Ganner Krieg

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Ganner Krieg
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Rude
Kolor oczu: Zielone
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Rycerz Imperialny
Ganner Krieg był Rycerzem Imperialnym, lojalnym Roanowi Felowi i jego Nowemu Imperium. Spokojny i poważny, był najlepszym przyjacielem Antaresa Draco, lidera wszystkich Rycerzy.

Biografia

Wydarzenia na Vendaxie

"Jestem Ganner Krieg... rycerz Imperium!"
— Ganner do swojego przeciwnika.[1]

Ganner wraz z Antaresem Draco i Sigel Dare towarzyszył Roanowi Felowi, gdy ten w 137 ABY przybył na Bastion i obwołał go stolicą swojej części Imperium. Jakiś czas później jego przyjaciel Antares dowiedział się, że księżniczka Marasiah wpadła w zasadzkę zastawioną przez Sithów na planecie Socorro. Roan Fel jednak stanowczo zakazał ruszać jej na rachunek, słusznie przekonany, że Sithowie będą chcieli za jej pośrednictwem dotrzeć do niego. Mimo to Antares namówił Gannera, by złamali wyraźny rozkaz Imperatora i podążyli na Vendaxę swoimi myśliwcami typu Predator, dokąd zbiegła ksieżniczka.

Imperator Roan Fel wraz z Gannerem Kriegem (po lewej) i innymi Rycerzami.

Gdy tylko przybyli na planetę, zostali zestrzeleni przez myśliwce Sithów. Wkrótce spotkali księżniczkę i jej przyjaciółkę, Astraal Vao, którym pomagała dwójka Jedi - Wolf Sazen i Shado Vao - oraz trójka łowców nagród - Cade Skywalker, Jariah Syn i Delia Blue. Wraz z nimi zaczęli odpierać atak Sithów (prowadzony przez Dartha Nihla i Darth Talon), który nastąpił praktycznie zaraz po tym, jak Rycerze wyskoczyli ze swoich myśliwców. Marasiah została ciężko ranna, lecz wkrótce wszystkim udało się szczęśliwie odlecieć z planety na pokładzie Mynocka i wskoczyć w nadprzestrzeń w kierunku Bastionu. Podczas podróży Cade zaoferował swoją pomoc w uzdrowieniu księżniczki, lecz doprowadził tym tylko Antaresa do wściekłości. Mimo to Ganner namówił przyjaciela, by ten pozwolił Skywalkerowi zbliżyć się do Marasiah - Cade miał bowiem nadzwyczajny dar przywracania istot z granicy życia i śmierci. Po chwili wszystkie jej rany zagoiły się prawie całkowicie.

Po powrocie Ganner i Antares spotkali się z ogromnym gniewem Imperatora. Oboje doskonale wiedzieli, że złamali jego wyraźne rozkazy. Ku ich zaskoczeniu Roan Fel stwierdził, że nagrodzi oboje medalami za uratowanie księżniczki, gdyż nikt oprócz ich trojga nie wiedział o jego zakazie.

Dalsza służba

W obronie kapitana Bovarka.

Imperator powierzył im od razu kolejną misję - mieli asystować kapitanowi Mingo Bovarkowi w drodze do i z stacji kosmicznej Koło, gdzie miały odbyć się negocjacje w sprawie zawarcia pokoju z admirałem Garem Stazi, kierującym resztkami Sojuszu Galaktycznego.

Ganner i jego przyjaciel udali się więc na The Wheel. Wkrótce rozpoczęły się negocjacje, jednak za sprawą dwójki agentów wysłanych przez Sithów - Jora Torlina i Morrigan Corde - zostały szybko przerwane. Rycerze musieli ratować swojego ambasadora przed gniewem admirała Staziego. Po chwili wszyscy ochłonęli, lecz właściciel stacji postawił się za Sojuszem i nakazał wysłannikom Imperium natychmiast opuścić The Wheel, dodając, że Imperium Roana Fela nie ma tutaj już czego szukać.

Ciekawostki

  • Krieg znaczy po niemiecku wojna.

Przypisy

Źródła