Antares Draco

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Antares Draco
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Czarne
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Rycerz Imperialny
Antares Draco był liderem wszystkich Rycerzy Imperialnych w latach 130 - 137 ABY. Lojalny Roanowi Felowi i jego Imperium. Świetnie władał mieczem świetlnym, był też dobrym pilotem. Jego najlepszym przyjacielem był Ganner Krieg, zaś miłością życia - Marasia Fel, córka Imperatora.

Biografia

Zdrada Sithów

"Nie ufaj jej, mistrzu! Kłamie, by ocalić życie!"[1]
— Antares Draco do Roana Fela po nakryciu Nyny Calixte.

W 130 ABY Draco i Mohrgan (kuzyn Imperatora) przebywali na Coruscant, towarzysząc Roanowi Felowi. Podczas jednej z rozmów w kwaterze Imperatora oboje nakryli na gorącym uczynku moff Nynę Calixte, podsłuchującą całą konwersację. Ta doradziła im, by jak najszybciej zbiegli z planety, gdyż Darth Krayt i jego Sithowie zamierzają zerwać przymierze z Roanem i przeprowadzić zamach stanu. Zamach rzeczywiście miał miejsce - jednak Mroczny Lord Sithów zgładził sobowtóra Roana i broniących go Rycerzy (w tym Mohrgana), a Antares pomógł prawdziwemu Felowi zbiec z planety.

Przejęcie Bastionu

"Czy lojalność to zawsze to samo co posłuszeństwo?"[2]
— Draco do swojego przyjaciela Gannera w reakcji na zakaz ratowania księżniczki.
Imperator Roan Fel wraz z Antaresem Draco (po prawej) i innymi Rycerzami.

Antares wraz z Gannerem i Sigel Dare towarzyszył Roanowi Felowi, gdy ten w 137 ABY przybył na Bastion i ponownie obwołał go stolicą swojej części Imperium. Jakiś czas później Draco dowiedział się, że księżniczka Marasiah wpadła w zasadzkę zastawioną przez Sithów na planecie Socorro. Roan Fel jednak stanowczo zakazał ruszać jej na rachunek, słusznie przekonany, że Sithowie będą chcieli za jej pośrednictwem dotrzeć do niego. Mimo to Antares namówił przyjaciela, by złamali wyraźny rozkaz i podążyli na Vendaxę swoimi myśliwcami typu Predator, dokąd zbiegła księżniczka.

Wydarzenia na Vendaxie

"Uciekaj, Sithu... póki nadal masz szansę."[3]
— Antares Draco do Darth Talon.
Antares walczy u boku Marasiah i Gannera na Vendaxie.

Gdy przybyli na planetę, zostali od razu zestrzeleni przez myśliwce Sithów. Wkrótce spotkali księżniczkę i jej przyjaciółkę, Astraal Vao, którym pomagała dwójka Jedi - Wolf Sazen i Shado Vao - oraz trójka łowców nagród - Cade Skywalker, Jariah Syn i Delia Blue. Wraz z nimi zaczęli odpierać atak Sithów, który nastąpił praktycznie zaraz po tym, jak Rycerze wyskoczyli ze swoich myśliwców. Poprowadzili go Darth Nihl i Darth Talon. Podczas walki Draco wyznał Marasiah, że jej ojciec zakazał mu ruszać na ratunek (czego księżniczka zdążyła się już domyślić), lecz on nie mógł wykonać rozkazu, gdyż za bardzo ją kochał. Walka trwała w najlepsze. W pewnym momencie Marasiah została ciężko ranna, ratując Cade'owi Skywalkerowi życie. Przerażony Antares zaniósł ją na pokład frachtowca łowców nagród - Mynocka - i wkrótce wszyscy zdołali szczęśliwie odlecieć z planety i wskoczyć w nadprzestrzeń w kierunku Bastionu. Podczas podróży Antares wdał się w kłótnię z Cade'em, mówiąc, że to on jest winny temu, że Marasiah została ranna. Mimo to w końcu pozwolił mu zbliżyć się do niej, by mógł ją uzdrowić - Skywalker miał bowiem nadzwyczajny dar przywracania istot z granicy życia i śmierci. Po chwili wszystkie rany ukochanej Antaresa zagoiły się prawie całkowicie.

Po powrocie Antares i Ganner spotkali się z ogromnym gniewem Imperatora. Draco doskonale wiedział, że złamali jego wyraźne rozkazy i powiedział, że jest gotów przyjąć każdą karę. Roan Fel stwierdził jednak, że nagrodzi ich medalami za uratowanie księżniczki, gdyż nikt oprócz ich trojga nie wiedział o jego zakazie. Przy okazji dodał, że Antares może zapomnieć o poślubieniu księżniczki.

Dalsza służba

"Odzyskamy zaufanie Imperatora."[4]
— Antares do Gannera.

Imperator powierzył im od razu kolejną misję - mieli asystować kapitanowi Mingo Bovarkowi w drodze do i z stacji kosmicznej Koło, gdzie miały odbyć się negocjacje w sprawie zawarcia pokoju z admirałem Garem Stazi, kierującym resztkami Sojuszu Galaktycznego.

Antares i jego przyjaciel udali się więc na The Wheel. Wkrótce rozpoczęły się negocjacje, jednak za sprawą dwójki agentów wysłanych przez Sithów - Jora Torlina i Morrigan Corde - zostały szybko przerwane. Rycerze musieli ratować swojego ambasadora przed gniewem admirała Staziego. Po chwili wszyscy ochłonęli, lecz właściciel stacji postawił się za Sojuszem i nakazał wysłannikom Imperium natychmiast opuścić The Wheel, dodając, że Imperium Roana Fela nie ma tutaj już czego szukać.

Ciekawostki

  • Antares to najjaśniejsza gwiazda w gwiazdozbiorze Skorpiona o czerwonym zabarwieniu. Nazwa "Antares" pochodzi z greki i znaczy "Przeciwnik Marsa" (Mars to rzymski odpowiednik greckiego Aresa).
  • Draco znaczy po łacinie smok.

Przypisy

  1. Don't trust her, master! She's lying to save her life! - John Ostrander, Dziedzictwo 8: Sprzymierzeńcy, wyd. Dark Horse Comics 2007, s. 15.
  2. Is loyalty always the same as obedience? - John Ostrander, Dziedzictwo 6: Złamany, część 5, wyd. Dark Horse Comics 2006, s. 3.
  3. Run, Sith... While you still have the chance. - John Ostrander, Dziedzictwo 6: Złamany, część 5, wyd. Dark Horse Comics 2006, s. 14.
  4. We're going to win back the emperor's trust. - John Ostrander, Dziedzictwo 9: Kwestia zaufania, część 1, wyd. Dark Horse Comics 2007, s. 16.

Źródła