Dyskusja Archiwisty:Power of the Light Side

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Power of the Light Side!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Lord Kenobi!

Nowa Republika

Mógłbyś uzupełnić tutaj źródła? :) Jest to wersja kanoniczna, jak wskazuje kanon po ukośniku. O Expanded Universe możesz pisać w artykule Nowa Republika. ~Mustafar29 18:26, 22 lis 2015 (CET)

Co do Twoich edycji nie ma się czego czepić. Pamiętaj tylko o erach, okej? Porównaj moje dobre poprawki. I interwiki: w artykułach kanonicznych linkujemy do artykułów kanonicznych :) ~Mustafar29 18:54, 22 lis 2015 (CET)

Kilka spraw

Czołem. Fajnie, że od razu jesteś aktywny, ale przeczytaj apel jednego z użytkowników. Spójrz też na zmiany jakie wprowadziłem z Leii. pamiętaj zawsze o dodawaniu interwiki o ile istnieją (przynajmniej do wookieepedii) oraz kategoriach i linkowaniu do artykułów. Jeśli zaś chodzi o usuniętą rpzez DantE grafikę to polecam przeczytać: to. Pozdro --Totus (dyskusja) 21:09, 22 lis 2015 (CET)

Grafiki

Hej! Taka drobna uwaga, przesyłając grafiki, w źródle podawaj nazwę filmu/książki/podręcznika/komiksu/etc. skąd pochodzi grafika (ewentualnie oficjalną stronę internetową z linkiem), a w sekcji "autor" podawaj osobę, która stworzyła grafikę (rysownika, ewentualnie firmę). Pozdrawiam, ;) -Darth Plagueis the Wise 13:55, 25 lis 2015 (CET)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Mario!

Nazwy książek i komiksów SW

Mam do Ciebie maleńką uwagę: w źródłach przy pozycjach komiksowych i książkowych nie dodawaj Star Wars; np. Star Wars: Koniec i początek pozamieniaj na Koniec i początek. Sprawdzaj też jak się nazywają komiksy, nie ma komiksu Star Wars: Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci... Skywalker atakuje, ale jest Skywalker atakuje (tu akturat nie obowiązuje zasada bez Star Wars). W tytułach mogą Ci pomóc spis książek i spis komiksów.I pamiętaj zmieniać interwiki na "kanoniczne". Przeczytawszy uwagi popoprawiaj te rzeczy w hasłach które edytowałeś. :D Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 16:24, 25 lis 2015 (CET)

Warto też pilnować chronologicznej kolejności źródeł, bo w takiej kolejności je wymieniamy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:10, 25 lis 2015 (CET)

Podgląd

Proszę kolejny raz o ograniczenie liczby edycji w hasłach. W przeciwnym razie zostaną wyciągnięte konsekwencje. signstraznik.png DantE Dyskusja  21:06, 25 lis 2015 (CET)

Nie chodzi tu o to abyś mniej edytował, tylko abyś więcej zmieniał za jednym zamachem :> Zapisuj dopiero wtedy, gdy jesteś pewien, że wszystko napisałeś tudzież poprawiłeś. Używaj podglądu. Częste zapisywanie obciąża Ossusa. ~Mustafar29 22:16, 25 lis 2015 (CET)

Uwagi

Ponawiam prośbę o zmienianie linków językowych na poprawne. Druga sprawa - dalej nie sprawdzasz nazw, pod jakimi opisane są na Ossusie różne źródła. Battlefront figuruje u ans jako "Battlefront (DICE)", nie "Star Wars: Battlefront", podobnie jak "Rebelianci" zamiast "Star Wars: Rebelianci". Poza tym polecam przyglądanie się ostatnim zmianom czy przynajmniej historii dodawanych przez Ciebie artykułów i zwracanie uwagi na dokonywane w nich poprawki, bo powielasz te same błędy, chociażby w wypunktowaniu w infoboksach. Wypunktowanie rozpoczynamy i kończymy znacznikami <ul> i </ul>, natomiast poszczególne podpunkty kończymy wstawiając </li>. To miło, że tak aktywnie edytujesz, nie mniej mam wrażenie, że robisz to zbyt automatycznie, bo zdarza Ci się kopiować również rzeczy, które należą do Expanded Universe. Nie bierzesz też pod uwagę poprawek i uwag innych użytkowników. Kopiujesz w zasadzie gotowe artykuły, swój wkład ograniczając do dodawania pojedynczych informacji czy poprawiania linków do kanonicznych wersji, więc myślę, że poświęcenie dodatkowej minuty-dwóch na wspomniane kwestie nie powinno stanowić problemu. Kanoniczne wersje haseł są i będą potrzebne, ale wolałbym, żeby były tworzone porządnie, a nie na zasadzie szybkiego kopiuj-wklej. Niezależnie od tego czy dodajesz informacje z kanonicznych źródeł, warto zredagować istniejący tekst, a nie kopiować go żywcem ze wszystkimi jego wadami i błędami. Inaczej zamiast podnosić jakość artykułów, jedynie zwiększamy ilość haseł wymagających poprawy. Jak wspomniałem, cieszy mnie aktywność, jednak proponowałbym postawić na jakość, nie ilość artykułów. Poprawienie czy sprawdzenie rzeczy, o których wspomniałem, to kwestia dosłownie kilku minut, których inni nie będą potem musieli poświęcać na poprawianie Twoich artykułów. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  14:51, 27 lis 2015 (CET)

Różne

Czy mógłbym Cię prosić byś swoich artykułach dodawał przypisy. :) Przypisy pozwalają sprawdzić z jakiego źródła dana część hasła pochodzi. Ta strona z pewnością pomoże Ci w robieniu przypisów. Jeśli jakiś artykuł długo edytujesz możesz do niego dodać Szablon:WEdycji (po wcześniejszym zapoznaniu się z jego opisem). I jeszcze jedno do postaci w którym wydarzenia np.z komiksu Star Wars: Skywalker Atakuje nie są opisane, nie dodawaj ich do sekcji źródła. :) Pozdrawiam. Lord Kenobi (dyskusja) 17:30, 28 lis 2015 (CET)

Dzielenie

Przy robieniu oddzielnych wersji dla artykułów pamiętaj, aby dokładnie sprawdzać, czy usunąłeś wszystkie informacje z Legend. W przypadku Dodonny znaczna część biografii była oparta na materiałach z EU. Ponadto pamietaj o interwiki, większość artykułów na wookieepedii posiada wersje kanoniczną.--Totus (dyskusja) 18:42, 28 lis 2015 (CET)

Nie dziel haseł, gdy wersje kanoniczne mają się składać tylko z kilku zdań. Nie ma to najmniejszego sensu. Dzielimy hasła, gdy w nowym kanonie pojawiają się informacje, których nie da się pogodzić z wersją ze starego kanonu. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:47, 28 lis 2015 (CET)
W takim razie dziel jedynie te artykuły, co do których jesteś pewien. Leg ma to do siebie, że obejmuje całe akapity i nie zawsze da się nim idealnie wyróżnić rzeczy z legend. Jeśli nie znasz danego zagadnienia na tyle, aby móc zweryfikować informację, to zostaw je niepodzielone. Bez sensu robić to na siłę i powielać cudze błędy/niedopatrzenia. Nie prowadzi to do niczego dobrego.--Totus (dyskusja) 18:49, 28 lis 2015 (CET)
Ostatni raz przypominam, że na Ossusie nie dzielimy z automatu wszystkich haseł. Skoro twoja edycja została odrzucona to nie rób tego raz jeszcze bo efekt będzie ten sam. Na chwilę obecną ustalono, że hasła dzielimy tylko, gdy informacje z nowego kanonu są sprzeczne z dotychczasowymi, w innych przypadkach stosujemy odpowiednie szablony.signstraznik.png DantE Dyskusja  22:55, 29 lis 2015 (CET)

Nazwa konta

Wolałbym, abyś zmienił nazwę swojego konta (można to zrobić zgłaszając się do mnie np. przez prywatną wiadomość na FB). NIe mam żadnej pewności, że jesteś w jakikolwiek sposób powiązany z fanowską organizacją Power of the Light Side.--signstraznik.png Yako Dyskusja  23:02, 28 lis 2015 (CET)

Serio? Nawet nie wyguglałeś swojego nicka? Power_of_the_Light_Side--signstraznik.png Yako Dyskusja  12:39, 29 lis 2015 (CET)

Grafiki

Przy dodawaniu grafik pamiętaj o dodawaniu kategorii inaczej będą one usuwane. Na stronie przesyłania plików jest link do drzewka, które Ci bardzo pomoże. Kategorie powinny dotyczyć wszystkiego co się znajduje na grafice (ludzi, miejsc, przedmiotów itp, ale z głową. Jak widać tylko kawałek lewego buta vadera, to nie dodajemy kategorii vader) oraz źródła z którego dana grafika pochodzi (nazwa gry, filmu itp). Pozdro!--Totus (dyskusja) 19:23, 29 lis 2015 (CET)

/Kanon

Wiesz, przyjrzyj przy podziale czy nie ma błędów ort. albo dopisz przynajmniej trochę. Oba Dooki to stuby. ~Mustafar29 20:02, 29 lis 2015 (CET) Nie wierzę, co piszę :P

Drobne uwagi

Hey, kilka wtrąceń odnośnie twoich ostatnich edycji. Staraj się ograniczyć liczbę edycji w haśle jakie wykonujesz w czasie jednego dnia. Przejrzyj tekst dwa razy i usuń błędy raz. Druga sprawa, jak usuwasz przypis i korygujesz informacje, sprawdzaj czy dany przypis nie jest podpięty pod inne dane w haśle, inaczej powstaje błąd znacznika <ref>.---signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Misja na Gwieździe Śmierci

Gratuluję wspaniałego artykułu! Jest on naprawdę świetny :) Mam jednak parę uwag. M.in. pamiętaj by zamykać znaczniki <li>, unikać powtórzeń, dodawać kategorie i interwiki (również na innych wiki!). To są główne uwagi, dokładne zmiany możesz znaleźć tutaj. Napisz jeśli będziesz potrzebował pomocy, pozdrawiam, ;) -Darth Plagueis the Wise 21:05, 1 gru 2015 (CET)

Hej

Będziesz miał chwilkę — wpadnij na czata. ~Mustafar29 21:15, 1 gru 2015 (CET)

Edycje

Ponawiam prośbę o ograniczenie liczby niewielkich edycji. Staraj się dodać jak najwięcej poprawek za jednym razem. Pomijając już kwestię tego, że każda wersja hasła zajmuje miejsce w bazie, taka ilość edycji bardzo utrudnia przeglądanie ostatnich zmian. Jeżeli chcesz poprawić linki na takie z dopiskiem /kanon, to albo rób to z wyprzedzeniem, albo poczekaj, aż uzbiera się ich sensowna ilość - poprawianie każdego linku w oddzielnej edycji wprowadza niepotrzebny bałagan. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  22:14, 1 gru 2015 (CET)

I jeszcze jedna uwaga - jeżeli jakaś edycja została wycofana, warto zapoznać się z uzasadnieniem lub zapytać o powód w przypadku jego braku. Dodawanie jej ponownie bez pytania skutkuje jedynie tym, że zostanie ponownie wycofana. Chodzi mi o hasło "Cassio Tagge". Nie może być ono znaczone jako kanoniczne, ponieważ w kanonie postać ta przeżyła wydarzenia Nowej nadziei a w EU nie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:21, 1 gru 2015 (CET)
Jak widzę dość szybko zapominasz o prośbach o ograniczenie zbędnych edycji. To że robisz takie edycje co kilka dni nie zmienia faktu, że są one zbędne. Mam wrażenie, że jedynym sposobem nauki, jest w twoim przypadku banowanie. Udowodnij, że tak nie jest. signstraznik.png DantE Dyskusja  21:33, 20 gru 2015 (CET)

Interwiki

Przypominam Ci o interwiki. Jeśli nie wiesz jak dodać, zajrzyj do stron pomocy. Znajdziesz mnie też na czacie. ~Mustafar29 19:45, 3 gru 2015 (CET)

Linkowanie w kanonicznych stronach

Tak na przyszłość. Jest dodany , który ułatwia linkowanie stron z /kanon w nazwie. Po prsotu zmaiast [[Finis Valorum|Finis Valorum]] dajesz [[Finis Valorum]], a przy ewentualnej odmianie [[Finis Valorum|Finisa Valoruma]]. to tak na przyszłość. Moim zdaniem jet to wygodniejsza opcja. Nie musisz edytować juz zrobionych kanonicznych artykułów, żeby tylko ro zmienić. Pozdro.--Totus (dyskusja) 19:22, 5 gru 2015 (CET)

Kara

3 dniowego bana dostałeś, za to, że nie stosujesz się do zaleceń strażników. Dzielisz hasła, pomimo, że nie ma żadnych nowych informacji z nowego kanonu i gdy poprzedni podział został usunięty. Dodatkowo nadal robisz wiele niepotrzebnych edycji. Czas na przemyślenie swojej postawy na Ossusie. signstraznik.png DantE Dyskusja  14:26, 6 gru 2015 (CET)

Jeśli nie chcesz otrzymać kolejnych kar, radzę stosować się do zasad podziału haseł ustalonych na Ossusie, a nie własnych. Niestety widzę, że znowu generujesz zbędne edycje.signstraznik.png DantE Dyskusja  18:18, 9 gru 2015 (CET)

valco Pandion

Czoem. Dopisz źródła do Twojej ostatniej edycji w haśle o Pandionie, inaczej zostanie ona wycofana. i jeśli to jest info z Aftermath, to usuń szablon do poszerzenia. Ponadto jeśli chodzi o bitwe o Malastere, do której dopisywałeś infoboks. Na przyszłość sprawdzaj informacje, które umieszczasz. W opowiadaniu nigdzie nie było informacji, iż Pandion odwodził obroną planety. Ani nie ma pewności, czy szturmowcy brali udział w walce. Jeśli informacje te padły w innym źródle to przywróć je, ale tak samo jak z Pandionem musisz dopisać źródła. Wszystkie edycje (poza poprawkami i stricte technicznymi) muszą być poparte wpisem do sekcji źródła. Pozdro --Totus (dyskusja) 16:48, 9 gru 2015 (CET)

Tagge

Darth Vader Marvela. W pierwszym zeszycie jest mowa o tym, że opuścił Gwiazdę Śmierci przez bitwą o Yavin, a w kolejnych pojawia się już osobiście. Swoją drogą ten komiks został wczoraj wydany w Polsce, w SWK.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:07, 9 gru 2015 (CET)

Dzielenie artykułów

Co do Twojego dzielenia artykułów to moim zdaniem jest ono bezsensowne, tak długo jak informacje z obecnie istniejącego artykułu nie wykluczają się z nowymi, kanonicznymi źródłami. W przypadku, gdy jedyną różnicą pomiędzy wersją legends i kanon jest wycięcie fragmentów z legends to IMO lepszym rozwiązaniem jest wstawienie znaczników w starym haśle, a tworzenie nowego (kanon) dopiero, gdy pojawią się wnoszące cokolwiek materiały zgodne z kanonem. Pozdrawiam signstraznik.png Windy Dyskusja  22:07, 9 gru 2015 (CET)

Tak się zastanawiam czy już ci dać bana czy jeszcze poczekać. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:58, 11 gru 2015 (CET)

Źródła

Ponownie proszę Cię, abyś, dopisując informacje do artykułu, dopisał również źródło, skąd dana informacja pochodzi. Jest to niezbędne i bez tego edycje będą kasowane. W dodatku, jeśli hasło jest długie, a informacje pochodzą z wielu źródeł, najlepiej by było jakbyś dodawał również i przypisy do danej informacji lub akapitu (dla porównania zobacz jak to wygląda w kanonicznym haśle o Calrissianie). I taka uwaga na koniec. Możliwe, że Ci umknęło, ale zobacz ten temat. Widać, ze idzie Ci coraz lepiej, ale czasem zapominasz o pewnych ważnych szczegółach. Pozdro.--Totus (dyskusja) 15:31, 11 gru 2015 (CET)

znacznik kanon

Nie dodawaj tego znacznika, jeśli w haśle pojawiają się informacje z EU... w przypadku Garvena Dreisa usunąłeś szablon leg, który wyraźnie wskazywał, iż zawiera on info z legend. Mógłbyś go usunąć jedynie w przypadku, gdyby w nowym kanonie również pojawiły się te informacje (chociażby w przewodnikach lub albumach). Ale konieczne byłoby dodanie wtedy źródła. To samo tyczy się bitw o Yavin, Hoth oraz Endor. Przejrzałeś artykuł i masz 100% pewności, że każda informacja w nim zawarta pojawia się w filmie? Bo same bitwy pojawiają się również w nowelizacjach, które mogły wnieść dodatkowe dane, a które nie są kanoniczne. Pozdr. --Totus (dyskusja) 17:32, 11 gru 2015 (CET)

Mace/kanon

Problem z hasłem o Macie to nie to, ze nie dopisałeś do kanonicznej wersji info z wojen klonów, lecz to, ze wojny klonów należą do obu kanonów. Więc w haśle nie byłoby niczego co nie należy do legend. W takim przypadkach stosujemy jedynie szablon:Leg. Nie dzielimy takich haseł.--Totus (dyskusja) 19:19, 11 gru 2015 (CET)

znacznik kanon

Po raz kolejny proszę Cię, abyś sprawdzał,czy hasła, które oznaczasz tym znacznikiem nie zawierają informacji z Legend. W takim przypadku NIGDY nie dawaj tego znacznika, zaś samo hasło, póki w nowym kanonie nie pojawią się nowe informacje, powinno zostać poprzedzielane za pomocą Szablon:Leg. P.S. Widziałem ,ze linkujesz do kanonicznej wersji Plo Koona. Czy postać ta pojawiła się w jakiś nowych źródłach, czy sytuacja wygląda jak z Windu? Pozdr. --Totus (dyskusja) 13:34, 12 gru 2015 (CET)

Wszystko trzeba robić z głową. Jeśli już dodajesz kanoniczne linki, to jedynie do tych artykułów, które już istnieją lub powstaną w najbliższej przyszłości. W przypadku Windu, czy Plo Koona nie ma jeszcze chyba żadnych przesłanek, że pojawią się o nich dodatkowe, nienależące do legend informacje. W takim przypadku tworzysz tylko niepotrzebne czerwone linki i utrudniasz korzystanie z biblioteki tym, którzy ją czytają, bo muszą oddzielnie wpisywać hasła w wyszukiwarkę. --Totus (dyskusja) 13:45, 12 gru 2015 (CET)

Kanon po raz kolejny

Nie wiem już jak napisać, żebyś zrozumiał. Jeśli w haśle występują informacje z nowego kanonu ORAZ informacje z legend, to NIE możesz dać znacznika KANON w szablonie Era. Znowu w haśle, które było podzielone legiem usunąłeś ten szablon i dałeś znacznik, mimo iż to co było wewnątrz niego nie należy do kanonu. Zrozum, że nie wszystkie hasła oparte na TCW oraz filmach są w pełni kanoniczne.--Totus (dyskusja) 11:04, 13 gru 2015 (CET)

Podział

Pozwolę sobie odpowiedzieć za DantE. Podział potrzebny jest przede wszystkim w artykułach o zagadnieniach, które pojawiły się lub mają się pojawić w nowym kanonie, a jednocześnie były opisywane w Expanded Universe i te dwa źródła informacji się gryzą. Zazwyczaj są to postacie etc., które pojawiły się w filmach. Tutaj łapią się takie postacie jak Luke, Han itp. Chodzi o to, żeby nie mieszać w jednym artykule dwóch sprzecznych ze sobą porządków informacji. Podział może dotyczyć również haseł pisanych wyłącznie w oparciu o Legendy, jeśli to samo zagadnienie pojawi się w nowym kanonie. Zasadniczo chodzi o to, żeby nie mieszać informacji, które pojawiają się tylko w nowym kanonie z informacjami pojawiającymi się tylko w EU, zwłaszcza, gdy wzajemnie się wykluczają.

Innym przypadkiem są artykuły, które zawierają jednocześnie kanoniczne i legendarne informacje, jednak są one ze sobą spójne, ponieważ pojawiły się jeszcze przed oficjalnym podziałem. Sześć epizodów oraz wszystkie odcinki serialu Wojny klonów należą do kanonu, ale jednocześnie stanowią część chronologii Expanded Universe - są to więc wydarzenia wspólne dla obu porządków. Przykładowo w hasłach o postaciach z The Clone Wars, które same w sobie należą do kanonu, często pojawiają się informacje z niekanonicznych już komiksów czy książek uzupełniających serial. Te pozycje powstały jednak przed podziałem, więc informacje, choć niekanoniczne, nie gryzą się w żaden sposób z informacjami z filmów czy serialu. W takim wypadku stosujemy jedynie szablon "Leg" by poinformować czytelników, które fragmenty nie obowiązują już w kanonie. Dopóki te postacie nie pojawią się w źródłach, które nalezą tylko do nowego kanonu, nie ma potrzeby stosować podziału. Kwestią dyskusyjną jest to, jakie informacje muszą pojawić się w nowym kanonie by uzasadnić podział, bo mogą być to jakieś drobiazgi albo wciągnięcie do kanonu informacji pochodzących z EU.

W skrócie: jeżeli temat hasła (postać, wydarzenie) pojawił się w źródłach należących wyłącznie do nowego kanonu (nowe filmy, nowe książki i komiksy, Rebelianci etc.), można dokonać podziału, by uniknąć mieszania niezgodnych informacji. Jeżeli hasło zawiera oba typy informacji, ale pochodzące z czasów przed podziałem, a w nowym kanonie ten temat jeszcze się nie pojawił - stosujemy szablon "Leg". Oczywiście wiele z tych haseł trzeba będzie dzielić w przyszłości, gdy pojawią się nowe informacje, ale jednocześnie wiele postaci np. z TCW prawdopodobnie już nigdzie się nie pojawi. Wychodzimy z założenia, że nie ma sensu zasypywać Biblioteki hasłami-klonami, które nie zawierają żadnych nowych informacji i różnią się wyłącznie brakiem kilku akapitów.

Ostatnia sprawa to drobna uwaga odnośnie Twoich edycji, pisał już zresztą o tym Totus: jeżeli mamy hasło o kanonicznej postaci, zawierające jednocześnie informacje z EU, ale nie wykluczają się wzajemnie, to traktujemy to hasło jako "mieszane" - zaznaczamy, które fragmenty pochodzą z EU, a na górze nie dodajemy znaczka kanon ani Legends, przynajmniej do czasu, gdy nie zostanie utworzona w 100% kanoniczna wersja (jeśli będzie taka potrzeba). Chodzi o to, że dodałeś znacznik "kanon" i linkowania do kanonicznych wersji artykułów do haseł zawierających niezgodne z kanonem informacje, co może być mylące dla czytelników. W takich wypadkach najlepiej zapytać w dyskusji artykułu - czy mamy go dzielić czy traktujemy go właśnie jako hasło "mieszane". Jest to dosyć zagmatwane i prawdopodobnie najbardziej przejrzystym rozwiązaniem byłoby podzielenie wszystkich artykułów, ale raz, że zajęłoby to mnóstwo czasu, a dwa, że zasypywanie strony hasłami-klonami, które nie zawierają nowych informacji obniża jakość całej Biblioteki, zwłaszcza, że istniejące hasła często wymagają wielu poprawek lub poszerzenia - a po podziale każda poprawkę trzeba by wprowadzać do dwóch odrębnych artykułów.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:10, 13 gru 2015 (CET)

B-wing

Jeżeli miał inną historię, a co za tym idzie hasło będzie zawierało nowe informacje, to raczej nie ma problemu. Nie śledzę jednak serialu, więc dla pewności możesz zapytać Totusa, on chyba lepiej orientuje się w tym temacie, bo opisywał niedawno kanonicznego A-winga.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:55, 14 gru 2015 (CET)

Odpowiedź

Kanoniczny B-wing może i powinien powstać jak najbardziej. Ale to jeden z tych haseł, które nie powinny powstać w żadnym wypadku poprzez wycięcie fragmentów legendarnego artykułu, lecz napisane go od zera. Osobiście, nie rozpisywałbym się przesadnie nad prototypem, tylko o nim wspomniał, zaś o samym Blade Wingu powinien powstać osobny artykuł, jako o modelu unikatowym ([1]), chociaż oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie w tej chwili, a co do nazwy to skłaniałbym się ku pełnej, czyli Myśliwiec A/SF-01 B-wing, niż samo B-wing/kanon. Pozdro. --Totus (dyskusja) 14:58, 14 gru 2015 (CET)

Drobna sprawa

Wstrzymaj się raczej z dodawaniem edycji zwierających duże spoilery z filmu, przynajmniej do końca tygodnia. Nie psujmy innym zabawy. Pozdr.--Totus (dyskusja) 11:36, 19 gru 2015 (CET)

Pamiętaj o:

Dodawaniu źródeł do dopisywanych informacji. A ani jednym ze xródeł jakie są podane do artykułu nie bada, że urodził się w 11BBY. Dopisz odpowiednie źródło. Pozdro --Totus (dyskusja) 14:07, 20 gru 2015 (CET)

Bitwa o Endor

Mam pytanie. Czy w ogóle przeglądałeś i sprawdzałeś informacje, gdy robiłeś kanoniczną wersje bitwy o Endor? W aktualnym stanie strona zawiera pełno legendarnych nazw statków i imion. Własnie usuwam pozycje z infoboksu--Totus (dyskusja) 21:08, 20 gru 2015 (CET)

Faktycznie, zapomniałem o statkach. Sprawdziłem postacie, ale zupełnie nie pomyślałem, że niektóre statki też mogą być z Legend. Power of the Light Side (dyskusja) 21:16, 20 gru 2015 (CET)
Następnym razem bardziej uważaj. zbyt wiele już wisi na ossusie haseł z szablonem doDopracowania przez pomieszanie legend i kanonu. Totus (dyskusja) 21:35, 20 gru 2015 (CET)
Powiedz mi proszę, gdzie jeszcze są informacje z Legend, bo ja nie dostrzegam już żadnych. I jeszcze jedno. Co to za Niszczyciele typu Tector? Pierwszy raz o nich słyszę. Czym różnią się od Imperiali? Power of the Light Side (dyskusja) 13:48, 21 gru 2015 (CET)

Po pierwsze, odpisuj w mojej dyskusji, a nie swojej. Wtedy dostane powiadomienie o tym, ze pisałeś. Tector to tector. Nie mam pojęcia czym one są poza tym, że są, a jego uczestnictwo wraz z nazwą statku zostało ukazane z opowiadaniu The Levers of Power. w tej chwili trudno mi powiedzieć co tam jest jeszcze legendarnego. musiałbym obejrzeć film ponownie. z samego tekstu osunąłem dwa fragmenty. Dlatego jest szablon, aby była informacja, ze wymaga to przejrzenia. ale dokładnego, wraz ze sprawdzeniem w źródłach. Pozdr. --Totus (dyskusja) 16:24, 21 gru 2015 (CET)

Edycja haseł z szablonem

Tak dla przypomnienia, jeśli hasło ma nałożony Szablon:WEdycji, nie dokonujemy w nim zmian, bez konsultacji z archiwistą, który przeprowadza jego poprawę.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Kanoniczne linki

Ponawiam prośbę o niedodawanie kanonicznych linków do haseł, które zawierają informacje z Legend.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:04, 22 gru 2015 (CET)

Dlaczego ponawiasz edycje, które zostały dzień wcześniej wycofane? Jeżeli się z tym nie zgadzasz (chociaż powyżej wyjaśniłem o co chodzi), zapytaj najpierw w dyskusji hasła lub osoby wycofującej.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:09, 23 gru 2015 (CET)
Znowu się rozpędziłem. Zapomniałem, że przecież ktoś specjalnie wycofał moje edycje, ale na szczęście opamiętałem się i nie "poprawiłem" reszty moich wycofanych edycji. Power of the Light Side (dyskusja) 16:13, 23 gru 2015 (CET)

Ponownie przypominam. Odpowiadamy na stronie dyskusji archiwisty, do którego piszemy. Nie swojej własnej.--Totus (dyskusja) 16:18, 23 gru 2015 (CET)

RE: Pomysły na podziały

co do Sojuszu to jest pewne, że podział na dwa jest konieczny. Zbyt dużo źródeł nowych jest. co do roku to się nie wypowiem, ale aktualnie, jeśli chodzi o wojny klonów, to wystarczy Szablon:Leg. Nie wiem jak to jest w przypadku Dark Disciple, ale w pozostałych źródłach o samym konflikcie nie ma praktycznie nic, więc podział na dwa nie jest konieczny. --Totus (dyskusja) 12:51, 25 gru 2015 (CET)

Przepraszam, że się wtrącę, ale 1.myślę że podział Sojuszu jest konieczny 2.Podział 4 ABY nie ma sensu, można jak pozostałe za pomocą lega i szablonu:EU 3.Wojny klonów trzeba podzielić, np. Dark Discyple jest chyba sprzeczne z biografia Quilana Vosa i też trudno jest umiejscowić TCW pomiędzy źródłami z przed TCW które też opisują wojny klonów. Lord Kenobi (dyskusja) 13:27, 25 gru 2015 (CET)
TCW to też legendy. Więc informacje z serialu byłyby również w wersji legendarnej. pytaniem jest, czy Dark Discyple opisuje bezpośrednio konflikt, czy tylko dzieje się w jego czasie. Bo jak to drugie, to nie ma to żadnego wpływu na hasło o konflikcie. A takim przypadku wersja kanoniczna nie zawierałaby nic ponad legendarną, a była by okrojona z wcześniejszych źródeł. W takim przypadku stosujemy raczej lega.--Totus (dyskusja) 13:33, 25 gru 2015 (CET)

Bitwa o Portocari

Mam nieodparte wrażenie, że artykuł napisany jest w oparciu o już istniejące artykuły z Last Call at the Zero Angle, nie zaś o samo opowiadanie. Pomijając fakt, że jest to kopia mojego artykułu o bitwie o Phindar z drobnymi zmianami (na co bym przymknął oko jeśli o obu bitwach było tyle samo informacji), to o tej bitwie w opowiadaniu jest o wiele więcej informacji. Między innymi przebieg oraz straty jakie poniosła imperialna eskadra o czym byś wiedział, gdybyś przeczytał opowiadanie. Osądzenie,czy moje podejrzenia są prawdziwe, czy nie zostawiam strażnikom, ale na ossusie ZAWSZE piszemy bezpośrednio w oparciu o źródła, nie zas artykuły na tej czy innej wiki. Pozdrawiam, --Totus (dyskusja) 19:54, 26 gru 2015 (CET)

Szablon K

Przypominam, że szablonu do kanonicznych linków można też używać w przypadku, gdy stosujemy odmianę lub chcemy wyświetlić inną nazwę. Robi się to dokładnie tak samo jak w przypadku zwykłych linków, czyli [[Luke Skywalker|Luke'a]].--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:32, 26 gru 2015 (CET)

Bitwy

Usunąłem przede wszystkim dlatego, że obie te bitwy opisywane są również w wielu legendarnych źródłach. U nas na Ossusie może ich brakować, a same hasła często pisane są tylko na podstawie filmu i ewentualnie adaptacji książkowej, ale te informacje w domyśle istnieją. Jeżeli natomiast chodzi o podział - zależy. Jeżeli w nowym kanonie są zupełnie nowe informacje na ten temat albo jakieś zmiany względem EU, to ok. Jeżeli niczego takiego na razie nie ma, wystarczy zaznaczyć szablonami legendarne fragmenty, jeżeli takie są.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:48, 27 gru 2015 (CET)

Przypomnienie

Kolejny raz przypominam, że nie dodajemy kanonicznych linków do haseł zawierających informacje z Legend. Znowu dodajesz je do haseł, z których były już wcześniej usuwane. Naprawdę polecam zaglądać do ostatnich zmian albo chociaż historii haseł, bo do niczego w ten sposób nie dojdziemy. Przypominam też o możliwości stosowania odmiany w szablonie do kanonicznych linków, o czym pisałem zresztą wczoraj. Ponawiam też prośby innych użytkowników odnośnie stosowania przypisów i umieszczania ich przy dodanych przez Ciebie informacjach. Dzięki temu nam łatwiej weryfikować edycje, a czytelnikom łatwiej zorientować się, skąd pochodzą konkretne informacje. Proszę wziąć sobie te uwagi do serca, bo mam wrażenie, że połowa z nich trafia gdzieś w próżnię i w kółko się powtarzamy. Sugeruję też, żebyś z wyprzedzeniem zastanowił się nad tym, które hasła potrzebują podziału, a dopiero potem linkował do kanonicznych wersji. Edytowanie wszystkich haseł od nowa za każdym razem, gdy podzielony zostanie jakiś artykuł nie ma sensu i zapycha całą sekcję ostatnich zmian.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:08, 27 gru 2015 (CET)

Grafiki

Czoem. Spójrz na zmiany jakie wprowadzono w dodanych przez Ciebie grafikach (Shara Bey- Bitwa o Endor i Luke Cymoon 1). Uwagi:

 1. Pamiętaj, aby zawsze linkować w opisie grafiki artykuły.
 2. Źródło. zawsze wpisuj dokładnie skąd to jest. W przypadku filmów będzie to po prostu tytuł, ale w przypadku komiksów i seriali nazwa danego zeszytu lub odcinka. (To samo tyczy się samych artykułów. Jeśli dana rzecz/postać pojawia się jedynie w jednym zeszycie komiksu, to lepiej dać dokładne źródło. Jak w więcej niż jeden to można nazwę serii, a w przypisach dokładnie)
 3. Autor. W przypadku filmów i seriali można spokojnie wpisać, że autor to Lucasfilm Ltd.. Również pamiętaj o linkowaniu. W przypadku komiksów będzie to jednak rysownik danego zeszytu, a w przypadku ilustracji do artykułu z gazety lub opowiadania autor ilustracji (zazwyczaj jest wymieniony).
 4. Kategorie. Drzewko kategorii. Zawsze sprawdzaj w nim, czy kategorie jakie dodajesz już nie istnieją i pod jaką dokładnie nazwą. Jak nie ma kategorii jaką chcesz dodać, a uważasz, że powinna być to tworzysz własną (Np. w przypadku postaci które mają więcej niż jedną grafikę). każda ilustracja powinna być jak najlepiej skategoryzowana pod względem rzeczy na niej występujących (miejsc, postaci, przedmiotów, oczywiście z głową. Połowy lewego buta Luka nie będziemy wrzucać do kategorii Luke Skywalker) Dodatkowo dwie ważne kategorie. Ilustracje <imię i nazwisko autora grafiki (nie dotyczy filmów/seriali) oraz <nazwa źródła>.

Pozdr. --Totus (dyskusja) 12:34, 28 gru 2015 (CET) P.S. Dalej czekam na wyjaśnienie w sprawie bitwy o Portocari.

Ponownie sprawa przesyłanych grafik. Pamiętaj o dodawaniu kategorii do wszystkich elementów jakie na niej występują oraz dwóch kategorii "Ilustracje <autor>" oraz kategorie związana ze źródłem. I przypominam, że przy komiksach w źródle wpisuj dany zeszyt, nie całą serię. Pozdr. Totus (dyskusja) 16:18, 29 gru 2015 (CET)
Znowu ja. Ponownie przypominam o dodawaniu kategorii związanej ze źródłem skąd grafika pochodzi (jest to po prostu tytuł filmu/odcinka/komiksu/itp w mianowniku) oraz linkowaniu w opisie grafiki i autorze. Poza tym przesyłaj grafiki jedynie wysokiej jakości. Ta co wrzuciłeś do pojedynku jest tak niskiej rozdzielczości, ze nic na niej nie widać i zostanie najpewniej usunięta. Do tego widac na niej logo jakiegoś odtwarzacza lub strony internetowej, co jest niedopuszczalne. Pozdr. --Totus (dyskusja) 17:56, 29 gru 2015 (CET)

Nazwy odcinków

Usunąłem polskie tłumaczenia nazw odcinków, gdyż drugi sezon (o ile mi wiadomo) nie ma nigdzie oficjalnych tłumaczeń jeszcze. Na Ossusie stosujemy jedynie oficjalne tłumaczenia nazw, nigdy fanowskie, a takie zazwyczaj pojawiają się w internecie. Jeśli wiesz, że są już oficjalne tłumaczenia to napisz o tym w dyskusjach odpowiednich artykułów, aby strażnicy mogli poprzenosić strony.--Totus (dyskusja) 14:50, 28 gru 2015 (CET)

Nowa Republika

Jako, że jesteś główną osobą odpowiedzialną za powstanie kanonicznej wersji i to Ty napisałeś jego większość, to naprawdę prosiłbym cię o uzupełnienie źródeł wraz z przypisami. Jest to jedno z ważniejszych aktualnie haseł, a wiszi w nim szablon o braku źródeł. Pozdr. --Totus (dyskusja) 16:17, 28 gru 2015 (CET)

Edycje

Ostatni raz proszę o ograniczenie zbędnych edycji, głównie zmian linków w hasłach. Zbierz wszystkie linki jakie chcesz zmienić i zrób jedną edycję a nie codziennie lub co kilka dni edytujesz te same hasła. Dalszych próśb nie będzie.signstraznik.png DantE Dyskusja  16:39, 28 gru 2015 (CET)

Apel

Proszę cię, abyś przestał opisywać informacje ze źródeł, których nie znasz. Fragment o misji na Veltine zawierał 3 znaczące błędy. 1. Luka nikt nie wysłał. On sam się wysłał. 2. ich celem nie było zniszczenie bazy, to wyszło przy okazji. Początkowo miała to być misja po cichu. 3. Nie miała ona nic wspólnego z operacją popiół, która w ogóle była działaniami imperium, a nie sojuszu. Rozumiem, że chcesz pisać jak najwięcej. Trzy tak znaczące błędy w tak krótkim fragmencie jedynie pokazują, iż moje podejrzenia są prawdziwe. Ale pisząc bzdury tylko zaśmiecasz ossusa i wprowadzasz w błąd czytelników. Przy okazji. Ponawiam apel o stosowanie przypisów.--Totus (dyskusja) 19:09, 28 gru 2015 (CET)

Nieprzełączajace linki

To znany problem, postaram się coś z tym zrobić, bo momentami mocno utrudnia to korzystanie z Ossusa. Pod szablonem era znajduje się niewidoczna ramka, która sięga nieco wgłąb artykułu i "zasłania" wszystkie linki itp. W przypadku stosowania znaczników kanon/legends jest to bardziej widoczne, bo ramka jest wtedy zwyczajnie szersza.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:55, 29 gru 2015 (CET)

Odpowiedź

Czoem. Po pierwsze Miecz Jedi to nie komiks, a powieść. I nie, nie czytałem go. Po drugie. Pisałem Ci już o tworzeniu na podstawie innych artykułów. Piszemy jedynie na podstawie znanych nam źródeł. Inaczej nie masz nawet możliwości sprawdzić, czy ktoś w streszczeniu nie popełnił gafy, którą Ty byś powielał. Dlatego też wymagamy, aby dodawać przypisy do informacji. Jeżeli posiadasz (czy to w wersji fizycznej, czy elektronicznej) komiks Skywalker atakuje, to droga wolna. Możesz pisać na jego podstawie. Ale NIE WOLNO Ci pisać czegokolwiek na podstawie innych artykułów lub innych wiki. Plus mała uwaga. Gdy opisujesz postać/wydarzenie pojawiające się w jedynie jednej części jakiejś serii to wrzucić do sekcji źródła dokładnie tą część. W przypadku, gdy pojawia się w kilku,to zalinkuj artykuł ogólny o serii, a w przypisach zaznacz co pochodzi z jakiego zeszytu. (Porównaj [2] oraz [3]) Pozdr. --Totus (dyskusja) 14:24, 30 gru 2015 (CET)

Pierwsza część ma się pojawić w najnowszym star Wars Komiks. Kolejne najpewniej w następnym numerze. Przy okazji. Nie zmieniań TIE/ln na TIE Fighter. Jak już to rób myśliwiec TIE. Pozdr.--Totus (dyskusja) 15:05, 30 gru 2015 (CET)

Przypisy

przeglądałem Twoją edycję w Leii. Cieszę się, że zacząłeś stosować przypisy, ale mam drobna uwagę. W przypadku serii komiksowych dodawaj w przypisie dokładny zeszyt, a nie całą serię (np. Skywalker atakuje, część 1 zamiast Skywalker atakuje). Poza tym pytałeś się mnie, czy wiem, kiedy wyjdzie Shattered Empire. Więc wnioskuje, że go nie czytałeś. Czyli fragment z niego napisałeś na bazie innych artykułów. Upominałem już Cię, że nie wolno tak robić. Fragment ten zawiera pewne braki dotyczące celu i tak dalej. A i przypominam, że szablon do kanonicznych linków działa na zasadzie [[nazwa artykułu|odmiana nazwy]], więc można z niego korzystać również w przypadku, gdy nazwa wyświetlana nie pokrywa się z nazwą artykułu w 100%. Pozdr. --Totus (dyskusja) 17:17, 31 gru 2015 (CET)

Shara

Póki co nie ruszaj artykułu, bo planuje właśnie siąść do niego dalej. Poza tym pisałem to o 2 w nocy. Nie wymagaj idealnej gramatyki ode mnie o tej godzinie. co do samych wydarzeń o których mowa, nie wiadomo kiedy one są. Wiadomo jedynie, że Bey brała w nich udział. Więc na pewno nie później niż pół roku po Endorze.--Totus (dyskusja) 11:34, 2 sty 2016 (CET)

W komiksie ani w Before the Awakening nie ma nic mowy o Hoth. Wiadomo jedynie, że dołączyła jakiś czas przed Endorem. Gdyby chociaż była informacja, czy poznała Kesa przed, czy po dołączeniu do Sojuszu, albo czy Poe urodził się przed czy po jej dołączeniu to już bym był w stanie powiedzieć ci więcej. A gdy są jakieś wydarzenia/fakty które nie wiadomo w jakim momencie się dzieją, to zazwyczaj wstawiam je w "Wczesna służba/wczesne życie" przed głownymi opisanymi wydarzeniami. Chociaż w tym przypadku powoli skłaniam się w daniu to po endorze, bo wyzwolenie Gormy może być analogiczne do wyzwolenia Beltire. --Totus (dyskusja) 11:47, 2 sty 2016 (CET)
Wiem, że 10 ABY. Sam pytałem się tam o wyjaśnienie skąd taka data. Ale nie umieszczę jej w artykule póki nie sprawdzę samemu/ktoś inny nie sprawdzi w słowniku ilustrowanym do TFA daty narodzin Poe (w ŹRÓDLE, nie w innym artykule/wiki). Różne buble na wookiee już widziałem. (Moim ulubionym był Fanty opisany jako kobieta) --Totus (dyskusja) 12:04, 2 sty 2016 (CET)

vetine i Luke

Mam to gdzieś w dalszych planach, ale nic nie obiecuję. Sesja się bliża i nie wiem jak będzie z moją aktywnością. --Totus (dyskusja) 14:51, 5 sty 2016 (CET)

Szablon:Era

Przeczytaj uważnie w opisie szablonu jak go stosujemy. W przypadku ciał niebieskich/ras/miejsc itp nie stosujemy parametrów związanych z okresem, bo tak naprawdę występowały one nie wiadomo jak długo. Tam tylko kanon/legends Pozdr!--Totus (dyskusja) 21:02, 13 sty 2016 (CET)

Źródła

Źródła to informacje z pierwszej ręki, a więc pochodzące z oficjalnych materiałów. Artykuł z jakiejś polskiej strony o filmach nie jest wiarygodnym źródłem, zwłaszcza, że poświęcony jest plotkom i teoriom. Nawet jeśli ta informacja jest prawdziwa, została wzięta z jakiejś publikacji (wg Wookiee jest to Słownik ilustrowany) i to właśnie ją należy podać. Podajemy jednak tylko te źródła, które znamy, bo dodawanie przypisu na podstawie Wookiee dalej jest jedynie powielaniem już przetworzonych i nie w pełni wiarygodnych informacji.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:58, 13 sty 2016 (CET)

Drobne uwagi

czoem, widzę, że wziąłeś Skywalkera w edycję, ale zauważyłem kilka spraw.

 1. Pamietaj, że ma możliwość stosowania odmian. Przestań linkować [[Nowa Republika/kanon|Nowej Republiki]], a zacznij [[Nowa Republika|Nowej Republiki]]
 2. Ponownie linkowanie. Gdy odmiana słowa wymaga tylko dodanie końcówki, bez zmiany głównego członku, to stosuj [[Skywalker]]a zamiast [[Skywalker|Skywalkera]]
 3. Coś na Vetine, a nie na Vetinie. Tak samo jak z Malastare. Padło to w dyskusji w haśle o planecie.
 4. Luke dołączył w czasie Bitwy o Yavin do eskadry Czerwonych, nie łotrów, widziałem, że zmieniłeś linkowanie. Eskadra o którą tam chodziło to [4]
 5. Świątynia Jedi jest z małej litery. To nie jest nazwa własna. Tak już się utarło na Ossusie.
 6. Nazwy statków zawsze pozostawiamy w oryginale. Jak nie wiesz jak się dany statek nazywał po angielsku, to możesz sprawdzić na wookieepedii.
 7. Przestań usuwać kursywę z nazw typów okrętów.

Pozdro --Totus (dyskusja) 21:10, 15 sty 2016 (CET)

Mroczni

Z definicją mrocznych Jedi zawsze był problem, dlatego byłbym z tym ostrożny. Najlepiej dodawać tam tylko postacie, które nazwano tak wprost. Co do Republiki to podział zapewne ma sens, bo według kanonu Republika Galaktyczna powstałą około 1000 BBY ze Starej Republiki (w EU zawsze była Republika Galaktyczna), chociaż nie dam głowy czy to nie jest jakaś nadinterpretacja. Wolałbym jednak (między innymi z tego powodu), by podział został zrobiony w oparciu o jakieś sensowne źródła.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:54, 15 sty 2016 (CET)

Rey

No po to jest ten szablon, by pokazać, że edytuję. Dziś byłem znów w kinie aby zweryfikować info o Rey, jutro postaram się zdjąć szablon. ~Mustafar29 22:54, 15 sty 2016 (CET)

Szablon:K

Po raz kolejny Ci przypominam o stosowaniu do wszystkich kanonicznych linków jakie wstawiasz. Zarówno tych w mianowniku, jak i odmienionych. Bardzo to pomaga w przeglądaniu haseł, bo zwiększa ich przejrzystość i skraca długość hasła. Nie wiem, zapisz to sobie na karteczce i przyklej ją do monitora, albo coś :P Pozdro, --Totus (dyskusja) 16:21, 18 sty 2016 (CET)

Wielki kanclerz

Czoem. Usunąłem część informacji z hasła o wielkim kanclerzu Republiki, gdyż dotyczyły one innego stanowiska. Ten artykuł powinien zawierać jedynie informacje związane z kanclerzami pierwszej republiki + co najwyżej informację, że stanowisko kanclerza zostało przywrócone w Nowej Republice. słownik ilustrowany do przebudzenia Mocy wyraźnie zaznacza, że usunięto słowo "Supreme" czyli "wielki" z nazwy stanowiska. Jest to inny rząd, inna organizacje i moim zdaniem nie należy mieszać tych dwóch pojęć. Pozdr. --Totus (dyskusja) 17:13, 20 sty 2016 (CET)

Historie z TCW

Przy okazji. Jedna prośba. Jeśli opisujesz wydarzenia z serialu TCW w kanoniczej wersji, który należy do obu kanonów to dodaj od razu odpowiedni fragment również w legendarnej wersji. tyczy się to Twojej ostatniej edycji w Mace'ie Windu. Pozdr. --Totus (dyskusja) 18:11, 20 sty 2016 (CET)

EU i POV

Dwie sprawy. Kanoniczne hasło o Chandrili zawierało mnóstwo informacji z EU, które zostały przekopiowane wprost z legendarnej wersji. To na tyle krótkie hasło, że naprawdę można je było napisać od nowa wyłącznie w oparciu o źródła. Druga sprawa, to opisy, które nie zawsze mieszczą się w granicach neutralnego punktu widzenia, chociażby w ostatniej edycji hasła o Wedge'u. Sformułowania typu pokazał wielkie umiejętności i doskonałe zgranie nie są zbyt obiektywne i encyklopedyczne. Unikaj też tego Luke'iem. Przyjęło się, że czytamy Lukiem i tak też zapisujemy. Jeśli już, to poprawne byłoby prawdopodobnie Luke'em, ale i tak "spolszczamy" wiele odmian dla zwykłej wygody, więc nie ma sensu stosować karkołomnych form po apostrofach. Odnośnie Twojego pytania - dyskusja na ten temat toczyła się tutaj, ale została chyba trochę zapomniana.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:01, 20 sty 2016 (CET)

Info box grafika

Fragment ze strony "szablon:Postać":

 • Grafika w infoboxie powinna przedstawiać najbardziej aktualny (pod względem chronologii), dostępny wizerunek postaci.

Wiadomo, że grafiki jak Obi dostaje mieczem od Vadera, ani nic w tym stylu dawać nie będziemy, ale stary obi pasuje idealnie.--signstraznik.png Totus Dyskusja  10:51, 23 sty 2016 (CET)

Dubbing

Hej, zauważyłem, że edytujesz hasła o odcinkach Rebeliantów i poprawiasz różne rzeczy przy dubbingu. Proszę, byś przy okazji usuwał pogrubienie z imion postaci w polskiej wersji, bo nie ma żadnego powodu, by ten tekst był zapisany w taki sposób.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:31, 24 sty 2016 (CET)

Rasy

Czeom, drobna sprawa. Nazwy ras piszemy dużą literą (poza ludźmi), ale już przymiotniki od tych ras piszemy małą (pau'ański mężczyzna, rodiańska kobieta itp.) Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:04, 27 sty 2016 (CET)

Odp.

Do końca tygodnia powinienem się wyrobić na spokojnie. Planuje póki co opisać wiadomości z princess Leia i shattered Empire. A co do odcinka rebeliantów to nie mam pojęcia.--signstraznik.png Totus Dyskusja  10:32, 28 sty 2016 (CET)

Odp

Na szablonach to ja się średnio znam, ale z tego co widzę, to tworzysz stronę o nazwie "Szablon:nazwaszablonu" i uzupełniasz ją:

{{SzablonLista
| szerokość= (szerokość w px)
| tytuł= (wyświetlany tytuł)
| treść= treść szablonu
}}<noinclude>

== Zastosowanie ==
Zastosowanie szablonu

[[Kategoria:Szablony - listy]]</noinclude>

Ogólnie to najprościej będzie się opierać na już istniejących listach. Pozdr --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:44, 29 sty 2016 (CET)

Era

Czoem, przestań póki co dodawać do ery parametr "New". Legendarny okres nowej republiki i ten z kanonu diametralnie się różnią i nie mieszajmy ich. Stosujemy imp i reb, co te czasowo są do siebie zbliżone. to już któryś raz, gdy ponawiasz wycofaną przez kogoś edycję. Póki nie pojawi się jakiś oficjalny podział na ery, to nie ruszajmy tego. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:14, 30 sty 2016 (CET)

Grafiki

Proszę byś popracował nad wypełnianiem szablonu przy przesyłaniu grafik, bo cały czas popełniasz te same błędy. Dodajesz pliki do kategorii o błędnych nazwach (np. skróty nazw maszyn zamiast ich rozwinięć), grafiki z Rebeliantów dodajesz do kategorii ogólnej zamiast do kategorii poszczególnych odcinków.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:25, 30 sty 2016 (CET)

Galaktyczna wojna domowa a Rebelianci

Czoem. Mam sprawę. Póki co nie ma żadnych źródeł, które pozwalają myśleć, że wydarzenia z serialu to już galaktyczna wojna domowa. Co więcej, o ile się nie mylę, to Pablo Hidalgo potwietdził, że w tym czasie nie ma jeszcze Sojuszu Rebeliantów. Jak w samym haśle o wojnie jako preludium i wstęp mogą IMHO zostać wspomniane powstanie na Lothalu i działania komórki feniksa, to wpisywanie bitew tamtego okresu oraz poległych to już przesada. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:17, 31 sty 2016 (CET) P.S. Moje prace nad Leią mogą się ździebko przedłużyć, wypadła mi jednak poprawka jedna.

zaczne od końca. Leię skończę dzisiaj, maks jutro. Ale nic nie stoi na przeszkodzie napisanie przez ciebie fragmentu w wordzie i wklejenia potem już gotowego na tekstu. A teraz co do samej wojny.

Po pierwsze zobacz tę dyskusję. Wpisanie 5 BBY jako początku wojny również i moim zdaniem jest błędem, bo działania komórek rebelii, jeszcze bez istniejącego sojuszu póki co doprowadziły do jedynie do samej wojny. To tak jakby czas trwania drugiej wojny światowej liczyć od Anszlusu Austrii. Albo wydłużenie okresu trwania powstań śląskich, co ziutek z jorusiem i bandą pół roku wcześniej napadli na mały oddział niemców w lesie. Ma sens wspomnienie tego, ale wpisywanie to jako elementu samej wojny to już przesada, przynajmniej póki nie pojawi się jakiś przewodnik po chronologii, który powie "GWD zaczęła się w 5 BBY/od powstania na Lothalu". Śmierć takiego Aresko nie ma nic wspólnego z wojną. A powstanie na Lothalu miało miejsce jedynie na lothalu. Miejscem działań rebeliantów była jedynie ta planeta, a samo powstanie upadło/zostało zawieszone gdy ci musieli uciekać. Rozumiem, że chcesz dopieścić artykuł, ale trzeba to robić z głową i dawac jedynie te informacje, które są z tym zagadnieniem bezpośrednio związane. "Możnaby też w sekcji Początki oporu dodać jeszcze jeden akapit, w którym byłoby wspomniane, że od momentu zawiązania Sojuszu Rebeliantów, Powstanie lothalskie przerodziło się w ogólnogalaktyczną wojnę domową." ni9c takiego nie wiadomo jeszcze. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:59, 1 lut 2016 (CET)

Chodzi ci o działania komórki feniks? Moim zdaniem to nie jest żaden szczególny konflikt. Póki co jest zbyt mało informacji, aby móc jakoś dokładnie określić co to jest.--signstraznik.png Totus Dyskusja  12:29, 1 lut 2016 (CET)

Listy zawartości

Na przyszłość. Listy zawartości wypełniamy alfabetycznie w danej kategorii. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:38, 1 lut 2016 (CET)

Przyponienie

Przypominam o stosowaniu przypisów. I mógłbyś, skoro go posiadasz, uzupełnić listę do słownika ilustrowanego z przebudzenia mocy i uporządkować ją alfabetycznie?--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:04, 1 lut 2016 (CET)

Grafiki

Czoem. To znowu ja. Na dwie dzisiaj przesłane grafiki obie posiadały źle wypełnione szablony. Część problemów pojawia się wielokrotnie, a Ty zdajesz się w ogóle nie zwracać uwagi na zmiany jakie są w nich wprowadzane. Zobacz oraz edycje i spójrz co tam zostało zmienione:

 1. Opis grafiki powinien zawierać faktyczny opis. Z linkowaniami. Jak jest to jedynie grafika przestawiająca daną postać, to w opisie powinien pojawić się link do artykułu tej postaci. Jak przedmiot to identycznie. W przypadku bardziej złożonych grafik (kadry z komiksu/ilustracje z książek) potrzebny będzie bardziej rozbudowany opis, ale również zawierający linkowanie. (Przykład masz tutaj). I proszę, abyś starał się tego trzymać. Opisy w stylu "Kanclerz z Przebudzenia Mocy", gdy wiadomo jak postać się nazywała nie przejdą.
 2. Autor. w przypadku wszystkich rzeczy pojawiających się w filmie, autorem powinno być lucasfilm Ltd. Przebudzenie Mocy: Słownik ilustrowany nie jest przewodnikiem do książek, czy chronologii i wszystkie zawarte tam grafiki to zdjęcia rekwizytów/postaci z planu/renderowani grafiki. Hidalgo nie jest ich twórcą, on zajmował się częścią merytoryczną. Dlatego też odpada kategoria "Ilustracje Pabla Hidalgo", gdyż on po prostu nie był ich autorem.
 3. I kategorie. Ostatnia sprawa. Pamiętaj aby zachować kolejność "Elementy przedstawione, ilustracje według (nie dotyczy filmów/seriali/przewodników do filmu, jak już pisałem), źródło". Jak coś pojawia się w przewodniku to źródłem powinien być właśnie ten przewodnik. Wpisanie jako źródła samego filmu mówiłoby, że taki dokładnie kard pojawił się w filmie. A tak nie było. Tak samo jak jakiś przedmiot należał do kogoś, to dalej pojawia się kategoria jedynie dla przedmiotu. na grafice z mieczem kylo Rena nie było postaci w ogóle, wiec nie mogła ona trafić do jego kategorii.

Możesz uznać to za czepianie, ale powielanie przez Ciebie takich samych błędów tylko powoduje, że sprawdzający mają więcej roboty. P.S. Odblokowałem dla Ciebie Leię. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:53, 1 lut 2016 (CET)

drobne

Czoem. Przypominam Ci, że w przypadku linków, gdzie wystarczy dopisać końcówkę bez zmiany głównego członu nazwy stosujemy [[Skywalker]]a a nie [[Skywalker|Skywalkera]]. Nazwy statków pamiętaj, aby zapisywać w oryginale, jak nie wiesz jak to będzie to polecam sprawdzić na wookiee (Pamięć to Remembrance). Rycerz Jedi piszemy z małej litery, nie z wielkiej. To nie jest żaden tytuł, tak samo jak nie piszemy Policjant, czy Sprzątacz. I przypisy powinny trafić do każdego akapitu, a nie do ostatniego w danej sekcji (często zdarza się, iż w jednej sekcji będą akapity z różnych źródeł i coś takiego może być mylące). Po raz kolejny usuwasz również kursywę z nazw typów okrętów, na co zwracałem Ci już uwagę. I co ty masz do "iż", że wszędzie je zmieniasz na "że" xP I dzięki za poprawę literówek. Jestem ostatnio ślepy. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:17, 2 lut 2016 (CET)

Ponawiam prośbę Totusa o niewstawianie niepotrzebnych dużych liter. Nie ma powodu by w ten sposób zapisywać słowa rycerz cy perswazja.--signstraznik.png Mario Dyskusja  11:53, 10 lut 2016 (CET)

Kategorie

Czoem. Po pierwsze. Jeśli podkategoria znajduje się w jakiejś kategorii to nie dodawaj już nadrzędnej do artykułu. Wprowadza to jedynie zbędny chaos. Mówię tu o przypadku dodawania kategorii "Miecze świetlne" do stron, gdzie jest już kategoria "miecze świetlne według użytkowników" oraz "Typy myśliwców", gdzie jest np. "typy B-wingów". Ponadto wycofałem Twoje edycje z A-wingów, gdyż moim zamierzeniem w sortowaniu w kategorii było podanie pełnej nazwy, nie częściowej. (A-wingów może powstać potem kilka rodzajów). Pozdr--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:20, 3 lut 2016 (CET)

Blokada

Czoem. Wielokrotnie już Ci przypominałem o stosowaniu przypisów w tekście, a Ty dalej o nich zapominasz. Jednodniowa blokada, aby zwrócić Twoją uwagę na ten fakt. Ponadto znowu zaczynasz wprowadzać edycje, jakie zostały już wycofane (np. Belia Darzu i mroczna Lady). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:49, 4 lut 2016 (CET)

Odp.

Jak na moje to mogą. Byle robić to z głową i nie tworzyć na przykład infoboksu dla 5 stron. Moim zdaniem taki dla miecza świetlnego oddzielnie mógłby być.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:36, 7 lut 2016 (CET)

Syndulla

Rzuciło mi się to w oczy po dosyć długim czasie, ale na wszelki wypadek zwrócę na to uwagę. Po pierwsze w głównej części hasła, pisanej z perspektywy uniwersum, nigdy nie odnosimy się do prawdziwego świata poprzez wspominanie źródeł etc. Do tego służą przypisy. Po drugie, spekulacje/przypuszczenia się są zbyt mile widziane. Należy ograniczyć je do sytuacji niemal pewnych, lecz nigdy nie potwierdzonych w źródłach (np. wiemy że ktoś był na jakiejś planecie, statku stacji tuż przed zniszczeniem). Należy też unikać sformułowań typu wiadomo/nie wiadomo, bo to odnosi się do wiedzy naszej, a nie postaci.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:27, 10 lut 2016 (CET)--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:27, 10 lut 2016 (CET)

Hasła /kanon

Czoem. Mam taką małą prośbę. Jak chcesz zrobić wersje kanoniczną danego hasła, to mógłbyś najpierw napisać do któregoś ze strażników (np. do mnie, staram się wchodzić codziennie) o przeniesienie aktualnej, legendarnej wersji na /Legendy i dopiero potem tworzyć? Pozwoli to uniknąć zbędnego przenoszenia stron. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:45, 10 lut 2016 (CET)

Ponawiam prośbę. Najpierw przenosimy istniejące hasło pod "/Legendy", potem pod zwolnionym miejscem umieszczamy wersję kanoniczną. Jest to może nieco bardziej uciążliwe, ale pozwala zachować porządek z historią strony. Wersję kanoniczną możesz tymczasowo umieścić np. w brudnopisie lub utworzyć stronę Archiwista:.../Boba Fett.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:22, 13 lut 2016 (CET)

Przeniesieni mysliwców

Czoem, widzę, że oznaczyłeś sporo stron do przeniesienia. Problem w tym, że staramy się utrzymywać jak najbardziej oficjalne nazwy, więc póki w żadnym źródle nie padnie np. Myśliwiec T-85 X-wing, to zostajemy raczej na samym T-85 X-wing, które padło w Before the Awakening. Więc prośba moja jest taka, jak uważasz, że coś trzeba przenieść to wrzucaj w dyskusje informacje, gdzie padła taka nazwa. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:55, 14 lut 2016 (CET)

grafiki źródła

Czoem. Jedna sprawa. Przestań wypisywać filmu jako źródła grafik, gdy nie są to screeny z filmu. Miecz świetlny yody, który wrzuciłeś, nigdy nie pojawił się w ataku klonów w takiej postaci. Jest to zdjęcie najpewniej z jakiegoś materiału promocyjnego lub przewodnika. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:33, 16 lut 2016 (CET)

I przy okazji. Yody nie było na tej grafice. Więc czemu dodałeś go jako kategorie?--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:37, 16 lut 2016 (CET)

Duże litery

Ponawiam prośbę o nie nadużywanie dużych liter. Nazwy typu rycerz Jedi czy duszenie Mocą zapisujemy małymi literami.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:14, 17 lut 2016 (CET)

Rozbite Imperium

Czoem. Szybkie pytanie, bo poprawiam bitwę o Cawa City. W komiksie po polsku pada określenie "Grupa Ferala"? Chodzi mi o stronę po tej, gdzie jest AT-AT i napis "17 dni po...". Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:58, 23 lut 2016 (CET)

Szablon:Wersja

Czoem. Taka moja mała prośba. Na kanonicznych wersjach stron nie zmieniać {{Wersja}} na {{Wersja|legendy|X/Legendy}} bo w ogóle nie ma takiej konieczności. Szablon został skontrowany tak, aby w przypadku, gdy wersja Legend w nazwie różni się jedynie /Legendy to nie trzeba używać dodatkowych parametrów. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:08, 24 lut 2016 (CET)

Kategorie grafik

Przypominam, że grafiki kategoryzujemy również według autorów i źródeł.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:01, 1 mar 2016 (CET)

Typu statków

Typy statków jak Imperial, Resurgent, Venator zapisujemy kursywą, proszę o nie usuwanie jej z haseł.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:55, 3 mar 2016 (CET)

Drobne uwagi

Witam! Proszę pamiętaj o dodawaniu kategorii do pisanych przez siebie haseł, gdyż w przypadku pierwszej świątyni Jedi tego nie zrobiłeś. Ponadto słowo "świątynia" nie jest nazwą własną, więc piszemy je małą literą, a nie wielką. Następna kwestia: jeśli imiona angielskie typu Palpatine, Luke kończą się na literę "e" to odmieniając te imiona na język polski nie piszemy Palpatinem, Lukem lecz Palpatine'em, Luke'em. Kontynuuj swoją pracę, pozdrawiam signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:44, 4 mar 2016 (CET)

Ja od siebie przypomnę o nie dodawaniu za to zbędnych kategorii do grafik. Kategoria:Grafika: Jedi obejmuje jedynie postacie, które są Jedi, nie całe zagadnienie z nimi związane. Tak samo kategorie w stylu Ahch-To, czy Lothal dotyczą planet jako ciał niebieskich, a kategorię związane danymi występującymi tam lokacjami mają postać Miejsca na Lothalu czy Miejsca na Ahch-To. Ponadto znowu nie stosujesz się do zaleceń Maria dotyczącym pisowni różnych technik Mocy. błyskawica, pchnięcie, rzut i wszelkie inne podobne zapisujemy z małej litery. Za to taka Baza Starkiller powinna już być pisana wielką literą, bo to już jest nazwa własna (tak samo jak Cytadela Warszawska i tym podobne). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:57, 4 mar 2016 (CET)

Komiks leia

Mój opis skończyłem w trzeciej części komiksu, w momencie gdy Leia weszła do kryjówki aldraanian i po raz pierwszy spotkała Jorę. Okienko, gdzie starsza kobieta przedstawia się. Ale jeśli chodzi o Leię jako polecaną to nie jestem pewien,czy nie brakuje informacji jeszcze z jakiś źródeł, plus zdecydowanie trzeba dokładniej opisać wydarzenia z filmów, które aktualnie są dosyć skrótowo i ogólnie napisane. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:36, 6 mar 2016 (CET)

I jeszcze drobna sprawa. Przypominam, że nazwy statków powinny być zapisane w oryginale po angielsku. Sprawdzenie jak w oryginalnym wydaniu nazwane były grom i obietnica Apailany zajęło mi na wookieepedii niecałe 5 minut, więc proszę Cię, żebyś i Ty następnym razem poświęcił tę chwilkę czasu. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:48, 6 mar 2016 (CET)

Devastator

Czoem. Po raz kolejny odniosłem wrażenie, że napisałeś fragment artykułu bez znajomości źródeł, lecz w oparciu o inne artykuły/wookiee. Zdaję sobie sprawę, że strona ta była potrzebna, lecz jeśli nie znasz źródła, to zamiast dopisywać informacji, co do których nie masz pewności, powinieneś wstawić szablon DoPoszerzenia. Sprawdziłem w Rebellion Begins na szybko (na wookiee też) i tam nie ma ani słowa, że okręt ten został zbudowany w 5 BBY, jest tylko informacja, ze tion korzystał z niego wtedy jako swojego flagowego. Dodatkowo prosiłbym cię o dodawaniu przypisów do infoboksu. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  23:49, 14 mar 2016 (CET)

Odp.

Z tego co widze na wookiee, kosmiczna moc pojawila sie juz w Nocach Coruscant. Jest to po prostu kolejny aspekt Mocy. Sam zbyt duzej wiedzy na ten temat jednak nie mam, wiec trudno mi sie wypowiedziec. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:12, 16 mar 2016 (CET)

Polityka, a formy żeńskie

Witaj! Zwracam uwagę na poprawność form żeńskich przy stanowiskach politycznych. W języku polskim zachowujemy formę męską przy funkcjach senatora, ministra, premiera i tak dalej. W razie wątpliwości zawsze możesz sprawdzić odmianę danego słowa w słowniku języka polskiego. Pozdrawiam signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:50, 18 mar 2016 (CET)


Isval

Wydaje mi się że Isval nie mogła zginąć 14 BBY skoro 8 lat po zakończeniu wojen klonów czyli 11 BBY. No chyba że źle zinterpretowałem początek książki. WKLpl

Artykuły z przekierowań

Hej, jeśli chcesz utworzyć artykuł w miejscu przekierowania, poproś Strażników o usunięcie strony i utwórz hasło jako nową pod zwolnioną nazwą. W przeciwnym razie system ma problemy z liczeniem i zapisami w rejestrze, przynajmniej an tyle na ile udało mi się zorientować.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:05, 30 mar 2016 (CEST)

Odmiany imion

Witaj, zacznę od tego byś nie wycofywał zmian dokonywanych przez Strażników. Następnie, jeśli chodzi o odmiany imion to proszę byś się lepiej zapoznał z tym tematem. Imię Wedge odmieniamy jako Wedge'em, a nie Wedge'm. Popiera to wymowa Łedż -> Łedżem a nie Łedżm. W razie jakichkolwiek wątpliwości zwracaj się z pytaniami do Strażników. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:07, 1 kwi 2016 (CEST)

Edit: Przypominam również o stosowaniu kategorii, o czym zapomniałeś w haśle o Malachorze. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:43, 1 kwi 2016 (CEST)

Kategoria grafika

Czoem. Już po raz dwudziesty któryś przypominam Ci, żebyś nie dodawał kategorii w grafice jeśli czegoś tam nie ma. Miecz świetlny Dartha Maula to miecz świetlny, nie Darth Maul. I powinien być w grafikach z mieczami świetlnymi, a nie z Sithem, którego na grafice nie ma. Proszę Cię, abyś w końcu to zapamiętał. Druga sprawa: nie przesyłaj grafik bez tła (w formacie png), jeśli te mają trafić do infoboksu, bo często grafika zlewa się z nim. I sprawdzaj źródło grafiki, a nie piszesz głupoty, że pochodzi ona z odcinka, bo w takiej postaci pochodzi ona z episode guide, a nie z samego odcinka. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:47, 3 kwi 2016 (CEST)

Świątynie

Witaj, zwracam uwagę, że świątynia Jedi czy świątynia Sithów piszemy małą literą, gdyż nie jest to nazwa własna tylko rodzaj budynku na danej planecie. To samo tyczy się innych tego typu wyrazów jak np. ambasada, baza, apartament itp. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:08, 3 kwi 2016 (CEST)

Szablony

Taka mała uwaga, do wydarzeń również dodajemy Szablon:1st. Chodzi mi o to, że zapominasz go dodawać do bitew, które pojawiły się w Kompanii Zmierzchu. Jak na przykład Bitwa o Mardon 3. Lord Kenobi 17:48, 3 kwi 2016 (CEST)

Hasła o datach

Cześć. Piszę do Ciebie, gdyż stworzyłeś dwa hasła o kanonicznych datach. Chciałbym Cię prosić, byś w przyszłości tworząc artykuły opisujące lata podpierał każdy punkt w nich zawarty odpowiednim przypisem. Jest to bardzo ważne, gdyż wchodząc w taki artykuł widzimy listę różnych wydarzeń, narodzin i śmierci i nie wiemy skąd to się wzięło. Można pomyśleć: przecież jest lista źródeł na dole artykułu - no tak, ale nie wiemy czy jest ona kompletna oraz która informacja jest, z którego źródła. Dodatkowym argumentem potwierdzającym mój apel jest przykład większości haseł o datach - prawie w każdym z nich jest szablon źródła, gdyż nie są zrobione w sposób należyty. Osobiście gdy wszedłem w artykuły o 4 ABY i 5 ABY miałem wstawić szablon i je zostawić, ale postanowiłem, że je poprawię, dlatego proszę byś się im przyjrzał i zauważył wprowadzone zmiany. Dodatkowo, jeśli do danego roku jest jakaś fajna i odpowiednia grafika (zależnie od źródła leg/kan), to warto ją dodać, gdyż urozmaici hasło. Na koniec proszę byś uważał z postaciami, które nie zostały nazwane oficjalnie w nowym kanonie, mimo iż np. występują w Powrocie Jedi. Z artykuły 4 ABY usunąłem sporą listę haseł, które są typowo legendarne, gdyż z perspektywy kanonu nie wiemy o tych postaciach nic, nawet ich imion, a o losach nie wspominając. Ach i jeszcze jedna sprawa. Chodzi o interwiki. Na większości encyklopedii nie ma jeszcze podziału lat, tylko Niemcy stosują taktykę podobną do naszej, więc proszę byś nie kopiował do kanonicznej wersji interwiki z legendarnej. To chyba tyle, pozdrawiam i życzę owocnej twórczości, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:44, 8 kwi 2016 (CEST)

Fett

Czoem. Sprawdzaj czasem historię edycji jak coś Cię zastanawia. Boba, i w sumie Jango też, do Mando nie należeli w nowym kanonie. Pisał o tym Hidalgo na twitterze. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:54, 17 kwi 2016 (CEST)

Nazwy artykułów

Czoem. Mam ważną prośbę. Staraj się być bardziej kreatywny przy tworzeniu artykułów o starciach jeśli chodzi o nazwy. Zawsze stosujesz Bitwa o... nawet gdy to w ogóle nie pasuje, lub inne określenie pada w źródłach (np. Rajd w przypadku Breloq 4). Przy okazji możesz się wypowiedzieć tu oraz tu, jako, że dotyczy to stworzonych przez Ciebie stron. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:42, 21 kwi 2016 (CEST)

Głosowanie na polecany artykuł

Cześć! Zauważyłem, że zagłosowałeś w propozycjach na polecane artykuły. Przyjęliśmy, że oddajemy tylko jeden głos za, więc jak byś mógł wybierz z tych dwóch haseł na które najpierw chcesz zagłosować i dokonaj odpowiedniej zmiany. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  13:30, 2 maj 2016 (CEST)

Mroczny Jedi

Drobna uwaga, nazwę mroczny Jedi lub mroczni Jedi zapisujemy małą literą.--signstraznik.png Mario Dyskusja  00:23, 11 maj 2016 (CEST)

Senat

Witaj. Proszę byś nie zmieniał na siłę linkowania do Senatu Galaktycznego Nowej Republiki, gdyż jest to całkiem inna instytucja położona na innych planetach i dla innego rządu. Senat Galaktyczny był na Coruscant i służył Republice Galaktycznej, a ten Nowej Republiki znajdował się najpierw na Chandrili, a potem na Hosian Prime. Ciągłe zmienianie na swój sposób wygląda jak byś zmieniał Kanclerz na Wielki Kanclerz Republiki, bez dokładnego zapoznania się z prawidłową formą. Dla potwierdzenia moich słów masz tutaj link do artykułu na Wookiee, stamtąd masz jeszcze linki do wersji w innych językach: Galactic Senate (New Republic) --signstraznik.png Melethron Dyskusja  12:44, 13 maj 2016 (CEST)

To że są wcale nie oznacza, że powinny tam być. Artykuł ma złą formę. To tak jakby wrzucić wszystkie bitwy o jakąś planetę, na przestrzeni wieków do jednego hasła bo przecież nazwa ta sama. Każdy z rządów Republika, Imperium czy Nowa Republika miały swoje Senaty. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:00, 13 maj 2016 (CEST)

Plik:Ematt.png

Czoem. Piszę do Ciebie w sprawie pliku, którzy wrzuciłeś dzisiaj. Konieczne jest zweryfikowanie informacji, gdyż grafika ta nie pochodzi ze słownika ilustrowanego (sprawdziłem, w słowniku nie ma żadnego tła, wszystko jest na białym). Skoro wrzuciłeś ją, to powinieneś wiedzieć skąd ona pochodzi, więc uzupełnij to. Druga sprawa to autor. Już Ci kiedyś o tym pisałem. Hidalgo był twórcą jedynie tektsu przewodnika, nie jego oprawy graficznej, która w większości składa się ze zdjęć bohaterów i rekwizytów lub lokacji. W takim przypadku nie można wpisać, że on jest gwórcą grafiki, ani tym bardziej dodać go do kategorii. Najlepiej w tym wypadku jako twórcę wpisać lucasfilm (oczywiście mowa o słownku ilustrowanym, a grafika z Emattem z niego nie pochodzi). POzdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:06, 19 maj 2016 (CEST)

Sullust

Proszę nie mieszać w ten sposób informacji z nowych, kanonicznych źródeł z informacjami z Legend, później będzie to jeszcze trudniej podzielić. Skoro planeta pojawia się w grze i powieści, to najlepiej utworzyć kanoniczną wersję.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:52, 22 maj 2016 (CEST)

Drobne

Mam kilka małych uwag co do twoich edycji: 1.pamiętaj dodawać przypisy do infoboxu 2. w przypisach też stosujemy takie szablony jak Reb i Wk 3. czasami zapominasz w artykułach dodawać szablony typu 1st czy 1stID, 4. staraj się również zaglądać do databanku (znajdziesz tam np. wzrost danej postaci) i ostatnie, sekcję przypisy umieszczamy przed sekcją źródła (nie jesteśmy wookieepediom). Postaraj pamiętać o tych punktach. Lord Kenobi 16:37, 25 maj 2016 (CEST)

Ponawiam prośbę o stosowanie szablonu:Wk w przypisach. Lord Kenobi 15:41, 8 cze 2016 (CEST)
Mam jedno pytanie i proszę żebyś na nie mi odpowiedział: dlaczego w galaktycznej wojnie domowej z przypisów usunąłeś szablon:Reb? Dwa razy już Ci pisałem, że tego typu szablony stosuje się w przypisach. Lord Kenobi 17:35, 11 cze 2016 (CEST)

Odmiany

Ponownie zaczynasz wprowadzać zmiany w odmianach imion, które już zostały wycofane i to zazwyczaj również z odpowiednim komentarzem. Oficjalna odmiana imienia Poe to Poego, nie Poe, ani Poe'a. Taka występuje w słowniku ilustrowanym i tej się trzymamy. Jak gdzieś indziej wystąpiła inna to zamiast forsować swoje zmiany, napisz o tym w odpowiedniej dyskusji. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:37, 13 cze 2016 (CEST)

Gwiezdny Pancernik typu Executor

Czoem. Jedno pytanie. Skąd to określenie? Bo zacząłeś je linkować w hasłach. No i skąd taka a nie inna pisownia (czemu nie gwiezdny pancernik, zamiast Gwiezdny Pancernik). Ps. Dzięki za drobne porządki w Rae. Część o avikie pisałem na końcu i jako jedynej nie przejrzałem 4 razy. Tylko nie wiem, czemu zmieniasz każde "iż", na "że". Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:06, 16 cze 2016 (CEST)

Rangi

Mała litera Duża litera
kanclerz Wielki Kanclerz Republiki
imperator Imperator Imperium Galaktycznego
mistrz Jedi Wielki Mistrz Jedi
wódz Naczelny Wódz

~Mustafar29 16:49, 23 cze 2016 (CEST)

{L|Sithowie}

Czoem. Póki taki artykuł nie istnieje, to nie linkuj do legendarnej wersji, bo tworzysz jedynie czerwone linki. Zwłaszcza, że większość haseł zawiera info legendarne, czyli takie, o którego chodzi.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:49, 28 cze 2016 (CEST)

Ja z kolei proponuję, by zgłaszać prośbę o przeniesienie legendarnej wersji dopiero, gdy kanoniczna jest już gotowa (np. w jakimś brudnopisie), w każdym razie gdy może być wstawiona stosunkowo szybko - bo np. teraz pod stroną Sithowie niczego nie ma i mamy czerwone linki.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:33, 29 cze 2016 (CEST)

Nazwy Mocy

Cześć. Piszę do Ciebie w sprawie Twoich ostatnich artykułów o mocach. Dokładniej mi chodzi o więź Mocy i widzenie Mocą. Skąd takie nazwy? Nie przypominam sobie, żeby w rebeliantach gdzieś padły takie określenia, ale dawno ten serial widziałem i średnio już pamiętam takie szczegóły. Więc byłbym wdzięczny za wyjaśnienie tych spraw. Jeśli jednak są to Twoje wymyślone nazwy, to pamiętaj, że na ossusie stosujemy jedynie oficjalne nazewnictwo, a jeśli go nie ma, to oznaczamy odpowiednim szablonem (szablon:BrakNazwy). pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:59, 3 lip 2016 (CEST)

Strony w edycji

Na przyszłość. Nie edytuj stron, które inny archiwista oznaczył szablonem wEdycji. I przy okazji. Nie twórz pustych sekcji jedynie z szablonem DoPoszerzenia (tak jak to zrobiłeś przy Ezrze). Ani to nie wygląda estetycznie, ani nic nie pomaga, bo osoba która zna zagadnienie i tak będzie wiedzieć o co chodzi, gdy brakuje całych akapitów. A jak już Ci wyjdzie konflikt edycji, to zamiast wklejać od razu Swoją edycję, to przejrzyj najpierw zmiany drugiej osoby. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:54, 6 lip 2016 (CEST)

Thrawn

Przekierowanie usuniete, mozesz działać.--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:40, 17 lip 2016 (CEST)

Thrawn

Hey! W wersji legendarnej artykuł o Thrawnie nie było szablonu {{Wersja|legendy|Mitth'raw'nuruodo}, dodałem go ale dziwnie działa. Czy mógłbyś zerknąć? :) Z góry dzięki — Revais Dyskusja 15:35, 20 lip 2016 (CEST) Dzięki za pomoc :D — Revais Dyskusja 15:40, 20 lip 2016 (CEST)

Nar Shaddaa

Strona przeniesiona. Działaj śmiało. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:39, 20 lip 2016 (CEST)

Linki zewnętrzne

Tak na szybko. Bez uzgodnienia ze Strażnikami nie wstawiaj linków do innych stron tworzonych przez fanów, a już zwłaszcza do innych wikii. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:50, 27 lip 2016 (CEST)

Cześć

Jeśli weźmiesz do ręki książkę, obojętnie jaką, lub otworzysz Wikipedię, znajdziesz różnicę między znakiem — czy – a -. To po pierwsze. Po drugie, rasy humanoidalne zapisujemy wielkimi literami, dlatego Skoczek Jango, a lothalki kot. Pozdrawiam :) ~Mustafar29 13:54, 30 lip 2016 (CEST)

Dyskusja

Rzucisz okiem tutaj i odpowiesz? Sam nie mam tej książki. Jeśli postać jest tylko jako z klanu, to trzeba przenieść. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  08:17, 3 sie 2016 (CEST)

Odp.

Tak. Dokladnie. Opisz szablonu tez powinien byc zaktualizowany. Poczatkowo byly male sprawy techniczne, ale juz mozna spokojnie stosowac go do jeszcze niepodzielonych hasel.--signstraznik.png Totus Dyskusja  12:43, 4 sie 2016 (CEST)

strony ujednoznaczniajace

czoem. Nie oznaczaj ich erą, bo to całkowicie misja się z celem. Skoro to są tylko strony rodzielające artykuły o podobnych nazwach.--signstraznik.png Totus Dyskusja  19:30, 5 sie 2016 (CEST)

Drobna

Pamietaj, że zamiast [[Przemytnik|przemytnikiem]] lepiej stosować zapis [[przemytnik]]iem. To samo jak poprawiasz linki. Zamiast poprawiać [[terentatek|terrentateka]] na [[Terrentatek|terranteka]], zrób [[terrentatek]]a. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:46, 7 sie 2016 (CEST)

Odmiany, apostrofy

Czoem. Przestań zmieniać poprawne formy (Palpatine'em) na blędne (Palpatinem). To samo tyczy się przecinków przed a. Jeżeli litera ta nie służy jako spójnik (łącząc dwa zdania podrzędne), to nie ma przed nią przecinka. (Zjadłem kanapke, a potem poszedłem do domu. ALE (Zastanawiałem się pomiędzy kanapką a powrotem do domu). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:15, 12 sie 2016 (CEST)

Edycje haseł o książkach

Czoem. Jak edytujesz hasło o książce jakiejś to rób od razu:

Te zmiany i tak będzie trzeba wprowadzić, to lepiej od razu (przynajmniej 3 pierwsze, bo infobox wymaga poszukania wydań i w ogóle) Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  10:57, 17 sie 2016 (CEST)

Wersje kanoniczne

czoem. Przy tworzeniu wersji skup się raczej na hasłach, które nie będą się różnić jedynie tym, że w legendarnej jest jedno zdanie więcej. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:18, 23 sie 2016 (CEST)

Szablon L

Witaj. Piszę w sprawie szablonu L i jego zastosowania. Obecnie mamy w nim funkcję "if exist" (z angielskiego jeśli istnieje), która pozwala nam na poprawianie linków do haseł wymagającego potencjalnego podziału na kanon i legendy. Jeśli taki podział nie istnieje odnośnik odsyła normalnie, a jeśli hasło zostało podzielone nie trzeba dodawać sobie pracy bo taki podział zrobiony już wcześniej w ramach profilaktyki. Podsumowując takie hasła jak blaster, planeta itp. mogą kiedyś doczekać się podziału, więc proszę byś nie poprawiał linkowania wedle swego uznania, a zwłaszcza jeśli autorem danej edycji jest któryś ze Strażników. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  04:35, 25 sie 2016 (CEST)

Skywalker

Czoem, taka mała prośba. Jeśli wiesz co jest z czego, to pozamieniaj przypisy "Darth Vader (Marvel)" na właściwe zeszyty/miniserie w haśle o Anakinie. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:39, 28 sie 2016 (CEST)

Drobna uwaga

Czoem. Pamiętaj, że Wielka Światynia Massassich = baza rebeliantów na Yavinie. Nie tworzymy oddzielnych haseł o tych samych miejscach tylko dlatego, że zmieniły swoje przeznaczenie. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:51, 29 sie 2016 (CEST)

Nebulon

Czoem. Jako, że polscy tłumacze lubią upraszczań nazwy. W kompendium jest po prostu Fregada Nebulon..., czy Fregata eskortowa Nebulon....?--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:41, 29 sie 2016 (CEST)

Gwiazda

Przeniosłem Twoją edycję z linkami poprawionymi na legendarne do artykułu, który przeniósł Totus i zwolniłem miejsce na wersje kanoniczną. Przy okazji, nazwa do weryfikacji. Jak stacja jest nazywana w kanonicznych źródłach? Wiem, że są różne wersje, Stacja bojowa DSII, Gwiazda Śmierci II - lepiej się upewnić.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:03, 31 sie 2016 (CEST)

Przypisy Darth Vader

Czoem, chce ci tylko przypomnieć, że w przypisach lepiej dawać poszczególne historie z serii komiksowych (a najlepiej poszczególne zeszyty, ale wiem, że w u nas wydają wszystko zbiorcze), zamiast całych serii. Zauważyłem, że wielokrotnie dodajesz przypis "Darth Vader (Marvel)", zamiast dokładniejszego. Pamiętaj też o Szablon:N, który stosowany jest do linkowania źródeł, które mają dopiski w nawiasach (i które nie powinny być kursywą). I tak przy okazji. Wycofałem Twoją edycję z Maksima, gdyż nigdzie nie pada w źródle "Druga bitwa o Kuat", a z tego co widziałem, to to w Aftermath: Life Debt (rzuciłem okiem na wersję ang) pojawia się "Battle for Kuat Drive Yards". Dodatkowo sama bitwa nie ma na celu przejęcia planety, lecz przede wszystkim orbitującej wokół niej stoczni.--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:36, 4 wrz 2016 (CEST)

Odp.

Czoem. Problem był taki, że widać było, że nie piszesz na podstawie źródła, lecz jedynie artykułu (o czym ci już wielokrotnie wspominałem), a zawarte w nim informacje były co najmniej mylące. Wynikało z niego, że zniszczenie centrum dowodzenia było momentem przełomowym, a wcale tak nie padło w źródle (ciężko to stwierdzić bez dokładnych przedziałów czasowych). Tak samo wcale kontratak nie został jako tako odparty, gdyż flota NR sama ledwie się trzymała a bitwa cały czas trwała, gdy Maksim postanowił się poddać (Gina wręcz "myśli", że jak tak dalej pójdzie to imperialni powyławiają ich myśliwce jeden po drugim). W dodatku nie wiadomo, czy w Life debt nie padają jakieś dodatkowe szczegóły o samej bitwie.--signstraznik.png Totus Dyskusja  16:24, 8 wrz 2016 (CEST)

Odmiany imion - ostatnie upomnienie

Witaj. Po raz ostatni proszę Cię byś nie zmieniał w hasłach poprawnych odmian imion/nazwisk na niepoprawne. Zapamiętaj, że stosujemy odmiany: Bane'em, Palpatine'em, Wedge'em, Luke'em, Qui-Gona, Qui-Gonem itd. Dalsze lekceważenie tego i wprowadzanie błędów poskutkuje trzy dniowym urlopem od edycji. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:43, 9 wrz 2016 (CEST)

Holokron

Kilka uwag odnośnie hasła o holokronie. Po pierwsze, pamiętaj, że hasła piszemy w czasie przeszłym, niezależnie od tego czy dotyczą one historii czy ogólnych opisów. Po drugie, staraj się podawać jak najdokładniejsze źródła. Zakładam, że skoro podajesz w haśle informacje z obydwu seriali, to jesteś w stanie podać odcinki, w których te informacje się pojawiają - podawanie tytułu całego serialu jest mało precyzyjne. Ktoś, kto chciałby zapoznać się z danym źródłem nie ma takiej możliwości, bo nie podano informacji, w którym odcinku pojawiły się holokrony - a tych odcinków jest chyba dosłownie kilka. To samo zresztą tyczy się komiksów. Zdaję sobie sprawę, że w SWK nie ma wyraźnego podziału pomiędzy poszczególnymi częściami, ale zwykle mają one tyle samo stron, więc łatwo to wydedukować. I choć samo hasło ma raczej ogólnikowy charakter (w sumie to nawet zbyt ogólnikowy), to jakieś przypisy też by nie zaszkodziły. Ostatnia sprawa - nie zostawiamy w artykułach czerwonych kategorii. Albo sprawdzamy czy nazwa jest poprawna i czy kategoria nie istnieje już pod inną, albo ją tworzymy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:42, 9 wrz 2016 (CEST)

Moc - odp.

Czoem, wybacz, że dopiero teraz odpisuje, ale przez weekend byłem w górach i nie miałem dostępu do neta. Ogólnie rzecz biorąc, to jeśli nie chcesz blokować innym edycji hasła, to albo stub albo DoPoszerzenia. Wszystko zależy ile informacji zawrzesz w Swojej edycji, ale jak planujesz w miarę szybko hasła zrobić i dodawać edycje, to moim zdaniem lepszy chyba będzie doPoszerzenia. granica między niepełnym artykułem a zalążkiem jest dosyć płynna. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:52, 11 wrz 2016 (CEST)

Źródła

Witaj. Zacznę od tego, że cieszę się, że zacząłeś się stosować do moich uwag odnośnie odmiany imion. Piszę jednak w sprawie, w której pisali inni Strażnicy przede mną. Proszę byś wyszczególniał, z którego zeszytu danej serii komiksowej czy odcinka serialu dana informacja pochodzi, a nie wstawiał ogólnikowo Rozbite Imperium czy Wojny klonów. Druga sprawa to w haśle o myśliwcu N-1 w liście źródeł wpisałeś Atak klonów i Wojny klonów, jednakże w samej treści hasła nie widzę, żadnych informacji pochodzących z tych pozycji. Stąd też moja prośba, na liście źródeł podawaj tylko te pozycje, których użyłeś do pisania artykułu, po czym poprzyj je odpowiednimi przypisami, gdyż to że dana rzecz wystąpiła w Ataku klonów, a nie ma o niej ani słowa w haśle, wcale niczego nam nie daje. Pozdrowienia i działaj dalej, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:31, 13 wrz 2016 (CEST)

Moc

Witaj. Fajnie, że stworzyłeś kanoniczą wersję artykułu o Mocy, lecz mam co do niego kilka uwag. Po pierwsze, znaczna część tekstu to po prostu kopiuj/wklej z wersji legendarnej. Generalnie to co tworzymy na podstawie znajomości źródeł, a nie pracy innych. Po drugie, kopiując gotowe partie tekstu mogłeś chociaż pozmieniać czas teraźniejszy na przeszły, gdyż hasło o Mocy jest in-universe. Po trzecie, jeżeli nie napisałeś wszystkiego (dotyczy to także innych zagadnień) to nie wstawiaj pustych sekcji w tekst, gdyż to tylko szpeci gotowy artykuł. Po czwarte, poproszę o przypisy do dosłownie każdego akapitu tekstu. To, że znaczna część artykułu została skopiowana z wersji legendarnej wcale nie zwalnia Cię ze znajomości źródeł opisanego tematu. O tych autorskich partiach nie mówię, bo to chyba oczywiste. Po piąte i ostatnie, taka długość artykułu już nie pasuje na zalążek, bardziej stosowny jest w nim szablon "do poszerzenia". Pozdrawiam i liczę, że uzupełnisz przypisy. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:23, 14 wrz 2016 (CEST)

Dameron

Ogólnie to planowałem zająć się Dameronem po skończeniu Zaginionego Plemienia. To się jednak ciągnie i ciągnie i nie wiem czy się wyrobie, a od października moja aktywność może się drastycznie zmniejszyć (czeka mnie pisanie pracy inżynierskiej). Ale jak opiszesz rzeczy z filmu to postaram się jak najszybciej uzupełnić to o Before the Awakening i może też komiksy Poe Dameron (które chyba mają zacząć pojawiać się w Polsce od stycznia). pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:16, 18 wrz 2016 (CEST)

Przenosiny mysliwców

Czoem. Staramy się trzymać jak najbardziej oficjalnych nazw. Więc póki w żadnym źródle nie pada nazwa "TIE Striker Fighter" ani podobna, to strona powinna pozostać jako TIE Striker samo.--signstraznik.png Totus Dyskusja  12:38, 29 wrz 2016 (CEST)

Darth bane

Czoem. Gdzie pada informacja, że pochodził z Apatrosa? Bo przeglądam teraz angielskie wydanie kompendium i tam przy "homerword" stoi jak byk "unknown"--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:33, 5 paź 2016 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Melethron!

Parę kwestii

Witaj! Piszę do Ciebie w sprawie brudnopisu, który stanowi część Twojej strony archiwisty. Nie widzę potrzeby żeby zapisywać jedną partię czy też dwie partie tekstu w brudnopisie w przeciągu kilkunastu/kilkudziesięciu minut, a następnie w przeciągu następnych kilkunastu/kilkudziesięciu minut dodawać ten sam tekst do jakiegoś hasła, po czym znów edytować stronę brudnopisu/archiwisty i usuwać to co się dodało chwilę temu. To tylko generuje niepotrzebne edycje bo w tak krótkim czasie to można pisać bez zapisywania lub ewentualnie użyć worda czy notatnika. Kolejna sprawa to jeśli już używasz brudnopisu to sprawdź co napisałeś, bo na przykład w tekście o Ezrze było sporo błędów, a które przed dodaniem do hasła można było usunąć. Trzecia sprawa to proszę byś używał jednego czasu przy pisaniu artykułów in-universe - przeszłego. Często jest tak, że jedno zdanie jest w czasie teraźniejszym, a kolejne w przeszłym co robi duży bałagan i czyni tekst nielogicznym. Czwarta sprawa to kwestia z artykuły o duchu Mocy. Jeśli czegoś nie wiemy to nie gdybamy. Anakin stał się duchem to się stał, a póki nie ma na to oficjalnego wyjaśnienia nie snujemy własnych teorii. Piąta sprawa to scroll box w artykule o galaktycznej wojnie domowej (dotyczy też innych na przyszłość). Jeśli ktoś wstawia scroll box bo jakaś tam lista jest długa to nie usuwaj go. W artykule o GWD bodajże dwa razy zauważyłem taką sytuację, nie chciał bym tego widzieć po raz trzeci. Na tą chwilę to tyle, pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:45, 22 paź 2016 (CEST)

Atlas galaktyczny

Czoem. Przewodnik ten nie wyszedł jeszcze w Polsce, więc jeśli opierasz się na przypisach z wookieepedii wprowadzając ostatnie zmiany, to przestań, bo informacje tam mogą być wyssane z palca. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:17, 5 lis 2016 (CET) P.S. nazwa źródła to Atlas galaktyczny.

Darth Vader

Taka jeszcze mała uwaga. Link Darth Vader (Marvel 2015) prowadzi do całej serii komiksowej. Pierwsza historia to Darth Vader: Vader. Pozdr --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:45, 5 lis 2016 (CET)

Arquitens.

Czoem. Rzucisz tutaj okiem? --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:44, 6 lis 2016 (CET)

Ostrzeżenie ostatnie i kolejnego nie będzie, słowo

Czoem. Tak Cię tylko lojalnie ostrzegam. Że jak znowu przyłapię Cię na pisaniu czegokolwiek (czy to artykułów, czy ich fragmentów) na podstawie innych stron to zaliczysz 3 dniowego bana. I nie będzie się liczyło, czy będzie ona zawierała błędy, czy też nie. Pisząc fragment o bitwie o Kuat bez znajomości opowiadania Blade Squadron: Kuat (a nie oszukujmy się, z angielskich źródeł nie korzystałeś nigdy), nie masz pojęcia czy nie strzeliłem gdzieś gafy, nie pomyliłem się w tłumaczeniu, czy po prostu czegoś źle nie zrozumiałem i tylko będziesz powielał ten błąd. Tak samo jak w którymś z artykułów napisałeś, że bitwa trwała kilka dni. Tego nie wiadomo. Mogła trwać ich kilkadziesiąt, bo nie padło to wprost. Wiadomo tylko, że między dwoma z opisanych wydarzeń minęło kilka dni. A ile wcześnie, albo między innymi wydarzeniami to już nie wiadomo (opowiadanie zaczyna się w momencie, gdy kolejny szturm zawodzi i następuje zmiana taktyki, ale ile trwały poprzednie, dni czy godziny, nie zostało podane). To tak jakbyś napisał wypracowanie na podstawie nie książki, lecz jej streszczenia. Każda kolejna interpretacja, czy opracowanie poprzedniego opracowania będzie coraz bardziej odstawać od prawdy. Mam nadzieję, że się rozumiemy i więcej do takich sytuacji nie dojdzie. Wiem, że chcesz, aby pewne artykuły były wymuskane, ale robiąc tak, uzyskasz jedynie odwrotny efekt. (A przy okazji dokładasz mi roboty, bo jako jedyny ze strażników siedzę w danym zagadnieniu i muszę sprawdzać i poprawiać dane fragmenty pod względem merytorycznym, a nie tylko językowym...) Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:57, 10 lis 2016 (CET)

Malastare

Odpowiedź jet prosta. Opierasz się bezpośrednio na źródle, a nie na innym artykule, to możesz pisać. Jak na innym artykule, to nie opisuj, lecz wstaw szablon DoPoszerzenia. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:21, 2 gru 2016 (CET)

Chopper

Poproszę podać w haśle jakieś źródło, że Chopper pojawia się w Łotrze 1. Tweet Hidalgo, cokolwiek - na podstawie samego filmu nie da się tego stwierdzić.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:49, 18 gru 2016 (CET)

Rebelianckie więzienie

Hej! Piszę z dopytaniem, mianowicie skąd masz informację o czasie akcji Rebelianckiego więzienia? Starałem się je wyszukać, lecz nie udało mi się to. Na innych wikiach także takowa się nie pojawia. Z góry dzięki za odpowiedź. --Darth Kwiatkowski (dyskusja) 17:25, 19 gru 2016 (CET)

Tylko że w żadnym z artykułów o komiksach z tej serii nie jest ona podana, a w komiksie także nie pada. Z tego co się orientuje w poprzednich komiksach Star Wars z Marvela też nie padła żadna data. Wookieepedia tak samo jak Ossus może mieć błędy wynikające z nadinterpretacji twórców artykułów więc nie możemy traktować jej jako źródło. W innych artykułach na temat postaci z tej serii także żadna data się nie pojawia. Sory ale muszę poprawić te edycje.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 19:11, 19 gru 2016 (CET)

Ilustrowany przewodnik

Czoem. Znając Twoje wcześniejsze praktyki (oraz to, że przewodnik w Polsce jeszcze się nie pojawił), muszę zapytać. Jesteś w stanie zapewnić mnie, że informacje dodane do hasła o fulcrumie pochodzą bezpośrednio z przeczytanego przez ciebie fragmentu przewodnika), a nie wzięte z wookieepedii? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:54, 20 gru 2016 (CET)

Bastion, z całym szacunkiem dla jego autorów (podobnie niemal jak wszystkie polskie strony newsowe i duża część zagranicznych) stoją niemal na tym samie poziomie do wookeepedia, jeśli chodzi o wiarygodność źródeł. To, że przed premierą filmu korzystamy jako źródła z artykułów z EW.com, Wired i jeszcze kilku stron, wynika tylko z tego, że w tym czasie nie ma oficjalnych źródeł wydawanych przez Lucasfilm, zaś te magazyny są na tyle duże i renomowane, że same otrzymują dane informacje od Disneya. Wszelkie powielenia tych informacji, które pojawiają się potem na kolejnych stronach z newsami, są już, można powiedzieć, wtórne i mogą zawierać błędy (a bo autor machnął literówkę i nie zauważył, a bo źle coś przetłumaczył, a bo doszło do zmiany w oryginalnych artykule, a w nowych tego nie uwzględniono, niemal zawsze każda iteracja tego samego tekstu, bez dostępu do oryginału, będzie zawierać więcej błędów, które wynikają z interpretacji i wiedzy samego autora). Gdy już dostępne są oficjalne źródła, to wszelkie newsowe wykorzystywane wcześniej służą już jedynie do rubryczki "Poza światem SW", a jako informacje do artykułów już powinny służyć źródła bezpośrednio. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:14, 20 gru 2016 (CET)

Szturmowiec desantowy

Czoem. Szturmowiec desantowy z hasła o bitwie o Scarif to oficjalne tłumaczenie Shoretroopers? --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:33, 28 gru 2016 (CET)

Kyrell

Czoem. Dałbyś rade w haśle o Thane'ie uzupełnić brakujące sekcje (charakterystyka/umiejętności + poza światem SW)? Oczywiście z rozwagą i bez przesadnego rozdrobnienia, tylko faktycznie znaczące cechy (jak tutaj, czy tutaj). Hasło ma dużą szanse na stanie się polecanym (chociaż trzeba będzie uzupełnić hasła z czerwonych linków najpierw). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:36, 29 gru 2016 (CET)

Hej, planujesz może uzupełnić tę brakującą sekcję w haśle o Kyrellu, czy odpuszczasz? Bo uzupełnione hasło planuję zgłosić do propozycji do polecanych, a nie chcę też przesadnie wcinać się w Twoje hasło. Wybacz, że tak męczę, ale brakuje tak dobrze rozwiniętych haseł z nowego kanonu, a dodatkowo z jednej z poczytniejszych powieści nowych. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:33, 30 gru 2016 (CET)

Przypisy

Przypominam o stosowaniu przypisów, zwłaszcza, jeśli nie dodajesz odpowiednich pozycji do sekcji źródeł (przy czym w haśle powinno znaleźć się i jedno i drugie). W haśle o Galenie dodałeś mnóstwo informacji do infoboksu, żadna z nich nie jest podana w filmie, który jest obecnie jedynym źródłem w tym artykule. W końcu zaczniemy po prostu wycofywać te edycje, bo nie możemy za każdym razem zaglądać na Wookiee, patrzeć co oni podają jako źródło tej informacji, zastanawiać się czy to prawda i czy faktycznie widziałeś to źródło na oczy. Jeżeli korzystasz z przewodnika, podaj w przypisach i źródłach przewodnik, wówczas sprawdzający edycje będzie przynajmniej wiedział gdzie zweryfikować daną informację. Jeżeli nie dodajesz tej informacji na podstawie źródła, to znaczy, że w ogóle nie powinna się ona znaleźć w artykule. Na Wookiee edytują tacy sami ludzie jak tu i nie można na wiarę przyjmować, że nikt nie popełnił tam błędu. Myślę, że edytujesz na tyle długo, żeby zdawać sobie sprawę z tego jak i po co stosujemy źródła i przypisy, a mowa była o tym nie raz.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:49, 29 gru 2016 (CET)

Przypisy

Przypominam o konieczności stosowania przypisów również w infoboksach (a już zwłaszcza, gdy dana informacja n ie pojawia się bezpośrednio w tekście potem) --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:02, 10 sty 2017 (CET)

Thane Kyrell

Witaj! Muszę Cię pochwalić za hasło o Kyrellu - bardzo dobra robota! Mimo, że zdecydowaliśmy się wypromować hasło na polecany jest w nim sporo czerwonych linków co trochę razi w oczy... Znasz źródło, więc może napisałbyś w miarę możliwości część brakujących haseł? Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:24, 11 sty 2017 (CET)

Kodeks Jedi

Cześć. Nie jestem pewny co do ostatniego wersu Kodeksu Jedi który napisałeś(chodzi mi o "nie ma śmierci jest tylko moc). Wydaje mi się, ze poprawna wersja to chyba "nie ma śmierci jest moc". Co ciekawe na zagranicznych wookiepediach (itp) w wersji kanonicznych kodeks Jedi wygląda tak samo jak w legendach czyli bez tego "tylko"( no chyba,że w polskim tłumaczeniu Mrocznego Ucznia [bo do tego był przypis] przetłumaczyli to nieco inaczej wtedy to wszystko wyjaśnia, ale jeśli tak to zawsze mogło to być tylko takie dopowiedzenie bo każdy jedi mógł interpretować kodeks jak chciał, nie wiem nie czytałem tej książki).Pytanie czy w pozostałych kanonicznych źródłach, po polsku jest taka sama wersja. Jeżeli tak to wersja jaką podałeś jest rzeczywiście poprawna (przynajmniej w polskiej wersji). Proponuję wzięcie tego "tylko" w nawias do czasu aż sprawa się wyjaśni.

Pozdrawiam

Oncki001 (dyskusja) 19:47, 11 sty 2017 (CET)

Upór to grzech

Apeluję żebyś przestał uparcie zmieniać wprowadzane zmiany dotyczące pisowni tytułów, które piszemy małą literą zamieniając je na wielką. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  23:48, 22 sty 2017 (CET)

Grafiki ze słownika

Hej. Jeżeli grafika ze słownika jest po prostu zdjęciem, np. aktora w kostiumie postaci, to jako autora podajemy Lucasfilm, nie autora ilustracji ze słownika. Autor ilustracji, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialny za grafiki czy rysunki. Przy okazji, nie każda postać musi mieć własną kategorię. Jeżeli jest tylko jedna grafika przedstawiająca daną postać i prawdopodobieństwo, że pojawią się kolejne jest znikome (bo to postać z tła nie pojawiająca się w innych źródłach), nie ma sensu dodawać osobnej kategorii. A gdy już dodajesz do grafik nowe kategorie, pamiętaj, by od razu je utworzyć, bo grafika wisi wtedy w nieistniejącej kategorii.--signstraznik.png Mario Dyskusja  02:07, 23 sty 2017 (CET)

Ponawiam prośbę, bo dalej robisz to samo. Linkujesz w grafikach kategorie postaci, które mają pewnie po 1 dostępnej grafice, a potem i tak ich nie tworzysz.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:05, 15 lut 2017 (CET)

Jako, że...

...masz przewodnik do łotra, to mógłbyś się wypowiedzieć tutaj i potwierdzić tłumaczenie strażników? POzdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:32, 3 lut 2017 (CET)

Wkład

http://ossus.pl/index.php?limit=50&tagfilter=&title=Specjalna%3AWk%C5%82ad&contribs=user&target=Power+of+the+Light+Side&namespace=0&tagfilter=&year=2017&month=-1 Ctrl+F wpisujesz Nowa strona i szukasz wszystkich swoich stron, jak coś. ~Mustafar29 20:33, 8 lut 2017 (CET)

Zniszczenie Cytadeli

Widzę, że tego typu linkowania pojawiły się w niektórych artykułach. Moim zdaniem nie ma sensu tak rozdrabniać wydarzeń. Zniszczenie Cytadeli to integralna część bitwy o Scarif. Te hasła musiałby się w znacznej mierze pokrywać.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:09, 12 lut 2017 (CET)

Nic wielkiego

Witaj! Na samym początku wybacz, że odpisuję na Twoją wiadomość dopiero teraz, ale przez ostatnie dni skupiałem się na innych sprawach niż SW i Ossus. W sprawie sondy Viper powiem tylko tyle: nie ważne co piszą nasze przewodniki, jeśli w oryginalnej nazwie nie występuje "class" lub "series" nie wstawiamy naszych odpowiedników, którymi są "typu" i "serii". Idąc dalej samo słowo "Viper" nie powinno być zapisywane kursywą, gdyż w oryginale tego nie stosują. Oprócz odpowiedzi, piszę również w sprawie linkowania i nazewnictwa. Wszelka technika występuje pod nazwami niezawierającymi nazw firm, które były odpowiedzialne za ich produkcję. Wygląda to w następujący sposób: zapisujemy "karabin blasterowy E-11D", a nie "karabin blasterowy BlasTech E-11D". Wiedz, że BlasTech czy Merr-Sonn Munitions to są nazwy kompanii, a nie część nazwy danego sprzętu. Żeby zobrazować to na przykładzie czegoś innego niż broni weźmy niszczyciel typu Imperial, który takim rozumowaniem powinien nazywać się "gwiezdny niszczyciel Kuat Drive Yards typu Imperial" - komentarz chyba zbędny? Trzecia sprawa to kwestia komiksu Darth Vader: Cienie i tajemnice. Na jego podstawie pierwotnie utworzyłeś artykuł o bitwie o Anthana 1, a gdy go przeniosłem pod bardziej odpowiednią nazwę, dostosowałem go do prawidłowej formy i opisałem w dyskusji co i jak powinno wyglądać. Mimo tego utworzyłeś to samo tyle, że pod nazwą "potyczka o Anthana 1". Usunąłem to, gdyż jak napisałem, całe zajście, w wyniku którego Plazmowe Diabły zostały zniszczone to element misji w układzie Anthan. Czytałeś komiks, więc wiesz, że mam rację. Podsumowując podam przykład: nie rozdrabniajmy się na starcie w jednym miejscu, pojedynek w drugim i zabójstwo w trzecim, skoro wszystko to wiąże się w jedną logiczną całość i trwało dajmy na to dwa dni. Powodzenia w dalszej twórczości. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:12, 13 lut 2017 (CET)

Liam

http://www.ossus.pl/index.php?title=Liam&diff=prev&oldid=304700 Proszę, abyś wstrzymał się z takimi edycjami. W Bibliotece Ossus piszemy na podstawie źródeł. Nie usuwamy ich, nawet jeżeli tak byłoby wygodniej. ~Mustafar29 (dyskusja) 15:55, 14 lut 2017 (CET)

Kategorie pilotów

Czoem, pamiętaj, aby do pilotów dodawać też kategorię związaną z eskadrami no i dopisywać eskadry do infoboksow by się też przydało. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:27, 15 lut 2017 (CET)

Dług życia - plany

Jeszcze w sumie nie zacząłem czytać, bo całkiem przegapiłem premierę, ale jako takich dużych planów związanych z tą powieścią nie mam. Przede wszystkim Rae Slone, żeby domknąć temat. Tak to w sumie tyle, potem pewnie będę robił mniejsze hasła, żeby uzupełnić czerwone linki. ( i tak mi się narobiło trochę "zaległości" w "moich" tematach) I z tego co się orientuję, to Archiwista:Darth Kwiatkowski też jest chyba zainteresowany tematyką Końca i początku. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:28, 18 lut 2017 (CET)

Zgadza się, ale najpierw muszę dokończyć pierwszą część (zostało około 50 stron a jestem chory więc pewnie jutro skończę). Co do Długu życia to najpierw muszę uzupełnić w brudnopisie informacje z pierwszej części. Robię to dość szczegółowo więc trochę to pewnie zajmie. Informacje z Długu życia będę także uzupełniał ale pierwszy plan zostawiam wam. Ja to widzę jasno, róbcie co chcecie a ja uzupełnię resztę, coś w stylu drobnych drugoplanowych haseł czy podobnych "głupotek". Ja więc nic nie rezerwuje, poza prośbą aby w chęci dodania informacji z Długu życia nie były uzupełniane przy okazji te z pierwszej książki.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 00:28, 19 lut 2017 (CET)

Re:Dług życia

Taki podział mi odpowiada, ale chciałbym powiedzieć tylko, że aktualnie piszę biografię Temmina z pierwszego tomu trylogii, więc jeśli to możliwe, proszę abyś zakres pierwszej części pozostawił mi do dokończenia, chyba większego sensu nie ma kopiowanie tej samej treści od początku. Pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 15:46, 22 lut 2017 (CET)

Sprawa

Masz brudnopis. W nim pracuj nad artykułami — nie twórz hasła, w którym od razu umieścisz {{WEdycji}}. ~Mustafar29 (dyskusja) 20:10, 2 mar 2017 (CET)

Rób jak wolisz, teoretycznie najlepszych rozwiązaniem jest stworzenie hasła w zewnętrznym programie (np. poprzez pisanie w ossusowym edytorze i potem przeklejanie to do worda/notatnika, wtedy masz od razu poprawne formatowanie tekstu i zazwyczaj program nie odwali nic z autokorektą), ale zarówno tworzenie w brudnopisie jak i niejako "zaklepanie" hasła tworząc zalążek i szablonem "WEdycji" jest jak najbardziej akceptowalne. Z tym, że w takim przypadku powinno się edycje ograniczyć do minimum, jak i same hasła powinny być z grupy tych obszerniejszych (stosowanie tego rozwiązania na hasło do 5, czy nawet 10 tysięcy znaków, które zazwyczaj idzie napisać całe za jednym posiedzeniem jest bez sensu), a dodatkowo szablon WEdycji nie powinien wisieć zbyt długo. Sam z tego ostatniego korzystam względnie często, gdy mam rozgrzebane jakieś hasło, a brakuje mi motywacji, żeby je skończyć, czy też chcę je sobie "zaklepać" i pokazać, że pracuję nad jakimś większym zagadnieniem, coby mi się nikt nie wciął. Pozdr, --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:24, 2 mar 2017 (CET)

Tytuły po raz enty

Witaj. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale jedną z zasad Biblioteki Ossus jest stosowanie się do zaleceń jej Strażników. Nie wiem który raz to piszę bo szczerze powiedziawszy nie chce mi się liczyć, ale piszę po raz ostatni: nie zmieniaj wielkości liter w pisowni tytułów. Było wiele tego typu wiadomości odnośnie innych spraw, więc wiesz, że nie zastosowanie się poskutkuje krótkim odpoczynkiem od edytowania. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  03:33, 4 mar 2017 (CET)

Blokada

Witaj! Twoje konto w Bibliotece Ossus zostało zablokowane na trzy dni z prostej przyczyny, którą jest niestosowanie się do moich zaleceń względem edycji naszej encyklopedii. Wielokrotnie prosiłem i upominałem, abyś nie ignorował tego co do Ciebie pisałem. Ostatnia tego typu wiadomość pojawiła się 4 marca, a przed nią było kilka innych. Przez ostatnie trzy dni nie było mnie wśród aktywnych archiwistów, więc może chciałeś wykorzystać ten czas do wprowadzenia zmian, o które Cię upominałem. Dzisiaj wróciłem i sprawdzając edycje z czasu mojej nieobecności zauważyłem, że znów zrobiłeś po swojemu. Moje słowa nie odniosły oczekiwanych skutków, więc niestety wzorem DantE i Totusa spełniłem swoją obietnicę i nałożyłem blokadę na Twoje konto. Jest to dla Ciebie trzeci ban, więc myślę, że tym razem wyciągniesz jakieś wnioski. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  04:56, 21 mar 2017 (CET)

Kare Kun i Lor San Tekka

Hej! W artykule o Kare Kun dodałeś info, że przynależała do Eskadry Rapierów, ale potrzeba jeszcze źródła które to potwierdzi. Dodatkowo powiem że poprawny zapis to "Lora Sana Tekki" a nie "Lora San Tekki". W razie wątpliwości odsyłam tutaj i tutaj, bo wszystko z Melethronem przegadaliśmy. Pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 15:29, 13 kwi 2017 (CEST)

Dzień Wyzwolenia

Czoem, widzę, że zabrałeś się za artykuł o Dniu Wyzwolenia. Jedna rzecz mi się rzuciła w oczy. Kwestia rozmów pokojowych jest drugorzędna i trudno je uznać za przyczynę. To rozmowy zgrano czasowo z uroczystościami, dla celów polityczno-propagandowych, nie zaś uroczystości z rozmowami. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:08, 16 kwi 2017 (CEST)

Statki Alderaańskie

W takim razie możesz mieć rację. W sumie podobnie jest z krążownikiem typu Gozanti, który często określany jest jako frachtowiec typu Gozanti. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:46, 27 kwi 2017 (CEST) P.S. Wybacz, że odpisuje dopiero teraz, ale przez ostatni tydzień nie miałem na nic czasu praktycznie.

Temmin

Wszystko co napisałem do tej pory jest w moim brudnopisie, tam możesz sobie sprawdzić jak się sprawy mają, uprzedzam tylko, że nie jest to jeszcze połowa tego co mam zamiar napisać, a na całość jeszcze trochę poczekamy. Opisuje wszystkie zagadnienia z książki możliwie najbardziej szczegółowo, więc trochę to zejdzie jeszcze. Dzisiaj akurat planowałem co nieco dopisać. Pozdrawiam --signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  12:28, 7 maj 2017 (CEST)

Przepisywanie z wookiee

Pamiętasz, jak Cię kiedyś przestrzegałem, żebyś nie przepisywał niczego z wookieepedii? To ostrzeżenie dalej jest w mocy. Akurat po tym jak usunąłem informacje, dodałeś je w przypisach podając angielskie źródło, które w Polsce jeszcze nie wyszło, a z angielskich źródeł niemal nigdy nie korzystasz? Trochę podejrzanie, przyznać musisz.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:55, 21 maj 2017 (CEST)

Kategorie

Proszę o pilnowanie kategorii grafik. Dwa dni temu dodałeś kilka grafik z Rebeliantów i w zasadzie wszystkie kategorie dla maszyn/statków miały złe nazwy, mimo, że odpowiednie kategorie już istnieją i bardzo łatwo je sprawdzić.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:12, 30 maj 2017 (CEST)

Flota Republiki

Czoem. Nie ma czegoś takiego jak flota republiki galaktycznej. To jest flota republiki po prostu, I w kanonie i legendach.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:03, 11 lip 2017 (CEST)

Defender

Mógłbyś zerknąć tutaj: [5]? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:24, 20 wrz 2017 (CEST)

Raddus, źródła i ogólne

Czoem. Ostatnio znowu mam wrażenie, że nie korzystasz ze źródeł. W przypadku Raddusa było tam pełno informacji, które były jedynie domysłami i nie znajdowały się na tych dwóch screenach: http://starwars.wikia.com/wiki/File:5Fx31Ok.jpg http://starwars.wikia.com/wiki/File:6MMrHx4.jpg. Jeśli usunięte przeze mnie informacje pojawiły się gdzieś faktycznie, to przepraszam, ale póki co mam wrażenie, że dodałeś je, bo "to przecież logiczne, że tak było". Do tego znowu zacząłeś ignorować pewne przyjęte zasady. Przy hasłach z nawiasami, nie usuwamy nawiasów w tytułach, lecz dodajemy je w {{S| }}, do tego wielokrotnie zostawiasz brakujące kategorie, czy dodajesz grafiki w liczbie pojedynczej, zamiast mnogiej. Jak jeszcze te dwie kwestie są mniej ważne (a po prostu zwiększają ilość pracy innym użytkownikom), to pierwsza sprawa jest bardzo ważna. Przepisujesz informacje z infoboksów z wookieepedii i nie zadajesz sobie pytania, skąd w ogóle taka informacja (vide nazwy statków w bitwie o Scarif), ani nie sprawdzasz, czy jest ona prawdziwa. Uznaj to za pewne ostrzeżenie. Jesteś na ossusie już bardzo długo, twój wkład w rozwój strony również jest spory (w tym polecane hasło), ale to nie oznacza, że możesz zacząć ignorować podstawowe zasady. Mam nadzieję, że to się już nie powtórzy. Pozdro. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:30, 7 paź 2017 (CEST)

Statura

Mógłbym prosić Cię o pokazanie mi zdjęcia/screena strony, gdzie Statura jest opisywany jako U. O.? Bo znowu mam podejrzenie, że przepisujesz informację z wookieepedii bez jej sprawdzenia, a wiele razy Cię przed tym przestrzegałem. Jeśli nie dostanie na maila stosownego zdjęcia/screena (możesz spokojnie słać poprzez ossusową opcję mailowania) w ciągu 3 dni, będę musiał Cię ukarać. Wiele razy Ci na to zwracałem uwagę, wiele razy ostrzegałem, że coś takiego może zakończyć się tymczasową blokadą, że na wookiee są również błędy (chociaż w tym przypadku faktycznie informacja jest poprawna, to chodzi o zasady, jakaś informacja -> potrzeba źródła, a nie podaję ją, bo tak jest na wookiee). Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:27, 24 paź 2017 (CEST)

Odp.

Czoem. Jednoska G jest wpisywana przeze mnie, bo taka znajduje się w Ships of the Galaxy przy tych właśnie wartościach, z MGTL osobiście w nowym kanonie się nie spotkałem. Więcej Ci nie jestem w stanie powiedzieć, ale póki nie mamy pewności, że to jest to samo, to niech zostanie jak jest.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:17, 5 lis 2017 (CET) EDIT: My mistake, nie w Sharships, a w Poe Dameron: Flight Log.

Oblężenie IT

Witaj! Zgodnie z Twoją prośbą, wypowiedziałem się w dyskusji o oblężeniu Inyusu Tor‎. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  04:36, 7 lis 2017 (CET)

Bitwa o Jakku

Czoem. Nie mam ostatnio czasuna nic większego, ale powiem Ci moje przemyślenie co do zawartości hasła. Działania Sloane na Jakku z samą bitwą miały niewiele wspólnego (przynajmniej do rozpoczecia się samej bitwy). Hasło powinno się IMHO skupiać na samych działaniach wojennych, czyli wycofanie się Imperium, przybycie Ćmy, raport i badanie Oculusem oraz przygotowania z obu stron do preludium, a od momentu wstąpienia NRów do akcji już sam przebieg, podzielony na bitwę lądową i kosmiczną (oddzielnie, bo póki co ciężko będzie poszczególne momenty obu ułożyć chronologicznie względem siebie), skutki oczywiście do skutków. Samo hasło nie powinno opierać się przesadnie działaniach i przygotowaniach Raxa w ramach Planu Awaryjnego. Takie tam moje uwagi tylko, pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:41, 12 lis 2017 (CET)

Cześć

Hej. Chciałbym z Tobą pogadać o dalszej historii artykułu o Mocy ;) Masz może Fb lub Discorda? Ew. email, tylko napisz, jeżeli wyślesz mi wiadomość, bo pewnie nie odczytam. Dobrej nocy! I jakby co, na Discordzie jestem Mustafar29#4307 Mustafar29 (dyskusja) 00:48, 16 gru 2017 (CET)

Re: Niesamowite przekroje

Hej. Oczywiście jeśli masz ochotę zająć się danym statkiem to śmiało. Nikt nie ma konkretnego monopolu na artykuły w danej dziedzinie, ale pamiętaj że chęć dogadania się co do podziału tego co kto robi nie powinna zaczynać się już narzuconym podziałem ról, ale propozycją, czy też zapytaniem. W swojej wypowiedzi jasno zaznaczyłem co kto ma zrobić i czym zająć się jak już skończy, a zapomniałeś że i ja mogę mieć inne zdanie lub chęć innego podziału ról. W tym przypadku akurat nie mam większych zastrzeżeń ale nie możesz tego z góry zakładać, bo w swoim podziale przydzieliłeś sobie znaczną większość haseł. Wyjaśniam więc, że aktualnie nie pisze artykułów pod przekroje, ale pod słownik, przy czym posiłkuje się przekrojami jako źródłem do uzupełnienia informacji. Planuje obrabiać słownik strona po stronie od samego początku i uzupełniać to czego jeszcze nie będzie (zostawiając na prośbę Mustafara tematykę Mocy i jej pokrewieństw), a akurat tak się złożyło że flota Ruchu Oporu była przedstawiona na pierwszych dwóch kartkach. Przekroje jako przekroje na razie zostawiam, ale chciałbym też w przyszłości poza statkami o konkretnych nazwach zająć się hasłami których jestem autorem. Są to AT-M6 oraz Pancernik Najwyższego Porządku, przy czym ten drugi wymaga sporej korekty. Jeśli się zgadzasz to taki podział w zupełności mi odpowiada. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  14:35, 22 gru 2017 (CET)

AT-AT

Mógłbyś [6]? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:13, 3 sty 2018 (CET)

Ponownie [7] --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:01, 8 sty 2018 (CET)

Przypisy

Jeżeli przypis dotyczy jednej informacji, przypis ląduje przed kropką/przecinkiem. A jeżeli więcej niż jednego zdania – po. Kiedyś gadaliśmy o tym z Mario w dyskusji jakiegoś artykułu, ale nie pamiętam którego. Mustafar29 (dyskusja) 21:26, 26 sty 2018 (CET)

Sekcje

Cześć. Według mnie zamiast edytować każdą sekcję z osobna, lepiej dokonać edycji całego artykułu i zapisać jeden raz. Pozdrawiam, Mustafar29 (dyskusja) 18:35, 2 lut 2018 (CET)

"Zawiodłeś!"

Hejka :). Ostatnio dodałem akapit o Kylo Renie i Snoke'u. Po jakimś czasie poprawiłeś moją pracę, za co Ci dziękuję. Pytanie mam, dlaczego skasowałeś moje "Zawiodłeś!" Z cytatu i z tekstu akapitu wykasowałeś to, tak jakby on tego nie powiedział. Sprawdziłem i jak byk jest "You failed!". O co więc chodzi? Pytanie drugie. Dlaczego napisałeś, że Ben wstał i powiedział, że Snoke zawiódł jako mentor? W filmie mamy wyraźnie, że ten wstaje i dostaje błyskawicami. Skąd pomysł, że on wtedy coś powiedział? --Orzeszek (dyskusja) 18:33, 7 lut 2018 (CET)

Kategorie pliku

Proszę o uzupełnienie kategorii tej grafiki (statki etc.)--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:12, 9 lut 2018 (CET)


Misja n Sullust

TTO JA SIĘ NIĄ ZAJMUJĘ :( -- Gal anonim

Tak tylko się wtrącę. Nie tonem rozkazującym, bo sam nie zaklepałeś strony tym szablonem, a jak już to prośbą. Zachowajmy podstawy kultury. Reszta to już wasa kwestia, rozwiążcie ją jak wam pasuje, byle by się to nie zakończyło wojną edycyjną. Ogólnie to obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy, ale licze, że ustalicie między sobą to na spokojnie. I Power, przypominam o kategoriach do tej grafiki. To już któraś z rzędu przesłana przez Ciebie, która nie zawierała kategorii praktycznie, poza tą do źródła. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:58, 10 lut 2018 (CET)

Y-wing

Czoem. Jako twórca hasła o Y-wingu mógłbyś rzucić tutaj okiem: [8]? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:26, 18 lut 2018 (CET)

Grafiki z gier

Drobna uwaga, przycinaj czarne pasy na grafikach przed przesłaniem. Poza tym screeny z interfejsem gry raczej nie nadają się do artykułów, chyba, że mają one ilustrować hasło o samej grze.--signstraznik.png Mario Dyskusja  00:31, 20 lut 2018 (CET)

Moc

Napisałem Ci o przypisach i znakach typograficznych, a Ty wciąż robisz po swojemu :/ Poza tym prosiłbym o nieusuwanie przecinków z miejsc, w których są wymagane. Mogę odesłać tutaj – http://sjp.pwn.pl Mustafar29 (dyskusja) 00:25, 25 lut 2018 (CET)

Ashla i Bogan

Hej. Mógłbyś zerknąć tutaj? Przesłałeś przed chwilą bardzo podobny plik, a sprawa poprzedniego nie została jeszcze wyjaśniona. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  21:03, 31 mar 2018 (CEST)

Moc

Wątpię, abym dzisiaj miał czas, dlatego możesz śmiało poświęcić wieczór na edytowanie. Tylko błagam, nie rób bałaganu, zmieniając rzeczy już ustalone ;) --Mustafar29 (dyskusja) 21:22, 31 mar 2018 (CEST)

Moc…

Wiedziałem, że tak będzie, chociaż liczyłem, że się mylę. Tak ciężko wyszukać? I nie, nie chcę, byś wchodził w amatorskie strony. Pokazuję Ci, że jak się czegoś nie wie, można w łatwy sposób się dowiedzieć. Trzecia pozycja w wyszukiwarce to oficjalna strona Słownika języka polskiego, redagowanego przez PWN i aktualizowanego każdego roku przy współpracy z Radą Języka Polskiego. A o samym przecinku przed i Ci już raz mówiłem. Poza tym znowu poprzestawiałeś linkowanie, którego ułożenie w sensowny sposób przeważnie bierzee mi ok. trzech kwadransów z życia. I jak powiedział Totus, jego zdaniem SeeMain i link w sekcji nie wchodzą sobie nawzajem w drogę.

Miała czarne włosy, które opadały jej na ramiona, i niebieskie oczy =/= Miała czarne włosy, które opadały jej na ramiona i niebieskie oczy.

W pierwszym przykładzie które opadały jej na ramiona jest zdaniem podrzędnym znajdującym się wewnątrz nadrzędnego. W drugim zarówno które opadały jej na ramiona, jak i i niebieskie oczy to zdanie podrzędne.

Poza tym tamto zdanie i tak było nieładnie napisane składniowo, ale jeżeli mówimy już o interpunkcji, przecinek był niezbędny :) --Mustafar29 (dyskusja) 22:43, 1 kwi 2018 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Mustafar29! 21:47, 22 kwi 2018 (CEST)

Dodatkowo polecam edytowanie artykułu całościowo. Serio, to nie jest fajne, jak osobno modyfikujesz każdą sekcję w artykule o Mocy. I ja chyba nawet tego aż tak nie odczuwam, bo to nie ja muszę to sprawdzać. Mustafar29 (dyskusja) 21:47, 22 kwi 2018 (CEST)

Moc

Elo. Słuchaj, do wtorku 8 maja postaram się ukończyć sekcję historii w artykule o Mocy. Wtedy Ty będziesz mógł poszerzyć ją w oparciu o trylogię Końca i początku, Tajnej wojny mistrza Yody czy Doktor Aphry. Mustafar29 (dyskusja) 12:36, 28 kwi 2018 (CEST)

Rozdzielanie komiksów na poszczególne zeszyty

Hej. Pamiętaj o rozdzielaniu arców komiksowych na poszczególne zeszyty. Ułatwia to późniejsze odnalezienie danego fragmentu, szczególnie jeśli chodzi o pliki. Do tego nie jest to trudne, bo w wydaniach egmontowych łatwo połapać się gdzie są przerywniki między numerami, a do tego występują one co równą liczbę stron. Pozdrawiam --signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  01:41, 9 lip 2018 (CEST)

Rozdzielanie komiksów na poszczególne zeszyty po raz drugi

Hej. Pamiętaj, że przy podawaniu źródeł czy przypisów z komiksu stosujemy podział na poszczególne zeszyty, o czym kilkukrotnie już Cię upominano. Nie jest to niczym trudnym, ponieważ a każdym egmontowym komiksie przejścia między zeszytami są widoczne i regularne co kilka stron.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  13:20, 29 lip 2018 (CEST)

Ponownie proszę o rozdzielanie źródeł komiksowych na poszczególne zeszyty. Tak jak pisałem, nie jest to nic trudnego, a ułatwia czytelnikom odnalezienie danego fragmentu. W przypadku dalszego ignorowania wszelkich próśb bez słowa odpowiedzi będziemy musieli wrócić do wklejania szablonów DoDopracowania, a jeśli to nie podziała, to i dalszych konsekwencji.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  14:29, 1 sie 2018 (CEST)

Projekcja Mocy

Hej. W wolnej chwili zerknij na artykuł o projekcji Mocy. Totus dodał tam szablon o braku źródeł, a jeśli ich nie uzupełnisz, artykuł może zostać usunięty.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  01:12, 17 wrz 2018 (CEST)

Grafiki po raz kolejny

Pilnuj proszę jakości przesyłanych grafik i poprawnego uzupełniania kategorii, bo już nie raz była o tym mowa. Usuwanie czarnych pasów z grafik to absolutna podstawa i zajmuje dosłownie kilkanaście sekund. Dobrej jakości ujęcia z TLJ można znaleźć w sieci już od bardzo dawna, więc staraj się przesyłać trochę lepsze grafiki. Jeśli bierzesz pliki z Wookiee, zapisuj je w pełnej rozdzielczości, nie z miniaturek. Nazwy kategorii statków zapisujemy w liczbie mnogiej, poza tym dodajemy tylko najniższy szczebel kategorii - jeśli wpisujesz Black One, to nie ma sensu wpisywać dodatkowo kategorii T-70 (zwłaszcza błędnie). Większość kategorii statków już istnieje i można je bardzo łatwo znaleźć i sprawdzić poprawne nazewnictwo, zamiast zostawiać po sobie kupę błędnych, nieistniejących kategorii.--signstraznik.png Mario Dyskusja  03:09, 20 lut 2019 (CET)

Przenoszenie

Cześć, widziałem, że edytowałeś moje artykuły z TROS, więc wnioskuje, że film widziałeś (jeśli się mylę, to dalej nie czytaj). Nie było jeszcze żadnej decyzji o zmianie nazwy artykułu o Rey, więc nie widzę sensu uwzględniać jakiegokolwiek nazwiska przy mieczu. Osobiście jestem przeciw przenoszeniu Rey pod inną nazwę, bo: 1) pod koniec filmu widzimy że wyparła się swojego prawdziwego nazwiska; 2) Skywalkerem nie jest; 3) w artykułach i tak używamy samego imienia, a i linkowania będą łatwiejsze. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 12:47, 21 gru 2019 (CET)

Źródła i przypisy

Czołem. Wiem, że okres nowego filmu jest czasem szalonym, ale zwłaszcza teraz trzeba pamiętać o przypisach i źródłach do informacji. Większość Twoich ostatnich edycji opierała się na dopisywaniu informacji, ale bez podania źródeł. Mam nadzieję, że to się szybko poprawi. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  00:27, 29 gru 2019 (CET)

SWBF2

No hej. Wiem, że od jakiegoś czasu tworzyłeś artykuły o BF2. Mógłbyś zrobić ten, bo chyba jako jedyny nie jest jeszcze na Ossusie z tych wszystkich bitew. (Taka mała prośba) -- Czerwony 20 (dyskusja) 17:27, 3 gru 2019 (CET)

No tak ale ja mówiłem o tym: http://starwars.fandom.com/wiki/Skirmish_on_Vardos - Czerwony 20 (dyskusja) 17:48, 3 gru 2019 (CET)

Ponawiam!--Czerwony 20 (dyskusja) 17:59, 24 kwi 2020 (CEST)

Mógłbyś...

...http://ossus.pl/index.php?title=Dyskusja:Baza_Starkiller&curid=69879&diff=390157&oldid=388584. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:41, 9 sty 2020 (CET)

Przekierowania

Jak stworzyć przekierowanie strony tak by prowadziła tam wpisywana fraza ? To tylko w uprawnieniach strażników ? Pozdr Piett (dyskusja) 20:13, 25 lut 2020 (CET)

Palpi

Hej. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że w swoich artykułach z TROSa piszesz jakoby to Palip przeżył wybuch. (jakby co nie atakuję Cię tylko próbuję Ci uświadomić, że jest to błąd) Oczywiście miałeś prawo go popełnić bo TROS Expanded Edition nie wyszedł jeszcze w Polsce. A własnie w tej publikacji zkanononizowano informację, że Palpi w TROSie to jego klon. Więc tylko Ci uświadamiam byś nie popełniał takich błędów. POZDRO! A i unikaj skupisk ludzi! (bo wiesz koronawirus ;) -- Czerwony 20 (dyskusja) 22:19, 23 marca 2020 (CET)

Się wtrącę. Jest to klon, ale z umysłem Palpiego, jeśli dobrze rozumiem? Więc te facto jest to Palpi?--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:27, 23 mar 2020 (CET)

Mógłbyś

http://www.ossus.pl/biblioteka/Dyskusja:Kula_Mocy --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:00, 27 mar 2020 (CET)

Podbijam.--signstraznik.png Totus Dyskusja  19:56, 29 mar 2020 (CEST)

Obi-Wan

Hej! Dzięki za zainteresowanie oraz chęć pomocy, ale mam zamiar się tym zająć osobiście. Mam to źródło i w odpowiednim momencie dodam z niego informację. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:21, 31 mar 2020 (CEST)

Profesja/Przynależność

Hej. W kwestii infoboxów i sekcji przynależność/profesja. W sekcji przynależność wpisujemy Zakon Jedi, a nie Jedi. Jedi, odpowiednio padawan, rycerz czy mistrz, to profesja, a więc druga sekcja. Jeszcze w kwestia planety Zeffo. Linkowania do rasy dajemy "Zeffo (rasa", ale planetę już normalnie "Zeffo". Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:23, 19 kwi 2020 (CEST)

Pojedynki

Cześć, taka drobna prośba, sortuj proszę artykuły o pojednkach w kategorii według nazwy miejsca, w którym się odbywają (np. [[Kategoria:Pojedynki|Nur]]). Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 23:14, 7 maj 2020 (CEST)

Rey/Rey Skywalker

Cześć. Jak zmieniasz linkowania to pamiętaj, że Rey stała się "Rey Skywalker" dopiero po Skywalker. Odrodzenie czyli we wszystkich źródłach sprzed tego filmu trzeba ją linkować [[Rey Skywalker|Rey]]. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:57, 21 maj 2020 (CEST)

Tarfull

No hej. Mógłbyś mi pomóc w jednej rzeczy. Chodzi o fallen order. A dokładniej o występ Tarfulla w grze. Mianowicie w grę grałem bardzo dawno i już do końca nie pamiętem paru rzeczy. Więc czy Tarfull wywołał zamieszki na Kashykku czy Partyzanci. A i czy Tarfulla też chcięli namierzyć partyzanci czy to była tylko prośba Cala i załogi. Z góry dzięki. Pzdr. --Czerwony 20 (dyskusja) 12:21, 8 cze 2020 (CEST)

Wielkie dzięki. :) --Czerwony 20 (dyskusja) 12:34, 8 cze 2020 (CEST)

Jedi i Sithowie

Witaj. Doceniam propozycję zmian, jednakże muszę się z nimi nie zgodzić. Kwestia Jedi i Zakonu Jedi to dwie różne sprawy, więc w żadnym wypadku nie mogą zostać połączone. Kwestia Sithów i ich zakonu jest oczywiście podobna, choć nieco się różni. Sithów rzadko kiedy nazywa się zakonem, więc dlaczego mielibyśmy przenieść hasło pod nazwę, która w uniwersum występuje bardzo rzadko? Czysty absurd. Mimo wszystko, dzięki za sugestię. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:59, 14 lip 2020 (CEST)

Zamiana Zakonu Jedi na Jedi w infoboksach

Cześć mam pytanie, dlaczego zamieniasz w artykułach Zakon Jedi na Jedi w przynależności w infoboksach? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:59, 4 wrz 2020 (CEST)

Dokładam się do pytania. P.S. Przeczytałem w dyskusji, iż twój artykuł o Zakonie Sithów jest to tzw. "twoja fantazja" coś co nie jest prwdziwe ze stanem faktycznym. Więc postanowiłem przywrócić wszystko jak było. Pzdr! --Czerwony 20 (dyskusja) 18:44, 5 wrz 2020 (CEST)

Prośba

Prosiłbym o nie usuwanie z utworzonych przeze mnie artykułów odwołań do nieistniejących plików. Zwykle przesyłam te grafiki w ciągu kilkunastu minut, ewentualnie następnego dnia jeśli jest późno. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 18:16, 30 wrz 2020 (CEST)

Konflikt edycji

A więc: Dlaczego, pomimo widniejącego na stronie czarno na białym, komunikatu, mówiącego, że artykuł jest właśnie w edycji, podejmujesz się edytowania go?

Odp

Spoko, udało się uratować edycję moją bez większych problemów :)

Mail

Czoem. Rzuć okiem na swojego maila. Masz wiadomość. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  16:15, 23 sty 2021 (CET)

Dostęp do facebooka byłby przydatny, nie jest oczywiście konieczny. Po prostu część rzeczy szybciej i łatwiej obgadać przez grupkę, niż przez Salę Zgromadzeń. Co do aktywności - jak spojrzysz na wykaz aktywności użytkowników to i tak plasujesz się w górze stawki (nie licząc strażników i botów, tylko 4 użytkowników ma więcej więcej edycji niż ty. Ale przede wszystkim, tutaj bardziej chodzi o jakość edycji, niż ich ilość. Lepiej przeprowadzić mniej gruntownych i jakościowo lepszych edycji, niż dziesiątki tych wątpliwych. No i jest jeszcze inny aspekt - taki awans pewnie zwiększy Twoją aktywność xP. Dam znać jak od strony techicznej wszystko się ogarnie. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:21, 24 sty 2021 (CET)

Jedi

Czołem. To tak oficjalnie teraz chcę Cię powitać w gronie Jedi Biblioteki Ossus. Pamiętaj, żeby ustawić sobie znaczek na stronie dyskusji :) - Szablon:Userjedi - i zmodyfikować podpis automatyczny:

 1. Utworzyć stronę [[Archiwista:Power of the Light Side/podpis]], tam wstawić {{Signjedi|Power of the Light Side}}
 2. Wejść w ustawienia (prawy górny róg strony), tam w preferencje, podpis, w Twój podpis wstawić {{SUBST:Archiwista:Power of the Light Sidee/podpis}} i zaznaczyć "Traktuj podpis jako wikikod (nie linkuj automatycznie całości)"

Jeśli chodzi grupę na fb, jak chcesz to masz moje dane na fb, dodaj mnei do znajomych to cię wkrzucę, ale jak wspominałem, nie jest to jakaś wielka konieczność. Ogólnie powodzenia i miłej zabawy, jakbyś miał z czymś to wal do mnie.

Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:10, 26 sty 2021 (CET)

Yo. Jeszcze jedna sprawa - na serwerze discord (link na górze strony) jest też kanał bezpośrednio dla Jedi/Strażników. Więc jakbyś chciał dołączyć to śmiało, daj potem znać jaką masz nazwę. Powoli zastępuje on grupę na fb.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:55, 14 mar 2021 (CET)

Przenoszenie

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Totusa, bo zdążyłem zorientować się w zmianach, które daje ranga Jedi. Jaki chcesz przenieść stronę, to obok przycisków „Edytuj” i „Historia” masz taką strzałkę. Jak na nią najedziesz/klikniesz to się rozwinie i będziesz miał przycisk do przenoszenia. Alternatywnie możesz po prostu wejść na Specjalna:Przenieś/Nazwa strony. I możemy przenosić chyba tylko normalne artykuły, a stron w innych przestrzeniach nazw nie. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  17:16, 4 lut 2021 (CET)

Prośba

Czy mógłbyś proszę przenieść tę stronę pod ten tytuł. Byłbym bardzo wdzięczny. Czerwony 20 (dyskusja) 20:39, 14 lut 2021 (CET)

P.S. Gratuluję awansu na Jedi! ;) Czerwony 20 (dyskusja) 20:39, 14 lut 2021 (CET)

Sloane

Yo. Byłbyś w stanie uzupelnic hasło o Sloane w oparciu o Squadrons? Bo widzę że zajmujesz się tematem gry. Pozdr.signstraznik.png Totus Dyskusja  20:02, 25 kwi 2021 (CEST)

CC-3636 Kanon

Mam prośbę czy możesz stworzyć artykuł Kanon Komandora Wolffe--Fan Dartha Maula (dyskusja) 13:46, 26 kwi 2021 (CEST)

Prośba

Mógłbyś proszę poprznosić te strony? Byłbym bardzo wdzięczny 1, 2 Pzdr.! :) Czerwony 20 (dyskusja) 14:01, 26 kwi 2021 (CEST)

Pytanie o Squadrons

Witaj! Na oficjalnej stronie EA o Squadrons są pewne ciekawe opowiadania. Opowiadają one o przygodach bohaterów należących do eskadry Szpica i eskadry Tytan. Jak z ich kanonicznością? Czy się w tym orientujesz? Pozdrawiam. Hsob25 (dyskusja) 14:37, 29 kwi 2021 (CEST)

Przenoszenie stron

Tak, na przyszłość, staraj się przenosić strony tak, aby historia edycji została zachowana. Mam tu na myśli, że najpierw trzeba przenieść legendarną stronę pod /Legendy, bez pozostawienia przekierowania, a następnie stronę z końcówką /kanon na podstawową nazwę. Dzięki temu historia edycji zostanie zachowana. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  12:52, 11 lip 2021 (CEST)

Przypominam, że nie przenosimy stron tak, jak zrobiłeś to z CC-3636. Przez to traci się historię edycji, a czasem użytkownik chce widnieć jako autor. Tak jak to z Wicketem zrobiłeś było dobrze. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  12:24, 10 sie 2021 (CEST)

Operacja gwiezdny blask

Yo. W polskim wydaniu nie ma ostatniego zeszytu tej historii, czy to był miss link? http://ossus.pl/index.php?title=Star_Wars:_Operacja_Gwiezdny_Blask_(wydanie_zbiorcze)&curid=91394&diff=448592&oldid=448358

Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  12:57, 1 lis 2021 (CET)

Dzięki za wyjaśnienie. Mógłbyś się jeszcze wypowiedzieć w temacie ataku na 6 Dywizję? signstraznik.png Totus Dyskusja  15:22, 1 lis 2021 (CET)

Czwarty zeszyt Operacji Gwiezdny Blask

Hej to jak w końcu jest z tym 4 zeszytem bo jak Totus wycofał to Ty znowu polski tytuł naniosłeś na artykuł? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  08:45, 2 lis 2021 (CET)

Szablon era

Cześć, widziałem ostatnio, że zmieniałeś w szablonie era parametry "kanon" i "legends" na pisane z wielkiej litery. Mogę wiedzieć czemu? W szablonie te parametry są pisane z małej i według mnie tak powinno zostać, aby wszystko poprawnie działało (i nie wprowadzało innych użytkowników w błąd). signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  22:10, 7 lut 2022 (CET)

Magazyn kyber (Exegol) a Magazyn kyberów

Cześć, jesteś pewny, że obecna nazwa jest poprawna? Jest dość ogólna moim zdaniem i nie wskazuje, że chodzi o konkretny magazyn na exegol. Nie ukrywam, że się nie znam dlatego miło byłoby poznać twoje zdanie. Ratched (dyskusja) 13:56, 4 cze 2022 (CEST)

Z małej na wielką

No hej, mógłbyś proszę przenieść Kategoria:Grafika:australijskie okładki? Byłbym bardzo wdzięczny. Czerwony 20 (dyskusja) 14:08, 10 lip 2022 (CEST) PS: Załatwiłem już to. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:16, 10 lip 2022 (CEST)

Z okupacji na inwazję

Siemka, czy mógłbyś proszę przenieść Okupacja Kalamara na Inwazja na Kalamar bez pozostawienia przekierowania pod starym tytułem? Z góry dzięki ;) Czerwony 20 (dyskusja) 14:49, 17 lip 2022 (CEST)

Mógłbyś?

http://ossus.pl/biblioteka/Dyskusja:Gwiezdny_superniszczyciel_typu_Eclipse

Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  10:27, 31 paź 2022 (CET)

Gwd

Hej, wiem że według Star Wars Insider oficjalny początek wojny miał miejsce w 2 BBY, jednak Databank jest na chwilę obecną najrzetelniejszym źródłem wiedzy, ponieważ jest to de fato oficjalna encyklopedia Gwiezdnowojenna. Do dnia dzisiejszego utrzymuje ona informacje, że Akcja nad Mustafarem była jednym z najwcześniejszych wydarzeń GWD. Możesz sam zerknąć: 1. Dlatego by w żaden sposób nie psuć twojej pracy chciałem w jakiś sposób uwzględnić tę informację, bo na chwilę obecną jest ona nadal kanoniczna pisząc, że oficjalny początek miał miejsce 2 lata później. Proszę więc zwróć na to uwagę, nie piszę do Cb z frustracji ani złości do tego co robiłeś. ;) Pzdr. --Czerwony 20 (dyskusja) 20:59, 14 sty 2023 (CET)

Ponawiam prośbę. --Czerwony 20 (dyskusja) 21:39, 14 sty 2023 (CET)

Polecany artykuł

Hej, czy masz może możliwość zmiany starego artykułu na nowy? --Czerwony 20 (dyskusja) 16:51, 18 lut 2023 (CET)

Parametry w szablonie Era

Hej, nie ma potrzeby zmieniać parametrów legends/kanon w szablonie Era na pisane z wielkiej litery (szczerze bym tego nawet nie zalecał). signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  18:48, 5 mar 2023 (CET)

Polecany

Twoje hasło o pojedynku na nieznanym księżycu z Kenobiego właśnie wleciało na główną. Moje gratulacje. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  13:54, 9 mar 2023 (CET)

Kopalnie Mandalore

Tak, tytuł tego odcinka zawiera błąd, ale nie zmieniamy linków/nazwy. Niestety wiele odcinków ma błędy w tytułach... signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  21:46, 11 mar 2023 (CET)

Czas akcji Mando

Skąd właściwie info, że trzeci sezon dzieje się w 10 ABY? signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  12:22, 19 kwi 2023 (CEST)

Bo-karabin J-19

Cześć, edytuje swój stary artykuł który otrzymał szablon "Źródła" z następującego powodu "skąd nazwa? Skąd producent? To drugie niemal na pewno nie pochodzi z serialu. I czy Kallus go otrzymał, czy zdobył?". Co do pierwszej części - dodałem zdjęcie z oficjalnego FB SW:Rebels gdzie podane są dane techniczne karabinu. Co do drugiego zdania - obejrzałem odcinek Ludzie Honoru i w ok. 13 minucie wywiązuje się dialog pomiędzy Kallusem a Zebem i wychodzi na to że Kallus Zdobył karabin ale bez oporu ponieważ gwardzista po przegranej w boju honorowo mu go oddał. Więc nie mam pojęcia jak to zakwalifikować i czy zmieniać to jedno słowo w artykule .

Czy wszystko jest teraz ok? Jeżeli tak to proszę o usunięcie szablonu. Z góry dziękuję i życzę miłego wieczoru. --Makxspa (dyskusja) 21:01, 21 cze 2023 (CEST)