Dyskusja Archiwisty:Melethron

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.


Witaj Melethron!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Mario!

2009

Selonianie

Widzisz napis "NIE WSTAWIAJ NIELEGALNYCH MATERIAŁÓW" pod oknem edycji? Nielegalne materiały to także tłumaczenie tekstu ze StarWars.com. Przypominam że hasła piszemy sami, nie wklejamy tutaj fragmentów książek, komiksów, opisów z przewodników, tekstów z oficjalnych (StarWars.com) ani nieoficjalnych (Wookieepedia) stron itd., ponieważ są chronione prawami autorskimi. Artykuł Selonianie, choć wygląda fajnie, nie może pozostać w takiej formie, tekst należy trochę przerobić. Więc może dorzuć jeszcze co nieco z trylogii koreliańskiej? W każdym razie - przerób trochę jak masz czas. Masz pytania - pytaj. signstraznik.png Sky Dyskusja  19:19, 5 gru 2009 (CET)

Owszem, można korzystać - ale "korzystać" to nie to samo co tłumaczyć słowo w słowo. Zwyczajnie najpierw czytasz wpis w Databanku, a potem na jego podstawie piszesz hasło. Trochę innymi słowami niż w oryginale, po swojemu. Nic trudnego ;) signstraznik.png Sky Dyskusja  19:46, 5 gru 2009 (CET)

Nowe hasła

Hej. Jeśli mogę zasugerować kilka rzeczy:

 • Każde hasło powinno posiadać tzw. interwiki - najlepiej w obie strony.
 • Sortowanie w kategoriach - jeśli postać posiada zarówno imię jak i nazwisko, to robimy to przykładowo tak: Ves Volette‎ - [[Kategoria:Caamasjanie|Volette, Ves]]. Wtedy nasze hasło będzie łatwiej wyszukać w kategorii (bo szuka się po nazwisku a nie po imieniu), choć akurat kat. Caamasjanie to zły przykład, bo jest dopiero jedna postać, ale wiesz o co chodzi :)
 • Jeśli chodzi o kod wiki - pomiędzy końcem infoboxu a początkiem hasła (wstępem) nie trzeba wstawiać żadnych pustych enterów, przeciwnie. Tak się przyjęło ze względów estetycznych.

A tak poza tym to gr8 job - miło witać kolejnego aktywnego Archiwistę w naszym gronie :) Życzę wielu równie ciekawych haseł co teraz i pozdrawiam :) signstraznik.png Sky Dyskusja  06:58, 9 gru 2009 (CET)

Planety

Zauważyłem twoje pytanie do Sky'a i w mojej opini Kategorii:Planety nie należy kasować. Pomogę Ci przy okazji w dopisywaniu tych kategorii. Pozdrawiam Windy 14:49, 9 gru 2009 (CET)

Nie. Hasło musi zawierać tylko kategorię podrzędną. Czyli jeśli mamy do wyboru "Planety" i "Planety Zewnętrznych Rubieży", to dajemy tylko drugą. Inny przykład - dla Anakina Skywalkera będzie to kategoria "Jedi ery upadku Republiki" (bardziej szczegółowa) a nie "Jedi". To wszystko jest napisane w zaleceniach edycyjnych więc nie wiem czemu zaczęliście masowe edycje przed upewnieniem się co i jak, teraz trzeba będzie edytować te hasła znowu. signstraznik.png Sky Dyskusja  16:20, 9 gru 2009 (CET)
Dzięki za interwencję - dobra robota. A teraz z innej beczki - jak przesyłasz grafikę, to koniecznie musi mieć ona kategorię, podobnie jak hasło. Wszystko jest jakby co dokładnie objaśnione na stronie szablonu (zajrzyj). Miłej pracy :) signstraznik.png Sky Dyskusja  21:21, 14 gru 2009 (CET)

Drobna prośba

Hej, mam drobną prośbę. Po wstawieniu na początku hasła infoboksu, pisz lead od razu w kolejnej linijce, gdyż w tym wypadku linijka odstępu może i sprawia, że okno edycji jest czytelniejsze, jednakże cały tekst poza infoboksem, jest tak jakby osunięty o tą 1 linijkę w dół. Po prostu zostawiając tą dodatkową linijkę otrzymuje się taki sam efekt, jak w haśle bez infoboksu poprzez odstęp w pierwszym wierszu okna edycji. Nie żeby był to jakiś duży błąd, ale wygląda to trochę niezbyt estetycznie ;] Pozdrawiam --signjedi.png Mario Dyskusja  18:35, 15 gru 2009 (CET)

Nominacje na artykuły polecane

Pamiętaj, że każdy archiwista może oddać tylko jeden głos "za", oraz jeden głos "przeciw" ;). Musisz się zdecydować, na który z pośród nominowanych artykułów zagłosujesz :). Pozdrawiam :). signstraznik.png Carth Dyskusja  15:50, 27 gru 2009 (CET)

Władca...

Hej. Śmiało edytuj, ja niestety nie mam czasu na dokończenie akurat tego artykułu. Pzdr signstraznik.png Sky Dyskusja  11:43, 30 gru 2009 (CET)

Streszczenia TCW

Nie oznaczaj każdej przymiarki do streszczenia szablonem (WEdycji) jeżeli kilka godzin później wrzucasz to streszczneie. Nikt się tym nie zajmuje więc masz wolną rękę. Pozdrawiam Windy 17:43, 31 gru 2009 (CET)

2010

Clone Wars

Dobra robota ze stworzeniem stron dla wszystkich odcinków, ale mam uwagę na przyszłość: Jeśli tworzysz interwiki do innych wiki (najczęściej angielskiej) to w nich również dodawaj interwiki do polskiej wersji. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej rozbudowie Ossusa Darth Novak 20:48, 7 sty 2010 (CET)

Nie chodziło mi o to, że nie dodałeś interwiki do hiszpańskiej wersji, tylko że na Wookiepedii nie dałeś interwiki do polskiego hasła. Interwiki właśnie na tym polega, żeby swobodnie dało się zmienić język hasła - w obie strony. Darth Novak 11:48, 20 sty 2010 (CET)

No to gra gitara. Jeszcze raz wyrazy szacunku za całą pracę, którą wkładasz w rozwój Ossusa. :) Darth Novak 12:04, 20 sty 2010 (CET)

Mroczne Gniazdo

O stary, po prostu brak słów :O Mega streszczenie! I respect za wcześniejsze edycje (uzupełnienie Clone Wars do końca)! Nie pamiętam żeby ktoś tak stosunkowo nowy jak Ty rozkręcił się tak szybko i poznał wszelkie zasady edycyjne (nawet linkowanie w galeriach, wow)... Pozdrawiam serdecznie i oby tak dalej :) signstraznik.png Sky Dyskusja  11:58, 10 sty 2010 (CET)

Portal TCW

Jak zauważyłem zająłeś się hasłami do portalu wymienionego w tytule zagadnienia. Chciałbym Ci w tym pomóc, ponieważ sam również pracuje nad TCW. We dwójkę powinniśmy dać radę. Jakby co to pisz na gadu-gadu (przeważnie jestem niewidoczny). --Dofine 20:39, 15 sty 2010 (CET)

Komiksy TCW a Anakin Skywalker.

Cześć :). Wykonujesz doprawdy wspaniałą robotę z tymi komiksami TCW :). Ale ja nie o tym ;). Jak zapewne wiesz, na Ossusie istnieje tak zwany Projekt: Anakin Skywalker. Dzięki niemu, jako że biografia Anakina jest niezwykle rozległa, wielu archiwistów może ją edytować, dodając informacje z określonych źródeł (więcej znajdziesz w tym miejscu.) Z racji tego, miałbym dla Ciebie pewną propozycję/prośbę :). Skoro już zajmujesz się opisywaniem internetowych komiksów TCW, może zastanowiłbyś się nad uzupełnianiem historii Skywalkera o informacje tamże zawarte? ;). Wszyscy byśmy na tym skorzystali :). Pozdrawiam :) signstraznik.png Carth Dyskusja  23:05, 17 sty 2010 (CET)

Przypisy

Cześć. Zauważyłem w wielu twoich artykułach mnóstwo przypisów. Czasami jest ich kilka razy więcej niż być powinno, a czasami tak jak w artykule Bitwa o księżyc Rishi w ogóle ich nie potrzeba, bo pochodzą z jednego źródła. W artykułach, które zbudowliśmy na bazie jednego źródła na przykład na podstawie jednego odcinka TCW to nie stawiamy przypisów, bo od razu wiadomo skąd są informacje. Poza tym ja również zajmuje się od ... wczoraj bitwami z TCW. Może nawiązalibyśmy współpracę w tej dziedzinie. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy. Windy 13:23, 24 sty 2010 (CET)

Tu akurat Windy ma rację. Jeśli hasło jest jednoźródłowe to nie ma sensu robić przypisów, bo i tak nic nie wnoszą do hasła. signstraznik.png DantE Dyskusja  13:55, 24 sty 2010 (CET)
Proszę nie traktować tego co piszę jak jakieś rozkazy. Przypisy stosuje się aby wskazać źródło cytatu, tekstu lub jako komentarz lub wyjaśnienie jakiegoś fragmentu. W przypadku gdy hasło powstało wyłącznie na podstawie jednego źródła stosowanie ich traci sens. Nie warto też ich tworzyć na przyszłość bo nie wiadomo czy powstaną jeszcze jakieś dodatkowe źródła na dany temat. signstraznik.png DantE Dyskusja  16:55, 24 sty 2010 (CET)

No wspomogę cię w TCW. Więc tak prawie w każdym odcinku jest nowa bitwa. Może weźmiemy artykuły o tych bitwach na spółę. Każdy z nas, by brał co drugi odcinek pod lupę. À propos bitew i jak ewentualnie byśmy się rozdzielili to napisz do mnie na maila Windy 13:32, 24 sty 2010 (CET)

Z bitew wezmę tak :Pojedynek na Tranquility, Bitwa o Vassek, Bitwę o Orto Plutonię, Pierwszą bitwę o Felucię, Drugą bitwę o Geonosis i Pierwszą bitwę o Saleucami. Pozdro Windy 19:25, 24 sty 2010 (CET)

Kategorie

Melethron, wstrzymaj się z tym dodawaniem kategorii, bo źle postępujesz ;). Pozwól, że odeślę Cię do strony zawierającej zalecenia edycyjne, odnośnie kategoryzacji.

Wszystko masz opisane w tym miejscu. ;) Pozdrawiam signstraznik.png Carth Dyskusja  15:49, 25 sty 2010 (CET)

Nazwy plików

Hej hej hej. Jeśli chodzi o grafiki, to w ich nazwie nie mogą występować polskie litery. Co prawda taka grafika załaduje się na Ossusa i teoretycznie będzie śmigała, ale w przeszłości mieliśmy małe problemy z serwerem i podczas wgrywania na nowo zawartości Ossusa na serwer grafiki z polskimi znakami się nie ładowały. Aby uniknąć podobnych problemów w przyszłości (a być mogą, bo za jakiś czas przeprowadzamy się na serwer dedykowany) zdecydowaliśmy, by nie umieszczać polskich znaków w nazwach grafik. W wolnej chwili przejrzyj proszę listę swoich edycji i zobacz które grafiki przesłałeś z polskimi znakami, a następnie prześlij je jeszcze raz, tylko już bez ogonków. Te z polskimi znakami oznacz szablonem SDU, ja to potem usunę. Chyba że dzisiaj już nie zdążysz, to ja to zrobię jakoś wczesną nocą, gdy serwer będzie odciążony, bo teraz się nie da pracować. Dzięki z góry i pozdrawiam! signstraznik.png Sky Dyskusja  22:10, 28 sty 2010 (CET)

Budynki na Coruscant

Wcale nie napisałem haseł jak Stadion Orvum na bazie Wookiee. To, że są bardzo podobne mogę wytłumaczyć. Zarówno ja, jak i ktoś na Wookiee uwzględnił te same fakty co do budowli. Zobacz sobie na strony 141 i 142 w Aleji cieni i zobaczysz, że to samo byś napisał. Pozdrawiam Windy 13:46, 30 sty 2010 (CET)

Re:Biografie

To, że nie napisałem w czasie przeszłym, to dlatego, że pisałem streszczenie, a tam jest w czasie teraźniejszym. Poza tym angielski znam nieźle, a spieszyłem się więc nie zdąrzyłem napisać obszerniejszego. Pozdrawiam Windy 13:15, 17 lut 2010 (CET)

Re:Literówki

Tak wiem, że robię czasami błędy ortograficzne, no ale każdemu się zdarza. Mam nadzieję to w najbliższym czasie poprawić. A co do komiksu o Grievousie to proszę popraw je bo nie wiem co z tym zrobić. Staram się jak mogę, a dlatego, że nie jestem nieomylny to zdarzają się błędy. Z góry dziękuję Windy 16:46, 12 mar 2010 (CET)

Konflikt edycji

Przed chwilą nastąpił konflikt edycji w artykule 2011. --Cc7567 15:41, 5 sie 2010 (CEST)

Polecane artykuły

Dawnoooo mnie nie było na Ossusie i zapomniałem o tym,że mam jeden głos za :D, dzięki za przypomnienie.--Sidious 14:19, 26 sie 2010 (CEST)

Narodziny Gwiazdy Śmierci - pytanie

Mam pytanie - skąd wniosek, że akcja komiksu Narodziny Gwiazdy Śmierci dzieje się na Coruscant? Ja czytając nie znalazłem o tym żadnej wzmianki, więc nie wstawiałem informacji dotyczącej miejsca akcji. Nie byłem pewien czy to nie przypadkiem Byss. Pozdrawiam --Anzelm12 22:51, 30 sie 2010 (CEST)

Jeszcze chciałem zapytać po co zmiana linków przecież samo "Darth Vader" też kieruje do hasła "Anakin Skywalker". I dlaczego "Palpatine" zamiast "Imperator Palpatine"? Pozdr --Anzelm12 22:53, 30 sie 2010 (CEST)

STÓJ

NIE KASUJ GRAFIK!!!! --signstraznik.png Sky Dyskusja  11:32, 30 gru 2010 (CET)

2011

Re: Infoboxy

Dzięki za radę. Prawdę powiedziawszy nawet nie zdawałem sobie sprawy, że infoboxy muszą koniecznie tak wyglądać. Postaram się to zapamiętać (tylko wybacz tę pomyłkę w haśle Mustafarianie - zauważyłem nową wiadomość dopiero po tym jak zapisałem zmiany) -- JohnnyTano 15:43, 4 sty 2011 (CET)

Witam

Witam i dziękuję za powitanie. Na razie się rozglądam. Pozdrawiam Electron   15:39, 5 sty 2011 (CET)

Wielkie litery w linkach

Hej, czy naprawdę ma znaczenie, czy hasło podlinkuje się tak: [[hasło|hasła]], czy tak: [[Hasło|hasła]]? Sądziłem, że to bez różnicy, a w niektórych przypadkach (np. [[hasło]]wy) mała litera jest w sumie wskazana. signjedi.png Kasa Dyskusja  00:15, 6 sty 2011 (CET)

HoloNet News

Cześć. Niedługo zacznę się zajmować konkretnymi wydaniami HoloNet News i mam jedno pytanie. Czy do artykułów dodawać tłumaczenia tekstów z "hologazety", czy streszczenia tych tekstów? Pozdrawiam Windy 12:21, 7 sty 2011 (CET)

Darman

Mógłbyś może sprawdzić czy dobrze napisałem biografie Darmana, po raz pierwszy piszę tego typu artykuł i chciałbym się ciebie poradzić --Arturros 15:08, 12 sty 2011 (CET)

Re:Jakiś problem

Sorry, nie wiedziałem. Myślałem, że jeżeli to moja dyskusja, to mogę ją usunąć, bo to jest jakby prywatna wiadomość. Nie zdawałem sobie sprawy, że to Ty anulowałeś moją edycje. Jeszcze raz przepraszam.--Akak7 21:01, 15 sty 2011 (CET)

Dwa pytanka

Cześć! Wczoraj zająłeś się poprawą napisanego przeze mnie hasła Feral. Przejrzałem wprowadzone przez Ciebie zmiany i rozumiem gdzie popełniałem błędy poza jedną sytuacją - rasą w infoboxie. Może to drobiazg ale wolę wiedzieć na przyszłość czy koniczne jest pisać [[Zabrakowie|Zabrak]] zamiast [[Zabrak]]? W obu przypadkach przekierowanie działa.

I jeszcze jedno w sprawie hasła ścigacz: czy jest jakiś sposób aby usunąć spis treści? To dość krótkie hasło i według mnie spis wygląda nieciekawie.

Pozdrawiam JohnnyTano 11:11, 18 sty 2011 (CET)

Dzięki za szybką odpowiedź. Jesteś świetny! JohnnyTano 17:18, 20 sty 2011 (CET)

Prośba o usunięcie

Hej, mógłbyś usunąć tę stronę?: http://www.ossus.pl/index.php?title=Dyskusja:X-wing_Recon&redirect=no

W wyniku przeniesienia strony X-wing Recon pod T-65R X-wing i utworzenia disambiga pod starą nazwą powstało niepotrzebne (błędne) przekierowanie. Byłbym wdzięczny za interwencję. signjedi.png Kasa Dyskusja  14:54, 24 sty 2011 (CET)

Tym razem mam taką samą prośbę, tyle że odnośnie VSD, z oczywistych powodów ;) signjedi.png Kasa Dyskusja  17:41, 11 lut 2011 (CET)

Cytaty

Sądziłem, że powinno się podawać w przypisie do cytatu nazwisko tłumacza? O ile oczywiście źródło zostało przetłumaczone. Kieruję się tym: http://www.ossus.pl/biblioteka/Biblioteka_Ossus:Zasady_dodawania_cytat%C3%B3w signjedi.png Kasa Dyskusja  17:15, 29 sty 2011 (CET)

Re:Głosowanie

Ach, dzięki za informację :). signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  11:01, 1 lut 2011 (CET)

Dzięki jeszcze raz, to popoprawiam te czasy :). signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  09:50, 3 lut 2011 (CET)

Re:Wycofanie edycji

Witam. Tym: Uwaga: Numery, których nazwy pogrubiono, nie zostały jeszcze wydane. Pozdro --Jaro 23:34, 3 lut 2011 (CET)

Prośba o usunięcie kategorii

W związku z uzupełnianiem linków do interwiki natrafiłam na dwie takie same kategorie, to jest Kategoria:Chadra-Fanie i Kategoria:Chadra-Fanowie. Mógłbyś usunąć tą pierwszą (bo wydaje mi się, że forma "Chadra-Fanowie" jest poprawniejsza)? Z góry dzięki :) signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  11:39, 5 lut 2011 (CET)

Przepraszam, że Cię męczę, ale znalazłam jeszcze to:
Kategoria:Nimbanelanie i Kategoria:Nimbanelowie (moim zdaniem drugie lepsze)
Kategoria:Pantoranie i Kategoria:Pantorianie (zdecydowanie lepsze jest pierwsze).

Dzięki :D. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  09:03, 9 lut 2011 (CET)

Źródła

Ostatnio w artykule Gilad Pellaeon dodałem źródła i chciałem się dowiedzieć czy to wystarczy do ściągnięcia szablonu z brakiem źródeł.--Archiwista:Skywalker96

Re:Gilad Pellaeon

Dzięki za odpowiedź, zrozumiałem. Sorry, że zapomniałem się podpisać ostatnim razem, ale strasznie się spieszyłem, więc następnym razem nie zapomnę.--Archiwista:Skywalker96

Re: Aurra Sing

Ciesze się, że jesteś zadowolony, ale będzie lepiej jeśli najpierw ocenisz co zdołam wyskrobać, a potem mi podziękujesz :) Co do szablonu to rozważałem jego umieszczenie, ale po pierwsze - zapomniałem, a po drugie - swoje artykuły zawsze piszę przez kilka dni w notatniku i wstawiam je dopiero kiedy uznam za gotowe, zatem konflikt edycji mi nie straszny. Życz mi aby nie opuściła mnie wena twórcza :D -- JohnnyTano 18:20, 7 lut 2011 (CET)

Nuru Kungurama

Czemuż moje edycje wycofano? Bazuję na trzecim tomie Tajnych misji. Mam jakoś uwiarygodnić edycję? Jeśli tak, to proszę o sygnał, w jaki sposób! --Archiwista:Gadd

Informacja była faktycznie powtórzona i od razu poprawiłem to. Książkę posiadam, mogę podesłać zdjęcie, jeśli zachodzi taka potrzeba. --Archiwista:Gadd

W porządku, poczekam z edycją na premierę książki :-). Powinna byc 17 lutego, a nie marca... --Archiwista: Gadd

Odpowiedż na zadane pytanie

Według mnie ta grafika przedstawia walkę na Yibikkororze, ponieważ Micah Giiett i K'Kruhk nawet nie byli na Yitheet. Sam zresztą ma Jedi Council: Acts of War 2, gdzie ta grafika jest przedstawiona w bitwie o Yibikkoror. --Pozdrawiam Kazdanpartus 21:29 18 lutego 2011 (CET)

Bastion

Hej! Od piątku nie mogę wejść na Bastion. Wydaje mi się, że nie ma żadnej awarii bo nic nikt nie pisze. Nie wiem z kim się skontaktować w tej sprawie, może ty wiesz? Pozdrawiam--Skywalker96 15:43, 22 lut 2011 (CET)

Streszczenie fabuły

Właśnie zajmuję się powieścią Zjawa z Tatooine. W artykule chciałbym zamieścić streszczenie fabuły. Przyglądnąłem się artykułowi Dziedzictwo Mocy I: Zdrada. Nie wiesz może, czy zamieszczone tam streszczenie fabuły jest dowolnym tłumaczeniem tego na Wookiepedii? Pytam bo zastanawiałem się czy ja też mógłbym przetłumaczyć to z Wookie i dać do Zjawy.--Skywalker96 17:09, 25 kwi 2011 (CEST)

Witam

Na początku chciałby się przywitać. Jestem na Ossusie od niedawna. Jednak mam informację: w artykule o żołnierzach-klonach trza wstawić szablon o potrzebie uzupełnienia źródeł.--Merklon 21:27, 25 kwi 2011

Cienie Jedi

Witaj !

Pisząc ten artykuł opierałem się na artykule z [http://pl.fanonustarwars.wikia.com/wiki/Cienie_Jedi

2013

współpraca z jedi wiki

Prowadzę wikie o SW na silniku Wiki. Dało by się załatwić jakąś reklame? LordTrion 16:38, 14 sty 2013 (CEST)

2016

Pierwszy databank

Czoem. Taka mała sprawa. Jak robisz linki w przypisach do starego Databanku korzystać z Szablon:DB zamiast Szablon:SWC. Pozdr --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:39, 14 mar 2016 (CET)

Statystyki

Ze względu na liczbę haseł na Ossusie, przestaliśmy eksponować w statystykach każde setne hasło. Obecnie myślę, że jest sens uwzględniać każdy tysiąc. signstraznik.png DantE Dyskusja  17:52, 23 mar 2016 (CET)


Myśliwce typu Vulture

Mam problem z umieszczeniem pod nazwą droidy-sempy artykuł o Myśliwce typu Vulture w artykule o Luicie. WKLpl (dyskusja) 11:40, 25 mar 2016 (CET)

Streszczenia

Drobna sugestia: nie tak dawno temu przesłałeś całkiem sporo grafik z Agent of the Empire, myślę, że warto byłoby wykorzystać je w streszczeniach poszczególnych numerów, żeby nieco uatrakcyjnić ściany tekstu :) A przy okazji - czemu usuwasz oryginalne tytuły ze wstępniaków? Niby są w infoboksach, ale IMO tak można nieco szybciej zorientować się jak komiks nazywał się w oryginale.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:37, 29 mar 2016 (CEST)

Komiksy i sekcja źródła

Czoem. Piszę, bo widzę że już W kolejnym haśle przerabiasz źródła. Utarło mi się że, jeśli dana rzecz występuje w więcej niż jednym zeszycie, to daje tam tylko całą serię, a odpowiednie zeszyty są w przepisach. Pozwala to moim zdaniem uniknąć zbędnego rozrostu tej listy np.w przypadku jak ktoś występuje w kilku seriach. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  09:38, 10 kwi 2016 (CEST)

Aktualizacja

Mógłbyś zaktualizować stronę Szablon:Grafika? Chodzi mi sekcje źródło (linki zamienić na szablony). Pozdr. Lord Kenobi 21:04, 2 maj 2016 (CEST)

Rasa

Rozumiem, że taka informacja jest ważna ale w starych artykułach tego nie ma, dopiero tak od Przebudzenia Mocy stosuje się taki zapis. Pasowałoby to sformułować inaczej, bo głupio to brzmi. — Revais dyskusja 21:31, 2 maj 2016 (CEST)

Nie chcę się wpieprzać, ale taka informacja znajduje się w tabelce. Jeśli koniecznie taka informacja musi być podana, to może coś w stylu Wywodził/a się z rasy Ludzi. Był/a pilotem/ką rebelii itd. :D Wydaje mi się że lepiej to brzmi. Co do porównywaniu starych artykułów do nowych: fakt należy je uzupełnić o nowe informacje, ale np. Artykuł o Anakinie, Luke'u - w nich nie pisze że jeden czy drugi był człowiekiem :D Powtarzam że nie chcę się wpieprzać, to tylko luźna sugestia. :D — Revais dyskusja 21:50, 2 maj 2016 (CEST)
Ha Ha... Nie ma mi się podobać, tylko chodzi o to żeby było bardziej przejrzyste dla czytelników :D. Wydaje mi się że tak jest lepiej, jeśli mogę to pozmieniam w podobny sposób inne artykuły. W każdym razie dzięki :D — Revais dyskusja 22:01, 2 maj 2016 (CEST)

Senat - odpowiedź

Spójrz na artykuł o kanonicznym Senacie. Są tam zawarte informacje z Republiki, Imperium i Nowej Republiki. Więc nie ma potrzeby wstawiać czerwonych linków. Pozdro, Power of the Light Side (dyskusja) 13:53, 13 maj 2016 (CEST)

Tak się tylko wtrącę. Akurat hasło legendarne nie łączy już wszystkich w jeden. Przynajmniej jeśli chodzi o sekcje historia, jest tam tylko informacja, że senat po powstaniu imperium zrobił się imperialny, a jak powróciła nowa republika to zrobił się senat NR. Również uważam, ze z hasłem "kanonicznym" trzeba podobnie.--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:11, 13 maj 2016 (CEST)

Star Wars Insider

Cześć! Przeczytałem twoją wiadomość. Po pieewsze sorry, że dołożyłem ci pracy. 😊 Widziałem twoje poprawki i będę starał się je zastosować przy tworzeniu następnych artykułów. Co do tego ostatniego (chyba 44) to faktycznie coś mi się pomieszalo... Jezcze raz dzięki za pomoc. :) Pozdrowienia — Revais dyskusja 08:36, 14 maj 2016 (CEST)

Tłumaczenia

Roger, roger. Następnym razem będę pamiętał. Czyli w A-wingu z "interceptor" zrobili po prostu "myśliwiec". No to trzeba poprzenosić strony. O Y-wingu, X-wingu, TIE, czy innych maszynach nic nie ma? Chyba najlepiej z tłumaczeniami póki co będzie się opierać na kompendium, bo żaden inny kanoniczny przewodnik po polsku nie zawiera pełnych określeń.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:50, 10 cze 2016 (CEST)

Czoem. Znowu cię pomęczę. Sprawdziłbyś jaki zapis występuje w Kompendium jeśli chodzi o gwiezdne niszczyciele? Chodzi o duże/małe litery w nazwach poszczególnych typów i ogólnie samego niszczyciela. Przede wszystkim by mnie obchodził ten, bo hasło istnieje. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:15, 15 sie 2016 (CEST)

Wydania VHS, DVD i BluRay

Hey! Jak wiesz zabrałem się za tworzenie artykułów o wydaniach filmów na VHS, DVD i BluRay, jest tylko problem z nazewnictwem. O ile w przypadku Trylogii Prequeli jest spoko - jedno wydanie na VHS, jedno na DVD (Jedno wydanie i dwie/trzy reedycje) i dwa na BluRay, w tym jedno w Steelbooku, to w przypadku Oryginalnej Trylogii jest problem. Pokażę na przykładzie Nowej nadziei:

 • 1982 - Nowa nadzieja (VHS - 1982)
 • 1992 - Nowa nadzieja (VHS - 1992)
 • 1995 - Nowa nadzieja (VHS - 1995)
 • 1997 - Nowa nadzieja (VHS - 1997)
 • 2000 - Nowa nadzieja (VHS - 2000)
 • 2004 - Nowa nadzieja (DVD)
 • 2008 - Nowa nadzieja (DVD - Limited Edition)‎
 • 2011 - Nowa nadzieja (BluRay)
 • 2015 - Nowa nadzieja (SteelBook)

I tu jeszcze wygląda w miarę ok i tak zacząłem te artykuły tworzyć, ale w takim wypadku artykuł Nowa nadzieja (VHS) to będzie strona ujednoznaczniająca, czyli dla porządku będzie trzeba (niestety) przenieść artykuł Nowa nadzieja (DVD) na Nowa nadzieja (DVD - 2004), a pod Nowa nadzieja (DVD) zrobimy stronę ujednoznaczniającą dla wydań DVD. (Tak wiem to bardzo skomplikowane). I byłoby wszystko fajnie, ale dzisiaj miałem zamiar utworzyć artykuły o wydaniu Wojen klonów na DVD i BluRay, ale w tym samym roku zostały wydane dwie wersje Wojen klonów na DVD - jedno jednopłytowe, a drugie z dwoma płytami, no i jeszcze do tego wydanie BluRay... Miałem robić te dwa wydania DVD w jednym artykule ale to nie pasuje, bo wtedy trzeba byłoby zrobić tak z innymi... Także nie wiem co z tym zrobić. Trochę namieszałem, ale nie wiedziałem że to będzie aż tak skomplikowane. Wyślę to jeszcze Totusowi i ShaakTi, może oni na coś wpadną. Pozdrowienia — Revais Dyskusja 13:47, 7 sie 2016 (CEST)

Fakt to nie sklep internetowy, ale Encyklopedia Internetowa, dlatego uważam że takie artykuły przydadzą się tutaj. Gdzieś trzeba opisać zawartość wydań, dodatki specjalne, wszystkie sceny usunięte etc. Ja do dziś nie wiem czy Steelbooki zawierają jakieś dodatki, komentarze czy tylko film. To była główna idea tworzenia tych artykułów. Gdy zastanawiałem się nad kupnem STAR WARS The Complete Saga szukałem strony na której będzie wypisana cała zawartość, myślałem że znalazłem ale gdy kupiłem okazało się że paru rzeczy nie ma, a parę innych jest... Poszczególne artykuły o filmach trzeba uzupełnić ale niekoniecznie o wydania, a o wersję filmów różnice itd. O wydaniach zamieściłem notatkę np. tak jak zrobiłem w artykule o Mrocznym widmie. Ewentualnie można by zrobić osobny artykuł i zamieścić w nim wszystkie wydania z danego filmu np z Mrocznego widma, ale to miałoby sens tylko jeśli każdy film wychodziłby osobno. Analogicznie do tego co ty mi napisałeś to tylko moja opinia ;D

Revais Dyskusja 18:35, 7 sie 2016 (CEST)

Depa Billaba

Cześć. To co dodałem o Depie Billabie w czasie wojen klonów jest kanoniczne ( wzmianka o tym jest nawet na kanonicznej stronie Depy na angielskiej wookieepedii). Pozdrawiam

Oncki001 (dyskusja) 21:16, 10 paź 2016 (CEST)

Dzięki za pomoc.

Bardzo dzięki za udzielone informacje. Orientuje się w różnicy po między kanonem a legendami, ale nie zwróciłem wtedy uwagi na napis "kanon" po wyżej, a przedtem uznałem Mroczne widmo: Nowy słownik ilustrowany za źródło kanoniczne. Dzięki tez za poprzednią pomoc. Przeczytałem i przeanalizowałem artykuły, parę rzeczy się dowiedziałem, mam nadzieje że teraz lepiej będzie to wyglądało. Pozdrawiam --Darth Kwiatkowski (dyskusja) 18:55, 27 paź 2016 (CEST)

Interwiki

Przeczytałem artykuły, które mi zleciłeś ale nie za bardzo ogarniam interwiki. Czy możesz mi to jakoś wytłumaczyć krok po kroku? Z góry dzięki--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 20:53, 30 paź 2016 (CET)

Błąd

Sory zaciął mi się komputer i jak napisałem na dyskusji to wysłało się 4 razy. Jak możesz to usuń nadmiar bo nie wiem jak.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 21:07, 30 paź 2016 (CET)

Wszystko ok

Już rozumiem zarówno te dwa artykuły jak i interwiki. W paru nowych artykułach nawet ją dodałem. Pozdrawiam --Darth Kwiatkowski (dyskusja) 10:41, 31 paź 2016 (CET)

Zawartość KSW

Czoem. Dałbyś radę przejrzeć w wolnym czasie listę zawartości, którą dodałeś do Kompendium Star Wars i porównać ją z istniejącymi hasłami, a potem poprzenosić pod odpowiednie nazwy (głównie hasła z nowego kanonu, ale również część ze starego się załapie, np. Colo w obu kanonach to oryginalnie Colo claw fish, więc spokojnie można i stronę legendarną pod tą nazwę przenieść.) Ogólnie to sam bym się tym zajął, ale ostatnio cienko z czasem stoję. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:58, 2 lis 2016 (CET)

W przypadku, gdy "nowe" tłumaczenie różni się od "starego" jedynie minimalnie (np. Utajowie i Utaiowie, Wielka Armia Gungan i Wielka Armia Gungańska) to jednak bym się trzymał starych, bo tu bardzo wiele zależy od danego autora tłumaczenia i nigdy nie było w tym jakiejś wielkiej spójności (chociażby jedna książka i raz nazwa przetłumaczona, a raz nie, bo dwóch tłumaczy, a korekta śpi).--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:03, 2 lis 2016 (CET)

Darth Ramage

Dziękuję za poprawę artykułu .

Pozdrawiam #Anilien (dyskusja) 09:35, 8 lis 2016 (CET)

Bardzo dziękuję.

Pozdrawiam #Anilien (dyskusja) 16:43, 8 lis 2016 (CET)

Sinube :/

Bo The Clone Wars spolściło "Sinube" czytając, jak się pisze. Nie Sinjub, jak być powinno. Toteż właściwą formą było "Sinubego". Wiem, że to głupio brzmi, ale dubbing jest źródłem oficjalnym. Jeżeli chcemy odmienić, jak się czyta (po angielsku) — to powinniśmy napisać "Sinube'a". Obecna forma jest absolutnie niepoprawnie odmieniona: albo "Sinubego" (czytając, jak w dubbingu, "Sinube") albo "Sinube'a" (czytając, jak w oryginale, "Sinjub"). ~Mustafar29 23:36, 9 lis 2016 (CET)

Archiwistka Anilien

Cześć, czy mógł byś mi pomóc i usunąć tę stronę gdyż ,chciałam zrobić stronę o sobie i przez przypadek zrobiłam ją podwójnie: 1) Archiwista: Anilien – tą chciała bym pozostawić 2) Archiwistka : Anilien – a tą usunąć,gdyż nie łączy się z moim hiperłączem.Przepraszam że dobiłam ci roboty, ale nie wiem jak ją usunąć.

 1. Pozdrawiam Anilien (dyskusja) 23:38, 11 lis 2016 (CET)


Dziękuję

Pozdrawiam #Anilien (dyskusja) 08:55, 12 lis 2016 (CET)

Kategorie przy przesyłaniu grafik.

Hej. Czytałem ostatni wpis na mojej dyskusji. Chciałem dopytać o kategorie przy przesyłaniu grafik. Chodzi o to że kategorie do artykułów można sprawdzić np. tu [1]. Czy istnieje coś takiego na kategorie do grafik? Bo w sytuacji kiedy przysyłam grafikę z przykładowym MagnaGuardem nie mam pewności czy dać do kategorii droidy czy istnieje może taka osobna dla MagnaGuardów. Czy jest ogólnie jakaś opcja żeby to sprawdzić, czy trzeba by było poszukać gdzieś na Ossusie jakiejś podobnej i sprawdzić jakie tam dodano kategorie? Z góry dzięki za odpowiedź.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 08:44, 22 lis 2016 (CET).

Obrazek

Cześć!

Przesłałem na nowo plik Hera i Azmorigan (który usunełeś z powodu niskiej jakości)i myślę że teraz jest w lepszej jakości. Jeśli nie to sorry za ponowne przesłanie. Pozdro!

Oncki001 (dyskusja) 17:23, 24 lis 2016 (CET)

Przesyłane pliki

Pliki przesyłam na przyszłość. Rozbudowuje stronę Hery Syndulli i jest trochę tego dlatego zajmuje mi to kilka dni. Pliki, które przesłałem będą wykorzystane w materiale który przygotowuje, a którego jeszcze nie skończyłem bo materiału jest dużo. Pliki potrzebne mi są do podglądu swojej pracy. Co do opisywania plików to myślałem że wszystko jest już ok i prosiłbym bym o wskazanie tego błędu. Z góry dzięki Pozdrawiam

Oncki001 (dyskusja) 14:58, 25 lis 2016 (CET)

Galactic Atlas

Czoem, jako, że jesteś naszym człowiekiem na wyspach, to ogarnąłbyś tę sprawę przy okazji kiedyś? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  09:08, 24 gru 2016 (CET)

2017

Kompendium

Wszystko ok, ale co by nie było Kompendium Star Wars to dalej oficjalne źródło a zawarte w nim nazwy choć by nie były uznane za pierwszorzędne przy nazywaniu artykułów, to są jednak oficjalne, więc zgodnie z tym co mi wiadomo, oznacza to że należy im się samo przekierowanie, aby przychodzący bezpośrednio od niego użytkownicy zostali naprowadzeni na artykuł, którego szukają.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 02:06, 15 sty 2017 (CET)

Dzięki za sprawdzenie. Co do grafik, potrzebuje ich do zilustrowania artykułów czy też streszczeń, gdzie zazwyczaj potrzebuje około 3-4. W pierwszej kolejności sprawdzam czy nie ma odpowiednich już przesłanych pod określoną kategorią. Jeśli są, to korzystam z takowych, jeśli nie, sprawdzam na Wookieepedii. Czasem coś tam się znajdzie, ale nie zawsze. Jeśli nic tam nie ma, wpisuje po prostu nazwę odcinka w google grafika. Jest wiele stron które takie zdjęcia udostępniają. Wiem, że są one czasem słabej jakości, ale często są screenem z idealnego momentu który potrzebuje. Dodaje je do artykułów za zwyczaj w wielkości 250px, co sprawia że nie bardzo widać czy jest wyraźne czy trochę mniej. Pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 12:34, 15 sty 2017 (CET)
Zapomniałem jeszcze co do linkowania do przekierowań. Kiedy dodaje aktorów podkładających głos, kopiuje już istniejący spis z Wookiee, a tam często jest właśnie coś typu "Zeb Orrelios", "Maul". Nie zawsze to zauważam, ale postaram się bardziej zwrócić na to uwagę. Pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 12:39, 15 sty 2017 (CET)

Odp.

Hej! Dzięki, kategoria grafik którą utworzyłeś z pewnością się przyda. Aktualnie jestem już na końcu przewodnika i myślę że dzisiaj go skończę, ale mimo wszystko pewnie nie raz podobny artykuł powstanie. Zasada której trzymam się przy tworzeniu tego typu artykułów jest prosta, tworze je tylko kiedy wiadomo o nich coś więcej niż sama nazwa i właściciel. Głównie są to pistolety, których model nie jest znany, lub są połączeniem kilku broni i części. Na sam koniec dodam, że często zapominam o dodaniu interwiki na Wookiee, więc dodaje je masowo od razu co jeden czy dwa dni, korzystając ze spisu nowych artyułów, więc możesz być o to spokojny. Jeśli to nie problem, będę robił tak dalej, bo jest dla mnie zwyczajnie wygodniejsze. Pozdrawiam. --Darth Kwiatkowski (dyskusja) 15:43, 18 sty 2017 (CET)

Kilka pytań

Przy okazji mam dwa pytania. Od dłuższego czasu widzę, że w opisie edycji pojawia się coś typu "--->Źródła" lub "--->Bitwa o Yavin". Chodzi mi o to, jak zrobić coś takiego, ponieważ nie raz może mi się przydać. Druga sprawa jest następująca. W przewodniku po Przebudzeniu Mocy pojawiają się "trojaczki Hassk". Są to trzy humanoidalne istoty, wyglądające właściwie tak samo. Nie ma nigdzie informacji co do ich imion, a chciałbym utworzyć o nich artykuł. Chodzi mi o to, czy użyć w tym przypadku szablon do infoboxu postaci? Ogółem czy mam traktować ich jak normalny artykuł o postaci, z tym że pisać w liczbie mnogiej czy jest jakaś zasada co do postępowania w takich sytuacjach? Z góry dzięki za odpowiedź--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 16:30, 18 sty 2017 (CET)

Kila pytań i wyjaśnień

Hej! Dzięki za wszystkie uwagi i edycje, wezmę je sobie do serca i postaram się zastosować. Mam jednak kilka wątpliwości i pytań. Nie rozumiem na przykład czemu artykuły o rasach stają się stubami. Poza samym wyglądem zewnętrznym i stereotypowym charakterem można dać tu jedynie informacje o ich pochodzeniu i kulturze. Nie zawsze takie gdziekolwiek się pojawiają, więc co można by dopisać aby artykuł nie był stubem? Kolejna sprawa co do informacji o przedstawicielach. W artykule o Kyuzoanach usunąłeś tę wzmiankę, lecz na przykład w Melittoanach takowy tylko przebudowałeś. Jaka jest między nimi różnica? Co do przekierowań, wiem że używamy "układ" zamiast "system", ale przewodniki, książki, komiksy itp. nie zawsze się do tego stosują. Takim sposobem w jedynym źródle o układzie Tarsunt nazywa się on tak naprawę "system Tarsunt", dodatkowo słowo te powtórzone jest kilkukrotnie. Jeśli więc ktokolwiek będzie szukał o nim informacji, wpisze wtedy "system", więc to przekierowanie nie jest zbędne. Warto tez wspomnieć że chyba każdy układ ma tu swoje przekierowanie ze słowa system. Na sam koniec dodam że kilka podobnych artykułów powstanie jeszcze z mojej strony na potrzeby słownika ilustrowanego, lecz w sumie jest to już końcówka. Dzisiaj będziesz miał trochę luźniej ze sprawdzaniem edycji, gdyż jest sobota i uzupełniać będę zaledwie informacje z dzisiejszego odcinka Rebeliantów :P. Pozdrawiam --Darth Kwiatkowski (dyskusja) 08:53, 21 sty 2017 (CET)

Mess Boulanger & Hijata

Dzień Dobry! Zmieniłem Messa Boulangera i Hijatego, myśle że wystarczy, aby usunąć szablony tłumaczenia z Wookieepedii. Komsa (dyskusja) 12:42, 25 sty 2017 (CET)

Melethron, złociutki, postarałem się i myślę że teraz Hijata może zostać, zmieniłem treść notatki i pozwoliłem sobie usunąć szablon, koniecznie odpisz czy artykuł może zostać.:-)

Komsa (dyskusja) 18:21, 25 sty 2017 (CET)

Zmieniłem notatkę też u Messa Boulangera, mam nadzieję że teraz może zostać zweryfikuj,jeżeli jest dobry sam usuń szablon i napisz mi koniecznie. I od razu 2 sprawa: w najbliższym czasie chce zrobić zawartość dla Czerwone żniwa i chce wiedzieć czy hasła muszą być alfabetycznie ułożone? Napisz wraz z informacjami odnośnie Messa i Hijatego.

Komsa (dyskusja) 21:57, 25 sty 2017 (CET)

To znowu ja! Tym razem chce się zapytać czy przy postaciach z Zawartości do Czerwone żniwa zawsze musi być "(Pierwsze pojawienie)" bo tam przy gdzieś 99, jeżeli nie 100 % będzie, a wtedy to troche nie estetycznie będzie wyglądać. Ja bym wolał tego nie pisać, ale musze się zapytać.

Komsa (dyskusja) 15:05, 26 sty 2017 (CET)

Kurde, dużo pracy przede mną. Dziękuje

Komsa (dyskusja) 15:19, 26 sty 2017 (CET)


Kochany mam kolejny problem. W książce nie ma nazwy tego wirusa, który zmieniał w Zombie, moge go nazwać Wirusem Czarnej Orchidei?

Komsa (dyskusja) 18:58, 26 sty 2017 (CET)

Grafiki - odpowiedź

Pamiętam pamiętam, ale niestety mam takie przyzwyczajenie i nie zwracam na to za bardzo uwagi, co mam nadzieje z czasem mi się wyrobi. Podobnie jest z szablonami {{L|xyv}}, bo przez miesiąc edytowałem tylko kanon, więc zdarza mi się zapomnieć o odpowiednim szablonie, ale to już bardziej odruch, z czasem także wyrobi się od nowa. Pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 07:15, 27 sty 2017 (CET)

Zawartość

Zakończyłem spisywanie zawartości i wstawiłem je. Myślę że dobrze mi wyszło ale zdaje się na twój osąd. Komsa (dyskusja) 10:04, 27 sty 2017 (CET)

Teraz widzę jak przybyło nowych stron dzięki mojej zawartość, ludzie zaczęli uzupełniać, z czego się bardzo cieszę.

Komsa (dyskusja) 19:38, 28 sty 2017 (CET)

Odp

Dziękuję, zwrócę na to uwagę. Pozdrawiam Anilien (dyskusja) 10:47, 27 sty 2017 (CET)

Komiksy

Nie widzę większego problemu, ale jeśli możesz sprecyzować, o które konkretnie komiksy Ci chodzi. Z wyłączeniem oznacza, że tymi wymienionymi postaciami chciałbyś ty się zająć, podczas gdy pozostawiasz resztę, czy na odwrót?--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 00:28, 30 sty 2017 (CET)

Jak najbardziej nie ma żadnego problemu. Chwyciłem się za to żeby odskoczyć od długiego uzupełniania brudnopisu i artykułu o Kananie który i tak katuje już za długo. Przyznam że mam dużo rzeczy do zrobienia na Ossusie, a taki podział pracy idealnie pomoże w płynniejszym poszerzaniu go. Pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 00:46, 30 sty 2017 (CET)

Orgus Din

Cześć. Dodaje właśnie informacje z The Old Republic na temat Orgusa Dina. Obecnie jest tam szablon Do Poszerzenia o informacje z The Old Republic. Czy ten szablon mogą zdjąć tylko strażnicy, czy jak dodam już informacje z SWTOR to sam mogę to usunąć? Dodam tylko, że dodam informacje do samej jego śmierci. I jeszcze jedno. Czy jak nie ma kanonicznej wersji czegoś to w linkowaniach i tak muszę dawać { {L|xyz }} czy mogę poprostu [[ xyz] ]? Pozdro

Oncki001 (dyskusja) 22:47, 2 lut 2017 (CET)

Sonda zwiadowcza typu Viper

Chciałbym zwrócić ci uwagę, że niepotrzenie usunąłeś z nazwy sondy imperialnej słowo "typu". Spójrz do Kompendium na stronę 212 do zakładki "wróg u bram". Pada tam wyraźnie określenie "sond zwiadowczych TYPU Viper". Pozdrawia Power of the Light Side (dyskusja) 14:26, 5 lut 2017 (CET)

SWK

Wiesz, gdzie zdobyć zaległe egzemplarze SW Komiks 2016? Mam jakby to... 6 zaległych komiksów, a na Egmont.pl są braki. Dzięki z góry. ~Mustafar29 23:19, 11 lut 2017 (CET)

Odpowieź

Przepraszam, kiedy coś zrobię źle, co jest absolutnie normalne. Nie obrażam się na nikogo, ale po prostu przebywanie tu kosztuje mnie więcej stresu niż przyjemności, więc chwilami wychodzi jak wychodzi. Ja staram się robić wszystko, by poszerzać zasoby Biblioteki.

BTW, w spawie brudnopisu, informuję z góry iż będę najprawdopodobniej pracował nad naprawą szablonu Era, co zaproponował mi Totus (on o wszystkim wie). Niestety nie da się tego zrobić używając podglądu i może się zdarzyć kilka edycji pod rząd w moim brudnopisie, jednakże postaram się problem rozwiązać jak najszybciej. Pozdrawiam. ~Mustafar29 (dyskusja) 23:08, 12 lut 2017 (CET)

Erę naprawiłem, działa jak działała z wyjątkiem tego, co działało źle. Dobrej nocy ~Mustafar29 (dyskusja) 23:28, 12 lut 2017 (CET)

Re:Źródła

Dobrze, przeanalizowałem inne artykuły i myślałem, że w stronach, które dotyczą ogółu (jak padawan) wystarczy tak. ~Mustafar29 (dyskusja) 14:28, 14 lut 2017 (CET)

2 część

Dziękuje za odpowiedź, ale otrzymałem tylko połowę, więc jak wspomniałem Totusowi pragnę stworzyć stronę na facebook, to jak mogę korzystać z informacji zawartych na bibliotece? Oczywiście wszędzie będę dawał link na Ossusa. --Komsa (dyskusja) 19:52, 14 lut 2017 (CET)

Tak jest szefie, załatwione!

Komsa (dyskusja) 20:04, 14 lut 2017 (CET)

Kanan

Pisałem już odpowiedź na to pytanie na dyskusji Totusa, więc skopiuję tylko tekst (z 8 lutego):

Na chwilę obecną uzupełniłem cały drugi i trzeci sezon, z czego każdy odcinek wypada mi na około dwie długości okna edycji. Postanowiłem także poszerzyć informacje z pierwszego sezonu, bo z tego co widziałem były one mocno szczątkowe. Aktualnie skończyłem wszystko do piątego odcinka, czyli pozostało jeszcze dziesięć. Problemem jest dla mnie to że aktualnie od poprzedniego weekendu przebywam poza domem i nie mam dostępu do płyt DVD, które do mojej pracy będą niezbędne. W ten weekend wracam do domu i postaram się to dokończyć. Dla mnie takę jest to duży problem, bo zdaje sobie sprawę że blokuje edycje już wystarczająco za długo. Mocno przeceniłem swoje zdolności wyznaczając termin zakończenia prac na 11 grudnia, zważając na fakt że właściwie przez cały okres świąteczny byłem poza domem. Patrząc na sytuacje racjonalnie, myślę że do 16-17 będzie skończone, ale nic nie gwarantuje.

Na chwilę obecną zmieniło się tyle że jestem już w domu, lecz artykuł skończę dopiero w weekend. Mam dużo nauki po feriach i nie mam możliwości na dłuższe prace w tygodniu, lecz pozostało mi teraz około 7 odcinków do przepisania, bo co nieco robiłem wczoraj i dzisiaj, lecz jutro nie ma szans żebym dał radę. Nie wysyłałem nic, ponieważ wszystko zapisane mam w notatniku, a puki co wolę pozostawić to tam zamiast wklejać do brudnopisu. Pozdrawiam --Darth Kwiatkowski (dyskusja) 19:38, 15 lut 2017 (CET)

Przy okazji, co można więcej poszerzyć w artykule Eneb Ray, bo z tego co wiem to ma wszystkie źródła.

Zwracam honor

Musiałem źle przeczytać, rzeczywiście to ja zrobiłem błąd. ~Mustafar29 (dyskusja) 23:11, 15 lut 2017 (CET)

Uyter

Faktycznie prosiłem o przeniesienie, ale nie wiem czemu nie zauważyłem samego przeniesienia. Z tego co widzę trafił on pod /Legendy o 1:14 więc bardzo prawdopodobne że ukryło mojej uwadze pod falą twoich całonocnych edycji, chociaż każdą ze zmian zawsze sprawdzam xP. Możliwe że nie zaznaczyłem "obserwuj". O Uyterze w kanonie informacje są szczątkowe, nie powinien być dłuższy niż ten wpis, więc kilka minut i po wszystkim. Pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 23:41, 18 lut 2017 (CET)

Re:Hasła o twórcach SW

Faktycznie myślę, że ograniczenie ilości filmów jest dobrym pomysłem. Artykuł pisałem 2 godziny, przepisując tytuły i rolę z IDMB, zamieniając tylko słowa "wystąpił" na "zagrał", "otrzymał rolę", "wcielił się" lub "pojawił na ekranach". Nie mówiąc o tym że słowo serial telewizyjny już mi zbrzydło. Niezmiernie pociesza mnie przy tym fakt, że wątpliwe jest jakoby ktokolwiek kto Jonathanem Arisem się zaciekawi, faktycznie przeczytałby cały ten artykuł. Myślę, że ograniczenie się do 10 najważniejszych występów, w tym w pierwszej kolejności tych nagrodzonych, będzie dobrym pomysłem. Pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 09:49, 21 lut 2017 (CET)

Iaco Stark

Witam. Jestem tu nowy i nie rozumiem dlaczego Stona którą stworzyłem ma zostać usunięta. Proszę o szybką odpowiedź bo dopiero co zaczynam się w tym bawić a wolę naprostować temat żeby później nie robić błędów. Pozdrawiam

Czas przeszły

Hej! Od jakiegoś czasu widzę, że poprawiasz w dość specyficzny sposób czasowniki, o co zresztą zwracałeś mi także uwagę. Właściwie czemu taka czynność jest wykonywana? Na przykład w zdaniu Widząc że coś było nie tak, Ilka podczas serwowania kolejnego napoju, chciała zapytać co się dzieje, lecz Terex nakazał jej aby przejmowała się wyłącznie zawartością jego szklanki. zamieniłeś pogrubione słowo na "działo". Przecież w momencie kiedy chciała to sprawdzić, wtedy to coś się działo, a nie że było już po wszystkim i sprawdzała coś co już miało miejsce. Przynajmniej dla mnie brzmi to jakoś dziwnie. Kolejny przykład: [...] nagle ten odezwał się i powiedział, że na jego X-wingu znajdował się lokalizator, co może oznaczać że Najwyższy Porządek jest już w drodze. zamieniłeś na "był". Kiedy Poe znalazł lokalizator, wtedy zdał sobie sprawę, że być może FO jest w tym czasie w drodze, a dla mnie takie zdanie można zrozumieć, że kiedy znalazł ten lokalizator, w tym momencie FO już swoją drogę zakończył i dotarł do celu. Najpewniej powiesz mi, że takiej zasady trzeba się stosować i nie mam nic przeciwko, ale czy nie uważasz, że brzmi to trochę dziwnie? I przy okazji, czemu zamieniasz odmianę imienia "Lor San Tekka" z "Lora Sana Takki" na "Lora San Tekki". Przecież słowo "San" można odmienić, a jeśli mamy np. imię "Patryk Jan Nowak", wtedy zmieniamy na "Patryka Jana Nowaka" a nie "Patryka Jan Nowaka". Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 14:02, 28 lut 2017 (CET)

Faktycznie ciekawe, ale nie wiem czy w tym przypadku Jar Jar nie jest jednym imieniem. Z Tekką to jednak zostałbym przy "Lora Sana", tak jakoś to lepiej brzmi.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 19:05, 28 lut 2017 (CET)

Odp.

Cześć. Ogólnie staram się poprawiać innych w tym, co sam usłyszałem nie tylko od strażników. A zawartość ogarnę, nie jest to dość skomplikowana operacja, przez weekend powinien się wyrobić. ~Mustafar29 (dyskusja) 10:54, 3 mar 2017 (CET)

Odpowiedź

Ale czy te listy pokrywają się z tym co jest w Databanku? ;) -Darth Plagueis the Wise 09:27, 4 mar 2017 (CET)

Parę spraw - odpowiedź

Co do nie-tworzenia kategorii o postaciach epizodycznych mam nieco inne zdanie. O ile nie trzeba tego robić o postaciach z komiksów, to z filmów raczej tak. Na pewno ich historie będą rozszerzane. Jeśli chodzi o podpis, już go zmieniłem a moja odpowiedź jest tutaj. A co do haseł z Databanków, czasami trudno jest napisać to innymi słowami, zachowując przy tym dokładny sens i nie zmieniając niczego, więc tłumaczenie jest niezbędne. Postaram się jednak zwrócić na to uwagę. Nie mam też niestety osobiscie dostępu do innych źródeł oprócz Databanku jeśli chodzi o te hasła, więc staram się też wyczerpująco opisać zagadnienie na podstawie tego jednego źródła. ;) -Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 11:24, 5 mar 2017 (CET)

Re: Legowanie

Ok dziękuję za zwrócenie uwagi. --Kwazi93 (dyskusja) 19:30, 7 mar 2017 (CET)

Bomba Bactowa

Witam, temat o Bombie Bactowej mojego autorstwa został napisany całkowicie przeze mnie, na podstawie informacji zawartych w źródle (Battlefront (DICE)). Nie korzystałem z Wookiepedii podczas edycji Biblioteki Ossus. --MBMarcin (dyskusja) 17:01, 9 mar 2017 (CET)

Kropki

Bardzo przepraszam za usunięcie kropek, ale nie miałem zamiaru ich usuwać nawet nie zauważyłem tego, że ich nie ma. Zmieniałem tylko podpis Obrazek na Ilustracja-bardziej profesjonalny wyraz :) Jankes (dyskusja) 15:25, 11 mar 2017 (CET)Jankes

Odp: Interwiki

Czy zapadła może już jakaś decyzja? I jeszcze inna sprawa, możesz na stronie głównej słowo "artykułów" zastąpić kodem: {{PLURAL:{{NUMBEROFARTICLES}}|artykuł|artykuły|artykułów}}? ;) -Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 09:28, 12 mar 2017 (CET)

Hej! Jaka właściwie jest różnica między szablonem "{{DoPoszerzenia|xyz}}" a "{{DoPoszerzenia|poszerz=xyz}}. Zawsze kiedy artykuł wymaga poszerzenia o dwa lub trzy różne źródła stosuje ten pierwszy i zawsze było ok, a z tego co widzę teraz takowy jest zamieniany. Kiedy więc stosować który z nich? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 10:24, 13 mar 2017 (CET)

Kanon/Legendy

Wiem o nowym kanonie, wiem też o tym że niektóre źródła nie są już kanoniczne. Chodzi mi tylko o to że akurat w przypadku Khaat (i pewnie w innych przypadkach) jest to trochę bez sensu. Postać w niekanonicznej ilustracji jest zdjęciem aktorki która odgrywa tą role i wyglądem nie różni niczym od jej wyglądu w filmie. Różni się jedynie pozą wygląd jest taki sam. Skoro w infoboksie liczy się przedewszystkim wygląd a nie poza to osobiście nie widzę problemu do wstawienia proponowanego przezemnie zdjęcia po mimo tego że zdjęcie występuje w niekanonicznym już źródle. Jedyne co nie jest kanoniczne w tym zdjęciu to poza wygląd jest taki sam jak w filmie więc teoretyczne jest kanoniczny. Myślę że czepianie się takich szczegółów jest troche do przesady. Podejrzewam że niektórzy zgodzili by się ze mną, ale skoro takie są zasady (choć uważam że trochę przesadzone) to się do nich dostosuje. Tak z ciekawości co ty o tym uważasz biorąc też pod uwagę moje argumenty? Pozdr Oncki001 (dyskusja) 01:06, 24 mar 2017 (CET)

Brudnopis

Cześć. Mógłbyś mi wyjaśnić jak się tworzy swój brudnopis? :P pozdr. Oncki001 (dyskusja) 14:54, 24 mar 2017 (CET)

Symbol Republiki

Witam. Jeśli tak wygląda sytuacja to powinno się to wszędzie wycofać a nie wprowadzać tym w błąd. Kurcze jakbym wiedział, czy można jakoś wysłac moja propozycje wyslac bez twprzenia strony to było by na prawdę super. Ja naprawde nie mam zlych zamiarow widzac, że większość klonów ma tylko swoje imiona uznałem zza zbędne pokazywanie numeru Tupa i nie rozumiem od razu wyjeżdzania z ostrzeżeniem nawet nic nie pisząc o tym, że coś się zmieniło w oznakowaniu i powinno się to systematycznie usuwać bo to na prawdę wprowadza w błąd. Nie absolutnie nie tłumaczyłem Wookiepedi ----Jankes

Nie ma sprawy

OK. Rozumiem będę pamiętał na przyszłość :). Właśnie jest problem, że kilka numerów klonów było podanych a ich nie ma wpisanych(wiem, że nie miały imion tylko pseudonimy). Mogę się zająć usuwaniem tych znaczników i dodawaniem kanoniczych. Powiem, że musiałem coś pominąc bo głowę dam uciąć, że nie kliknąłem wyjaśnien o tych szablonach- tu własnie tez zmylily mnie te znaczniki z legend i dlatego je dodawałem :(. Pozdrawiam Jankes (dyskusja) 04:44, 26 mar 2017 (CEST)

OK

No właśnie będę unikał tego czego nie jestem pewien najlepiej :) A co do tego podpisywania to na telefonie jestem i na szybko pisze za 2 razem się poprawiłem :) Pozdrawiam I niech Moc będzie z Tobą --Jankes (dyskusja) 04:52, 26 mar 2017 (CEST)

Sketch

Kurcze rozpędziłem się. Nie wiem po co ta encyklopedia postaci jak z niej nie ma żadnej informacji nawet posiadam tę encyklopedię --Jankes (dyskusja) 05:03, 26 mar 2017 (CEST)

To wystarczy usunąć encyklopedię z tej strony i będzie go można dać do kanonicznych bo tam ani jedna informacja nie pochodzi z książki --Jankes (dyskusja) 05:11, 26 mar 2017 (CEST)
No to załóżmy, że napisze jego biografię od nowa i poproszę o przeniesienie to wejdzie do kanonu? --Jankes (dyskusja) 05:29, 26 mar 2017 (CEST)

Cześć

Tworzyłeś artykuł o Securze, więc pewnie masz Encyklopedię postaci. Jedna rzecz: jak utworzę artykuł o Formie IV, fajnie by było, jakbyś dopisał nieco o Securze (jeżeli to prawda, że jej używała). Moc z tb ~Mustafar29 (dyskusja) 10:34, 27 mar 2017 (CEST)

Zakon

Wiem, że piszemy Zakon Jedi, ale w http://ossus.pl/index.php?title=Duros_(Lothal)&curid=68581&diff=312590&oldid=312569 tym momencie chciałem użyć tego wyrazu jako określenia kategorii organizacji. Bo zobacz: Zapisałem się do Klubu Przyjaciół. Szefem tego klubu był mój dawny kolega. ~Mustafar29 (dyskusja) 21:00, 31 mar 2017 (CEST)

Spoilery

Hej! Podaje cytat ze stron pomocy: Limit nie jest do końca określony - w przypadku informacji z książek i innych produktów, o których wiadomo, że są wydawane w Polsce (np. obecnie komiksy) szablon można zdjąć dopiero po odpowiednim czasie od premiery polskiej wersji. Podkreślam, że nie wystarczy odczekać do premiery, lecz zdjąć szablon można dopiero "jakiś czas" po niej. Nie wiedzę więc sensu aby szablon usuwać, skoro zostało jeszcze 7 odcinków do końca sezonu, co równa się około 2 miesiące. Przypadki kiedy szablon usuwany był z np. artykułu o Bendu, jestem w stanie zrozumieć, ale jeśli mowa jest o śmierci jednej z głównych postaci, może to zepsuć komuś zabawę. Nie wszyscy oglądają angielskie wersje, ja akurat zawsze czekam na premierę w telewizji w ojczystym języku, a tu podkreślam, że sam wcześniej natknąłem się na te informację przypadkiem i osobiście zaspoilerowało mi to zakończenie. Pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 20:32, 2 kwi 2017 (CEST)

Nie tłumacze Wookieepedi

Witam. To że jakiś tekst jest podobny do tej co na, np. Wookiepeedi nie znaczy iz jest zerżnięty z tej strony. Posiadam osobiście ten komiks i nawet nie miałem takiej myśli żeby odpalić Wookieepedię. Po drugie strony, które utworzyłem jako kanoniczne są napisane przeze mnie od nowa a nie skopiowane kropka w kropkę- z tego co pamiętam osoba udostępniające swój artykuł wyraża zgodę na jego wykorzystanie więc nie rozumiem ciągłego zaczepiania mnie o tę kwestię. I powtarzam jeszcze raz- nie korzystam z Wookieepedi --Jankes (dyskusja) 13:59, 4 kwi 2017 (CEST)

Legendy

Witam.Chcę przeprosić za to, że mieszam ale naprawdę chcę aby wszystko było zrobione idealnie i mam nadzieję, że moje artykuły będą zgodne i dobre. Ostatnio chyba pisaliśmy i padła tam imformacja, że jak utworzę nową stronę napisaną od nowa to wtedy ewentualnie można pogadać no i właśnie tak zrobiłem. Dobra będę się starał nie zmieniać tego co zakazane no..... ale kurcze razi mnie to, że jakaś postać musi być w legendach bo ktoś dopisał sobie to tej postaci w źródłach, np. Encyklopedię postaci i przez to nie mozna jej zaliczyc do kanonicznej- co jest absurdem np. u Sketcha bo nie ma w opisie tej postaci ani jednej informacji z tej Encyklopedi Mam nadzieję, że opis HELIOS-3E się podoba --Jankes (dyskusja) 18:34, 4 kwi 2017 (CEST)

Kilka pytań

Hej! To jak się tak miło rozmawia to ja sobie jeszcze kilka pytań zadam. Czemu Wikipedia usuwana jest z linków zewnętrznych? jak dla mnie strona jak strona. Kolejno chciałbym zapytać o powód usunięcia galerii z okładkami do hardcoverów w wykonaniu Adiego. Dodałem ją, aby upewnić czytelnika jak wyglądały, skoro z tego co się orientuje nigdzie na serwerze ich nie ma, a czytając, że zaprojektował okładki do klasycznej trylogii, mógłby błędnie uznać, że zaprojektował pierwsze okładki do filmów, podczas gdy Adi w tym czasie był dzieckiem. Co do przewodników i ich kolejności, chętnie się zastosuje, gdyż od dłuższego czasu starałem się rozgryźć ten system. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 08:26, 5 kwi 2017 (CEST)

I jeszcze jedna prośba o której zapomniałem. Następnym razem kiedy usuniesz jakiś plik z artykułu, nie usuwaj go od razu z serwera. W wyniku naszej dyskusji mógł on zostać przywrócony, lub wykorzystany w innym artykule, a przesłanie trzech grafik jednak po drugiej zajmuje około kilkunastu minut, gdy w tym czasie można zrobić kilka innych rzeczy. Na przeszłość prosiłbym więc, aby usunięte z artykułu grafiki wisiały chociaż przez 24h dla profilaktyki, a potem były usuwane.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 08:31, 5 kwi 2017 (CEST)
Tak dodam tylko od siebie, w haśle Star Wars: Rocznik 2017‎ usunąłeś autora okładki, czemu? Według mojego źródła Adi Granov jest jej autorem. Chyba że posiadasz wgląd do oryginału, bowiem ja opieram się tylko na źródle internetowym.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  09:30, 5 kwi 2017 (CEST)

Język polski to nie angielski.

I knew that the store was opened = widziałem, że sklep jest otwarty. I knew that the store had been opened = widziałem, że sklep był otwarty.

Trochę sie pogłubiłeś w artykule o Barrissie. Pozwól, że poprawie. ~Mustafar29 (dyskusja) 10:00, 11 kwi 2017 (CEST)

Język polski

Mógłbyś mi wyjaśnić, o co tu chodzi? http://ossus.pl/index.php?title=Barrissa_Offee&curid=56143&diff=314018&oldid=314014

Ja Ci wytłumaczę, o co chodziło mnie.

Jak pewnie wiesz, w języku polskim czasu zaprzeszłego się nie używa (a jest, pozostałością po nim jest chociażby nie powinienem był). Nie oznacza to jednak, że nie stosuje się jego zamienników.

Powiedziałem, że drzwi są otwarte =/= Powiedziałem, że drzwi były otwarte, z prostego względu.

 • Pierwsze zdanie Powiedziałem, że drzwi są otwarte = I said that the door was opened — drzwi były otwarte wtedy, kiedy to mówiłem.
 • Drugie zdanie Powiedziałem, że drzwi były otwarte = I said that the door had been opened — drzwi były otwarte przed tym, jak to powiedziałem.

Ty też nie mówisz: Powiedziała, że na mnie czekała (od razu widać, że czekała zanim to powiedziała), mówisz: Powiedziała, że na mnie czeka (czekała, kiedy to powiedziała).

Tak też:

 • Mistrzyni stwierdziła, że czasu jest niewiele — czasu było nie wiele w momencie, w którym o tym mówiła.
 • Mistrzyni stwierdziła, że czasu było niewiele — gdyby Luminara opowiadała o tym, że kiedyś (wcześniej) czasu było niewiele.

Czekam na odpowiedź u mnie, w dyskusji. Zacytuję sobie tutaj Dartha Kwiatkowskiego: Fajnie byłoby jakbyś mi odpisał. Ignorowanie problemu go nie rozwiąże. Pozdrawiam ~Mustafar29 (dyskusja) 18:24, 11 kwi 2017 (CEST)

Wybaczcie, że się wrącam, ale... Melethron, trochę mniej przytyków w kierunku rozmówcy i trochę więcej dystansu. Zwlaszcza, ze jestesmy Straznikami. A co do samej sprawy. Mustafar ma racje w jednym. Czas zaprzeszly w jezyku polskim w poprawnej formie (czuli przez dodanie odmiany byc) jest juz konstrukcja niemal martwa. W mowionym sie tego nie uzywa w cale, w pisanym rowniez bardzo rzadko. Jako zrodlo, poza zyciem codziennym, to niech bedzie cytat z Miodka na polskiej wikipedii w artykule o tym temacie. Z reszta identycznie jest w angielskim chyba. Past perfect jest niemal nieuzywany. Ale z drugiej strony, fakt ze odpisuje sie na wiadomosci dopiero po kilku-kilkunastu godzinach trudno uznac za ignorowanie. Wiadomo ze nie kazdy ma czas siedziec na necie 24h na dobe. Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  09:55, 12 kwi 2017 (CEST)

Interwiki

Hej! Ponownie proszę o niedodawanie linków do naszej pedii na Wookiee. Wszystkie artykuły które wychodzą spod mojego skrzydła gromadzą się w zapisie edycji i dodaje je regularnie co kilka dni. Sprawdzam wówczas który artykuł ostatni ma linkowanie w dwie strony i dodaje od niego wzwyż. Jeśli ktoś inny zaczyna robić linkowanie do interwiki, utrudnia mi to zlokalizowanie momentu w którym skończyłem, a i tak nigdy nie uzupełnisz 100% wszystkich linków, więc moja kontynuacja będzie konieczna. Może mój sposób jest problematyczny, ale zapewnia stuprocentową skuteczność i uniemożliwia pominięcie czegokolwiek, będąc równolegle dla mnie wygodniejszą opcją. Pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 08:43, 19 kwi 2017 (CEST)

Re: Ranga Jedi

Hej! Z wielką chęcią przyjmę to stanowisko, jest to dla mnie duże wyróżnienie za które bardzo wszystkim dziękuje. Chętnie przyjmę wszystkie związane z tym przywileje, a jeszcze chętniej nowe obowiązki, które postaram się wypełniać jak najsumienniej. Maila także zaadresuje. Jeszcze raz za wszystko dzięki i pozdrawiam.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 17:27, 21 kwi 2017 (CEST)

Przypomnienie

Dzięki za przypomnienie zapomniałem kompletnie o tej stronie a nie mam teraz do tego głowy. --Kwazi93 (dyskusja) 16:25, 17 cze 2017 (CEST)

Wikia

Ok. Tylko chciałbym Was poinformować, że Ossus to nie Wikia, a Wookieepedia tak. Pozdrawiam, Michał.

Zawartość

Czemu usuwasz szablon zawartości z nowo dodanych haseł? Wszystkie z nich albo są pozycjami fabularnymi, albo przewodnikami.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  09:37, 11 sie 2017 (CEST)

Ale i tak prędzej czy później się tam znajdą, więc po co usuwać.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  15:31, 11 sie 2017 (CEST)

Fandom

Ale Wy jesteście na licencji CC-BY-SA... Michalbr10 (dyskusja) 13:14, 28 sie 2017 (CEST)

Odp.

Ok Lord Misiu (dyskusja) 07:10, 14 wrz 2017 (CEST)

lista mediów

Dzień dobry. Czy na Ossusie można gdzieś napisać, z jakich mediów ze Star Wars się korzysta i patrzeć z jakich korzystają inni? Z góry dzięki za odp., Lord Misiu (dyskusja) 18:45, 17 wrz 2017 (CEST).

Drobna prośba

Mógłbyś zerknąć tutaj? Z góry dzięki. Power of the Light Side (dyskusja) 12:05, 6 lis 2017 (CET)

Hera Syndulla odp.

Hej. Dzięki za uwagę. Pododaje źrodła i przypisy, a co do interpunkcji to może być klopot bo nam z tym problemy. Tam gdzie będę wiedział tam powstawiam przecinki. Oncki001 (dyskusja) 12:18, 1 gru 2017 (CET)

Odpowiedź

Oki-doki. A i nie wiem czy będę pisać o jej historii z książki bo jeszcze nawet nie wyszła w Polsce. Czerwony 20 (dyskusja) 16:24, 6 gru 2017 (CET)

TLJ - blokada edycji

a czy mogę sobie "zaklepać" Giala Ackbara i napisać w brudnopisie treść z TLJ? Lord Misiu (dyskusja) 19:40, 15 gru 2017 (CET)

2020

Red Five

Ta pracuję nad nim w Wordzie. Ale, żeby go nie dawać do brudnopisu i nie blokować dam stuba i później dokończę. Pozdr.! ;) --Czerwony 20 (dyskusja) 14:53, 24 mar 2020 (CET)

Odp

No tak, masz rację. Po prostu nie wiedziałem o istnieniu tej kategorii. Mimo wszystko, dzięki za radę. Pozdrawiam -- Jackosie (dyskusja) 20:33, 24 mar 2020 (CET)

Tworzenie Kanonu

Jak mam stworzyć swój artykuł trzeba mi napisać po kolei co zrobić - Miłosz Pikos (dyskusja)

Małe komplikacje

No hej. Jest taki malutki problem. Chodzi o Aserę. Bo chciałem tylko nazwę zmienić, a nie przywracać stare zdjęcie. Mógłbyś to jakoś naprawić? Pozdr.! --Czerwony 20 (dyskusja) 13:04, 31 mar 2020 (CET)

Prośba

Ponieważ wziąłeś w edycję Obi-Wana, muszę się z tym do ciebie zwrócić. Otóż w książce Miecz Jedi jest nieco rozwinięte, co Kenobi robił ze Skywalkerem podczas Nowej nadziei. Konkretnie, podczas drogi do Mos Eisley i lotu na Alderaan. Wyrażasz zgodę? Power of the Light Side (dyskusja) 15:07, 31 mar 2020 (CEST)

Odp

W porządku, znam tę zasadę, ale wtedy jakoś zapomniałem o tym. Postaram się już tak nie robić. Pozdrawiam. -- Jackosie (dyskusja) 15:44, 31 mar 2020 (CEST)

Asera

Wszysto jest w porządku. A prace idą pełną parą. Będzie tak samo jak w przypadku tego artykułu:. Ok. tydzień tym razem bo historia jest dosyć długa ;). Ale dzięki, że pytasz. Pzdr.! --Czerwony 20 (dyskusja) 18:36, 2 kwiet 2020 (CET)

Odp

Dobrze już rozumiem. Wcześniej myślałem, że chodzi w tym o to, że zamieszczamy to wtedy, gdy pierwszy raz pojawia się to w Legendach. Dzięki za radę!

Pozdrawiam -- Jackosie (dyskusja), 3 kwietnia 2020, 23:34 (CEST)

Sifo-Dyas

Dzień dobry mam prośbę zmienić trzeba Sifo Dyas na Artykuł Legendarny -- Miłosz Pikos (dyskusja), 21:19, 8 kwi 2020‎

Dzień dobry strażniku biblioteki mam prośbę nie dawaj kolejnej blokady ja się poprawię tylko nie wiem co mam robić. Skoro nie mogę nic dodawać. Pozdrawiam -- Miłosz Pikos (dyskusja), 17:28, 13 kwi 2020‎

Era kanon

Nie dam rady dodać Era kanon do postaci takich jak Sifo-Dyas, Pre Vizsla, Satine Kryze, Wullf Yularen, CC-3636-- Miłosz Pikos (dyskusja), 06:41, 15 kwi 2020‎

Sifo-Dyas, Pre Vizsla, Satine Kryze, Wullf Yularen, CC-3636,planeta Mortis, planeta Mandalora, Sundari, Obóz Straży Śmierci na Zanbarze, planeta Ryloth, planeta Anaxes, Endor (planeta), Avenger niszczyciel, Umbara planeta, Zygerria planeta, Serenno planeta, Felucja planeta, Devaron planeta,Toydaria planeta, Nal Hutta planeta, Vanqor planeta, Cato Neimoidia planeta, Mygeeto planeta, Maridun planeta, to trzeba zmienić na WERSJĘ LEGENDARNĄ i stworzyć WERSJĘ KANONICZNĄ-- Miłosz Pikos (dyskusja), 16:38, 15 kwi 2020‎

Jak wpisuję w wyszukiwarce Kashyyyk/Legendy to wtedy widzę że jest wersja legendarna a to co napisałem te planety one nie są o tak ,,Kashyyyk/Legendy"-- Miłosz Pikos (dyskusja), 16:44, 15 kwi 2020‎

Odp.

Tak jak myślałem. Hasło jest mocno naciągane. Niemal 5 tysięcy lat. Czyli kiedy dokładnie? Nie ma sensu trzymać się takich domysłów. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:33, 20 kwi 2020 (CEST)

GRAFIKI

Dobra, ale jeżeli twierdzisz, że zdjęcia zwykłych klocóków potrzebują kategorii to propnuję kasację tych grafik http://ossus.pl/biblioteka/Plik:4501_Mos_Eisley_Cantina.jpg itp. Więc.. póki co nawet nie mam jak tego uzupełnić. Pzdr.--Czerwony 20 (dyskusja) 21:32, 20 kwi 2020 (CEST)

media markt

Mógłbyś proszę przywrócić? Mam kilka artykułów spod tego szablonu. --Czerwony 20 (dyskusja) 14:18, 27 kwi 2020 (CEST)

Ekhem:

http://ossus.pl/biblioteka/Kategoria:Grafika:Ok%C5%82adki_wyda%C5%84_Blu-ray http://ossus.pl/biblioteka/Nowa_nadzieja_(VHS_-_1997) Itp.--Czerwony 20 (dyskusja) 14:27, 27 kwi 2020 (CEST)

Blu Ray itp.

A dlaczego nie możemy robić artykułów o kolekcjach? Takich jak ta? Wookie akurat robi. Według mnie można usunąć artykuły o osobnych filmach na Blu Ray itp, ale kolekcje można zostawić. Poza tym zbliża się The Skywalker Saga. --Czerwony 20 (dyskusja) 12:01, 28 kwi 2020 (CEST)

Zannah

Mogę prosić o przeniesienie Darth Zannah na /Legendy? Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 17:09, 12 maj 2020 (CEST)

Kolorowanki

Czy mógłbyś proszę odtworzyć tę strone?: Plik:Star-wars-kolorowanki-pla.jpg Właśnie zacząłem pisać a ponowne przesyłanie jest trochę kłoptliwe. Z góry dzięk.--Czerwony 20 (dyskusja) 14:50, 20 maj 2020 (CEST)

The Art of the Brothers Hildebrandt

Mam lekki problem z tą pozycją. Mianowicie Wookie i sama nota wydawnicza podaje, że wydawcą jest Ballantine Books. Natomiast z tyłu książki widnieje logo Del Rey I Ballantine Books. Również amazon podaje, że wydawcą jest Del Rey. Kogo mam dać na wydawcę. Pzdr. --Czerwony 20 (dyskusja) 19:24, 2 cze 2020 (CEST)

Wallex

A na jakiej podstawie? Skąd wiesz, że nie mam dostępu do książki? --Czerwony 20 (dyskusja) 00:29, 8 cze 2020 (CEST)

Dobra niech Ci będzie. Jak chcesz mogę bardziej się postarać i porozdzielać na ery. Ale już się nie wypowiadam. Tylko po prostu przykro mi, że tak uważasz. Pzdr. --Czerwony 20 (dyskusja) 10:41, 8 cze 2020 (CEST)

Lego-star-wars-galaktyczn.jpg

Eeee... Czemu to usunąłeś? --Czerwony 20 (dyskusja) 14:16, 9 cze 2020 (CEST)

I to? --Czerwony 20 (dyskusja) 14:17, 9 cze 2020 (CEST)
Dobra a jak dam Ci znać, żę skończyłem to odtworzysz je?

Ian

Przepraszam, że z Ciebie zadrwiłem. Trochę mnie poniosło. --Czerwony 20 (dyskusja) 20:29, 9 cze 2020 (CEST)

Pytanko

No hej. Mam Pytanko. Porównałem wersję legendarną-ossusową Pilot AT-AT z kanoniczną (książki Encyklopedia postaci (uzupełniona i rozszerzona) i Encyklopedia postaci: Wydanie uzupełnione) i jest tam napisane dokładnie to samo. O granatach, szkoleniu itp itd. Jedyna różnica to nazwa Operator. Obydwa polskie wydania plus Kompendium oznacza fo jako Operator, ale to teraz nieistotne. Mianowicie czy mógłbym niektóre słówka przekopiwać z artykułu o Pilocie do tego, który teraz tworzę, czy mam pozamieniać niektóre synonimy? A i czy infobox będzie potrzebny. To wszystko mój Lord... KHEM. Pzdr. -- Czerwony 20 (dyskusja) 19:40, 12 cze 2020 (CEST) P.S przemyślałem te 2 dni i zamierzam MOCNO ograniczyć spieranie się z tobą. ;)

A jescze jedno. W książce jest napisane, że tylko najlepsi żołnierze zostawali operatorami. Czy mam zalinkować do szturmowców czy zostawić? --Czerwony 20 (dyskusja) 20:16, 12 cze 2020 (CEST)
I jescze jeszcze jedno. Jak linkujemy do tego? --Czerwony 20 (dyskusja) 21:10, 12 cze 2020 (CEST)
No hej. Mam taką małą prośbę. Mógłbyś przenieść Stronę o pilocie na operatora. Mianowice (co zamierzam rówinież rozwinąć w ciekawostkach) żadna publikacja poczynając, od Kompendium przełożna na polski (w tym Jedi: Upadły zakon) nie przetłumaczyła Pilota na operatora. Obejrzałem również odcinki po polsku Rebelsów ale tam wogóle nie mówią na nich piloci/operatorzy tylko wydają im po prostu rozkazy (strzelać w to czy tamto). Jedyne źródło, ktre identyfikuje ich jako pilotów to Databank. Więc chcąc być wiernym polskim tłumaczenieniom proszę przenieś z powrotem. To tyle. Pzdr.! --Czerwony 20 (dyskusja) 11:53, 13 cze 2020 (CEST)
Czyli nie ma sensu pisać o tym w ciekawostakch? --Czerwony 20 (dyskusja) 12:03, 13 cze 2020 (CEST)
DOBRA NIE! Poprawka. Sprawdziłem włąśnie w Encyklopedi ilustrowanej, że pada słowo pilot. Zwracam honor ;) --Czerwony 20 (dyskusja) 15:44, 13 cze 2020 (CEST)

Pytanko

Masz jakiś pomysł? --Czerwony 20 (dyskusja) 19:20, 20 cze 2020 (CEST)

Prośba

Usunąłbyś poprzednie wersje tego pliku? --Czerwony 20 (dyskusja) 13:52, 23 cze 2020 (CEST)

Pytanie

Dlaczego przeniosłeś strony Book of Lists: A Galaxy's Worth of Trivia in 100 Lists i Tritón? Pierwsza pozycja to publikacja dla dzieci (mam do niej dostęp więc wiem o czym mówię), za który desigin odpowiada ta sama osoba co za książkę Made Easy: A Beginner's Guide to a Galaxy Far, Far Away. Mówiłeś, że kierujemy się oficjalnymi tytułami od wydawcy a tutaj postanowiłeś pokierować się Wookieepedię, która z niewiadomych powodów skróciła sobie oryginalny tytuł. Druga rzecz to usunięty Tritón. Przecież w TFABG (jest nawet na grafice pokazane), że to nie jest ta sama planeta, bo jest pisana przez o z kreską. Więc? Czekam na odp. Pozdrawiam! --Czerwony 20 (dyskusja) 15:18, 10 lip 2020 (CEST)

A i jeszcze jedno. Teraz zauważyłem, że pousuwałeś moje piki, z THE MANDALORIAN, które wstawiłem tuatj. http://ossus.pl/index.php?title=Szablon:MandoGrafika&diff=409366&oldid=237973 Nie wiem czy to z czystej złośliwości czy po prostu zwykłe niedopatrzenie. Jeżeli niedopatrzenie najmocniej przepraszam. Każdemu się zdarza. --Czerwony 20 (dyskusja) 15:39, 10 lip 2020 (CEST)

Odp

Ok dobrze. Odpowiadając na twoje pytanie czemu postanowiłem się o to zapytać. Kwaitkowski mi uświadomił, że jeżeli wycofuję jakąś edycję strażnika a on przywraca ją z powrotem to po prostu powinienem się zapytać dlaczego to zrobił. --Czerwony 20 (dyskusja) 16:07, 10 lip 2020 (CEST)

Zakony Jedi i Sithów

Zwracam się do ciebie z propozycją dokonania zmiany jeśli chodzi o artykuły o Jedi i Sithach. Konkretnie chodzi o nazewnictwo. Uważam, że artykuł o Jedi należy scalić z tym o Zakonie Jedi, przenosząc do drugiego zawartość z pierwszego, natomiast Sithów przenieść na Zakon Sithów. Dlaczego tak sądzę. Na sam początek: dla mnie dziwnie to wygląda, że w przynależności w przypadku Jedi się wpisuje z Zakonem, a w przypadku Sithów sami "Sithowie". To trochę kłuje w oczy, nie uważasz? Po drugie, już kiedyś byłem przeciwnikiem podziału na "Jedi" i "Zakon Jedi", bo w zasadzie informacje z artykułów się powtarzają. Więc dlatego uważam, że należy poprzenosić na Zakony, by wszystko było uporządkowane. Tak samo należałoby zrobić z legendarnymi artykułami. Power of the Light Side (dyskusja) 12:23, 13 lip 2020 (CEST)

2021

Dlaczego Czystki a nie czystki

Wszystkie źródła przetłumaczone na język polski (których i tak jest bardzo mało) podają, że "SZTURMOWIEC CZYSTKI" jest pisanej z małej, a nie wielkiej litery. Czerwony 20 (dyskusja) 22:41, 22 lut 2021 (CET)

Ponawiam pytanie. Czerwony 20 (dyskusja) 12:22, 23 lut 2021 (CET)
W grze było z małej. Jedyne źródło, w którym "czystki" jest pisane z wielkiej to oficjalna strona gry. Czerwony 20 (dyskusja) 12:34, 23 lut 2021 (CET)

High Republic

Zmieniając temat, czy masz grę Squadrons? Czerwony 20 (dyskusja) 12:46, 23 lut 2021 (CET)

Chodzi o taką małą rzecz. Mianowicie w owej grze jeden z przedmiotów kosmetycznych jest mieczem pewnego Jedi z High Republic. W polskiej wersji językowej era ta jest Wysoką a nie wielką (tak jak spekulowaliśmy). Jako, że to oficjalne tłumaczenie powinniśmy przenieść stronę pod Wysoką dopóki dopóty nie otrzymamy innej oficjalnej nazwy. Czerwony 20 (dyskusja) 12:58, 23 lut 2021 (CET)

Tytuł

Jakiego tytułu mam użyć do tej broszury aktywizującej? Czerwony 20 (dyskusja) 18:09, 24 lut 2021 (CET)

Polecany

Wstawisz nowy polecany artykuł na rok 2021? Czerwony 20 (dyskusja) 20:25, 24 lut 2021 (CET)

Re:Pałac Jabby

Tak, zauważyłem, jednak nie miałem za bardzo sposobu żeby cię o tym poinformować, nie robiąc zbędnej edycji. A co do hasła, to zacząłem już pisać, może dzisiaj skończę.--GoodBear2600 (dyskusja) 09:30, 25 lut 2021 (CET)

Re:Eskadra Łotrów

Może kiedy indziej, jak już wspomniałeś było to dawno. Aktualnie chcę się zająć kanonicznym Cadem Bane'em, a to myślę ważniejsza rzecz. --GoodBear2600 (dyskusja) 18:19, 26 lut 2021 (CET)

No w sumie nic nie stoi na przeszkodzie żeby już przenieść. --GoodBear2600 (dyskusja) 15:37, 27 lut 2021 (CET)

Będę już grzeczny ;<

< --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:41, 8 mar 2021 (CET)

prośba o odblokowanie Miłosza * i Niebieski59

Dzień dobry mam prośbę czy mógłbyś odblokować Miłosza * i Niebieski59 bo to są mój brat a ja nazywam się Jeremi * Zielony60 (dyskusja)

szablon źródła

Dzień dobry mam pytanie czy mogę użyć szablonu źródła bo w niektórych postaciach takich jak Ahsoka Tano Anakin, CC-1010 nie mają w pełni źródeł w odcinkach

Dodać szablon źródła do pozostałych

Mam taką prośbę żeby dodać szablon Źródła do pozostałych i wiedzieć co to znaczy

Tworzenie artykułu- pytanie

Dopiero zaczynam tworzenie na Bibliotece Ossus i chciałem się zapytać w jaki sposób dodaje się znacznik kanoniczności na początku artykułu?

Pliki do skywalkerów

Chciałbym przeprosić Cię za to, że nie uzupełniłem kategorii w pliku do książki o Skywalkerach. Ostatnio przez naukę zdalną poświęcam czasu na Ossusa o wiele mniej niż przeciętny archiwista powninien. Myślałem, że wczoraj mi się uda trochę potworzyć i poedytować, lecz nie udało mi się przez nakład materiału w liceum. Chcę żebyś to zrozumiał, że próbuję każdą wolną chwilę spędzić na edytowaniu i nie próbuję Ci dokopać bądź dołożyć Ci pracy. Mam nadzieję, żę to zrozmumiesz. Pozdrawiam ;) Czerwony 20 (dyskusja) 22:07, 10 mar 2021 (CET)

Linki do filmu

A czemu nie? Film Yako jest swego rodzaju recenzją komiksu, dodatkowo znajduje się na oficjalnym kanale encyklopedii. Czerwony 20 (dyskusja) 18:18, 14 mar 2021 (CET)

Wydaje mi się, że nawet filmiku nie widziałeś. W nim to jest streszczony komiks dymek po dymku, i żadnych takich, jak to powiedziałeś "bzudur" nie zauważyłem. Pomyślałem więc, czemu by nie dać linka w artykule do tego filmu skoro nie ma tu żadnych teorii, ani żadnego tałatajstwa czy nieprawd. Czerwony 20 (dyskusja) 18:35, 14 mar 2021 (CET)

Olesiejuk

A mógłbyś proszę wysłać mi dokłądnego linka do strony wydawnictwa? Bo sprawdziłem stronę wydawcy i z zapowiedzi była tylko powieść z Wielkiej Republiki. Czerwony 20 (dyskusja) 18:01, 15 mar 2021 (CET)

Sprawdziłem. Na żadnej z tych stron nie ma informacji o tej książce. Jeżeli mi nie wierzysz, oto katalogi zapowiedzi na rok 2021;
Dodatkowo zajrzałem na oficjalne strony wydawcy w mediach społecznościowych. (Nie mają tylko instagrama). Pozdrawiam! Czerwony 20 (dyskusja) 18:09, 15 mar 2021 (CET)
A... Trochę głupio się czuję. Zwracam honor. Przepraszam.--Czerwony 20 (dyskusja) 18:14, 15 mar 2021 (CET)

Kubindi

Dlaczego wycofałeś moją edycję o pierwszym pojawieniu się Kubindi w TFABG? Czerwony 20 (dyskusja) 21:39, 15 mar 2021 (CET)

Trochę przykre, że mój wkład w Ossusa to według Ciebie wandalizm :( Czerwony 20 (dyskusja) 21:48, 15 mar 2021 (CET)
Chciałem tylko pomóc. Czerwony 20 (dyskusja) 21:48, 15 mar 2021 (CET)

Pytanko

Czy utworzyłeś, bądź gdzieś już napisałeś o kolorowankach z Mandaloriana, które ma wydać Olesiejuk? Czerwony 20 (dyskusja) 23:14, 17 mar 2021 (CET)

Kyle Katarn

Dlaczego usunąłeś mój artykuł o Kyle'u? Ten artykuł był reklamowany na oficjlanym FB Binlioteki Ossus a ty go usunąłeś? Bardzo chętnie prześlę Ci też źródło jego wystąpienia. Czerwony 20 (dyskusja) 13:03, 19 mar 2021 (CET)

Dobrze. Rozumiem, ale mogliście chociaż mnie uprzedzić o takiej informacji. Po prstu trcohę przykromi się zrobiło, bo specjalnie kupowałem tę grę by potwierdzić te iformacje. Ale skoro sam Lucasfilm stwierdził, że te informacje są fałszywe, to nie mam nic do gadania. Pozdrawiam. Czerwony 20 (dyskusja) 13:16, 19 mar 2021 (CET)

Niemieckie wydania

Cześć! Czy niemieckie wydania książek/komiksów dodawać do tabelki wydania czy raczej ograniczyć się do wspomnienia o nich jedynie we wstępniaku artykułu a tabelkę zostawić dla wydań oryg/pl? Pozdr. Lord Kenobi 20:19, 21 mar 2021 (CET)

Kolorowanka z Mando

Dlaczego usunąłeś moją edycję? Czy to naprawdę było konieczne? Przecież nie było to nic "wandalnego" ani psującego wygląd artykułu. Przecież ta grafika umożliwiała czytelnikom zobaczenia obydwu okłądek naraz. Odczuwam po części wrażenie jakbyś nie tolerował żadnej mojej edycji, uważając ją za zbędną i niepotrzebną. Czerwony 20 (dyskusja) 18:11, 23 mar 2021 (CET)

Pytanko

Czy istnieje artykuł o tej kolorowance? Czerwony 20 (dyskusja) 20:35, 23 mar 2021 (CET)

Wiem, ale juz kiedyś zdarzyła się taka sytuacja, że artykuł istniał ale pod innym tytułem (np. angielskim) i po prostu nie chcę powtarzać tego błędu. Wolę się upewnić, czy taka strona nie została już utworzona. Czerwony 20 (dyskusja) 20:44, 23 mar 2021 (CET)

Podziękowania

Przepraszam że tak późno ale bardzo dziękuję za grafikę tego szturmowca i życzę miłego dnia. Hsob25(dyskusja) 18:20, 2 kwi 2021 (CET)

The Faithful Wookiee

Hello! Okazuje się, że jednak ta "kreskówka" jest tylko i wyłącznie częścią Holiday Special i nie ma nic wspólnego z serialem Droids. Gdy kilka lat temu pisałem ten artykuł to popełniłem błąd, prawdopodobnie będący wynikiem słabej znajomości angielskiego. Widzę, że wprowadziłeś zmiany w artykułach o serialu i HS, nie wiem czy gdzieś jeszcze znajdują się odnośniki do tego, ale jakby coś było to tylko chciałem dać znać, że trzeba je usunąć. — Revais Dyskusja 14:20, 3 kwi 2021 (CEST)

Zdjęcia dowodowe

Przesyłam Ci zdjęcia udowadniające, że nie jest to przewodnik z cyklu Making of;

Pozdrawiam! Czerwony 20 (dyskusja) 14:21, 4 kwi 2021 (CEST)

Ale nie jest to przewodnik po produkcji. Mógłbyś chociaż zmienić na "przewodnik po serialu". Bo teraz to wygląda jakbyś szerzył nieprawdę. Poza tym czemu usunąłeś link do Amazona? Przezcież na nim opierałem mój artykuł. Na podstawie jego stworzyłem zawartość. Czerwony 20 (dyskusja) 14:35, 4 kwi 2021 (CEST)


Witaj!

Przepraszam za brata myślał że w squadrons był TIE/d ( Bo jest ) ale zapomniał że nie było go w kanonicznej kampanii a tylko na multiplayer.Hsob25 (dyskusja) 15:54, 5 kwi 2021 (CEST)


Propozycja

A więc czytałeś Tą książkę w takim razie jeżeli coś jeszcze dobrze pamiętas lub chcesz sobie kiedyś ją powtórzyć masz w Sali Zgromadzeń projekt mojego pomysłu zorganizowanego 2 dni temu i jeżeli masz czas i chęć porobić coś na ossusie tam są stosunkowo ważne tematy związane z tą książką i gdy zrobię nowy artykuł dodam jeszcze dwie drugoplanowe postacie. No i poćwicze może na brudnopisie lub w następnych artykułach przypisy. Spokojnego dnia życzy Hsob25 (dyskusja) 16:15, 5 kwi 2021 (CEST)

Obsługa wektorów

Cześć i czołem. Rozumiem, że silnik raczej nie obsługuje .svg skoro errory wywaliło przy pliku? Czy coś źle zrobiłem?--Przykrasprawa (dyskusja) 21:16, 5 kwi 2021 (CEST)

Grafika

W takim razie usuniesz proszę ten wektorowy plik? Chcę wrzucić w wyższej rozdzielczości jako raster ale nie mogę bo podobna nazwa już istnieje.--Przykrasprawa (dyskusja) 22:00, 5 kwi 2021 (CEST)

Usunięty artykuł

Witam Kilka minut temu hasło pod nazwą 1500 BBY zostało usunięte z powodu ,,słowo w słowo z Wookieepedii" czy coś podobnego. Jednak chciałbym powiadomić tutaj, że jeżeli pisze się o jednej dacie i jej wydarzeniach to logiczne, że będzie to samo.

Re:Calrissian

A, no tak, zapomniałem totalnie. --GoodBear2600 (dyskusja) 12:28, 6 kwi 2021 (CEST)

501

Tak, widziałem. Ale dane są już ostro nieaktualne, a i sam artykuł mało rozbudowany. Nie ma żadnego problemu, że go przepiszę i uzupełnię?

Pytanie

Czemu usunąłeś Gadrena z wybitni członkowie bo teraz nie rozumiem czemu wszyscy wybitni członkowie muszą zginąć.--Hsob25 (dyskusja) 15:47, 6 kwi 2021 (CEST)

Ok rozumiem ale to Jeden z kilku bo nawet nie dziesięciu członków kompanii który jest z nią od Blacktar Cyst i samego początku kompanii i jest jednak najsilinieszym z nich. Przetrwał nawet bitwę o Sullust i zawsze był z niego taki w pewnym sensie berserker i niezniszczalny żołnerz króry zawsze walczył najlepiej i na samym początku książki rozszarpuje i dobija szturmowca z Wyrzytnią rakiet i ratuje Pola i Hazrama przed śmiercią to naprawde "wybitny" członek. A o Hazramie TRZEBA ZROBIĆ ARTYKUŁ bo jest pierwszoplanową postacią i głównym bohaterem książki.--Hsob25 (dyskusja) 16:15, 6 kwi 2021 (CEST)

Grafiki

Hej, wyrzucisz proszę te dwa pliki?

Nie mogę wrzucić .png bo nazwy już są podobne. --Przykrasprawa (dyskusja) 12:51, 7 kwi 2021 (CEST)

Sry że tak późno odpisuje

Witaj! Nie nie mam nic do rajtozaura ale jest całkiem nawet ok i wiadomo że pisać może każdy ale dziwię się żeby zrobić konto tylko dla lego lecz nie widzę w tym problemu a sam ossus o każdy krok powinien się rozwijać bo blisko nam by pobić w wiki francuza a każdy artykuł zostanie przez fanów doceniony i może obcokrajowcy się zdziwią jakie artykuły posiadamy. Pozdrowienia Hsob25 (dyskusja) 13:17, 7 kwi 2021 (CEST)

Chwila mam wrażenie że wyszło na to że nie lubię lego a jest wręcz przeciwnie i mam z 10 zestawów w kolekcji (9 i kilka wykupionych ze sklepu lego minifigurek a ten sklep to taka jedyna oficjalna sprzedaż lego ze wbycia w stanie nowym, jeden sklep na całe miasto z unikatami i limitownymi setami ale to szczegół). Pozdrawiam Hsob25 (dyskusja) 15:27, 7 kwi 2021 (CEST)

A nie sądzisz że to reklama? Miłego Dnia Hsob25 (dyskusja) 16:54, 7 kwi 2021 (CEST)

Pytanie

Czy udało by Ci się odnaleźć Mardoę III na mapie galaktyki wiem że to info z książki ale jeżeli masz czas to będę wdzięczny. Odmowę przyjmę i nie ma z tym problemu co nie zmienia faktu że będzie mi miło:). Pozdrowienia Hsob25 (dyskusja) 17:07, 7 kwi 2021 (CEST)

Mam podobne zdanie a gdzie znajdują się pewne planety jest zagadką a Lucasfilm nic zbytnio nie robi poza seialami i nowymi wątkami. Są oczywiście takie planety jak Kuat czy Chandrilla których nie ma nawet w bf czy innych grach ale jest tego o wiele więcej i różnie z tym bywa. Szczęścia i spokoju życzę. Pozdrawiam Hsob25 (dyskusja) 18:21, 7 kwi 2021 (CEST)

RE: Polskie wydania

Trochę mnie dziwi, że tak zareagowałeś skoro na Ossusie jest bardzo dużo artykułów z zapowiedziami komiksów i książek z bastionu, które nie zostały nawet dodane przez archiwistów, a strażników (między innmy ta pozycja). Poza tym Ossus o ile mi wiadomo jest ściśle związny z Bastionem, a jeden z redaktorów ów strony jest odpowiedzialny zatłumaczenie tej książki. Dodatkowo dodam, że żadna osoba z administracji mi nie wycofała edycji, a odziwo akurat to byłeś ty. Jestem na 100% pewien, że gdyby to np Totus dodał nie wycofałbyś jego edycji. Skoro od teraz nie można używać Bastionu jako źródła to powinniśmy pousuwać wszystkie przypisy dotyczące premier publikacji dostarczonych przez portal. Naprawdę nie rozumiem twojego postepowania. Mam wrażenie, że nawet jeżeli robię coś dobrze wkład Ossusa, to ty zawsze mmusisz mi usunąć albo anulować moje edycje. --Czerwony 20 (dyskusja) 17:49, 13 kwi 2021 (CEST)

Artykuł do usunięcia

Witaj! Na Ossusie pojawił się nowy członek i stworzył artykuł o Pilio który nie spełnia podstawowych wymagań. Czy mógłbyś usunąć ten artykuł. Zwracam się z tą prośbą ponieważ walczysz z kimś i możliwe że znowu powtarza się to samo. Hsob25 (dyskusja) 15:22, 30 kwi 2021 (CEST)

Jak mnie jeszcze raz zablokujesz na zawsze to ja wezwę POLICJĘ i spotkamy się w sądzie--Chip i Dale (dyskusja) 11:45, 13 paź 2021 (CEST)

A tak przy okazji jak się nazywasz podaj imię i nazwisko--Chip i Dale (dyskusja) 11:46, 13 paź 2021 (CEST)