Dyskusja Archiwisty:Mini

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Mini!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Mini!

Jak poprawiasz jakieś hasło to zrób jedną edycję a nie kilka w krótkim okresie czasu. Jak chcesz sprawdzić jak będzie wyglądać hasło po poprawce użyj funkcji podglądu. Nie zapisuj hasła po każdej poprawce jak ostatnio dla Luke Skywalker bo to niepotrzebnie obciąża bazę danych. signstraznik.png DantE Dyskusja  17:13, 9 mar 2008 (CET)

Grafika

Co do Plik:Yt1300.jpg - skoro publikujesz ją na takiej a nie innej licencji, to autor musi być podany. Inna kwestia - pamiętaj o właściwych kategoriach dla grafik. W tym przypadku nie "technika" (pamiętaj aby nazwę kat. zaczynać z dużej litery, bo teraz... sam zobacz) ale "Statki cywilne". Niedawno były porządkowane i kategoryzowane grafiki i nie ma sensu, by znowu się zrobił bałagan. A tak w ogóle to niedługo powinien pojawić się przejrzysty spis wszystkich kategorii grafik przy przesyłaniu pliku, żeby nie było żadnych wątpliwości albo dodawania kategorii zbyt ogólnej. Pozdrawiam. signstraznik.png Sky Dyskusja  22:12, 9 mar 2008 (CET)

Będę się starać :) Mini 22:15, 9 mar 2008 (CET)
A jak odpowiadasz na cos, co ktoś ci w dyskusji napisał, to robisz to pisząc w JEGO dyskusji - dzięki temu on dostanie powiadomienie, że czeka na niego wiadomość :) Pozdrawiam!--signstraznik.png Yako Dyskusja  12:21, 10 mar 2008 (CET)

Literówki

Pilnuj się proszę z tymi literówkami :) Fajnie że je poprawiasz, ale mam parę uwag:

  • Nazwy własne okrętów, frachtowców piszemy w oryginale, nie po polsku (Sokół Millennium -> Millennium Falcon, Mroczny Jastrząb -> Ebon Hawk)
  • Nie uprawiamy też linkowania typu [[Hrabia Dooku]] - hrabia to jego tytuł, a nie imię czy cuś. Więc tylko i wyłącznie Dooku albo Darth Tyranus.
  • A propos Fosh - Foshanie, to powstrzymaj się na jakiś czas jeszcze, nie jestem pewien czy to jest prawidłowa forma liczby mnogiej, jakoś nie po polsku mi to brzmi. Po konsultacjach z Miśkiem i NLorielem dam Ci znać.

Do miłego :) signstraznik.png Sky Dyskusja  19:41, 15 mar 2008 (CET)

Yomin Carr Dwa

A propos tego - testowaliśmy pliki dźwiękowe na Ossusie. Już się ładują, teraz pozostaje tylko problem, by jakoś to ładnie "szablonowo" rozegrać (tzn. stworzyć do nich ładny i funkcjonalny szablon). Za niedługo zresztą zobaczysz ;) Pzdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  23:55, 15 maj 2008 (CEST)

Empirepedia

Jeżeli to nie żadne przekłamanie, to Ty jesteś jednym z kilku osób, które od kilku dni działają na Empirepedii ;] Jeśli to jednak dla Ciebie nie problem, to najlepiej skończ to, bo już kilka razy była o to afera... :) Louie1449 16:43, 16 cze 2008 (CEST)

Jeśli to prawda to kariera kolegi na Ossusie może się szybko zakończyć. Nie będziemy tu tolerowali osób, które zajmują się wandalizmem na innych stronach, nawet takich jak Empirepedia. signstraznik.png DantE Dyskusja  20:04, 16 cze 2008 (CEST)

Przeprosiny

Przepraszam za używanie Empirepedi, wszystko jest wyjaśnione w moich dwóch postach na Bastionie w tym topicu, już nie będę edytować na Empire, złożyłem wniosek na Wikia.com o nową wikie. Przepraszam Mini 20:32, 16 cze 2008 (CEST)

imo nic się nie stało ;) miałeś prawo nie wiedzieć, bo w sumie Empire jest "porzucona", ale chodzi o to, że już raz były problemy przez to, że próbowano ją ożywić (co zaowocowało powstaniem Vongopedii) i nie chcemy powtórki :) Louie1449 21:48, 16 cze 2008 (CEST)

Mini

Stwierdziłem, że jestem zły i poprawiłem i mam nadal zamiar poprawiać A-98 Nate :P bo ile można czekać aż coś łaskawie napiszesz? Poza tym akceptuje przeprosiny z swgames.pl i można to uznać jako rekompensatę :P. Poza tym ty mi nie dyktuj jak się mam podpisywać bo ja jestem zły. A-98 Nate 00:42, 20 sie 2008 (CEST)Witam

Skąd wiemy , że mace windu zginął po pojedynku z imperatorem? Przecież w ataku klonów anakin wyskoczył tak samo gdy sćigali łowczynię????--13 lansinho 11:45, 1 paź 2008 (CEST)

Ja wypowiadać się nie powinienem bo nie czytałem adaptacji Zemsty Sithów skieruj to pytanie do innego Archiwisty. Mini Dyskusja 13:08, 1 paź 2008 (CEST)

Ciemna strona mocy

na teym homiku znajdziesz książkę http://<cenzura> Archiwista:Mandalore

Ocenzurowałem link w wypowiedzi samozwańczego Mand'alora --Mini Dyskusja 19:14, 2 lis 2008 (CET)

Mandalor Ostateczny

Witam Przepraszam jednocześnie za swoje błędy, dopiero zaczynam. W każdym razie źródła podstawowe źródła dopisałem. Muszę jeszcze sprawdzić kilka, których nie jestem pewien. Co do linków, to wygląda na to, że już ktoś wcześniej to za mnie poprawił. Pozdrawiam

Mandalor Ostateczny

Sprawdziłem te kilka źródeł, których nie byłem pewien. Myślę, że teraz są już wszystkie.

Pzdr