Zapraszamy do udziału w konkursie


Dyskusja Archiwisty:Lord Kenobi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Lord Kenobi!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Darth Plagueis the Wise

Grafiki

Cześć! Prosiłbym, żebyś następnym razem uzupełniał opis pliku, zanim zostanie przesłany. Pliki bez wypełnionego szablonu są usuwane. -Darth Plagueis the Wise 17:49, 2 maj 2015 (CEST)o

Legends/kanon

Stosujemy tylko jeden z szablonów. W przypadku haseł, które zawierają oba rodzaje informacji, nie umieszczamy żadnego z nich, bo w treści są już odpowiednie szablony-ramki. Możemy ewentualnie pomyśleć o stworzeniu trzeciego znaczka, ale wydaje mi się, że nie jest to konieczne. Przede wszystkim dwa znaczki obok siebie zajmują dosyć dużo miejsca, zwłaszcza, jeśli są tam jeszcze oznaczenia er. W niektórych przypadkach mogłyby zasłaniać nazwy artykułów.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:55, 8 maj 2015 (CEST)

Odnośnie stosowania szablonu Legends, gdy używasz go na wysokości infoboxu, zwróć uwagę na podglądzie czy nie nachodzi na ów szablon. Wówczas należy dopisać parametr odpowiedzialny za szerokość szablonu.signstraznik.png Adakus Dyskusja 
A to nie jest "Leg"? :P Mustafar29 11:02, 11 sie 2015 (CEST)

Podpisy

Hej! Mała prośba: zamiast się podpisywać, napisz po prostu cztery tyldy (~~~~), a automatycznie wyświetli się Twój podpis, link do Twojej dyskusji, jak i godzina i data (tak jak w moim podpisie pod tą informacją :D ). Pozdrawiam! Mustafar29 (dyskusja) 15:22, 14 maj 2015 (CEST)

Źródła

Hej, widzę, że zacząłeś dzielić źródła, więc mam jedną, ale dosyć istotną uwagę. Zarówno filmy, jak i The Clone Wars (film i odcinki serialu) są kanoniczne, ale jednocześnie stanowią część historii znanej z Expanded Universe/Legends. W związku z tym przy podziale te źródła powinny pozostać w obu sekcjach. Chociaż może się to wydawać nieco bezsensowne, jest w tym pewna logika. Po pierwsze, jak wspomniałem, te pozycje są oficjalnie częścią Legend, więc ich obecność jest tu uzasadniona. Drugi powód jest zdecydowanie bardziej praktyczny - źródła ułożone są w kolejności chronologicznej i dla czytelnika obecność filmów czy serialu w źródłach jest ułatwieniem, bo dzięki temu widzi, gdzie dany komiks/książka znajduje się w chronologii w odniesieniu do nich. Proszę więc, abyś w przyszłości trzymał się tej zasady, co pozwoli nam uniknąć bałaganu. Dotychczasowe źródła przemianuj na Legendy, bez usuwania z nich kanonicznych pozycji, które należy dodać drugi raz do osobnej sekcji, uzupełniając ją ewentualnie o wyłącznie kanoniczne źródła (jak Rebels). Mniej więcej tak, jak w haśle o Jar-Jarze. Trochę to pokręcone, ale wszystkie ustalenia wciąż się docierają, a jednocześnie staramy się, by nie zapanował przy tym bałagan. Na razie nie zajmowaliśmy się tym na szerszą skalę, brak tych informacji w Pomocy, dlatego daję Ci znać, skoro się tym zająłeś. I dzięki za świetną robotę przy wydzielaniu z haseł informacji z EU :) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  20:26, 15 maj 2015 (CEST)

To się tyczy przede wszystkim filmów :) Siedem filmów (saga + Wojny klonów) oraz sześć sezonów The Clone Wars zaliczamy tu i tu. Jeśli chodzi o stopień kanoniczności to jak najbardziej są kanoniczne, ale jeśli traktujemy kanon/Legends jako nazwy dwóch linii wydarzeń, to należą do obu, więc tak też powinno być w źródłach. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  20:24, 17 maj 2015 (CEST)

Szablon Leg

Używając szablonu Leg, używaj "65" tylko w momencie, gdy szablon nachodzi na Infobox. Przyjrzyj się stronie Anakin Skywalker. Pozdrawiam :) Mustafar29 (dyskusja) 12:30, 19 maj 2015 (CEST)

Cosianie

Hejka ;) Co do artykułu Cosianie, należy on do Expanded Universe, a nie do kanonu, gdyż jego nazwa została podana właśnie w Legends :) Sprawdzałem dla pewności na innych Star Wars Wiki. Pozdrawiam. Mustafar29 (dyskusja) 16:08, 23 maj 2015 (CEST)

Kopiowanie z innych stron

Stworzyłeś hasła odnośnie niedokończonych odcinków The Clone Wars, mam względem nich, jedną ważną uwagę. Streszczenia są skopiowane ze strony Bastionu. Co za tym idzie, jest to przywłaszczenie sobie czyjejś pracy, bez zgody tejże osoby. Podejrzewam że jest to akurat praca ShaakTii, która też u nas tworzy, więc tylko ona ma prawo decydować czy dany tekst wyląduje na Ossusie. Chyba że sama wyda na to zgodę.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Przepraszam.Nie pomyślałem o tym. Lord Kenobi (dyskusja) 15:21, 24 maj 2015 (CEST)

Czas w rebeliantach

A propos artykułu rebelianci to oglądałeś odcinek Empire Day? Jeśli tak to na początku odcinka w holonecie jest ogłoszenie o świętowaniu 15 rocznicy powstania imperium. Imperium powstało w 19 BBY. Czyli 15 lat później jest 4 BBY. Twoja edycja dat jest błędna bo wszystkie odcinki po i włącznie z Empire Day dzieją się tak to w 4 BBY. --KyleKatarn (dyskusja) 10:56, 1 cze 2015 (CEST)

Tytuły

Przy nadawaniu tytułów kierujemy się oficjalnym nazewnictwem. Jeżeli Rebelianci są częścią oficjalnego tytułu (który można zazwyczaj znaleźć na stronie, gdzie podani są autorzy, redaktorzy), to dodajemy to do tytułu. Ja sam nie orientuję się za bardzo w materiałach związanych z serialem, także ewentualne pytania najlepiej kierować do Shaak Ti. Myślę jednak, że najlepiej tworzyć pod takimi nazwami, jak te w szablonie, zakładam, że są dodane poprawnie. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  16:30, 4 cze 2015 (CEST)

Odpisywanie

Hejka ;) Też miałem z tym problem, ale jeśli chcesz, by ten, któremu odpisujesz na informację ją odczytał (a chyba chcesz xD ) to odpisuj na czyjejś stronie dyskusji. Pozdrawiam i Niech Moc będzie z Tb! Mustafar29 (dyskusja) 20:48, 7 cze 2015 (CEST)

Uwagi

W kwestii ostatnich twoich edycji odnośnie hasła Rebelianci: Ilustrowany przewodnik. Gdy dodajemy grafikę do bazy, prawidłowo wypełniamy szablon odnośnie kategorii które przedstawia grafika. Po drugie, w haśle staramy się dokładnie wypełniać dane dotyczące publikacji, tak więc daty wydań sprawdzamy w sieci lub w rocznikach jak np. 2014, tam ów przewodnik został uwzględniony.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Jeszcze dodam, nie zapominamy o dodawaniu kategorii haseł oraz interwiki, czyli odnośników do zagranicznych wikipedii, co za tym idzie również na nich uzupełniamy interwiki do biblioteki Ossus.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Re: Przekierowania

Cześć :). Instrukcja jest tutaj. Pozdr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  15:09, 18 cze 2015 (CEST)

Drobna uwaga

Pamiętaj, że artykuły piszemy w czasie przeszłym zawsze. Chyba, że to streszczenia książek/filmów/itp. Totus (dyskusja) 12:40, 19 cze 2015 (CEST)

I jeszcze jedno - nie zapominaj o kategoriach i dodawaniu interwiki również na obcych wikiach - dzięki temu artykuł stanie się popularniejszy :). Podr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  21:22, 19 cze 2015 (CEST)

Pliki

Proszę, byś na razie wstrzymał się z przesyłaniem plików - do czasu rozwiązania problemu. Nie ma sensu dodawać do artykułów grafik, które nie działają - lepiej, gdy hasło jest niezilustrowane, niż gdy niepotrzebnie generujemy komunikat błędu. Zupełnie nie rozumiem tez edycji takich jak w haśle o Kessel, gdzie działający plik z infoboksu podmieniłeś na wersję niedziałającą - niczemu to nie służy. Zdaję sobie sprawę, że problem jest irytujący, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. Takimi edycjami nic sensownego nie wskóramy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:32, 19 cze 2015 (CEST)

Kanon - kanoniczne...

Hej :) Drobna uwaga, przy rozdzielaniu źródeł, zamiast pisać "Kanon" pisz "Kanoniczne". Chodzi tutaj o ujednolicenie z innymi artykułami. Pozdrawiam ;) Mustafar29 (dyskusja) 14:06, 20 cze 2015 (CEST)

Spoko, nie ma strawy ;) Sam kiedyś tak pisałem. Mustafar29 (dyskusja) 11:56, 21 cze 2015 (CEST)

Kategorie

Ponownie przypominam o konieczności dodawania kategorii do artykułów :) dzięki temu jest wszystko uporządkowane. Pozdr. Totus (dyskusja) 14:44, 20 cze 2015 (CEST)

Gdy nie wiesz gdzie coś dodać, to najłatwiej jest to robić przez analogie. Broken Horn to krążownik. Więc wystarczy wejść na stronę krążownik i zobaczyć jak jest. Ogólnie statki są albo w ogólnej kategorii np krążownik, gwiezdny niszczyciel, myśliwiec itp. albo w kategorii szczegółowej np. krążowniki typu hammerhead. Osobiście wyznaje zasadę, że jak jest tylko jeden znany statek danego typu, albo wiadomo, ze to tylko krążownik to daje do ogólnej, jak jest więcej to tworze kategorię szczegółową. Na wookie jest, ze były przynajmniej dwa krążowniki tego typu (oba występujące w rebeliantach), więc stworzyłbym osobną kategorię dla nich. Pozdr. Totus (dyskusja) 15:26, 20 cze 2015 (CEST)

Uwagi #2

Odnośnie twoich haseł związanych z serią Boba Fett (seria książek), proponuje prześledzić zmiany jakie wprowadziłem do haseł i zastosować podobne praktyki w przyszłości. Dodam ze infoboxy wklejamy w postaci pełnego szablonu z Kategoria:Infoboxy, a nie haseł, gdzie mogą być błędnie sformatowane.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Re:Szablon

No na razie niestety nie ;) Mario powiedział, że w wolnej chwili nań spojrzy. Ten pierwszy to "moja wersja Lega" (co o niej myślisz?) ale to tylko próba :) Moc z Tb Mustafar29 (dyskusja) 15:27, 21 cze 2015 (CEST)

O wprowadzeniu trzeba będzie gadać ze strażnikami, wątpię , czy się zgodzą. Mustafar29 (dyskusja) 14:47, 22 cze 2015 (CEST)

Drobne

Przy podawaniu tytułów odcinków z użyciem szablonu {{rep|... bo znaku | podajemy jedynie tytuł odcinka bez dopisku rebelianci,tak jak to zrobiłem w Obóz Cikatra Vizaga. + ponowni brak kategorii. Pozdro Totus (dyskusja) 16:10, 22 cze 2015 (CEST)

Ponowna uwaga, dodawaj interwiki do haseł, jak i na innych wikipediach do nas. Jak również nie zapominaj o kategoriach, wystarczy tylko poszukać w bazie odpowiedniej. Dalej, w haśle Akademia Imperialna na Coruscant dodałes cytat, który jest błędnie sformułowany, nie posiadam źródła, więc sprawdź czy naprawdę tak on brzmi.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Re: Bastion

Wiesz, ja się chronologią książek nie zajmuję, ale wedle Grupy Opowieści nowelizacje są kanoniczne w tych momentach, w których pokrywają się z filmem. Więc w teorii są częścią nowego kanonu. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  22:34, 29 cze 2015 (CEST)

Hejka ;)

Mógłbyś wejść tutaj? Chciałbym z tb pogadać, a nie ma gdzie ;) Mustafar29 (dyskusja) 14:01, 30 cze 2015 (CEST)

Już jestem :) Mustafar29 (dyskusja) 14:28, 30 cze 2015 (CEST)

Grafiki

Hej, proszę byś pamiętał o dokładnym wypełnianiu szablonu przy przesyłaniu grafik, a zwłaszcza o kategoriach. Zarówno nad formularzem przesyłania, jak i tuż obok niego znajdują się linki do szczegółowej instrukcji, gdzie można znaleźć wskazówki dotyczące dodawania kategorii, jak również odnośniki do kompletnego drzewka kategorii. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  16:53, 30 cze 2015 (CEST)

Czas

Hej :) Mała prośba, pisząc artykuł, pamiętaj aby unikać powtórzeń i pisać w czasie przeszłym. Takie zasady Ossusa :P Proszę, popraw tę stronę, zanim zabiorą się do tego archiwiści. Pozdrawiam (chcesz to wejdź na czat, tam gdzie wczoraj, bo chciałbym z kimś pogadać (; ). Mustafar29 (dyskusja) 13:37, 2 lip 2015 (CEST)

Re:Rebelianci

Oki :) Widzisz, jak wzajemne uwagi wzbogacają nasze doświadczenie... xD :D Mustafar29 (dyskusja) 19:05, 2 lip 2015 (CEST)

Znaki interpunkcyjne, POV

Hej. Pamiętaj, by pisząc artykuł w odpowiednim miejscu stawiać przecinki i inne znaki interpunkcyjne. Staraj się również zachować "neutralny punkt widzenia". Pozdro i Moc z Tb. Mustafar29 (dyskusja) 10:48, 3 lip 2015 (CEST)

Przesyłanie obrazów

Jeszcze mała prośba... wiem, co to znaczy kiedy twoje grafiki zostają usunięte. Aby temu zapobiec, prawidłowo wypełniaj opis. Porównaj sobie opis ostatniej przesłanej przez cb grafiki ;) link. Pozdrawiam. Mustafar29 (dyskusja) 11:10, 3 lip 2015 (CEST)

Hej, wejdziesz na ten czat, gdzie ostatnio?? :) Mustafar29 11:19, 4 lip 2015 (CEST)

Re:Prośba

Dodam. Tylko najpierw powiedz, gdzie? Z tego co wiem ten wątek był na forum. A i ja mam prośbę: po opisach pojedynków, w infoboksach nie dodajemy kropek! Proszę Cię abyś zmienił treść owego szablonu tu. Mustafar29 20:24, 7 lip 2015 (CEST)

Re:Projekt Przybliżając Legendy

Po konsultacji z Mario, jak i dyskusji rozpoczętej przez niego na forum Strony fanowskie, doszliśmy do wniosku, że tego typu hasła nie maja w tej chwili racji bytu. Możliwie w przyszłości powstanie wikia o twórczości fanowskiej, to wówczas nie będzie przeciwwskazań do powstania takiego hasła. W tej chwili możemy jedynie nadmienić w samych hasłach dotyczących książek fanowsko tłumaczonych o takiej akcji, tak jak jest np. w haśle Boba Fett: The Fight to Survive.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Edycje

Hej. Mam prośbę - nie edytuj artykułów, które są oznaczone tym szablonem do czasu jego zniknięcia. Mustafar29 (dyskusja) 11:19, 9 lip 2015 (CEST)

Pytania

Początkowo używano po prostu sekcji "Bohaterowie", czasem dodawano też miejsca etc. Stwierdziliśmy jednak, że warto dodawać także pozostałe elementy, a także w jakiś sposób ujednolicić formę, w związku z czym powstał szablon. Jego używanie nie jest obowiązkowe, ale wskazane. Parametr w szablonie Leg: myślę, że można. Wciąż zastanawiam się nad pewnymi modyfikacjami w szablonie, ale zakładam, że nie wpłyną one na same parametry. Kategoria mija się z celem, bo znalazłoby się w niej kilka tysięcy artykułów - byłaby po prostu bezużyteczna. Również kategoria "kanoniczne artykuły" prawdopodobnie pójdzie w odstawkę, bo przy rosnącej liczbie elementów staje się po prostu niepraktyczna - a i tak stosujemy kategorie typu "Kanoniczne książki/komiksy". Poza tym wszystkie hasła ze znaczkiem kanon lub legends zawsze można znaleźć sprawdzając listę stron linkujących do grafiki z szablonu. Streszczenia piszemy zawsze w czasie teraźniejszym. Opis wydarzeń w hasłach o postaciach etc. - w przeszłym.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:42, 9 lip 2015 (CEST)

Odpowiedź na "Pytanko"

Hej. Nie jestem Mariem, ale pozwól, że Ci odpowiem. Na Ossusie wszystko piszemy w czasie przeszłym. Po drugie, obecna wersja lega jest jedynie testowa i może ulec zmianie, więc na razie nie ma sensu dodawać go do wszystkich artykułów, jak potem najprawdopodobniej będzie trzeba zmieniać. Mario powiedział jedynie, że mogę przetestować. Po drugie, nie mówi się "Legendowe", tylko jak już to "Legendarne". Poza tym, wyrazu "Legends" nie tłumaczymy, nie mówimy przecież "Legendy". Więc jakby jakaś konkretna kategoria miała zostać utworzona, to najlepiej "Legends". Mustafar29 (dyskusja) 22:46, 9 lip 2015 (CEST)

Hej sorry. Gdy zaczynałem pisać nie było jeszcze odpowiedzi Maria. Mustafar29 (dyskusja) 23:00, 9 lip 2015 (CEST)

Jedna uwaga

Mam do Ciebie uwagę: pisząc artykuł, pamiętaj, że istnieje możliwość popełnienia literówki. Na szczęście jest takie coś jak "autokorekta". Jeśli nie masz jej ustawionej, najprawdopodobniej masz możliwość włączenia jej w preferencjach. Ponadto pamiętaj, iż zawsze przed wyrazem "który" znajduje się przecinek! Unikaj powtórzeń. Pozdrawiam. Mustafar29 (dyskusja) 13:22, 10 lip 2015 (CEST)

Marvel

Generalnie trzeba zmienić nieco formułę hasła. Za mało w nim informacji o samym wydawnictwie, za dużo list i wyliczanek. Zdaje sobie sprawę, że wiele haseł opisujących wydawnictwa ma właśnie taką postać, niemniej nie musimy jej powielać w kolejnych artykułach. Przydałoby się w jakiś skrótowy sposób zarysować historię Marvel Comics, opisać nieco szerzej historię komiksów SW przez nich wydawanych. Same listy znacznie bym skrócił i (podobnie jak na Wookiee) wymienił jedynie serie - nie ma sensu linkować każdego zeszytu, bo za kilka lat będzie tego za dużo.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:08, 10 lip 2015 (CEST)

Hmm, co to właściwie ma być? Przecież wiesz, że nie można tłumaczyć artykułów z Wookieepedii, więc czemu to właśnie zrobiłeś? Artykuł w obecnej formie nadaje się do usunięcia. Jeżeli nie posiadasz wiedzy, która pozwoli Ci samodzielnie opisać dany temat, nie musisz się nim zajmować. Artykuły o "prawdziwych" zagadnieniach siłą rzeczy muszą być opisywane na podstawie innych stron, artykułów etc., ale to nie znaczy, że można po prostu wrzucać tłumaczenie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:28, 10 lip 2015 (CEST)

Dyskusje i przenosiny

Dwie prośby. Gdy widzisz stronę do przeniesienia, najlepiej użyj szablonu, nie musisz za każdym razem pisać w dyskusji. Po drugie staraj się unikać linkowania stron w dyskusjach, zwłaszcza takich, które mają zostać przeniesione pod inną nazwę. Generują się przez to niepotrzebne linki do przekierowań lub w ogóle usuniętych stron. Jeżeli jakaś strona wymaga przeniesienia, to na pewno zauważę to, gdy pojawi się szablon :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:24, 10 lip 2015 (CEST)

Zawartość

Poprawimy to przy okazji całościowego redagowania przykładowych artykułów, bo jest tam więcej rzeczy do poprawy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  05:25, 19 lip 2015 (CEST)

Źródła

U nas przyjęło się już, że źródła i pojawienia traktujemy zbiorczo i jest to pewien skrót myślowy. Nawet jeśli informacje się powielają, to dodajemy wszystkie pozycje, w których dany element się pojawia. Tytuły dodajemy po polsku - skoro są już poprzenoszone, to takiej formy trzymamy się wszędzie (nie licząc oczywiście miejsc, gdzie podajemy jako informację brzmienie tytułu w oryginale).--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:48, 28 lip 2015 (CEST)

Trench

Witaj Lord Kenobi! Zamierzam napisać jeszcze parę zadań o wojnie na Anaxes. Potem zdejmę szablon Wedycji. Co chciaciałbyś edytować w Trenchu? Mam pomysły na parę nagłówków. Te nagłówki to "osobowość", " Harchanin, który oszukał śmierć", "umiejętności". Jeśli chcesz mi pomóc to mi napisz. Niech Moc Będzie Z Tobą --KyleKatarn (dyskusja) 18:29, 30 lip 2015 (CEST)

Nowe szablony

Hej. Mówiłeś ostatnio, że masz zamiar opisywać hasła z miesięcznika Star Wars Rebelianci. Prosiłbym, byś na samej górze takich artykułów umieszczał Szablon:InfoSWR. W przypadku, gdy chcesz napisać treść z jednego komiksu w innym artykule, oddzielaj ją szablonami StartSWR i EndSWR. Masz pytania pisz śmiało. Pozdrawiam. --Mustafar29 (dyskusja) 14:44, 1 sie 2015 (CEST)

Aresko

Powiedz mi, skąd masz informacje o urodzeniu Areska?? Na Ossusie nie piszemy żadnych domysłów, tylko sprawdzone informacje. PS: Zobacz, jak wyglądał artykiel po twojej edycji, a jak wygląda obecnie. Jeśli w każdym nagłówku jest coś do poszerzenia, wstaw jeden szablon na górze strony. I proszę, nie pisz o uzupełnianiu źródeł, których nie wydano jeszcze w Polsce, albo źródeł, któe zawierają te same informacje co zwykłe odcinki. Mustafar29 12:02, 13 sie 2015 (CEST)

Pozwolę się wtrącić, ale to, czy źródło ukazało się w Polsce nie ma nic do rzeczy, podobnie jak to, czy pokrywa się z odcinkiem - bo nie wyklucza to jakichś nowych informacji. Nie ma nic złego w wypisywaniu źródeł, o które należy poszerzyć hasło, w takich przypadkach lepiej jednak zrobić to zbiorczo, a nie dodawać kilka odrębnych szablonów w pustych sekcjach. Dodatkowe informacje są jednak jak najbardziej potrzebne, bo przynajmniej wiadomo o co trzeba poszerzyć artykuł - a z szablonu ogólnego to nie wynika.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:19, 13 sie 2015 (CEST)
Nie mogę usunąć przekierowania, dopóki linkują do niego jakieś strony, bo zostaniemy ze sporą liczbą niedziałających odnośników. Najpierw trzeba poprawić linki w artykułach.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:17, 14 sie 2015 (CEST)

Lando

Z tego co wiem, nie powinno się odmieniać. Dla pewności możesz zapytać ShaakTi.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:25, 15 sie 2015 (CEST)

Re: Odmiana

Cześć :). Zgodnie z zasadami języka polskiego, odmiana imion i nazwisk zakończonych na -o jest możliwa, gdy jest to tak zwane o nieakcentowane - mówiąc po ludzku, jeśli w ogóle da się odmienić. "Landa" można spokojnie (Lando, Landa, Landowi, Landa, Landem, Landzie, Lando!), więc poprawna forma to "Farma Landa Carlissiana". Nie przychodzi mi żadne nazwisko z akcentowanym -o w SW, ale w prawdziwym świecie byłoby to na przykład Maribeaux (wym. Maribo) - ponieważ jest francuskie, akcent pada na ostatnią literę i wtedy po prostu nie da się tego odmienić. Pozdr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  10:37, 16 sie 2015 (CEST)

DoRozdzielenia

Spoko ;) Poczekamy co pomyślą o tym strażnicy. Pozdrawiam. Zastanawiam się jeszcze czy nie zmienić koloru szablonu na kolor lega, co o tym sądzisz? Mustafar29 10:54, 18 sie 2015 (CEST)

Szablon:DoRozdzielenia

Mario jest na nie, ty też zagłosuj - Dyskusja szablonu:DoRozdzielenia. Mustafar29 13:55, 19 sie 2015 (CEST)

Re: Ciekawostki

Cześć :). Wiesz, ja zasadniczo piszę te ciekawostki i ja nic przeciwko nie mam. Problem w tym, że niektóre ciekawostki bastionowiczów (te wymyślane przez nas, a nie tłumaczone z Sw.com) są w pewnych momentach trochę naciągane, więc nie wiem czy do końca się nadają na Ossusa... myślę, że można za to na 100% dodać te z oficjalnej. Pozdr., signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  21:16, 21 sie 2015 (CEST)

Trench

Czołem, ostatnio zrobiłeś edycje "Trencha". Mam pytanie czy czytałeś dyskusje tego artykułu? Jeśli nie to przeczytaj.--KyleKatarn (dyskusja) 10:46, 22 sie 2015 (CEST)

Okej to może ty dokończ Trencha (ja pracuje nad innym Artykułem) --KyleKatarn (dyskusja) 18:09, 22 sie 2015 (CEST)

Re: HoloNet

Jasne, nie ma sprawy. O wrzucaniu imp całkiem o zapomniałem tu się bije w pierś. A codo kanonu to nie miałem pewności, czy przy źródłach w końcu dajemy kanon/legends czy nie. Pozdr. Totus (dyskusja) 17:58, 22 sie 2015 (CEST)

Drobne sprawy

Na Ossusie przyjęte jest, aby nazwy statków zostawiać w oryginale. Pozwala to uniknąć problemów z różnym tłumaczeniem w różnych źródłach (jak na przykład Phantom -> Upiór i Fantom). Plus prosiłbym cię, abyś unikał linkować do przekierowań. Pozdro.Totus (dyskusja) 16:41, 28 sie 2015 (CEST)

Aktywność

Czemu ostatnio jesteś nieaktywny?--KyleKatarn (dyskusja) 23:27, 29 sie 2015 (CEST)

Daty

Chodzi o ten szablon?--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:24, 31 sie 2015 (CEST)

Do pojedynczych podpunktów najlepiej używać szablonu EU, do większej grupy - Lega. Tylko trzeba uważać, bo Leg często psuje wypunktowanie. Rok lothalski IMO średnio się nadaje, bo był wykorzystywany tylko na jednej planecie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:48, 5 wrz 2015 (CEST)

Re: Magazyn Rebelianci

Cześć :). No to po kolei:

1. Tak, wydanie niemieckie jest oryginalne, więc właśnie takie wpisuj w infoboksie. Wiesz, to właściwie jest tak, że ten komiks powstaje z myślą, by od razu wychodzić na rynkach niemieckim i brytyjskim, a współpraca pomiędzy tymi dwoma państwami jest bardzo ścisła, więc tak naprawdę ciężko czasem określić która wersja językowa jest "bardziej oryginalna". Najpierw wychodzi w Niemczech, więc dla mnie sprawa jest jasna: to jest wydanie pierwsze.

2. I w związku z tym we wstępniaku artykułu o komiksach powinien być niemiecki tytuł. Przeciwko angielskiemu też nic nie mam, bo w sumie więcej osób zna ten język i jest on wśród fanów "Gwiezdnych Wojnach" niemalże "główny" :).

Pozdr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  14:08, 4 paź 2015 (CEST)

Niestety nie wiem nic o tym wydaniu, choć próbuję szukać :). Ale polska wersja ukazuje się z dzień czy dwa po angielskiej, więc nie ma takiej obsuwy jak w przypadku "Rebelsów". signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  18:32, 7 paź 2015 (CEST)

Przekierowania

Odpowiem na przyszłość. Jeśli chcesz usunąć jakieś przekierowanie wystarczy wrzucić w nie szablon kasowanko. Wtedy jak tylko Mario albo inny strażnik zauważy, to usuwa stronę. Wiem, że chciałeś uniknąć robienia kilku edycji, ale wpis w dyskusji łatwiej przegapić, zwłaszcza jak kilka osób Mu napisze. Ale jest druga sprawa. Aby usunąć przekierowanie najpierw trzeba we wszystkich stronach, gdzie jest ono linkowanie zmienić je na właściwe (można to sprawdzić klikając w panelu bocznym "Linkujące tutaj"). Inaczej robią sie niepotrzebne czerwone linki na stronach. Pozdro! Totus (dyskusja) 20:54, 5 paź 2015 (CEST)

Odp.

Zastanawiałem się sam nad tym już, ale nie byłem sam pewien, czy robimy tak na ossusie, czy nie.Totus (dyskusja) 18:39, 11 paź 2015 (CEST)

Flashback

Mógłbyś jeszcze raz wyjaśnić? Bo chyba nie bardzo zrozumiałem, o co chodzi :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:07, 16 paź 2015 (CEST)

Moim zdaniem w takiej sytuacji trzeba dodać szablon {{Fb}}.--signstraznik.png Mario Dyskusja  11:48, 18 paź 2015 (CEST)

Daty

Hej, wiesz, zacząłem dzisiaj od poprawiania artykułów, których jestem autorem. Niestety te, oraz wszystkie dotychczasowo utworzone przeze mnie artykuły o datach pochodzą z okresu mojego najgorszego okresu na Ossusie i nie są zbyt dobre. Wymagałyby trochę weryfikacji, a z tym musisz zwrócić się do kogoś, kto ma The Old Republic i materiały z tym związane. Dlatego wolę nie dodawać przypisów. A w artykułach z jedną informacją chyba same źródła wystarczą... ;) -Darth Plagueis the Wise 21:23, 22 paź 2015 (CEST)

Re: Formułka

Cześć :). To tak, zaznaczyłam na czarno poprawki:

Wyścig głupca (ang. Ring Race; niem. Ring-Rennen) to dwunastostronicowy(1) komiks narysowany przez Boba Molestwortha. Za scenariusz odpowiada Martin Fisher. W Wielkiej Brytani został wydany 28 stycznia 2015 roku przez wydawnictwo Egmont UK Ltd. w magazynie Star Wars Rebels Magazine 1. Zaś w Niemczech ukazał się 21 stycznia 2015 roku za pośrednictwem(3) Panini Verlags GmbH w magazynie(4) Star Wars Rebels Magazin 1. W Polsce swoją premierę miał 20 stycznia 2015 roku nakładem Egmont Polska.

(1) - Lepiej pisać słownie. (2) - nazwy państw wielką literą. (3) - usunęłam powtórzenie. (4) - jak Niemcy, to wiadomo, że niemiecki magazyn :P. Tak samo usunęłam polskie w Polsce i brytyjskie w UK.

signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  21:22, 23 paź 2015 (CEST)

Legowanie

Wiesz, że leg ma drugi parametr? Wiesz, że grafikę w artykule zawsze można przemieścić? ~Mustafar29 19:00, 28 paź 2015 (CET)

Okładki

Moim zdaniem przesyłanie obrazków o tak małej rozdzielczości mija się z celem, bo nic na nich nie widać, natomiast w infoboksie są strasznie rozpikselowane, bo muszą być ponad dwukrotnie powiększone.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:57, 30 paź 2015 (CET)

Szablony

Szablony te miały docelowo zastąpić obecny szablon "Daty", jednak projekt został trochę zapomniany i w końcu nic z tym nie zrobiliśmy. Myślę, że nie był to jednak zły pomysł i wystarczy te szablony nieco podrasować, zamiast całkiem usuwać. Przyjrzę się im w wolnej chwili i pomyślę, jak można je wykorzystać.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:43, 3 lis 2015 (CET)

Wydania

Proponuję wersję wydawca - data, tak się ostatnio przyjęło.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:17, 6 lis 2015 (CET)

Re:Przeniesione strony

Przeniosłem je z prostego powodu, by skrócić tytuły haseł.--signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Komiksy

Mam podawać źródła do artykułu który jest źródłem? Już raz tak zrobiłem, i dostałem ochrzan. Opisy wziąłem z właśnie z tego magazynu/komiksu. Z obecnego numeru oczywiście, na ostatniej stronie znajdują się informacje o następnym numerze. Nie pisze tylko jakie dodatki będą zamieszczone. I brak tytułów komiksów. Poza tym jest chyba wszystko. Revais (dyskusja) 20:17, 21 lis 2015 (CET)

Encyklopedia

Była kanoniczna w tym sensie, że opisywała tylko zagadnienia z kanonu, czyli filmy + TCW. Czy zawarte w niej informacje są uznawane za kanoniczne - nie mam pewności, ale wydaje mi się, że tak, bo nie było tam nic, co w jakimś stopniu wybiegałoby poza same filmy/serial.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:01, 24 lis 2015 (CET)

Linki wewnętrzne zewnętrznie

Hej, czemu używasz linków [http://.../Strona coś] zamiast normalnych [[Strona|coś]]? ;) -Darth Plagueis the Wise 18:24, 25 lis 2015 (CET)

OK, rozumiem, ale estetyczniej jest normalnym sposobem. Owszem, czasami po usunięciu strony zostaje czerwony link, ale nie linkuj tak każdej strony wspomnianej w wiadomości. Można to czasami zrobić, gdy los strony jest niepewny (albo przesądzony). Czerwony link zawsze można poprawić przy okazji pisania wiadomości. Poza tym, czasami jeden taki link może też automatycznie usunąć artykuł z listy "porzuconych stron" ;) -Darth Plagueis the Wise 17:54, 26 lis 2015 (CET)

Strony do usunięcia

Rzucę na to okiem, ale najpierw muszę przejrzeć na spokojnie edycje i dyskusje z ostatnich trzech dni, co może mi chwilę zająć.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:53, 26 gru 2015 (CET)

Świątynia

Tego typu haseł nie edytowaliśmy ze względu na to, że wszystkie informacje są ze sobą zgodne w porządku Legend - serial jest kanoniczny, ale komiks powstał jako jego uzupełnienie, więc informacje się nie gryzą. W przypadku pojawienia się wyłącznie kanonicznego źródła trochę się to komplikuje. Przede wszystkim trzeba stwierdzić czy nowa historia w jakikolwiek sposób kłóci się z legendarnymi komiksami. Jeżeli tak, dzielimy. Jeżeli nie... trzeba się zastanowić.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:51, 27 gru 2015 (CET)

Re:"Wydane przez.."

Komiks o którym wspominasz, został wydany w formie zeszytu, tylko przez Dark Horse i prawidłowo powinien wylądować tylko w kategorii - Wydane przez Dark Horse Comics. Natomiast historia The Clone Wars: Niewolnicy Republiki, ukazała się w Polsce na łamach Star Wars Komiks Extra --> Star Wars Komiks, a te magazyny, zostały już zawarte w kategorii Wydane przez Egmont Polska.--signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Okładki

Hej, na Ossusie przyjęło się, że okładek nie dodajemy do kategorii z grafikami z danych źródeł. Okładki idą tylko do okładek, natomiast do kategorii źródeł idą grafiki z nich pochodzące - kadry z komiksów etc.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:14, 27 gru 2015 (CET)

Grafiki

Hej, dwie drobne uwagi. Po pierwsze, staraj się aby w kategoriach plików zachowana była kolejność obiekty na zdjęciu -> autor -> źródło. Nie ma to może znaczenia od strony technicznej, ale jest dzięki temu przejrzyściej. Druga kwestia to dodawanie do kategorii szablonu "See" linkującego do kanonicznych wersji. Po pierwsze, nie jest to IMO aż takie ważne, bo wystarczy, że użytkownik przełączy zakładkę, po drugie można to załatwić w sposób automatyczny lekko modyfikując szablon "See", ale z tym wolę się wstrzymać, bo w najbliższym czasie planujemy pewne zmiany. No a poza tym cieszę się, że pilnujesz tych kategorii, bo wiele osób o nich zapomina :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:07, 30 sty 2016 (CET)

Słownik ilustrowany TFA

Czoem. Mam taką małą prośbę. W jednej dyskusji pisałeś, że masz dostęp do polskiego wydania tego przewodnika. Część powstałych już haseł oparłem na moim własnym tłumaczeniu, gdyż jeszcze nie był on wydany w Polsce. Mógłbyś je przejrzeć i oznaczyć, które trzeba przenieść? Albo najlepiej by było jakbyś przy okazji uzupełnił listę zawartości w haśle o przewodniku, jeśli masz czas. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:32, 1 lut 2016 (CET)

Tam powinna być Pałka bojowa, czy pała bojowa? Bo obie wersje są w artykule?--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:00, 1 lut 2016 (CET)

Przekierowania

Jeśli jakieś przekierowanie nie jest używane, nie znaczy to, że jest ono nie potrzebne. Mają nie tylko zapobiegać czerwonym linkom, ale też ułatwiać wyszukiwanie. Pozdrawiam, ;) -Darth Plagueis the Wise 11:01, 29 mar 2016 (CEST)

Do usunięcia

Witam, proszę byś nie szafował określeniem do usunięcia. Są hasła, które ze swej natury są krótkie, gdyż nic więcej nie można o nich napisać. Lieda Mothma jest tego doskonałym przykładem. Mimo swojej długości nie jest to artykuł dopracowany, lecz na pewno nie zasługuje na usunięcie. Ta sama kwestia tyczy się przekierowań. Jeśli jakieś jest nieużywane przez żadne linkowanie albo w Twojej opinii jest zbędne to nie znaczy, że należy je usunąć, gdyż może się komuś przydać. Nie w każdym źródle każda rzecz jest pod tą samą nazwą, dlatego są właśnie przekierowania. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:59, 3 kwi 2016 (CEST)

Tłumaczenia

Czoem.Uzupełniłem zawartość hasła o databanku, ale mam do Ciebie wielką prośbę. Rzucisz okiem na wprowadzone zmiany i poprawisz ewentualne błędy w tłumaczeniu jeśli chodzi o ekwipunek z przebudzenia Mocy? Bo wiem, że masz polską wersję Przewodnika ilustrowanego. Głównie chodzi mi o miotacz ognia, karabin udarowy od Guaviańskiego Gangu i kij Rey Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:23, 7 kwi 2016 (CEST)

Czoem znowu. Tym razem potrzebowałbym tłumaczenia racji żywnościowych, jakie Rey otrzymała od Unkara. Wegemięso? Poliskrobia? Link. I tak czystej ciekawości. Rycerze Ren, czy Zakon Ren (o ile w ogóle są wspomnieni) i Placówka Niima, nie zrobili z tego niczego dziwnego? Z góry dzięki :), pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:51, 12 kwi 2016 (CEST)
Jak wcześniej :). Nightwatcher Worm i Goazon Badlands. Tym razem wydaje mi się, że wszystkie hasła wyłapałem nowe. Jak coś to się znowu zgłoszę :) Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:44, 16 kwi 2016 (CEST)
Dzięki, co do Goazon - strona 21 (FN-2187), opis zdjęcia z Finnem przy katapultowanym fotelu na Jakku, nad zdjęciem rozbitego TIE.--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:29, 17 kwi 2016 (CEST)
Znowu ja. Mignęło mi gdzieś, że muzycy z zamku Maz mają przetłumaczone imiona (?). do tego jak w końcu Guaviański został przetłumaczony? I byłbym wdzięczny za podanie tłumaczeń przydomków innych postaci (najlepiej wszystkie jakie są :P). Dzięki! --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:31, 18 maj 2016 (CEST)

A i jeszcze Luggabeast. Trzeba w końcu uporządkować "nasze" tłumaczenia.--signstraznik.png Totus Dyskusja  16:32, 18 maj 2016 (CEST) Czoem. Zapodałbyś tłumaczeniami instrumentów ekipy z zamku maz? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:27, 23 maj 2016 (CEST)

Różne

Jeśli chodzi o kategorię, to nie jest to chyba nigdzie sprecyzowane, ale ja zwykle stosuję porządek chronologiczny, tzn. najpierw rasa i ew. miejsce pochodzenia, potem profesje/przynależność w kolejności chronologicznej. W przypadku grafik stosujemy zazwyczaj kolejność postacie, rasa/przynależność (jeśli postacie nie są określone), pozostałe obiekty (statki, przedmioty), miejsca, wydarzenia i autor ze źródłem. W obrębie tych typów kolejność jest dowolna, np. postaci nie trzeba kategoryzować w jakiejś określonej kolejności. Lepiej poświęcić więcej czasu na bardziej wyczerpujący opis grafiki, by czytelnik wiedział co się na niej dzieje, kto na niej jest itp. Co do fuzji - tak, przenosimy z jednego do drugiego, opróżniony kasujemy i ewentualnie tworzymy tymczasowe przekierowanie do czasu poprawienia linków.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:16, 29 kwi 2016 (CEST)

Zauważyłem waszą dyskusję i postanowiłem dodać coś od siebie :) Kończę dzisiaj urlop, więc w niedzielę dodam stosowną kolejność do strony pomocy dotyczącej kategoryzacji żeby było to jasno sprecyzowane. Generalnie jest tak jak napisał Mario, ale biorąc pod uwagę, że każdy układa kategorie jak chce - pora to ustalić odgórnie ;) Pozdrowienia! --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:58, 30 kwi 2016 (CEST)

Szablon:Grafika

Zaraz się tym zajmę ;) --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:06, 2 maj 2016 (CEST)

Sprawy

Ok, rzucę jutro na to okiem.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:31, 6 maj 2016 (CEST)

Mógłbyś podrzucić mi kilka przykładowych linków ze starszej wersji SW.com i bloga?--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:04, 8 maj 2016 (CEST)

Szablony

Szablon:SWcom, Szablon:SWB--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:46, 19 maj 2016 (CEST)

Re: Interwiki

Ok postaram się. Dzięki za zwrócenie uwagi. --Kwazi93 (dyskusja) 17:52, 20 maj 2016 (CEST)

Abednedo

Teraz moja kolej :) Czy w polskim słowniku pojawia się jakaś polska wersja nazwy Abednedo? Na logikę powinni to być Abednedowie, ale wolę się upewnić.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:04, 29 maj 2016 (CEST)

Re:Tabelka

Tabelka służy porównaniu wydań oryginalnych i polskich, tak więc inne kraje sobie odpuszczamy. A tabelkę dodajemy do każdego hasła, z prostego powodu, w infoboxie nie ma teraz kompletu informacji, bo zostały przeniesione do tabelki (liczba stron, cena, ISBN).-signstraznik.png Adakus Dyskusja  20:09, 3 cze 2016 (CEST)

Raczej posiada komplet parametrów, w szablonie ma być dodany jedynie odnośnik do tabelki i tyle. I tak, można z niego korzystać.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  20:16, 3 cze 2016 (CEST)

Okładki

Dodajesz do bazy okładki obcojęzyczne do książek, ale prosiłbym się byś nie tworzył kategorii typu Rosyjskie okładki powieści dla dzieci i młodzieży. Po pierwsze, czasem trudno rozgraniczyć co jest powieścią, a co książeczką dla dzieci, więc nie ma co się rozdrabniać. Druga sprawa, Jak już dochodzi rozbijania na podkategorie, to bierzemy pod uwagę tylko okładki oryginalne (amerykańskie i brytyjskie), polskie i niemieckie. Dlaczego tylko one, bo ich bazie mamy najwięcej. Rynek niemiecki jest dużo bogatszy w przekłady rodzime, niż u nas czy w innych krajach. Dlatego jak dodajesz okładkę w innych języku, to dodawaj ja do kategorii głównej Rosyjskie okładki .itp. Inaczej sprawa będzie wyglądać, jeśli tych okładek będzie więcej, wówczas pomyślimy o rozbijaniu na pomniejsze kategorie.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  16:07, 7 cze 2016 (CEST)

W kwestii not, zasada jest raczej taka, by jak najlepiej prezentowały daną publikację. Można również zastosować obie, jeżeli różnią się od siebie, wówczas rozdzielamy je czterema myślnikami: ----. Oczywiście dodajemy przypisy skąd pochodzą.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  16:27, 7 cze 2016
Ponownie w kwestii okładek, widzę że zmieniłeś nazwę kategorii z książek do słuchania na audiobooki. Kiedyś już mieliśmy taką kategorię, jednak ktoś postanowił zamienić. Niby nie jest to aż tak istotne, bo to jedno i to samo, ale moim zdaniem to zbyteczna edycja. Druga sprawa, zamierzasz dodawać do bazy obcojęzyczne okładki audiobooków? Bo jeśli nie, to nie widzę sensu tworzenia osobnej kategorii dla amerykańskich okładek. Są niby niemieckie, ale pokrywają się z oryginalnymi, więc nie przesadzajmy z ilością kategorii, jeśli nie są potrzebne.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  18:43, 22 cze 2016 (CEST)
Tak jak mówiłem, zmiana nazwy to szczegół, niepotrzebna edycja. Jednak jak już zmieniasz nazwę kategorii, przenieś wszystkie do nowej. Rozkładanie na dodatkowe kategorie ma sens, jeśli grafik jest dużo, okładek audiobooków jest póki co kilka, i wszystkie dotyczą wydań amerykańskich. Poco więc tworzyć osobną kategorię dla języka, jeśli ta kategoria będzie kopią kategorii wg. typu publikacji. A komiksami zajmiemy się w swoim czasie.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  15:02, 24 cze 2016 (CEST)

Rasa

Hej, mógłbyś rzucić na to okiem i sprawdzić, co jest w Słowniku?--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:27, 8 cze 2016 (CEST)

Kompendium star wars

Czoem.Znowu Cię wykorzystam. Jako, że posiadasz polskie wydanie kompendium star wars (a przynajmniej tak wnoszę po Twoich wpisach w dyskusjach), to czy mógłbyś wypisać pełne nazwy jakie pojawiają się przy metryczkach z myśliwcami (w sensie nie nagłówkowe A-wing, B-wing, a znajdujące się poniżej Myśliwiec...). Sam nie mam dostępu do tej książki, a jej cena trochę mnie odstrasza, a trzeba w końcu uporządkować strony z myśliwcami, skoro pojawił się w końcu jakiś polski przewodnik. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:53, 10 cze 2016 (CEST) P.S. Możesz też rzucić okiem na artykuł o Lando i uzupełnić go i wywalić odpowiednią pozycję z szablonu "DoPoszerzenia" xP

Dyskusje

Hej. Ostatnio nie miałem trochę głowy/czasu do Ossusa, więc jeśli chodzi o przeglądanie edycji i dyskusji mam straszne zaległości. Dopiero od jutra będę próbował to wszystko ogarnąć i spróbuję zorientować się co i jak, wypowiedzieć się w tych dyskusjach.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:29, 15 cze 2016 (CEST)

Książki

Czemu usunąłeś te książki z listy?--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:09, 14 paź 2016 (CEST)

Re: Dyskusje blasterów

Hej! Sprawę z blasterami już skończyłem, ale wolałem skorzystać z takiej opcji z kilku względów. Zdaje sobie sprawę, że wygenerował się w ten sposób spam, ale wiele tych artykułów zostało stworzonych lata temu. Ich twórców rzadko na stronie widujemy, a mimo że szansa na odpowiedź od nich jest znikoma, to większa w ten sposób niż gdyby utworzyć wątek na forum. Poza tym w wielu sytuacjach były to sprawy indywidualne, które mogą wymagać w przyszłości głębszej dyskusji. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  22:38, 30 kwi 2017 (CEST)

Przekierowania

Uwierz mi ale skrót NEJ miał z 200 wyświetleń przez 15 lat. Wiec wątpię by ktoś go używał tym bardziej że trzeba go wpisać z wielkich liter. Co do Dartha Maula też się zastanawiałem, ale ja jestem ogólnie za tym by używać pełnych nazw zawsze. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:39, 3 mar 2021 (CET)

Niemieckie wydania

Hej! Jeśli masz dostęp do wszystkich niezbędnych szczegółów i co najważniejsze masz chęci żeby to robić to jak najbardziej można takie rzeczy wstawiać do tych tabel. Podstawowymi opcjami jest wydanie oryginalne i polskie, ale jak trafią się inne kraje przy odpowiednim wypełnieniu to uważam, że to tylko zadziała na plus. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:50, 21 mar 2021 (CET)