Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Roan Fel (sobowtór)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

Roan Fel decoy.jpg
Roan Fel (sobowtór)
Data i miejsce śmierci: 130 ABY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarno-białe
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność: Nowe Imperium Galaktyczne
Sobowtór Roana Fela był przynętą mającą na celu zmylenie Sithów pod wodzą Dartha Krayta i danie szansy na ucieczkę Imperatorowi w 130 ABY.

Biografia

"To był sobowtór! Prawdziwy Roan Fel mógłby się bronić! Jest w pełni wyszkolonym Jedi, tak jak jego Imperialni Rycerze!"[1]
- Darth Krayt do Darth Maladi
Śmierć sobowtóra Roana Fela z rąk Dartha Krayta.

Kiedy wojna sithańsko-imperialna dobiegła końca, a Coruscant zostało odzyskane przez Imperium, na planecie wylądowali przedstawiciele Nowego Zakonu Sithów z Darthem Kraytem na czele. Imperator Roan Fel, wszakże, za sprawą Nyny Calixte, dowiedział się, że Krayt najprawdopodobniej będzie próbował przewrotu, toteż, za radą swojego Rycerza Mohrgana, wysłał na spotkanie z moffami swojego sobowtóra.

Nawet dyrektorka wywiadu Sithów, Darth Maladi, nie zorientowała się, że to sztuczka. Kiedy delegacja Sithów przybyła na audiencję, rzeczywiście rozgorzała walka. Sobowtór Fela, jako że nie był, jak oryginał, w pełni wyszkolonym Jedi, nawet nie usiłował się bronić. Właśnie ten fakt upewnił Krayta, że prawdziwy Fel wciąż żyje i ma się dobrze.

Ciekawostki

  • Nie ma pewności, czy sobowtór Fela nie jest po prostu klonem. Choć wszyscy wyraźnie nazywają go właśnie sobowtórem, to wydaje się mało prawdopodobne, by ktoś taki jak Fel nie mógł pozwolić sobie na sklonowanie samego siebie, zamiast żmudnie szukać kogoś wyglądającego jak on i do tego jeszcze w pełni lojalnego.
  • Według Randy'ego Stradleya niewykluczone, że był jednym z Rycerzy Imperialnych, co jednak nie tłumaczy faktu, że dał się tak łatwo pokonać.

Przypisy

  1. "He was a double! The real Roan Fel could have resisted! He is a fully trained Jedi like his Imperial Knights!" - Dziedzictwo: Złamany

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!