?!
— Darth Wyyrlok po odkryciu zniknięcia ciała Dartha Krayta[8]

Wyyrlok natychmiast poleciał na Korriban, gdzie spotkał czekającego na niego Dartha Nihla. Gdy obaj weszli do komnaty Dartha Krayta, dostrzegł tylko zbroję lewitującą w komorze zastojowej. Stwierdził wtedy, że najwyraźniej ktoś zabił mrocznego lorda i ukradł jego ciało. Następnie powiedział Nihlowi, że dla dobra Zakonu zniknięcie Krayta musi pozostać w tajemnicy.

Nihl odparł wtedy, że Darth Talon stała cały czas na straży i twierdzi, że nie widziała, aby ktokolwiek się tu pojawił. Dodał jednak, że jest rzeczą dość podejrzaną, że nie ma jej teraz tutaj. Usłyszawszy to Wyyrlok kazał Nihlowi złapać i przesłuchać Talon. Sam zaś poleciał na Coruscant, by dbać o porządek w państwie.

Po niedługim czasie Krayt zmartwychwstał i wysłał wiadomość w Mocy do wszystkich Sithów, że powraca właśnie na Coruscant, by odzyskać tron i władzę nad galaktyką. W odpowiedzi Darth Wyyrlok wystosował swoją odezwę dla Sithów, w której przyznał się do zamordowania Krayta, zgodnie z odwieczną tradycją Sithów. Ogłosił, że osoba powracająca do Coruscant nie jest prawdziwym Kraytem.

Śmierć Dartha Wyyrloka z ręki swego byłego mistrza.

Po zakończeniu przemówienia, polecił swojej córce opuścić Coruscant i pozostać w ukryciu do czasu uspokojenia się sytuacji. Następnie zapytał się Stryfe'a po której stronie zdecyduje się on stanąć, na co Sith odparł, że poprze zwycięzcę - zgodnie z tradycją Sithów.

Istotnie, wkrótce Krayt przybył na Coruscant i wtargnął do świątyni Sithów. Tam doszło do ponownego spotkania Wyyrloka i jego dawnego pana. Po krótkiej rozmowie rozpoczęto pojedynek, którego świadkami byli Talon, Nihl, Stryfe, Veed i Calixte. Początkowo obaj Sithowie walczyli ze sobą przy użyciu Mocy, lecz po krótkim czasie sięgnęli po miecze świetlne. W trakcie walki wytykali sobie wszelkie słabości, aby złamać ducha przeciwnika. Gdy już się wydawało, że Wyyrlok zyskał dzięki takim zagraniom przewagę nad Kraytem, został nagle ugodzony oboma ostrzami przeciwnika w serce. Upadając, usiłował jeszcze złapać się płaszcza Dartha Stryfe'a, lecz chwilę później padł na ziemię i zginął.

Osobowość i umiejętności

Darth Wyyrlok był bezwzględnym i okrutnym Sithem. Doskonale sprawdzał się przez długi czas na stanowisku zastępcy i doradcy Dartha Krayta. Orientował się w sytuacji w Galaktyce i potrafił czerpać z niej korzyści. Przez długi czas był bardzo lojalnym sługą swojego mistrza. Zdrada zaś pokazała, że był prawdziwym Sithem, pragnącym władzy i potęgi.

Wyyrlok znakomicie znał drogi ciemnej strony Mocy. Potrafił używać między innymi błyskawic Mocy, absorpcji i iluzji. Potrafił biegle posługiwać się tymi technikami w walce. Miał również wyczuloną zdolność poznawania otoczenia przy użyciu Mocy.

Ciekawostki

Darth Wyyrlok.
  • Imię Wyyrlok pochodzi od angielskiego słowa warlock, oznaczającego czarnoksiężnika, demona.
  • Postać Wyyrloka jest podobna do Masa Ameddy, który również był chagriańskim poplecznikiem Sitha władającego galaktyką.

Przypisy

  1. Dziedzictwo: Wojna 1
  2. I am Wyyrlok. Always the first of his servants, the one closest to him, the one nearest his thoughts. - Dziedzictwo 14: Smocze szpony, część 1
  3. Find him! - Dziedzictwo 19: Smocze szpony, część 6
  4. The Lord of the Sith is in need of your secrets of life and death. I will have them. - Dziedzictwo 27: Do Jądra
  5. I sense Lord Krayt will have need of me soon. - Dziedzictwo 31: Wektor, część 12
  6. Lord Krayt was severely injured in the battle at Had Abbadon. He needs time to rest and heal. (...) This time, I must (...) secure the Coruscant throne. - Dziedzictwo 34: Burze, część 1
  7. Vul Isen. Execute the Final Protocol - Legacy 47: The Fate of Dac
  8. I killed you ... So where are you?! - Dziedzictwo 48: Skrajności, część 1

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dartha Wyyrloka.
Szkic koncepcyjny Dartha Wyyrloka.