Dyskusja Archiwisty:Mario

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.


Witaj Mario!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Yako!

2008

Generalnie te same uwagi co do Jedi Solo. Poczytaj sobie jego dyskusję a także przestudiuj dokładnie wszystkie zalecenia edycyjne i tak dalej, do których linki masz w swoim powitaniu.

Hasło Gonk:

 • Obrazki powinny być przesłane na nasz serwer i wstawione do hasła. Powinny też mieć odpowiedni szablon pochodzenia. Więcej tutaj oraz tutaj.
 • Piszemy z perspektywy świata SW, w strukturze hasła nie powinno być takich podpunktów jak "Wystąpienia w filmach" - informację o tym, że Gonk pojawił się w Nowej nadziei możesz umieścić np. w punkcie "Ciekawostki".
 • "W sondażu Najbardziej lubiane postacie drugoplanowe Gonk zajął trzecie miejsce." - nie wiadomo co to za sondaż, kiedy się odbył i przez kogo został przeprowadzony. Musisz rozbudować tę informację i podać jej źródło, np. zastosowując tzw. przypisy (więcej tutaj.
 • Pilnuj proszę literówek i tego, by źródła były pisane kursywą.
 • Generalnie to staramy się, by w Bibliotece było jak najmniej haseł "do rozbudowania", żeby były pełne. Pisząc jakieś hasło, postaraj się proszę by było jak najbardziej rozbudowane i posiadało komplet informacji (oczywiście w miarę możliwości, jeśli nie masz źródeł to lepiej żebyś jednak zostawił hasło do rozbudowy komuś innemu niż np. tłumaczył z Wookieepedii).
 • Korzystaj proszę z opcji "Podgląd" - przy każdym zapisie hasła jego kolejna wersja zapisuje się w bazie danych, w rezultacie im więcej edycji danego hasła, tym bardziej baza jest obciążona, a niestety nie jesteśmy na serwerze wiki i mamy swoje ograniczenia.

Pozdrawiam i życzę wielu udanych haseł :) signstraznik.png Sky Dyskusja  15:25, 22 mar 2008 (CET) Bardzo dziękuję Mario za poprawienie mojego artykułu Kueller i doprowadzenie go do standardów obowiązujących w Bibliotece Ossus nie wiem czy dobrze się wpisano .Jeśli nie to sorry .Na razie zapoznam się z pomocą i techniką wpisów na Stronie i poczytam a jest co .Pozdrawiam

Prośba o stosowanie podglądu

piszę ponownie z prośba o stosowanie podglądu przed zapisem. Nasza baza jest na serwerze z ograniczonym miejscem. Przed chwilą zapisałeś hasło o rozmiarze około 5000 bajtów 7 razy. Czyli Twoja edycja zajmuje w bazie 35000 bajtów, zamiast 5000. Wyobraź sobie co się dzieje, przy zapisie większego hasła, np Luke Skywalker. Ma ono okolo 180000 bajtów. Ośmiokrotne zapsianie tego hasła dodaje do bazy około 1MB danych, co jest bardzo dużą wielkością w znacznym stopniu powiększającą bazą. Mam nadzieję, że te dane Cię nie przestraszyły. Zachęcam do dalszych edycji, gdyż Twoje hasła są już na wysokim poziomie. I przypominam jeszcze raz o podglądzie!!! signjedi.png Darth petter Dyskusja  12:00, 29 mar 2008 (CET)

Edycje

staram się zapisywać jak najmniej i używam podglądu tylko po prostu najpierw napisałem tekst, a dopiero potem zacząłem poprawiać to co ktoś napisał wcześniej. przepraszam za tyle edycji, bo po prostu nie zawsze zauważam wszystkie błędy itp. od razu i jeśli zobaczę, że coś jest nie tak to poprawiam. w takiej sytuacji zawsze zaznaczam pole "to jest drobna zmiana" bo myślałem, że wtedy zmiana zajmuje mniej miejsca

Odpowiedź

Co do ostatniego wpisu w mojej dyskusji - dlaczego odpowiadasz w mojej dyskusji na pytanie innego usera? :P Niezły mętlik się robi :P Pozdrawiam :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  20:25, 1 paź 2008 (CEST)

No tak, masz rację, sorka, bo widzę, że sam z rozpędu robię zamieszanie ;]--Mariobaryla 20:29, 1 paź 2008 (CEST)

Spoko :). A odpowiadasz w dyskusji tego, co Ci coś napisał, a nie w swojej :) signstraznik.png Yako Dyskusja  20:33, 1 paź 2008 (CEST)

Kiedy dzieje się TCW film

Co do "Dżordza" to nie wiem. Z samego hasła o filmie wyczytałem natomiast, że pomiędzy 22 a 19 BBY. Darth Novak 12:56, 12 paź 2008 (CEST)

aby to się dowiedzieć nie trzeba czytać hasła, sam nazwa "Wojny klonów" mówi że dzieje się między 22 a 19 :P a LucasFilm/LucasLicensing i pochodne najpewniej do końca roku powinny podać datę Mini Dyskusja 13:01, 12 paź 2008 (CEST)

Streszczenia

Siema. Chciałem tylko przypomnieć, że streszczenia różnych źródeł (książek, komiksów, filmów, odcinków seriali) piszemy w czasie teraźniejszym. Wszystko inne (hasła "in-universe") oczywiście w przeszłym (postacie, wydarzenia itd.). Poprawiłem już w Rising Malevolence ;) Jak będziesz pisał kolejne to pamiętaj proszę o tym, dzięki ^^ signstraznik.png Sky Dyskusja  03:08, 13 paź 2008 (CEST)

Screencasty

co do wyeksponowania screencastów - masz racje. Zastanowię się jak to zrobić. Kolejne odcinki - kiedyś będą. Niemniej - zrobienie takiego screencastu to kilka godzin bez przerwy poświęcone tylko temu. Jak na razie - nie bardzo mogę sobie na to pozwolić, bo na ossusie bywam chwilowo i przelotnie. Niemniej - będą. Nie wiem kiedy, ale będą. --signstraznik.png Yako Dyskusja  18:51, 10 lis 2008 (CET)

Komiksy

Czemu próbujecie mi wmówić że chce sobie nie wiem, nabić jakieś statystyki na "najwięcej artykułów" , to nie jest gra tylko encyklopedia. Poza tym myślałem ze jak zrobię połowę artykułu o danym komiksie to łatwiej będzie go skończyć komuś kto się na tym zna, robię to mniej przyjemną częśc w pracy nad danym artykułem czyli e infoboxy okładki i inne duperele, opis to już kwestia inwencji własnej. Komiksy republic/ kotor / legacy mam i znam , Empire zobaczyłem wczoraj ,że są na czerwono a jest do nich dużo linków więc pomyślałem że fajnie by było coś tam skrobnąć. I proszę, nie wymagam od was dziękowania bo i za co ? że sobie czasem coś tam sklecę ? Tak ja nie mogę kasować artykułów ale Sky mi wjebał 3 rozkazy 66 do artykułów i zapewne zostaną skasowane , nie lubię marnotrawstwa więc jak już coś napisze to zawsze można to poszerzyć /obrobić/ polepszyć a jak wszedłem i to zobaczyłem to cała moja mała bo mała praca idze na marne to mnie szlag trafia. Cfaniaki.--Sidious 22:05, 24 lis 2008 (CET)

PS. co wy macie do małych dziewczynek ? mam wrażenie że jest tu jakaś obsesja na punkcie nich i Wookie , no tak taka kijowa encyklopedia ma zaledwie 60 tys. haseł i jest edytowana przez wszystkich fanów star wars na świecie , faktycznie źródło wiedzy to żadne. (to był sarkazm)

2009

Grafiki

Grafiki przed dodaniem do Ossusa należy odpowiednio skompresować, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Te dzisiaj dodane jak na ich jakość są koszmarnie duże. signstraznik.png DantE Dyskusja  19:57, 10 mar 2009 (CET)

Podpis

Zobacz na stronie http://www.ossus.pl/biblioteka/Specjalna:Preferencje --signstraznik.png Yako Dyskusja  11:38, 15 sie 2009 (CEST)

Przenoszenie

Ok, dzięki za radę :) --Dofine 11:51, 11 paź 2009 (CEST)

Re:Prośba

Dobra akurat nie robiłem za dużo związanego z infoboxami odcinków więc nie pamiętałem o tym. Dzięki za przypomnienie. Na pewno będę się stosował. Pozdrawiam Windy 20:01, 11 lis 2009 (CET)

Do przeniesienia są...

artykuły: Dark Times 6: Parallels, Part 1, Dark Times 7: Parallels, Part 2, Dark Times 8: Parallels, Part 3, Dark Times 9: Parallels, Part 4 i Dark Times 10: Parallels, Part 5 pod nazwy: Mroczne czasy 6: Podobieństwa, część 1, Mroczne czasy 7: Podobieństwa, część 2, Mroczne czasy 8: Podobieństwa, część 3, Mroczne czasy 9: Podobieństwa, część 4 i Mroczne czasy 10: Podobieństwa, część 5 Makulski 12:57, 20 lis 2009 (CET)

Galactic Battlegrounds

Cześć czy można by zrobić z tego artykułu dwie części? To znaczy do podstawki i dodatku? Lusu 21:54, 14 gru 2009 (CET)
Czy mógłbyś odpowiedzieć na następne moje pytania u mnie?Lusu 12:46, 15 gru 2009 (CET)

re:drobna prośba

postaram się dostosować ; ) pozdro Melethron 18:42, 15 gru 2009 (CET)

Re: Szablon do szablonu

Dzięki za wskazówki. Ten faktycznie pod względem technicznym był trochę nieudany, no ale następny o Bitwach wojen klonów możesz go zobaczyć w moim brudnopisie mam nadzieję będzie lepszy. Pozdrawiam ;) Windy 19:26, 23 gru 2009 (CET)

2010

Re: Nazwy statków

Á propos nazw statków to nie wiem o co ci chodzi z nieoficjalnymi tłumaczeniami nazw statków. Przecież są jak wół zamieszczone w Smoczych szponach i Sojuszu polskie, przetłumaczone nazwy. To w końcu jak to ma być? Pozdrawiam Windy 15:59, 15 sty 2010 (CET)

Jednak chyba w przypadku takim jak Duma Korelii czy Nieustraszony to oficjalne tłumaczenie, bo jest to w oficjalnym tłumaczeniu. Windy 16:27, 15 sty 2010 (CET)

Dziękuje

Dziękuje za powitanie. Obserwowałem już Bibliotekę od pewnego czasu i mniej więcej wiem co i jak. Jednak gdybym robił coś źle proszę o poinformowanie mnie o tym i wytłumaczenie. Oprócz mojej dyskusji można do mnie pisać na e-maila - james11@wp.pl. Archiwista:Even Piell

Battlefront II

Mam drobne pytanko. Jak sądzisz czy lepiej szczegółowo opisać jednostki z Battlefronta na stronie gry, czy zrobić dla każdej jednostki oddzielna stronę? Pozdrawiam Windy 15:59, 20 sty 2010 (CET)

Tales i SWK

Dobrze mogę się tym zająć. Napisz czy tak jak zrobiłem Tales 14 jest dobrze. Arapalski 13:30, 8 sty 2010 (CET)

Drobne

Spoko, przeważnie staram się robić tak jak napisałeś :), generalnie ilość brakujących interwiki zadziwia mnie :D--Sidious 22:10, 26 sie 2010 (CEST)

Strona archiwisty i wkład

Jeżeli chodzi o wkład to od razu wyjaśniam, że dodaję tam tylko hasła, które sam stworzyłem lub dodałem jakieś znaczące informacje. Artykułów, w których tylko poprawiałem literówki, czy interpunkcję nie dodawałem do listy, więc nie rozumiem skąd ten zarzut. Jednakże dzięki za uwagę - pod jej wpływem trochę posprzątałem, wywaliłem artykuły, w których faktycznie dodałem tylko grafiki i zmieniłem podział. Staram się też dodawać tam artykuły dopiero pod koniec mojej pracy. Ale mogę to w sumie robić również rzadziej - raz na parę dni. W każdym razie dzięki za uwagę i również pozdrawiam :) Anzelm 22:39, 9 wrz 2010 (CEST)

Przemianowanie nazw stron

mam zapytanie, czy nazwę danej strony , w tym przypadku chodzi mi o zmianę Vectorów na Wektory :P, może dokonać tylko ktoś wyższy rangą niż zwykły archiwista ? --Sidious 21:20, 11 wrz 2010 (CEST)

Przenoszenie

Słuchaj, jak to było z tym przenoszeniem, bo zapomniałem? Robię jak każą w Pomocy, no ale... --Jaro 21:35, 11 wrz 2010 (CEST)

Żeby nie było nieporozumień...

Wiem, że napisałeś, że jeszcze nie znamy oficjalnego polskiego tytułu, no ale... Egmont właściwie jeszcze nigdy w historii wydawania SW nie robił z tytułami nic dziwnego. Tak więc po polsku "Wektor" będzie na 100%. Nie przenosiłem wszakże na razie wydań zbiorczych, bo nie wiemy, czy polski tytuł będzie zawierał w sobie notkę "Rozdziały 1 i 2/3 i 4". --Jaro 21:47, 11 wrz 2010 (CEST)

Podwójne redirecty

Pewnie to znowu zabrzmi głupio, ale... jak się usuwa strony? Bo rozumiem, że o to Ci chodzi, jak mowa o tych 2x redirectach? --Jaro 22:46, 11 wrz 2010 (CEST)

Grafiki

Spoko, następnym razem postaram się już o tym nie zapominać. :) Pozdrawiam :) signstraznik.png Carth Dyskusja  18:12, 29 wrz 2010 (CEST)

Re:Infoboksy miejsce

Cześć. Dzięki za uwagi. Jestem otwarty na wszelkie sugestie. Zająłem się tymi hasłami jak nie przymierzając kiepski droid i wstawiałem infoboxy w niektórych hasłach jak leci. Będę na to uważał :D Pozdrawiam Windy 19:41, 1 paź 2010 (CEST)

Re:Aktorzy dubbingu

Dzięki za uwagi, na pewno przydadzą mi się w przyszłości :). Jak tak, to poprawię zaraz ten artykuł z Tomem. Shaak Ti 20:27, 4 lis 2010 (CET)

Re: Klony klonów

Tak wkradło mi się trochę lenistwo, bo jest początek weekendu i chciałem skończyć z Eskadrą Niebieskich. Mam nadzieję, że znasz moją pracę na tyle dobrze, by stwierdzić, iż to jednorazowe zagranie. Postaram się ruszyć mózgownicą i pisać co innego. Pozdrawiam :D Windy 18:14, 5 lis 2010 (CET)

Timeline

Mam takie drobne pytanie tyczące się części serii Timeline, które ukażą się w przyszłości. Czy mogę już teraz pisać o częściach od Timeline 12 dalej czy powinienem poczekać, aż ukażą się konkretne daty wydania? Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź. Windy 16:42, 9 lis 2010 (CET)

Zapętlony ten Tikkes :]

Cytat z hasła Tikkes: Poza światem Gwiezdnych wojen "Kolejny problem wynikł, gdy James Luceno napisał książkę Maska kłamstw, której akcja toczy się zaraz przed Mrocznym widmem. Było to rok przed premierą Epizodu II, więc Luceno postanowił w pisanej przez siebie powieści umieścić postać "Tesseka" jako nawiązanie do filmu. Wymieniony w książce "Tessek" jest więc w rzeczywistości Tikkesem."

Moja dyskusja: Ale zapętlony ten Tikkes :]

W książce w rozdz. 13 Przedstawiony jest jako Tessek (jeden raz w całej książce), a w rozdz. 36 jako Tikkes (6 razy pod rząd). To samo w angielskim wydaniu. Wygląda na to na błąd skopiowany przez polskie wydawnictwo. Jakby autor miał na myśli Tesseka użyłby jego nazwiska w całej książce a nie tylko w jednym zdaniu.--RKKGLightSide 20:57, 26 lis 2010 (CET)

Z tego co widzę, to właśnie Tikkes jest wersją poprawną (widocznie tamto to jakiś błąd) i tak też postać ta figuruje w haśle o książce i w swoim własnym haśle. W czym więc problem :)?--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:06, 26 lis 2010 (CET)
Z cytowanego hasła wynikało że Luceno wszędzie wpisał "Tessek". :D--RKKGLightSide 21:43, 26 lis 2010 (CET)

Re: Drobne kwestie

Cześć. Dzięki za uwagi w sprawie grafik. Będę o tym pamiętał. Co do tej stronki to jeszcze nie zgłębiłem tak dobrze TORa, by znać wszystkie zakamarki, ale postaram się to naprawić. Jeszcze pytanko co do tłumaczenia jednego ze zwierząt z The HoloNet. Jak przetłumaczyć Vine cat? Po prostu Kot vine czy jeszcze jakoś inaczej? Windy 08:19, 27 gru 2010 (CET)

A propos tego vine cata, ostatnio też się nad tym zastanawiałem. Może winnokot? Połączenie słów z wyrażenia winny kot, które brzmi IMO słabo ze względu na to, że sugeruje, jakby ten kot nie tyle miał coś wspólnego z winoroślą, ale raczej miał coś na sumieniu ;) signjedi.png Kasa Dyskusja  20:23, 2 sty 2011 (CET)

2011

Ciekawostki

Hej, zauważyłem literówkę w obecnych ciekawostkach - u hyallpijczyków brak y. Linkowanie jest OK, tylko wyświetlana nazwa ma błąd, więc nie razi w oczy, ale raczej trzeba poprawić ;) signjedi.png Kasa Dyskusja  21:43, 11 lut 2011 (CET)

Aleja Cieni

Skąd ów "oryginalny" opis? Odpowiedź brzmi: chyba z oficjalnej (http://www.starwars.com/eu/lit/novel/news20080226.html), z tym że ktoś głowił się nad tym, by go przetłumaczyć. signjedi.png Kasa Dyskusja  17:14, 20 lut 2011 (CET)

Odp.: Kultowe

Właściwie wszystkie sugestie wydają mi się dobrym pomysłem, więc jak tylko będę mógł, wprowadzę je w życie. Z infoboksem... zobaczymy ;) signjedi.png Kasa Dyskusja  21:03, 13 maj 2011 (CEST)

Plo Koon

Witaj, mam pytanie - dlaczego cofnąłeś moją edycję w artykule o Plo Koonie? Pozdrawiam Anzelm 14:28, 22 maj 2011 (CEST)

Właściwie konkretny rok nie jest nigdzie podany. Natomiast w wydanym ostatnio The Clone Wars: W służbie Republiki, sam Plo Koon wyjawia że ma 382 Kel Doriańskie lata. Długość roku na Dorin to 409 dni, więc daje nam to 156238 Kel Doriańskich dni. Kel Doriański dzień to 22 standardowe godziny co daje nam, 3437236 standardowe godziny, czyli 143218,1(6) standardowych dni. Standardowy rok według kalendarza to 368 dni, więc wychodzi na to, że w chwili kiedy miał 382 Kel Doriańskie lata, miał również 389 standardowych lat. Teraz odejmujemy od -19 BBY (czas akcji komiksu) i wychodzi nam, że urodził się w 408 BBY. Tu mam w takim razie pytanie czy informacje na podstawie tych obliczeń można wpisać, czy też nie? Pozdrawiam Anzelm 14:56, 22 maj 2011 (CEST)

SPHA

Mógłbyś przenieść SPHA pod pełną nazwę, Self-Propelled Heavy Artillery. Z góry dzięki :) --Dofine 15:37, 19 cze 2011 (CEST)

Jeszcze Tri-fighter pod Myśliwiec typu Tri.

Odpowiedź

Postaram się pamiętać o infoboksach. I dzięki na informację o szablonie {{S|...}}. Nie miałem pojęcia, że takie fajne narzędzie istnieje. Theed 16:57, 25 cze 2011 (CEST)

Mała prośba

Mam małą prośbę (może zdążę, bo zauważyłem, że jesteś zalogowany). Czy mógłbyś popatrzyć na ten artykuł? Zrozumiesz o co mi chodzi, gdy go otworzysz, bo chyba nikt tego nie zauważył. Theed 13:42, 28 cze 2011 (CEST)

O tym, że nie istnieją żadne narzędzia do przenoszenia, to nie wiedziałem, bo nie jestem strażnikiem, a sam nie chciałem tego robić, bo połączenie artykułów oznacza usunięcie treści jednego z nich, a już widziałem w archiwum, że kilku archiwistów dostało za to bany. Ale dzięki. Skoro mam pozwolenie, to zaraz połączę artykuły. Dziękuję i pozdrawiam, Theed 13:56, 28 cze 2011 (CEST)

Wałbrzyski fanklub

 1. Częściej pojawie się nazwa polska.
 2. Eskadra Łotrów to druga nazwa. Czasem w skrócie nazywani jesteśmy też "Eskadrą Wałbrzyskich Fanów Star Wars", ale w tym przypadku wyst. tylko wersja angielska. Darth Lukas 13:30, 12 sie 2011 (CEST)

Odpowiedź

Nie wiem, kto to napisał. Na pewno nie ja. Nie odpisywałem Ci za ten długi wpis na dyskusji. Zapewne ktoś się włamał na moje konto... Nie wiem, kto, ale na pewno nie ja Ci napisałem ten wpis (chcę, żebyś wiedział); nie patrzałem na Twoją dyskusję, dopiero teraz zauważyłem... to. A co do tego WEdycji... zanim wstawię szablon ZWookiee wolę się upewnić, nawet, gdy jestem pewien, bo to poważne oskarżenie (tak samo jak wstawienie szablonu NPA). Theed już to poprawił w artykule Imperium Sithów.... Nie mam nic do tego artykułu. I jeszcze odpowiem Ci za ostatni wpis na mojej dyskusji:

Serdecznie żałuję i postanawiam poprawę, a Ciebie, Mario proszę o wybaczenie i zrozumienie
). Pozdrawiam --Lord Revan Dyskusja, Holokron 15:57, 6 wrz 2011 (CEST)

Infobox

Cześć. Czy mógłbyś jakoś pomniejszyć ten infobox, który zrobiłem na swoim profilu?([http://ossus.pl/index.php?title=Archiwista:Galen_Marek_Starkiller&action=edit

2012

Re: Kategorie grafik

Już tłumaczę: otóż usuwam to ze względu na to, że jest to kategoria z widniejącą starą nazwą: -||- (gra komputerowa), a gdy skończę całkowicie poprawiać przekierowania, wtedy polecę usunąć nieużywaną kategorię i utworzyłbym nową o nazwie bez (gra komputerowa). Jeśli jednak źle robię, proszę o szybką odp., bo teraz jeszcze nie mam problemu tego poprawić, ale jak skończę, to do poprawy będzie cała masa grafik (jest jeszcze dokładnie 500 przekierowań do starej nazwy, z czego ok. 40% to grafiki). Pozdr. --Galen Marek Dyskusja 20:58, 9 sty 2012 (CET)

W porządku, rozumiem i zrobię to w inny sposób poprzedzając poprawianie przekierowań. Pozdr. --Galen Marek Dyskusja 20:08, 10 sty 2012 (CET)

Odp.

Z pochylenia nie korzystam już jakiś czas ;). Rzeczywiście ostatnio trochę się popędziłem... Ale mam podpis (aczkolwiek Starkiller jest w nawiasach, to chyba nic złego?). DantE napisał mi, że mam stosować zwykły podpis, który miałem ustawiony domyślnie, ok, ale chyba mogę mieć w podpisie link do swojej dyskusji? To ułatwia odpowiedzi innych archiwistów na niej, nie? Lepiej chyba jest raz załadować moją dyskusję, niż ładować stronkę archiwisty, a potem dyskusję (nie dbam zanadto o dużą skalę oglądalności mojej stronki). Pozdr. --Galen Marek (Starkiller) Dyskusja 09:32, 20 sty 2012 (CET)

Douglas

Hej, spieszę z odpowiedzią na to, co napisałeś Carthowi (niby nieładnie się wtrącać, ale jak już jestem online...). Jeżeli nazwisko kończy się na "y", apostrof pojawia się (posługując się przykładami z kategorii ilustracji wg autorów) w przypadkach typu "Dusty'ego", ale przy "Wheatleya" itp. już nie. Właściwie nie wiem, skąd się wzięło takie rozróżnienie, ale spotykam się z takim, a nie innym zastosowaniem apostrofów w licznych książkach itd., więc zakładam, że wszyscy nie mogą się mylić i tak jest poprawnie. Do tego oczywiście dochodzi zakończenie na "e" - i tu mamy "Blaine'a" czy "z Blaine'em" (przy tym drugim przypadku przez długi czas byłem przekonany, że powinno być "Blainem", ale zauważyłem, że większość tłumaczy używa apostrofu, więc to jest chyba poprawne - zapewne żeby odnotować, że nazwisko w mianowniku to "Blaine", a nie "Blain"). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:08, 30 sty 2012 (CET)

Cześć, widzę, że Kasa już ładnie wszystko wyjaśnił, ale również dodam coś od siebie, skoro zostałem "wywołany do tablicy". :) Tak, również spotkałem się z podobnym przypadkiem odmiany. Przy tworzeniu kategorii pewien jednak nie byłem, aczkolwiek pamiętam, że wzorowałem się na innych, utworzonych już kategoriach, zawierających grafiki autorstwa nazywających się tak, a nie inaczej, rysowników. :) Tak btw. gdyby faktycznie strona była do usunięcia, a jej pojawienie się wynikałoby z mojego błędu, to ja powinienem zająć się naprawieniem tych wszystkich kategorii. :P Nie mógłbym przecież obarczać Cię pracą, wynikającą z moich niedopatrzeń. ;). Pozdrawiam. :) signstraznik.png Carth Dyskusja  15:51, 4 lut 2012 (CET)

Re: Kategorie

Dzięki za informację. Tak myślałem, że tak będzie trzeba, ale zbytnio nie wiedziałem co tam wpisać odpowiedniego, żeby było po kolei. Zobowiązuje się też poprawić te, co już wstawiłem. :) Pozdrawiam, Thecmelion 19:44, 3 lut 2012 (CET)

Re:ogłuszenie

Dzięki, rozumiem. Ale staram się nie używać "dzisiejszych nazw potocznych". Widać, że nie wychodzi mi to zanadto, więc nie obiecuję, iż nigdy nie będę tego tu używał, ale się postaram ;). Pozdr. --Galen Marek (Starkiller) Dyskusja 10:32, 18 lut 2012 (CET)

TOR

Masz TORa, jak mniemam? Tak więc mam pyt. Ja również jestem w posiadaniu tej gry, aczkolwiek mam problem z rejestracją na oficjalnej stronie TORa. Gdy się rejestruję, to nie mogę wybrać hasła: są tylko rubryki do e-mailu, nicka daty ur. etc., ale nie ma hasła i nie wiem, co robić, bo kupiłem drogą grę i nie mogę w nią grać. Normalnie zadałbym takie pyt. na bastionie, ale nie jestem tam zarejestrowany i również mam z tym problem, ale nie ważne. Pozdrawiam --Galen Marek (Starkiller) Dyskusja 15:45, 19 lut 2012 (CET)

W takim razie dzięki, ale byłem pewien, że to masz, skoro się tym interesujesz :). Pozdr. --Galen Marek (Starkiller) Dyskusja 16:04, 19 lut 2012 (CET)

Podpis

Przecież podpisałem się za pomocą 4 tyld, tyle że w profilu mam ustawione "Traktuj podpis jako wikikod (nie linkuj automatycznie całości)". Czyli mam to zmienić, żeby mój podpis był jako link? Tymonello 19:04, 23 lut 2012 (CET)

Szablon:News

Mógłbyś dodać do tego szablonu, że w kioskach pojawiają się magazyny (Kultowe, SWTCW, SW Magazyn)?--DarthMathiasDyskusja 17:04, 28 lut 2012 (CET)

Re: Kilka Uwag

Tak wiem Mario, z tymi obrazkami zawsze zapominam, miałem z nimi zrobić porządek po zakończeniu edycji artykułu... Co do samego artykułu to wiem, że jeszcze wymaga poprawek, ale nie chcę nastukać w nim malutkich edycji - poprawię to przy okazji. Jak się sprawa ma z Caedusem nie do końca wiem, umieściłem go tam, bo nie bardzo wiedziałem gdzie go dać, a chciałem zachować mniej więcej chronologiczność Darthów (a robić sekcję dla jednej osoby to chyba trochę głupie?). Jeśli masz jakiś pomysł co do tego, to chętnie wysłucham i wprowadzę go przy okazji do artykułu. :) Dzięki za uwagi, pozdrawiam. Thecmelion 17:42, 21 mar 2012 (CET)

Re: Soontir Fel

No właśnie chciałem w leadzie napisać, że "był jednym z najlepszych pilotów swoich czasów" lub "jednym z najlepszych imperialnych pilotów", ale pisząc hasło posługiwałem się tylko TNEGtC i TNEC, a tam niestety nie ma takiego określenia na Fela. Spróbuje poszukać właściwego źródła, a jeżeli mi się uda go znaleźć, to zmienię leada :D signjedi.png Theed Dyskusja  17:25, 29 mar 2012 (CEST)

Kasacja kategorii

Hey, mógłbys skasować tą kategorie http://ossus.pl/biblioteka/Kategoria:Ilustracje_Shawn'a_Fillbachego , dzięki.--Adakus 17:59, 30 mar 2012 (CEST)

Odpowiedź

Witam! W komiksie "ślepy zaułek" mistrz Ki-Adi Mundi zdaje raport w senacie, mówiąc, że "ostatecznie Separatyści wycofali się z Aargonar, a Republika opanowała ten sektor i ruszyła z dalszą ofensywą". W poprzednich scenach bohaterowie rozmawiają o zwycięstwie. Na tej podstawie przeprowadziłem ostatnią edycję. Cały czas jestem przekonany, że mam rację. Uprzejmie proszę o sprawdzenie tych danych - na ich podstawie się oparłem. Jest tam wyraźnie mówione, że Republika zwyciężyła...

Interwencje

Prosiłbym o skasowanie odpowiednio: kategorii http://ossus.pl/biblioteka/Kategoria:Grafika:Mieszkańcy_Tantooine oraz dubli grafik: http://ossus.pl/biblioteka/Plik:Marl.jpg i http://ossus.pl/biblioteka/Plik:KeblaYurt.jpg . Pozdrawiam.--Adakus 16:57, 7 lip 2012 (CEST)

Pierwszy! :D signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:59, 7 lip 2012 (CEST)

Nazwa wydawcy

Hey, Zauważyłem że w dwóch grafikach Atris, zmieniłeś Obisidan na Obisdian Entertainment, ogólnie można się zgodzić z tą zmianą, jednak proponowałbym traktować dłuższą wersja jako odnośnik do krótszego. Dlaczego, z prostej przyczyny, w bazie istnieją już hasła LucasArts i BioWare w krótkich formach, bez Entertainment czy Corporation w przypadku BioWare.--Adakus 18:10, 9 lip 2012 (CEST)

Plik:Ewakania.jpg

Link do źródła prowadzi do niewłaściwego zdjęcia. Nie można poprawić, ponieważ włącza się "Captcha", następnie trzeba kliknąć w "pokaż podgląd" ("zapisz" jest blokowane), potem znów "Captcha" itp. Co zrobić, żeby poprawić (lub dodać) jakikolwiek link zewnętrzny? Kathryn Vader 16:16, 24 lip 2012 (CEST)

www.filmpolski.pl/fp/index.php/167700_17 Kathryn Vader 16:41, 24 lip 2012 (CEST)

THE Essential Guide to Warfare

Odnośnie Twego pytanie Skąd w ogóle "The"? Pierwotny tytuł był bez niego, na okładce też jest bez. to ja w swoim egzemplarzu na okładce (i na grzbiecie, i wszędzie wewnątrz gdzie się tytuł pojawia) mam The : p zdjęcie signjedi.png XYuri Dyskusja  18:51, 31 lip 2012 (CEST)

Szablon

Hej, sorry, ale mam problem - utworzyłaem Szablon:Formacja wojskowa, po czym próbowałem umieścić go w artykule Wolfpack. Wszystko niby jest ok. ale nie łapie grafik i w inny sposób przedstawia nazwę. Mógłbyć looknąć w tekst źródłowy i poprawić co trzeba? Tak w ogóle sorry za problem :-) Z góry dzięki Bartosz Bednarek 17:16, 20 wrz 2012 (CEST)

Załatwione - Theed mi pomógł :-) Bartosz Bednarek 17:57, 20 wrz 2012 (CEST)

Hi

Po pierwsze możliwe że jestem dysortografikiem, nie wiem niedługo będę mieć badania. Po drugie nawet nie wiesz jak to jest, masz jakiś artykuł, jest on Twoim oczkiem w głowie, a tu ktoś Ci daje np. ,,Wykonać rozkaz 66" itp. nie mówię o Tobie jakby co. Po trzecie jakbym napisał o felucjańskich drzewach, że służyły one np. jako wierze obserwacyjne, lub po ścięciu jako mury, to mogły by być? Po czwarte czemu nie masz zastrzeżeń np. do Nysillinu hmm? I po piąte ja robię te artykuły bo to dla mnie przyjemność, a nie robię ich na siłę, i nie rozumiem czemu nie mogę pisać "wielkie błękitne kwiaty", to przecież nie jest to samo jakbym napisał ,,piękne, wielkie błękitne kwiaty" a przecież każdy Ci powie, że są wielkie, błękitne i są kwiatami... :(

PS: W książce prawie nie ma opisów... Felucian1 13:33, 8 lis 2012

Miałem taki pomysł by ten nowy podgatunek rankorów na Felucji nazywał się '"Felucjaćski rankor" na wookie jest napisane, że to "Jungle rankors" więc POMÓŻ!!! I proszę nie odmawiaj na naprawdę chcę być dobry :*) Felucian1 14:35 8 lis 2012

Dobry den

Napisałeś mi, że dlaczego utworzyłem hasło Czołg typu TIE skoro jest już Czołg Century i dlaczego zmieniłem link w Empire at War. Otóż zrobiłem to dlatego, że to nie są te same maszyny. Czytałem o czołgu Century i widziałem jak on wygląda. Mam też grę Empire at war i widzę że czołg typu TIE i Czołg Century nie wyglądają tak samo, np czołg typu TIE nie ma z tyłu tego wystającego z czegoś z jednostkami R2 czy co to dokładnie jest i ma bardziej trójkątne te gąsienice. Jeśli chcesz sobie dokładnie to obejrzeć to na wookiepedii w artykule TIE series jest zdjęcie czołgu typu TIE. To tyle, pozdrawiam Piokakol 09:22, 14 lis 2012

Tak to ta maszyna i dziękuję za odpowiedź. W grze była nazwa czołg typu TIE dlatego tak napisałem ale skoro to jest TIE mauler to chętnie poprawie nazwę swojego artykułu tylko jak go przywrócić? Piokakol 19:20, 14 lis 2012

Gwardia Coruscańska

Dzięki za przeniesienie :D Bartosz Bednarek 17:41, 24 lis 2012 (CET)

Tarkin

Problem jest taki że większość zdjęć w których mógł wystąpić w jakimś towarzystwie została wykorzystana. Za łatwo zapominacie że Tarkin to nie jakiś Jedi czy klon żeby łatwo znaleźć w sytuacjach gdzie dzieje się jakaś większa akcja. Takie ujęcia pochodzą głównie z Nowej Nadziei czy serialu TCW. Te nie użyte to np. zdjęcie z konferencji na Gwieździe Śmierci gdzie owszem widać go ale panoramiczność foty powoduje że wręcz nie widać go bez powiększania foty. Co najwyżej zgrzeszyłem przy TCW ponieważ na 2 ujęciach widać byłoby Ahsokę, której prywatnie uznaję za postać kanoniczną więc wystarczało że jej udział opisałem. Nikt nikomu nie broni dodania własnoręcznego. Rozważe te poprawki w momencie jak już obecne hasło zostaje zdjęte z głównej i dokonywanie poszerzeń hasła będzie bardziej taktowne. Piett 20:14, 26 lis 2012 (CET)

Felucjański Ptak

1 To jak opiszesz te zwierzęta? 2 Jak opiszesz ich odgłosy? 3 Przeczytaj książkę to będziesz wiedział! 4 Sam powiedziałeś, że w SW nie ma waleni i płaszczek a jakoś mówisz o ptakach!! 5 Jakbyś się przyjrzał to byś zobaczył, że ruszają ogonem równocześnie ze skrzydłami. 6 Płaszczki nie mają skrzydeł więc po prostu o tym mówię!!! 7 Prawie wszystkie ptaki sterują lotem za pomocą OGONA!!!!! 8 ,,Skrzydła" płaszczek to zmienione przez ewolucję płetwy grzbietowe!!! 9 Chyba mi nie powiesz, że kura porusza się za pomocą skrzydeł!!! 10 Nawet w książce mówią o nich: cytuję ,,PŁASZCZKI"!!! :/ Felucian1 15:29 26 lis 2012

NO WIESZ!!!!!!!!!!!!!!

NIE ŻYCZĘ SOBIE PO 1. Żeby ktoś edytował moją stronę Archiwisty nawet jeśli jest tam masę błędów. 2. Usuwania rzeczy o których nie wiesz a edytujesz!!!!!!!!! np.Felucjański ptak !!!!! I to nie ja sam jeden tak uważam!!!!! Archiwista: Felucian1 18.42 1 gru 2012r.

Panie Mario

Dostałem twoją informację do mnie... czuję się urażony, śledzony, wytykany i poniżany... To ja czytałem książkę Moc wyzwolona, więc wiem co wiem a nie kasuję wszystkiego pochopnie. Mówiłeś, że się nie stosuję do zaleceń... szkoda, że nie ma zalecenia: ,,Jesteśmy koleżeńscy". Wydaje mi się, że mnie śledzisz... Np. Wczoraj edytowałem Felucjańskie drzewa, zaraz po tym wstawiłeś szablon, a do wielkich błękitnych kwiatów to nie... Jeszcze to nie moje wina, że ktoś stworzył stronę Felucia a potem Felucja (zobacz jak to wygląda). No to teraz przywróć ryby... JUŻ NIE MÓWIĄC O TYM, ŻE pozwól, będę się wściekał na własny sposób okejjjjjjj... Po kolejne jakbyś się stosował do zaleceń to byś widział jak edytowałeś cytaty, mniej więcej tak: Jesteś niewolnikiem Vadera. On marnuje twoje umiejętności.... Tego typu... Nie miej do mnie pretensji to są tylko przypuszczenia i wątpliwości. Z pozdrowieniami:) Felucian1 17:55, 2 gru 2012 (CET)

Przepraszam...

Poniosło mnie mam nadzieję, że więcej się to nie powtórzy... Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam! Felucian1 20:13, 2 gru 2012 (CET)

Fauna i flora Felucji

Dzięki, właśnie tego szablonu szukałem. Co do tych nazw też dzięki! Pozdrawiam! Felucian1 13:23, 9 gru 2012 (CET)

Prastara Czeluść

Nie rozumiem usunięcia zmiany. Przecież Czeluść była świętym miejscem Felucjan więc.... A jeśli (a pewnie tak jest) masz słuszność to trzeba zmienić Grzybowy Szczyt i Cmentarzysko rankorów. Pozdrawiam! Felucian1 21:05, 11 gru 2012 (CET)

"Gdybanie"

Nie rozumiem do jakiego hasła piszesz komentarz... Felucian1 20:00, 24 gru 2012 (CET)

Problem

Witaj. Znów mam problem. Podczas tworzenia artykułu wcisnąłem podgląd pracy i jak zwykle wyskoczyła reklama. Lecz kłopot w tym, że tekst który miał się znaleźć w wyznaczonym polu jest pod reklamą. Próbowałem wielu rzeczy lecz nie wiem już co z tym zrobić. Proszę o pomoc Mistrz Plo Koon 13:09, 26 gru 2012 (CEST)

2013

{{Scroll box | content =

Wyjaśnienie wszystkiego

Zanim mnie zablokujesz, to przeczytaj to ze zrozumieniem!

Wiem, że nie umiałem pisać artykułów oraz byłem natrętny, ale Gwiezdne wojny są moim całym życiem. Owszem, nie stosowałem się do zaleceń, które pisałeś mi razem z archiwistą:DantE w mijej dyskusji. Cóż, według mnie Biblioteka Ossus ma kilka wad i dlatego wszystko pisałem po swojemu. Na przykład, kiedy ktoś jest zablokowany, to czemu nie może napisać w dyskusji artykułu tego, co powinno być zmienione?

Co do STAR WARS Wikii, to nie myliłeś się. Była stworzona przeze mnie. Stworzyłem ją po to, żeby pisać po swojemu. I chyba usunęłem wszystkie artykuły, jeśli nie - to sprawdź.

Mówiłeś, że powinienem był dodawać źródła (i kategorie), ale powiem Ci, jakie miałem żródła. Powiedziałeś, że jeśli chcę pisać o Plagueisie, to zapewne mam książkę - nie. Moimi źródłami były: strony z Biblioteki Ossus, Wookiepedia i wiedza własna. Co do Dartha Karnage'a, to "głupstwa", które napisałem są tutaj. W Bibliotece Ossus jest nadal dużo pomyłek. Powiedz mi jeszcze, ile haseł dziennie przybywa do Bibliotki Ossus?

PS: Do artykułu o rasie Yody do sekcji "Niekanoniczni przedstawiciele" dopisz Dartha Yodę. Jeśli coś, to napisz.

PS: Jeśli to możliwe, chciałbym chociaż móc pisać w dyskusji artykułów.

Odpisz!

Przepraszam za wszystko, --The Emperor of the Galaxy 10:25, 6 lut 2013 (CET) The Lord of the Galaxy i Mistrz

Re Re: Wyjaśnienie wszystkiego

Dobrze, że zaprzestaliśmy naszej "wojny". Po prostu ja szukam informacji o STAR WARS, a ty szukasz tych informacji i próbujesz je uzasadnić.

(1): Zacząłem czytać pomoc i po przeczytaniu Dartha Plagueisa postaram się rozszerzyć kilka artykułów. Chciałbym jednak, żebyś właśnie ty je sprawdzał.

(2): Co do Dartha Karnage'a, chciałbym zwrócić uwagę na to, żebyście nigdy nie pisali, że ktoś był Lordem Sithów, jeśli nie macie na to źródła. Piszcie, że był Sithem.

(3): A wracając do Dartha Yody, to ja rozumiem, że niekanoniczność to coś, na co nie ma źródeł, a jest popularne (Jeśli nie możesz dodać go do strony rasy Yody, do sekcji: Niekanoniczni przedstawiciele, to proponuję dodać go do fanonu.) - jeśli coś innego to powiedz.

(4): Jakby co, to wytłumacz.

Darth Yoda - grafika

Mam problem. Nie umiem przesłać dwóch plików:

Plik:Darth_Yoda.jpeg znajdziesz w internecie klikając ten link

Plik:Darth_Yoda(2).jpeg znajdziesz w internecie klikając ten link

Plik:Darth_Yoda(3).jpeg znajdziesz w internecie klikając ten link

Prześlij to na stronę Dartha Yody.

Pozdrawiam! --The Emperor of the Galaxy 19:49, 7 lut 2013 (CET)

Holokron Adasa

Dyskusja Archiwisty:The Emperor of the Galaxy/Brudnopis Zobacz to i powiedz coś o tym!

Księżyce

Dobra, już nie piszę pierwszych lepszych artykułów. Postaram się! Usunę Księżyce Ilum itp. Ale błagam nie usuwajcie Księżyce Felucji i Księżyce Mortis, rozbuduje je, ale błagam nie USUWAJCIE UCH!!! Proszę, przepraszam, już się o więcej nie powtórzy! Felucian1 21:18, 13 lut 2013 (CET)

Mirialanie

Usunąłem prawie wszystkie źródła bo w np. Wojnach Klonów tylko się pojawiali, nie ma o nich żadnych informacji. Pozdrawiam Felucian1 14:29, 14 lut 2013 (CET)

Grafiki

Mam problem. Mam mnóstwo plików do przesłania, robię wszystko dobrze (było sprawdzane), jednak nie działa. Ja nie mogę wykorzystywać mojego kolegi jak tanią siłę roboczą służącą do przesyłania plików. Co mam robić? Czy ktoś może mi pomóc? Pozdrawiam! Felucian1 20:47, 14 lut 2013 (CET)

Szkice koncepcyjne

Czy jeśli narysuję powiedzmy Leśnych Felucjan strarzników będę mógł wstawić tą grafikę do artykółu jako szkic koncepcyjny czy coś w tym stylu? Zdjęcia mam takie duże bo mam dobry aparat w telefonie i z telefonu grafiki przesyłam do kompa. Oczywiście chodziło mi o zdjęcia z Moc wyzwolona, bo zazwyczaj używam Prt Scr SykRq Pozdrawiam! Felucian1 20:57, 16 lut 2013 (CET)

Ryndellia

Nie rozumiem usunięcia informacji o księżycu a artykule o planecie i układzie jak i samej strony o nim i grafiki. Felucian1 16:17, 19 lut 2013 (CET)

Bal'demnic

Dyskusja Archiwisty:The Emperor of the Galaxy/brudnopis Wydusiłem z siebie chyba maximum ile mogłem. Powiedz coś o tym jeszcze dzisiaj (20.02.2013), a jak coś będzie źle - to popraw (ale nie za dużo, ewentualnie to zostaw chociaż nagłówek).]

Bane

Czy mógłbym w ciekawostkach artykułu Darth Bane napisać, że postać z komiksów i filmów Batman nosiła takie samo imię ale nigdy nie został potwierdzony żaden związek między tymi dwoma światami? Darth Yoda

Kategoria książek

Niby dużo haseł nie ma, ale może kiedyś będą ;). Ogólnie przy niektórych pozycjach widać kto jest docelowym odbiorcą, młodzież (Uczeń Jedi (seria książek) czy dzieci (Atak klonów: To ja, uczeń Jedi - Opowieść Anakina Skywalkera). Na upartego można zastosować łączną wersje - Kategoria:Książki dla dzieci i młodzieży.--Adakus 17:52, 23 lut 2013 (CET)

Maris Brood

Tak takie jest polskie tłumaczenie.Felucian1 18:35, 23 lut 2013 (CET)

Naat Lare

Zobacz ten stub o Naacie Lare'u. Co o tym sądzisz jako o stubie?

PS: Czy mógłbyś napisać mi link do filmu, na którym jest pokazane, dlaczego Darth Malgus musiał nosić maskę?

PS: Zobacz dyskusję Dartha Millenniala. --The Emperor of the Galaxy 19:26, 24 lut 2013 (CET)

Trzecia strona konfliktu

Hej! Sorry, że znowu o to pytam, ale jak idzie modyfikacja szablonu BITWA? Przed chwilą dodałem nowy artykuł i bez tego usprawnienia infobox wygląda nieco dziwnie... Strona, kótra zwyciężyła starcie, nie jest opisana w rozkładzie sił... Mam nadzieję, że już wkrótce zmiany zostaną dokonane. Pozdrawiam Bartosz Bednarek 22:43, 26 lut 2013 (CET)

Darth Millennial

Zobacz dyskusję Dartha Millenniala!--The Emperor of the Galaxy 20:12, 25 lut 2013 (CET)

Ale link był do Mrocznego Lorda. Poprawiłem.

PS: Czy mógłbyś napisać mi link do filmu, na którym jest pokazane, dlaczego Darth Malgus musiał nosić maskę?

Mój profil

Czy mógłbyś zrobić tak, żebym tylko ja mógł edytować swój profil? Wiesz, to moja osobista strona... Gdzieś tu pisało, że profil któregoś archiwisty został zedytowany wbrew jego woli... OK?

Szablon: BitwaT

Zwracam honor - mój błąd ;) Bartosz Bednarek 21:22, 1 mar 2013 (CET)

Tak wiem, wiem znowu Felucja...

Chcę Ciebie zapytać by ZNOWU nie robić czegoś na darmo. Czy mogę stworzyć artykuł Bitwa o Felucję (3 BBY) i Bitwa o Felucję (2 BBY)? Pozdrawiam! Felucian1 18:10, 2 mar 2013 (CET)

Calypho ---> Mroczna Rada

Zobacz łaskawie, co przywróciłeś. Skoro Calypho nie był członkiem Mrocznej Rady, to czemu był w ktegorii tej grafiki? Czy nie lepiej jednak dodawać ich do własnej kategorii, a tą dopiero podkategoriować do członków Mrocznej Rady? (Przykład: [Zobacz edycję jeśli jest tylko strzałka] Kategoria:Grafika:Darth Jadus ---> Kategoria:Grafika:Członkowie Mrocznej Rady) XD --The Emperor of the Galaxy 19:18, 19 mar 2013 (CET)

Pomoc

Wielkie dzięki za wyjaśnienie Sitha, Star Wars Fanon Wikii oraz Calypho'a.

Co do Sitha, to pisałem to, ponieważ ta forma zawsze się pojawiała w Sithowie, Sithu, Sithom... i pisało się szybciej.

To napisałem poprostu jako ciekawostkę. Mam nadzieję, że można też uznać ciekawostkę z mojego brudnopisu. Jednak nie oceniaj tam wszystkiego, bo muszę to dopracować.

Calypho

Zwracam honor. Nie zauważyłem tego.--The Emperor of the Galaxy 10:15, 20 mar 2013 (CET)

Dred Priest

Hej, właśnie dodałem źródła do tego artykułu. Mógłbyś usunąć szablon o braku źródeł? Z góry dzięki Bartosz Bednarek 21:19, 21 mar 2013 (CET)

Jaskinia Ciemnej Strony na Dagobah

Tu znajdziesz coś jaskini ciemnej strony - jak zwykle - powiedz coś o tym. (Nie pisałem z Wookieepedii.)

PS: Ewentualnie zobacz to i to. :) 2PS: Nie mów nic o innych stub-ach. (Są niedokończone.) 3PS: Przypisy były bardzo trudne do zrobienia.--The Emperor of the Galaxy

Re:Hasła

Dzięki za wyjaśnienie. Jednak chciałbym przypomnieć, że zawsze mogą pojawić się nowe informacje o innych jaskiniach ciemnej strony Mocy.

PS: Co do komiksów, to zobacz te kilka zdań. XD --The Emperor of the Galaxy 17:08, 24 mar 2013 (CET)

Nawiasy i kursywa

Nie wiedziałem, że tekstu w nawiasach nie dajemy w kursywie. Dzięki, zapamiętam. Pozdr Totus 23:12, 19 kwi 2013 (CEST)

Mała pomoc i pytanko.

Witaj, Mario!

 1. Chciałbym się spytać, co myślisz o moich nowo napisanych Artykułach: Jaskini Ciemnej Strony na Dagobah (Powiedz mi jeszcze, dlaczego nazwa jaskini została zmieniona na "Jaskinia ciemnej strony na Dagobah"?) i Darthu Thanatonie.
 2. I jescze jedno - czy powiesz mi dlaczego na moim profilu drugi z kolei [[Biblszablon (ten z Kenobim) ma po bokach takie dziwne paski? Ja tylko zmieniłem tekst. Poza tym, dlaczego na końcu pisze: [zjedź na sam dół, bo tam masz napisane ]

Byłbym wdzięczny gdybyś to poprawił. (Ty masz większe doświadczenie niż ja.)

 • Jeśli byś mógł, to oceń mój najnowszy Artykuł, kiedy go udostępnię.
 • Do tego prubuję przesłać dwa pliki: ten i ten. Na swoim komputerze zmieniłem .png na .jpg, ale nie chcą się przesłać.

Docelowa nazwa pliku (bez polskich znaków): Oteg.jpg prubowałem także: [[Plik:Oteg.jpg]]

Czemu nie mogę ich przesłać? Pokazuje mi się: "Rozszerzenie pliku nie pasuje do typu MIME.". Jeśli możesz, to prześlij te pliki.

--Pozdrawiam, The Emperor of the Galaxy! :) 11:49, 22 kwi 2013 (CEST)

Coś jeszcze...

OK - już rozumiem (to, co napisałeś w mojej dyskusji). Co do grafik, to coś podziałałem i przesłałem trzy. Powiedz też, czy artykuł "Kressh" należy zostawić tak jak jest, czy rozpisać tak jak np, "Skywalker"? Jeśli możesz, zobacz też mój nowy artykuł, który dzisiaj skończyłem. Mam nadzieje, że jest dobry, ale go oceń...

--Pozdrawiam, The Emperor of the Galaxy! :) 20:53, 23 kwi 2013 (CEST)

Moja dyskusja!

Czemu anulowałeś moją edycję? Moja dyskusja to chyba moja sprawa!

To będzie wielkie pytanie...

Mam kilka pytań do Ciebie:

1. {{DoPrzeniesienia}} - Dlaczego nie przeniesiecie kilku stron?

Strona ujednoznaczająca Finna jest pod nazwą "Finn (strona ujednoznaczająca)", a strony "Finn" nie ma. Myślę, że główną strona o nazwie "Finn" jest ten Sith. Proponuję przenieść "Finn (Sith)" do "Finn".

To samo ze "Scourge'em". Ujednoznaczenie to "Scourge (strona...)", a strony "Scourge" nie ma. "Scourge (Sith)" to chyba główna strona o tej nazwie. Proponuję więc przenieść "Scourge (Sith)" do "Scourge".

Co prawda chodzę do szóstej klasy, ale wiem, że "dark" znaczy "ciemny", "mroczny", a "czarny" to "black". No chyba, że taka nazwa była w jakimś źródle to się więcej tego czepiał nie będę.

2. Czy mógłbyś ocenić kilka artykułów?

3. To pierwsze pochodzi z mojego profilu, a to drugie z szablonu. Czemu moje ma te brązowe paski? Jeśli wiesz jak to naprawić, zedytuj to na moim profilu.

4. Czemu też mam na nim błędy rozszerzenia cite (tam na końcu)? Jeśli możesz, to także popraw.

5.
Zobacz główny artykuł: Biblioteka Ossus:Źródła.

Czy można zrobić tak, żeby link był do "Biblioteka Ossus:Źródła", a napis poprostu "Źródła"?

6. Czemu na moim profilu są dwie kropki, gdzie powinna być jedna zwcięciem? To też możesz poprawić. ---

To chyba na tyle. Odpisz. (tak jak Yako)

--Pozdrawiam, The Emperor of the Galaxy! :) 11:54, 28 kwi 2013 (CEST)

Odp.

Dzięki. :) 1. OK, zrozumiałem, chociaż ze Scourge'em jest chyba tak samo jak z Darthem Plagueisem - postać przewyższa książkę. 2. OK, czekam na odpowiedź. 3. Spróbuję coś zrobić, chodziaż ja tylko zmieniłem tekst w szablonie. --Pozdrawiam, The Emperor of the Galaxy! :) 14:52, 28 kwi 2013 (CEST)

Ban.

By zapobiec nieporozumieniom:

1.Co to interwiki?
2.Możesz sprawdzić czy ten artykuł moze być dodany do biblioteko czy coś jeszcze dodać?

Daty

Powiem tak, robię to w następujący sposób (szczególnie tam, gdzie trzeba coś wymieniać): zanim zacznę coś pisać, to staram się zdobyć większość (jak nie wszystkie) źródeł. Sprawdzam w nich, czy to co jest na wookie wrzucone jest właściwe. Jak się zgadza to ją daję. Niekiedy daję tłumaczenie informacji, lecz wcześniej staram się ją zweryfikować. Co do dostępności poszczególnych książek i czasopism to rzeczywiście masz rację, trudno jest niektóre zdobyć, muszę mocno poszperać w internecie, a niekiedy nawet dołożyć do tego interesu, żeby jakiegoś starocia zdobyć. Jeśli aktualnie w którymś artykule jest coś źle, mogę przerobić albo usunąć wątpliwe info?! Ustosunkuję się do decyzji. Thecmelion 14:22, 29 kwi 2013 (CEST)

Tak, ja bardzo dobrze to rozumiem, taka Twoja rola. Ja chcę aktualnie zająć się tworzeniem (i uzupełnianiem tych co są) takich małych artykułów rocznikowych, bo aktualnie nie mam czasu na robienie jakiś rozbudowanych. Oczywiście postaram się wszystko sprawdzać, żeby nie było baboli. I przy okazji mogę dać słowo, że przy kolejnych postaram się dawać własne zdania, a nie tłumaczyć z wookie, żeby nie było wątpliwości. Pozdrawiam. ;) Thecmelion 16:53, 29 kwi 2013 (CEST)

Niepotrzebne przekierowanie

Pomęczyłem się trochę i przekierowanie "Knights of the Old Republic (gra komputerowa)" występuje już tylko w szablonach i słowniku (których nie mam możliwości edycji) oraz na stronach i w dyskusjach archiwistów. Jakby poprawić linki w tych dwóch pierwszych spokojnie IMHO można by usunąć to przekierowanie jako niepotrzebne.

P.S. dam znać jak pozbędę się kolejnego przekierowania w całości :) Pozdr Totus 01:58, 30 kwi 2013 (CEST)

Kolejne niepotrzebne przekierowanie to "Zaginione plemię Sithów (antologia)" (prowadzi do jednej strony dyskusji i dwóch stron archiwistów) oraz "Zaginione plemię Sithów (seria)" (prowadzi tylko do Twojej strony) Totus 13:12, 1 maj 2013 (CEST)

Partia numero tres:

 • Yuuzhan Vong (język) (puste)
 • The Sith Lords (puste)
 • Bitwa o Naboo (Era Imperium) (puste)
 • Knights of the Old Republic (gra) (pojawia się w jednym haśle słownika)

Totus 22:45, 1 maj 2013 (CEST)

Partia numer 4:
 • Wojna rojów (książka) (puste))
 • Invincible (książka) (puste)
 • Republic Commando: Order 66 (książka) (puste)
 • Allegiance (książka) (pojawia się na stronie jednego archiwisty)
 • Inferno (książka) (pojawia się na stronie jednego archiwisty)
 • The Clone Wars (książka) (pojawia się na stronach dwóch archiwistów)
 • Fury (książka) (pojawia się na stronach dwóch archiwistów)

Jeśli Ci to nie przeszkadza, to będę tu wrzucał każde przekierowanie, które nie ma sensu (nikt nie będzie po takiej frazie szukał artykułu), a które nie pojawia się nigdzie lub na stronach, których nie mogę edytować/stronach lub dyskusjach archiwistów. Decyzję, czy je usunąć czy nie pozostawiam Wam. Totus 02:31, 2 maj 2013 (CEST)

Five:
 • Clone Wars Adventures (gra wideo) (puste)
 • Republic Commando: Order 66 (gra) (puste)
 • Republic Commando (gra wideo) (puste)
 • Republic Commando (gra komputerowa) (pojawia się na stronie jednego archiwisty)

Totus 16:51, 2 maj 2013 (CEST)

Grafika

Nie da się zrobić screan shot'a, dlatego, (gram w TFU na PC) że to program autorski i poprosu robię wtedy zdjęcie zakładki pod oknem gry. Zdjęcia robię puszczając filmiki na YouTube i włączam full HD. A które grafiki są do usunięcia po powiedz, a nie usuwaj bo może znajdę lepsze. Felucian1 14:47, 4 maj 2013 (CEST)

Kasowanko

Sugerując się brakiem haseł na Wookie, zawartością tych haseł, które mówiły że są autorami prace innych grafików. Poszperałem też w sieci i znalazłem te prace podpisane pod innych autorów. Wystarczy sprawdzić prace Gonzalo Floresa, Tsuyoshiego_Nagano i blog Jasona Chana i widzimy ze na Ossusie były błędnie podpisane kategorie i grafiki. Nie wiem czy tacy artyści istnieją, może to ich pseudonimy, ale w sieci nie ma prawie nic o nich.--Adakus 19:54, 8 maj 2013 (CEST)

?

Czemu usunąłeś kategorię grafik nieznanego Jedi z rasy Yody? Aco powiesz na to?

Grafiki i Szablon:Rasa Yody

 1. No dobra, tego z grafikami nie wiedziałem.
 2. Co do szablonu, to ja mogę Ci powiedzieć to samo: po co robić szablon, skoro jest kategoria? Poza tym rasa Yody jest wyjątkowa sama w sobie. Nie ma na razie zbyt dużo jej przedstawicieli, więc można chyba zrobić szablon. Zgódź się, a ja już się nim zajmę.
 3. Co do źródeł to powiem Ci po raz któryś, że ja nie mam nic oprócz I, II, III, IV, V i VI części STAR WARS. Mam tylko te filmy, a to co w nich było zostało już na Ossusie opisane, lub co gorsza dla mnie - jest polecanym!

Peshosloc

Źródła:

A wracając do szablonu, to nie odpowiedziałeś mi nic.

The Old Republic, czyli swtor.com

No, OK, mogę zacząć pisać artykuły w oparciu o źródła, ale jest jedno "ale". Może będziesz się śmiać, ale nie mogę zarejstrować się na swtor.com - naprawdę. Próbowałem wielokrotnie tu, tu i tu, ale ciągle coś nie pasuje. Czy któraś z wymienionych stron jest do rejestracji/logowania? Jeśli nie, to podeślij mi link do tej właśnie strony.

--Pozdrawiam, The Emperor of the Galaxy! :) 18:34, 26 maj 2013 (CEST)

swtor.com

Dzięki za podpowiedź, ale niestety nic nie wyszło z tego linku, który mi wysłałeś. Mam jeszcze jedną wskazuwkę - nie udało się zarejestrować (ogólnie założyć konto na swtor.com), bo pokazało mi się to. Jeśli nie masz konta, spróbuj jeszcze ty. Może wtedy coś się wyjaśni. :( I jeszcze jedno - z tego co zrozumiałem, komiksy Blood of the Empire są dostępne online. Jeśli znajdziesz je online, to podeślij mi link.

The Emperor of the Galaxy!

Przynależność, SW online i -ooine

 • Przynależność: Nie wiedziałem tego, chociaż jak zapewne zauważyłeś, kasowałem Sithów z przynależności postaci używających ciemnej strony. Poza tym, powinieneś (wraz z innymi archiwistami) uważać na Imperium Sithów i Odrodzone Imperium Sithów. To drugie powstało w 4980 BBY i trwało do <2000 BBY. A tak w ogóle, to czemu piszecie czasem "odrodzone Imperium Sithów"?
 • SW online: Nie odpowiedziałeś mi jeszcze nic na temat Blood of the Empire. Zapomniałem też poprosić Cię o to samo z Threat of Peace.
 • -ooine: To jest dylemat. Jest kilka planet (Tatooine, Minntooine, Dantooine, Kinooine, Klatooine i Vactooine), których nazwy kończą się na "-ooine" i chciałbym zebrać je do siebie. Problem jest taki: czy utworzyć szablon, stronę, czy kategorię? I czy mogę pod taką nazwą?

--Pozdrawiam, The Emperor of the Galaxy! :) 13:24, 1 cze 2013 (CEST)

Darth Karnage

Moja wersja Dartha Karnage'a! The Emperor of the Galaxy! :) 16:40, 7 lip 2013 (CEST)

Artykuły „na podstawie” grafik?!

Odnoszę wrażenie, że na Ossusie nie można dodawać artykułów, jeśli nie mają one za dużo informacji. Powiedziałeś, że kiedy pojawi się więcej informacji, to będzie można napisać artykuł. A jeśli nigdy nie pojawią się nowe informacje? To co, nie napiszemy artykułów o nich trzech (jest jeszcze drugi Humanoid? Jeśli już czepiać się „informacji z obrazka”, to czemu artykuł o nieznanym z imienia przedstawicielu rasa Yody nadal istnieje? Przeczytaj sobie; wszystkie informacje można znaleźć na obrazku. Możesz się jeszcze czepiać nazwy „niezidentyfikowany Devaronianin” jako zbyt… wookieepediowatej (ewentualnie do zmiany). Tak w ogóle to najpierw go napisałem, a potem przeczytałem twoją wiadomość, żeby nie pisać go.

--Niech Moc będzię z Tobą! - The Emperor of the Galaxy! 13:00, 20 lip 2013 (CEST)

星戰維基

Znaczki (星戰維基) były z Wikii, a z tłumacza tylko tłumaczenie (Star Wars Wiki).

Niech będzie to zbiorcze hasło, ale:
 1. to już raczej nie moja robota (chyba tylko wyliczanka wikii, ale i tak nie mam pomysłu na nazwę).
 2. od nazw każdej wikii robimy przekierowanie.

I tak w ogóle to dopracujcie hasło o projektach siostrzanych, albo odblokujcie je do edycji. --Niech Moc będzię z Tobą! - The Emperor of the Galaxy! 18:37, 22 lip 2013 (CEST)

Odpowiedź

Dzięki za uznanie :) Oczywiście dostosuję się do tych uwag. Pozdrawiam Malstrom (dyskusja) 19:03, 22 lip 2013 (CEST)

odp: Podpis

Ah dobrze :d już zmieniłem :) Taki podpis miałem zrobiony w preferencjach więc i tak podpisywałem się czterema tyldami ; d Ale już mam domyślną. Pozdrawiam --Malstrom 06:55, 24 lip 2013 (CEST)

Odp - Return

No tak, z tym Vindicanem to faktycznie się nie popisałem ;/.. Ale co do statku, to wydaje mi się, że okręt Okkara został zniszczony (minuta 2:15-2:20 w filmie). Ale mniejsza, przy następnych hasłach postaram się bardziej, dzięki za upomnienie i pomoc, będzie to dla mnie motywacja do polepszania stylu :) Pozdrawiam, Malstrom 21:30, 26 lip 2013 (CEST)

BARDZO dobre informacje! :)

Witam!

Mam dla Ciebie BARDZO dobre informacje!

Podkreślam! NIE napisałem tego dla tego, że czytałem swoją dyskusję, lecz dla tego, że naprawdę mam już źródła. Przypadkiem odnalazłem u siebie w domu dwa komiksy (Star Wars Komiks 10/2010 i jedną cześć Boby Fetta) i dodatkowo jestem chwilowo w posiadaniu Bezimiennego oraz Heart of Darkness. Nie kłamię, jeśli jednak mi nie wierzysz, to zobacz moją edycję w artykule "Minch". Wiem, że nie jest zbyt... dopracowana, ale napisałem całą akcję (prawie) obrazek po obrazku - nie z Wookiee. Niedługo zajmę się też Siolem Ur Manką.

--Niech Moc będzię z Tobą! - The Emperor of the Galaxy! 10:24, 1 sie 2013 (CEST)

Układ vs. system Jentares

Przeczytałem lekturę, dowiedziałem się co to układ, ale źródło jest jednoznaczne. Ja mam Bezimiennego i tam pisze "system Jentares". Co w tej sytuacji?

PS: Nie znam się na gwiezdnowojennej galaktyce, więc piszę jak jest napisane w źródle.

The Emperor of the Galaxy 11:50, 8 sie 2013 (CEST)

Zjawa z Tatooine

Witaj, niestety nie będę w bliskiej przyszłości rozbudowywał tego artykułu, co oznacza, że możesz ściągnąć szablon. Mam nadzieję, że kiedyś tu wrócę i dokończę to co zacząłem, jednak niestety nie w najbliższym czasie. Pozdrawiam--Skywalker96 15:53, 14 sie 2013 (CEST)

Re:WEdycji

Masz absolutną rację: w najbliższym czasie wezmę się właśnie za te edycje. Pozdrawiam :) Bartosz Bednarek 14:14, 15 sie 2013 (CEST)

Re:Ciekawostki

Dziękuję za zwrócenie uwagi odnośnie przypisów od teraz będę je robić. Tylko mam jedno pytanie: Zmieniłeś treść jednej z dodanych prze ze mnie ciekawostek i nie mam nic przeciwko temu tylko co za różnica czy mistrz Yoda zmarł z przyczyn naturalnych czy śmiercią naturalną. Na jedno w sumie wychodzi.Fives 15:37, 31 sie 2013 (CEST)

Nie spoko nie będę nic zmieniał bo to mało znaczący drobiazg tylko zainteresowałem się czy to ma wogóle jakieś znaczenie:). PozdrawiamFives 16:30, 31 sie 2013 (CEST)

Profil

Nie zauważyłem tylu usuniętych linków; chodziło mi tylko o ten w szablonie. Wiem - był głupi, ale... Ale nawet jeśli usuniecie wszystkich (np.) Rugessów Nome'ów i nigdzie nie będzie jak wpisać linku "Rugess Nome" to co? Nie usuniecie przekierowania, bo wejdzie na Ossusa jakaś osoba, wpisze 'Rugess Nome' i nie przekieruje go. Tak, czy siak przekierowania zawsze będą istniały, chociażby dla tej jednej osoby. Co do przekierowań na profilu; gdyby nie było artykułu "Hego Damask I", to bym też zalinkował do Hega Damask, po to, żeby był ten 1 link.

Ratuj!

Możesz przenieść utworzoną przeze mnie kategorię Kategoria;Grafika:Oblężenie Saleucami, cześć 1 pod Oblężenie Saleucami, część 1 ? Z góry dzięki. Będę ostrożniejszy. Bartosz Bednarek 21:16, 6 wrz 2013 (CEST) Już nieważne. Sorry. Bartosz Bednarek 21:31, 6 wrz 2013 (CEST)

Ostatnie wiadomość

Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuję, ale wcześniej... Ale nie ważne. Miałeś rację co do tragedii - ja tak mam. Postaram się więcej nie "napychać" artykułów, ale chciałem po prostu opisać gdzieś całe to spotkanie. Co do mojego profilu, to może i miałeś rację, ale - usunąłeś cudzysłowia, a ja może chciałem je mieć ([[Tragedia Dartha Plagueisa Mądrego|Tragedia Dartha Plagueisa "Mądrego"]]) (ale dobra, nic się nie stało). I 3. sprawa: znalazłem stronę "centrum szkoleniowe Jedi na Bpfassh" i jednak jest niekanoniczna! W innym artykule znalazłem informację, że... [kliknij link]. Jeśli to jest prawda - Yoda nie mógł trafić na Dagobah wtedy. A przynajmniej informacja jest niekanoniczna i trzeba ją zmienić.

--Niech Moc będzię z Tobą! - The Emperor of the Galaxy! 12:26, 7 wrz 2013 (CEST)

Pytanie...

W poprzedniej wiadomości zapomniałem spytać się Ciebie o coś.

 • Dlaczego właściwie nie tolerujecie na Ossusie czegoś w stylu "[[Pojedynek na Dagobah (3 ABY)|]]"? Nie przenoś jednak nazwy artykułu na "Pojedynek na Dagobah", gdyż w przyszłości zamierzam napisać to hasło pod taką nazwą i myślę, że jak ktoś wpisze "Pojedynek na Dagobah" to będzię mu / jej chodziło o ten z Jądra ciemności, bo ten w 3 ABY jest raczej mało znany. Ale głównie chodziło mi o 1. pytanie.
 • Á propos Jądra ciemności. Ostatnio poczytałem z nudów "Archiwisty portret własny" i Twój mnie zaciekawił. Jeżeli uda Ci się znaleźć trochę czasu będąc na Ossusie, to... chciałbym zaproponować "współpracę". Chodzi o artykuł "Minch". Skoro masz SWK z Jądrem ciemności, to czy mógłbyś dodać sekcję "Osobowość" (i ewentualnie "Umiejętności") do Mincha (ja nie mogę, bo napisałbym zapewne łamiąc zasadę NPW). Ty masz większe doświadczenie.
 • Powiedz mi przy okazji, "Pojedynek na II Gwieździe Śmierci" jest dobrą nazwą dla tego wydarzenia.
 • I zobacz też inne tytułu moich (przyszłych) artykułów. Są OK?
Ej! Trochę zacząłeś edytować, ale proszę, odpisz.

--Niech Moc będzię z Tobą! - The Emperor of the Galaxy! 17:49, 19 wrz 2013 (CEST)

Origami

W dyskusji tej kategorii była mowa o powieściach kanonicznych i niekanonicznych. Po przemyśleniu doszedłem do wniosku że lepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie ich do głównej kategorii. Co do usunięcia hasła o serii Origami Yoda uważam że jest też zbędne, bo mimo że dwie pozycje zostały wydane w Polsce to nie spotkałem się ze wzmianką o polskiej nazwie tej serii. Tak poza tym, nie jest to seria na tyle istotna, bo część jest powieściami, a część poradnikami składania origami.--Adakus 13:56, 3 paź 2013 (CEST)

Re

Jeżeli chodzi o szablon grafiki, to bardzo ci dziękuję, umknęło mi to. Od dziś będę wpisywał poprawnie. A wracając do porucznika z Thustry, to faktycznie, grafika nie przedstawia tej konkretnej postaci. Jeżeli uważasz, że w takim przypadku nie powinna znaleźć się w tym artykule, to można ją z niego usunąć. Bartosz Bednarek 23:26, 22 paź 2013 (CEST)

Odpowiedź

Wiem, że te hasła są bardzo podobne, ale w tym przypadku ciężko jest to inaczej rozpisać, gdyż drużyna działa jako jedno przez większość czasu, poszczególne działania różnią się niuansami, a nawet jak już się rozdzielają, to opisane jest to na kilka maks stronach, bez większych szczegółów. Co się zaś tyczy literówek i przeoczeń przy przenoszeniu... to fakt, mea maxima culpa. Zawsze chcę artykuły kończyć jak najszybciej, bo potem nie chce mi się do nich wracać (vide Zaginione Plemię, co wisi u mnie w brudnopisie od pół roku). Poza tym ścianach tekstu często ciężko mi wyłapać takie rzeczy od razu, a potem się łapię za głowę, albo leżę ze śmiechu. Postaram się poprawić, zwłaszcza, że to były moje pierwsze większe edycje od dłuższego czasu.

Jeśli chodzi o to zdanie, to faktycznie niezbyt ono trafione, tak czy inaczej chodziło o rozwalenie jak największej ilości robotów, zaś z samymi Jedi A/altisiańskimi sam miałem ten sam problem i posiłkowałem się tym co było na wookie i w tym artykule (dokładniej gotowym linkiem w nim). W samym Żadnych jeńców nie pojawia się ta nazwa stricte o ile nic nie przeoczyłem teraz.

Dzięki za uwagi, następnym razem będzie lepiej xP. Pozdr. Totus 21:41, 7 lis 2013 (CET)


Re: W edycji

Dzięki za uwagę - faktycznie miałem długi okres kiedy nie robiłem tu nic i dopiero teraz powoli do tego wracam jak to już parę razy w historii tej strony bywało. Na teraz będę na raz realizował tylko część z pierwotnej listy haseł priorytetowych ponieważ po części było widać, że taka ilość naraz potrafi zdemotywować zwłaszcza na świeżo po innych hasłach molochach jak np. biografia Tarkina.

Dziękuję za info i pozdrawiam. Piett 15:22, 11 lis 2013 (CET)

Re: Mando

Hej! Nazewnictwo broni (i tarcz) to przede wszystkim myk KOTORowy gdzie tłumacze robili mocno 'wedle uznania' a ja się jedynie wzorowałem żeby spójność Ossus-gra zachować ; d Przykłady:1, 2 3 4 : p No ale spoko, poprzenoszone i zrobione wg szablonu Mando-coś nazwy mają więcej sensu : ) (Wspominam głównie po to, żeby nie było że 'raz tak a raz tak' to moje niedbalstwo przy nazywaniu ; d) A Rycerzy zaraz poprawię, faktycznie drobny a problematyczny błąd... signjedi.png XYuri Dyskusja  14:54, 21 lis 2013 (CET)

Powróciłem...

Witam po długiej przerwie. Mam pytanko: czy mogę utworzyć "Pojedynek na stacji handlowej Gildii Kupieckiej"? Jakby co, to Shaak Ti mi pozwoliła, tylko kazałasię jeszcze skonsultować z tobą. Chcę go utworzyć, żeby nie było czerwonego linku, jak napiszę ten artykuł, który mam w brudnopisie. Nie musisz mi pomagać - konsultuję się już z Shaak Ti na facebooku. I jeszcze jedno: czy mogę utworzyć wszystkie te artykuły, które mam w swoim brudnopisie (te z scroll boxu)? The Emperor of the Galaxy 20:04, 24 lis 2013 (CET)

I jeszcze jedno: czy mogę czasami robić edycje w szablonach, takie jak ta? PS: Zapraszam cię także w wolnych chwilach tu. The Emperor of the Galaxy 21:09, 25 lis 2013 (CET)

Dyskusja Davida1223

No może rzeczywiści trochę przesadziłem, ale chciałem napisać tak dobitnie jak ty albo DantE. A co do tych pogrubień, to chciałem żeby wiedział, co ma na 100% przejrzeć. Od razu życzę WESOŁYCH ŚWIĄT. Niedługo napiszę znowu. Mam problem, jak wypełnić szablon grafika, ale o tym napiszę niedługo. The Emperor of the Galaxy 17:00, 21 gru 2013 (CET)

PS: Dlaczego właściwie ostatnio wycofałeś moją edycję w szablonie:forumtop? The Emperor of the Galaxy 20:16, 21 gru 2013 (CET)

Re: Portal

Hey! Dzięki, z pewnością się tym zajmę, mam też parę myśli na temat portalu jako całości (to pewnie opiszę na forum redakcyjnym^) i w ogóle - ale wszystko dopiero po nowym roku : ( Do końca tego rodzina i rzeczy których terminy gonią zajmują grafik ; p signjedi.png XYuri Dyskusja  16:34, 23 gru 2013 (CET)

Re. Barrissa

OK postaram się przestrzegać tego co mi wypomniałeś, ale długo nie byłem na Ossusie i troszkę się pozapominałem. Przepraszam jeszcze raz i pozdrawiam! Felucian1 13:28, 24 gru 2013 (CET)

Kopiowanie

Jeśli dobrze zrozumiałem to słowa: Trzeba sprawdzać to co się kopiuje... były skierowane do mnie, ale nie wiem czego one dotyczą. Prosiłbym o sprostowanie. Pozdrowienia i wesołych świąt! Felucian1 14:54, 25 gru 2013 (CET)

Kolory mieczów.

To co napisałem w artykule o Tutsie było kierowane przez to iż Rycerze walczyli niebieskimi mieczami, negocjatorzy zielonymi, ochroniarze żółtymi, a ci najwybitniejsi Jedi fioletowymi. Pozdrawiam! Felucian1 20:15, 29 gru 2013 (CET)

Epic fail

The hell I wrote... Myślę chronologicznie, pisze alfabetycznie. Cosik chyba się nie wyspałem dzisiaj xP Pozdr. I do siego roku. Totus 16:48, 31 gru 2013 (CET) }}

2014

Pojedynki

Cześć! Czemu uważasz, że artykuły o niektórych pojedynkach są niepotrzebne? Mogą służyć dokładniejszemu opisaniu przyczyn, skutków, przebiegu itp. o samym pojedynku. Poxza tym, pojedynki to łatwe tematy. Powiem jeszcze: pogadaj z Shaak Ti, bo do niej pierwszej napisałem o projekcie "Pojedynki" (tworzenieartykułów o nich) i się zgodziła. A co do interwiki do sekcji, to czemu je właściwie usunąłeś? To źle, że linkują do sekcji? Zobacz jeszcze, czy wszystkie te artykuły mogę utworzyć. PS: Czemu anulowałeś moją edycję w szablonie "forumtop"? The Emperor of the Galaxy 18:17, 3 sty 2014 (CET)

Statek

Statek to nazwa własna sfery medytacyjnej sithów, którą ben odkrył na Ziost, a potem która sobie wesoło latała po świecie. I mam tu pewien problem. Czy robić jak z całą resztą nazw okrętów i pisać "Ship", czy zostawić polskie tłumaczenie. Totus (dyskusja) 12:02, 25 kwi 2014 (UTC)

182 Legion.

Masz rację, może ta grafika to była faktycznie przesada, chciałem tylko pokazać ten rozkaz na jednym zdjęciu. Ale Masz rację: BEZ PRZESADY. Chociaż ja idę od skrajności do skrajności... : ) Pozdrawiam! Felucian1 (dyskusja) 16:59, 30 kwi 2014 (UTC)

Re:Grafika

Dzięki za info :) Zaraz postaram się dodać tę grafikę - z góry przepraszam, jeśli wynikną problemy techniczne i znów trzeba będzie usuwać... Bartosz Bednarek (dyskusja) 15:29, 6 maj 2014 (UTC)

grafika

Nie kwestionuję Twojej poprawki co do kategorii grafik, pytam dla własnej wiadomości, bo chyba źle rozumowałem - sądziłem, że jak przyporządkuję grafikę do kategorii CC-2224, to do klonów już nie mogę, bo 2224 się w niej zawiera... Stąd moja radykalna zmiana. W uzasadnionych przypadkach mogę tak "dublować" kategorie? Jeżeli tak, to bardzo fajnie, bo takie ograniczenie mnie irytowało... Bartosz Bednarek (dyskusja) 20:15, 18 maj 2014 (UTC)

Dzięki za objaśnienie - teraz jak najbardziej rozumiem :) Bartosz Bednarek (dyskusja) 23:03, 18 maj 2014 (UTC)

T&B

Gdyby były źródła, to oznaczyłbym jako stub, a tak ... brakuje tam prawie wszystkiego. Może w ciągu najbliższych dni będę miał czas, żeby to poprawić/napisać od nowa. Póki co uznałem, że szablon sdu będzie właściwy. Pozdrawiam, signjedi.png Theed Dyskusja  18:54, 26 maj 2014 (UTC)

Re:Legacy II

Witam, miałem się już za to wziąć, ale jakoś czas mi nie pozwalał. Powiem tak, postaram się pouzupełniać artykuły w ciągu tego miesiąca. Jeśli jednak nie będę miał możliwości się tym zająć i do końca lipca nic nie zrobię, to daję spokojnie zielone światło na pisanie. Postaram się jednak za to wziąć, przynajmniej za jakieś podstawowe rzeczy na początek. :) Jeśli oczywiście coś z nazwami się pozmieniało przez ten czas to nie ma sprawy. I tak byłoby trzeba to pozmieniać w razie czego. :) Pozdrawiam, Thecmelion (dyskusja) 20:38, 10 lip 2014 (UTC)

Dokładnie, też zauważyłem, że zrobił się "lekki" bałagan z tymi tytułami, lecz proponuję zrobić tak: Okładki tomów wg tej koncepcji co już zrobiłeś/poprawiłeś, mimo że z tego co zauważyłem wszystkie - aktualnie wydane - trzy okładki zostały opisane jako SW Legacy Volume II Book #: tytuł tomu (wg okładek DH póki co jest porządek, za to strony internetowe i Wookie wprowadziły ten dość sporawy chaos - najnowsza okładka tomu, która jest zrobiona tak samo jak dwie poprzednie). Co do tytułów artykułów poszczególnych zeszytów, to trzymajmy się dotychczasowego nazewnictwa, czyli Legacy II ##: tytuł zeszytu ## (tytuły zeszytów jak zwykle od nazwy tomu, bez zmian). To że zarzucono taki zapis gdzie indziej, nie znaczy, że my też musimy z niego rezygnować (przynajmniej będzie wiadomo, do którego tomu należy dany zeszyt). No przynajmniej ja to tak widzę i żeby zarazem nie wprowadzać jakiegoś dodatkowego chaosu u nas. :P Thecmelion (dyskusja) 22:35, 10 lip 2014 (UTC)

Kategorie grafik

Cześć :). Małe pytanko do Ciebie - chodzi mi o grafiki Zeba. Nazwa artykułu została przeniesiona z "Zeba" na "Garazeba", ale nie da się przenosić kategorii z grafikami. Czy w takich przypadkach mam po prostu usunąć starą i utworzyć nową? Pozdr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  13:15, 24 lip 2014 (UTC)

Dzięki za pomoc :). signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  13:31, 25 lip 2014 (UTC)

Re:Linki

Dzięki za uwagę, będę pamiętać :) signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  15:00, 19 sie 2014 (UTC)

Szablony Legends

Witam, mam drobną sprawę. Widziałem, że z mojego artykułu Buda na Terk Street usunąłeś duży Szablon:Legends, a wrzuciłeś Legends do szablonu Era. 1) W opisie szablonu Legends jest, że umieszczamy go "na górze artykułu dotyczącego materiałów (książek, komiksów, przewodników, gier itp.) wchodzących w skład linii Legends, a więc należących do Expanded Universe." (czyli chyba moje użycie było właściwe). 2) Taka informacja wyświetlana jest na banerze tworzonym przez szablon: "Ten artykuł dotyczy źródła stanowiącego część Expanded Universe, oznaczanego obecnie jako Legends." - co również potwierdza zasadność użycia tego szablonu. 3) Tymczasem w szablonie Era przy Legends mamy notkę "Artykuły o zagadnieniach z Expanded Universe." - co odczytuję raczej jako artykuły ze źródeł Legends niż same źródła Legends.

Ten baner Legends wydaje mi się dobrym pomysłem do oznaczania źródeł z Legends właśnie - tak jak ma być drukowane na kolejnych wydaniach ;)

Proszę o wyjaśnienie - kiedy używamy, którego z szablonów Legends? (I może trzeba by poprawić też w opisie szablonu...) Pozdrowienia i uszanowanie ;) Anzelm (dyskusja) 13:15, 28 sie 2014 (UTC)

Ok. Czyli rozumiem, że używamy tylko szablonu Era i tego który jest do wrzucania wewnątrz tekstu. Wydaje mi się jednak, że w momencie kiedy nowy kanon będzie bardziej rozbudowywany będzie potrzebna jakaś bardziej widoczna formuła oznaczenia co jest Legends. Niestety jak ktoś wchodzi na Ossus pierwszy raz to w ogóle tych ikonek na górze może nie zauważać i może go to wprowadzać w błąd.
U mnie jest też problem z wyświetlaniem tych ikon z szablonu Era (a może to standard?) - wyświetlają się jako tło dla linków "zaloguj", "wyloguj", "obseruje", "edycje", "ustawienia" itd. przez co czasem ciężko jest na nie najechać bez najechania na któryś z linków
W sumie też się cieszę, że wróciłem - zwłaszcza, że widzę sporo roboty dla siebie przy opisywaniu Star Wars Komiksów ;)
Pozdrowienia Anzelm (dyskusja) 14:10, 28 sie 2014 (UTC)

Kolejność kategorii

Ok. Myślałem, że poprawna kolejność to kolejność alfabetyczna. Popoprawiam wobec tego te poprzednie, w których już coś zmieniałem. --Anzelm (dyskusja) 16:18, 8 wrz 2014 (UTC)

Irmenu

Hej! Pytanko - czy za tą zmianą w haśle WV kryje się jakaś głębsza geneza (Język polski każe tak skracać nazwy planet kończące się na U? Choć chyba nie, bo Eriadu pozostało Eriadu) czy kierowałeś się logiką i podejrzeniem że "Irmenu to forma odmieniona a nie nazwa sama w sobie" ? ; P signstraznik.png XYuri Dyskusja  09:04, 4 gru 2014 (UTC)

Re: Ostrzeżenie

Oczywiście zawsze czytam wszystkie informacje. Wielokrotnie czytałem o dodawaniu grafik i starałem się wypełniać wszystko jak najlepiej (a moje ostatnie dodane grafiki nie były usuwane). Chciałbym wiedzieć o wszystkich niewłaściwych edycjach, dzięki czemu mógłbym je poprawiać :) , bo np. przy dodawaniu grafik nie wiem czy skopiować cały szablon o licencji, czy tylko paragraf 29 (z niczego nie mogłem tego wywnioskować). Chciałem tylko wzbogacać tę bibliotekę. Nie mogę się przyzwyczaić, że nie jest ona umieszczona na serwerze Wikia, gdzie spędzam wiele czasu. Pozdrawiam, - Mustafar29, 16:47, 26 gru 2014

2015

Odp.: Kanon

OK, po prostu chciałem by artykuł zawierał wszysykoe informacje. Rzeczywiście, znaczek Legends jest OK, ale możnaby taką informację napisać w tekście znaczka (<span title="..."></span>). Dodałem też tak na szybko informację do samego arta o EU. The Emperor of the Galaxy 22:28, 10 sty 2015 (UTC)

Re: Linki i szablon

Dzięki za inf., zaraz poprawię, Grievousa też - w jego przypadku wszystko w miarę da się na razie oddzielić. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  15:58, 22 sty 2015 (CET)

Magazyn Rebelianci

W sumie masz rację. Zasugerowałem się trochę poprzednim magazynem (TCW). Tam stosowałem linki do tytułów UK jako osobnych artykułów. Natomiast w tym przypadku faktycznie Rebelianci są chyba bardziej tłumaczeniem - zgadza się numeracja, okładki, komiksy. Ja niestety nie mam dostępu do wersji z innych krajów - gdyby ktoś miał, to warto by to porównać, bo w polskim wydaniu nie jest napisane, że jest to tłumaczenie a tylko "Na podstawie Star Wars Rebels Magazine Panini Verlags GmbH" (w TCW nie było takiej informacji). Pozmieniam te kategorie zgodnie z zaleceniami, a jeśli kiedyś się okaże, że wersje z różnych krajów różnią się treścią to pozmienia się to z powrotem.

Pozdrawiam

--Anzelm (dyskusja) 00:30, 9 mar 2015 (CET)

Ok. Zrobione. Zbędne kategorie dostały po głowie szablonem Kasowanko ;) --Anzelm (dyskusja) 00:44, 9 mar 2015 (CET)

Nawiązania do Gwiezdnych wojen w muzyce

Hej! Mam jedno pytanie... ile nawiązań powinno być, żeby utworzyć osobne "Nawiązania do Gwiezdnych wojen"? Mam jedno w muzyce i nie wiem czy tworzyć artykuł (a jest ich więcej). Pozdrawiam, :) Darth Plagueis the Wise (dawniej: The Emperor of the Galaxy) 22:05, 15 mar 2015 (CET).

A jak teraz? Miałem konflikt edycji (chyba z Tobą?) ale udało się opanować sytuację. Usunąłem całe teksty (w przypisach zostawiłem linki do nich) i zmniejszyłem liczbę sekcji. Pozdrawiam --Anzelm (dyskusja) 22:37, 20 mar 2015 (CET)

Odnośniki do roczników

Hej, robię coś nie tak z wrzucaniem tych odnośników do artykułów takich jak np. 1976?

Pozdrawiam --Anzelm (dyskusja) 00:16, 23 mar 2015 (CET)

A to musiałem coś faktycznie niechcący zrobić z tym cofnięciem edycji. Co do roczników to proponuję przyjąć fomułę "Lata 20.", "Lata 60." - tak jest na Wookie więc będą nam pasować linki do niej, a jak się spojrzy na artykuł o latach 20., to pomimo, że są to głównie narodziny postaci to jest on dość długi (cały "Przed 1976" - byłby pewnie ze cztery - 5 razy dłuższy gdyby wszystko wypisać). --Anzelm (dyskusja) 13:52, 23 mar 2015 (CET)

Kategorie komiksowe

Hej, zastanawiam się czy w kategorii "Komiksy wydane w czasopiśmie XYZ" powinny być jako podkategorie całe serie - czy tylko artykuły o konkretnych numerach. W kategorii serii są też artykuły na temat wydań zbiorczych. Chodzi mi o to, że jak wrzucam powiedzmy "Misja Lorda Vadera (seria)" pod "Komiksy wydane w GwK", to automatycznie ląduje tam też artykuł "Misja Lorda Vadera (wydanie zbiorcze)", a chyba nie powinno tak być - dlatego ja nie wrzucałem całych serii a pojedyncze numery. Pozdrawiam Anzelm (dyskusja) 01:15, 31 mar 2015 (CEST)

Ok. Będę tak robił :) Anzelm (dyskusja) 21:02, 31 mar 2015 (CEST)

Strona Główna

Czy nowa strona główna to prima aprilis?

...

Hej. Mam taką sprawę, mógłbyś dodać cytaty do szablonu cytatów na głównej? Tak jak mówiłeś, dodałem je do swojego brudnopisu. Tylko sprawdź je, bo jeden jest niedokończony, a dwa poprawione.

A tak przy okazji, czy mógłbyś od razu zrobić małą zmianę w interwiki na głównej? Chodzi o to, żebyś dodał link PT (jako przedostatni) i przesunął NL nad JA. Z góry dzięki ;) -Darth Plagueis the Wise 17:57, 1 kwi 2015 (CEST)

Coś już słyszałem o zmianie strony głównej, ale nic się nie dzieje, więc chciałem zaktualizować te cytaty, zwłaszcza, że niektórych artykułów (tj. np. Shassium) nigdzie nie podlinkowałem. I zapychają rejestr porzuconych stron. I jedno pytanie do interwiki: czy trzymamy się alfabetyczności kodów (JA przed NL), czy alfabetyczności jezyków (JA po NL)? Bo HotCat dodaje JA po NL... -Darth Plagueis the Wise 15:56, 2 kwi 2015 (CEST)
Według Wikipedii, znaczki "日本語" znaczą tyle co nihongo lub nippongo, czyli powinno być po Nederlands. A poza tym, inne wiki też stosują linki alfabetycznie wg nazw języków (np. HU). Tak też jest na stronie od interwiki. -Darth Plagueis the Wise 16:21, 2 kwi 2015 (CEST)

Scourge

Jestem autorem tego artykułu na Empirepedii, więc nie musisz się martwić o to, że go przekleiłem. Michalbr10 14:24, 2 kwi 2015‎ (CEST)

Problem z miniaturami grafik

Hej, wgrałem dwie grafiki: Zwiazek t1.jpg i Zwiazek t2.jpg. Jest jakiś problem z ich wyświetlaniem - np. w artykułach Związek, tom 1 i Związek, tom 2. Spojrzałbyś o co chodzi? Pozdrawiam Anzelm (dyskusja) 02:55, 5 kwi 2015 (CEST)

Obrazy na Ossusie

Siemka, Chciałbym się Ciebie zapytać jak można zrobić by obrazy na Wiki, mogłyby wyglądać tak jak tu? Pozdrawiam Silver (dyskusja) 10:41, 7 kwi 2015 (CEST)

Skórka

Mam pytanie. Jak utworzyć wikię o skórce takiej jak ta? Michalbr10 (dyskusja)

→ A ta skórka Wektor, to ma jaki kod w CSS?Michalbr10 (dyskusja)

Fort

Dzięki. Mustafar. (dyskusja) 14:43, 11 kwi 2015 (CEST)

Prośba

Mam prośbę: moglibyście ustawić przekierowanie z Kot lothański na Loth-cat? Ułatwiłoby to nowym czytelnikom odnalezienie tej strony, a także linkowanie w wielu artykułach.

Pozdrawiam! Mustafar29 (dyskusja) 21:10, 20 kwi 2015 (CEST)

Modyfikacja.

Mógłbyś naprawić artykuł Metellos? Nie wiem, czemu teskt jest ułożony tylko pod infoboxem.

Gratulacje

... z okazji 15000 edycji :) -Darth Plagueis the Wise 17:22, 1 maj 2015 (CEST)

Kanon,Legends

Nie wiem dlaczego ale np. pod Aurrą gdzie ja dałem szablony legends i kanon ty je usuwasz.Dlaczego ? Lord Kenobi

Tworzenie strony

Wiem, że trochę późno piszę, ale jest jakiś przycisk umożliwiający dodawanie strony? Zwykle robiłem to w ten sposób, że wpisywałem w wyszukiwarkę np. ossus.pl/biblioteka/C1-10P. Pozdrawiam! Mustafar29 (dyskusja) 21:59, 14 maj 2015 (CEST)

Re: Źródła

Czy to samo tyczy się filmów np.Mrocznego widma.Czy filmy tylko w kanonie ? Pozdrawiam Lord Kenobi (dyskusja) 09:15, 16 maj 2015 (CEST)

Imię Ackbara

Wszystkie zagraniczne encyklopedie SW przeniosły stronę Gial Ackbar pod Ackbar. Ma to związek z wyłączeniem EU z kanonu. Może przydałoby się zrobić w Bibliotece Ossus? Oczywiście nie mam na myśli upodabniania się do Wookieepedii :) Pozdrawiam! Mustafar29 (dyskusja) 22:42, 18 maj 2015 (CEST) PS: Nie wiem, co zrobić, by wiadomość nie pojawiała się dwa razy. Mustafar29 (dyskusja) 22:43, 18 maj 2015 (CEST)

Wielkie dzięki, Mario, a co do Ackbara, uważam, że to dobry pomysł :) Pozdrawiam i NMBZT! Mustafar29 (dyskusja) 19:35, 19 maj 2015 (CEST)

Re: Tabelki w szablonie

Dzięki za uwagi Mario :) Będę się stosować. Mustafar29 (dyskusja) 16:36, 24 maj 2015 (CEST)

Pytanie

Czy strony książek które tworze np. Rebelianci: Droidy w tarapatach powinny mieć na przodzie rebelianci. Zacząłem tak tworzyć bo w szablonie:rebels ta było. Więc?

Lord Kenobi (dyskusja) 14:39, 1 cze 2015 (CEST)

Miecz świetlny Tera Sinuby

Czy mógłbym prosić o przeniesienie strony Miecz świetlny Tera Sinuby pod nazwę Miecz świetlny Tery Sinuby? Nawa ta byłaby bardziej profesjonalna gramatycznie. Pozdrawiam! Mustafar29 (dyskusja) 17:34, 5 cze 2015 (CEST)

Ozzel

Witam. Ostatnio (szperając po zagranicznych Star Wars Wiki) dowiedziałem się, że w nowym kanonie admirał Ozzel ma na imię nie "Kendal", a "Kendel". Sugerowałbym przeniesienie strony Kendal Ozzel pod nazwę Kendel Ozzel. Pozdrawiam! Mustafar29 (dyskusja) 10:50, 6 cze 2015 (CEST)

A propos przenoszenia stron, czy nie powinno się wycofać z użytku takich szablonów jak na przykład StartTales? Wiadomo, że po wyłączeniu EU z kanonu nie są kanoniczne. Pozdrawiam. Mustafar29 (dyskusja) 12:36, 7 cze 2015 (CEST)
Masz rację, o tym nie pomyślałem ;) ale np. szablon StartEU i Legends nie są potrzebne, bo mamy Era i Leg. A co do tales, można by zmienić treść. Pozdrawiam! :) Mustafar29 (dyskusja) 14:12, 7 cze 2015 (CEST)

Re: Rasy rozumne

Przepraszam, pokićkało mi się z tymi postaciami według ras :). Chyba rzeczywiście opcja dodawania "ras rozumnych" do kategorii będzie mniej czasochłonna. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  18:43, 7 cze 2015 (CEST)

Re: Daty śmierci

Przecież Yoda znał Kanana i Ezrę, rozmawiał z nimi w   Path of the Jedi, a jeśli Luke nie był ostatnim Jedi, to gdzie w tym czasie oni byli, jak też byli rebeliantami? I czemu sami nie pokonali imperatora i Vadera? :) Pozdr. Mustafar29 (dyskusja) 16:07, 10 cze 2015 (CEST)

Re: Leg

Właśnie wg mnie dwa "legi" koło siebie wyglądają nieestetycznie, ale co tam zdanie zwykłego archiwisty... ;) (Możesz porównać - 1 & 2, ale oczywiście się podporządkuję do zdania strażnika. Mustafar29 (dyskusja) 20:23, 10 cze 2015 (CEST)

Nawet tak pozornie drobne uprzejmości napełniają galaktykę nadzieją
- senator Organa.
Będę pisać w dyskusji szablonu. Tymczasem NMBZT. Mustafar29 (dyskusja) 20:32, 10 cze 2015 (CEST)
Ok, dodałem propozycje w dyskusji Lega. :) Mustafar29 (dyskusja) 20:52, 10 cze 2015 (CEST)
Czemu usunąłeś moją edycję w Out of Darkness? Mustafar29 (dyskusja) 21:01, 10 cze 2015 (CEST)

Interwiki

Witam :) Ostatnio jeden z użytkowników wiki napisał mi taką wiadomość:

"PS: jako zę edytujesz Ossusa, piszę do ciebie. Ossus nie ma interwiki do fińskiej SW Wiki, gdyż na srwerach Wikia jest jakaś encyklopedia tylko że baaardzo licha. TA WIKI ma status oficjalnej, warto by powiadomić o tym adminów Biblioteki."

Myślę, że warto było by nawiązać kontakt z tą wiki. Pozdrawiam! Mustafar29 (dyskusja) 16:28, 15 cze 2015 (CEST)

Przepraszam, że się wtrącam. Od jakiegoś czasu nie jestem zbyt aktywny, gdyż właśnie zajmuję się pomaganiem (w pewnym stopniu) zagranicznym wikiom. Jeżeli mógłbym coś zrobić dla Biblioteki w sprawie interwiki, prosiłbym o kontakt. -Darth Plagueis the Wise 20:50, 15 cze 2015 (CEST)

Cóż, linki do Empirepedii to zasługa Machalabr10, który zmienia linki z Ossusa na Empire (ktoś powiedział, że Empire wygląda lepiej niż Ossus), co oczywiście wycofałem (np. na rumuńskiej wiki). Dałem mu też bana na koreańskiej wiki. Co do samych linków, jeśli będę mógł np. rozmawiać z innymi wikiami na temat dodania u nas linku - nie ma sprawy. Poza tym, jest jeszcze kilkanaście wiki (oprócz tych, do których linkuje Wookiee), które być może moglibyśmy dodać (chociaż są one dopiero w fazie budowy). -Darth Plagueis the Wise 22:35, 15 cze 2015 (CEST)

OK, zajmę się tym. Btw, Michał zaczął zmieniać te linki już dawno temu. Będę także informował o zmianach liczby artykułów na innych wikiach - bo np. ta wiki ma zostać rozbudowana bardziej za jakiś czas, a z kolei ta już jest rozwijana. Powiedzmy, będę informował o wiki z min. 50 artykułami. -Darth Plagueis the Wise 13:28, 16 cze 2015 (CEST)

Leg

Witaj. W swoim brudnopisie "bawiłem się" trochę Legiem. Zlikwidowałem zaokrąglenia i zmieniłem grubość dolnej ramki. Powinno to rozwiązać problem z dwoma Legami koło siebie, ale decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam :) Mustafar29 (dyskusja) 19:30, 20 cze 2015 (CEST)

Szablon:Era

Hej :) zauważyłem, że szablon "Era" zmienił nieco miejsce (jest niżej niż tytuł artykułu). Czy to znaczy, że w artykułach zawierających treści z Kanonu i Legends, dodaje się oba przyciski? Pozdr. Mustafar29 (dyskusja) 12:05, 21 cze 2015 (CEST)

Re:Era

Okej u przepraszam, przerwę między Legami robiłem odruchowo. Tak sobie jeszcze pomyślałem, że może gdyby zlikwidować w legu zaokrąglenie, dwa legi koło siebie wyglądałyby nieco schludniej (testowałem w swoim brudnopisie, bo mówiłeś, że jak będę miał jakieś propozycje to mam pisać śmiało). Pozdrawiam. Mustafar29 (dyskusja) 15:03, 21 cze 2015 (CEST)

Portal Rebelianci

Hej:) Ogólnie to fajnie wygląda, zastanawiam sie tylko czy dałoby się ciekawostki dać na samej górze po prawej stronie i na miejsce ciekawostek dać cytaty. Lord Kenobi (dyskusja) 17:01, 22 cze 2015 (CEST)

Out of Darkness

Jak już wcześniej rozmawialiśmy, np. odcinek "Breaking Ranks" został przeniesiony pod "Kadet Ezra" (bo tak było na YT). Więc czemu "Out of Darkness" nie przeniesiecie pod "Wątpliwości Sabine"? Zgłosiłem, że powinno się zmienić nazwę, ale ktoś usunął ze strony moją edycję. Mustafar29 (dyskusja) 14:57, 30 cze 2015 (CEST)

Re:Kategorie

Okej :) ale można by też dodać coś takiego, że kategoria ze źródła itp. Wiesz o co mi chodzi? Mustafar29 (dyskusja) 21:36, 30 cze 2015 (CEST)

By hasło ze źródła było jednocześnie kategorią. Mustafar29 (dyskusja) 21:50, 30 cze 2015 (CEST)

Przeniesienie

Czy mógłbyś przenieść Wyścig głupca do Wyścig głupca (komiks), ponieważ będę chciał zrobić stronę o wyścigu nazwanym "wyścig głupca". Z góry dziękuję. Lord Kenobi (dyskusja) 13:42, 2 lip 2015 (CEST)

I jeszcze przenieść Misja pochwycenia porucznika Jovana do Pochwycenie Jovana (porozumienie w dyskusji). Pozdrawiam Lord Kenobi (dyskusja) 16:26, 2 lip 2015 (CEST)

Oficer

Hej, mam propozycję zmiany nazwy artykułu "Oficer (Rebelianci: Iskra rebelii)". Mógłbyś go od razu przenieść? Pozdrawiam. Mustafar29 17:44, 3 lip 2015 (CEST)

R0-L0

Cześć Mario. Chciałbym utworzyć artykuł o tej postaci, która ma prawdopodobnie pojawić się w Przebudzeniu Mocy, jednak oglądając film na YT, bardzo słabo słychać nazwę (czas: 1:00:42). Czy mogę więc utworzyć hasło bazując się na nazwie z Jedipedii? Bardzo ciężko jest to usłyszeć... -Darth Plagueis the Wise 23:44, 4 lip 2015 (CEST)

OK, zrobię artykuł w brudnopisie, jednak chodzi mi o to, pod jaką nazwą. Użytkownik, który stworzył artykuł na Jedipedii jest pewien nazwy, ale według mnie jest tam coś o "RO-LO". Mógłbyś to zweryfikować? Filmik jest w źródłach w niemieckim artykule podlinkowanym powyżej. -Darth Plagueis the Wise 17:20, 5 lip 2015 (CEST)

Re:Kategorie grafik

Okej, będę następnym razem sprawdzał. Tak swoją drogą, kiedy zajmiesz się Legiem? Pozdrawiam. Mustafar29 16:13, 5 lip 2015 (CEST)

Hej, Leg nie działa :O Cała jego treść została usunięta z artykułów :'( Mustafar29 18:50, 5 lip 2015 (CEST)
Ja bym jeszcze zlikwidował zaokrąglenia ;) i tekst "uwaga" (korzystniej by wyglądało w przypadku spotkania z infoboksem). Pozdrawiam i Moc z Tb! Mustafar29 22:18, 5 lip 2015 (CEST)

Kanon Vs. Legends

Widzę, że zaczynacie dzielić strony ;) przydałoby się jednak mieć jakiś inny szablon prócz "podobne". Stworzyłem wersję roboczą, jakby ten szablon mógł wyglądać (Szablon:KanonPage). Taki sam stworzyło by się, tylko czarną ramkę miałoby Legends.

Można by też użyć pewnego magicznego słowa, dzięki któremu zamiast np. "Yoda/kanon" wyświetlałoby się samo "Yoda". Pozdr. Mustafar29 22:17, 6 lip 2015 (CEST)

Hej, pewnie, że inny od zera ;) Tamten można od razu usunąć, chciałem Ci tylko zilustrować o co chodzi ;) Pozdrawiam. Mustafar29 14:40, 7 lip 2015 (CEST)

Re:Volume

W kwestii nazewnictwa przyjąłem ten po DH używany u nas, swoja drogą kary koń też stosował volume w nazwach, ale moim zdaniem niepotrzebnie wydłuża to tytuł hasła. Tym bardziej że volume oznacza tom, a my przeszliśmy na wydania zbiorcze.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Przeniesienie

Hej, Mustafar29 stworzy stronę która ma oficjalna nazwę. Przenieś Bar na Lothalu do Pit stop starego Jho. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 15:35, 8 lip 2015 (CEST)

Słownik Ossusa

Hej. Ostatnio zauważyłem, że na Ossusie jest coraz większy problem z odmianą wyrazu "Lothal". Może warto by dodać o tym stronę do tutejszego słownika? W swoim brudnopisie opracowałem deklinację. Co ty na to? ;) Mustafar29 (dyskusja) 11:38, 9 lip 2015 (CEST)

Pytanko

Chciałem się zapytać czy stronach o książce powinno się używać Szablon:Zawartość czy np. podpunkt bohaterowie. Bo w niektórych widzę szablon a w niektórych tylko bohaterów. W przykładowym artykule o książce są tylko bohaterowie. Czy jest to jakoś wyregulowane, czy jak kto chce? Lord Kenobi (dyskusja) 20:40, 9 lip 2015 (CEST)

Jeszcze jedno czy tego drugiego parametru w szablonie:leg można już używać? Jeśli tak to napisz o tym na stronie lega. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 20:44, 9 lip 2015 (CEST)
Jeszcze jedno skoro jest automatyczna kategoria:kanoniczne artykuły to może stworzyć automatyczna kategorie:legendowe artykuły. :) Pozdr. jeszcze raz Lord Kenobi (dyskusja) 20:56, 9 lip 2015 (CEST)
Sorry, streszczenia komiksów piszemy w czasie przeszłym ? Lord Kenobi (dyskusja) 21:05, 9 lip 2015 (CEST)

Prośba

Chciałbym cię poprosić żebyś napisał mi uwagi dotyczące hasła którego robię - Marvel Comics. Chciałbym też żebyś zrobił w nim jakieś poprawki (po mimo szablonu:wEdycjii). Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 10:13, 10 lip 2015 (CEST)

Jak możesz to przenieś Gwiezdny Niszczyciel Inkwizytora do Relentless Pozdrawiam Lord Kenobi (dyskusja) 11:30, 10 lip 2015 (CEST)
Mógłbyć na Marvela zerknąć. Z góry dzięki Lord Kenobi (dyskusja) 15:26, 10 lip 2015 (CEST)

Szablon "Po raz pierwszy zidentyfikowany..."

Hej. Ostatnio zauważyłem, że na Ossusie brakuje pewnego szablonu (Patrz: Nagłówek). Utworzyłem roboczą wersję, jak by mógł wyglądać. W pierwszym parametrze wpisujemy, jako kto dana postać została zidentyfikowana, a w drugim parametrze możemy wpisać "a", jeśli opis dotyczy postaci żeńskiej. Co o tym sądzisz??

PS: Widziałem, że na Wiki używasz swojego dawnego nicku. Wiesz, że jest tam możliwość zmiany?? ;) :) Pozdrawiam i Moc z TB. Mustafar29 (dyskusja) 20:23, 10 lip 2015 (CEST)

Ok, to przepraszam.
PS: Pamiętasz o słowniku? :P ;) Mustafar29 (dyskusja) 20:38, 10 lip 2015 (CEST)

Buntowniczy portal...

Hejo. Jeśli istnieje taka możliwość, to naprawdę z wielką, wielką, wielką, wielką i jeszcze raz wielką chęcią pomogę Wam, strażnikom w tworzeniu szablonów na portal o Rebeliantach.... bardzo by mi zależało, gdyby wystartował jeszcze pod koniec lipca, przed premierą "Oblężenia Lothalu". Pozdrawiam :) Mustafar29 (dyskusja) 20:55, 10 lip 2015 (CEST)

usunięcie

Najlepiej usuń tego Marvela bo nie wiem co robie. :/ Przepraszam Lord Kenobi (dyskusja) 22:57, 10 lip 2015 (CEST)

"Legendy"

Czy "Legendy" to oficjalne tłumaczenie? Czy teraz w źródłach należy pisać "Legendarne", a nie "Legends"? Mustafar29 (dyskusja) 23:42, 10 lip 2015 (CEST)

Przykładowe artykuły

Czy w przykładowych artykułach o książce i komiksie mógłbyś zamienić /bohaterowie/ na szablon:zawartość? Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 09:34, 18 lip 2015 (CEST)

Interwencja

Czy mógłbyś zrobić coś w sprawie tego artykułu i szablonu związanego z nim. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 11:39, 27 lip 2015 (CEST)

Źródła a pojawienia

1. Na wookie są źródła i pojawienia, więc jeśli np. w Bo-karabinie AB-75 wykorzystałem informacje z zawiłości a te same informacje są w droidy w opałach to czy pisze te drugie w źródłach jako że się pojawia ten bo-karabin?

2. Czy teraz w źródłach rebeliantów piszemy polskie nazwy czy orginalne? Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 09:22, 28 lip 2015 (CEST)

Nawaliłem

Hej Mario, bardzo przepraszam, ale wysyłając powitalne wiadomości do dwóch ostatnio zalogowanych użytkowników napisałem na ich stronie archiwisty (facepalm). Na szczęście poprzenosiłem już te wiadomości na strony dyskusji. Proszę, mógłbyś usunąć ich strony użytkownika?? I jeszcze raz sorry. Pozdrawiam. --Mustafar29 (dyskusja) 16:54, 28 lip 2015 (CEST)

FB

Widziałeś ode mnie wiadomość na Facebooku dot. Ossusa? (Odpisz tam). -Darth Plagueis the Wise 14:03, 1 sie 2015 (CEST)

Cześć

Może nie powinienem tego tutaj pisać, ale mam kilka pytań. Wszedłbyś na ten czat ([1]) Dzięki z góry. Mustafar29 (dyskusja) 17:15, 1 sie 2015 (CEST)

Mógłbyś spróbować wejść jeszcze raz? Mam tego bardzo dużo, chciałebym też argumentować, pisanie na dyskusji zajęło by bardzo dużo czasu a i tak wszystkiego bym nie poruszył. Mustafar29 (dyskusja) 18:07, 2 sie 2015 (CEST)

MW:Recentchangestext

Naprawiłem. Zastąp kod tym z mojego brudnopisu. -Darth Plagueis the Wise 12:08, 2 sie 2015 (CEST)

Ponowny apel w związku z Legiem.

Mario. Wiem, że twoje nastawienie do lega jest bardzo pozytywne i uważasz go za dobre rozwiązanie. Jednak, uwierz mi, mam kontakt z wieloma osobami na serwerze Wikia, które wcale tak nie twierdzą. Wielki, ohydnie wyglądający szablon.... nawet możliwość usunięcia nagłówka tylko pogorszyła sprawę. Jest kilka rozwiązań mogących złagodzić lub zminimalizować problem z nim: Zamiast używania szablonów "Br" i "Tr" można by po prostu użyć "border:10px 10px 0px 0px" i tym podobne. Dzięki temu nie potrzeba by było zmniejszać jego szerokości. Obecnie leg wstrętnie wygląda na telefonie czy tablecie. W przypadku dodania wartości "65", inaczej wyświetla nagłówek ("Uwaga: Poniższe informacje pochodzą z Legend (EU), które nie należą do kanonu."), a inaczej wyświetla pozostałą część szablonu. Wiesz, że ponad 50% użytkowników odwiedza nas z telefonu? (W tym również ty, dowód: nie wyświetlał ci się czat w linku, który ci dałem). W takim przypadku, również w infoboksach należało by ustawić kolor wewnętrzny na biały, a nie przezroczysty. Lega nie było by wtedy widać pod szablonem. Wiem, że piszę trochę chaotycznie, ale w momencie zmniejszania szerokości lega, kiedy ktoś ma wyłączony w preferencjach spis treści - wygląda ohydnie. Już nie wspomnę o braku spacji pomiędzy dwoma legami, ale o tym już kiedyś rozmawialiśmy. Wiem, że teraz pomyślisz, że co chwilę się czepiam i to tego samego, ale zależy mi na przyszłości Ossusa.... w końcu w połowie lipca miałem w rankingu najwięcej edycji, i to nie o dwie czy trzy, ale 300. I proszę, wysłuchaj choć raz.... To nie jest tylko moje odczucie. Pewnie napiszesz, że jest nas za mało, albo coś w stylu ostatniej odpowiedzi na forum. Pozdrawiam i liczę na zrozumienie ;)

PS: Przypomniałem sobie co jeszcze chciałem napisać, ale nie wiem gdzie to wcisnąć: gdybyś zamiast "br" i "tr" napisał jak mówię, nagłówek (czy w przypadku wersji bez nagłówka - kreska) nie znikałby przed infoboksem. --Mustafar29 17:15, 11 sie 2015 (CEST)

Wielokrotnie próbuję przekonać ludzi z serwera Wikia, na przykład z Jedi Wiki do edycji Ossusa. Jak powiedział kiedyś Yako: ludzie boją się tutaj edytować. Pamiętam, moje początki na Ossusie niestety najlepsze nie były.... uważam (z własnego doświadczenia) że troszkę wsparcia dla nowych by się przydało. Nawet gadałem o tym z Wisem - jest tego samego zdania co ja - powitanie powinno zostać lekko skrócone. Pozdrawiam. Mustafar29 20:17, 11 sie 2015 (CEST)
Szablon:Leg/Próba - przetestuję w jednym z artykułów - Luminara Unduli. Tylko w infoboksach trzeba ustawić białe tło. Zdaje się, że schludniej ;) Mustafar29 20:44, 11 sie 2015 (CEST)
I jeszcze jedno: w tym przypadku nie ma potrzeby regulacji szerokości. Szablon jest zrobiony od podstaw, nadal nachodzi na grafiki. Wielkiej zmiany nie ma. Jak odbezpieczysz na chwilę "Postać" to się tym zajmę. Mustafar29 20:51, 11 sie 2015 (CEST)

Usunięcie

Hej, usnułbyś błędne przekierowanie Droidy w kłopotach. Z góry dziękuję. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 16:13, 14 sie 2015 (CEST)

Ale czemu? Po co to? Wiele artykułów jeszcze linkuje pod poprzednią nazwę ;) Mustafar29 16:15, 14 sie 2015 (CEST)

Odmiana

Mam pytanie jak poprawnie odmienić Farma Lando Calrissiana czy Farma Landa Calrissiana? Będę chciał taką stronę zrobić i w rzazie czego mam jedną nazwę dodać przekierowanie do drugiej? Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 10:40, 15 sie 2015 (CEST)

Strony pomocy

Mateuszowi wyjaśniłem jak uzupełnić grafikę (Patrz: Jego strona dyskusji). Może by taki krótki opis dodać do strony pomocy? Mi (w przeszłości) by to bardzo pomogło. Mustafar29 22:06, 16 sie 2015 (CEST)

A ja wychodzę z założenia, iż emoikony (tutaj żartobliwie: "literkowe buźki") bardziej przyciągają użytkowników. Popatrz na wiadomości Shaak Ti - czy nie są milsze dla oka? PS: Czemu nie masz biurokraty? Tak po prostu z ciekawości pytam. Mustafar29 23:02, 16 sie 2015 (CEST)
Co sądzisz o tym szablonie? --Mustafar29 18:53, 17 sie 2015 (CEST)

Przeniesienia

Czy mógłbyś przenieść te strony: i ? Lord Kenobi (dyskusja) 12:05, 20 sie 2015 (CEST)

Hej

Znalazłem sposób! ;) [2] Będziesz miał czas - wejdź. Mustafar29 13:13, 21 sie 2015 (CEST)

Re: W edycji

Jakie hasła konkretnie? Zdawało mi się, że wszystkie szablony zdążyłem pozdejmować, ale mogę się mylić. PS: Czat działa? Mustafar29 13:29, 21 sie 2015 (CEST)

Więc jak będziesz miał czas - wejdź, mam kilka spraw. Mustafar29 13:35, 21 sie 2015 (CEST)

Ciekawostki

1.Jeżeli wiemy, że stoczono 14 bitew to po co zastanawiamy się czy nie stoczono więcej.

2. Przecież każde źródło podaje inną datę z resztą cały problem jest opisany w artykule o Grievousie

Pozdrawiam --KyleKatarn (dyskusja) 13:36, 21 sie 2015 (CEST)

Re: Sabine

Mam jak najbardziej zamiar dokończyć to hasło - szablon chciałem na parę dni dosłownie, żeby nie dublować roboty (bo sam tekst, info z nieopisanych odcinków TCW, komiksów rebels, jej dziennika itd. mam gotowy, tylko sprawdzić, ubrać w wiki-składnie, sprawdzić, jeszcze raz sprawdzić...) - ale się trochę przeciąga, bo "ciągle coś". Ale na pewno zajmę się tym i wrzucę hasło w tym miesiącu : ) signstraznik.png XYuri Dyskusja  22:09, 21 sie 2015 (CEST)

Re: Czat

Jestem zdania tego samego, aczkolwiek na Ossusie na argumentowanie swoich opinii się nie zapowiada. Czat wikii - po opuszczeniu przez czatujących użytkowników - kasuje wszystkie wiadomości. Ma on tylko na celu szybką wymianę zdań. Mustafar29 (dyskusja) 09:31, 23 sie 2015 (CEST)

Hmm, racja, pisanie do strażników o tym samym troszkę śmiesznie wygląda ;) Ale rozmowa w cztery oczy na dyskusji wydaje się lepsza niż pisanie w sali zgromadzeń. Można również bez problemu argumentować swoje propozycje. Mustafar29 (dyskusja) 13:23, 23 sie 2015 (CEST)
I przepraszam za dodawanie znacznika "Legendy". Kazałeś sprawdzać na Wookiee, aczkolwiek tam mają troszkę inne zasady. W przypadku, gdy artykuł zawiera jedynie informacje z EU, wstawiamy tam taki znaczek. Dopiero to pojąłem, i jeszcze raz przepraszam, zwykłe nieporozumienie. Mustafar29 (dyskusja) 13:29, 23 sie 2015 (CEST)
Czy info z "Databank" są kanoniczne? Mustafar29 (dyskusja) 14:02, 23 sie 2015 (CEST)
Ale jeśli zawiera te same informacje co TCW? Mustafar29 (dyskusja) 14:30, 23 sie 2015 (CEST)
O tyle lepszy właśnie byłby czat :) Mustafar29 (dyskusja) 14:40, 23 sie 2015 (CEST)

Nowy szablon

Czoem. Naszło mnie dzisiaj, czy może by nie zrobić szablonu do źródeł z HoloNet News podobnego jaki jest do SWC. (takiego lub podobnego jak na wookiee). Podrzucam pomysł, bo szablony to dla mnie czarna magia. Pozdr. Totus (dyskusja) 12:45, 23 sie 2015 (CEST)

Coś, czego nie wiem

Mario, aby nie popełnić kolejnego błędu, po prostu chciałbym wiedzieć o co chodziło z tą informacją - 1. I jeszcze raz bardzo przepraszam. Mustafar29 (dyskusja) 18:38, 23 sie 2015 (CEST)

A właśnie, nie uważasz, że wiele dawnych Jedi czy Strażników nadal ma w swoich stronach użytkownika informacje o randze? Mustafar29 (dyskusja) 18:54, 23 sie 2015 (CEST)

Re:Prośba

Przepraszam, poprawię się. Mustafar29 (dyskusja) 21:03, 23 sie 2015 (CEST)

Fajny pomysł z tymi dwoma zdjęciami (Kessel). Może w ten sposób by dzielić całe infoboksy? --Mustafar29 (dyskusja) 22:09, 23 sie 2015 (CEST)
I sorry, że dodałem "DoDopracowania", myślałem, że to jest na miejscu. Mustafar29 (dyskusja) 23:03, 23 sie 2015 (CEST)

Re:Kategorie grafik

Od pół roku takiego błędu w kategorii nie palnąłem, niemniej sam jestem tym zdziwiony. Widać się starzeję xD Z miejsca zabieram się do poprawy ;) Pozdrawiam. Mustafar29 (dyskusja) 18:59, 24 sie 2015 (CEST)

A, i jeszcze jedno. Mamy artykuł o Jedipedii.net, Woikieepedii i Ossusie rzecz jasna. Nie przydałoby się dodać o SW Wiki en Espanol? Wiesz, trzecia pod względem wielkości.... Ale to tylko moja subiektywna propozycja :) Pozdrowienia. Mustafar29 (dyskusja) 19:03, 24 sie 2015 (CEST)
Spoko, dzięki :) W sumie nawet się z Tobą zgodzą, po co nam dziesiątki stubów, jak wszystko można mieścić w jednym artykule - porządnie zredagowanym. Rozmawiałem z Yako, i powiedział (napisał :P ), że będzie załatwiać interwiki z czeską oraz fińską encyklopedią :) Byłoby fajnie obudzić się któregoś dnia i zobaczyć na Ossusie tyle interwiki, ile ma Wookiee czy Jedipedia.net ;) Mustafar29 (dyskusja) 19:09, 24 sie 2015 (CEST)
PS: I pamiętaj o tym nieszczęsnym słowniku xD Zarówno o Mstafarze, jak i Lothalu mam w swoim brudnopisie. Mustafar29 (dyskusja) 19:13, 24 sie 2015 (CEST)

Re:Kanon

Znak zapytania symbolizował co innego. :) Mustafar29 (dyskusja) 20:18, 25 sie 2015 (CEST)

VIII Reżyser

Ty jesteś normalnie Czarodziejem... :D Dzięki za pomoc z Johnsonem :P Revais (dyskusja) 19:54, 26 sie 2015 (CEST)Revais

Szablon

Mógłbyś skasować Szablon:Leg/Próba--KyleKatarn (dyskusja) 20:33, 26 sie 2015 (CEST)

Szablon:Kasowanko był już dodany, myślę, że Mario by zauważył ;) Mustafar29 (dyskusja) 20:37, 26 sie 2015 (CEST)

Źródła

Hej, możesz usunąć (trzeba poprosić strażników) szablon:źródła w haśle Phantom, bo już pouzupełniałem. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 09:38, 27 sie 2015 (CEST)

Usunięcie

Możesz usunąć Archiwista:Darth Plagueis the Wise/common.css? Wstawiony tam kod nie działa. Z góry dzięki. ;) -Darth Plagueis the Wise 22:49, 27 sie 2015 (CEST)

Dzień Życia

Co się tak czepiłeś tego Dnia życia? :D jeśli nieprawidłowo sformowałem zdanie z fanowskim polskim tytułem, użytym w napisach, to proszę zmień tak, żeby pasowało, ale nie rozumiem dlaczego usuwasz całą wzmiankę o tym z Tematu. Pozdrawiam :P Revais (dyskusja) 15:57, 28 sie 2015 (CEST)

Re: Wiem, dlatego rozumiem, że poprawiłeś mnie, gdy pisałem większość artykułu, używając tytułu Spolszczonego, ale w ciekawostkach, można dać jedną wzmiankę o tym tytule. jest on użyty w Polskich napisach itd, tym bardziej, że podobna sytuacja, jest w wypadku któregoś filmu o Ewokach, i tam mimo edycji nadal zostawiłeś polski tytuł... :D Sorry, że się wpieprzam, ale wolę się zapytać, niż żebym robił coś, co później będziesz musiał poprawiać... Rozumiesz. :D Revais (dyskusja) 16:43, 28 sie 2015 (CEST)

Jest jakaś różnica w jakiej kolejności wstawiam interwiki? Revais (dyskusja) 13:29, 30 sie 2015 (CEST)

Szablonik

Hej, kiedyś istniał taki szablon do lat BBY i ABY że tam było zamienianie na inne lata. Czy on jeszcze istnieje? Nie mogę go znaleźć. Pozdrawiam i z góry dziękuję. Lord Kenobi (dyskusja) 07:44, 31 sie 2015 (CEST)

Wiesz, jeśli chodzi o przełącznik lat raczej osobiście jestem przeciwny :/ Przecież ładnie i przejrzyście można zapisać z linkiem. ~Mustafar29 09:54, 31 sie 2015 (CEST)

Dzięki o ten chodziło. Może by do niego dać Rok Lothaski (pewnie nie, bo tam tylko Ważne wydarzenie, tak)? I jeszcze jak bym edytował bby i aby to do legendarnych postaci, wydarzeń itp., dawać szablon EU czy Leg. Pozdr.Lord Kenobi (dyskusja) 09:32, 5 wrz 2015 (CEST)

Wiadomość na KyleKatarn

Przepraszam. Dotarło do mnie, że serwer jest przeciążony. Jednakże starałem się jedynie odpowiadać na wiadomości innych, nie pisałem na dyskusji artykułów, lecz odpisałem na stronach dyskusji. Na czat już od dawna nikogo nie zapraszałem, jedynie Revaisa, który chciał użyć do tego skype'a, a ja mu odradziłem. Przeważnie w takim celu piszę na tablicach serwera Wikia. Jeszcze raz przepraszam i obiecuję, że takie sytuacje nigdy już więcej się nie powtórzą. Pozdrawiam. ~Mustafar29 09:43, 31 sie 2015 (CEST)

yoda i leg

Jako, że nie do końca ogarniam, kiedy leg a kiedy jednak nie... w artykule o yodzie pojawia się leg w ciekawostkach przy info o soulcaliburze. Naprawdę jest on konieczny? --Totus (dyskusja) 20:35, 1 wrz 2015 (CEST)

A w czym ten leg przeszkadza? Łatwiej jest, jak ty to mówisz "ogarnąć" wzrokiem kanon/legends :/ ~Mustafar29 20:37, 1 wrz 2015 (CEST)
Nie każdy nowicjusz jest tak obeznany.... ale dobra, poprawię. ~Mustafar29 21:09, 1 wrz 2015 (CEST)

Słownik...

Mógłbyś dodać "Lothal" i "Mustafar" do słownika? ~Mustafar29 21:19, 5 wrz 2015 (CEST)

Re: Źródła

Zobacz chociażby w Organie. Nagłówek "kanoniczne" jest pusty. Po wpisaniu w pierwszym parametrze "kanoniczne", albo "legendarne", szablon będzie wyglądał w następujący sposób:

W drugim parametrze istnieje możliwość regulacji szerokości, gdyż często przy źródłach pojawiają się grafiki:

~Mustafar29 20:34, 7 wrz 2015 (CEST)

Re: Droidy

 • Model -> dany model droida np. R2
 • Seria -> Seria modeli droidów np. seria R do której należą R2, R3, R4, R5... itp.
 • Typ -> przeznaczenie droida (protokolarne, astromechy itp).

Zastanawiałem się jeszcze nad dodaniem klas, które są opisane z The New Essential uide to Droids, ale przerosło mnie to. Pewnie zmylił Cię 3PO. Dało to jako serie, bo to nie jest poszczególny model, ale ich cała seria. Totus (dyskusja) 20:39, 12 wrz 2015 (CEST)

To już jak uważasz. Jest jednak różnica miedzy statkami a droidami, gdyż droidy to jednocześnie postacie. Jak gdyby droidy to kolejna rasa. Mamy wyraźny rozdział miedzy kategorią rasy, a kategorią postacie według ras. Gdyby rasy miały swoje podrasy to też były by dublujące się podkategorie. Totus (dyskusja) 18:45, 13 wrz 2015 (CEST)

Szablon:Wersja

To, że szablon przypomina ten z Wookiee, nie znaczy, że nim jest.... Jak wspominałem, szablon zrobiłem sam od podstaw. Po drugie, jak wspomniał sam Adakus, nawet gdyby, niektóre pomysły są dobre i można się nimi posilić. Pozdrawiam. ~Mustafar29 16:37, 18 wrz 2015 (CEST)

Jeśli możemy, to czemu nie robimy? Gadanie nam szablonu nie wyczaruje ;) ~Mustafar29 16:44, 18 wrz 2015 (CEST)
Pytanie: masz kod do koloru tła tego pliku? ~Mustafar29 16:48, 18 wrz 2015 (CEST)
I dzięki za wyrozumiałość, proszę, nie usuwaj na razie tych szablonów, obiecuję, że jeszcze Cię zaskoczą ;) ~Mustafar29 16:59, 18 wrz 2015 (CEST)
A użyłbyś tego programu i mi powiedział? Mój komik jest strasznie zawirusowany i go nie przyjmuje. PS: Czy w obecnym stanie, nie używając moich szablonów mogę dzielić artykuły? ~Mustafar29 18:08, 18 wrz 2015 (CEST)
PS: Nie usuwaj tych grafik, niech posłużą jako swego rodzaju "test", będę ich jeszcze potrzebował.

Re: Databank

Jasne. Staram się go używać, gdy widzę w haśle, które edytuje. Nie zawsze po prostu to wyłapuje, zwłaszcza jak jest mnóstwo źródeł, a robię w haśle co innego. Totus (dyskusja) 17:20, 18 wrz 2015 (CEST)

Ten kod

Wiesz, by ten podział w Wersji działał poprawnie, musiałbyś wkleić do CSS-u ten tekst:

span.changebox-active img {
	-webkit-filter: invert(100%);
	filter: invert(100%);
}

Pozdrawiam :) ~Mustafar29 18:51, 18 wrz 2015 (CEST)~

Dokładnie (piszę, by się upewnić że dobrze Ci to wyjdzie) do MediaWiki:Common.css. ~Mustafar29 18:57, 18 wrz 2015 (CEST)
Dzięki, a dodasz jeszcze ten kod do MW? ~Mustafar29 19:30, 18 wrz 2015 (CEST)
Niestety tabber na Ossusie nie działa :( ~Mustafar29 16:33, 19 wrz 2015 (CEST)

Re: Wersja

Właśnie taką miałem koncepcję, akurat zmieniałem grafiki na czarno-białe ;) Jeszcze ja zrobię jedną z wersji i zobaczymy, co sądzą inny, okej? Pozdrawiam :) ~Mustafar29 18:53, 19 wrz 2015 (CEST)

Szablon świetny, naprawdę. Aczkolwiek wydaje mi się, iż w kanonicznej wersji artykułu to KANON powinien być kolorowy, a w legendarnej na odwrót. Albo w ogóle zlikwidować odcienie szarości, ponieważ jest to w stanie wprowadzić w błąd. ~Mustafar29 18:59, 19 wrz 2015 (CEST)
Sorry że dobpisumję, ale o tym, jaką wersję artykułu obecnie przeglądasz, informuje szablon:Era. ~Mustafar29
Tak, kopiuj/wklej, bo po co pisać nowy (nie oszukujmy się) stub, jak kanoniczne informacje tylko czekają na przeniesienie? PS: Mówiłeś, że nie ma sensu robić szablonu dla jednego artykułu, więc wywnioskowałem z Twoich słów, iż już można dzielić artykułu. PS2: Czyli rezygnujemy z Szablonu:Wersja? ~Mustafar29 21:05, 19 wrz 2015 (CEST)
Okej, rozumiem. Problem w tym, że jak już dzielimy, to dzielmy. Świat SW został podzielony. Załóżmy, że Archiwsta:X chce poznać biografię postaci Y z Legend. Wchodzi w mieszany artykuł, gdzie mu wyskakuje leg. Pewnie, może czytać samą zawartość owego szablonie, ale co z tego, jak nie ma w nim TCW? Odpowiesz pewnie, że okej, może sobie czytać też z TCW, ale po pierwsze nie, który fragmencik dotyczy serialu, a który nie. ~Mustafar29 23:36, 19 wrz 2015 (CEST)

Szablon

Czołem. Masz może w planach zrobienia szablonu dla linków z encyclopedii? coś w stylu Szablon:DB. Pozdr.--Totus (dyskusja) 01:55, 20 wrz 2015 (CEST)

A-wing/kanon

Czoem. W moim brudnopisie wisi wstępna kanoniczna wersja artykułu. Brakuje jeszcze trochę info z powrotu Jedi i pewnych szlifów, ale to dopracuje w najbliższym czasie. Z pozostałych źródeł nie dopisze nic, bo ich nie mam. Jeśli będzie zgoda i uzgodniona ostateczna wersja to wrzucę artykuł oficjalnie. --Totus (dyskusja) 15:10, 20 wrz 2015 (CEST)

Wersja

Test - a może w ten sposób? Ramka daje stuprocentową pewność o tym, jaką wersję artykułu przeglądamy. Jeśli chodzi o grafikę czarno-białą, na różnych wiki jest różnie; przeważnie kolorowa grafika pokazuje na jakiej wersji jesteśmy. Rozmiar oczywiście można zmienić. ~Mustafar29 20:43, 25 wrz 2015 (CEST)

PS: Jeśli chodzi o podział artykułu, analizując, czy warto to zrobić w konkretnej stronie spawi, iż nigdy nic nie osiągniemy. ~Mustafar29 20:46, 25 wrz 2015 (CEST)

Dimbig

Ale nie powinniśmy robić, by artykuł był jak najbardziej przejrzysty? Disambig w ogóle nie będzie przejrzysty. Taki szablon do skakania powinien przypominać tabber. Zobaczymy co sądzą użtkownicy. ~Mustafar29 21:57, 25 wrz 2015 (CEST)

W sprawie jeszcze podziału, jak już napisałem, nie wiem czy jest sens robić "cały protokół". Każdy, kto ma natchnienie i zrobi to dobrze, niech po prostu podzieli artykuł, tak jak to było z legiem. Takie tygodniowe rozpatrywanie do niczego nie doprowadzi. ~Mustafar29 22:31, 25 wrz 2015 (CEST)

Sortowanie

A "Archiwista" to nie jest przestrzeń nazw? Jeśli jest, nie powinno tak robić. ~Mustafar29 15:13, 26 wrz 2015 (CEST)

W erze

Można by też dodać informację o wersji kanonicznej w szablonie era. Test ~Mustafar29 20:50, 27 wrz 2015 (CEST)

Albo tak. ~Mustafar29 21:22, 27 wrz 2015 (CEST)

A-wing

Z tego co się orientuję według legend A-wingi zostały opracowane i stworzone przez rebeliantów dopiero po bitwie o Yavin. W nowym kanonie istnieją już w 4 BBY i są na wyposażeniu miedzy innymi komórki feniks. Do tego według Ultimate star wars (tak mówi wookie, nie mam jak sprawdzić) ich wytwarzaniem od początku zajmowało się Kuat Systems Engineering (stare EU mówiło o wytwarzaniu własnym przez Rebelię, a potem przez Incom). Głównie z powodu zmiany w początkach tych maszyn przydałoby się zrobić dwa oddzielne artykuły, bo są całkiem inne, a trudno byłoby to pogodzić za pomocą lega Totus (dyskusja) 13:54, 2 paź 2015 (CEST)

I jak?

Co sądzisz o tym? ~Mustafar29 14:59, 2 paź 2015 (CEST)

Pogrubienie

Dlaczego usuwasz pogrubienie z dubbingu? To oficjalna metoda opisywania polskich ról, a nie mój wymysł. Czekam na odpowiedź. ~Mustafar29 17:09, 3 paź 2015 (CEST)

Jesteś pewien, że nie ma?? To tylko Twoje odczucia czy kogoś więcej?? ~Mustafar29 18:32, 3 paź 2015 (CEST)
To weź wyguglaj sobie przypadkowe hasło na jakiejkolwiek stronie. Znajdziesz inaczej napisane - daj link. Dla Ciebie wszystko jest nieestetyczne, zwłaszcza to, co robię ja.... ~Mustafar29 18:45, 3 paź 2015 (CEST)
Pogrubienie niech sobie będzie tu i tu. Ja się w angielskich aktorów nie mieszam. ~Mustafar29 19:10, 3 paź 2015 (CEST)

Kasowanko

Czy mógłbyś usunąć następujące przekierowania: [3] [4] [5] [6]. Według mnie są one niepotrzebne, a do każdego niech chce dodawać szablonu (lepsza 1 edycja niż 4). Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 19:49, 5 paź 2015 (CEST)

Spisy treści

Szybka piłka. W spisach treści dodajemy przypisy w stylu Pierwsze pojawienie, tylko wspomniany, w hologramie itp, czy sobie darujemy i tylko wymienienie poszczególnych rzeczy? Bo faktycznie jak zwrócił uwagę Lord Kenobi jest czasem tak, a czasem tak, a jak szukałem (pobieżnie, bo pobieżnie, ale jednak) info na ten temat to nie umiałem nic znaleźć. --Totus (dyskusja) 18:45, 11 paź 2015 (CEST)

Przeniesienie

Cześć! Możesz zobaczyć tą dyskusję? Przeniosłeś dwie pozostałe strony z tej kategorii, ale ta chyba zniknęła w natłoku innych edycji. ;) -Darth Plagueis the Wise 17:07, 13 paź 2015 (CEST)

Pojawienia we flashback

Hej :), Mam pytanie które tyczy się głównie TCW mianowicie: czy na ossusie przy odcinkach TCW dodajemy pojawienia we flashback czy piszemy w tle. Chodzi mi na przykład o tego pana: Nils Tenant, w źródłach przy odcinku Overlords powinno być pojawienie w tle/flashbacku. Na stronie odcinka jest że pojawił się w tle. Więc jak piszemy. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 19:17, 16 paź 2015 (CEST)

:D Na początku odcinka TCW narrator wspomina co się będzie działo w odcinku, w angielskim nazywa się to flashback (zerknij tu w sekcji źródła). Więc jeśli jakaś postać pojawia się tylko w tym flashbacku (np. Nils Tenant w odcinku Overlords) piszemy w nawiasie przy odcinku pojawienia we flashbacku czy w tle. Na stronie odcinka w zawartości ten Nils ma przy sobie w nawiasie w tle (czyli pojawił się w tym flashbacku). Więc chciałem się zapytać czy piszemy przy przy postaci lub źródłach (jak u tego Nilsa) pojawienia we flashbacku/polski zamiennik czy w tle (jak na stronie odcinka Overlords w zawartości)? W tle może ktoś zrozumieć że postać ta np. przechodziła sobie korytarzem czy coś i dlatego w nawiasie jest w tle. :D Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 16:15, 17 paź 2015 (CEST)

Anakinuś

Czy mogę podzielić artykuł o Anakinie? Jest on bardzo zmieszany, poza tym coraz więcej informacji pojawia się w kanonicznych Rebeliantach, gdzie są info sprzeczne z EU. ~Mustafar29 19:23, 16 paź 2015 (CEST)

Że się wtrącę podobnie by trzeba było zrobić z Landem moim zdaniem.--Totus (dyskusja) 19:32, 16 paź 2015 (CEST)
Osobiście uważam, iż pytanie o wszystko troszkę się mija z celem, więcej napiszemy w dyskusjach niż w artykułach :) :] ~Mustafar29 21:09, 16 paź 2015 (CEST)

Re: Re: Anakin

Muszę z każdym takim artykułem iść do Ciebie, nawet jeśli poprawię te literówki? ;) ~Mustafar29 21:36, 16 paź 2015 (CEST)

"Praca nad takim artykułem zajmuje kilka godzin, jeśli nie dni." A co do w WEdycji, Sabine Wren była przetrzymywana przez Xuri o wiele dłużej. Nad oblężeniem pracuję w programach wewnętrznych, ale co tam, przecież to tylko strony pomocy.... ~Mustafar29 09:16, 17 paź 2015 (CEST)

Sort

Czy mógłbyś przenieść szablon:Sort na "Szablon:Sortuj"? To trochę bardziej polska nazwa. ;) -Darth Plagueis the Wise 06:49, 19 paź 2015 (CEST)

Mustafar29

Czy na pewno zasłużył na bana? W końcu artykuł Rozkaz 66 wymagał rozdzielenia, ze wzgledu na nowe informacje z Rebeliantów... ;) -Darth Plagueis the Wise 20:55, 20 paź 2015 (CEST)

Infobox data

Cześć! Mam takie pytanie, czy nie można by przeedytować tego infoboxu żeby działał jak na Jedipedii? Tam wpisuje się tylko numer roku i VSY/NSY (u nas BBY/ABY)? Byłoby to prostrze i zapobiegłoby wielu pomyłkom. ;) -Darth Plagueis the Wise 18:23, 23 paź 2015 (CEST)

To też przewidziałem. Można zmienić to zdanie na "Rok 1234 przed traktatem z Coruscant" lub "Rok 123 po reformacji ruusańskiej". Wtedy forma nie ma znaczenia tak jak przy lat/lata. Mogę spróbować się tym zająć. Poza tym, czy parametr "Era" jest potrzebny? Ery nie są chyba w uniwersum, a one same są oznaczone w szablonie Era... ;) -Darth Plagueis the Wise 18:40, 23 paź 2015 (CEST)
To można załatwić ifem albo switchem. Albo równo zerżnąć z Jedipedii ;) -Darth Plagueis the Wise 19:47, 23 paź 2015 (CEST)
Hej, zrobiłem tą część szablonu odpowiedzialną za liczenie na podstawie szablonu z Jedipedii. Zobacz tu. ;) -Darth Plagueis the Wise 11:52, 24 paź 2015 (CEST)

Soverein

Czm przeniosłeś ten artykuł? ~Mustafar29 11:03, 24 paź 2015 (CEST)

Przeniesienie

Czoem. Przeniesiesz Lista opowiadań? Szablon już trochę wisi, musiałeś przypadkiem przegapić wśród innych edycji. Pozdro--Totus (dyskusja) 12:10, 24 paź 2015 (CEST)

Re:Encyklopedyczność

Linkując do Wikipedii wystarczy napisać [[plwiki:Wikipedia:Encyklopedyczność|pojęciem]], co wygeneruje pojęciem :) ~Mustafar29 21:50, 25 paź 2015 (CET)

Bicz świetlny

Czm wycofałeś edycję? ~Mustafar29 17:12, 31 paź 2015 (CET)

Uff.... całe szczęście ;D ~Mustafar29 17:15, 31 paź 2015 (CET)

Wedle wydawnictw

Oczywiście masz racje, nie ma sensu przenoszenia poszczególnych haseł.-signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Re:DoPoszerzenia

Przeczytałem nawet streszczenia po angielsku. To tak jakby w Luke'u napisać "Do poszerzenia: info z Nowej nadziei (książka)" - zawarte są tam dokładnie te same informacje, co w filmie. Wszelkie "różnice" (jeśli w ogóle istnieją) można zaznaczyć w sekcji ciekawostek lub "Poza światem Gwiezdnych wojen". ~Mustafar29 09:10, 1 lis 2015 (CET)

Streszczenie

Dlaczego Mu wolno? ~Mustafar29 20:36, 1 lis 2015 (CET)

Nie potrzebne szablony

Czy te szablony: [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] nie powinno się ich usunąć. Żadna strona ich nie wykorzystuje; najwyżej można je gdzieś wykorzystać np. do strony Era Nowej Republiki i poszczególnych er. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 16:22, 3 lis 2015 (CET)

Loga opowiadań

Mamy jakąś kategorię do do grafik z logami opowiadań? Bo szukałem i jakoś mi umknęła, a pododawałbym do opowiadań z Insidera. Plus co pisać w autor? "nie dotyczy" czy wydawce magazynu, czy jak? --Totus (dyskusja) 19:57, 3 lis 2015 (CET)

Data wydania

Hej; mam pytanko: czy w książkach, komiksach itp. w szablonie w rubryce data wydania oryginalnego/polskiego piszemy najpierw wydawnictwo, a potem datę wydania czy odwrotnie? Na różnych stronach jest różnie, a chce ujednolicenia z resztą ossusa. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 16:12, 5 lis 2015 (CET)

Wersja

Dzięki że się zgodziłeś, jeszcze w to nie wierzę :P Obecnie jestem w trakcie dyskusji z Jedipedystami. Najprawdopodobniej powiedzą mi, jak zamontować {{DISPLAYTITLE:}}. Dzięki temu magicznemu słowu w artykule Yoda, zamiast nazwy Yoda/kanon będzie się po prostu wyświetlało Yoda :) Dam ci znać, jak będzie trzeba (a zdaje się, że będzie trzeba) ingerować w Java Scripty tudzież MW. ~Mustafar29 19:55, 6 lis 2015 (CET)

Możesz skasować. Ale to jest strona MW, ich się nie da kategoryzować. ~Mustafar29 21:12, 6 lis 2015 (CET)
A znalazłeś coś niepokojącego w Luke'u? Wszystkie informacje zweryfikowane, legi i EU pousuwane, zdjęcia poddane aktualizacji, literówki poprawione, niekanoniczne informacje w pełni wyczyszczone. Stubem też go nazwać nie można. Wkrótce TFA, trza się było tym zająć. ~Mustafar29 23:04, 6 lis 2015 (CET)

Leia

Hej. Pracuję nad podziałem Lei. Jednak, aby wszystkie dyskusje, historie edycji i tym podobne się pokrywały z obecną wersją legendarną, najpierw usuń stronę przekierowującą Leia Organa Solo, a potem przenieś Leia Organa pod Leia Organa Solo. Jeśli najpierw nie usuniesz obecnego przekierowania, oba artykuły będą przekierowywać się do siebie na zawsze, a ich treść bezpowrotnie przepadnie. ~Mustafar29 07:50, 7 lis 2015 (CET)

Tia tylko Leia w EU to Leia Organa Solo.

Kod JavaScript

Żeby szablon:Nazwa zadziałał poprawnie, trzeba dodać do MediaWiki:Common.js następujący kod: (wtedy zamiast Yoda/kanon będzie się wyświetlało po prostu Yoda.)

importArticles({
  type: 'script',
  articles: [
    //...
    'w:c:dev:DISPLAYTITLE/code.js',
    //...
  ]
});
~Mustafar29 17:28, 7 lis 2015 (CET)
Zmieniłem jedną rzecz: w legendarnych artykułach wystarczy wpisać teraz tylko {{wersja}}. Mniej kodu, co (chyba) znaczy lepiej dla serwera. Nazwę usunę. ~Mustafar29 21:50, 7 lis 2015 (CET)


Tytuły polskie

Dlaczego tytuły odcinków seiali Wojny Klonów i Rebelianci są po Angielsku, skoro są ich oficjalne tytuły na wywydaniach DVD? Można je zmienić na Polskie? Revais (dyskusja) 12:42, 8 lis 2015 (CET)

 • Polskie tytuły części Wojen Klonów i rebeliantów mogę podać. Mam oryginalne płyty. Na obecną chwilę, widzę tylko jeden problem. W Polsce nie zostały wydane odcinki z 6 sezonu Wojen klonów i nieukończone animacje.

Długość i Legendy

 • Jak w artykule o odcinku z jakiegoś serialu mam wpisać jego długość, to liczyć z Intrem i Outrem, czy tylko odcinek?
 • Legendy: Widzę że w kilku artykułach zostały dodane zakładki kanon/legends np. Luke Skywalker. Do wszystkich artykułów będą one dodawane? Czy tylko do ścisłej elity?

Kategorie

Możesz przestawić w Java Scriptach. Przynajmniej ja tego stosuję na swoich wiki :) ~Mustafar29 19:00, 9 lis 2015 (CET)

Użyć go można w prawie każdym Java Scripcie. Stawiałbym na MediaWiki:Common.js, do wszystkich skórek. MediaWiki:Vector.js nie istnieje, więc go nie używacie. Na monobooka Ossus przystosowany nie jest, więc w monobookowym kodzie też go nie ma. Mówię co wiem, dodanie domyślnego opisu dostępne jest przez Java Scripty, a gdzie Yako i NLokiel go wcisnęli – pojęcia nie mam. Jeśli nie znajdziesz, mogę Ci przygotować nowy kod do domyślnego opisu na innej stronie Media Wiki (który powinien tym razem zadziałać ;] ) ~Mustafar29 19:53, 9 lis 2015 (CET)


Artykuły

Była kiedyś taka lista artykułów do napisania. Revais (dyskusja) 20:43, 9 lis 2015 (CET)

 • Hey! Mam dwie sprawy:

1. Czy to dobrze czy źle że robię artykuły typu HK-51 Revelation, które później poprawiasz. Nie chcę ci dokładać pracy, i zastanawiam się czy lepiej zająć się serialami Droids i Ewoks, czy robić też inne hasła. Jeśli byłbyś w stanie powiedzieć mi skąd bierzesz te wszystkie informacje do artykułów... 2. Można sprawdzić ile hiperłącz? ma dany artykuł? Z góry dzięki za odpowiedź Revais (dyskusja) 16:51, 13 lis 2015 (CET)

Słownik #5

Proszę o dodanie Lothalu do słownika, jak już obiecałeś dwa miesiące temu. ~Mustafar29 13:50, 17 lis 2015 (CET)

Wersja cd

"Ściekawości", jak to zrobiłeś? Czy to tylko ingerencja MW? ~Mustafar29 17:28, 18 lis 2015 (CET)

MediaWiki

Hej, mam takie pytanie: czy da się jakoś na Ossusie zainstalować {{DISPLAYTITLE:}}, lub cokolwiek innego co zmieniałoby tytuł w kanonicznych artykułach? A przy okazji, co powiesz na dodanie do common.js kodu na magiczne słowo {{USERNAME}} i autoodświeżanie ostatnich zmian? ;) -Darth Plagueis the Wise 21:31, 18 lis 2015 (CET)

OK, już działa. Pisałem o tym bo coś u mnie nie działało i widziałem "/kanon", ale już w wszystko jest OK. A co powiesz nt. dwóch pozostałych rzeczy, o których pisałem powyżej? Jeśli chcesz, mogę podać kody, ale te stosowane na wikii. ;) -Darth Plagueis the Wise 17:46, 19 lis 2015 (CET)

Re:Re:Nazwa

Teraz też wiem. Gadałem z helperem wikii.com. Powiedział, że powinno zadziałać. Podkreśliłem, że chodzi o Ossusa, widać źle zrozumiał :) Sorry, że nowy nagłówek, ale podobnie jak z anakinem - laguje mnie jak edytuję takie kolosy. ~Mustafar29 22:09, 18 lis 2015 (CET)

Skopiowali

Ci tutaj skopiowali lega :/ ~Mustafar29 10:58, 21 lis 2015 (CET)


Rev

Ups sorry. Będę pamiętał.

Można sprawdzić ile hiperłącz? ma dany artykuł?

SzablonLista

Napisałbyś mi kod na "class:szablonramki"? Nie mogę go nigdzie znaleźć :) ~Mustafar29 18:29, 22 lis 2015 (CET)

Ja nie dzieliłem Obiego, a w Ahsoce nic nie znalazłem. Jeśli się jednak mylę, proszę o informacje. ~Mustafar29 18:58, 22 lis 2015 (CET)

Encyklopedia

Hej, nie wiesz przypadkiem czy Encyklopedia na StaWars.com którą już zastąpił Databank była całkowicie kanoniczna? Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 21:47, 24 lis 2015 (CET)

Linki wewnętrzne zewnętrznie

OK, ale to już chyba była przesada... ;) -Darth Plagueis the Wise 18:21, 26 lis 2015 (CET)

Re:Rex

Cześć :). Z Reksem jest taki problem, że on oficjalnie najpierw był CC, potem zrobili z niego CT. Tak ostatnio myślałam, by przysiąść i pozmieniać kategorie - postaram się to zrobić w najbliższej przyszłości. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  13:58, 29 lis 2015 (CET)


Grafiki

Hey! Chciałem zapytać czy mroźna wrzucać na Ossusa WSZYSTKIE grafiki spod marki SW. Czy jeśli wstawię grafikę chronioną prawem autorskim mogą zostać wyciągnięte wobec mnie jakieś prawne konsekwencje? Revais (dyskusja) 21:23, 29 lis 2015 (CET)

Odpowiedź

Konkretniej chodzi mi i o dodanie grafik do odcinków serialu Droids. Jakieś pojedyncze ujecia itd. Strasznie mało ich jest w tych artykułach, a nikt nie pali się by za to wziąć. Pytam bo nie chcialbym łamać prawa. Ani polskiego, ani Ossusa. Revais (dyskusja) 21:44, 29 lis 2015 (CET)

Nowy szablon

Tak się zastanawiam. Co ty na jakiś mały szablonik, który przy linkowaniach w artykułach dopisywałby /kanon do linku, ale od razy wyświetlałby nazwę bez kanonu. Żeby nie trzeba było za każdym razem pisać np. [[Lando Calrissian/kanon|Lando Calrissian]] a wystarczyło by {{K|Lando Calrissian|ewentualna odmiana}}. Ja się na szablonach nie znam to tylko podrzucam pomysł.--Totus (dyskusja) 12:39, 4 gru 2015 (CET)

Pomoc

Hey! Czy mógłbyś usunąć ten artykuł http://ossus.pl/biblioteka/Battlefront:_Regenade_Squadron. Przypadkowo zrobiłem literówkę w nazwie i teraz są dwa takie same artykuły. ~ Revais (dyskusja) 15:37, 5 gru 2015 (CET)


Dzieki Revais (dyskusja) 15:47, 5 gru 2015 (CET)

do przeniesienia

Przeniesiesz [14]? Musiało Ci umknąć przez inne edycje. To na 100% ta postać, a w Crimson Corsair.... pada jego numer.--Totus (dyskusja) 20:56, 6 gru 2015 (CET)

Re: Magazyny

Jak widać nadal wpadam raczej w kratkę skoro odpisuję tak późno ;) Powodem są tu raczej różne zawirowania osobiste - a to jakaś praca inżynierska, innym razem ślub trzeba było wziąć, niedawno nowa praca - takie tam ;P Jeśli chodzi o sam szablon Magazyn to nie pamiętam już czy chodziło tylko o konsultację czy w nim wszystko gra czy może o coś jeszcze. Jeśli wszystko jest ok to można go będzie wprowadzać i stopniowo wymieniać gdzie trzeba. Pewnie będę jeszcze wracał do tematu komiksów ale na razie trudno mi określić kiedy dokładnie. Pozdrawiam Anzelm (dyskusja) 12:45, 7 gru 2015 (CET)

Cassio Tagge

Chciałbym zapytać, gdzie jest powiedziane, że w kanonie Cassio Tagge przeżył bitwę o Yavin, bo po prostu nie chce mi się w to wierzyć. I jakbyś mógł to powiedz, co z nim dalej się działo. Pozdrowienia od Power of the Light Side (dyskusja) 17:43, 9 gru 2015 (CET)

Kanoniczny B-wing

Jak pokazał serial Rebelianci kanoniczny B-wing miał zupełnie inną historię niż w Legendach. W związku z tym chciałbym stworzyć artykuł o kanonicznym B-wingu, ale wolę się upewnić, czy ten podział nie będzie miał dla mnie żadnych konsekwencji. Pozdrawia Power of the Light Side (dyskusja) 12:05, 14 gru 2015 (CET)

Spoilery

Do kiedy mniej więcej planujecie na Ossusie utrzymywać blokadę informacyjną? I tyczy się ona jedynie istniejących artykułów, czy również tych, których nie ma? Poza tym obejmuje ona jedynie film, czy film, databank i opowiadania z nim związane. Przy okazji, zerkniesz do dyskusji Rycerzy Ren?--Totus (dyskusja) 17:52, 18 gru 2015 (CET)

Pojedynek w Przebudzenie Mocy

Cześć! Jak nazwać pojdynek na "lodowej planecie" w TFA? Z tego co pamiętam, w filmie nie pada nazwa planety, a na Wookiee całą planetę nazywa się Bazą Starkiller. Tak więc: Pojedynek w Bazie(bazie?) Starkiller czy Pojedynek na Bazie(bazie?) Starkiller [planecie]? Walka jednak nie toczyła się w 'budynku' bazy, lecz w lesie nieopodal. Tak więc jak to nazwać? (Przepraszam, jeśli zaspoilerowałem.) Z góry dzięki za pomoc. ;) -Darth Plagueis the Wise 12:43, 19 gru 2015 (CET)

Według mnie możnaby stworzyć ten artykuł, bo walka nie była ściśle związana z bitwą. Raczej po prostu prywatna chęć zemsty Kylo Rena. Więc jak? ;) -Darth Plagueis the Wise 13:33, 19 gru 2015 (CET)

Kanoniczne linki - odpowiedź

Masz rację. Sorry, znowu się rozpędziłem. Zapomniałem, że przecież ktoś specjalnie wycofał moje edycje, ale na szczęście opamiętałem się i nie "poprawiłem" reszty moich wycofanych edycji. Power of the Light Side (dyskusja) 16:31, 23 gru 2015 (CET)

Padme

Może mi coś umyka. Ale przywróciłeś do artykułu R2-D2 zamiast C-3PO. Amidala leci z C-3PO na Mustafar, przed chwilą sprawdziłem dla pewności w filmie. R2-D2 przyleciał tam z Anakinem. --Totus (dyskusja) 21:58, 23 gru 2015 (CET)

Powitanie

Na początku wysłałem powitanie temu panu, ale potem pomyślałem że to może jest zastrzeżone dla osób wyższych rangą... Revais (dyskusja) 22:03, 23 gru 2015 (CET)

Biblioteka Ossus: Literówki

Czy wyżej wymienioną stronę mamy zamiar usunąć? Mogę poprawiając pozostałe linkowania, ale niektóre z nich są w dyskusjach archiwistów, więc nie wiem czy mam usuwać stamtąd link czy zostawiać tyle że to będzie linkowało do usuniętej strony (są to Archiwiści którzy dawno nie edytowali). Lord Kenobi (dyskusja) 13:36, 25 gru 2015 (CET)

Do Usunięcia

Czy mógłbyś usunąć następujące strony: [15] [16] [17] i chyba trzeba dyskusje usunąć~i jeszcze te dwa pliki które do niczego nie linkują i słaba grafika: [18] [19]. Lord Kenobi (dyskusja) 17:20, 25 gru 2015 (CET)

Podzielić bitwy o Yavin i Hoth?

Zauważyłem, że zdecydowałeś się usunąc moje edycje o bitwach o Yavin i Hoth. Kanoniczne linki zamieniłeś na legendarne. I chyba muszę się z tobą zgodzić. W związku z tym pomyślałem, czy może nie dokonać podziału tych bitew, tak jak z Endorem. W końcu w kanonie Cassio Tagge w ogóle nie brał udziału w bitwie nad Yavinem, no i nie wiadomo co z Mottim. Pozdrowienia od Power of the Light Side (dyskusja) 11:49, 27 gru 2015 (CET)

W legendarnej bitwie o Yavin Cassio Tagge przebywał na pokładzie Gwiazdy Śmierci i zginął podczas jej wybuchu, a w kanonie ewakuował się ze stacji jeszcze przed bitwą. Zresztą sam mi podałeś źródło tego faktu. Power of the Light Side (dyskusja) 12:55, 27 gru 2015 (CET)

Kanon a Legendy

Hej ;) Już się trochę pogubiłem z tym podziałem na kanon i legendy, więc mam pytanie: jeśli artykuł Świątynia Eedit ma informacje 1. z legendarnego komiksu 2. z TCW 3. z kanonicznej książki to wtedy robi się kanoniczną i legendarną wersję tego artykułu? Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 11:52, 27 gru 2015 (CET)

Nieprzełączające linki

Zauważyłem, że jeśli jakiś link znajdzie się tuż pod znacznikiem kanon lub legendy to nie przełącza. Więcej, najechanie na niego nie powoduje, że wyświetlna się nazwa strony, do której link jest podany. Co jest grane? Zauważyłem, że jeśli w szablonie jest zdjęcie to linki pod nim już linkują, ale brak zdjęcia i pierwszy link w szblonie tuż pod znacznikiem nie przełącza. Przykład: jak w szablonie bitwy o Akivę było moje zdjęcie Y-winga, to znajdujący się pod nim link Galaktyczna wojna domowa/kanon przełączał, a odkąd usunąłeś to zdjęcia, to ten link już nie przełącza. O co tu chodzi? Pozdrawia Power of the Light Side (dyskusja) 12:09, 29 gru 2015 (CET)


Encyklopedie

Rosyjska. Rosyjska nas przegoniła... ~ Revais (dyskusja) 15:56, 31 gru 2015 (CET)

Chyba chodziło mu o Niemieckie encyklopedie, bo mają dwie. ~ Revais (dyskusja) 16:08, 31 gru 2015 (CET)

Re: Encyklopedie

http://ru.starwars.wikia.com/ A o dwóch Jedipediach podejrzewam, że wiesz. ~Mustafar29 16:38, 31 gru 2015 (CET)

Trzeba było napisać to co u Revaisa, teraz wiem w czym rzecz.

Oficjalne:

 1. Wookieepedia
 2. Jedipedia.net
 3. Star Wars Wiki en Español
 4. Wookieepedia rosyjska
 5. Biblioteka Ossus

Wszystkie, w tym nieoficjalne:

 1. Wookieepedia
 2. Jedipedia.net
 3. Jedipedia.de
 4. Star Wars Wiki en Español
 5. Wookieepedia rosyjska
 6. Biblioteka Ossus

~Mustafar29 16:42, 31 gru 2015 (CET)

2016

E. T.

Robimy artykuły o rasie E. T.? Czy ten film może być źródłem? Informacje stamtąd mogą być uznane jako Legendarne? http://joemonster.org/art/26822 ~ Revais (dyskusja) 00:47, 1 sty 2016 (CET)

SW w polskiej prasie

Ok. To przy okazji pozmieniam. Tylko nie wiem jak z postaciami polskiego fandomu - trochę nie znam środowiska. Linkowań do artykułów nie robię - tylko jak jest jakiś dodatek w całość poświęcony SW to wtedy robię.

--Anzelm (dyskusja) 17:16, 2 sty 2016 (CET)

Szablon:Grafika

Przy okazji mam jeszcze sprawę dotyczącą szablonu:grafika - jak przesyłam plik to wersja szablonu:grafika która się wyświetla jest przestarzała - można by ją zaktualizować? Pozdrawiam Anzelm (dyskusja) 17:16, 2 sty 2016 (CET)

Po pierwsze, zauważyłem, że tytuły szablonów piszemy teraz wielką literą, a ten co się wyświetla jest małą. Po drugie w aktualnej wersji szablonu jest miejsce na 10 kategorii a nie na pięć.
--Anzelm (dyskusja) 22:16, 2 sty 2016 (CET)

Re:Dwie prośby

Ok. Dzięki za wskazówki zastosuje je. --Kwazi93 (dyskusja) 15:34, 6 sty 2016 (CET)

Przeniesienie

Przeniesiesz to? Bo wisi już trochę, a przydałoby się pod tą nazwą machnąć disambig ze wszystkimi eskadrami czerwonymi.--Totus (dyskusja) 17:48, 8 sty 2016 (CET)

Grafiki

Okej, nie ma sprawy. Osobiście przeszkadzają mi trochę takie wiszące nagłówki, ale dostosuję się.--Totus (dyskusja) 22:43, 8 sty 2016 (CET)

Szabloniki pomysły.

Tak mi wpadło do głowy. Może by machnąć takie szablony jak Reb i Wk, tyle że dla seriali Droids oraz Ewoks? --Totus (dyskusja) 17:23, 9 sty 2016 (CET)

Poe

Film widziałem i z napisami, i z lektorem. Poe to wyraz angielski, Noe to polski, co prawda innego pochodzenia. Poe czytamy bardziej jak "Poł" - z "Połem", o "Pole".... to nie mój wymysł. ~Mustafar29 23:22, 10 sty 2016 (CET)

Mroczni Jedi

Technicznie rzecz biorąc, Inkwizytorzy to są Mroczni Jedi, bo to szkoleni w ciemnej stronie i nie będący Sithami użytkownicy Mocy. I jeszcze jedno. Mam już pomysł na kanoniczną zawartość Republiki Galaktycznej, ale nie wiem, czy ten podział by się przydał, więc spytam ciebie. Pozdrawia Power of the Light Side (dyskusja) 21:25, 15 sty 2016 (CET)

Sprawdziłem na Wookieepedii i nawet w kanonie Stara Republika to zamiennik dla Republiki Galaktycznej. Wygląda na to, że faktycznie informacja o tym, że Galaktyczna powstała ze Starej to była nadinterpretacja. Dowiedziałem się też, że również w kanonie przed Valorumem Kanclerzem był Kalpana. Wspomniane jest o tym w książce o Tarkinie.

Power of the Light Side (dyskusja) 10:46, 16 sty 2016 (CET)

Lista

Czy mógłbym utworzyć listę oficjalnych encyklopedii fanonu w różnych językach, na tej samej zasadzie co lista SW wiki?? ~Mustafar29 21:23, 17 sty 2016 (CET)

Segregacja kategorii

Zastanawia mnie jedna rzecz. W kategorii Bitwy galaktycznej wojny domowej są pomieszane ze sobą bitwy z kanonu i Legend. W związku z tym, chciałbym zapytać, czy taką kategorię da się posegregować tak, by oddzielić kanoniczne bitwy od legendarnych? Pozdrowienia od Power of the Light Side (dyskusja) 17:30, 20 sty 2016 (CET)

Sprawdzanie

Macie tutaj włączoną opcję sprawdzania edycji przez admina, nie? Z tego co wiem – bardzo ułatwia życie. + przed przejrzeniem jest widoczna zmiana? ~Mustafar29 19:20, 23 sty 2016 (CET)

Spoko, mam to samo na Fanonie. — Mustafar29 dyskusja 19:38, 23 sty 2016 (CET)

Przypisy

Ale właściwie to chodzi o ten przypis z odcinkiem TCW czy o coś jeszcze? Dodałem go chwilę potem prawdopodobnie zbiegło się to z twoim postem do mnie. Jeśli tylko to to kamień z serca, myślałem że już ktoś do mnie biegnie ze skargą za naruszenie dogmatu nieomylności twórców TCW :P Piett (dyskusja) 23:27, 23 sty 2016 (CET).

Kol

Tak. Pamiętam i szykuję, ale nie chcę dawać tego w częściach tylko po prostu na raz.

Re: HTML

Nie wierzę.... wiesz, czym się różni tradycyjny myślnik od półpauzy? Nie wstawię linka do Wikipedii, bo mi tradycyjnie wylecisz z jakąś skargą, ale myślnik służy do połączenia dwóch wyrazów, czyli na przykład: Fryzjer damsko-męski. Półpauza tudzież pauza występuje, kiedy do czynienia mamy z czymś innym, typu: Admin mnie nie lubi &ndash admin krytykuje. Ty przed tyldami wstawiasz dwa myślniki, okay, ja wstawiam pauzę. Czy coś w tym złego? — Mustafar29 10:28, 24 sty 2016 (CET)

Cytat

Możesz zajrzeć? Dyskusja:Niech Moc będzie z Tobą ;) -Darth Plagueis the Wise 17:27, 27 sty 2016 (CET)

Link

Hej ;) mógłbyś poprawić ta stronie tego Strażnika link Archiwista:NLoriel/Zmyślenia fanowskie na [http://www.ossus.pl/biblioteka/Biblioteka_Ossus:Liter%C3%B3wki Archiwista:NLoriel/Zmyślenia fanowskie]? Ja nie mogę, bo strona jest zabezpieczona. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 13:05, 31 sty 2016 (CET)

Re: Valorum

Thank you for your message. I didn't mean to create the tension that ended up happening with my showing up and contributing to this site. With the Fact Files, I don't know about them because they include info from both continuities, but I do point out that stuff like the Imperial Handbook were released after the EU's death that is still Legends. In the meantime, I do agree to avoid further Valorum related edits until you resolve the greater issues that have been brought up. Hanzo (dyskusja) 04:56, 3 lut 2016 (CET)

Nowy szablon

Mam pytanie. Nie dałoby się stworzyć specjalnego szablonu, który opisywałby bezpośrednio miecz świetlny skonstruowany przez danego właściciela? W moim zamyśle wyglądałby tak: {{Miecz świetlny |foto.jpg = |Miecz świetlny = |Twórca = |Właściciele = |Skonstruowany = |Zniszczony = |Miejsce utworzenia = |Kolor klingi = |Kryształ skupiający = |Komponenty = |Przynależność = }} Z pozdrowieniami, Power of the Light Side (dyskusja) 13:34, 7 lut 2016 (CET)

Przyciski

Mam dwa fajne kodziki na dodatkowe przyciski w edytorze. Bo wiesz, fajnie by było, jakby można zrobić klik – i już infoboks gotowy, nie? Coś takiego mają Hiszpanie. Mam też JS na przykładowe opisy zmian, to mogłoby Wam ułatwić sprawdzanie. Z tego z kolei korzysta Wookiee. I.... nowy kolor w nickach adminów, ale to takie pierdułka. ~Mustafar29 21:07, 9 lut 2016 (CET)

Mają tak Hiszpanie, można wejść i zobaczyć, jeśli nie stanowi problemu. Po klinknięciu w ikonkę (taką jak B – pogrubienie) do tekstu wstawia się kod infoboksu. ~Mustafar29 20:59, 10 lut 2016 (CET)
Napiszę w (najpuźniej) niedzielę, w weekend mnie nie ma. ~Mustafar29 16:52, 11 lut 2016 (CET)
if (typeof (mwCustomEditButtons) != 'undefined') {
 
	mwCustomEditButtons[mwCustomEditButtons.length] = {
		"imageFile": "http://ossus.pl/images/8/8c/Postac.png",
		"speedTip": "Wstaw infobox postaci",
		"tagOpen": "{{Postać...}}",
		"tagClose": "}}",
		"sampleText": ""
	};
do MediaWiki:Common.js. Póki co mam tylko szablon Postać, tak testowo. ~Mustafar29 19:41, 14 lut 2016 (CET)

Hej

Niemcy z Jedipedii.de mają fajny sposób na ery w nowym kanonie. Ikonki mam zapisane, mógłbym za Twoim pozwoleniem pobawić się z tym. Mówiłeś, że nasze ery i tak odstają, a lepsze to chyba niż takie zagmatwanie jak mamy dziś ;)

 • Era kryzysu Republiki — 32 BBY–22 BBY
 • Era wojen klonów — 22 BBY–19 BBY
 • Era Imperium Galaktycznego — 19 BBY–4 ABY
 • Era Ruchu Oporu (Potwierdzona) — od 4 ABY

~Mustafar29 18:32, 16 lut 2016 (CET)

Power usunął więcej moich poprawek, ja anuowałem jedną jego, zobacz jeszcze raz. ~Mustafar29 09:14, 17 lut 2016 (CET)

Dodanie Interwiki do Duńskiej Wikipedii

Hey! Tak się składa, że razem z Quentumem przejęliśmy Duńską wikipedię. Czy istnieje możliwość, żeby Ossus linkował do niej przez Interwiki? Ogarnęliśmy już ją z Quentumem i ustawiliśmy żeby linkowała do Biblioteki Ossus. (Wcześniej linkowała do Empirepedii) — Revais dyskusja 19:55, 19 mar 2016 (CET)


Breehld

Tylko tyle jest napisane w książce przynajmniej na tym etapie na którym jestem. WKLpl (dyskusja) 21:32, 25 mar 2016 (CET)

Re: Streszczenia

Jak skończę z serią, a mam taki zamiar to zajmę się kwestią grafik w streszczeniach. Na tą chwilę nie wiem jeszcze co użyję do artykułu o głównym bohaterze, a co do pozostałych to nie przesyłam w nadmiarze, a to co potrzebuję ;) Stwierdziłem, że jesteśmy polską encyklopedią, więc tytuł oryginalny może zostać w infoboxie. Nie ma na ten temat specjalnych wytycznych, choć według mnie powinny być ;) --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:05, 30 mar 2016 (CEST)

Poe

Z tym, że "Poe" to imię angielskie czytane "Poł". Taka odmiana jest też w dubbingu. ~Mustafar29 15:45, 1 kwi 2016 (CEST)

RE: Kol

Śiągam na razie szablon, bo czas mnie goni i nie mogę tego poskładać.--Kwazi93 (dyskusja) 20:35, 2 kwi 2016 (CEST)

Prośba o przeniesienie

Mógłbyś przenieść daty 4 ABY i 5 ABY na wersję Legendarną? Bo chcę dokonać podziału. Z góry bardzo dziękuję. Z pozdrowieniami, Power of the Light Side (dyskusja) 18:12, 7 kwi 2016 (CEST)

Szablon do tłumaczeń

Cześć! Mogę zrobić jakiś szablon, który ułatwiłby pisanie różnych tekstów (np. pieśni mandaloriańskich i ich tłumaczeń) na tym samym poziomie, obok siebie? Uważam, że taka forma byłaby ładniejsza niż dwie oddzielne sekcje, a z szablonem nie trzeba by szukać strony skąd można skopiować kod. ;) -Darth Plagueis the Wise 21:11, 18 kwi 2016 (CEST)

Chodzi mi o coś takiego:
Wersja angielska

Raz dwa trzy

Wersja polska

Raz dwa trzy

) -Darth Plagueis the Wise 07
58, 19 kwi 2016 (CEST)

Różne

Dwie sprawy. Po pierwsze w jakiej kolejności w artykułach dodajemy kategorie (alfabetyczna, chronologiczna)? Tak samo w grafice: czy dodajemy kategorie postaci/przedmiotów w kolejności alfabetycznej czy jakoś inaczej?. Dwa: jak się łączy artykuł, chodzi mi o Komandosów Republiki i Klon-Komandos. Dodaje do tego drugie info. z pierszego i do Komandosów daję szablon:Kasowanko? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. Lord Kenobi 15:42, 29 kwi 2016 (CEST)

Hejo :) Mam kilka spraw: 1. czy mógłbyś artykuł Bridger przerobić (zgodnie z dyskusją tej strony) na stronę ujednoznaczniającą? Dwa: zastanawiałem się czy nie mógłbyś stworzyć dwóch szablonów (ja nie umiem tego zrobić), które by linkowały do archiwalnej wersji StarWars.com i Star Wars Blogs. Szablony działałyby na zasadzie szablonu:En, ich nazwy to byłyby np. Szablon:SWArchive i szablon:SW Blogs. Moim zdaniem są one potrzebne, bo trochę artykułów linku do tych archiwalnych wersji. Pozdrawiam, Lord Kenobi 20:54, 6 maj 2016 (CEST)
Przykładowe linki: do SW.com [20] [21] [22] ; do SW Blogs [23] [24] [25] [26] Pozdr. Lord Kenobi 18:27, 10 maj 2016 (CEST)
Wielkie dzięki za te szablony :) Pozdr. Lord Kenobi 16:59, 20 maj 2016 (CEST)

Odp.

Dzięki za info, ale zauważyłem to już wcześniej. W pliku doc, gdzie powstaje całe hasło jest poprawny link, a nie chce edytować tylko dla zmiany linku, gdy hasła póki co i tak nie ma. Poprawione to zostanie, gdy wejdzie całe hasło na raz. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:56, 19 maj 2016 (CEST)

Re: Listy

Spoko. Postaram się to ogarnąć w najbliższym czasie jak znajdę chwilę wolnego. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:11, 22 maj 2016 (CEST)

Pogrubienia i insider

Czoem. Z tego co widzę, to "od zawsze" w hasłach o Insiderze jego zawartość była wypisana jako pogrubiona. Nie pytaj się mnie czemu, ale tak jest w większości artykułów.--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:00, 29 maj 2016 (CEST)

Re: Abednedo

Znalazłem w słowniku tylko określenie Abednedoańskie litery. ;) Lord Kenobi 19:17, 30 maj 2016 (CEST)

Dyskusje

Hej ;) Mógłbyś się wypowiedzieć tu i tu? Lord Kenobi 14:00, 11 cze 2016 (CEST)

Rey

Rzucisz okiem na Rey? Zdaje się, że już wszystko poprawione. ~Mustafar29 14:27, 12 cze 2016 (CEST)

wersja

przeczytałem wiadomość, przejrzę i wyjaśnię tak byś zrozumiał, jak usiądę do komputera. Podr.~Mustafar29 15:40, 27 cze 2016 (CEST)

Odp.

Ano racja. Znalazłem info o tym, że nazwa układu się zmieniła, a przegapiłem tą o planecie.--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:50, 28 cze 2016 (CEST)

Odp.

Samych odcinków jest osiem (ostatni pojawił się na YT z 10 minut temu). Pozostałe filmy w playliście to materiały bonusowe, pełne wywiady itp. Odcinki najpierw lądują na YT, dopiero później na oficjalnej, ale tam już z odpowiednią numeracją. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:35, 29 cze 2016 (CEST)

Kilka spraw

Nie, co do tego pliku nie mam już niestety planów. Jeśli chodzi o wersję, jak wspomniałeś, nie robi to żadnej różnicy, a w razie jakichkolwiek modyfikacji wystarczy zmienić jedną rzecz, a nie kilka. Jeśli chcesz, mogę to cofnąć, ale nie wiem, czy jest sens. Po co mieć #default = i xxx =, jak można to mieć w jednym. Pozdrawiam, ~Mustafar29 18:24, 30 cze 2016 (CEST)

Ok, w opisie jest chyba ok, jakby coś było nie jasne to pisz :) ~Mustafar29 18:50, 30 cze 2016 (CEST)

Rey

Dobrze, ale znajdę lepszą jakość starej grafiki (ale spokojnie, póki nie skończę książki artykuł będzie w edycji). ~Mustafar29 20:27, 30 cze 2016 (CEST)

Re: Nazwa

Dzięki za info --Kwazi93 (dyskusja) 07:07, 20 lip 2016 (CEST)

Szablon L

Czoem. Zastanawia mnie, czy nie dałoby się jakoś użyć funkcji ifexist (jak w szablonie See), żeby można było wrzucać ten szablon do stron legendarnych nawet w przypadku, gdy dane hasło, do którego byśmy linkowali, nie zostało jeszcze podzielone na wersje. Coś w ten deseń:

 • Jeśli nie istnieje hasło Nazwa/Legendy -> Szablon linkuje do strony Nazwa
 • Jeśli istnieje hasło Nazwa/Legendy -> Szablon linkuje do strony Nazwa/Legendy

Pozwoliłoby to zmniejszyć ilość edycji (zwłaszcza w krótszych stronach), wraz z kolejnymi podzielonymi artykułami. Pisze do Ciebie, bo to Ty to ogarniasz, bardziej skomplikowane funkcje to jeszcze dla mnie czarna magia. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:07, 26 lip 2016 (CEST)

Wszystko działa. Dzięki. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:23, 26 lip 2016 (CEST)

Poprawki

Hey! Poprawiłem artykuły o których mówiłeś, a przynajmniej linkowania (TCW na Wojny klonów (serial 3D) i DK) oraz kategorie. Usunąłem linkowania do ISBN. Mam pytanie - jaki Infobox mam wrzucić do tych artykułów. Z góry dzięki za odpowiedź. — Revais Dyskusja 13:01, 29 paź 2016 (CEST)

Darth Ramage

Dziękuję dopracuję go.

Pozdrawiam #Anilien (dyskusja) 11:20, 7 lis 2016 (CET)

Sovereign

Wszyscy mnie ignorują, może Ty odpowiesz: czemu nie odmieniamy nazwy Sovereign? Z góry uprzedzam: znam tłumaczenie na polski, ale i tak nie rozumiem. ~Mustafar29 22:50, 9 lis 2016 (CET)

Książki

Dopiero dzisiaj zobaczyłem wiadomość. Usunąłem te książki, gdyż tę listę to z wookiee przerobiłem (ogólnie fragment w EU dotyczący wojen klonów jest mocno zaburzony np. kiedyś Próba Jedi była w chyba 19,5 BBY a przez TCW jest bodajże przeniesione do 22 BBY (?)) i nie byłem pewny kolejności w okresie wojen klonów, nie chciałem wprowadzać nieprawdziwych informacji. Do chyba dlatego. Lord Kenobi 11:25, 19 lis 2016 (CET)

RE: Kursywa

Dziękuję za informację. --Kwazi93 (dyskusja) 11:39, 30 lis 2016 (CET)

Łotr 1

Artykuły, w których wczoraj dodałem źródło to postacie pojawiające się jedynie w tle, podczas gdy główne postacie obok nich przechodziły. Czy jest sens opisywać taką sytuację? ;) -Darth Plagueis the Wise 09:41, 18 gru 2016 (CET)

Premiera

11 grudnia miała miejsce ta oficjalna premiera na czerwonym dywanie i tak dalej, o ile się nie mylę (a jednak mylę, sprawdziłem, to był 10, u nas był to już 11), ale fakt faktem najlepiej pozostać po prostu przy grudniu, bo z łotrem strasznie z tym pomieszali, że na wszelkich materiałach podana data 16, a faktycznie była wcześniej.--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:04, 21 gru 2016 (CET)

Balmorra

Cześć. Robiąc poprawki w mojim artykule o Balmorrze napisałeś ze masz wątpliwości skąd biorę informacje. Informacje brałem z Wookiebedii angielskiej i oficjalniej strony SWTORa, a pozatym sam gram w SWTOR i z tamtąd też biorę informację . Rzeczywiście w jednym momencie z usuwaniem wojska nie dodałem ze chodziło o postanowienia z Traktatu z Coruscant mój błąd sory. Pozdrawiam

Oncki001 (dyskusja) 20:52, 6 sty 2017 (CET)

Okładki

Spoko. Tam gdzie hasło istnieje, to wrzucam do hasła. Okładkę Zemsty Sithów zostawiłem, bo Adakus sie książkami zajmuje ostatnio. Te usunięte grafiki w sumie i tak są łatwo dostępne na wookiee, ale będę je zostawiał.--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:17, 24 sty 2017 (CET)

Revan - kolor miecza

W edycji napisałeś że w filmiku jest przedstawiony fioletowy miecz. Jak dla mnie to jest to poprostu ciemniejszy niebieski (ale każdy może widzieć inaczej). Sprawdzałem to na wookiepedii i na stronie poświęconej drugiemu mieczowi Revana nie ma wzmianki, że jest to fioletowy, za to jest napisane, że będąc Jedi (chodzi mi po tym jak zmieniono mu tożsamość) używał miecza o niebieskiej klindze którą potem zmienił na zielony ( The Old Republic: Revan), a następnie po uwolnieniu na fioletowy. Pozdrawiam

Oncki001 (dyskusja) 00:09, 29 sty 2017 (CET)

Revan

Zgodzę się z tobą, że miecz różni się od standardowego niebieskiego przedstawionego wcześniej, ale różni się też od standardowego fioletowego jak na przykład u Barela Ovaira z Timeline 7. Pozatym jeszcze w Timeline 8 inny obrazek przedstawiający Revana już ponownie jako Jedi (można ten obrazek zresztą zobaczyć w artykule o Timeline 8) Revan posiada kolor niebieski. Tak też podaje wookiepedia angielska. Co do ilustracji Revan vs Malak (bo pewnie o tą ci chodzi) to zgadzam się z tobą, że mógł to być po prostu błąd (bo samo to że na ilustracji jest Bastila, a przecież Revan walczył z Malakiem sam) a co do koloru miecza to jest to jak z tą sukienką biało-złota , czy czrno-granatowa (mam nadzieję wiesz o co mi chodzi z tą sukienką) każdy widzi jak chce jedni tak drudzy inaczej i w tym przypadku może być tak samo. Proponuję napisać że posiadał kolor o niebieskiej klindze przechodzącej we fiolet jak było wcześniej, ale zrób co uważasz za słuszne i zobacz proszę ten obrazek o którym ci pisałem z Timeline 8. Pozdro

Oncki001 (dyskusja) 11:29, 29 sty 2017 (CET)

Zbroja Vadera

Ok, więc możesz przenieść Zbroja Dartha Vadera pod Zbroja Dartha Vadera/Legendy. ~Mustafar29 15:06, 10 lut 2017 (CET)

Różne

Dzięki za wyrozumiałość. Wielki Mistrz Zakonu Ren został nam przedstawiony w dubbingu TFA. A Prosto z ekranu wydało Egmont, odpowiedzialne za inne, licencjonowane "gazetki". No nic, napiszę do nich. Postaram się zmienić pod kątem zarzucanych mi błędów. ~Mustafar29 23:53, 11 lut 2017 (CET)

Likwidować nagłówki "zobacz też" czy nie? Widziałem, że usunąłeś jeden. ~Mustafar29 (dyskusja) 21:02, 12 lut 2017 (CET)

Era

Cześć, właśnie rozwiązałem problem z niewidzialną tabelką pod erami :) ~Mustafar29 (dyskusja) 23:23, 12 lut 2017 (CET)

Mógłbym teraz pokazać historię zmian, niemniej nie ma to chyba sensu. Zdaje się, że była to kwestia braku przerw między #switchami, ale głowy nie dam. ~Mustafar29 (dyskusja) 23:35, 12 lut 2017 (CET)
I co z zawartością :) Może być? ~Mustafar29 (dyskusja) 20:48, 13 lut 2017 (CET)
To wiesz co, cofnę do starej wersji a tym się pobawię, bo to jeszcze troszkę roboty będzie ~Mustafar29 (dyskusja) 21:22, 13 lut 2017 (CET)
A zauważyłem, że wszystkie navboksy zwijają się równocześnie. Poprawić to, by każdego otwierało się osobno? ~Mustafar29 (dyskusja) 22:08, 13 lut 2017 (CET)

Musisz odblokować Szablon:Nawigacja w takim razie :) ~Mustafar29 (dyskusja) 22:50, 13 lut 2017 (CET)

http://www.ossus.pl/index.php?title=%C5%81otr_1#Materia.C5.82y_wideo done, będzie trzeba stopniowo dodawać do nawboksów wypełnienie parametru "id", jak działa i po co — opisałem na stronie szablonu. ~Mustafar29 (dyskusja) 23:24, 13 lut 2017 (CET)

Re:Przypisy

Też tak myślę i tak też poprawiłem w planecie. ~Mustafar29 (dyskusja) 13:41, 14 lut 2017 (CET)

Wieczne Imperium

Cześć. Sory że dopiero teraz odpisuje ale nie miałem zbytnio czasu. Szablonu do poszerzenia nie dodawałem ponieważ sam chciałem rozbudować ten artykuł przy okazji zbierania informacji do innych artykułów związanych z Wiecznym Imperium, które zamierzam zrobić. Jak sam mi napisałeś artykuł jest dość obszerny dlatego wolę rozbudowywać go stopniowo Pozdr.

Oncki001 (dyskusja) 10:48, 19 lut 2017 (CET)

Odp

Jeśli chodzi o film, to tak, oglądałem, niestety jednak nie pamiętam niektórych szczegółów. Jak będę oglądał następnym razem to postaram się dodać info z niego do moich artykułów. Podpis też już jakby co zmieniłem, żeby nie powodować konfliktów. A co do MediaWiki, właśnie przeszukiwałem je w celu znalezienia, jak zmienić szablon Grafika żeby dodawał 10 kategorii. Nie znalazłem tego, ale jak znajdę to ci powiem. Jeśli zaś chodzi o te, które sugerowałem do usunięcia, to są takie jak np. MW:Compareselectedversions, gdzie wersja domyślna i aktualna jest taka sama. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że ktoś utworzył te strony kiedyś, gdy jeszcze były po angielsku, a z biegiem czasu zostały zaktualizowane wszędzie. Dla przykładu, po usunięciu wspomnianej wyżej strony, tekst dalej powinien wyświetlać się po polsku. ;) -Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 17:20, 5 mar 2017 (CET)

Komunikaty

Hej. Mnie nie udało się znaleźć komunikatu odpowiadającego za treść domyślnego opisu pliku. Ale mam coś innego, co może Ci się przydać. Jak dodasz ?uselang=qqx do adresu, wyświetlą Ci się komunikaty odpowiadające za inne rzeczy w miejscach, w których są wyświetlane. Przykładowo: http://ossus.pl/biblioteka/Strona_główna?uselang=qqx Pozdr. ~Mustafar29 (dyskusja) 14:11, 2 lip 2017 (CEST)

Re: Dark Horse

Dzięki za przypomnienie. Zapomniałem o nim. --signjedi.png Kwazi93 Dyskusja  18:02, 13 sie 2017 (CEST)

Re:Liczba pojedyncza

Bardzo dzięki za miłe słowa, cały zapis brudnopisu powstawał przez pół roku, więc niestety różnica już w samym stylu pisania jest widoczna, a co tu dopiero jeśli patrzeć o takie rzeczy jak liczba pojedyncza. Oczywiście, wszystko to wyłącznie mój błąd, bo poza z tymi tancerkami, które faktycznie mogły się pomylić, to takie przypadki jak muszle czy inne podobne to zwyczajnie brak skupienia. Poświęciłem dwa pełne dni na przejrzenie brudnopisu i poprawienia wszystkich błędów, aby później dodawać już gotowe teksty bez potrzeby czytania ich, ale niestety nie udało mi się wyłapać wszystkiego. Oczywiście zdarzyło się też kilka literówek w nazwach. Większość podobnie przez moje stare niedopatrzenia, których nie dało się wyłapać. Teraz wiem na przyszłość na co trzeba byłoby zwrócić uwagę, w związku z czym mam nadzieję, że kolejny tom pójdzie sprawniej i bez podobnych błędów. Pozrdawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  00:56, 18 sie 2017 (CEST)

Zmiana w MediaWiki:Common.js

Część gdy dokonałeś zmian w MediaWiki:Common.js przestał działać szablon Nazwa, który powodował, że nazwa artykułu była napisana kursywą. --signjedi.png Kwazi93 Dyskusja  16:25, 21 sie 2017 (CEST)

Grafiki

Właściwie co było nie tak z plikami które przesłałem?--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  02:52, 29 sie 2017 (CEST)

Skąd trzeba je więc pobierać żeby znaleźć większą rozdzielczość? Od zawsze pobieram z okładki Wookiee, to kwestia źródła grafiki czy czego?
Okej, przesłałem już +/- 1000 grafik, więc dobrze znać trik aby były lepszej jakości, szczególnie przy artykułach o komiksach, gdzie mowa o okładce czy ilustracje z niej. Dzięki za podpowiedź, pozdrawiam.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  12:27, 29 sie 2017 (CEST)

BT-1

Zgadza się, hasło jest jeszcze w edycji ale cały czas jest edytowane (dzisiaj skończyłem na przykład Wojnę o Shu-Torun). Na jutro planuje zrobić ostatni ark i myślę że hasło będzie "uwolnione". Powodem tak długiego edytowania jest fakt, że równolegle z nim zabrałem także cztery inne hasła (Aphrę, Krrsantana, Karbina i 0-0-0), planując początkowo obrabiać je równolegle zeszyt po zeszycie. Był to mój błąd, ponieważ okazało się to za bardzo monotonne i po kilku dniach musiałem zabrać się za uzupełnianie haseł jedno po drugim, aby zachować jakieś chęci na robienie tego. Faktem jest też że będę dalej obrabiał Dług życia, z tym że w nim uzupełnianie równoległe jest konieczne, a zapewniam że po obrobieniu pierwszego tomu trylogii jestem w stanie robić to efektywniej niż przy hasłach komiksowych. Na tę chwilę BT-1 jest priorytetem więc planowałem jakieś większe wolne chwile czasu poświęcać wyłącznie jemu aż do czasu skończenia, lecz nie zawsze takie chwile się znajda i ostatnimi tygodniami zabierałem się do komputera wybiórczo po 20-30 minut, lecz kilka razy w ciągu dnia. W każdym razie pamiętam o wszystkim i mam wobec tych haseł konkretne zamiary. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  22:26, 23 lis 2017 (CET)

Asajj odp

Hej! Tak wiem że długo ten szablon wisi, poprostu mam sporo na głowie ze szkołą i nie zawsze znajduje czas. Cały czas pracuje nad tym artykułem i pomału zbliżam się do końca jeśli chodzi o TCW. Chcę jeszcze opisać Mrocznego Ucznia. Tak czy siak pamiętam o Asajj i zamierzam ją rozwinąć. Oncki001 (dyskusja) 14:31, 24 lis 2017 (CET)

Re:Sala Zgromadzeń

W sumie to pomyślałem o tym, ale nie byłem pewien czy na pewno to zadziała, to wolałem ręcznie. Ale jak nie powinno być problemu, to będę wiedział na przyszłość. Dzięki. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:18, 9 gru 2017 (CET)

TLJ - blokada edycji

czemu nie mogę edytować Ackbara? Lord Misiu (dyskusja) 17:58, 15 gru 2017 (CET)

Spoilery

Niektóre artykuły zostały zablokowane, ale co z innymi? Też nie można dodawać do nich informacji, nawet z szablonem TopSpoiler ani tworzyć nowych artykułów? Pytam bo Mustafar się czepia ;) -Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 22:21, 16 gru 2017 (CET)

Ostatni Jedi

Tak, piszę z pamięci. Postaram się następnym razem uważać. ;) -Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 21:01, 24 gru 2017 (CET)

Re:Interwiki

Hej. Staram się wstawiać interwiki regularnie co około tydzień za pomocą spisu moich ostatnich edycji i do tej pory nie miałem sytuacji aby o tym zapomnieć, ale teraz faktycznie mam obsuwę, o której zdaje sobie sprawę. Od początku przerwy świątecznej jestem u dziadków, którzy nie mają własnego internetu, a ten z którego korzystam jest zapożyczony od sąsiadów, przez co odległość od routera znacznie przedłuża wczytywanie się stron. Mimo że cały czas działam na jednej kresce, która i czasem zanika, da się coś robić i przy odrobinie cierpliwości idzie nawet obejrzeć jakiś niedługi filmik na YouTube. Daje też radę coś tam edytować, ale szybkie przeglądanie stron, co miałoby miejsce przy wstawianiu interwiki, nie jest na moją cierpliwość, bo przy moim przyroście zajęłoby to około 2 godzin. Wszystkim zajmę się jutro po powrocie do domu, kiedy wszystko będzie stabilne i około 3/4 razy szybsze. Pzdr--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  03:01, 2 sty 2018 (CET)

Luke

Luke czytasz Luk. W narzędniku dodajesz -iem i wtedy masz Luke'iem, bo Luke czytasz jak Luk ;) Mustafar29 (dyskusja) 18:08, 5 sty 2018 (CET)

Edit: Luke'em byś przeczytał jak Lukem. Mustafar29 (dyskusja) 18:08, 5 sty 2018 (CET)
Ok, rozumiem, mój błąd. Mustafar29 (dyskusja) 19:06, 5 sty 2018 (CET)

Twi'lekowie

Przeważnie piszę dużą, nie wiem, czemu tym razem było inaczej (chociaż i tak wydawało mi się, że napisałem prawidłowo, no chyba że był to przymiotnik). Mustafar29 (dyskusja) 17:02, 6 mar 2018 (CET)

Re: Okładki wariantowe

Dzięki za uwagę. Mi się gdzieś obiło o uszy o tych figurkach, dlatego tak myślałem. Będę robił niedługo obchód w drugą stronę więc każdy artykuł jeszcze raz przejrzę, bo na pewno gdzieś się i tak pomyliłem albo coś źle wpisałem, więc przy okazji wszystko poprawię. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  23:05, 22 kwi 2019 (CEST)

Powitania

Dodaję powitania tylko do tych kont, które niez zostały zbanowane. Poza tym to aż przyre, że niektóry użytkownicy nie zostali powitani (i być może przez to nie edytowali). Być może jak kiedyś wejdą na swoją stronę dyskusji w końcu zaczną tworzyć nowe artykuły ;) --Czerwony 20 (dyskusja) 19:22, 15 gru 2020 (CET)