Kalamarianie/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Kalamarianie

Kalamarianie byli istotami pochodzącymi z planety Kalamar. Byli pacyfistami, słynęli z łagodnego zachowania, uprzejmości i sprawiedliwych sądów. To właśnie ze środowiska Kalamarian wywodzi się wielu znamienitych przywódców, rzeczników i dyplomatów. Kalamarianie byli istotami ziemnowodnymi, mieli skórę łososiowatego koloru, wysokie czaszki z wyłupiastymi oczami po bokach głowy i płetwiaste dłonie. Większość swojego czasu spędzali pod wodą. Potrafili oddychać zarówno pod wodą, jak i tlenem atmosferycznym.

Kalamarianie poczynili niewielkie odkrycia techniczne - pierwsze dotyczyły hodowli ryb i ochrony środowiska, aż do czasu zaoferowania pomocy ze strony innej rasy zamieszkujących ich planetę – Quarrenów, oraz odkrycia planety przez Republikę. Wtedy bardzo rozwinęli technikę budowy statków bojowych, posiadających charakterystyczne opływowe kształty. Jednak komputery, stanowiska i wygląd pomieszczeń dostosowano do specyficznej budowy ciała Kalamarian. Także monitory dostosowane były do zakresu częstotliwości, na jakie wrażliwe są oczy przedstawicieli tej rasy. Przez to istoty innych ras miewali czasami problemy z przystosowaniem się do warunków statków.

Kalamarianie żyli w miastach unoszących się na powierzchni oceanów. Budowle te osiągały nawet 20-30 pięter ponad poziom wody. Miasta były ośrodkami kulturowymi Kalamarian, którzy słynęli z wielu artystów, poetów i pisarzy, znanych na całą galaktykę.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Kalamarian.
Zobacz przedstawicieli
rasy Kalamarian.