Konrad Rus

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Konrad Rus
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Moff
Konrad Rus był imperialnym Moffem żyjącym około 137 ABY. Przewodził także tak zwanej Misji Imperialnej.

Biografia

Wojna sithańsko-imperialna

Konrad Rus w 130 ABY.
"Żyję, by służyć, mój panie."[1]
- Konrad Rus do Dartha Krayta

Niewiele wiadomo o przeszłości Konrada Rusa, ale można rzec, że od zawsze był niezwykle lojalny wobec panującego Imperatora - nie obchodziły go jego intencje ani rozsądek, jedyne, co się liczyło to, że pomagając mu, pomagało się i Imperium.

W 130 ABY, tuż pod koniec wojny sithańsko-imperialnej, razem z całą Radą Moffów przeniósł się, po jego zdobyciu, na Coruscant. Niedługo potem Imperator Roan Fel spotkał się w swej sali tronowej z nim i resztą Moffów.

Na spotkaniu pojawił się jednak nieproszony gość - Darth Krayt, przywódca sprzymierzonych z Imperium Sithów. Niemal bez słowa włączyli miecze i wycięli w pień wszystkich Rycerzy, a także samego Fela. Dopiero później wyszło na jaw, że był to w rzeczywistości tylko jego sobowtór.

Następnie Krayt ogłosił się nowym władcą Imperium i zażądał od wszystkich Moffów przysięgi lojalności. Oczywiście Rus by jednym z nich. Z tym że, w przeciwieństwie do większości pozostałych dostojników, w jego przypadku była to przysięga szczera.

W poszukiwaniu Roana Fela

Hologram Konrada Rusa.
"Kiedy obejmowałem tron, uważałem twoją Imperialną Misję za bezużyteczną. Ale dowiodłeś, że potrafisz się dostosować"[2]
- Darth Krayt do Konrada Rusa

Rus wiedział, że Kraytowi niezwykle zależy na odnalezieniu obalonego, ale wciąż niebezpiecznego pod względem podziału Imperium, Roana Fela. Zdecydował się więc, że nadal będzie utrzymywał kontakt z lojalnymi wobec niego Misjonarzami. Jedną z nich była Astraal Vao.

Darth Krayt i Konrad Rus.

Traf chciał, że kiedy Vao, razem z księżniczką Marasiah uciekała przed agentką Sithów, Darth Talon, skontaktowała się z Rusem, gdyż wierzyła, że przekaże informacje o ich pobycie na Vendaxie jej ojcu.

Rus doskonale jednak wiedział, że tylko córka ściganego mogła do niego doprowadzić Krayta. Dlatego też, zaraz po zakończeniu połączenia, doniósł o wszystkim swemu władcy, który przyznał, że Moff i jego Imperialna Misja okazali się wyjątkowo przydatni.

Mimo to Rus wyraźnie nie chciał, żeby cokolwiek złego przytrafiło się niewinnej córce Fela i na sugestię, że jeżeli nie pojawi się on, by ją odebrać z Vendaxy, torturami wyciągną z niej wszystko co wie, obiecał, że dopilnuje, by Fel jednak dowiedział się o wszystkim.

Po tym jak Sithowie schwytali Cade'a Skywalkera, Darth Maladi zorganizowała zebranie Moffów, na którym rozkazała im zaprzestanie poszukiwań. Rus z niewiadomych powodów nie pojawił się osobiście - był obecny przez hologram. Jeden z Moffów, Geist, oskarżył krótko potem Rusa o szpiegostwo na rzecz Roana Fela.

Ciekawostki

  • Konrad Rus przypomina z wyglądu aktora Henry'ego Gibsona.
  • Konrad to imię zarówno polskie, jak i niemieckie, i oznacza śmiałego doradcę.

Przypisy

  1. ''"I live to serve, my lord." - John Ostrander, Dziedzictwo 5: Złamany, część 4 , wyd. Dark Horse Comics 2006, s. 24.
  2. "When I first took the throne, I thought your Imperial Mission useless. But you have proven to be surprisingly adaptable, Rus." - John Ostrander, Dziedzictwo 5: Złamany, część 4, wyd. Dark Horse Comics 2006, s. 24.

Źródła


Członkowie Rady Moffów Nowego Imperium
[Pokaż/Ukryj]