Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Dyskusja Archiwisty:Piett

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Na początku piszesz o sobie w 3 osobie, a później w 1. Popraw to.

Dyskusja Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu -zapraszam do głosowania w sprawie zmian w sposobie wyboru polecanego artykułu. Każdy głos się liczy. Darth petter 12:22, 10 gru 2006 (CET)

Bitwa o Jabiim

Mam pytanie. Czy rozbudowywujesz artykuł Bitwa o Jabiim? Jeżeli nie to usuń ten szablon.By inni mogli go rozbudować

Niedługo będą widoczne efekty. Spokojnie Piett 23:24, 12 lip 2009 (CEST)

Nazwy okrętów

Witaj. Zauważyłem, że linkujesz do okrętów przez [[Nazwa oryginalna (nazwa polska)|Nazwa oryginalna]]. Powinna być po prostu nazwa oryginalna (kursywą), czyli np. Avenger. Nawiasy przydają się w momencie, gdy występuje kilka jednostek o tej samej nazwie (vide Vengeance). Aha, no i Armia Imperialna, nie "Imperialna Armia". Pozdr. NLoriel 11:00, 1 lut 2007 (CET)

Nie ma problemu, dzięki:) Admirał Piett 22:39, 1 lut 2007 (CET)

Szablon Era

Zdaje się że tego szablonu nie wstawiamy do artykułów o pojazdach. Zresztą sprawdź sam Szablon:Era w punkcie Uwagi--GalAn 22:27, 24 cze 2007 (CEST)

Faktycznie, nie ma nic o tym:) Piett 23:03, 24 cze 2007 (CEST)

Podpis

Pamiętaj o podpisach w dyskusji --Morthal 10:28, 4 sie 2007 (CEST)

Hasła - 3-4 sierpnia

Czy ktoś może powiedzieć czy na swoim komputerze widzi i w dziale ostatnie zmiany widzi hasła z dni wczoraj i dzisiaj? -Nyklas -Lannik Racto -Muuurgh Napisałem je i teraz nie widać ich w zmianach u mnie, a reszta zmian jest widoczna z dzisiaj i wczoraj. Jak przesyłam zdjęcia to mówi o errorze, kłopoty bywają też z podglądem. Kłopoty z wyświetlaniem stron na ossusie to nie tylko mój problem, mówił mi dziś także o nich Archiwista Louie że u niego bywają też problemy. Inne strony w necie działają mi w 100% prawidłowo więc jest coś źle z ossusem raczej. Jakieś sugestie bo nie da się tu normalnie pisać:(. Piett 21:32, 4 sie 2007 (CEST)

Bane

Spoko spoko misiek, im nas więcej tym lepiej ;) jeśli wciąż masz ochotę, możemy się podzielić robotą. Ja generalnie zamierzam wziąć na warsztat Githany, Zannah, oraz kampanię ruusańską i poszczególne bitwy. Jeśli masz ochotę robić coś z tego, albo np. Kaana, Wędrowców Mroku czy samo Bractwo Ciemności, to napisz, luźno się dogadamy. --Shedao 12:34, 19 wrz 2007 (CEST)

To może tak - ty bierzesz resztę a ja oprócz Kopecza wezmę jeszcze Kaana - na podtsawie tego c wiem z "Drogi zagłady" i komiksu "Jedi vs. Sith" to chyba dam radę za jakiś czas napisać w miarę spory i spójny artykuł. Piett 12:36, 20 wrz 2007 (CEST)
xD, sam i tak wszystkiego nie zrobię, więc jak co to bez przesady. --Shedao 13:22, 20 wrz 2007 (CEST)

Interwiki

Hej. Mam prośbę. Gdy robisz nowe hasło, lub edytujesz jakiekolwiek, to dorzucaj (o ile nie są obecne) szablon:era i interwiki. Dzięki temu liczba haseł bez takich dwóch rzeczy nie będzie rosła. Z góry dzięki. pozdr. signjedi.png Darth petter Dyskusja  15:20, 21 wrz 2007 (CEST)

Przypominam o interwiki - ostatnio stworzyłeś sporo nowych haseł i nie dodałeś do nich linków na Wookieepedii. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  15:11, 3 paź 2012 (CEST)

WEdycji

Witaj,

Czy planujesz kontynuować prace nad artykułem Kaan? Jeśli nie, trzeba by zdjąć z niego ten szablon. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  15:13, 7 gru 2007 (CET)

Jak najbardziej, po prostu chwilowo znalazł się na "uboczu" hasła o Luke'u Skywalkerze, ale niedługo go skończę:) Piett 19:35, 7 gru 2007 (CET)

Kaan

Jasne, nie ma problemu. Na razie Kaan dwa razy "mignął w kącikach oczu" Bane'owi, a ten uznał że to przywidzenia, będące skutkiem ubocznym bomby myślowej - napiszę jak to rozwiążą potem.--signjedi.png Shedao Dyskusja  23:40, 1 lut 2008 (CET)

Daultay Dofine

Pamiętaj, że nazwy statków piszemy w oryginale. --Jaro 14:04, 23 lut 2008 (CET)

Literówki

W artykule Darth Maul popełniłeś bardzo dużo literówek. Przed zapisaniem artykułu dobrym pomysłem jest wklejenie go do np. Worda który powinien wykryć większość literówek i błędów ortograficznych. Inną możliwością jest Firefox z jego wbudowanym słownikiem. Pozdrawiam --GalAn 20:18, 3 mar 2008 (CET)

Właśnie, miałem o tym do Ciebie pisać już jakiś czas temu. Tworzysz świetne hasła, ale przyłóż się proszę odrobinę na sam koniec i wyszlifuj je ładnie, to jest: przecinki w odpowiednich miejscach, różnego rodzaju literówki itd. Bo ktoś to musi potem poprawiać, nie? :P Firefox jest doskonałym rozwiązaniem :) signstraznik.png Sky Dyskusja  01:03, 4 mar 2008 (CET)

Kolejny raz przypominam o sprawdzaniu tekstów przed dodaniem ich do Ossusa, bo robisz sporo błędów. signstraznik.png DantE Dyskusja  22:19, 30 mar 2009 (CEST)

Ostatni raz przypominam o sprawdzaniu haseł. Od teraz masz bezwzględny nakaz sprawdzania czy w hasłach nie ma żadnych literówek czy innych błędów ortograficznych. signstraznik.png DantE Dyskusja  12:07, 15 lis 2009 (CET)

Maul

Pracujesz jeszcze nad artykułem Darth Maul? Bo jak nie, to proponuję go do polecanego ;)--Aved<gg>5674948</gg>Dyskusja-Wkład 15:02, 11 cze 2008 (CEST)

Tak!!! Wracam do niego. Aż tak źle działo się na Ossusie kiedy mnie nie było że chcecie artykuł w budowie dać na polecany:P:(??? Piett 22:09, 20 cze 2008 (CEST)

Bitwa o Jabiim

Przejąłeś artykuł o kampanii na Jabiim ponad rok temu. Czy zamierzasz go jeszcze edytować ? --Dofine 15:11, 14 paź 2009 (CEST)

Grafiki

Piett wczoraj dodałeś dwie grafiki lecz w ogóle nie uzupełniłeś formularzy przesyłowych. Następnym razem uzupełniaj te informacje gdyż inni nie będą robić tego za ciebie. Pamiętaj o tym na następny raz. Pozdrawiam Windy 09:55, 14 lis 2009 (CET)

Z całym szacunkiem rozumiem ale po prostu byłem już zmęczony i postanowiłem dopiero następnego dnia to uzupełnić. Opóźnienie nastąpiło w drodze wyjątku. Piett 14:56, 14 lis 2009 (CET)

Nazwy grafik

Witam. Na początku chciałbym powiedzieć, że cieszę się z Twojego powrotu do Ossusa :) Głównym celem mojej wiadomości są jednak nazwy grafik. W miarę możliwości staraj się nazywać grafiki w języku polskim, w końcu to polska encyklopedia ;) Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  23:58, 16 lut 2011 (CET)

Tak w ogóle to dzięki:). Mogę pisać tak ale z zapisywaniem grafik z polskimi znakami bywają problemy chociaż zawsze można napisać bez specjalistycznych liter. Tak więc - "As you wish, my Lord":) Piett 00:10, 17 lut 2011 (CET)
Znaczy mi chodzi właśnie o pisanie polskich nazw, ale bez ogonków ;) Przy okazji, odpowiadamy w dyskusji tego użytkownika, który przysłał nam wiadomość, a nie w swojej własnej ;)--signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:13, 17 lut 2011 (CET)

Kilka kwestii

Hej, na razie poprawiłem (od strony technicznej) Twoje dwa hasła, o Wookieem i Tarkinie. Odwalasz kawał niesamowitej roboty, ale kilak uwag - po pierwsze na spokojnie zobacz co i jak przed zapisaniem hasła, używając podglądu - np. w haśle o Tarkinie prawie całą treść hasła wkleiłeś dwukrotnie ;) Kolejna kwestia to przypisy - po pierwsze, aby w ogóle działały, na końcu hasła, nad źródłami, wstaw coś takiego:

== Przypisy ==
{{Przypisy}}

Po drugie, jeżeli stosujesz przypisy do powtarzającego się źródła, tak jak zacząłeś to robić, używaj formy z "name=". Cały myk polega na tym, że nazwę źródła wpisujemy tylko za pierwszym razem, później stosując jedynie skróty. Zaprezentuję to na przykładzie:

Pierwszy raz:
<ref name="WN">''[[Wojna w nadprzestrzeni]]''</ref>

Każdy kolejny:
<ref name="WN" />

Ponadto, zwracaj uwagę na to, co piszesz. I tak na przykład, w przypisach, zamiast Wojny w nadprzestrzeni podawałeś tytuł komiksu jako Wojna nadprzestrzenna ;) Dalej: kwestia pisowni. Po pierwsze, jeśli piszesz w jakimś edytorze zewnętrznym, przejrzyj wszystkie podkreślone błędy i popraw je zawczasu - zwykle są to jakieś przestawione literki etc. Pamiętaj też o interpunkcji, jak przecinek przez "że", apostrofy etc. (piszemy np. Gunray'owi, nie Gunrayowi). Oprócz tego, wyrazy takie jak mistrz, bacta czy galaktyka piszemy raczej z małej litery. Kolejna sprawa, o której mogłeś nie wiedzieć, to linkowanie na "skróty".

Zamiast pisać [[Moc|Mocy]], możesz od razu napisać [[Moc]]y.

A propos linkowania, pamiętaj też, że każde hasło linkujemy zwykle raz, ewentualnie dwa (nie licząc infoboksu) w przypadku dłuższego tekstu, względnie wstępu. Ostatnia, dość kłopotliwa sprawa dla wielu osób, to cytaty. Staraj się korzystać z następującego wzorca:

Dialog:
:'''Osoba 1''': ''"Tekst."''
:'''Osoba 2''': ''"Tekst."''<ref....> (źródło cytatu)

Pojedynczy cytat z komentarzem kontekstowym:
:''"Tekst."
:— Osoba, kontekst.<ref...>

Ów komentarz kontekstowy można wykorzystać także przy dialogu. Choć trudno to zauważyć, myślnik przy komentarzu nie jest standardowym znakiem z klawiatury, ale jego dłuższą wersją, którą znaleźć możesz pod okienkiem edycji, w ramce "Dodatkowe znaki". Ostatnia sprawa, która Cię pewnie zastanawia, to fakt, że hasło o Tarkinie zapisało się w 1 kolumnie, pod infoboksem. Wynika to z tego, ze Ossus 3.0. jest bardzo czuły na html, dlatego, gdy w infoboksie wstawiasz znacznik:

<ul><li>blabla, koniecznie musisz go zamknąć znacznikiem </ul>

Trochę tego dużo, ale mam nadzieję, że Cię to nie zrazi, bo pod względem merytorycznym Twoje hasła są w czołówce ;) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  17:57, 22 kwi 2011 (CEST)

Ranulph Tarkin

Witaj. Chciałbym Cię prosić, byś opatrzył w stosowne przypisy fragmentu artykułu o Ranulphie Tarkinie, które oznaczyłem. Skąd wiadomo o udziale Jana Dodonny w konflikcie, skoro on sam nawet nie jest wspomniany w komiksie? Skąd wiadomo, że Senat powstrzymywał się przed ustanowieniem oficjalnych sił wojskowych miedzy innymi z powodu Floty Katańskiej? Jest to gdzieś potwierdzone, czy to tylko Twoje przypuszczenia? I na koniec - skład sił Tarkina, udających się na Troiken. Czy to, że Dallin pochodził z Rendili, sprawia, że w szeregach Ranuplha służyli także inni mieszkańcy tejże planety?

I jeszcze taka drobna sugestia. ;) Podczas pisanie, proponowałbym Ci większą zabawę językiem, częstsze korzystanie z synonimów, nie tylko jeśli chodzi o nazwy własne, ale również wszelakie określenia, czasowniki bądź rzeczowniki. Tekst w którym w odstępie kilku następujących po sobie zdań przewija się parokrotnie to samo słowo bądź imię, wygląda jakby mniej elegancko. ;)

A na koniec - naprawdę, bardzo się cieszę z Twojego zaangażowania w Ossusa. Tak trzymaj! :D signstraznik.png Carth Dyskusja  00:35, 26 kwi 2011 (CEST)

Aayla Secura

Hej. Nie odpowiadasz na moje notatki na gg, więc piszę tutaj. Jak Ci idą prace nad Twoją częścią Aayli Secury? Jeśli chcesz zrezygnować to powiedz to przejmę hasło w pojedynkę, gdyż Ludwik dał mi zielone światło co do jego źródeł. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  23:14, 3 maj 2011 (CEST)

Nie odpowiadam bo teraz nie mam dostępu do obecnie uszkodzonego sprzętu. Za kilka tygodni zakupuję nowy, teraz wszelkie sprawy + edycje z Ossusa robie na starym i niewygodnym w obsłudze sprzęcie i tyle. Nie chcę rezygnować z projektu. Skupiłem się po prostu na swoich planach na razie. W końcu wrócę do projektu Secury. Piett 19:13, 4 maj 2011 (CEST)
Skoro tak twierdzisz to oczywiście zaczekam. Aha i staraj się odpowiadać w dyskusji użytkownika, który do Ciebie napisał bo inaczej nie wiadomo, że została udzielona odpowiedź. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:48, 4 maj 2011 (CEST)

W takim razie przejmuję hasło. Jestem pewien, że nie będzie potrzeby poszerzania ;) Pozdro --signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:05, 7 maj 2011 (CEST)

Ciekawostki z naszego świata

Witam. W haśle o Tarkinie znalazła się ciekawostka o tym, że Tarkin był on jednocześnie gubernatorem, i dowódcą sił zbrojnych. Moim zdaniem rozpisywanie się tam o dowódcach III Rzeszy itp. jest nie na miejscu, w końcu Ossus to encyklopedia SW. Tym bardziej, że podlinkowałeś tego dowódcę linkiem wewnętrznym, choć domyślam się, że z przyzwyczajenia ;) Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  17:00, 13 cze 2011 (CEST)

Grafika Finisa

Oj, widzę że poddałaś moje działanie znacznej nadinterpretacji. :P Ani mi w głowie sianie jakiejkolwiek nienawiści. :) A co do tej grafiki - jej jedyną wadą był faktycznie mały rozmiar, acz jeśli chodzi o jakość kolorów - była ona już znacznie lepsza. Pozdrawiam. signstraznik.png Carth Dyskusja  00:08, 2 lip 2011 (CEST)

Myśliwiec typu TIE / Maszyna typu TIE

Nie do końca rozumiem twoją edycję w artykule Gwiezdny Niszczyciel typu Imperial-I. Przecież link był do TIE, a chyba nie ma różnicy, czy się napisze ogólnie maszyna typu TIE, czy ogólnie myśliwiec typu TIE, bo to to samo. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam. Theed 22:20, 22 lip 2011 (CEST)

Ale mowa była w artykule o myśliwcu co wprowadzało czytelnika w błąd. Z artykułu wynikało że niszczyciel przewozi 72 myśliwce - w domyśle maszyny standardowe, ponieważ TIE z tym się kojarzy. W okresie bitwy o Yavin etat przewidziany do wprowadzenia na każdym niszczycielu - 12 Interceptorów, 12 bombowców i 48 standardowych myśliwców. Artykuł wprowadzał w pierwotnej wersji w błąd - no chyba że ktoś nie odróżnia tych trzech odmian maszyn TIE bo to nie jest to samo. Tym samym uważam tą mikroskopijną edycję za uzasadnioną. Pozdrawiam Piett 23:09, 22 lip 2011 (CEST)

Portal Imperium

Cześć. Zamierzasz może w najbliższym czasie zacząć uzupełniać listę haseł do portalu o Imperium? W razie czego pamiętaj, że jest ona w tym miejscu. Daj znać. Pozdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  01:14, 7 sie 2011 (CEST)

Zacznę niedługo się tym zajmować, po prostu najpierw skupiłem się na paru ogólnych hasłach, a teraz jeszcze konkurs z Epizodem I i tak wyszło. Zapomniałem po prostu że można to najpierw zrobić w brudnopisie. Może nawet dzisiaj zacznę selekcjonować wszystko, porównując zakres z innymi portalami i ewentualnie proponując poszerzenie o kolejne podkategorie. Piett 10:31, 7 sie 2011 (CEST)

Szablony grafik

Hej. Mam prośbę, abyś nieco dokładniej opisywał przesyłane przez siebie grafiki - po opisie stawiamy kropkę, źródło i autor są podlinkowane, a do tego to pierwsze jest zapisane kursywą. Ponadto warto dodać kategorie według źródeł i autorów. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:34, 30 sie 2011 (CEST)

Witam ponownie. Nie wiem, czemu nie stosujesz się do tych zaleceń - oczywiście szybciej jest pomijać formatowanie, ale nie jest to akceptowane. Tak więc przypominam o tych uwagach z ostatniego wpisu, a ponadto o tym, że w opisie grafiki również należy umieszczać linki. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  22:01, 29 cze 2012 (CEST)
Nie wiem - możliwe że dlatego że nie byłem na tej stronie od roku i już tego stylu wiki nie pamiętałem. Istnieje pewna możliwość że to z tego powodu Piett 22:41, 29 cze 2012 (CEST).
Ah, o jednej sprawie zapomniałem. Mógłbyś przesłać ten plik w lepszej jakości? Szczególnie przy rozmiarze, w jakim wstawiłeś ten obrazek do hasła, dobrze by było tak zrobić. Z góry dzięki. signstraznik.png Kasa Dyskusja  22:03, 29 cze 2012 (CEST)

Styl artykułów

Hej, na początku pragnę pogratulować kolejnego rewelacyjnego, olbrzymiego hasła, które właśnie stało się polecanym ;) Żeby jednak nie było zbyt różowo, muszę zwrócić Ci uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii, które powinieneś wziąć pod uwagę przy tworzeniu następnych haseł. Mimo naprawdę imponującej pracy, jaką wykonałeś i dużej wartości merytorycznej hasła, Twój styl pisania pozostawia niestety sporo do życzenia. Kwestii jest dużo, zacznę więc od tego, co najbardziej rzuca się w oczy.

Przede wszystkim musisz stosować bardziej zróżnicowane słownictwo i wygrzebać kilka synonimów dla często używanych przez Ciebie słów, bo stosujesz olbrzymią ilość powtórzeń. Te same wyrazy (strój, zbroja, gwardzista, Imperator, formacja, służba etc.) powtarzają się nieraz dwu-trzykrotnie w jednym zdaniu lub na przestrzeni kilku zaledwie linijek. Wygląda to niezbyt zachęcająco i zmniejsza komfort czytania. Co więcej powtórzenia tyczą się nierzadko całych fragmentów tekstu - po dwóch czy trzech nowych zdaniach zdarza Ci się pisać niemalże to samo, tylko innymi słowami.

Po drugie - musisz popracować nad neutralnym punktem widzenia. Całe hasło przesiąknięte jest wszelkiego rodzaju pochlebnymi, wartościującymi słowami i sformułowaniami, które nie przystają do hasła w encyklopedii. Niestety, choć jest to czasem trudne, trzeba starać się być maksymalnie obiektywnym - to różni Ossusa od wszelkiego rodzaju artykułów na fanowskich stronach. O ile dopuszczalne są zwroty typu "był uważany [przez kogoś] za jednego z najlepszych gwardzistów" (o ile faktycznie tak było), to pisanie, że umiejętności/szkolenie/whatever było po prostu "doskonałe" jest nie na miejscu. Jest to o tyle problematyczne, że tyczy się to często całych zdań, a ja, zarówno jako czytelnik, jak i osoba weryfikująca, poprawiając na formy typu "był uważany za..." nie zawsze jestem w stanie stwierdzić czy coś rzeczywiście tak było czy to Twoje osobiste wtrącenia.

Dalej - "informacja o braku informacji też jest informacją" jednak trzeba zachować pewien umiar. W prawie każdej sekcji można znaleźć wzmiankę o tym, że coś nie jest do końca jasne lub nie ma informacji na dany temat, "ale prawdopodobnie...". Działa tu ta sama zasada co przy neutralnym punkcie widzenia. Jeżeli domysły zostały wysnute przez bohaterów, względnie kwestie te są rozpatrywane w jakichś źródłach lub łatwe do stwierdzenia na ich podstawie, wszystko jest w porządku. Jednak gdy czytelnik zbyt często widzi tego typu sformułowania, hasło traci na wiarygodności, bo nie wiadomo czy faktycznie coś jest na rzeczy czy to własna interpretacja faktów. Żeby nie było nieporozumień - nie zarzucam Ci, broń Boże, żadnej radosnej twórczości, bo widzę, że wiele czasu spędziłeś analizując źródła, chcę jednak zwrócić uwagę jak to wygląda z boku. Czasem wystarczy tylko lekkie przeredagowanie tekstu, jednak nie można pisać, że "nie zachowały się żadne zdjęcia pilotów..." :D Owszem, piszemy z perspektywy in-universe, nie jesteśmy jednak żadnymi galaktycznymi archeologami :)

Na koniec kilka drobnostek. Na Ossusie raczej nie używamy skrótów (np., m.in.), więc staraj się zapisywać je w pełnej postaci. Pewne linki wewnętrzne możesz tworzyć w taki sposób - "spotkał [[kapitan]]a" zamiast "spotkał [[Kapitan|kapitana]]". Stosując w infoboksie znaczniki <li>, zamykaj je </li> - teoretycznie niczego to nie zmienia, ale już kiedyś posypały nam się hasła przez brak </ul>, więc lepiej się zabezpieczyć. Wracając jeszcze do neutralnego punktu widzenia - unikaj sformułowań typu "rażące błędy twórców serialu". Wyszło trochę przydługo, jednak mam nadzieję, że się nie zniechęcisz. Chodzi mi jedynie o wyeliminowanie pewnych zauważalnych tendencji tak, by jedyną edycją, której będą wymagały Twoje następne hasła, było wstawienie szablonu "polecany" :) Pozdrawiam i życzę owocnej pracy, --signstraznik.png Mario Dyskusja  14:36, 16 lip 2012 (CEST)

Re: Infobox

Hej, dzięki za radę. Już wcześniej dodawałem infoboxy w artykułach o bitwach - Orto Plutonia, Honoghr, 2 x Felucia itd. W "Bitwie o Naboo" tego nie zrobiłem, ponieważ, jak zawarłem w pierwszym akapicie, ta batalia to seria niezależnych od siebie potyczek. Nie byłem pewien, czy podanie przywódców każdej z potyczek na raz nie będzie niepoprawne. Sądzisz, że lepiej to dodać? Bartosz Bednarek 12:39, 19 lip 2012 (CEST)

Przypisy

Witaj. Mam do Ciebie pewną uwagę odnośnie cytatów - jeżeli pochodzą ze źródła w języku angielskim, w przypisie należy podać nie tylko źródło, ale także oryginalne brzmienie cytatu. Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł poprawić pod tym kątem te ze swoich haseł, które tego wymagają. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:07, 28 lip 2012 (CEST)

Tarkin

Cześć :). Zauważyłam, że coś porobiło się z rosyjskim linkiem do interwiki w Twoim artykule o Tarkinie. Parę razy też tak miałam i okazało się, że to wina Worda, który nie czyta grażdanki :D. Skoro jesteś w trakcie edycji artykułu, to popraw to. Pozdrawiam. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  10:03, 12 sie 2012 (CEST)

Re: 18AS

Jasne jasne, nie ma sprawy, pewnie dlatego że 18tką dowodził Tarkin. ;) Ale resztę prosiłbym zostawić, gdyż w miarę możliwości będę je uzupełniał. Na razie nie mam do tego motywacji. Tylko w 18 muszę podmienić mapkę, gdyż nie jest taka, jaką zakładałem zrobić (tzn. ta jest dobra, ale potrzebuję lekko "inną" do pozostałych AS. ;) Pozdrawiam, Thecmelion 00:15, 15 sie 2012 (CEST)

Grafiki

Hey, widzę że ostro pracujesz nad imperialną propagandą na Ossusie, przyznam... zapał do pozazdroszczenia :). Do zawartości merytorycznej nie mam żadnych uwag, jednak jedyne co kole mnie w oczy to grafiki jakie zapisujesz do bazy. Otóż to, zauważyłem że przy ostatnich grafikach do postaci Conana Antonio Mottiego użyłeś skopiowanego, ale niekompletnego szablonu do tego przeznaczonego. Rozumiem że chciałeś iść po łatwiźnie, wiem bo sam tak robiłem i kopiowałem nieraz i to z błędami. Proszę byś zwrócił na to uwagę i następnym razem korzystał raczej bezpośrednio narzędzia Prześlij plik. Pamiętaj też o kategoriach i wypełniaj je możliwie jak najobszerniej, jeśli jest to możliwe.

Druga moja uwaga dotyczy faktu że niektóre z twoich grafik w twoich hasłach, są dość podobne do siebie, źle wykadrowane lub niewiele ukazują nowego. Np. w wyżej wymienionym haśle o Mottim dodałeś aż trzy zdjęcia portretowe, a pominąłeś pamiętną sceną duszenia admirała przez Vadera, czego mi w tym haśle brakuje. Może to nie jest istotne, ale te mankamenty najbardziej zapadły mi w pamięć przeglądając twoje hasła. Pozdrawiam.--Adakus 22:32, 19 sie 2012 (CEST)

Z propagandą chodziło mi o samą tematykę haseł, po czym widać że jesteś oddanym fanem Imperium. Jednak w kwestii szablonu nadal się nie zrozumieliśmy, zauważyłem że dodajesz hurtowo do grafik pojedyncze kategorie, jednak nadal nie dopisujesz pełnego szablonu Prześlij plik. Zapominasz również o wypełnianiu rubryki opis czy takich kategoriach jak rasa, jeśli dana grafika nie jest przypisana do kategorii danej osoby. Nie chcę żebyś rozumiał to jako czepianie się szczegółów, ale takie poprawki nadal wymagają poprawy.--Adakus 23:17, 19 sie 2012 (CEST)
Tak dla przykładu poprawiłem grafikę http://ossus.pl/biblioteka/Plik:Porucznik_tanbris.jpg , dodałem też kategorię wg. rasy i źródła. Warto też o tym pamiętać. --Adakus 23:32, 19 sie 2012 (CEST)

Grafiki

Hej, proszę, byś przykładał nieco więcej uwagi do przesyłania grafik. O części rzeczy pisano już wyżej, ale pozwolę sobie przypomnieć - każdy plik musi zawierać trzy rodzaje kategorii - według zawartości (czyli tego, co na obrazku), autora (chyba, że to ujęcie z filmu/serialu) i źródła. Ponadto, jeżeli dodajesz kategorie, które jeszcze nie istnieją, powinieneś je utworzyć, względnie kogoś o to poprosić - grafiki nie mogą "wisieć" z nieistniejącymi kategoriami. Ostatnia sprawa to źródła - nie zawsze jestem w stanie zweryfikować czy dana grafika to faktycznie ujęcie z filmu. To, że na ilustracji jest postać sportretowana przez aktora, nie oznacza, że pochodzi ona z danego epizodu - jeżeli jest to zdjęcie promocyjne, ujęcie z Databanku/Encyklopedii czy jakiejś karcianki, należy podać właśnie to źródło. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  17:20, 26 sie 2012 (CEST)

Fanart Thrawna

Hej, ta grafika, o której niedawno pisałeś, to faktycznie fanart. Kiedyś było to najwyraźniej bardziej akceptowane na Ossusie i w niektórych hasłach dotrwało do dziś, ale ogólnie akceptowane są tylko ilustracje oficjalne (z paroma zrozumiałymi wyjątkami, np. ten screen z Family Guya, który wstawiłeś do Gwardii Imperialnej - ale jeśli chodzi o zwykły fanowski rysunek, to nie ma sensu go umieszczać). Pozdrowienia, signstraznik.png Kasa Dyskusja  20:46, 21 wrz 2012 (CEST)

Re: Kwestia nazewnictwa

Dzięki za zmiany - ja nie jestem aż takim ekspertem od spraw Imperium, ale będę pamiętać. Gdyby w przyszłości pojawiły się jakieś materiały o nich z tego okresu, to poprawiaj śmiało :). signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  09:16, 27 wrz 2012 (CEST)

Grafiki Ghost Prison

Zauważyłem że tworzysz hasła odnośnie komiksu Darth Vader i Widmowe Więzienie, jednak nie dodajesz żadnych grafik do nich. Zamierzasz je dodać w przyszłości, czy mogę ja to zrobić, jeśli nie masz nic przeciwko.--Adakus 16:04, 2 paź 2012 (CEST)

Chciałbym też dodać jedną grafikę z tego komiksu do hasła Wilhuff Tarkin, które edytujesz, nie masz żadnych obiekcji co do tego.--Adakus 16:07, 2 paź 2012 (CEST)

Twoje edycje

Hej, gratuluję zapału do pracy. Ostatnio bardzo aktywnie działasz w bibliotece :) Jest jednak mała rzecz, która mnie niepokoi - część artykułów (np. Obława na Noctralis, Obława na Eriadu) wstawiasz w formie praktycznie jednego akapitu. Jest to mało efektowne. Poza tym pierwsze informacje, można powiedzieć: "definicja", powinna być wyraźnie oddzielona od reszty artykułu. Polecam stosowanie nagłówków (jak na pewno wiesz, przy użyciu powtórzonego znaku "="). Warto też dodawać cytaty - kolejna ciekawostka i walor estetyczny, co przyciąga gości naszej Biblioteki. Poza tym, dobrze by było, gdybyś dokładniej uzupełniał zawartość infoboxów (np. Obława na Noctralis). Dobrze wykonane infoboxy również zwracają uwagę czytelników. Warto tu zauważyć, że idealnie byłoby, gdyby, w miarę możliwości, w każdym Twoim artykule znajdował się infobox - ciekawie streszcza zawartość artykułu i pełni ważną funkcję estetyczną. Artykuły, o których wspomniałem, już dopracowałem, byłbym jednak bardzo zadowolony, gdybyś w swoich następnych artykułach zastosował się do moich wskazówek :-D Pozdrawiam i szczerze życzę powodzenia Bartosz Bednarek 18:51, 3 paź 2012 (CEST)

Re: Porwanie Evena Piella

Dzięki za radę. Zaraz się tym zajmę. Bartosz Bednarek 10:22, 7 paź 2012 (CEST)

Re: Skosef

Konkretny fragment nie mówi wprost że gość który doglądał eksplozji promu to był Skosef, ale jest cała masa argumentów za tą teorią. Po pierwsze kiedy(w retrospekcjach) na spotkaniu konspiratorów Trachta zwraca się do generała słowami: "ty zajmiesz się naszym drugim problemem"(w domyśle Palpatinem, bo problem pierwszy - Vader, był już poza planetą), następuję przeskok do chwili obecnej, gdzie widac stojącego imperialnego przed trójkom szturmowców, którzy chwlę potem wchodzą na prom i się wysadzają. Jeśli porównać pokazanego gostka z generałem, to można łatwo stwierdzić(po krztałcie nosa) że są bardzo podobni, a nawet identyczni. Po drugie: w dalszej części jest mowa o tym że Skosef został powiązany z wybuchem promu. Żeby jednak wysnuć takie wnioski, imperialni musieliby mieć pewien trop. Taki jak obecnosć genrała w pobliżu gdy doszło do wybuchu. Jeśli to nie był on, to imperialni nie mieliby podstaw aby go podejrzewać. Po trzecie: reakcja gostka chwilę po zamachu, wskazuje że dobre widział co ma nastąpić, a więc musiałbyć powiązany z konspiracja. Co by nie mówić o Tarkinie, to gdyby to był on, to by się nie zachowywał w ten sposób. Po czwarte: nigdzie nie jest powiedziane ze Tarkin zjawił się na Coruscant. Palpatine mówi że musi się z nim spotkać i skontrolować pracę. Odrywanie go od tak ważnego zadania, jakim jest konstrukcja gwiazdy śmierci, tylko po to aby osobiście przlecieć po imperatora jest nielogiczna i tylko niepotrzebnie zmarnowałaby jego czas, zwłaszcza że imperator i tak miał osobiście skontrolować postępy konstrukcyjne, więc prostrze byłoby spotkanie się już na stacji, albo w jej okolicach na którymś niszczycielu. Po piąte: w artykule na wookie o Skosefie, jako główny obrazek jest uzyty właśnie gość który doglądał eksplozję promu. Po szóste: dla mnie ten gośc nie wygląda tak jak Tarkin. Tak więc ja nie mam watpliwości że gośc przy zamachu bombowym to Skosef.Archiwista:Darth2 17:25, 2 listopada 2012 (CET)

Też miałem na początku problem żeby rozróżnić kto jest kto, przez ten styl rysowania. No ale nie ma co się przejmować, takie rzeczy się zdarzają. A jak ma się wątpliwości to lepiej wziąść i przedyskutować daną sytuacje.Archiwista:Darth2 19:05, 2 listopada 2012 (CET)

Centralne Oddziały Bezpieczeństwa

Chyba doszliśmy do konsensusu - zajrzysz tu? Ponieważ Ty zainicjowałeś zmianę nazwy, uważam, że powinieneś mieć możliwość ustalenia ostatecznej wersji. Chyba Straż Coruscant jest ok... ;) Bartosz Bednarek 19:51, 12 lis 2012 (CET)

Tarkin

Choć Tarkin jest polecanym, uwagi wniesione przez Adakusa są wciąż aktualne - postaraj się wstawiać bardziej zróżnicowane grafiki, ukazujące postaci w bardziej "dynamicznych" sytuacjach, w momencie, gdy wszystkie grafiki to same portrety i "popiersia", wygląda to nieco monotonnie. Taka uwaga na przyszłość, aczkolwiek w samym Tarkinie też można by podmienić/dodać kilka plików. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  20:07, 26 lis 2012 (CET)

W edycji

Hej. Nie wiem czy jeszcze zaglądasz na Ossusa, ale przypominam, że w tym momencie trzymasz w edycji kilka haseł jednocześnie, a niektóre z nich nie były edytowane od prawie roku. Biorąc pod uwagę rozmiar tych haseł i skalę edycji oraz Twoje dokonania na razie wstrzymuję się ze zdejmowaniem szablonów, jednak prędzej czy później będę zmuszony to zrobić - na chwilę obecną od wielu miesięcy "wiszą" nad dosyć popularnymi hasłami, sugerując, że coś się w nich dzieje. Byłbym wdzięczny za informację, czy nadal pracujesz nad tymi hasłami, czy może z czegoś zrezygnowałeś. W przypadku braku odpowiedzi w najbliższy czasie szablony zostaną zdjęte. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  15:13, 14 sie 2013 (CEST)

Re

Bardzo miło z Twojej strony, że to ze mną konsultujesz. Serdecznie Ci dziękuję. Cóż, jeżeli chodzi o artykuł o żołnierzach-klonach, to przecież na Ossusie taki mamy - nie wydaje mi się, żeby konieczne było robienie czegoś podobnego... Jeżeli zaś chodzi o artykuły o armii i flocie Republiki, to szczerze mówiąc nie myślałem o tym... Gdybyś Ty chciał się za to zabrać, to proszę bardzo. Jak nie, to może ja to wezmę, jednak mam kilka innych priorytetów (na razie więc nie mam w planach poruszać tych kwestii). Co zaś się tyczy haseł ds. Imperium, to zamierzam przy okazji edycji CC-1119 opisać kilka innych rzeczy z Czarnego Lorda, a także z serii komiksów Czystka. Gdybyś więc miał jakieś plany odnośnie tych źródeł, to dobrze by było omówić to bardziej szczegółowo... tak jak pisałeś, żebyśmy nie wchodzili sobie niepotrzebnie w drogę... Jeżeli natomiast odnośnie tych źródeł nie masz na razie żadnych planów, i tak byłbym wdzięczny za info, tak dla własnej pewności... Bartosz Bednarek (dyskusja) 22:48, 6 cze 2014 (UTC)

Popraw mnie, proszę, jeśli się mylę: masz już przygotowane rzeczy do edycji CC-1119 z Czarnego Lorda, tak? TCW oczywiście się zajmę, szczerze mówiąc planowałem dokończenia artykułu w całości, ale nie zamierzam niweczyć Twoich wysiłków... Musimy to dokładniej obgadać. Mój mail to bbdolar@wp.pl Bartosz Bednarek (dyskusja) 23:41, 6 cze 2014 (UTC)
Poprawka - TCW już wstawiłem ;) Tym bardziej trzeba omówić koordynację dalszych działań odnośnie tego hasła... Bartosz Bednarek (dyskusja) 23:43, 6 cze 2014 (UTC)
Wybacz, że Cię poganiam, ale wciąż czekam na kontakt mailowy... Bartosz Bednarek (dyskusja) 15:22, 9 cze 2014 (UTC)

WEdycji

Hej, niestety byłem zmuszony zdjąć z haseł o Mottim i Thrawnie dodane przez Ciebie szablony "WEdycji". Doceniam wkład i intencje, jednak trochę zbyt długo wiszą nad artykułami, postępów brak, a nie widzę sygnałów, by miało się to w najbliższym czasie zmienić. Twój nick zdobił hasło o Wielkim Admirale od prawie 4 lat, ostatnia edycja jest z zeszłego roku. W przypadku Mottiego skończyło się na dodaniu szablonu półtora roku temu. Oczywiście zawsze możesz wrócić do tych artkułów, ale przyznasz chyba, że na "WEdycji" to się już chyba nie kwalifikuje :) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  17:20, 29 maj 2015 (CEST)

Przypisy

Hej, mam drobną prośbę odnośnie Valoruma i innych haseł, którymi będziesz się zajmował. Staramy się ostatnio położyć nieco większy nacisk na podawanie źródeł w artykułach, między innymi przez przypisy. Dlatego dobrze by było, by na końcu każdego akapitu znalazł się przypis ze źródłem, z jakiego pochodzą informacje. Oczywiście jeśli w akapicie są informacje z różnych pozycji, to wtedy trzeba je stosować trochę gęściej. Pomaga to czytelnikom zorientować się co skąd pochodzi, a edytującym ułatwia zorientowanie się w haśle i wprowadzanie modyfikacji czy poprawek.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:19, 23 sty 2016 (CET)

A, coś źle spojrzałem, zdawało mi się, że dopisałeś parę nowych akapitów, gdzie nie było przypisów, a po prostu pozmieniałeś kolejność i ułożenie. Prośba o przypisy jest raczej ogólna, ale skoro dodajesz, to nie ma sprawy :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  00:11, 24 sty 2016 (CET)

Valorum

Hello Piett, I was the user who edited Finis Valorum reflecting the TCW retcon screwing up the story of his death. You don't seem to understand that The Official Star Wars Fact File Part 60, a Legends source (well I don't even know, as it's got exclusive info from both continuities), confirms that whole Lost One episode as happening in 20 BBY, a year after that Republic Dead Ends comic with him dying. This isn't the revisionist crap you dismiss it for at all. And even before Fact File 60's release, it seems you perhaps didn't read the additional evidence I mentioned on his talk page, so I'll repost here: "The Official Star Wars Fact File Part 46 (20 BBY 61–64, Crisis on Scipio) dates "Crisis at the Heart" to 20 BBY, while The New Essential Chronology dates Star Wars: Episode III Revenge of the Sith to 19 BBY. Since Star Wars: The Clone Wars Chronological Episode Order on StarWars.com places "The Lost One" sometime after "Crisis at the Heart" but before Revenge of the Sith, it can be concluded that "The Lost One" takes place in circa 20 BBY." We can't just say that TCW episode happened chronologically before, since there's too much evidence to the contrary. Hanzo (dyskusja) 01:01, 31 sty 2016 (CET)

Witam, dziękuję za interesujący post, niestety z racji tego że to polskojęzyczna strona, dlatego nie każdy rozumie słowa w językach obcych, w tym moja osoba która niestety najwidoczniej nie wie o co chodzi. Piett (dyskusja) 13:41, 31 sty 2016 (CET)
I myself only understand this site through Chrome's automated translate feature. On Wookieepedia, I see which articles are quality articles on other sites, and check those sites because sometimes it seems quality articles there aren't always complete, or, in cases like this, reflecting TCW's chaotic continuity messes. FYI, while Jedipedia doesn't have the issue with Valorum resolved on the Legends page, they did fix the FA Anzat page accordingly, after I left a message reflecting what was wrong. I've once more edited the Valorum article to reflect the TCW messup, this time sourcing the 20 BBY Lost One date among other things. Feel free to further edit the article for grammar or other reasons. Hanzo (dyskusja) 19:33, 31 sty 2016 (CET)
1) The Official Star Wars Fact File Part 46 - Data wydania: 19 listopada 2014 2) The Official Star Wars Fact File Part 60 - 25 luty 2015. Oba te pisemka jako wydane po kwietniu 2014 są całkowicie bezwartościowe nawet w świecie Szalonego Kapelusznika Filoniego i jego bajki dla małych dzieci. Z góry dziękuję za nie zawracanie ponownie głowy innym użytkownikom Ossusa groźbami o tym co wolno im robić na stronie. Jest to ważne tym bardziej skoro poprzez sugerowanie się jakąś gazetką z jesieni 2014 pokazujesz że nie masz pojęcia o czym piszesz :) Piett (dyskusja) 18:32, 1 lut 2016 (CET)
Z całym szacunkiem, ale proszę o trochę więcej kultury. Jak mówiłem, nie znam źródeł, więc nie wiem kto ma rację, ale Twoje podejście trochę mi się nie podoba. Hanzo przedstawia konkretne materiały i argumenty i nawet jeśli faktycznie ze względu na datę wydania dotyczą tylko nowego kanonu, nie jest to powodem do takiego tonu i obrażania innych. Doceniam Twój wkład, ale Twój stosunek do kanonu czy Legend nie powinien mieć wpływu na styl rozmowy z innymi użytkownikami. Prywatne widzi mi się nie jest też żadnym wyznacznikiem tego, czy coś uznajemy za wiążące czy nie. Skoro gazetka podaje czas akcji odcinka, to trudno przyjąć, że w jednym uniwersum jest ona inna niż w drugim. Z tego co się orientuję, ostatnie odcinki TCW faktycznie były osadzone około 20 BBY (najlepiej dopytać Shaak Ti, bo ona siedzi w tym mocniej). Proszę o merytoryczną dyskusję, bo inaczej hasło zostanie zwyczajnie zablokowane ze względu na wojny edycyjne do czasu wyjaśnienia sprawy. Jeśli chodzi o moje zdanie: optymalne byłoby pogodzenie informacji z obu źródeł, a więc przyjęcie, że Valorum przeżył wydarzenia w komiksie i pojawił się później w TCW. Przypominam, że to nie pierwsza sytuacja tego typu. Ze względu na TCW z porządku Legend wyleciała częściowo Obsesja czy fragmenty Labiryntu zła i Nocy Coruscant. Jakkolwiek by się to nam nie podobało, seriale miały pierwszeństwo przed komiksami jeszcze na długo przed Disneyem, także nie widzę powodu robić jakiegoś precedensu w tym wypadku. W haśle o Grievousie pewne wydarzenia z Obsesji są po prostu przeniesione do osobnej sekcji i świat się nie zawalił.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:37, 1 lut 2016 (CET)
1. Ale udział Grieovusa w bitwę o Boz Pitę nie gryzie się z tym, ponieważ Grievous dalej ginie w Zemście Sithów, natomiast zupełnie nieistotne spotaknie Yody z Valorumem rujnuje śledztwo Valoruma i jego śmierć z ręki siepaczy Palpatine'a. Wątek Valoruma z The Clone Wars nigdy więcej nie będzie kontynuowany więc nie pokażą jego śmierci w serialu, a nawet gdyby to owa śmierć nie bedzie częścią Expanded Universe ponieważ dalej byłaby to śmierć ukazana w sezonie wymyślonym po kwietniu 2014. Nie widzę potrzeby robienia niepotrzebnego bałaganu w sytuacji kiedy akcja odcinka który będąc odcinkiem z początku 2014 praktycznie należy już do Kanonu Disneya z racji zawiązania spisku w tej sprawie. Zdenerwowałem się ponieważ był spokój z poprawieniem hasła dopóki ktoś nie działający nawet na Ossusie nie wparował tu by wprowadzić jeszcze większy chaos który był już opanowany. Piett (dyskusja) 23:28, 1 lut 2016 (CET)

W edycji

Hej, czy wciąż pracujesz nad hasłami, które oznaczyłeś jako "w edycji"? Ostatnią edycję na Ossusie wykonałeś już prawie dwa miesiące temu, więc chce się po prostu upewnić czy o tym pamiętasz/masz to w planach. Nie chciałbym, żeby te szablony wisiały w hasłach miesiącami, zwłaszcza, że poprzednim razem Thrawn był w edycji przez kilka lat. Zdaję sobie sprawę, że pewnie chcesz nad tymi hasłami pracować równolegle i są to bardzo duże projekty, ale wolę wiedzieć na czym stoimy, żeby szablony nie wisiały na próżno. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  21:25, 25 mar 2016 (CET)

Tarkin

Hej! Przypominam, że prawie miesiąc temu wziąłeś w edycję Tarkina, a do tej pory nic nowego w artykule się nie pojawiło. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  02:31, 7 sie 2017 (CEST)

Przypominam ponownie. Hasło w szablonie jest już ponad miesiąc. Pzdr.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  21:06, 20 sie 2017 (CEST)

Mara Jade

Witaj! Za dwa dni minie dwa miesiące odkąd ostatni raz edytowałeś hasło Mara Jade. Daj znać czy wciąż nad nim pracujesz albo czy trzeba ściągnąć szablon WEdycji. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:08, 24 lis 2017 (CET)

Mara Jade

Hej! Czy będziesz jeszcze edytował Mare Jadę? Ostatnia edycja z Twojej strony pojawiła się we wrześniu, a do tej pory nie dałeś znaku co planujesz dalej. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  16:27, 26 lut 2018 (CET)

Przekierowania

Każdy może tworzyć przekierowania wystarczy wpisać #[[Nazwa strony do której ma być przekierowanie]] i tyle. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  22:27, 25 lut 2020 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!