Dłoń

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Darth Nihl i Darth Talon - Dłonie Krayta.

Dłoń to najwyższy, zaraz po Mrocznym Lordzie, tytuł w hierarchii Nowego Zakonu Sithów.

Historia

"A gdy cię zabije, znów będzie miał tylko jedną "Dłoń", co wystarczy."
Darth Nihl do Darth Talon.[1]

Pierwsza znana Dłoń zginęła podczas masakry na Ossusie w 130 ABY i została później zastąpiona przez Dartha Nihla. Siedem lat później Darth Krayt mianował Dłonią uzdolnioną uczennicę Dartha Ruyna, Darth Talon. W celu ukończenia szkolenia musiała zabić swojego mentora. Nihl od początku uznawał Talon za potężną konkurencję, szczególnie, że Krayt wydawał się ją preferować tylko z powodu pochodzenia.

W tym samym roku do Świątyni Sithów przybył Cade Skywalker, który poważnie okaleczył Talon, a Nihlowi uciął dłoń. Rozwścieczony Krayt zdegradował Nihla do stopnia szeregowego Sitha, na jego miejsce awansując Dartha Stryfe'a.

Charakterystyka

"Przeszłaś swój ostatni test bez wahania. Nadaję ci imię Darth Talon. Od tej chwili będziesz jedną z moich Dłoni - moją osobistą zabójczynią. Od teraz, będziesz przyjmowała rozkazy tylko ode mnie... i odpowiadała wyłącznie przede mną."[1]
Darth Krayt do Darth Talon

Tytuł Dłoni otrzymywali bezpośrednio z rąk Mrocznego Lorda zwykle najbardziej utalentowane Pięści, czyli dowódcy floty. Ich funkcją było bezwzględne posłuszeństwo wobec Krayta i służenie mu w każdym zleconym przezeń zadaniu. Odpowiadali i przyjmowali polecenia tylko od niego osobiście.

Znane Dłonie

Przypisy

Źródła