Dziedzictwo 41: Koniec łotra

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dziedzictwo 41: Koniec łotra
Legacy 41: Rogue's End
Scenariusz: John Ostrander
Ilustracje: Kajo Baldisimo
Kolory: Jesus Aburtov
Tusz: Dan Parsons
Litery: Michael Heisler
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce: Sean Cooke
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
28 października 2009
Wydanie polskie: Egmont Polska
3 października 2011
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Dziedzictwo
Zeszyt/Tom: 41 z 50
Poprzedni: Dziedzictwo 40: Tatooine, część 4
Następny: Dziedzictwo 42: Podzielona lojalność
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: 137 ABY


Dziedzictwo 41: Koniec łotra (org. Legacy 41: Rogue's End) to czterdziesty pierwszy zeszyt serii komiksowej — Dziedzictwo. Komiks ukazał się 28 października 2009 roku w Stanach Zjednoczonych nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce historia została wydana 3 października 2011 roku przez wydawnictwo Egmont Polska w wydaniu zbiorczym.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The Galactic Alliance's Rogue Squadron is on a mission to rescue a group of Mon Calamari refugees, but the Rogues may be forced to retreat when both the Sith and a Mandalorian bounty hunter create complications. One of the Rogues, Hondo Karr, takes center stage on this risky job -- from which at least one member of the squad will not return...(Dark Horse Comics, 2009)
Tłumaczenie nieoficjalne
Zadaniem Eskadry Łotrów Sojuszu Galaktycznego jest ratunek grupy kalamariańskich uchodźców, jednak Łotry mogą być zmuszeni do odwrotu, gdy zarówno Sithowie jak i mandaloriański łowca nagród wywołają komplikacje. Jeden z pilotów eskadry, Hondo Karr, zajmie się głównym etapem w tej ryzykownej misji, z której przynajmniej jeden z Łotrów nie powróci...

Streszczenie

Rok 127 ABY. Na planecie Botajef, wynajęci przez Sojusz Galaktyczny Mandalorianie odpierają ataki sił Imperium, w oczekiwaniu na przybycie sojuszniczej floty. Chernan Ordo, ówczesny Mandalor, wysyła Honda Karra, aby sprawdził dlaczego nie mają żadnych informacji z centrum łączności. Ten docierając na miejsce odkrywa ze w ich szeregach znajduje się zdrajca, Yaga Auchs. Zdemaskowany Auchs próbuje zabić Hondę jednak próba ta kończy się niepowodzeniem. Ten próbuje go zabić, czego Hondo z trudem unika.

Od Veveca, który zdaje mu raport na temat sytuacji, Karr dowiaduje się ze Chernan nie żyje, Yaga ewakuował większość sil Mandalorian z planety, a oni dwaj pozostali sami przeciwko mającym ogromna przewagę liczebną siłom imperium. Hondo zdając sobie sprawę że nie mają szans, przebiera się w zbroje jednego z martwych imperialnych szturmowców, próbuje namówić do tego samego swego towarzysza, ten jednak odmawia. Chwile później zostaje on zauważony i zastrzelony przez członków drużyny Joker, którzy dają się nabrać na przebranie Hondo, i włączają go w swoje szeregi

Rok 137 ABY, dziesięć lat po bitwie o Botajef, Zewnętrzne Rubieże, sektor Arkanis, Eskadra Łotrów przygotowuje się do swojej kolejnej misji. Dahl i Hondo, mają nawiązać na Napdu kontakt z Azzimem podczas gdy reszta eskadry będzie czekała w odległości krótkiego skoku nadprzestrzennego od Da Soochy. Wspomniana dwójka ląduje na planecie, i po odegraniu małego przedstawienia dla postronnych spotykają się z Huttem, i załatwiają wszystko zgodnie z planem. W drodze powrotnej na statek oboje zostają zaatakowani przez noszącą pomarańczowy pancerz Mandaloriankę, której cel jest jasny - chce zabić Hondo.

Mandalorianka ta, była żona Honda, i córka Veveca, chce się zemścić za śmierć swojego ojca, nie dając obecnemu członkowi eskadry łotrów żadnej możliwości wytłumaczenia się. Tymczasem dowódczyni łotrów daje im umówiony sygnał do działania, sama zaś wraca do walczących. Hondo udaje się w końcu obezwładnić przeciwniczkę, wykorzystując chwile mówi jej prawdę o wydarzeniach na Botajef. Gdy Dahl dociera do nich, są już pogodzeni, a mężczyzna oznajmia że odchodzi z eskadry, stwierdzając że musi wejść na inną ścieżkę. Hondo wraz z byłą żoną odlatuje jej statkiem, ponownie przywdziewając swoją mandaloriańską zbroje. Mają zamiar zemścić się na zdrajcy - Yaga Auchsu.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2009, 28 października USA --- Dark Horse Comics 40 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2011, 3 października
(w Dziedzictwo: Tatooine)
Polska --- Egmont Polska 104 strony Druk (miękka) 39,99 PLN

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 41: Koniec łotra.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]