Dyskusja Archiwisty:Revais

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Revais!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Shaak Ti!

TCW

Czy chciałbyś pomóc mi w zrobieniu artykułów o TCW. Mam ich dużo do zrobienia. Pomożesz?--KyleKatarn (dyskusja) 00:06, 26 sie 2015 (CEST)

Ossus

Twoje ostatnie artykuły mają pewne braki. Nie ma szablonu Era. Nie ma linków. Nie ma interwiki. Nie ma kategorii. Nie ma infoboxu. Nie ma źródeł. Wybacz za tą krytykę. Jakby co mogę cię w tym podszkolić. Odpisuj na dyskusji autora tekstu z twojej dyskusji. P. S. Może pamiętasz mnie z forum? --KyleKatarn (dyskusja) 18:03, 26 sie 2015 (CEST) To co umiałem, to zmieniłem... ~Revais

Podpisuj się czterema tyldami "~" wtedy masz automatycznie zrobiony podpis.--KyleKatarn (dyskusja) 18:56, 26 sie 2015 (CEST)

Ok. Dzięki Revais (dyskusja) 19:14, 26 sie 2015 (CEST)Revais

Hej, odpowiadaj na czyjejś stronie dyskusji, a nie swojej, bo nie odczyta wiadomości ;) Mustafar29 (dyskusja) 19:17, 26 sie 2015 (CEST)
Spoko, wiedz, że cieszymy, że tu jesteś ;) Lepiej nie postępowałem, nie przejmuj się. I jeszcze jedno - każdą nową sekcję na czyjejś dyskusji zaznaczaj od odpowiedniego nagłówka. Wstawia się go tak:

== (wpisujesz tytuł sekcji, na przykład "Re:Ossus) {"Re" oznacza "Odpowiedź"}) ==

No więc to na tyle, pamiętaj, nie bój się pytać :) Jak byś chciał pogadać lub się poradzić (nie, żebym miał jakieś wysokie mniemanie o sobie xD) - znajdziesz mnie tu. Pozdrawiam. Mustafar29 (dyskusja) 19:26, 26 sie 2015 (CEST)

Raczej niezbyt.... co najwyżej proponuję Czat. :) I wiesz, cztery tyldy wystarczą, nie piszesz oprócz nich swojego nicku ;) Mustafar29 (dyskusja) 19:32, 26 sie 2015 (CEST)

Droids

Nie chce się czepiać ale w twoim artykule o 2 odcinku Droids nie ma interwiki. Za jakiś czas HotCat(Bot) dorobi interwiki. Lepiej tworzyć od razu pełny artykuł. Po za tym to dobry artykuł zrobiłeś. Niech Moc Będzie Z Tobą --KyleKatarn (dyskusja) 10:45, 27 sie 2015 (CEST)

Chyba ich nie widać. Sprawdzę czy są. --KyleKatarn (dyskusja) 10:49, 27 sie 2015 (CEST)

Re: Z Angielskiego, Niemieckiego i chyba z Holenderskiego dawałem, ja mam możliwość je wybrać... Revais (dyskusja) 11:30, 27 sie 2015 (CEST)Revais

tak są tam --KyleKatarn (dyskusja) 11:37, 27 sie 2015 (CEST)

Strona Archiwisty

Czemu sobie niezrobiłeś sobie Strony Archiwisty? --KyleKatarn (dyskusja) 10:51, 27 sie 2015 (CEST)


Czołem. Mam małą prośbę. Staraj się nie edytować Swojej strony archiwisty za często, zwłaszcza jeśli chodzi tylko o dodanie nowego artykułu jaki napisałeś. Poczekaj aż zbierze się ich kilka i wtedy zrób aktualizacje :). Chodzi o to, że każda taka zmiana pokazuje się w ostatnich zmianach, a jak jest ich wiele to ciężej zauważyć zmiany w samych artykułach. Plus staraj się używać opcji Podgląd, pozdr Totus (dyskusja) 13:13, 27 sie 2015 (CEST)

Zawartość

Opisując serial, używaj Szablonu:Zawartość i w nim wypisuj postaci. :) Mustafar29 (dyskusja) 13:54, 27 sie 2015 (CEST)

Kilka uwag

Hej, cieszę się, że Twoje hasła są coraz lepsze i bierzesz pod uwagę poprawki wprowadzone w poprzednich, mam jednak kilka drobnych uwag. Po pierwsze, odnośniki do innych artykułów umieszczamy w danej sekcji zazwyczaj raz - a więc jeśli w streszczeniu dodałeś już link do hasła R2-D2, nie musisz tego robić ponownie, przynajmniej w tej samej części hasła, bo link można już powtórzyć np. na liście bohaterów. Poza tym powinieneś zwracać trochę większą uwagę na przecinki, często dodajesz je niepotrzebnie. Ostatnia sprawa: jeśli dany film czy serial nie ukazał się oficjalnie w Polsce, trzymamy się oryginalnego tytułu, nie spolszczamy go. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  14:42, 27 sie 2015 (CEST)

Re:Link

Tak, Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń. Pamiętaj o czterech tyldach. Mustafar29 (dyskusja) 21:54, 27 sie 2015 (CEST)

Dzień życia

Bo to fanowski tytuł, zapewne nie jedyny, nie widzę więc powodu, by do niego nawiązywać. Zwłaszcza, że nie ma nic wspólnego z tytułem oryginalnym.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:01, 28 sie 2015 (CEST)

Specjalna:Prześlij :) Tutaj wiesz jak - Zobacz jak uzupełnić. Mustafar29 (dyskusja) 18:23, 28 sie 2015 (CEST)

Forum

Revais wejdziesz na forum?--KyleKatarn (dyskusja) 20:19, 28 sie 2015 (CEST)

Wejdziesz teraz na forum--KyleKatarn (dyskusja) 23:15, 29 sie 2015 (CEST)

Re:Czat

Przypominam słowa Maria: Ossus nie jest miejscem na takie rozmowy. Dyskutuj o tym tam, skąd to wyszło - z serwera Wikia. Pozdrawiam. ~Mustafar29 18:54, 31 sie 2015 (CEST)

{{StarWars}}

W odcinkach nie dodajemy szablonu StarWars. Możesz zrobić podobny dla konkretnego szablonu. Proszę, pousuwaj te wszystkie zbędne edycje. ~Mustafar29 14:29, 2 lis 2015 (CET)

Taki szablon jak Star Wars tylko zmodcinkami ewoków :) Skopiuj z niego kod i tylko zamieńzawartość. PS: mogę ci zamontować mój bajer w dyskusji. ~Mustafar29 17:50, 2 lis 2015 (CET)
Ja ci mówię że tłumaczeń oficjalnych nie ma, są tylko fanowskie, przyjęte potocznie. Jeśli jednak znasz oficjalne, napisz w sali zgromadzeń :) Pozwoliłem sobie na samej górze umieścić specjalny szablon umożliwiający odwiedzanie twojej dyskusji, jak się nie podoba - usuń ;) Nie uzyskałem po prostu odpowiedzi na prośbę, obawiam się, że nie przeczytałeś do końca xP ~Mustafar29 17:25, 3 lis 2015 (CET)
Spis treści wyświetla się po prawej stronie, nie zajmuje osobnego miejsca i wygląda estetyczniej. Co do odcinków, okej, napisz [[Forum:Tłumaczenie TCW]] :) ~Mustafar29 18:10, 3 lis 2015 (CET)

Edycje

Specjalna:Ostatnie zmiany, masz zaraz pod logo :) ~Mustafar29 19:00, 7 lis 2015 (CET)

Tytuły

Możemy to przemyśleć, ale musielibyśmy mieć jakieś źródło - zdjęcie tytułów z wydania DVD czy coś w tym stylu. Niestety dystrybutorzy są trochę niekonsekwentni, w różnych miejscach pojawiają się często różne tłumaczenia, dlatego podchodzimy do tego ostrożnie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:48, 8 lis 2015 (CET)

Szablon

Hej. Szablon, który edytowałeś, dotyczy najważniejszych pozycji, filmów i seriali. Inne produkcje mają swoje własne szablony, np. taki i do nich należy dodawać związane z nimi pozycje.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:22, 8 lis 2015 (CET)

Podział kanon/legends

Podział ten stosowany jest w przypadku każdego artykułu, który zawiera info z obu kanonów. Z tą różnicą, że w przypadku tych artykułów, które nie zawierają informacji nowych, które należały by tylko do nowego kanonu stosuje się Szablon:Leg do wyróżniania tego, co należy jedynie do legend. Pozostałe zostaną podzielone na dwie strony. Zaczynamy od tych najbardziej znaczących stron, gdyż te są niejako wizytówką Ossusa i ważne, aby były jak najbardziej rozbudowane (plus po prostu ktoś się nimi już zajął :)). Jeśli chcesz zająć się kolejnym hasłem do podziału, to Ossus tylko na tym zyska. Pozdro.--Totus (dyskusja) 20:53, 8 lis 2015 (CET)

P.S. Nie usuwaj treści z dyskusji, nawet jeśli Ty to napisałeś. Pozwala to zachować przejrzystość wymiany zdań.
Hmm, myślę, że łączną długość odcinka, z intro, napisami itp. Co do znaczków: W Luke'u pojawił się dlatego, że została utworzona kanoniczna wersja artykułu. Tam, gdzie są oba rodzaje informacji (te ze złotymi ramkami w tekście) na razie nie dodajemy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:55, 8 lis 2015 (CET)

Artykuły

Chodzi o tę stronę?--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:55, 9 lis 2015 (CET)

wEdycji

Chciałbym tam dokonać kilku technicznych poprawek. Dałbyś czas, no nie wiem, może piętnastu minut jutro, kiedy mógłbym to zrobić? Dzięki Ci bardzo :) ~Mustafar29 22:54, 10 lis 2015 (CET)

Legacy

Takie fajne coś jak nawias - Legacy (odcinek) xD ~Mustafar29 22:56, 10 lis 2015 (CET)

Miesiące

Drobna uwaga, nazwy miesięcy zapisujemy małymi literami.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:42, 21 lis 2015 (CET)

Magazyn

Pytanko skąd masz opisy do magazynu Rebelianci? Ja zawsze bralem ze strony wydawnictwa; jeśli nie masz do nich źródła proszę żebyś usunął te opisy. Lord Kenobi (dyskusja) 19:12, 21 lis 2015 (CET)

Chodzi mi o opis nie zawartość. W tym numerze nie jest napisany opis tylko zawartość. Z zawartością się zgodzę, bo na końcu jest co będzie w następnym numerze ale opis zawsze brałem ze strony wydawnictwa (stąd); teraz wydawnictwo nie aktualizuje opisów więc nie można samemu napisać tego opisu; chyba wzorowałeś się na innych opisach, ale i tak trzeba poczekać aż Egmont udostępni opis. Lord Kenobi (dyskusja) 21:56, 21 lis 2015 (CET)

Grafiki

Musisz mi powiedzieć o co konkretnie chodzi, ale z tym raczej nie ma problemów. Praktycznie wszystkie grafiki, jakie dodajemy na Ossusa, chronione są prawem autorskim. Dodajemy je na zasadzie cytatu, a więc jedynie dla zilustrowania pewnego zagadnienia. Naruszeniem zasady cytatu byłoby np. wrzucanie całych stron komiksu czy nawet całych zeszytów. My dodajemy jednak pojedyncze kadry do zilustrowania artykułów. Oczywiście interpretacja tego jest dosyć swobodna, ale raczej nie ma tu żadnego ryzyka - Wookieepedia dodaje grafiki na tej samej zasadzie i nikt w Lucasfilmie nie robi im z tego powodu problemów, a przecież sami linkują do artykułów z Wookiee na oficjalnej. Grafiki na Ossusie nie są używane w celach komercyjnych, podajemy źródło, autorów - także ktoś musiałby się naprawdę uwziąć. Przez prawie 10 lat ani razu nie było z tym problemu, także nie krępuj się. To tak jak z różnymi pracami naukowymi - cytowanie innej pracy nie stanowi plagiatu, jeżeli wyraźnie zaznaczone jest, że dany fragment jest cytatem oraz podany jest autor i źródło.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:34, 29 lis 2015 (CET)

Grafiki licencje

Nie mam pojęcia ;) Grafiki z filmów możesz wrzucać. Mogę dać link fo rodzajów licencji. Konsekwencje — cóż, zdaje mi się, że po jednorazowym nienaumyślnym wybryku nikt by Cię nie ukarał, ale nie wiem, z tym pytaniem wal do Maria. Chociaż zważywszy na ostatni wzrost liczby banów — nigdy nic nie wiadomo, miej się na baczności xD ~Mustafar29 21:34, 29 lis 2015 (CET)

Jeśli chodzi o czat zewnętrzny, czyli nieossusowy - załatwiamy na zewnątrz. ~Mustafar29 20:29, 2 gru 2015 (CET)

/ten co w sali zgromadzeń/ ~Revais

Odpowiedź

W sumie to nie mam pojęcia. Z takimi pytaniami to najlepiej do Yako, to on się zajmuje stroną techniczną o ile się nie mylę. P.S. Nie zapominaj się podpisywać pod wiadomościami :P Pozdro i wesołych. --Totus (dyskusja) 11:52, 25 gru 2015 (CET)

Przeniesienie

Nigdy nie przenoś stron na własną rękę. jak uważasz, że coś jest źle zatytułowane użyj Szablon:DoPrzeniesienia i ewentualnie daj znać jakiemuś ze strażników w dyskusji. Pozdr. --Totus (dyskusja) 19:13, 25 gru 2015 (CET)

Tak jak napisał Totus, nigdy nie baw się w zmienianie nazw w taki sposób jak z Clone Commandos. Zmieniamy nazwę istniejącego artykułu, a nie tworzymy nowy, do tego pod błędnym tytułem, bo zazwyczaj nie dodajemy Star Wars: w nazwach. Przy okazji proszę, byś nie linkował do przekierowań i pilnował spójnej pisowni tytułów (niepotrzebne duże litery w nazwach epizodów) czy kursyw.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:10, 26 gru 2015 (CET)

Encyklopedia

Nie o to mi chodziło. Mustafar zastosował dwa rankingi, wspominając o jakiejś "oficjalnej" encyklopedii. Nie mam pojęcia o co mu chodziło, więc dopytuję.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:06, 31 gru 2015 (CET)

Nie wiem jednak co to ma do oficjalności. Oficjalny może być Databank. Fanowskie encyklopedie to fanowskie encyklopedie. Dana strona może być większa, bardziej popularna czy rozpoznawalna, ale wciąż jest tylko fanowskim projektem. Ossus nie jest w żaden sposób bardziej "oficjalny" niż Empirepedia, tak samo jak jedna Jedipedia względem drugiej. Jeżeli faktycznie o to chodzi, to taki podwójny ranking nie ma sensu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:11, 31 gru 2015 (CET)

ET

Sama rasa istnieje w EU, ale nie jako żadne E.T. - ma własną nazwę, historię etc. Powiązanie z filmem "E.T." to tylko ciekawostka.--signstraznik.png Mario Dyskusja  11:27, 1 sty 2016 (CET)

R2-D2

Drobna uwaga. A nawet trzy. Po pierwsze, pamiętaj, aby nazwy statków pisać kursywą. Po drugie nigdy nie stosuj żadnych zbędnych znaków w tekście (np. [...]). Po trzecie. Prosiłbym Cię o stosowanie przypisów do fragmentów tekstu, zawierających źródło, na podstawie którego powstał dany fragment. Plus jeśli chodzi o sekcje źródła. W przypadku seriali wpisuj tam nazwy odcinków, nie cały serial. Pozdro! --Totus (dyskusja) 17:19, 9 sty 2016 (CET)

Jeszcze jedno. Źródła wypisujemy w odpowiedniej kolejności. Najpierw fabularne w kolejności chronologicznej, a potem wszelkiego rodzaju przewodniki w kolejności alfabetycznej. Pozdro i pamiętaj o przypisach. --Totus (dyskusja) 17:42, 9 sty 2016 (CET)

Odcinki

Po pierwsze pamiętaj o istnieniu Szablon:Streszczenie, zamiast korzystać z szablonu do poszerzenia. Przy okazji jak użyjesz argumentu "oba" to od razu jest informacja o braku pełnego spisu zawartości. Druga rzecz. Anulowane odcinki TCW są dostępne na starwars.com, więc linkuj je za pomocą szablon:SWC. I pamiętaj, żeby usuwać literę "s" po "http" w linkach. wtedy nie pojawiają się kłódeczki. I ostatnia rzecz. I ostatnia sprawa. Nie pozostawiaj nagłówków, gdy sekcja jest pusta. Np. jak nie ma opisu to nich nie wisi sam nagłówek opis. Pozdro --Totus (dyskusja) 15:16, 16 sty 2016 (CET)

Ciekawostki o filmach

Cześć, pamiętaj, aby dodawać jakieś źródła tych informacji. przesunięcie avatara nie musi mieć niczego wspólnego z przesunięciem VIII. Wymysły z 9gaga, czy innych stron tego typu to bardzo często nadinterpretacje.--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:26, 23 sty 2016 (CET)

Uwagi

Zobacz jakie zmiany wprowadziłem w twoich artykułach komiksów LEGO: [1] i [2] Lord Kenobi (dyskusja) 12:41, 24 sty 2016 (CET)

Źródła

Hej. Proszę, byś podawał źródła do tworzonych przez siebie haseł czy informacji dodawanych do już istniejących artykułów. Nie twierdzę, że informacje te są nieprawdziwe, ale bez źródeł nie mamy też żadnej możliwości weryfikacji. W sieci krąży mnóstwo wyssanych z palca, nieaktualnych lub nieprawidłowych informacji dotyczących źródeł, które dopiero mają się ukazać i dobrze by było popierać czymś takie informacje, np. poprzez dodanie przypisów i inków zewnętrznych. Dotyczy to m.in. serialu aktorskiego czy odcinków Rebeliantów.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:13, 12 lut 2016 (CET)

Duńska wiki

Prawdę mówiąc ta wiki jest dosyć uboga, a my staramy się dodawać te już w pewnym stopniu rozbudowane. Swoją drogą, dlaczego zajmujecie się edycją duńskiej wiki? Pytam z ciekawości, bo mam pewne wątpliwości czy znacie duński, a tworzenie haseł przy pomocy różnych translatorów chyba nie jest najlepszym pomysłem - a z tego co widzę, Emperor udzielał się na encyklopediach w chyba wszystkich możliwych językach.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:56, 19 mar 2016 (CET)

Moja działalność na Wikii

Proszę być ty (ani nikt inny) nie opisywał mojej prywatnej wikiowej działalności, ani żadnej ze stron znajdujących się na mojej testowej wiki, dodatkowo bez mojej wiedzy. Artykuł i tak się nie utrzyma tu, więc dodałem szablon Kasowanko. Proszę, nie odtwarzaj go, w końcu Biblioteka to pozna strona, a artykuł jest o czymś co było dawno i nie działało. Ze szczątków, które zauważyłem wchodząc na stronę, to artykuł był skopiowany z Empirepedii, co również nie jest dozwolone u nas. Pozdrawiam, Darth Plagueis the Wise 09:42, 20 mar 2016 (CET)

Kilka uwag

Indeks dolny dodajemy za pomocą znaczników <sup> i </sup>. Nazwy miesięcy zapisujemy małymi literami, podobnie jak zwroty typu "napisy początkowe". Staraj się nie linkować do przekierowań oraz nie tworzyć błędnych linków typu "Imperialna Sonda" - jeśli nie jesteś pewny czy taki artykuł istnieje (lub w ogóle powinien istnieć) pod inną nazwą, po prostu nie stosuj linku. Pamiętaj też by przy tworzeniu artykułów, zwłaszcza takich, gdzie fragmenty kopiujesz z innych haseł, sprawdzać dokładnie wszystkie informacje - np. w pewnym miejscu zamieniłeś po prostu datę wydania magazynu bez poprawy reszty zdania i zostało "został wydany 31 maja", chociaż dotyczy to przyszłego produktu. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  22:40, 1 maj 2016 (CEST)

Rasa w leadzie

Witaj. Proszę byś nie usuwał informacji ze wstępniaka mówiących, że dana postać była człowiekiem. Nie ważne jak to wygląda i jak to się czyta, ale Ludzie to taka sama rasa jak np. Twi'lekowie, dlatego też poinformowanie o tym jest jak najbardziej normalne tak samo jak np. o płci. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:03, 2 maj 2016 (CEST)

Wielu starym artykułom potrzeba aktualizacji i podniesienia standardów, więc porównywanie do nich nie jest chyba najlepszą linią argumentacji. Nie wiem jak można to sformułować inaczej skoro była człowiekiem to była człowiekiem nic tutaj nie wymyślimy - to zwykła merytoryczna informacja. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:36, 2 maj 2016 (CEST)
Zmieniłem wedle Twojej sugestii, mam nadzieję, że aktualna wersja bardziej Ci odpowiada :) Wracając do starych artykułów, po aktualizacji (jeśli ktoś się tego podejmie) zapewne będą wyglądać w podobny sposób. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:58, 2 maj 2016 (CEST)
Co jest nie tak w sformułowaniu "był człowiekiem"? Czym różni się to od "był Twi'lekiem/Zabrakiem" czy czymkolwiek innym? Nie musimy oczywiście zapisywać tego za każdym razem tak samo, urozmaicanie artykułów też jest ważne, ale zmienianie tego na siłę, bo dla kogoś "dziwnie wygląda" moim zdaniem nie ma sensu. Skoro w polecanym już to zmieniono, to niech zostanie, ale nie zmieniaj tego proszę w każdym możliwym haśle. Nie jestem przekonany czy "był przedstawicielem rasy ludzkiej" na pewno brzmi lepiej niż "był człowiekiem". Cała ta sprawa ma czysto subiektywny charakter a jest wiele bezdyskusyjnie mniej trafnych i poprawnych sformułowań, które można poprawić w tym czasie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:50, 2 maj 2016 (CEST)

Star Wars Insider i inne czasopisma

Cześć! Proszę byś nie szedł na łatwiznę i nie kopiował treści, ale bardziej uważnie tworzył hasła dotyczące różnych czasopism. Z ostatnich stworzonych przez Ciebie haseł dotyczących Insidera musiałem poprawiać wszystkie, a jedno z nich było oprócz numeru kompletnym kopiuj/wklej. Jeszcze jedna kwestia, jak już tworzysz artykuł o czasopiśmie to mógłbyś przesłać jego okładkę, a nie pomijać tak ważnego elementu. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  04:35, 14 maj 2016 (CEST)

Pogrubienia

Hej. Proszę, żebyś nie nadużywał pogrubiania tekstu, tak jak robisz to w hasłach o magazynach. W większości przypadków niczemu to nie służy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:46, 29 maj 2016 (CEST)

Insidery

Czoem. Spójrz proszę do tej dyskusji. I najlepiej jakbyś przysiadł do stworzonych przez siebie artykułów i uzupełnił to. okładki w takich hasłach to mus, opis poszczególnych artykułów (nawet minimalny, w stylu "Artykuł o nowościach z marki SW", "Opowiada historię powstania Wampy", czy "Wywiad z kimśtam", "relacja z czegośtam") też powinien się pojawić. Do tego nowsze numery miały zapowiedź na starwars.com (stare linki na wookiee często już nie są aktywne, ale powinno dać się je znaleźć na web.archive). Pisze z tym do Ciebie, bo to ty się tym tematem głównie zajmujesz ostatnio. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:34, 3 lip 2016 (CEST)

Jeśli chodzi o grafiki, to do okładek spokojnie możesz brać je z wookiee, zaś w sekcji źródła wpisać "Nie dotyczy". Jest to częsta i jak najbardziej akceptowalna u nas taktyka, jeśli chodzi o okładki wszelkiego rodzaju (wiadomo, jak okładka np. komiksu trafia na stronę marvela, to mamy źródło, ale często, w przypadku starszych pozycji, trudno się dokopać do takiego).--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:10, 3 lip 2016 (CEST)

Drobne

Czesc. Kilka spraw. Pamietaj o mozliwosci dodania parametru nazwa= do szablonu era i dodaniu kursywy do wyswietlanego tytulu. I zamiast sekcji opis stosuj szablon:Nota. Ogolnie rzuc okiem na ostatnie edycje artykulow o ksiazkach to ogarniesz o co chodzi. Druga sprawa, pamietaj o dodawaniu okladek od razu. Serio, artykuly o zrodlach bardzo traca gdy ich nie ma. A wiekszosc spokojnie da sie dorwac na necie. Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  14:01, 4 lip 2016 (CEST)

Cześć, ponownie przypominam Ci o szablonie Nota i parametrze nazwa do ery. Ale piszę głównie w sprawie komiksów z miniserii Phantom Affair. Następnym razem sprawdzać w szablonach, czy aby takie komiksy nie zostały wydane w Polsce i pod jaką nazwą (chociaż i szablony czasem nie są aktualizowane w tych sprawach, zwłaszcza te starsze). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:31, 7 lip 2016 (CEST) P.S. Psssss, okładki xP
  1. Szablon:Nota - zastąpiliśmy nim sekcję opis przy źródłach (książkach, kmiksach itp). Bardziej poprawne i łądniej wygląda.
  2. Nazwa. Mustafar dodał do Szablon:Era parametr nazwa=, który umożliwia zadanie wyświetlanej nazwy w nagłówku artykułu. Po prostu wpisuj
    {{Era|legendy|new|nazwa=''nazwa komiksu''}}
    . Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:42, 7 lip 2016 (CEST)

Odp.

Byl to zwykly missclick jak bylem na telefonie xP poprawilem to jak tylko do domu wrocilem. Pozdrsignstraznik.png Totus Dyskusja  14:40, 5 lip 2016 (CEST)

Thrawn - odp.

Gdy tworzy się wersję w legendarnym artykule to wpisuje się kanon, by właśnie tam przełączało i to z małej litery. Pozdrawia Power of the Light Side (dyskusja) 15:39, 20 lip 2016 (CEST)

Hasła o komiksach

Czoem. Na przyszłość staraj się sprawdzać informacje dotyczące osób odpowiedzialnych za tworzenie komiksu (jak nie w samym komiksie, to przynajmniej na kilku stronach internetowych). Stworzone przez Ciebie hasła o serii X-Wing zawierały pełno błędów (np. w każdym prawie twórca okładki był wpisany jako rysownik). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:08, 26 lip 2016 (CEST)

Odp.

Ty je tworzyłeś, to najlepiej powinieneś wiedzieć, czy dobrze sprawdziłeś zawartość magazynu. (czy to w samym czasopiśmie, czy gdzieś na jakiejś rozpisce). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:41, 27 lip 2016 (CEST)

Co do grafik w hasłach. Nie znam tych odcinków, to trudno by mi było się tym zająć. póki co wrzuciłem link do kategorii z grafikami, a co do samego hasła, to po prostu wrzuć tam kilka grafik do sekcji streszczenie, rozmiar 200-250 px, z odpowiednimi podpisami. Pamietaj, ze w haśle o danym źródle nie muszą znaleźć się wszystkie grafiki z nim związane, ona mają bardziej urozmaicić hasło, a nie stać się jego główną częścią. Pozdro. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:45, 31 lip 2016 (CEST)
Co do linku o superbroni. Samo to pojęcie jest dosyć szerokie i jeśli pojawia się w haśle określenie "superbroń", to jak najbardziej można je linkować. Woęc raczej nie anuluj takich edycji, chyba że jest to bardzo wskazane. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:47, 31 lip 2016 (CEST)
Okej, ale na przyszłość nie wycofuj zmian, jeśli zamierzasz się potem zająć hasłem (no chyba, ze ktoś wrzuci, że Anakin Skywalker był tancerką hula i tym podobne rażące błędy, która trzeba tępić od razu xP). Do Insiderów zaraz przejdę, dopiero co przekopałem się przez późniejsze zmiany.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:53, 31 lip 2016 (CEST)

Rzuć tylko jeszcze okiem na Star Wars Insider 167 i jak mniej więcej powinny wyglądać pełne hasła o insiderach. i nigdy nie rób podwójnych przekierowań. Jak już to nich będzie Inider 1 - >fan Club.... 1, a nie Insider 1 - >Star wars Insider 1 -> Fan club...--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:27, 31 lip 2016 (CEST) Zauważyłem, że zacząłeś linkować bardzo dużo przekierowań. Staraj się tego unikać. I sprawdzaj grafiki po wysłaniu, czy kategorie działają. Skoro Imperator, czy Sheev Palpatine jest czerwony, to warto sprawdzić co jest na rzeczy. Jedna jeszcze sprawa. Szablon:Nazwa ma przede wszystkim służyć do formatowania tytułu (pogrubienia/kursywa/odpowiednie małe litery itp. Nie używaj go do całkowitych zmian wyświetlanej nazwy, bo potem ktoś będzie chciał zalinkować hasło, a tu nie działa. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:30, 2 sie 2016 (CEST)

Osobiście nie widzę sensu. Aktualne rozwiązanie wyświetlania napisów początkowych jest lepsze, bo znacznie bardziej przejrzyste.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:25, 2 sie 2016 (CEST)
Rzuć okiem na hasła na wookiee, tam jest pełen opis. Ogólnie, to Leland Che potwierdził, że sam atak na szyb reaktora GW, jaki pojawił się w grze jest niekanoniczny. Dodaktowo jeden z przewodników stwierdził, że niebiescy nie brali udziału w samym ataku, lecz osłaniali resztę. Poza tym, jak postacie mogły zginąć, skoro potem znowu się pojawiają xP Warto przed wrzuceniem artykułu rzucić okiem na inne wikie, gdzie można sprawdzić, czy gdzieś indziej dane zagadnienie się nie pojawia. Poza tym, co to za gra jest dokładnie? Nawet z googlem nie mogłem znaleźć info o niej (jedynie jakieś indy gierki, która z lucasfilmem nie mają nic wspólnego raczej). Nie chodzi aby o grę Rebel Assault lub coś w tym stylu? --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:20, 3 sie 2016 (CEST)

O ile gra nie została wydana z przyzwoleniem Lucasfilmu, to kanoniczna nie jest. Z tego co widzę, to jej twórca ogólnie robi remake'i, kontynuacje itp. Wychodzi na to,że sama ta gra jest przeróbką gry Rebel Assault, więc nie może być źródłem (indy gier, czy przeglądarkowych itp, modyfikacji są dziesiątki, lecz kanoniczne/legendarne są jedynie te sygnowane przez lucasa.)--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:38, 3 sie 2016 (CEST)

Mamy kilka stron o modyfikacjach, więc mógłby powstać. Ale po pierwsze tylko w wypadku, gdyby zawierał komplet informacji (stuba o czymś co nie jest oficjalne nam nie trzeba) i oznaczony szablonem Niekanoniczne. Inna sprawa, to czy jest ona potrzebna. Fanowskich gier i modyfikacji jest od groma. Opisywanie ich nie jest nawet w pierwszej setce priorytetów ossusa. Dodatkowo trzeba się zastanowić, czy akurat ta produkcja zasługuje na to by być opisana. Czy może powinna znajdować się gdzieś jedynie krótka notatka o niej.--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:46, 3 sie 2016 (CEST)
Encyklopedia. A zostało to to kiedyś wydane w Polsce? Bo jak nie, to powinien zostać oryginalny tytuł.--signstraznik.png Totus Dyskusja  12:02, 3 sie 2016 (CEST)

Sceny usuniete powinny przede wszystkim zostac opisane w haslach o zrodlach. Oddzielne artykuly odpadaja, w haslach o wydaniach jedynie wymienienie i ewentyalnie link do odpowiednejsekcji w hasle o filmiesignstraznik.png Totus Dyskusja  15:15, 3 sie 2016 (CEST) Pamiętaj o dodawaniu podpisów do wstawianych do haseł grafik. Osoba niezaznajomiona z tematem nie bedzie wiedziała co to jest. I co to za kursywa w opisie przesylanej grafiki, co? xP Zamiast niej to powinny być linki.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:17, 3 sie 2016 (CEST)

kursywa - zobacz na tę zmianę, to zrozumiesz o co chodzi. Cały opis grafiki był kursywą napisany, całkowicie zbędnie, a za to brakowało linków do haseł. Podpisy do grafik w hasłach - zobacz tutaj.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:29, 3 sie 2016 (CEST)

Następnym razem przyjrzyj się dokładniej, a zauważysz, że kursywą są tylko nazwy okrętów xP.signstraznik.png Totus Dyskusja  17:50, 3 sie 2016 (CEST)

Jakość > ilość

Jak w tytule. Ogranicz ilość a popracuj nad jakością, bo wrzucasz te artykuły jak z automatu i w prawie każdym są jakieś błędy, czasem nawet w tytułach (trylogia pregueli, Gwiezdne Wojny, Mroczne Widmo). Jak na hasła, które bardzo często są praktycznie zalążkami, jest tego za dużo. Błędne linki, braki w formatowaniu. Tworzysz jakieś hasło i zaraz potem wstawiasz szablon, żeby przenieść je pod inną nazwę. Po co ten pospiech? Potem trzeba poświęcić dwa razy tyle czasu na doprowadzenie wszystkiego do porządku.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:12, 1 sie 2016 (CEST)

Wydania

Wstrzymaj się póki co z tymi stronami. Musimy najpierw zadecydować, czy w ogóle mają one sen i czy nie połączyć (przynajmniej części) w hasło jedno, lub z hasłem o filmach. Haseł o różnych wydaniach, czy formatach książek nie robimy.--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:09, 7 sie 2016 (CEST)

Dyskuja o której mówisz dotyczyła zestawienia 3 odcinków serialu. Co do haseł zbiorczych (czy to oddzielnie, czy to w haśle o filmie) tyczy się to przede wszystkim wydań pojedynczych filmów. Tak jak pisałem, nie mamy oddzielnego hasła dla audiobooka, harcovera i ebooka Nowego świtu, ale już dla antologii The Rise of the Empire, czy wszelkich wydań zbiorczych komiksów już mamy. Osobiście szedłbym w tę stronę i z filmami. Ale to póki co tylko moje zdanie, nie żadne oficjalne stanowisko.--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:34, 7 sie 2016 (CEST)

Opinia na temat wydań

Cześć, zgodnie z tym co założyłeś, zauważyłem, że zacząłeś tworzyć hasła dotyczące wydań poszczególnych filmów na różnych rodzajach nośników. Obecnie prowadzimy rozmowy na temat czy aby na pewno jest potrzeba posiadania osobnego hasła dla każdego z wydań. Moim zdaniem (nieoficjalnym, jako zwykłego użytkownika i fana) taka szczegółowość jest zbędna, gdyż prowadzimy encyklopedię, a nie sklep internetowy. Dla mnie, najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie swego rodzaju listy lub tabeli w hasłach o filmach, która zawierałaby informacje o wydaniach. Idąc dalej kolejna sekcja mogłaby zawierać listę dodatków, wywiadów etc. Takie rozwiązanie, w moich oczach, byłoby bardziej przejrzyste i praktyczne, a dodatkowo urozmaiciłoby i rozbudowało hasła o filmach. Jednakże to jest tylko moja opinia, póki co nie ma oficjalnego stanowiska na ten temat. Powodzenia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:14, 7 sie 2016 (CEST)

Przeniesienie

Jak juz oznaczasz haslo bez nazwy jako do przeniesienia, to zaktualizowałbyś sam artykuł, a nie kazał innym domyslac sie o co chodzi... pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:00, 14 sie 2016 (CEST)

Hasła do poprawy

Hej. Proszę, byś poprawił swoje ostatnie hasła i doprowadził je przynajmniej do stanu, w którym będą pozbawione różnego rodzaju błędów. Po raz kolejny dodajesz hurtowo artykuły wymagajace wielu poprawek. W hasłach o książkach wstawiasz infoboks dla komiksów, tworzysz niepotrzebne linki z numeru ISBN, nie sprawdzasz jak nazywane są hasła na Ossusie (np. DK), do tego pozostawiałeś niewłaściwie i nieistniejące kategorie. Nie wspominam już o drobiazgach takich jak pogubione kursywy czy, ponownie, brak choćby okładek. Oczywiście każdy popełnia błędy i naszą rolą jest się wzajemnie uzupełniać i poprawiać, ale to są błędy wynikające z ewidentnego pospiechu i braku chęci - to nie jest pierwsza sytuacja tego typu. Nie można zrobić czegoś byle jak, zostawić i liczyć, że ktoś inny poprawi. Edytujesz już na tyle długo, by o tym wiedzieć. Jeżeli masz problem z jakąś konkretną kwestią, to zapytaj innych Archiwistów lub poproś o pomoc, zamiast zostawiać takie rozgrzebane hasła. Wystarczyłoby nawet poświęcić kilka sekund żeby spojrzeć na którekolwiek z już istniejących,w wcześniej poprawionych haseł. Fajnie, że tworzysz brakujące hasła o różnych źródłach, nawet niekompletne hasło jest lepsze od braków, ale pewien standard powinien być zachowany. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  19:20, 28 paź 2016 (CEST)

Jeszcze jedno: naprawdę proszę, byś nie linkował do przekierowań. Sprawdziłem z ciekawości, już trzy razy zwracano Ci na to uwagę w tej dyskusji. Hasło o serialu nazywa się Wojny klonów (serial 3D), nie TCW czy The Clone Wars, i tak je należy linkować. Analogicznie hasło o marce to Gwiezdne wojny, nie Star Wars. Zdarza się, że w obrębie jednego artykułu linkujesz to samo na dwa różne sposoby. Dlaczego wciąż powielasz błędy, na które zwracano tyle razy uwagę? W ten sposób przysparzasz i sobie i innym więcej pracy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:27, 28 paź 2016 (CEST)
Do wszelkiego rodzaju książek stosujemy ten szablon.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:13, 29 paź 2016 (CEST)

Hurtowe dodawanie niedopracowanych artykułów

Witaj! Widzę post Maria powyżej, ale jako że ja poprawiałem Twoje ostatnie hasła to piszę do Ciebie w ich sprawie. Kolejny raz dodałeś parę haseł w ilości hurtowej, co prawda mniej niż swego czasu Insiderów, ale równie niedopracowanych. Stworzenie ośmiu artykułów zajęło Ci niecałą godzinę, a mi poprawianie ich, czy też pisanie od nowa, trzy razy tyle czasu. Proszę byś przyjrzał się 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 każdemu z haseł z osobna i zobaczył jakie zaszły w nich zmiany. Chciałbym, aby tak niedopracowane, bezsensownie skopiowane i nie zawierające okładek artykuły już się nie pojawiały. Osobiście uważam, że lepiej stworzyć jeden artykuł na dzień/tydzień, ale porządnie, a nie byle tylko mieć to z głowy. Nie robimy tutaj zawodów, a jakość zawsze jest ważniejsza niż ilość. Proszę byś rozważył moje słowa, bo przy następnej takiej wpadce będę zmuszony oznaczyć hasła szablonem DoUsunięcia. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  05:38, 30 paź 2016 (CET)

Droids

Jak tam uważasz, może 150 bedzie lepsze. Ale przede wszystkim poproszę jakieś źródło do tych dwóch oznaczonych, a dodanych przez Ciebie informacji.--signstraznik.png Totus Dyskusja  09:40, 9 cze 2018 (CEST)

Materiały dodatkowe

{{Film |foto.jpg = BoxyPLtrylogia.jpg |Tytuł = Materiały dodatkowe |Tytuł oryginalny = ''Star Wars Trilogy: Bonus Material'' |Reżyseria = [[George Lucas]] |Produkcja = |Scenariusz = |Muzyka = [[John Williams]] |Data premiery w USA = |Data premiery w Polsce = [[2004]] |Dystrybucja w USA = [[Lucasfilm Ltd.]] |Dystrybucja w Polsce = |Czas trwania = |Budżet = |Czas w chronologii = }} '''''Płyta z materiałami dodatkowymi''''' została dodana do wydania DVD [[Star Wars: Trilogy (2004)]]. Poza licznymi dodatkami w formie trailerów i spotów telewizyjnych, galerii zdjęć i wstępy do Epizodu III zawierało pełnometrażowy dokument pod tytułem [[Empire of Dreams]], który skupiał się na produkcji klasycznej trylogii. Zgodnie z opisem płyta zwiera ponad 4 godziny dodatków. == Opis == {{Nota | org = | pl = POZNAJ KULISY SAGI Historia realizacji trylogii ''Gwiezdnych Wojen'' charakteryzuje się epickim rozmachem i dramatyzmem równym samym filmom. Wkroczcie więc na plan i poznajcie sceny spoza kadru, wyruszcie w niezapomnianą podróż poczynając od najwcześniejszych wersji scenariusza aż po wspaniały debiut filmów, które na zawsze zmieniły oblicze kina. W Empire of Dreams, najbardziej wyczerpującym materiale dokumentalnym dotyczącym realizacji filmów jaki kiedykolwiek powstał, zgłębicie kulisy tworzenia ''Gwiezdnych Wojen'', a w tym próby przeprowadzenia przez George'a Lucasa o jego ekipę podczas wprowadzania w życie kilku najbardziej nowatorskich pomysłów. Trzy nowe programy w gruntowny sposób ukazują wkład ''Gwiezdnych Wojen'' - od klasycznych postaci po niezapomniane miecze świetlne - w historię kina i wpływ jakie wywarły na całe pokolenie filmowców. Dokumenty zawierają nowe wywiady i nigdy wcześniej nie prezentowany materiał z realizacji wszystkich trzech filmów. Oryginalne zwiastuny kinowe, reklamówki telewizyjne, demo gry i unikalne fotosy wyselekcjonowane z Archiwów Lucasfilm - i wiele więcej - sprawiają, że zebrane na tym dysku materiały dodatkowe stanowią pełną kronikę realizacji trylogii ''Gwiezdnych Wojen''}} == Zawartość Wydania == *Rozszerzona wersja na DVD z ''Empire of Dreams: The Story of the Star Wars'' - nowy dokument zrealizowany z równym filmowi epickiemu rozmachem, który zawiera trwające godzinę nigdy wcześniej nie prezentowane materiały i wywiady *Trzy programy dokumentujące ewolucje legendarnych postaci: ''The Characters of Star Wars'', spojrzenie na miecze świetlne: ''The Birth of the Lightsaber'', wpływ jaki filmy wywarły na innych twórców: ''The Force is with Them: The Legacy of Star Wars'' *Ekskluzywny materiał z realizacji Części III w The Return of [[Darth Vader]] *Zwiastun i demo gry Xbox® Star Wars [[Battlefront]] wraz z materiałem realizacji gry wideo do Części III *Zwiastuny kinowe i reklamówki telewizyjne do wszystkich trzech filmów. *Galeria fotosów *DVD-ROM *weblink do ekskluzywnej zawartości i wiele więcej

Prosze, --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:54, 9 cze 2018 (CEST)

Szablony

Czoem. Możesz rozwinąć myśl? z tego co wiem to jest już ogólny szablon do wydań i jeśli planujesz go rozbić na mniejsze listy to chyba nie ma sensu.--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:09, 12 cze 2018 (CEST)

Przekierowania do kasowania

Ja oznaczam tylko te przekierowania do kasacji, które nie linkują do żadnej strony by nie pojawiały się czerwone linki w artykułach. Widziałem tamto przekierowanie również lecz do niego linkują inne strony oznaczył bym je po poprawieniu linkowań dopiero. --signjedi.png Kwazi93 Dyskusja  16:32, 13 cze 2018 (CEST)

Upomnienie

Czoem. Zacznij się bardziej przykładać do tego co robisz na Ossusie. Pełno Twoich edycji wymaga późniejszej interwencji przez kogoś innego, bo w ogóle nie sprawdzasz tego co wysyłasz. Na co najmniej 4 stronach wstawiłeś kategorię bez domknięcia nawiasów, wysyłane przez ciebie pliki często mają błędne kategorie (albo nie mają ich w ogóle prawie). Wstawiasz głupoty w stylu okładka wydania DVD w kategorii grafik z filmu, czy nieistniejąca kategoria ogólna do stron, gdzie jest już kategoria bardziej szczegółowe (jeśli powstałaby kategoria wydania, to trafiła by do niej podkategoria wydania DVD, a nie zaś wszystkie poszczególne strony z tej podkategorii oddzielnie). Ostatnio dużo czasu na poprawki nie mam, a większość z niego spędzam na Twoich edycjach. A co do infoboksu do wydań o który się pytałeś. Dla mnie jest on zbędny. Nie jest to aż tak ważny aspekt, żeby miał własny szablon. (pomijając, że wiele z wydań bardziej by pasowało jako dodatkowe informacje w stronach o filmach, nie zaś jako oddzielne artykuły). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:01, 13 cze 2018 (CEST)

Kategorie grafik

Hej. Jeszcze jedna prośba ode mnie. Jak możesz, to przejrzyj przesyłane przez Ciebie ostatnim czasem pliki i postaraj się utworzyć kategorię z czerwonymi linkami. tutaj masz spis kategorii grafik, które są podane przy którymś z plików, ale nie zostały utworzone. Próbowałem to jakoś ogarnąć ale nie jestem zupełnie zaznajomiony z tą serią, więc ciężko mi zorientować się co do czego. Jakbyś więc mógł w wolnej chwili na to zerknąć to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  00:19, 14 cze 2018 (CEST)

Hej! Dobry przykład masz na przykład tutaj. Kategorie grafik składają się na dobrą sprawę z trzech elementów: szablonu "see", "sort" i kategorii nadrzędnych. Na przykładzie {{See|Norra Wexley}} sprawia, że nad oknem z grafikami pojawi się linkowanie do tytułowego artykułu ("Zobacz w encyklopedii: Norra Wexley"). Sort to klucz sortujący, który pozwala na alfabetyczne ustawienie tworzonej kategorii w stosunku do wszystkich innych kategorii. W przypadku postacie najpierw podajemy ich nazwisko, a potem po przecinku imię. Ostatnim elementem są inne kategorie, w których ma pojawić się tworzona kategoria grafik. Chodzi w gruncie rzeczy o to, że przykładowa Norra Wexley była człowiekiem, pilotem Sojuszu Rebeliantów i pilotem Nowej Republiki, więc pod see i sortem wystarczy wpisać:[[Kategoria:Grafika:Ludzie]] [[Kategoria:Grafika:Piloci Sojuszu dla Przywrócenia Republiki]] [[Kategoria:Grafika:Piloci Nowej Republiki]] W ten sposób tworzona kategoria grafik znajdzie się też w kategorii grafik dotyczących ludzi i wymienionych grup pilotów (przykład). Problem w tym, że ja sam nie mogę utworzyć kategorii grafik do podanych przez Ciebie nazwisk postaci, ponieważ nic na ich temat nie wiem, więc nie orientuje się w kwestii ich rasy czy przynależności. Dodam jeszcze, że staramy się unikać tworzenia kategorii grafik do postaci, które pojawiają się u nas tylko na jednej grafice. W takiej sytuacji na ogół nie tworzymy kategorii grafik do jednego pliku, lecz zamiast podawania jego nazwiska w kategoriach w pliku, wymieniamy grupy, do których należy. Czyli przykładowo, jeśli Norra pojawiłaby się tylko na jednej grafice, wtedy zamiast podawać jej nazwisko napisalibyśmy w kategoriach: ludzie, piloci tego i piloci tamtego. Jakbyś czegoś nie ogarniał to pisz, tym razem odpowiem szybciej. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  16:48, 18 cze 2018 (CEST)
Wygląda okej, widzę że Totus już poprawił. Pozostaje mi na te chwilę życzyć dalszego powodzenia.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  19:39, 19 cze 2018 (CEST)

Sort

Czoem. Szablon:Sort służy do nadawania klucza sortowania do wszystkich kategorii jednocześnie. Kategoria:Grafika:Gwiazda Śmierci powstała jeszcze przed jego wprowadzeniem, dlatego też do każdej kategorii jest tam klucz sortowania wprowadzony oddzielnie (chodzi o tekst po znaku | w linkowaniach kategorii). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:03, 19 cze 2018 (CEST)

Kreskówka

Z tego co co kojarzę to edytowałem wszystkie hasła, które linkowały do tego artykułu, więc już chyba jest okej. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:33, 4 kwi 2021 (CEST)