Dyskusja Archiwisty:Czerwony 20

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Czerwony 20!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Darth Kwiatkowski!

Dopisywanie źródeł

Czoem. Taka mała kwestia. Dopisywanie źródeł jedynie, bez uzupełnienia hasła o informacje z nich trochę mija się z celem, bo tak naprawdę dane źródło nie zostało wykorzystane. (oczywiście nie tyczy się to sytuacji, gdy w haśle znajdują się już wszystkie informacje, które w takim źródle występują, np. gdy jakiś przewodnik nie poszerza w żaden sposób postaci poza tym, co było w innych źródłach, z których korzystano) Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:07, 19 wrz 2017 (CEST)

Nie ma sprawy, Tak przy okazji. Wiadomości podpisuj za pomocą czterech tyld (~~~~) lub drugiego od prawej przycisku nad oknem edytowania. Generuje się wtedy podpis automatycznie i nie trzeba tego ręcznie robić. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:15, 19 wrz 2017 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, DantE!

Siły przeznaczenia

Jeszcze przed chwilą nie miały żadnego, ale zrobiłem: Szablon:SP. Działa na tej samej zasadzie co już istniejące szablony do linków (Reb, Wk i Cw). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:33, 2 lis 2017 (CET)

Kilka uwag

Hej! Piszę bo mam kilka uwag co do ostatnich edycji wprowadzonych przez Ciebie na podstawie Sił Przeznaczenia:

 • Unikaj powtórzeń w pisanych przez siebie tekstach - zauważyłem to kilkukrotnie zwłaszcza przy Jyn Erso, to samo słowo pojawia się w sąsiednich zdaniach. Dobrze jest w miarę możliwości szukać synonimów tych samych słów (np. strzelili - otworzyli ogień, plany - dane). Jeśli miałbyś z tym problem na internecie są do tego odpowiednie strony, które podają szereg synonimów do danego słowa.
 • Stosu przecinki - kilka razy zauważyłem, że zapominałeś o przecinkach. Uważaj na to zwłaszcza przed słowami "że" i "który", bo resztę da się wyczuć.
 • Pisz w czasie przeszłym - w jednym z akapitów zauważyłem, że zastosowałeś teraźniejszy. Na naszej stronie wszędzie stosujemy ten sam czas, poza streszczeniami, które piszemy właśnie w teraźniejszym.
 • Unikaj zwrotów "na szczęście" , "niestety" - na Ossusie piszemy z neutralnym punktem widzenia, jest o tym co nieco w stronach pomocy. Chodzi o to, aby nie obierać żadnej ze stron i pisać o wszystkim jako osoba neutralna. Stąd też pisząc "niestety" pokazujesz, że ten fakt cię smuci. Zamiast tego możesz pisać na przykład "na szczęście dla nich"/"na ich nieszczęście". Jest to o wiele bardziej wskazane.
 • Dodawaj przypisy - jest to rzecz, której z czasem wymagamy od każdego archiwisty. Wszystko masz objaśnione tutaj. W razie gdybyś czegoś nie zrozumiał, zerknij do innych artykułów (dodałem je na przykład w haśle o Jyn), bądź napisz do mnie, albo którego ze strażników. Chętnie pomożemy.

I na koniec ważna uwaga - nie zniechęcaj się. Każdy kiedyś zaczynał a rozwijanie swoich umiejętności pisarskich jest naturalnym procesem. Wystarczy za ledwie mieć chęci i chwilę czasu, wtedy wszystko idzie tylko w dobrym kierunku.

To chyba wszystko, w razie jakbym o czymś zapomniał to jeszcze napiszę. Pozdrawiam i życzę powodzenia--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  20:41, 2 lis 2017 (CET)

Za nic nie musisz przepraszać. To normalna rzecz, że na początku swojej "kariery" każdy popełnia błędy i ma pewne naturalne problemy ze składnią czy interpunkcją. Grunt to żeby się rozwijać i uczyć na własnych niedopatrzeniach. Uwierz mi, że każdy kogo na Ossusie spotkasz przeszedł pewną drogę rozwoju i kiedyś zaczynał od zera, a przepraszanie za to, że się czegoś nie umie lub ma z czymś problem nie ma sensu. Mój wpis miał wyłącznie Ci te błędy przedstawić i opisać jak można je poprawić, tak żeby twój wkład był bardziej efektywny i żebyś w przyszłości mógł kiedyś pomóc komuś innemu. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  21:07, 2 lis 2017 (CET)

HAV

Czoem. Nie, nie można tego zrobić. Artykuł został napisany na podstawie źródeł legendarnych, miedzy innymi komiksu W nieznane i dlatego jest oznaczony jako legendy. Wersję kanoniczną w takim przypadku trzeba opisać od zera. Zwłaszcza, że artykuł oznaczone jest szablonem "Źródła", więc przynajmniej część informacji w nim jest niewiadomego pochodzenia. P.S. Podpisuj się za pomocą czterech tyld (~~~~), wtedy generowany jest automatyczny podpis (pisząc go ręcznie masz ryzyko, że się pomylisz, jak w Twojej ostatniej wiadomości, zjadłeś dwukropek). Podpis można też wklejać z pomocą drugiego od prawej przycisku nad oknem edytowania. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:30, 5 lis 2017 (CET)

A teraz rozumiem. Początkowo myślałem, że chcesz tylko znaczniki zamienić. W takim razie stwórz kanoniczną wersję, gdy skończysz, to zajmę się resztą.--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:55, 5 lis 2017 (CET)
Witaj! Problem, który zgłaszałeś Totusowi już został przeze mnie zlikwidowany. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  22:28, 10 lis 2017 (CET)
Od siebie tylko dodam, że to było celowe moje zagranie. Jesteś stosunkowo nowym archiwistą, nie znamy jeszcze Twojego trybu i sposobu pracy, dlatego podesłałem Ci taki link a nie inny. Stworzona przez Ciebie strona była z "/kanon", dzięki czemu mogłeś ją utworzyć bez naszego wcześniejszego przeniesienia istniejącego HAV na "/Legendy". Teraz widzę, że tworzysz faktycznie strony, które planujesz, więc przy kolejnych wersjach będę od razu przenosił strony legendarne pod "/Legendy", żeby potem nie trzeba było dodatkowo nic przenosić. Po prostu już kilka razy nacięliśmy się na osoby, które chciały się zająć jakiś tematem, a potem była głucha cisza i trzeba było ponownie przenosić strony pod wcześniejsze nazwy, mam nadzieję, że rozumiesz. Pozdr, -signstraznik.png Totus Dyskusja  22:54, 10 lis 2017 (CET)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Melethron!

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Totus! Kolejne upomnienie o to samo może zakończyć się krótkim odpoczynkiem od Ossusa. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:48, 5 gru 2017 (CET)

Odpowiedź na całą wiadomość zostawię Totusowi, a sam poruszę tylko kwestię szablonu informowania o spojlerach. Gra miała premierę 17 listopada, a więc nie minął jeszcze miesiąc, co czyni ją materiałem gorącym i dla niektórych odbiorców nieznanym, co klasyfikuje ją jako pełną spojlerów. Nie wiem czy będziesz coś pisał o Iden z książki, która wyszła lipcu, ale nawet ona dla czytelników z Polski mogłaby mieć zdradzające fabułę informacje. W związku z tym, w artykule jak najbardziej powinien znajdować się szablon informujący o spojlerach jeszcze przez najbliższe parę tygodni. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:17, 6 gru 2017 (CET)
Fakt nie wydania jej w Polsce nie jest problemem, gdyż wersja w języku angielskim jest łatwo dostępna. Mam drobną uwagę co przesyłania grafik z rozgrywki. Według mnie wyglądają one bardzo źle i nie pasują do encyklopedii. Wykorzystałbym tylko oficjalne grafiki promocyjne, które są wysokiej jakości, konkretne, bez dialogów i menu gry. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:18, 6 gru 2017 (CET)
To teraz tak ode mnie:
 1. Screeny z gier uważam za ostateczną ostateczność i raczej starałbym się unikać. Zdziwiłbym się jeśli taki tytuł jak BF II nie ma możliwości ukrycia HUDa, a takie grafiki byłyby już jak najbardziej okej. Do tego co najmniej jedna przesłana przez Ciebie grafika zawierała logo jakiegoś serwisu internetowego, a coś takiego już na pewno nie przejdzie, bo reklamy nikomu robić nie będziemy.
 2. Osobiście szablon TopSpoiler już bym zdjął. Gra miała swoją premierę już jakiś czas temu, kto był zainteresowany fabułą już ja przeszedł/obejrzał.
 3. Taka drobna uwaga. Do linkowania źródeł z dopiskami w nawiasach stosujemy Szablon:N.
 4. Samej strony o Iden jakoś bardzie szczegółowo nie przeglądałem. Skupiałbym się jednak bardziej na fabule jako takiej, a jak najmniej na kwestiach gameplayowych.

Pozdr. i również wesołych.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:24, 6 gru 2017 (CET)

RE: Iden Versio

Czoem. Poprawki zostaną wprowadzone,gdy już z hasła zniknie szablon "WEdycji". Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:10, 23 gru 2017 (CET)

Grafiki, polskie znaki

Czoem. Szybka uwaga. W nazwach plików nie stosuj polskich znaków. Kwestia stricte techniczna, jest ryzyko, że się coś przez nie wykrzaczy. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:15, 30 gru 2017 (CET)

Grafiki

Hej. Ostatnim czasem popełniasz kilka błędów przy przesyłaniu grafik. Pamiętaj o sprawdzaniu zmian, które wprowadzono w przesłanych przez ciebie grafikach oraz edytowanych stronach. Kiedy linkujesz gdzieś do nazwy własnej, po której używany jest nawias, to używamy na ogół szablonu z {{N|, dzięki czemu nazwa własna zostaje pochylona, a nawias nie dość że generuje się sam, to do tego nie podlega pochyleniu. Dodatkowo często inaczej nazywasz kategorię grafik do tych samych rzeczy, tak jak przykładowo w grafikach z niszczycielem Dauntless dwukrotnie dałeś w nawiasie inny dopisek. Poza tym kategorie które podajesz nie trzymają się ustalonej kolejności, którą podaną masz w stronach pomocy z działem o kategoryzacji. Przejrzyj ten link, znajdziesz tam co trzeba. Nie zapominaj też, że jeśli linkujesz do kategorii powiedzmy z Dauntlessem, to nie należy podawać także kategorii do samych gwiezdnych niszczycieli, ponieważ już znajduje się w niej osobna kategoria do tego jednego konkretnego Dauntlessa. Tak samo kategoria grafik do Dartha Vadera znajduje się już w kategorii grafik do ludzi, więc nie trzeba podawać jej dodatkowo. Dzielenie grafik z daną postacią, bronią, statkiem itp. na poszczególne większe kategorie ma miejsce tylko kiedy dana postać nie ma swojej kategorii grafik, bo na przykład istnieje tylko jedna przedstawiająca ją grafika. Najważniejszym jest jednak, aby nie zostawiać po sobie czerwonych linków. Jeśli dałeś kategorię grafik do Cieny Ree, i po przesłaniu pliku zauważyłeś, że taka nie została utworzona - zrób to. Zostawiając pustą kategorię jest ryzyko, że nikt tego nie zauważy. Wszelkie inne ważne uwagi znajdziesz na stronach pomocy, ale w razie problemu pisz śmiało do mnie lub kogoś z administracji, to bardzo chętnie pomożemy. Podrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  18:01, 31 gru 2017 (CET)

Nie ma większego sensu żeby tworzyć kategorię grafik do każdej postaci, tym bardziej jeśli pojawiła się tylko na jednej grafice i na 99% nie zostanie przedstawiona na żadnej innej. Dodatkowo jeśli nazwa źródła które podajesz nazywa się "Lost Stars (adaptacja komiksowa)", to nie zmieniaj jego wyświetlanej nazwy na "Utracone Gwiazdy", bo jest to mylące określenie, które wskazuje na pochodzenie grafiki z książki o tym właśnie tytule. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  17:28, 1 sty 2018 (CET)
A ja tylko przypomnę o Szablon:N, którego stosowanie nie jest tylko fanaberią, ale wymogiem do linków źródeł z dopiskami w nawiasach. Już wielokrotnie trzeba było to po tobie poprawiać. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:41, 1 sty 2018 (CET)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Darth Kwiatkowski! Po raz czwarty--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  20:58, 1 sty 2018 (CET)

Odp.

Czoem. Z takimi rzeczami jak "ogień alternatywny" trzeba uważać. Jest to rzecz stricte in-game, a nawet jeśli potraktować to jako cechę broni, to nie powinno się to pojawić w osobnym haśle, tylko w w haśle o tej broni, że ma kilka rodzajów prowadzenia ognia. Poza tym to nie był rodzaj wiązki laserowej. Dla analogii, karabiny w naszym świecie potrafią strzelać ogniem ciągłym lub pojedynczym, albo seriami po 3 pociski. Więc rodzaj prowadzenia ognia jest cechą charakterystyczną broni, nie zaś rodzajem pocisku/strzału. Wołanie postaci w kampanii można potraktować analogicznie do wołania żołnierza na froncie, który informuje towarzyszy, że przełącza swoją broń na ogień ciągły/pojedynczy. Przykładem umiejętności postaci, jaka by spokojnie mogła zostać opisana byłby granat dioxiosowy, czy jakikolwiek inny, ale wtedy też by to było opisane jako rodzaj granatu, nie zaś sama umiejętność.

Co to samej grafiki, była ona po prostu bardzo słabej jakości, wyglądało nawet trochę jak zdjęcie ekranu, a nie zrzut ekranu. Plus te czarne paski na przyszłość usuwaj. Wybacz, za tak lakoniczną wypowiedź, ale ostatnio cierpnie na chroniczny brak czasu. Ale w razie dalszych pytań, pisz śmiało. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:16, 14 sty 2018 (CET)

Krótko i na temat

Jak któryś ze strażników wycofuje Twoją edycję, znaczy że coś jest z nią nie tak, dlatego też zamiast ją forsować, to trzeba się zapytać. Nie stosujemy na Ossusie tego typu list, czy to przedstawicieli ras, czy to droidów-postaci wybudowanych przez daną firmę. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:25, 21 sty 2018 (CET)

Przepisywanie z Wookieepedii

Czołem. Twoje ostatnie edycje coraz bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że część informacji przepisujesz z wookieepedii zamiast oprzeć się na źródłach bezpośrednio. Chce Cię tylko poinformować, że takie działanie jest niezgodne z zasadami Ossusa. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:13, 23 sty 2018 (CET) P.S. ponownie przypominam o stosowaniu Szablon:N

Krótka blokada

Krótka blokada, bo jak widzę moja poprzednia wiadomość została zignorowana. Nie ważne, że podeprzesz jakąś informację z wookieepedii przypisem ze źródłem. Takie działanie jest wciąż niezgodne z regulaminem, bo nie opierasz się na źródle, a czyimś opracowaniu. A o ile nie mieszkasz za granicą, lub nie sprowadzasz oryginalnych wydań przewodników, to wiem, że niemal na pewno nie miałeś możliwości sprawdzenia informacji z Aliens of the Galaxy, bo ta pozycja nie została w Polsce wydana, ani też w internecie się nie pojawiła (zgodnie z moim stanem wiedzy, a akurat śledzę tego typu informacje). Mam nadzieję, że tym razem moja wiadomość do Ciebie dotrze i już nie będzie więcej z tym problemów. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:13, 25 sty 2018 (CET)

[1] W związku z tą edycją, poprzednią blokada i brakiem reakcji z Twojej strony, proszę Cię o przesłanie mi na maila screena/zdjęcia odpowiedniej strony z podanego źródła, inaczej będę zmuszony uznać, że jest to informacja przepisana z wookieepedii i ponownie zastosować tymczasowa blokadę, tym razem odpowiednio dłuższą. Maila możesz mi wysłać przez ossusa, korzystając z opcji "wyślij e-mail do tego użytkownika". Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:23, 30 sty 2018 (CET)

Odpowiedzi

Jeśli chodzi o kwestię wookiee, to sam sobie odpowiedziałeś. Tak, tam zdarzają się błędy, nawet w miejscach potwierdzonych przypisami. Sam dzisiaj wytknąłem im jeden w dotyczący daty urodzenia Yaddle w kanonie, bo ktoś sobie zbyt luźno musiał potraktować wpis w przewodniku, tak samo jak Ackbar wisiał przez wiele miesięcy jako twórca B-wingów w kanonie. To strona tworzona przez ludzi, tak samo jak ossus, do tego przez ogromną ich rzeszę, więc nie wszystko mogą upilnować.

Dalej, kwestia Sarco i ojczystej planety. Hasło o którym wspominasz napisałem sam. Faktycznie, nie na podstawie samego przewodnika, a na podstawie zdjęcia strony z artykułu na oficjalnej/poglądowego udostępnionego przez Amazon, nie pamiętam już. Ale nie było tam nic o samym Sarco z tego co pamiętam, inaczej bym to dopisał, możliwe, że to było na kolejnej stronie. Ale tutaj tez zachodzi podobna zasada jak z wookiee. Na ossusie też są błędy, nie okłamujmy się. Dlatego pierwszą i najważniejsza zasadą tworzenia tutaj jest opieranie się bezpośredni na źródłach, nie zaś na ich opracowaniach. Wiadomo, można się sugerować opracowaniami, ale przed dodaniem takiej informacji do hasła trzeba ją potwierdzić w źródłach, a jak nie posiadamy do nich dostępu, to oznaczyć je Szablon:DoPoszerzenia.

Co do kwestii jednostek wyprodukowanych przez Cybot. Na ossusie od dłuższego czasu odchodzimy od list w hasłach, zwłaszcza takich, które mógłby się w teorii ciągnąć w nieskończoność. Tak samo jak nie mamy w hasłach o rasach wyszczególnionych przedstawicieli, tak samo tutaj moim zdaniem nie ma to aż takiego sensu. Odpowiednie zbieraniny tego typu są w kategoriach. Dlatego uznaliśmy, że zawsze niepełne listy są zbędne.

Co do szablonu "Src", dodaję go zawsze tam, gdzie mam wrażenie, że coś zostało dopisane bez podania źródła. To, że zdarzało Ci się przepisywać z Wookiee nie miało tutaj znaczenia. Hasło o Holdo już wcześniej zostało poszerzone o Słownik ilustrowany do TLJ, dlatego uznałem początkowo, że ta informacja musiała się pojawić gdzie indziej. Dodałeś przypis, sprawa wyjaśniona i zamknięta. (P.S. kanał Yako, jakkolwiek połączony z biblioteką źródłem również nie jest xP)

Co do innych rzeczy usuniętych. Link do kanału Biblioteki usunąłem, bo raczej ich nie stosujemy, a linki zewnętrzne, czy materiały wideo trafiają jedynie w specyficznych przypadkach i praktycznie tylko z oficjalnej SW.com. O jakiej krótkiej historii w haśle o Cybot Galactica mowa? Usunąłem jedynie ciekawostkę, która de facto ciekawostką moim zdaniem nie była. Co do grafiki, może zabrzmiało to zbyt obcesowo, ale to moja standardowa formułka w takich przypadkach, jak mam chwilę to źródło znajdę i poprawię, jak tylko przeglądam ostatnie zmiany na szybko, to wstawiam informację co i jak. (plus przyjąłem zasadę bardziej zaznaczania błędów niż ich poprawiania od razu, bo wtedy ludzie się szybciej uczą, a żadna groźba to nie była. Bez podanego źródła grafika po prostu by została usunięta, zgodnie z zasadami strony).

Co do Landa, strona nie jest moja, tylko została przeze mnie stworzona, zas moja edycja dalej stanowi większość jej zawartości, więc z czystej chęci pochwalenia sie tym trafiła na wspomnianą listę. Oczywiście nie uzurpuję sobie do niej prawa, tak samo jak nie zabraniam innym jej edytować. Póki tekst będzie sensowny, to nie mam powodów, żeby go usuwać. Bardzo rzadko tak robimy, tylko w przypadkach, gdy coś jest tak źle napisane, że próba poprawienia tego zajęła by więcej niż napisania od nowa.

Co do Twoich pytań. Chodzi Ci o tej co powstają przez użycie <ul><li>tekst po kropce</li></ul>? Nie wiem, czy gdziekolwiek. Znaczniki <li> oraz </li> odpowiedzialne są za kropkę, zaś <ul> i </ul> za wcięcie w tekście, które może byc wielopoziomowe, wystarczy kolejną parę <ul></ul> wstawić. Ważne tylko, żeby je domykać (czyli dawac też te z ukośnikiem) bo inaczej artykuł się krzaczy. Jeśli chodzi o multi BF2 to nie mam pojęcia. Z tego co kojarzę to większość map jet powiązana z odpowiednimi wydarzeniami w singlu, więc wydarzenia jako takie kanoniczne są, ale ich przebieg już nie (no bo zależy od samego przebiegu rozgrywki). To bym wziął zdroworozsądkowo, zwłaszcza, że niektórzy bohaterowie pojawiają się w sytuacjach, gdzie nie mają prawa być zgodnie z kanonem (jak imperator w BFie I biegający po Endorze). Szablon:N służy, zgodnie z tym co jest napisane na jego stronie, do wstawiania źródeł, które mają dopiski w nawiasie. Wtedy automatycznie tytuł jest kursywą, a dopisek już nie (czyli tak jak powinno być). Co do ostatniego pytania, kwestię już wyjaśniłem na początku. Jakbyś dalej miał jakieś pytania, to wal śmiało, może to wydawać inaczej, ale ja nie gryzę. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:55, 30 sty 2018 (CET)

Bazuka

Czoem. Jeśli chcesz opisać bazukę jako ogólnie rodzaj broni, nie bazukę typu X, to najlepiej będzie stworzyć hasło pod nazwą "wyrzutnia rakiet" (tylko daj znać, to najpierw przeniosę aktualne hasło pod /Legendy). Skoro obie nazwy się pojawiają, to z drugiej się zrobi przekierowanie, a wyrzutnia rakiet brzmi po prostu lepiej (i chyba nawet jest częściej wykorzystywana). Jeżeli chodzi o broń typu X, to już zależy pod jaką nazwą występuje, jak pod obiema to również lepiej pod wyrzutnia rakiet X, a z bazuka typu X zrobić przekierowanie. Co do tego, czy pada nazwa bazuka to nie mam pojęcia, nie grałem w BF2, tylko oglądałem podstawową kampanię na streamie. Ogólnie jest zasada, aby jak najbardziej się trzymac oficjalnych nazw, a w przypadku kilku tych pełniejszych i popularniejszych. Pozdr, --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:14, 2 lut 2018 (CET)

Przeniosłem hasło "wyrzutnia rakiet" pod legendy, możesz śmiało pod zwolnionym miejscem utworzyć wersję kanoniczną już. pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:51, 2 lut 2018 (CET)

Szpica

Szczerze powiedziawszy to ani jeden, ani drugi do mnie nie pozamawia. Grafika do artykułu o broni powinna przedstawiając przede wszystkim ją samą. Tutaj mamy grafiki kart z bonusami z gry, więc przydałoby się je chociaż jakoś przyciąć, żeby na grafice była przede wszystkim broń. Ale z braku laku dobry kit, więc jak nie ma nic innego to już lepiej ta ze szturmowcem (chociaż i tak przydałb9oy się obciąż ramkę karty). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:45, 3 lut 2018 (CET)

Fett

Czoem. Kwestia jest cały czas niepewna. Fakt, że jego zbroja była poza Sarlacciem nie daje pewności, że on sam przeżył. Jeśli chodzi Ci o filmik reklamowy do BFa, gdzie Boba unika wpadania do jamy, to również nie można tego traktować jako wyznacznik kanonu, bo to taka sytuacja zajść nie mogła, bo sprzeczna z wydarzeniami z filmu. A potwierdzenia tego przez Disneya nie kojarzę, dasz jakiś link? Ogólnie, zgodnie z moją wiedzą, kwestia nie została wprost wyjaśniona nigdzie. pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:36, 7 lut 2018 (CET)

Grubaski o Star Wars

Hej. Piszę, ponieważ w związku z przesłanym przez Ciebie plikiem domyślam się, że planujesz utworzyć artykuł o serii Grubaski o Star Wars z kanału Ossusa na YouTube. Jeśli zgadłem to muszę poinformować Cię, że tego typu hasło o nas nie przyjdzie, ponieważ nie zajmujemy się tu tematyką fanowską, nawet tak pokrewną z Biblioteką Ossus. O ile hasła o poszczególnych zlotach/konwentach oraz fanklubach jeszcze przejdą, to niestety ale seria filmów nagrana w internecie nie jest strzałem w sedno. Jest ku temu jeden główny powód - filmy o podobnej tematyce może nagrać każdy, a to że seria wiąże się z uniwersum SW nie jest argumentem za pisaniem o nich artykułów. Chcę więc oszczędzić Ci pracy i ostrzec już teraz. Pozdrawiam --signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  19:04, 8 lut 2018 (CET)

Się wtrącę, jeśli można. Ossus jest przede wszystkim encyklopedią o SW, nie zaś jego fandomie. Mamy takie dawno ustalone zasady, że fandomowe kwestie opisywane są bardzo rzadko i tylko te znaczące (jak chociażby TR-8R "Traitor", który stał się tak viralowy, że aż oficjalna sw.com się na ten temat wypowiedziała). To, że Grubaski są projektem Yako nie mają tutaj nic do rzeczy. Strony typu SWEX, Bastion, czy The Outerrim na ossusie są opisane, bo to były kamienie milowe polskiego fandomu i jedne z nielicznych dużych tego typu stron z tamtego okresu (plus byli to przynajmniej w części współzałożyciele samej biblioteki, czy pierwsi jej duży współpracownicy). Hasło o żarówce również pochodzi sprzed 8 lat. Teraz sytuacja w polskim fandomie jest zgoła inna niż wtedy. Mniejszych, lub większych serwisów informatyczno-tematycznych jest od groma, tak samo mniejszych lub większych serii na YT. Yako może i jest głównym adminem i twarzą Ossusa, ale jednak nie stawia w to w "pozycji uprzywilejowanej" pod tym względem. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:56, 8 lut 2018 (CET)

Lando Calrissian

Zdejmij ten szablon WEdycji z artykułu o Lando, bo zamierzałem jeszcze dziś zająć się jego misją na Sullust. Pozdro, Power of the Light Side (dyskusja) 18:42, 10 lut 2018 (CET)

Źródła

Hej. W związku z kolejnym artykułem, w którym wkleiłeś źródła nie opublikowane na polskim rynku, proszę o przesłanie mi na maila zdjęć lub skanów z Attack of the Clones: A Graphic Novel i Attack of the Clones Read-Along Storybook and CD. Mój mail podany jest tutaj. Ponadto proszę o korzystanie z szablonu {{N|, bo nie jest to pierwsze upomnienie na ten temat.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  13:29, 12 lut 2018 (CET)

Grafiki

Hej. Przypominam, że nazwy takie jak tytuł książki, komiksu itp. piszemy pochylając tekst. Nie jest to pierwszorzędna sprawa, ale po raz kolejny o tym zapomniałeś.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  22:06, 14 lut 2018 (CET)

Interwiki

Drobna uwaga: interwiki dodajemy alfabetycznie według krajów. Czyli najpierw de, a potem dopiero en. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:17, 17 lut 2018 (CET)

Y-wing

Czoem. Przebudować? Nie. Napisać wersję kanoniczną od nowa jako oddzielne hasło? Jak najbardziej. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:48, 18 lut 2018 (CET)

Jako twórca hasła o Y-wingu mógłbys rzucić tutaj okiem: [2]? Do tego przypominam o podstawowych elementach artykułów, których zabrakło w Twoim haśle. Przede wszystkim trzeba tam dodawać przypisy, a przy odpowiednim źródle, w którym padła taka, a nie inna nazwa myśliwca dodać szablon Szablon:1stID. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:29, 18 lut 2018 (CET) P.S. Na przyszłość nie przekopiowuj cudzych wiadomości do żadnej dyskusji.

Omri

Najpewniej chodzi Ci o [3]. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:14, 24 lut 2018 (CET)

Szablon nowe

Czoem. Nie dodawaj tam nowych haseł, a podmieniaj te już tam wiszące najdłużej. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:55, 28 lut 2018 (CET)

Ogranicz liczbę edycji przypadających na hasło

Hej. Piszę ponieważ od dłuższego czasu popełniasz wielokrotnie ten sam błąd przy edytowaniu. Poprzez edytowanie w poszczególnych sekcjach często po zapisaniu swojej zmiany poprawiasz coś jeszcze, co powoduje nabijanie zbędnych edycji. Każdemu zdarza się czasem zauważyć coś dopiero po chwili, kiedy już zapisał swój postęp, ale ty popełniasz ten błąd prawie po każdej edycji, o co zwracano ci już uwagę przynajmniej czterokrotnie. Jeśli widzisz, że masz z tym problem, to nie pracuj na poszczególnych sekcjach, ale edytuj artykuł ogólnie, tak aby przy używaniu podglądu mieć do niego pełny wgląd. Jako że dokonujesz głównie małych edycji, warto też przed zrobieniem kolejnej z nich zastanowić się co konkretnie można poprawić w haśle, tak aby zamiast dwóch czy trzech edycji zostawiać po sobie tylko jedną. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  20:58, 28 lut 2018 (CET)

Blokada

Witam. 3-dniowy ban, bo po raz kolejny przepisujesz z Wookieepedii. Mimo wielu upomnień na ten temat. No chyba, że faktycznie masz ten przewodnik (w co wątpię patrząc na historię Twoich edycji z takich źródeł), wtedy proszę o jakieś potwierdzenie na maila, a blokada zostanie zdjęta. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:07, 3 mar 2018 (CET)

Edycje, edycje i jeszcze raz edycje

Hej. Dopiero co upłynął ci ban, a ty już popełniasz te same błędy, które w jakiś sposób się do niego przyczyniły. Przyznaje, że poprawiłeś się znacznie w kwestii przesyłania grafik, ale po raz setny proszę o ograniczenie liczby edycji, bo dalej robisz po średnio dwie-trzy na hasło. Co innego, gdyby była to sytuacja rzadka, że zwyczajnie raz czegoś zapomniałeś, lub zdecydowałeś coś jeszcze poprawić, ale robisz to nieustannie. Proszę więc o ograniczenie edycji i korzystanie z podglądu, bo znacznie ułatwia to przeglądanie ostatnich zmian i mniej obciąża naszą bazę danych. Dodatkowo przypominam, że miesiąc temu wziąłeś w edycję Lando, a do tej pory nic nie wprowadziłeś do hasła. Ewentualnie jeśli się rozmyśliłeś to usuń szablon, bo być może znajdzie się ktoś inny kto będzie miał na to ochotę. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  22:55, 6 mar 2018 (CET)

Blaster Organy

Czoem. Mógłbyś się wypowiedzieć tutaj: [4]? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:51, 7 mar 2018 (CET)

To samo co zwykle

Hej. Przejrzałem Twoje ostatnie edycje z kilku ostatnich dni i wyciągnąłem kilka wniosków:

 • Nie wiem czy robisz to specjalnie, ale po raz sto pierwszy proszę - zacznij używać szablonu {{N|. Nie rozumiem do końca czemu mimo tylu próśb o robienie tego dalej unikasz go jak ognia.
 • Kolejna rzecz, o którą proszono cię już chyba tysiąckrotnie - ogranicz liczbę edycji, które dokonujesz na hasło. Kilkukrotnie tłumaczyliśmy ci czemu jest to istotne, a ty dalej wolisz robić co robisz zamiast używać podglądu. Już nie raz zapisałeś edycje, tylko po to aby minutę później poprawić literówkę. Naprawę warto czytać hasła przed zapisaniem edycji.
 • Pamiętaj o podstawowych elementach artykułu, takich jak kategorię i interwiki, bo w haśle o Pellaeon ich nie umieściłeś.
 • Na koniec proszę o przesłanie mi na maila scanów, zdjęcia lub czegokolwiek co potwierdza, że gubernator Pryce pojawia się w Servants of the Empire: The Secret Academy oraz że Gherant zostaje zidentyfikowany w Force Collection. Po raz kolejny używasz źródeł, do których dostęp w Polsce jest raczej trudny, więc jeśli faktycznie je posiadasz, to ze względu na wcześniejsze sytuacje z Twoim udziałem proszę o udowodnienie tego.

Mamy cierpliwość w stosunku do każdego nowego użytkownika strony, ale taryfa ulgowa się kiedyś kończy. Strażnicy okazali wobec Ciebie naprawdę dużo zrozumienia i chęci poprawiania Cię, ale nie będzie to trwało w nieskończoność. Uwierz mi, że względem niektórych rzeczy zrobiłeś duży postęp, ale wymienione wyżej powody sprawiają, że stale musimy kontrolować Twoje edycje i prosić Cię o to samo po kilkanaście razy.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  19:39, 10 mar 2018 (CET)

Przypominam o mailu i dorzucam do listy Card Trader.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  20:54, 10 mar 2018 (CET)
Niestety usunięcie Tradera ze źródeł nie wystarczy, bo dalej pozostają dwa inne źródła które są wątpliwe.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  21:11, 10 mar 2018 (CET)
Przypominam o mailu, bo widzę, że na razie ignorujesz moją prośbę. Udawanie, że nic się nie stało nie rozwiąże problemu, a jedynie go przeciągnie. Jest to kolejny raz kiedy korzystasz z wątpliwych źródeł i unikanie odpowiedzi na postawione przepuszczenia nie sprawi, że unikniesz konsekwencji. Jeśli jest jakiś powód dla którego nie możesz wysłać do mnie wiadomości, czy to ze względów technicznych, czy z jakichkolwiek innych, poinformuj mnie o tym, bo na razie sytuacja wygląda jakbyś nie przejmował się wpisami w Twojej dyskusji i liczył, że wszyscy zapomną o sprawie.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  15:44, 11 mar 2018 (CET)

Blokada vol 2

Witam. Mam naprawdę dużo cierpliwości, ale wszystko ma swoje granice. Jest to ostatni tak krótki ban z mojej strony, kolejny będzie już tygodniowy, bo widzę, że nie uczysz się na błędach. W tym przypadku blokada była wynikiem dodania przypisu ze źródeł do błędnej informacji. W Sztuce przerwania... zgodnie z moją wiedzą nie występuje określenie "język teedański". Jest to potworek stworzony przez któregoś z archiwistów, który też dlatego został oznaczony szablonem src, bo mi nie pasowało to z oryginałem (teedospeak). Jeśli faktycznie dodałbyś ten przypis na bazie źródła, to byś to zauważył, tak to wygląda na przepisywanie z wokieepedii. Ponownie. Jeśli się mylę i faktycznie również i takie określenie tam pada, albo jest coś co powinienem wziąć tutaj pod uwagę, to proszę o kontakt przez maila (wysłany przez ossusa). Tak czy inaczej, pozdrawiam i liczę, że w końcu przysposobisz sobie tę naukę.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:55, 11 mar 2018 (CET)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Darth Kwiatkowski!

Greedo

Hej. Tak jak pisałem w dyskusji artykułu - nie piszemy wersji kanonicznych kopiując stronę legendarną. Jeśli chcesz zrobić wersję, napisz ją samodzielnie. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  19:40, 16 mar 2018 (CET)

RE:Greedo

Czołem. Póki co jest to niestety niemożliwe. Wersje kanoniczne stron muszą powstać w całości od zera. Nie zaś poprzez przeredagowywanie/usuwanie fragmentów/dodawanie nowych do istniejących stron legendarnych. Taką zasadę przyjęliśmy i takiej się trzymamy. Jeśli dalej jesteś zainteresowany stworzeniem kanonicznej strony o Greedo, to musisz to napisać w całości od zera. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:06, 16 mar 2018 (CET)

Nieużywane pliki

Hej! Od dłuższego czasu przesyłasz masowo po kilka plików, które finalnie nie lądują w żadnym artykule. Przejrzyj proszę te pliki i zastanów się, czy gdzieś przydałoby się je wkleić, a jeśli uznasz, że któryś z nich nigdzie się nie przyda, daj znać, a wtedy go usuniemy:

 • Plik:Iden ogloda szczatki w Tie-u.jpg
 • Plik:Dauntless (typu Imperial) .png
 • Plik:Lando na Sullust.jpg
 • Plik:Vader rozmawia z Berisse i Cieną.png
 • Plik:FamilyFarewellfinalRebeliantow.jpg
 • Plik:Retribution BF2.jpg
 • Plik:GreedoSWBF.png

Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  13:57, 19 mar 2018 (CET)

Dawn of Rebellion

Pytanie profilaktyczne ze względu na Twoją historię. Masz faktycznie dostęp do podręcznika "Dawn of Rebellion", albo chociaż jego fragmentów, na których się opierasz? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:40, 28 mar 2018 (CEST)

3-1-0

Hej. Mógłbyś zerknąć i odpowiedzieć? Dyskusja:Kod 3-1-0 Pzdr--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  00:15, 29 mar 2018 (CEST)

Sala konferencyjna

Hej. Bardzo dobrze, że dałeś znać o problemie, już się tym zająłem. Kłopot pojawił się przy przypisach, ponieważ zamieniłeś w szablonie parametr "planeta" na "miejsce". Musisz wiedzieć, że szablony działają bardzo szczegółowo i każdy nieistniejący w nich parametr nie zostanie wyświetlony, razem z name do przypisy, przez co wszystkie punkty wymienione jako źródło z BF2 nie pojawiły się w sekcji przypisów. Dlatego też nie należy zamieniać ani dodawać innych parametrów. Przy okazji pamiętaj, aby wpisywać w sekcję źródłem wszystkie te, z których korzystałeś oraz nie zapominaj o szablonie N. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  21:46, 1 kwi 2018 (CEST)

Listy zawartości

Czoem. Jedna kwestia na szybko. Zawartość uzupełniamy w kolejności alfabetycznej, wtedy najłatwiej jest znaleźć wszystko. W przypadku postaci będzie to oczywiście kolejność od nazwiska, potem imienia. A tak przy okazji, to muszę Cię pochwalić. Zrobiłeś ogromne postępy na Ossusie ostatnio i widać, że wziąłeś sobie do serca nasze uwagi. Oby tak dalej! Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:07, 10 kwi 2018 (CEST)

Źródła

Czoem. Zauważyłem, że często dodajesz tylko niektóre informacje z danych źródeł. Staraj się jednak wyczerpywać temat w pełni. Zwłaszcza, w przypadku przewodników jak Aliens of the Galaxy, gdzie danej rasie poświęcona jest jedna strona. Bo później ktoś widzi, że dane źródło zostało wykorzystane i myśli, że więcej tam nic nie ma o tym. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:29, 16 kwi 2018 (CEST)

Chissowie

Czoem. W legendach (Poza galaktykę, Przeznaczenie Jedi: Wir, Przeznaczenie Jedi: hegemonia) pojawia się tłumaczenie jako "Dynastia Chissów". W kanonie jeszcze nie polskiego nie ma, ale raczej starają się zachować tłumaczenia. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:07, 22 kwi 2018 (CEST)

Daisie i Thrawn

Czoem. Jedna kwestia. To, że piszesz z Thrawna, to mnie rybka, może i książka w Polsce nie wyszła, ale w przeciwieństwie do wielu innych źródeł nie tak ciężko jest odnaleźć angielskie wydanie w necie, więc zakładam, że opierasz się na źródłach. Tylko jeśli nie radzisz sobie z angielskim/korzystasz z marnych tłumaczeń/krótkich wycinków tekstu, to lepiej odpuścić sobie tego typu hasła, bo lepiej żeby nie było nic, nic pojawiały się takie babole jak w przypadku Daisie. Zgodnie z Twoim hasłem była ona spadkobierczynią bloku, ten zaś należał do Pryce. Rzuciłem okiem do odpowiedniego fragmentu (dokładniej jedynego, gdzie mi znalazło słowo "Daisie") i doczytałem, że budynek nie należał do Pryce, a do Chesny Braker, zaś o tym, że Daisie jest kimś więcej niż tylko lokatorką nic nie znalazłem. Może gdzieś indziej jest coś więcej, nie będę się upierał, książki nie przeczytałem, ale póki co wprowadziłem stosowne poprawki. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:36, 22 kwi 2018 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Totus!

Edycje

Witaj! Prosiłbym, abyś ograniczył liczbę edycji w ramach jednego artykułu do minimum. O ile dane zmiany są mało znaczące, jak w przypadku hasła dotyczącego Sweitta Concorkilla, nie ma uzasadnionej potrzeby zapisywać jednego hasła kilkakrotnie, skoro można dokonać niezbędnych korekt za jednym zamachem. Druga sprawa to kwestia dodawania pozycji do listy źródeł. Na Ossusie wyznajemy zasadę, że dodajemy dane źródła do listy na końcu artykułów tylko wtedy, jeśli artykuł zawiera z nich informacje. W przeciwieństwie do Wookieepedii nie robimy "pustych" list wystąpień skoro nawet nie mamy skrawka tekstu z danego materiału. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  04:24, 18 maj 2018 (CEST)

300 BBY

Mógłbyś http://www.ossus.pl/biblioteka/Dyskusja:300_BBY/Kanon? Przy okazji. Nie musisz mi pisać o każdym haśle do przeniesienia z /kanon. Na ossusie i tak jestem codziennie, więc i tak zobaczę to na liście ostatnich zmian, a jak nie mam jak, to i tak tego nie zrobię xP --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:26, 21 maj 2018 (CEST)

Szablon Nowe

Witaj. Cała zawartość szablonu "Nowe" została wymieniona zaledwie cztery dni temu, więc póki co nie ma potrzeby kolejnej wymiany haseł, a zwłaszcza pojedynczego. Dodatkowo prosiłbym abyś odpowiedział Totusowi w kwestii hasła o roku 300 BBY. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:50, 24 maj 2018 (CEST)

61 BBY

Mógłbyś? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:04, 26 maj 2018 (CEST)

Hasła z pozycji w Polsce nie wydanych

Czoem. Znowu zaczałeś tworzyć hasła oparte na pozycjach, które u nas nie zostały jeszcze wydane. Kiedyś Ci się to juz zdarzało i wtedy były one w większości oparte na wooieepedii a nie źródłach. Mam nadzieję, że w tym przypadku jest inaczej i faktycznie masz dostęp do Most Wanted czy Guardians of the Wills. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:58, 27 cze 2018 (CEST)

Zagraniczne źródła

Hej. Ostatnim czasem zauważyłem, że ponownie wracasz do korzystania ze źródeł niewydanych w Polsce. W związku z ich ograniczoną dostępnością i wcześniejszymi sytuacjami pokrewnymi chciałbym upewnić się i poprosić Cię o przesłanie mi na maila skanów, zdjęć lub linków, z których korzystałeś przy pisaniu ostatnich artykułów. Są to:

 • Star Wars 47: Mutiny at Mon Cala, Part IV
 • Star Wars 48: Mutiny at Mon Cala, Part V
 • Lost Stars (adaptacja komiksowa)
 • The Force Awakens, Part IV
 • The Crimson Corsair and the Lost Treasure of Count Dooku

Nie chcę przesądzać, ale sam musisz zrozumieć, że chcemy aby na Ossusie pojawiały się jedynie hasła pisane ze źródeł z pierwszej ręki. Stąd wole się upewnić. Mój mail znajdziesz tutaj. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  16:57, 2 lip 2018 (CEST)

Na prośbę Totusa dorzucam do powyższej listy źródeł Card Trader z kartą Shaak Ti. Na maila czekamy do końca tygodnia, w przeciwnym razie wysuniemy konsekwencje z Twojego postępowania w postaci kolejnej już blokady.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  19:12, 3 lip 2018 (CEST)
Ok, dzięki za odpowiedź. Większość wygląda okej, ale pamiętaj żeby pisać wyłącznie na podstawie źródeł, do których masz dostęp. Sytuacja z adaptacją komiksową do Lost Stars nie powinna mieć miejsca, tym bardziej ze względu na Twój względnie długi staż na Ossusie. Jak dla mnie skoro sam przyznałeś się do błędu, sytuacja zakończy się na kolejnym upomnieniu, ale ostrzegam, że od tej pory będę sprawdzał Twoje hasła i w przyszłości najpewniej robił podobne kontrole, a wówczas jeśli taka sytuacja z kopiowaniem z Wookieepedii się powtórzy, to wątpię aby obeszło się bez konsekwencji. Na te chwilę możesz być spokojny i jeśli będziesz trzymał się regulaminu, to w przyszłości podobne problemy się nie pojawią. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  17:11, 4 lip 2018 (CEST)

Sprawdzanie stron

Jeszcze jedna sprawa. Totus przez jakiś czas jest "niedostępny" i nie ma jak odpisać, więc prosił żebym zrobił to za niego. Chciał przekazać, że nie musisz wklejać mu w dyskusję każdego swojego hasła, gdyż administracja i moderacja widzi wszystkie nowe artykuły i edycje, które nie zostały jeszcze sprawdzone. Znaczy to tyle, że każdy z nas widzi, które hasło nie zostało przejrzane, a które już tak, więc nie ma potrzeby informować o każdym kolejnym, bo system naszej strony robi to samodzielnie. Pzdr--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  17:32, 2 lip 2018 (CEST)

59 BBY

Ale pod co w zasadzie mam to przenieść? Wszystko jest okej, legendy są pod legendami a kanon pod kanonem, ale na przyszłość staraj się stosować standardową metodę tworzenia wersji, bo usuwając całą treść strony legendarnej i tworząc z niej nowe hasło wszystko w historii strony wygląda, jakbyś to ty był autorem wersji legendarnej, podczas gdy utworzyłeś stronę kanoniczną.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  17:58, 4 lip 2018 (CEST)

Odp.

Hej. Artykuł o promie pod względem gramatycznym jest okej, poprawiłem kilka błędów ale raczej innego typu. Totus będzie dostępny dopiero w niedzielę w nocy, ale co jakiś czas sprawdza Ossusa i napisał mi, żebyś w razie pytań śmiało walił do mnie. Przekaże mu o co chodzi i dam znać co odpowie. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  00:03, 5 lip 2018 (CEST)

Odpowiedź

Co do Gwiezdnego promu, hasło przejrzałem, wprowadziłem drobne poprawki, ale ogólnie nie było źle. Co do Tarkina. Tak, czytałem tę książkę, ale sam nie znalazłem bezpośrednio potwierdzenia tej daty z wookieepedii, dlatego zostawiłem ją w spokoju, bo może coś przeoczyłem. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:18, 16 lip 2018 (CEST)

Nieużywane pliki 2

Hej! Ponownie przychodzę w sprawie plików, które przesyłasz na Ossusa, później nigdzie ich nie zamieszczając. Wymieniam więc ostatnio przesłane przez Ciebie grafiki i proszę, abyś w najbliższym czasie zdecydował, gdzie chcesz je umieścić. Jeśli któregoś z nich nie będzie aktualnie gdzie zmieścić, a będzie Ci potrzebny w przyszłości, daj mi znać który i do czego się przyda:

 • Plik:Impact Grenade.png
 • Plik:Iden Versio BF2.png
 • Plik:Bink Otauna.jpg
 • Plik:Tag Greenley.jpg

Niektóre z nich leżą na serwerze już dłuższy czas, więc jeśli któryś z nich nie jest potrzebny, to usuniemy go. Pozdrawiam --signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  22:09, 25 lip 2018 (CEST)

Usunięte sceny

Hej. Nie kojarzę ani nie znalazłem nigdzie takowego szablonu, więc jeśli chcesz podkreślić, że jakaś postać pojawiła się w usuniętej scenie, użyj {{S|Usunięta scena}}. To da w rezultacie podobny efekt co jakbyś użył szablonu. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  12:48, 28 lip 2018 (CEST)

O, widzę że jednak coś znalazłeś. W takim razie mój błąd.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  13:01, 28 lip 2018 (CEST)

Strony w edycji

Hej, tym razem pisze z zapytaniem o Iden Versio. Wziąłeś tą stronę w szablon WEdycji i od dłuższego czasu nie dokonałeś większych zmian. Czy będziesz dalej zajmował się tą stronę? Jeśli nie, to zdejmij proszę szablon. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  14:17, 1 sie 2018 (CEST)

Strony o źródłach

Czoem. Widze, że od jakiegoś czasu edytujesz strony o legendarnych źródłach dodając jedynie znacznik Legends do Szablonu:Era. Jesli to nie problem, to prosiłbym Cię, zebyś od razu robił pełniejsze edycje takich stron, czyli podmieniał stare infoboksy na nowe (Szablon:Komiks na Szablon:Komiks-infobox, np), a skrócone listy bohaterów podmieniał na Szablon:Zawartość. I tak trzeba to zrobić, to po co się rozdrabniać. Dobrze by było od razu również podmieniać linki na te z Szablon:L. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:02, 7 wrz 2018 (CEST)

73 BBY

Najpierw bym potrzebował tutaj odpowiedź [5]. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:13, 14 paź 2018 (CEST)

Ponawiam.--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:02, 19 paź 2018 (CEST)

Nieużywane pliki 3

Hej. Już po raz trzeci w historii Twojego edytowania przypominam, abyś przesyłał na Ossusa jedynie pliki, których masz zamiar gdzieś użyć. Przejrzałem przesłane przez Ciebie pliki i znalazłem dość sporo takich, które nie zostały nigdzie wstawione. Proszę Cię więc o przejrzenie ich i wstawienie gdzieś tych, które można jakoś sensownie użyć, bądź napisanie, których będziesz miał zamiar użyć w przyszłości. Resztę usuniemy, żeby nie zapychały strony, więc zrób to proszę w przeciągu najbliższych kilku dni.

 • Plik:Szturmowiec prewencji (Imperium Galaktyczne).PNG
 • Plik:Smierc Turka.jpg
 • Plik:Corell.jpg
 • Plik:Stealth ship.jpeg
 • Plik:Impact Grenade.png

Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  17:13, 20 paź 2018 (CEST)

Grafiki

Hej. Przy przesyłaniu kolejnej grafiki pamiętaj aby nie usuwać niewypełnionych kategorii. Szablon do grafik działa tak, że jeśli nie znajdzie się 10 kategorii do danego pliku, to te puste nie będą wyświetlane, więc nie ma potrzeby ich kasować. Kiedy będziesz więc przesyłał kolejny plik, nie usuwaj nic z szablonu. Ponadto pamiętaj, że jeśli znajduje się jedna tylko grafika ukazująca daną planetę, to nie ma potrzeby tworzyć do niej osobnej kategorii grafik. Sprawdza się to tylko przy bardziej znanych planetach, takich jak Coruscant czy Tatooine. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  16:02, 8 gru 2018 (CET)

Tworzenie artykułów z przekierowań

Hej. Mam małą uwagę odnośnie tworzenia nowych haseł. Jeśli chcesz utworzyć artykuł, który ma być wersją do istniejącego już legendarnego hasła, to nigdy nie twórz go poprzez zmianę treści przekierowania. Chodzi zwyczajnie o to, że jeśli ktoś tworzy przekierowanie, to nie nalicza się ono w naszych statystykach jako nowe hasło, a więc po zmienieniu jego treści na taką, która mogłaby być gotowym artykułem, w naszej bazie pojawia się hasło, które nie zostaje zawarte w statystykach strony. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  15:00, 1 sty 2019 (CET)

Armada

Czoem. Jak już kiedyś. Armada nie wychodzi u nas. Dlatego jestem ciekawy skąd masz dostęp do kart, na bazie których tworzysz hasło. Sam rozumiesz, bo już nie raz zdarzało Ci się pisać na bazie wookiee. Grafiki do haseł to jedno, ale do haseł w stylu Executor-II, czy Suppresor to chcę już jakiegoś potwierdzenia. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:38, 4 sty 2019 (CET)

"Leniwe" edycje

Czoem. Pisze do Ciebie z prośbą o ograniczenie "leniwych" edycji, czyli wszelkiego rodzaju dopisywania samych źródeł do haseł bez dodania pojawiających się w nich informacjach. Nie ma to po prostu większego sensu, a może wprowadzić w błąd, że nic więcej tam nie ma (zwłaszcza jak dopisujesz źródła, które zwierają dużo informacji, a nie dodajesz szablonu DoPoszerzenia). Wiadomo, jeśli w danym źródle nic więcej nie ma na dany temat, to można i należy je dopisać. Podobnie samo dopisywanie do infoboksu informacji w stylu data śmierci danej postaci, bez rozwinięcia tego w tekście hasła również podchodzi pod tego typu edycję. Jak już coś dodawać to na porządnie. Oczywiście wszelkiego typu edycje techniczne, czy to dodanie grafiki, kategorii czy uzupełnienie infoboksu o brakujące pola pod "leniwe" edycje nie podchodzi. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:13, 14 sty 2019 (CET)

Czoem. Do oznakowania stron do usunięcia jest Szablon:Kasowanko. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:01, 15 sty 2019 (CET)

Odp.

Czołem. usunąłem te grafiki, bo po prostu były zbyt małe i w niskiej jakości. Raczej nie przesyłaj plików o mniejszej szerokości niż 215 pikseli, bo nawet do infoboksu nie będą pasować (zostaną powiększone, przez co ich wyświetlana jakość mocno spadnie), a wrzucanie bardzo małych plików do samego artykułu również mija się z celem ze względów estetycznych.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:45, 16 sty 2019 (CET)

Używaj podglądu

Przy wstawianiu nowych artykułów używaj podglądu nawet kilkukrotnie byś upewnił się czy nie zostawiasz błędów. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:06, 21 sty 2019 (CET)

Chłopie...

... daj żyć... Nie mam nic przeciwko wiadomościom w dyskusji, ale nie oczekuj ode mnie reakcji od razu w dni robocze. Nie mam już tyle czasu na ossusa co w czasie studiów, więc sprawdzanie większych edycji musi poczekać na dobry moment i chwilę chęci. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:45, 21 sty 2019 (CET)

Jar Jar

Hej. Przejrzałem hasło o Jar Jarze i poprawiłem conieco.

 • Usunąłem zbędne dopiski "name" w przypisach. Stosujemy je tylko w wypadku, kiedy używamy jednego przypisu do konkretnego źródła więcej niż raz, a jeśli pojawia się on jednorazowo, dopisek name jest zbędny.
 • Zamieniłem jeden przypis. Czytałem Kres Imperium ale nie jestem pewny czy było tam coś o tym, że Jar Jar przynależał do Imperium, więc zamieniłem na pewne i równocześnie pierwsze chronologicznie potwierdzające to źródło, czyli Zemstę Sithów.
 • Usunąłem zbędne źródła. Rozbudowywanie hasła o konkretne źródła ma sens tylko jeśli wnosimy jakieś informacje z przytoczonych pozycji, bo w innym wypadku jak już niejednokrotnie zwracano Ci uwagę, wprowadza to jedynie w błąd czytelników. Zostawiłem więc jedynie te, które wnoszą jakieś info do artykułu. Przy okazji jak będę za kilka dni w domu to przejrzę przewodniki itp. i trochę od siebie dopiszę, bo teraz nie mam jak tego sprawdzić.
 • Zredagowałem interwiki, bo widzę że było ono przepisane z legendarnej wersji hasła. Otóż w hasłach kanonicznych przytaczamy wyłącznie interwiki do artykułów kanonicznych, a w legendarnych do legendarnych.

Poza tymi kilkoma szczegółami hasło jest dobre, lecz wymaga sporego poszerzenia. Jak nikt mnie nie uprzedzi to postaram się zająć dopisaniem tego i owego. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  20:26, 21 sty 2019 (CET)

84 BBY

Czołem. Usunąłem tę stronę z powodu jaki napisałem opisie. Kilkukrotnie próbowałem znaleźć fragment, który w prost by mówił, że Palpi urodził się w tym oku. Sam nie znalazłem, więc podejrzewam, że to jakaś nadinterpretacja ludzi z wookieepedii (ale nie będę się upierał, jeśli tylko ktoś mi da znać, gdzie to jest). Przy okazji. Proszę Cię o zawracanie większej uwagi na to co robisz. Nie jesteś na ossusie od wczoraj. Takie buble jak całkowicie połowiczny artykuł o podręczniku RPG nie powinien się już zdarzać przy Twoim stażu. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:36, 24 sty 2019 (CET)

Odpowiedź

Hej!

W kwestii Grubasków to niestety nie - kiedyś ktoś już utworzył to hasło i zostało ono usunięte, ponieważ prawdę mówiąc to jedynie seria filmików w internecie nagrana "po znajomości" między dwoma fanami i nie trafia ona w żaden oficjalny kanon informacji ani nie wnosi nic nowego do uniwersum, poza przegadywaniem konkretnych zagadnień, a dodatkowo uznaliśmy to za, jak to ktoś ujął, "lizanie własnej dupy". Zwyczajnie nie ma potrzeby tworzenia takiego hasła, ponieważ na ten moment unikamy raczej poszerzania archiwów Ossusa o fanon, a tym bardziej jak jest to dzieło bezpośrednio powiązane z naszą stroną, to wyszłoby dość stronniczo w porównaniu do innych podobnych serii na YouTube. Ale prywatnie też oglądam i nie dziwię się, że Ci się ten temat spodobał.

W kwestii poprawek - jasne, wszystko za chwilę przejrzę. Strażnicy na bieżąco przeglądają stronę i prędzej czy później ktoś to dokładniej obejrzy, bo ja sam nie mam zbytniej wiedzy w tematach skrajnie out-universe, takich jak podręczniki RPG, więc po moim sprawdzeniu jest szansa że na coś mogę nie zwrócić uwagi bądź o czymś nie wiedzieć, ale myślę że do wieczora ktoś je finalnie sprawdzi.

Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  17:00, 25 sty 2019 (CET)

SW RPG

Czołem. Pisałem o tym w opisach edycji, ale musiałem nie przyuważyć. Systemów RPG na licencji SW było kilka. A Ty linkujesz ten stworzony przez Wizards of the Coast w stronach o podręcznikach wydawanych przez Fantasy Flight Games będących suplementami do ich własnej gry i systemu. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:35, 26 sty 2019 (CET)

Szablon FFG

Czołem,. Polecam się zapoznać z zasadą działania tego szablonu Szablon:FFG. Tam nie wkleja się całego linku, a tylko jego część po en/. Pozdr, --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:32, 27 sty 2019 (CET)

FoD

Czołem. Jako twórca artykułów: mógłbyś się wypowiedziec tutaj: http://ossus.pl/biblioteka/Dyskusja:Force_and_Destiny:_Savage_Spirits Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:56, 28 sty 2019 (CET)

Szablony do linków wewnętrznych

Czołem. Kolejne błędne użycie tego typu szablonu (czyt. wklejenie całego linku zamiast jedynie jego odpowiedniej części) w najbliższym czasie może poskutkować 24h blokadą. Serio. Zwracałem Ci już na to uwagę, obsługa ich jest banalnie prosta, są one dokładnie i łopatologicznie opisane, a Ty dalej swoje. Może terapia szokowa zadziała xP Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:05, 30 sty 2019 (CET)

Pomimo już dwukrotnego w ciągu ostatniego tygodnia zwracania uwagi na błędne stosowanie szablonów do linków zewnętrznych, dalej robisz ten sam błąd. Dlatego taka krótka blokadka na pomyślenie. Jak czegoś nie rozumiesz, to proszę o kontakt, z chęcią wytłumaczę. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:57, 31 sty 2019 (CET)

Kałamarekin

Hej, pytanie odnośnie kałamarekina. Czy w komiksie jest jakieś potwierdzenie że żyje on na Odonie? Główna akcja faktycznie dzieje się na tej planecie, ale przynajmniej w polskiej wersji nie ma nigdzie potwierdzenia odnośnie tego, gdzie mają miejsce wydarzenia ze wspomnień Fraksa. Skonsultowałem się z Totusem, który ma dostęp do oryginału i nie znalazł on niczego, co by wskazywało, że w obu historiach miejscem akcji jest Odona. Nie wiem więc z czego korzystałeś przy pisaniu tego artykułu ale prosiłbym o zweryfikowanie sprawy i odpowiedź.--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  19:39, 6 lut 2019 (CET)

SWA 1/18

Czoem. Strona Star Wars Adventures 1/2018 wymaga zweryfikowania dat, bo nie możliwym jest, aby numer /2018 wyszedł w 2017. Pewnie coś nie wyszło przy przerzucaniu szablonu, nie znam tematu, wiec prosiłbym Cię o poprawienie tych danych. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:49, 6 lut 2019 (CET)

Iden Versio

Hej. Czy będziesz edytował jeszcze artykuł o Iden Versio? Przez długi czas masz go oznaczonego szablonem WEdycji, a od ponad pół roku nie dokonywałeś w nim żadnych zmian, stąd moje pytanie. Jeśli nie planujesz w najbliższym czasie się nim zajmować, to skasuj w wolnym czasie szablon, bo niepotrzebnie blokujemy w ten sposób hasło. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  19:31, 7 lut 2019 (CET)

Przekierowania

Hej. Przekierowania z oryginalnych tytułów niż angielski są zbędne. Osobiście wątpię żeby ktokolwiek wyszukiwał kiedyś te artykuły po hiszpańskiej nazwie, a nawet gdyby taka ewentualność wystąpiła, to bez większego problemu i tak je znajdzie, ponieważ wyświetlą mu się po wyszukaniu w naszej wyszukiwarce. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  20:06, 16 lut 2019 (CET)

Przekierowania

Jak zauważyłeś, duża część tworzonych przez Ciebie przekierowań zostaje usunięta. Ze względu na odpowiednio działającą wyszukiwarkę, która podpowiada hasła, nie musimy już od dawna tworzyć przekierować do każdej możliwej wersji danej nazwy (wpisując Chiss i tak od razy wyskoczy Chissowie). To samo się tyczy przekierowań a oryginalnych tytułów. Stosujemy tylko z tych angielskich, bo szansa, że ktoś coś będzie poszukiwał opierając się np. na takim hiszpańskim jest bliska zeru. Tak samo nie tworzymy przekierowań z błędnych zapisów tytułów. Ogólnie, żeby powstało przekierowanie to musi mieć ono sens. Tworzenie ich dla samego ich tworzenia jest sztuką dla sztuki i jest po prostu zbędne. Co więcej, im więcej przekierowań, tym bardziej "zasyfiona" jest wyszukiwarka i trudniej trafić na właściwe hasło z podpowiedzi. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:00, 17 lut 2019 (CET)

Alien Archive - Species Guide

Hej. Jeśli masz dostęp do Alien Archive - Species Guide to uzupełnij proszę przy okazji resztę informacji w haśle o Lutrillianach, bo jest ich z tego źródła znacznie więcej. Z góry dzięki, pozdrawiam --signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  16:49, 21 lut 2019 (CET)

Taką prywatę puszczę. Jak masz gdzieś linka do Alien Archive (czy tam jakiś poglądowych stron chociaż), to weź mi na maila, przyda mi się. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:14, 21 lut 2019 (CET)
To nie tak, że nie wierzymy. Po prostu sam "kolekcjonuję" źródła mniej lub bardziej dostępne i jeśli masz jakieś źródło do nich, to z chęcią je przygarnę. Ale pisałeś mi, że opierasz się na SW Expained. To się niczym nie różni od opierania się na wookieepedii (nota bene te obie strony są w pewien sposób ze sobą połączone z tego co mi się wydaje), więc jeśli nie ma tam bezpośrednio screenów książek, które da się przeczytac, a jedynie opowieść kolesia, to, nie ważne jakim on byłby autorytetem w fandomie, jest to za mało. I po raz kolejny przypomnę, nie wnikamy skąd kto ma jakie źródła, czy legalnie, czy nie. Jedynie chcemy, żeby wszystkie edycje merytoryczne oparte były na nich bezpośrednio, a nie na cudzych opracowaniach. Nieważne, czy to wookiee, fanage ossusa, kanał Dakanna, grubaski, czy SW Explained. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:47, 21 lut 2019 (CET)

SW i 1 ABY

Mógłbyś [6]? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:30, 23 lut 2019 (CET)

RE:MIME

Czoeł. Problem jest w tym, że wookiee coś zmieniła swoje skrypty i systemy i teraz grafiki u siebie ma w formacie webp. A Ty chcesz przesłać grafikę w formacie .jpg i dlatego się to nie zgrywa (analogicznie jakbyś próbował przesłać png do grafiki z końcówką .jpg i odwrotnie). Teraz, żeby pobrać z wookiee grafikę w oryginalnym formacie (jpg/png) trzeba wejść w jej stronę główną i tam wyświetlić oryginalny plik. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:45, 8 mar 2019 (CET)

Odp.

Czoełm. Kłódka wynikała z tego, ze link był z "https" (secured) a nie samo "http". Wystarczy to s usunąć i kłódka znika. A kategorię sam możesz przecież utworzyć xP. Sam bym musiał najpierw rozkminić w jakiej kategorii nadrzędnej musiałoby się to znaleźć. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:35, 17 mar 2019 (CET)

Kategorie grafik do każdej istniejącej postaci

Hej! Nie twórz kategorii grafik do każdej pojedynczej postaci, którą przedstawia dana grafika. Jeśli istnieje tylko jedna grafika ją przedstawiająca i nie zbiera się na to, że będzie ich w najbliższym czasie więcej na Ossusie, to nie ma to zwyczajnie sensu.--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  16:53, 17 mar 2019 (CET)

Szablon:Postać

Czołem. Tutaj masz odpowiedź na swoje pytanie :P --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:03, 17 mar 2019 (CET)

Rebel Rising

Jak rozumiem dostęp do Rebel Rising masz skoro uzupełniasz o nie strony? Przypominam, że czasem lubię się o to czepiać i wyciągać konsekwencje jak ktoś zaczyna przesadzać. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:12, 18 mar 2019 (CET)

Zrozummy się w jednej sprawie. Nie wymagam od nikogo posiadania oryginalnych źródeł. Nie wymagam udowadniania mi za każdym razem, że ktoś posiada jakieś źródło. Ale jeśli pewna osoba wielokrotnie przepisuje coś z wookiee i dodaje przypis do źródła, do którego dostępu nie ma (do czego sama się przyznała), to zaczyna być u mnie na czarnej liście i bardziej tego pilnuję. Doskonale wiem, że pewne źródła można w internecie znaleźć bez większych problemów (poza filmami i serialami niemal wszystkie powieści lądują szybko w sieci, a zeszyty komiksowe jeszcze tego samego dnia) i jak mówię, nie mam nic przeciwko temu, żeby z nich korzystać, jako nieanglojęzyczny kraj musimy sobie radzić. Wymagam jedynie bycia fair. Przepiszesz coś z wookiee, ja zwrócę uwagę, wycofujesz, jest spokój przez jakiś czas i znowu robisz to samo. Hasła dotyczące dat, które wczoraj potworzyłeś też przepuściłem, bo te strony akurat były poglądowymi jakie trafiły nawet na oficjalną sw.com. Więc zakładam, że to na nich się oparłeś. Po prostu proszę Cię, abyś nie przeginał. Wookiee tez ma błędy (znowu wczoraj coś tam poprawiłem przy datach jak zacząłem uzupełniać strony o Cracken's Rebel Operatives) i można się nią posiłkować przy szukaniu, czy gdzieś czegoś więcej nie ma, ale trzeba taką informację następnie potwierdzić. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:29, 18 mar 2019 (CET)

Kilka uwag

Hej. Kilka uwag odnośnie Twoich ostatnich edycji.

Artykuły w takim stanie, jak Twoje ostatnie hasło o YT-1300 Corellian Freighter Owner's Workshop Manual nie mają racji bytu na Ossusie. Sam jestem uczniem i rozumiem, że przy łączeniu na stałe szkoły i hobby z czasem bywa różnie i czasami coś wypadnie, a nie ma potem jak dokończyć i trzeba zostawić coś nieskończone, ale każdy artykuł pojawiający się na naszej stronie musi trzymać pewne standardy. Oznaczyłem go szablonem DoUsunięcia, bo mam nadzieję że jak wrócisz jutro ze szkoły to na spokojnie go dokończysz, a nie jest w moim interesie aby Ci go usuwać. Na przyszłość staraj się jednak publikować na Ossusie tylko artykuły, które same w sobie spełniają wymogi regulaminu. Takie prace "na brudno" możesz zamiast tego zapisywać na komputerze np. w notatniku (sam mam zapisane tak dziesiątki haseł, które kiedyś zacząłem ale do tej pory ich nie skończyłem). Dodatkowo jako archiwista możesz w każdej chwili założyć swój brudnopis i za pośrednictwem Ossusa zapisywać swoje nieskończone prace bezpośrednio w nim, dzięki czemu będą one na stronie, ale nie jako oficjalny artykuł, a kiedy już skończysz, wtedy z gotowego tekstu możesz takowy stworzyć. Możesz utworzyć go tak samo jak normalny artykuł - po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy "Archiwista:swój nick/Brudnopis"

Inna sprawa to artykuły takie jak napisany przez ciebie dzisiaj prom kosmiczny, bo w takim stanie w jakim jest, on także powinien trafić na razie do brudnopisu. Niby jest oznaczony szablonem informującym o tym, że dalej nad nim pracujesz i nie jest jeszcze skończony, ale został napisany w taki sposób, że nie do końca rozumiem jak go odbierać. Wyglądało mi to jak wersja kanoniczna, ale nie miał ani znacznika ani źródeł, a literówka w nazwie mogła też sugerować, że pomyliłeś się przy zapisywaniu nazwy i uznałeś, że nie ma na Ossusie artykułu o promie, a potem zacząłeś nieświadomie tworzyć kopię istniejącego już hasła. Tak więc jako artykuł powinny ukazywać się wyłącznie hasła mogące same się obronić, a jeśli nie są dopracowane merytorycznie lub wystarczająco dogłębnie opisane, wtedy dopiero szablon WEdycji załatwia sprawę.

Jeszcze inna sprawa to wklejanie linków do stron w taki sposób, w jaki to robisz. Z tego co kojarzę to od dłuższego czasu masz z tym problem. Rozumiem, że mogłeś nie wiedzieć o istnieniu szablonu do linków z Encyclopedii, bo sam nie ma w głowie wielu tego typu oznaczeń i często nie wiem, że jakiś szablon do danej strony istnieje, ale Ty po prostu wkleiłeś suchy link bez objaśnienia co się pod nim znajduje. Poprawnie wklejony link powinien być schowany w kwadratowym nawiasie i mieć zapisany po spacji tytuł (najczęściej jest to nagłówek na linkowanej stronie), a następnie już poza nawiasem powinna być zapisana strona, z której pochodzi. Mam nadzieję, że będziesz o tym pamiętał, bo widziałem, że w Twoim ostatnim artykule także ukazały się zapisane tym błędnym sposobem linki. W razie czego śmiało do mnie pisz i pytaj o co chcesz. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  02:45, 22 mar 2019 (CET)

Nie wiem czy czytasz na bieżąco wpisy w swojej dyskusji, ale wydaje mi się że zaledwie kilkanaście godzin temu upomniałem Cię na temat tego, w jaki sposób powinny na Ossusie wklejane powinny być linki. Wszystko wyjaśnione jest w powyższym wpisie, więc nie wiem czemu po raz kolejny jesteś oporny na wszelkie upomnienia. Jeśli czegoś nie rozumiesz, to pisz, wszystko wyjaśnię jeszcze raz.--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  16:16, 22 mar 2019 (CET)

Teraz...

...chyba już działa poprawnie. Akurat w infoboxy nie za bardzo umiem, ale był jeden nadmiarowy { chyba. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:51, 23 mar 2019 (CET)

Przekierowania

Czołem. Krótka sprawa. Jak tworzysz jakaś stronę, czy przekierowanie, która została już usunięta, to zawsze jest komunikat o tym. Warto się zagłębić i przeczytać/zapytać się kogoś czemu było stało się tak a nie inaczej. Sporo z usuniętych przekierowań, które stworzyłeś było już wcześniej usuniętych ze względu na ich zbędność przy aktualnej wyszukiwarce. (wide wpisując droid do wyszukiwarki i tak właściwe hasło pojawi się wyżej niż przekierowanie z droidy) Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:30, 26 mar 2019 (CET)

Wklejanie linków

Hej. Kilkukrotnie zwracałem Ci uwagę na temat tego, w jaki sposób wklejamy na Ossusie linki, tak aby wyglądały one estetycznie. Mimo to dalej robisz wszystko po swojemu i ignorujesz wszelkie uwagi na ten temat, mimo że wcześniej nie miałeś z tym żadnego problemu. Rozumiem, że nie trzeba mieć w głowie każdego szablonu do każdej strony, bo sam nie znam większości z nich, i od nikogo tego nie wymagam, ale prawidłowe wstawianie linków to jedna z podstaw. Nie jest to nic trudnego, po prostu trzeba wziąć link w kwadratowy nawias i wkleić za nim po spacji opis tego, co pod owym linkiem się znajduje, czyli z reguły tytuł nagłówka danej strony. Tłumaczyłem to zresztą już kilka razy, więc z tego miejsca ostrzegam, że kolejny link wklejony z Twojej strony w taki sposób, jak robisz to do tej pory, będzie skutkował symboliczną blokadą. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  01:24, 1 kwi 2019 (CEST)

Z tego co widzę, to taka instrukcja byla kilka razy podawana, ale nie w sposób bezpośredni i idealnie przejrzysty:
 • Dla linków do których nie mamy szabonów

Wstawiasz cały link w nawias kwadratowy z wyświetlaną nazwą po spacji:

[http://www.ossus.pl/biblioteka/Specjalna:Ostatnie_zmiany Ostatnie zmiany]

Da nam: Ostatnie zmiany

Dobrą praktyką jest podawanie serwisów skąd pochodzi link (można tez nazwę serwisu linkować):

[http://www.ossus.pl/biblioteka/Specjalna:Ostatnie_zmiany Ostatnie zmiany] na stronie ossus.pl

Ostatnie zmiany na stronie ossus.pl

[http://www.ossus.pl/biblioteka/Specjalna:Ostatnie_zmiany Ostatnie zmiany] na stronie [http://www.ossus.pl ossus.pl]

Ostatnie zmiany na stronie ossus.pl

Gdy w takim linki pojawia się kłódka z przodu to winnym jest protokół https (czyli strona szyfrowana/zabezpieczona). Żeby się jej pozbyć to wystarczy s z linku usunąć, ale trzeba sprawdzić, czy się wtedy on nie posypał (różne serwisy różnie dzialają i czasem blokują probę wejścia bez szyfrowanego protokołu)

 • Dla linków do których mamy szablony

Stosujemy odpowiedni szablon, którego działanie zawsze jest opisane. WAŻNE - praktycznie zawsze wkleja się tam tylko odpowiedni fragment linku, nie zaś cały link.

Listę tych szablonów masz tutaj.


Mam nadzieję, że teraz jest to już jasne. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:11, 1 kwi 2019 (CEST)

Lokacje i autorzy

Czołem. W tych przewodnikach często pod koniec jest lista ilustratorów wraz ze stronami, za które odpowiadali. Sprawdziłbyś, czy tak nie ma również i w Lokacjach?--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:46, 8 kwi 2019 (CEST)

GoA

Tak tylko napomknę że Twoje podejście właśnie osiągnęło dolną granicę lenistwa. Naprawdę, uwierz mi że sam nie jestem wzorem do naśladowania jeśli chodzi o pracowitość, ale totalnie nie rozumiem jak można być na tyle bezwstydnym, aby otwarcie mówić, że nie skończyłeś artykułu bo Ci się nie chce, a potem poprosić innego archiwistę żeby zrobił to za Ciebie, to wtedy może łaskawie dodasz obsadę. Powiem jedynie tyle, że nikt nie będzie za Ciebie pracował - na Ossusie mamy pewne zasady i czym innym jest coś za kogoś poprawić albo pomóc w czymś bo ktoś czegoś nie potrafi, a czym innym kończyć po kimś artykuł bo mu się zwyczajnie nie chce. Nikt nie zmusza tutaj nikogo aby pracował przy jakiś artykule, więc jeśli nie masz ochoty zajmować się danym tematem, to przecież nie musisz. No a jeśli już zrobisz połowę danego artykułu, to zawsze możesz go zapisać w brudnopisie i dokończyć sobie kiedy indziej, albo wziąć w edycję. To Twój artykuł więc rób z nim co chcesz, ale pamiętaj że angażowanie w niego innych osób nie załatwi sprawy. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  13:42, 11 kwi 2019 (CEST)

Propozycja dalszych edycji

Czołem. Widzę, że coraz lepiej Ci idą hasła o odcinkach, więc mam taką prośbo/propozycję. Gdy już skończysz uzupełniać odcinki Galaktyki przygód, to mógłbyś się zająć uzupełnieniem reszty odcinków Siły przeznaczenia? Sam nie mam głowy się za to zabrać, a archiwista, który zaczął to robić nie pojawia się od dłuższego czasu. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:37, 13 kwi 2019 (CEST)

Przekierowania

Szybka piłka. Nie rób przekierowań, które zawierają znaki nie występujące na klawiaturze. Bo i tak nikt z nich nie będzie korzystał nigdy.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:26, 15 kwi 2019 (CEST)

Ostatnie ostrzeżenie w tej sprawie. Nie rób przekierowań z długim myślnikiem (ani też samych nazw artykułów ofc). Co z tego, że oryginalny tytuł na YT jest z długim, jeśli standardowe ustawienia klawiatury mają jedynie krótki, więc nawet nie byłoby go jak wprowadzić do okna wyszukiwania prosto. A już zwłaszcza w przypadku, gdy ktoś już takie przekierowanie usunął trzy razy. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  09:13, 27 kwi 2019 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Totus!

Kilka uwag

Hej. Zwróć proszę większą uwagę na artykuły, które piszesz. Przy pisaniu hasła np. o zeszycie komiksowym sam często kopiuje dane fragmenty innych haseł dotyczących podobnego artykułu, ale trzeba być przy tym bardziej ostrożnym. Łatwo skopiować nieprawidłową wiadomość i zapomnieć o jej zmienieniu (np. data premiery, jakiś numer). W ostatnich artykułach o odcinkach Galaxy of Adventures robisz to bardzo często, a też nie każdy z nas wszystko wyłapie, więc jest spora szansa że jakiś błąd finalnie zostanie niezauważony i powielony. Widziałem też, że często zdarza Ci się kopiować całe infoboxy z innych haseł (np. przy pisaniu artykułu o postaciach) i potem zmieniać poszczególne parametry. Nie wiem skąd na Ossusie taka skłonność ale sam początkowo tak robiłem. Zamiast tego lepiej korzystać ze stron typu Szablon:Postać i innych podobnych, których użycie gwarantuje, że nie zapomnisz czegoś poprawić albo zmienić, bo zwyczajnie zaczniesz z pustym szablonem, który będzie trzeba wypełnić. Jak dla mnie to o wiele wygodniejsze. Inna sprawa to znaki interpunkcyjne, które nie łapią się pod linkowanie. Każdy znak typu kropka, przecinek, wykrzyknik, powinien znaleźć się za nawiasem od linkowania, ponieważ nie jest treścią danego artykułu, do którego linkujemy. Kolejną sprawą jest, abyś ograniczył ilość edycji podejmowanych w obrębie jednego artykułu. W Twoich ostatnich hasłach zmieniasz coś po kilka do prawie kilkunastu razy, zamiast czego lepiej wyszłoby, gdybyś przed zapisaniem każdej zmiany przejrzał uważnie resztę artykułu i upewnił się, czy nie ma tam nic, co chciałbyś jeszcze zmienić. Pominięcie czegoś bądź przypomnienie sobie o danej rzeczy, którą jeszcze chcieliśmy poprawić, zdarza się każdemu, ale u Ciebie jest to masowym błędem. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  15:44, 18 kwi 2019 (CEST)

Cykle

Czołem. W oczekiwaniu na Star Wars: Ostatni Jedi oraz Ostatni Jedi to dwa różne cykle wydawnicze. Więc źródła albo są w jednym, albo drugim. Nie obu na raz.--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:28, 25 kwi 2019 (CEST)

Tabela

Po pierwsze. Daruj sobie dopominanie się o coś więcej niż raz dziennie. Jak ktoś czegoś nie zrobi Ci od razu, znaczy, że nie ma na to w danym momencie czasu. Miałem wczoraj dosłownie te 20 minut, bo potem wychodziłem.

Ale ad meritum. Zamiast wysłać Ci pustą tabelę wolę Ci wytłumaczyć jak się takie podstawowe robi (chociażby dlatego, że nie wiem ile kolumn i jakich potrzebujesz).

Baza tabeli wygląda tak:

{|{{Prettytable}} width=90%
!width=3%|#
!width=27%|Tytuł odcinka<br />{{S|Tytuł oryginalny}}
!width=27%|Data premiery<br />{{S|Stany Zjednoczone}}
!width=27%|Data premiery<br />{{S|Polska}}
!Obrazek
|-

Wyjaśnienie:

 • Pierwszy parametr width=XX% określa procentową szerokość CAŁEJ tabeli względem strony.
 • Od znaku ! definiujemy kolumny i ich nagłówki. Wtedy parametr width=XX%| określa procentową szerokość DANEJ KOLUMNY względem CAŁEJ tabeli. Nie jest on konieczny, ale bez niego szerokość automatycznie dostosuje się do zawartości wierszy danej kolumny. W przykładzie dostosowuje się ona w przypadku kolumny "Obrazek". Jeśli definiujemy szerokość do ważne, aby po znaku procentu dodać pionową kreskę |, inaczej nie będzie to działać. Ilość kolumn i tekst w ich nagłówkach jest dowolny. Każdy nowy ! będzie definiował nową kolumnę.
 • Ważne! Definiowanie tabeli kończymy kombinacją |- w nowej linijce.

Mając zdefiniowaną bazę tabeli, pozostaje jedynie jej wypełnienie:

|01
|''[[Luke Skywalker - Nowa droga]]''<br />{{S|''Luke Skywalker - The Journey Begins''}}
|30 listopada [[2018]]<br />{{S|Star Wars Kids YouTube}}
|10 grudnia 2018<br />{{S|Disney XD Polska YouTube}}
|[[Plik:GASTheJourneyBegins.jpg|200px]]
|-

Wyjaśnienie:

 • Korzystając z tego schematu wypełnia się tabelę uzupełniając KOLEJNE KOMÓRKI w DANYM WIERSZU. Czyli najpierw wypełniasz pole "wiersz X, kolumna 1", potem "wiersz X, kolumna 2", itp.
 • Wypełnianie kolejnych komórek rozpoczynamy od znaku | w nowej linijce.
 • Kolejne wiersze rozdzielamy kombinacją |- w nowej linijce.
 • WAŻNE! Musi być dokładnie tyle samo znaków | w danym wierszu ile jest kolumn. Inaczej tabela się posypie. Jeśli dana komórka ma być pusta, to po prostu po | zostawiamy miejsce puste.
 • Całą tabelę kończymy kombinacją |} w nowej linijce.

Są jeszcze tabele inaczej trochę definiowane, które stosujemy do serii komiksowych, ale nie chce mi się ich teraz rozpisywać.

Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:40, 28 kwi 2019 (CEST)

Odp.

Nic nie obiecuję. Zobaczę jak znajdę czas.--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:27, 2 maj 2019 (CEST)

SW by Numbers

Czołem. Wypada Ci dać znać nim zaczniemy kasowanie masowe. Dyskusja:Star Wars By the Numbers. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  00:45, 5 maj 2019 (CEST)

zbędne przekierowania

Nie twórz przekierowań gdy jest informacja że istniał już taki artykuł i został już kiedyś usunięty. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  10:50, 7 maj 2019 (CEST)

Wiem ale to jest błędny zapis wzgędem zasad języka polskiego. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  10:56, 7 maj 2019 (CEST)

Szablon:Hardie

Naprawiłem szablon. Spójrz na niego zanim wstawisz kolejny artykuł. Był po prostu zbyt krótki. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  21:09, 7 maj 2019 (CEST)

Linkowania

Hej. Przy robieniu linkowań pamiętaj, że powinny być one minimalnie skomplikowane. Jeśli link dotyczy więcej niż jednego słowa, to najlepiej zawrzeć wszystko pod jednym elementem. Chodzi o to, żeby nie robić czegoś takiego jak [[Han Solo (film)|SOLO:]] A [[Gwiezdne wojny|STAR WARS]] [[Anthology|STORY]] tylko skrócić to do [[Han Solo (film)|SOLO: A STAR WARS STORY]]. Ten ciąg wyrazów mówi o czymś, co jest jednym artykułem - czyli o spin-offie o Hanie Solo, a dzielenie go na siłę na kilka różnych linków utrudnia czytelnikowi dotarcie do interesującego go artykułu. Jednym z wyjątków jest sytuacja taka jak [[Bitwa o Endor|bitwa]] o [[Endor]]. Tutaj są dwie różne rzeczy - bitwa i planeta, po rozdzieleniu których dwoma linkami wyraźnie widać, co linkuje gdzie, bo rozdziela to litera o nie zawarta w żadnym z nawiasów. Inna sprawa to którąś już z kolei prośba, żebyś nie zawierał w nawiasach linkowań zaków interpunkcyjnych. Przez jakiś czas był w tej sprawie spokój ale nie wiem czemu znowu wracasz do starych nawyków, które są kompletnie bezsensowne, a kilkukrotnie zostało ci już wytłumaczone czemu. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  02:50, 8 maj 2019 (CEST)

Kropka w kursywie

Zwróć uwagę na przyszłość na to, bo jednak wszedzie znaki interpunkcyjne piszemy poza kursywą. Pozdrawiam Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 20:55, 10 maj 2019 (CEST)

Re: Sato

A bo ja wiem. Nie śledzę tego, dubbingiem zajmowali się zazwyczaj Ci, który oglądają te wszystkie odcinki po polsku. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:45, 18 maj 2019 (CEST)

Szablon:Brakkategorii

Czołem. Szybka piłka. Raczej nie wstawia się samemu do własnych haseł/przesłanych plików szablonów interwencyjnych (doDopracowania, BrakŹródeł, BrakKategorii, PNOV itp.) bo to świadczy przede wszystkim o lenistwie danego archiwisty, któremu nie chce samemu poprawić tych rzeczy i zwala to na innych. Wiadomo, że czasem przy okładkach nie zna się każdej postaci/elementu (zwłaszcza przy komiksach i powieściach, gdzie bez znajomości zawartości po prostu nie da się zidentyfikować niektórych postaci tam pojawiających się), ale gdy większość rzeczy na okładce to znane i rozpoznawalne statki to już takiego usprawiedliwienia nie ma. Ot, taka uwaga na przyszłość. Pozd. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:35, 19 maj 2019 (CEST)

Jeśli na okładce, nawet wstępnej, jest cokolwiek co może trafić do kategorii, to powinno trafić. Większość okładek wstępnych to po prostu czarne plansze z tytułem, wtedy nie ma do czego dodawać kategorii, ale w innym przypadku już muszą być. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:51, 19 maj 2019 (CEST)

Re:Szablon Forma

Nie mogę tego ogarnąć czekam by ktoś inny na to spojrzał. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  21:50, 28 maj 2019 (CEST)

Odp.

Pierwsza przyczyna: nie opisujemy każdego przejawu fandomu.

Druga przyczyna: artykuły o fandomie dotyczą jedynie elementów faktycznie znaczących dla fandomu. Pierwsze większe fanfilmy, pierwsze duże, znaczące projekty. Teraz jest tego od zarąbania, opisywanie każdego nie ma najmniejszego sensu.

Trzecia przyczyna: co jak co, ale porno parodia (jedna z wielu, mniej lub bardziej "dofinansowanych") nie jest czymś znaczącym dla fandomu.

Czwarta przyczyna: ludzie, nie opisujmy porno. Trzymajmy jakiś poziom.

Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  07:59, 30 maj 2019 (CEST)

Źródła i strony w edycji

Czołem. Prosiłbym Cię, żebyś ograniczył tworzenie stubów o źródłach, które następnie rozwijasz w kilku-kilkunastu edycjach. Sam mam na koncie wiele artykułów o źródłach i mogę Cię zapewnić, że niemal za każdym razem idzie stworzyć kompletną stronę za jednym posiedzeniem i przy znacznie mniejszej ilości edycji. Szablon WEdycji dotyczy raczej większych zagadnień. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:47, 9 cze 2019 (CEST)

Znaki interpunkcyjne a kursywa i linkowanie

Czołem. Krótka sprawa. Znaki interpunkcyjne ZAWSZE znajdują się poza linkami, i poza kursywą. Mimo wielokrotnego przestawiania ich przez innych, Ty dalej robisz po staremu, to piszę wprost. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:09, 16 cze 2019 (CEST)

Dodam od siebie krótko, że kolejny tego typu błąd powielany już setny raz zakończy się blokadą na otrząśnięcie. Na prawdę znudziło mi się już po kilku miesiącach bieganie po całym ossusie i poprawianie kropek wziętych niepotrzebnie pod kursywę. Chyba nie muszę tłumaczyć zresztą czemu bo już kilkukrotnie było pisane że taki zapis jest niepoprawny.--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  17:07, 17 cze 2019 (CEST)
Żadne znaki interpunkcyjen nie powinny znaleźć się pod kursywą, chyba, że są składową częścią tekstu w kursywie. Kursywa przy tytułach zastępuje cudzysłów. Czy pisząc tytuł książki napiszesz >>"W pustyni i w puszczy," która jest powieścią...<<, czy >>"W pustyni i w puszczy", która jest powieścią...<<? I com a do tego wookiepedia? Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:23, 17 cze 2019 (CEST)

Just Because

A tak na serio. Nikt nigdy nie wejdzie na ossusa i nie wyszuka frazy "Great Jedi Library" z zamiarem wejścia na artykuł o stronie. Mogę cię co do tego zapewnić ze 100% pewnością. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:18, 18 cze 2019 (CEST)

oDP

Edytować i tworzyć strony w słowniku Ossusa mogą jedynie Straznicy (i może Jedi, w sumie nie wiem). Zwykłe zabezpieczenie przed spamem/chaosem.--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:44, 22 cze 2019 (CEST)

Uwagi do edycji

Krótka piłka, bo zaczynasz przeginać. Hamuj się z tym co piszesz w opisie zmian. Zdarzały Ci się już ataki na innych edytujących (pasywna agresja to dalej agresja), zbędne uwagi z przekąsem, gdy ktoś po Tobie coś poprawił, teraz ocenzurowane przekleństwa. Niech opis zmian zawiera faktyczny opis zmian, bez zbędnych udziwnień i aluzji. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:42, 23 cze 2019 (CEST)

Tylko po co?

--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:51, 28 cze 2019 (CEST) To by nie miało sensu. Ossus to nie praca, jak cię nie ma to cię nie ma. Ja wtedy się zablokowałem bo inaczej bym się odciągał od przygotowań do egzaminu inżynierskiego. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:58, 28 cze 2019 (CEST)

Bellicose

Czołem. Jedna sprawa. Napisałeś to hasło bezpośrednio na bazie komiksu, czy jakiegoś newsa/opracowania? Jeśli to pierwsze to proszę Cię o uzupełnienie brakujących informacji i poprawienia tych błędnych. Akurat wczoraj ten komiks czytałem i trochę się hasło rozbiega z nim... Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  19:25, 10 lip 2019 (CEST)

Jak widać to szczegółowe streszczenie wystarczająco szczegółowe nie było. Blokada na jeden dzień bo nie jesteś tu od wczoraj. O konieczności opierania się na źródłach nie raz była mowa w tej dyskusji. Byłby 3 dyniowy ale od razu się przyznałeś. Niech to będzie nauczka i tak etat ja taka akcja w Twoim wykonaniu. A ten komiks i inne naprawdę idzie bez większych problemów znaleźć w necie jeśli Ci zależy na opisywaniu rzeczy z nowych źródeł. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:41, 10 lip 2019 (CEST)

WEdycji

Hej. Jeśli bierzesz stronę pod szablon "WEdycji" to pamiętaj, żeby regularnie ją edytować. Hasło typu "pogrzeb Hana Solo" nie może wisieć miesiącami na stronie nie mając nawet samej bazy artykułu. Stworzyłeś je ponad miesiąc temu i dalej nie posiada ono nic poza infoboxem, bo nawet wstępniak nie jest skończony. Branie artykułu w edycję wiążę się z regularnymi pracami nad nim, a nie dodawaniem połowy zdania raz na miesiąc w haśle, które można napisać w całości w jeden dzień. A brania pliku pod ten szablon to już wcale nie rozumiem. Zacznij ograniczać swoje edycje dokonywanie w obrębie jednej strony do minimum, bo naprawdę nie ma sensu zapychać całych ostatnich zmian pięcioma edycjami, które powinni być dokonane przy przesłaniu pliku. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  14:02, 13 lip 2019 (CEST)

Od siebie dodam, że szablon wEdycji w ogóle nie ma zastosowania w przypadku grafik i po prostu będzie z nich usuwany, a grafiki z niewypełnionym szablonem usuwane. Po prostu bądźmy poważni, wypełnienie wszystkich danych koniecznych w szablonie grafika powinno być wykonane przy przesyłaniu pliku.--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:04, 13 lip 2019 (CEST)

Odp.

Nie znam tematu. Nie wiem jak to jest w oryginale określone. Więc nie mam zbytnio jak ci pomóc. POzdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:50, 13 lip 2019 (CEST)

Źli?

Ale o co chodzi?--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:32, 15 lip 2019 (CEST)

Pisanie na Ossusie nie jest obowiązkiem a raczej przyjemnością. Jeśli nie masz z jakiegoś powodu czasu albo po prostu chcesz sobie zrobić przerwę, nie musisz nikomu się z tego tłumaczyć w obawie, że będzie zły. Najzwyczajniej w świecie rób tak, aby czeprać radość z tego co robisz. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  17:13, 15 lip 2019 (CEST)

Kategoria do Star Wars Outer Rim

Tego typu gry dajemy pod Kategoria:Gry bitewne. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  23:22, 22 lip 2019 (CEST)

istniejące Pliki.

Przed wrzuceniem pliku sprawdź czy już nie ma go na serwerze bo bez sensu edycje tylko robisz i marnujesz czas. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:12, 25 lip 2019 (CEST)

Pogrubienie a przekierowanie

Do pogrubienia używamy trzech ' z każdej strony frazy która ma zostać pogrubiona. Nawiasów kwadratowych używamy do tworzenia przekierowań na Ossusie. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:51, 14 sie 2019 (CEST)

Dwie sprawy

1 - Sprawdzaj czy w kategoriach grafik nie istnieje już podobna kategoria, tyczy się twojej edycji z okładką wyd. Scholastic. 2 - Nie wrzucaj zbyt ciężkich grafik, używaj programów graficznych (np. Irfanview) do zmniejszania ich wagi. Dużej pliki nie załadują się na serwer.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  01:01, 21 sie 2019 (CEST)

Książki okołotematyczne

Czołem. Zastanawiam się, czy jest w ogóle sens opisywać takie pozycje jak: The World According to Star Wars, czy Star Wars for Beginning Piano Solo, jeśli nie są to pozycje licencjonowane przez Lucasfilm. Pozycji okołogwiezdnowojennych są dziesiątki, jak nie setki. Nie ma co nimi "zasmiecać" bazy, jesli mają one z perspektywy uniwersum 0 wartość. No chyba, że są to pozycje licencjonowane. Wtedy nie było sprawy. POzdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:32, 2 wrz 2019 (CEST)

Plik

Done.--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  20:29, 28 wrz 2019 (CEST)

Odp.

Nie wiem, nie pamiętam. Wydaje mi się, że Han jaja przewoził w tak zwanym między czasie, a Jaxxtona wykorzystali do odwrócenia uwagi. Ale serio, przeczytałem ten komiks dawno temu, więc głowy nie dam. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:45, 7 paź 2019 (CEST)

Grafiki do odcinków

Czołem. Już dawno się ustaliło, że do infoboksów w odcinach dajemy grafiki z ich episode guide'ów z oficjalnej. Żadne inne. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  10:07, 15 paź 2019 (CEST)

Znowu...

...przepisujesz z wookiee albo pojedynczych zdjęć przewodników z neta? Najnowszy ultimate star wars raczej nie jest zbyt dostępny w Polsce.signstraznik.png Totus Dyskusja  21:57, 20 paź 2019 (CEST)

Odp.

Czołem. Artykuł o dacie zawierał jedynie że to był rok 9 aby. Takich stron można by utworzyć miliony. Jeśli w takim artykule nie ma chociaż jednej informacji o wydarzeniach, narodzinach, śmierciach, to nie ma on sensu. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:55, 8 gru 2019 (CET)

Przy okazji. Nie rób przenosin na własną rękę. Jak uważasz że coś trzeba przenieść, to oznacz stronę. Gdy my to robimy za pomocą narzędzi to zostaje zachowana historia edycji. A tak to wyszło by że to Ty jesteś autorem hasła o komiksie. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:03, 8 gru 2019 (CET)

Artykuły do blokady

Dzięki za propozycję, lecz chwilowo nie widzę potrzeby blokowania tej strony jeżeli okaże się to potrzebne to na pewno zostanie zablokowana. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:16, 17 gru 2019 (CET)

PS A i dodawanie szablonu TopSpoiler do gry która premierę miała ponad miesiąc temu jest zbędne. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:21, 17 gru 2019 (CET)

Topspoiler z Mando

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że ktoś już mówił że TopSpoiler ma wisieć przynajmniej do czasu polskiej premiery Disney+. A tak przy okazji, twoje artykuły są bardzo łudząco podobne do tych z wookieepedii. Jeżeli piszesz na podstawie gry, to możesz chyba napisać trochę więcej niż wstępniak + stub (a jeżeli to jest całe info, stub się nie należy). Pamiętaj też o dodawaniu interwiki na wook. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 20:43, 17 gru 2019 (CET)

Ojciec Rey

Dobry wieczór. Zamiast usuwać gotowy artykuł, możesz dodać do niego info i utworzyć pzekierowanie z nazwy "Palpatine (ojciec Rey)". Nikt nie chce żeby jego strony były usuwane. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 19:45, 23 gru 2019 (CET)

Kasowanie artykułów innych

Jeżeli istniej już jakiś artykuł to nie usuwaj go a dodaj przekierowanie. Po drugie w filmie nie padło czy ojciec Rey używał nazwiska Palpatine a padło że się odcieli od imperatora. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:54, 23 gru 2019 (CET)

SWBF2 - odpowiedź

Jest taki artykuł. Spójrz pod tę nazwę. Power of the Light Side (dyskusja) 17:45, 30 gru 2019 (CET)

Dzisiaj to już nie znajdę czasu. Może jutro.Power of the Light Side (dyskusja) 17:50, 30 gru 2019 (CET)

Podpisywanie się moim nickiem

Jak do tego doszło nie wiem, ale proszę, abyś w przyszłości nie podpisywał się moim (ani żadnego innego Archiwisty) nickiem. Link W razie czego, polecam użyć {{subst:REVISIONUSER}} w podpisie, to zawsze wstawi prawidłowy nick. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 17:54, 30 gru 2019 (CET)

Czepianie

Prosiłbym Cię o nie pisanie o "Czepianiu się". Szablon o braku przypisów wisi tam od dawien dawna. Co nie znaczy, że dalej te przypisy się mają tam nie pojawić. Potem naprawdę się robi chaos i nie mówię tu o kwestii czytelników, a innych archiwistów. Część użytkowników ma zwyczaj dopisywania źródeł, pojedynczych informacji, ale przypisów już brakuje. I weź tu potem coś takiego zweryfikuj, albo rozwiń. Dotyczy to zwłaszcza haseł przekrojowych i ogólnych jak właśnie gwiezdny niszczyciel, szturmowiec, czy miecz świetlny. Więc zamiast pisać, że się czepiam, wolałbym raczej, żebyś uzupełnił informację od razu z przypisem, żeby nie problem chociaż trochę się zmniejszył. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  00:07, 31 gru 2019 (CET)

Odp.

Kategoria rośliny skoro to roślina. Można się pokusić o podkategorie rośliny mięsożerne jeśli jest ich więcej. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:50, 31 gru 2019 (CET)

Roślinnego chyba nie mamy. Jeśli zwierzęcy ci pasuje to można go użyć. Albo ogarnąć oddzielny dla roślin. Nie wiem sam do końca.--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:11, 31 gru 2019 (CET)

Tłumaczenie żołnierz sithów?

Możesz mi powiedzieć gdzie to tłumaczenie padło? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:29, 4 sty 2020 (CET)

Docinki, dopiski, zbędne uwagi

Czołem. To już nie pierwszy raz, więc będzie krótko. Ogranicz swoje ataki na innych użytkowników w opisach edycji. Kwazi poprosił Cię o podanie źródła (sam nie kojarzę, żeby w filmie padło ani Żołnierz Sithów, ani Szturmowiec Sithów, kierując się ogólnym schematem tłumaczeń pewnie by zrobili z niego raczej szturmowca), sam z resztą poruszałem ten temat w dyskusji kategorii grafik. A co ja potem widzę w opisach na ostatnich zmianach? "O-f-i-c-j-a-l-n-e-t-ł-u-m-a-c-z-e-n-i-e", "CZY WY PO POLSKU NIE ROZUMIECIE. oKEJ Power powiedz mi gdzie, podaj źródło tego tłumaczenia okej?". Niepotrzebnie się napinasz i reagujesz w ten sposób. Tak samo było gdy usunąłem jakąś Twoją stronę, czy wycofałem edycję, od razu atak na mnie, że cię wkurzyłem, czy coś w ten deseń. Ossus to przede wszystkim fanowska strona, każdy z nas robi to bo jest fanem i dla rozrywki. Nie ma tu miejsca na napinanie się, ataki na innych, czy traktowanie strony jak własnego poletka. Ehh, a miało być krótko :) Tak czy inaczej, wszystko da się załatwić na spokojnie, są jakieś większe rozbieżności, trzech strażników jest aktywnych praktycznie na co dzień, takie sprawy załatwiaj przez nas. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:06, 6 sty 2020 (CET) P.S. Nie przenoście stron na własną rękę. Mamy od tego odpowiednie narzędzia/

Przekierowania i stare szablony

Siema wiem że istnieje około 30 przekierowań do nazwisk lecz wiele z nich powinna wylądować na hasłach typu Skywalker czy Calrissian. A nie jako przekierowanie do pojedynczych haseł są też przykłady gdzie w legendach jest jeden człon a w kanonie dwa lub na odwrót. Staram się pozbywać się tych przekierowań systematycznie, lecz wiele z nich jest w artykułach które potrzebują nie tylko podmiany linków ale też podmiany szablonów lub ogólnej przebudowy. A właśnie jeżeli chodzi o podmianę szablonów gdy dodajesz legends i kursywę do tytułu zmień też na przykład stary szablon Komiks czy Książka. Nowe masz po tym linkiem Kategoria:Infoboxy i obowiązują one od kilku lat. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:32, 29 sty 2020 (CET)

Stuby

To że artykuł jest krótki to noe znaczy ze jest stubem. I także jeśli na Wook jest stubem nie znaczy że można go naprawdę poszerzyć. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 19:48, 8 mar 2020 (CET)

Szablony w Grafikach

Uzupełnij szablony wczoraj dodanych przez ciebie grafikach albo zostaną skasowane. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:54, 15 mar 2020 (CET)

Bump. Minął tydzień. Jutro będę robił porządki. POzdr.!--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:50, 22 mar 2020 (CET)

Zmiany w szablonach typu infoboks.

Nie zmieniamy szablony samodzielnie z za każdym razem gdy pojawi się pojedynczy przypadek. Jeżeli masz pomysł jak można ulepszyć szablon daj propozycję w dyskusji dodanego szablonu a nie zmieniaj go sam ponieważ nigdy nie wiadomo czy to nie wysypie szablonu w pozostałych artykułach które go wykorzystują. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  17:26, 22 mar 2020 (CET)

Przebudzenia

Siema, przybliżyłbyś mi co to za "Przebudzenia", z których pochodzi grafika Bane'a? Pozxdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:04, 22 mar 2020 (CET)

A Tobie nie chodzi aby o Star Wars: Destiny? http://przeznaczenie.galakta.pl? PS coś kombinujesz z podpisem bo odsyłasz z ostatnich wiadomości do mnie do innego użytkownika. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:38, 22 mar 2020 (CET)

Red Five - artykuł w edycji.

Cześć. Piszę do Ciebie odnośnie Red Five, który jest oznaczony przez Ciebie szablonem WEdycji. Czysto kontrolnie, wciąż nad nim pracujesz? Nie było tam poczynionych edycji od 27 stycznia. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:13, 24 mar 2020 (CET)

Okej, dzięki za informację. Miłego pisania! Przy okazji zauważyłem, że prawdopodobnie tworzysz swój podpis ręcznie, gdyż w mojej dyskusji nie zgadzało się linkowanie do Twojej dyskusji i dzisiejsza data. W ramach prawidłowego podpisywania się używaj proszę --~~~~ na końcu swoich wypowiedzi, wtedy automatycznie zostanie wygenerowany Twój prawidłowy podpis. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:15, 24 mar 2020 (CET)

Listy i dlaczego ich nie stosujemy

Nie stosujemy list w hasłach. Postanowiliśmy tak lata temu i nie robimy w tym względzie żadnych wyjątków. Jeśli chcemy zobaczyć zbiór czy listę na dany temat to mamy od tego szeroko rozbudowane drzewo kategorii. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:04, 24 mar 2020 (CET)

Wojny edycyjne

Cześć. Zakładam, że obserwujesz "Ostatnie zmiany" i widzisz kto dokonał jakich edycji. W związku z tym jeśli widzisz, że jakaś edycja została wykonana przez jednego ze Strażników Ossusa, proszę nie poprawiaj tego na bardziej odpowiadającą Tobie wersję. Zaczynanie wojen edycyjnych, a zwłaszcza na błahe tematy jest naprawdę nie na miejscu i jest z góry przegraną sprawą. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:39, 26 mar 2020 (CET)

Asera

Cześć. Muszę przyznać, iż nie za bardzo wiem o czym mówisz. Jedynie przeniosłem stronę pod adres, który wskazałeś. Nie przesyłałem, ani nie odtwarzałem żadnych plików. Jeśli chciałbyś załadować inną wersję grafiki to zrób to śmiało, a ja usunę starą. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  13:08, 31 mar 2020 (CEST)

Hej. Jak idą prace na Aserą? Pytam, gdyż w obecnej formie hasło nie wygląda zbyt reprezentacyjnie. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:50, 2 kwi 2020 (CEST)

Platformy

Witaj. Usunąłem szablon platformy z dwóch powodów. Po pierwsze nie ma potrzeby, aby tworzyć szablon dla platform streamingowych, gdyż jedyną platformą związaną z Gwiezdnymi wojnami jest Disney+, a dla jednej strony to nie ma sensu. Po drugie szablon zawierał błąd i psuł układ strony, więc nawet nie dało się go zobaczyć. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:07, 7 kwi 2020 (CEST)

Poprawianie podpisów

Witaj. Zapewne Totus zwróci Ci o to sam uwagę, ale jako że pierwszy zauważyłem to proszę, abyś nie zajmował się poprawianiem czyichś podpisów. W dyskusji o Trenchu zmieniłeś jego podpis na ten z ikoną Strażnika. Dla Twojej informacji, w 2015 roku Totus jeszcze nie miał tej rangi, a więc i jego podpis się różnił. Doceniam chęć zmian, lecz uważam, że są ważniejsze rzeczy niż poprawianie podpisów sprzed pięciu lat. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  22:21, 9 kwi 2020 (CEST)

Przesyłanie treści

Witaj. Czy możesz mi powiedzieć dlaczego przesyłasz pliki i dosłownie 15 minut później wstawiasz do nich szablon "kasowanko"? Jeżeli nie jesteś zdecydowany co do tworzenia czegoś to przemyśl to dwa razy zamiast obciążać bazę danych i dodawać pracy innym. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:24, 10 kwi 2020 (CEST)

True Believers

Witaj. Usunąłem artykuł, który stworzyłeś, gdyż przedruk danego zeszytu zasługuje najwyżej na wzmiankę w tabelce z wydaniami, a nie na osobne hasło, które jest jego kopią - de facto treść hasła nie była nawet Twojego autorstwa. Inna kwestia to zbędne przekierowania. Dosłownie nikt na tej planecie nie będzie szukał hasła o Konfederacji Niezależnych Systemów po skrótach. KNF może by się znalazła jedna osoba na milion, ale CIS to już ten kraj mój drogi. Apeluję o rozwagę i podwójne przemyślenie czy coś zasługuje na utworzenie (czy też jak tu zaprezentowałeś - skopiowanie) hasła, a także przekierowań. To tyle, pozdrowienia. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  23:48, 16 kwi 2020 (CEST)

Bezsensowne przekierowania

Prosiłbym, abyś przestał tworzyć bezsensowne przekierowania. Odpowiednie wyszukiwanie odnajdzie hasło o Holdo nawet z pominięciem jej imienia. Z tego co widziałem w rejestrze już czwarty raz trzeba było usuwać to przekierowanie dzięki Twojej zawziętości. Idąc dalej. Przekierowania po japońsku? Czy Ty naprawdę uważasz, że ktoś będzie szukał czegokolwiek w taki sposób? The Lego Group. Nie ma chyba w internecie strony gdzie firma LEGO stoi pod taką nazwą, a Ty tworzysz przekierowanie. Jeśli nie odnajdziesz rozwagi to czeka Cię stosowne upomnienie w postaci bana. Korzystając z okazji przypominam, że masz w edycji hasło Asera. Od 18 dni hasło zawiera szablon, a jego długość to raptem 1300 bajtów. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:00, 18 kwi 2020 (CEST)

Przypisy

Siema. Taka sprawa. Jak piszesz hasła, a już zwłaszcza hasła przekrojowe jak Instruktor lotniczy, pamiętaj, żeby od razu dodawać przypisy do informacji. Bez nich praktycznie nie da się zweryfikować informacji zawartych w takim haśle. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:58, 20 kwi 2020 (CEST) EDIT: LOL. Dobre zgranie.

Głosowanie na polecany

Cześć. Przy głosowaniu na polecany artykuł każdy ma jeden głos "za" w celu łatwiejszego wyboru haseł. Musisz zdecydować, które hasło chcesz wypromować najpierw. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:26, 20 kwi 2020 (CEST)

Grafiki

Prosiłbym, abyś nie przesyłał grafik z niestandardowymi znakami klawiszowymi typu TM czy ©. To samo się tyczy typowo polskich znaków w nazwach plików. Ostatnia kwestia to odpowiednie kategorie. Na tą chwilę uznaje szablony za niewypełnione i jeśli nie będzie tam odpowiednich kategorii grafiki zostaną usunięte. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:27, 20 kwi 2020 (CEST)

Wiem, że najlepiej jest odbić piłeczkę w stronę kogoś innego i wytykać błędy innych. Link, który mi podesłałeś przedstawia grafikę dodaną 10 lat temu. Oczywiście ona również musi być odpowiednio posegregowana. Klocki czy nie klocki, przedstawiają one rzeczy z uniwersum, a skoro wiemy co to jest to powinno posiadać odpowiednią kategorię. Zwróciłem Tobie uwagę bo dodałeś nowe pliki, które jest łatwiej kontrolować niż coś co wydarzyło się kilka lat wcześniej. Chciałbym więc, abyś zastosował się do mojej prośby i pomógł tworzyć wyższy standard Ossusa, niż ten który był 10 lat temu i wcześniej. PS. Nie wiem czy zauważyłeś, ale w ramach poprzedniej wiadomości na temat polecanych wycofałem Twoje dwa głosy. Jeśli chcesz poprzeć jakieś hasło to musisz wybrać jedno na czas jednego głosowania. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:43, 20 kwi 2020 (CEST)

Szablon LEGOshop

Witaj. Proszę, abyś zajrzał do dyskusji LINK i wyjaśnił cel tego szablonu. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:43, 21 kwi 2020 (CEST)

Media Markt

Nie, nie mógłbym. Media Markt nie jest nijak powiązany ze światem Gwiezdnych wojen. W Bibliotece Ossus nie będziemy robić promocji żadnym firmom handlowym czy sklepom internetowym. Ty zrobiłeś szablon o MM, ktoś będzie chciał podesłać linki do Media Expert czy RTV Euro AGD i ilość bzdurnych szablonów będzie się tylko zwiększała. Druga kwestia, to te hasła, które chciałbyś przygotować. Z tego co zauważyłem będą one dotyczyły wydań kolekcjonerskich? Jeśli tak to proponuję, abyś nawet nie zaczynał bo takie rzeczy powinny znaleźć się w hasłach o filmach stricte. Nie będziemy tworzyć osobnych haseł dla wydań DVD, Blu-ray, wydania z plakatem czy wydania z metalowym pudełkiem. To jest czysty bezsens. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:24, 27 kwi 2020 (CEST)

Jak już bawisz się w podsyłanie linków do kategorii czy haseł to ja również Ci podeślę. Dyskusja Revaisa, cztery lata temu. LINK 1 i LINK 2. Wtedy zakończenie tej kwestii umknęło mojej uwadze, potem przestałem edytować na jakiś czas. Teraz gdy ten temat ponownie wypłynął, powiem to co powiedziałem cztery lata temu. Takie hasła są całkowicie bez sensu. IMHO nie wnoszą nic do rozwoju Ossusa. Są tylko skopiowanymi listami opisów i zawartości z pudełek, które jak przykłady w kategoriach, które byłeś łaskawy przytoczyć, wyglądają po prostu źle. Stąd też, kolejny raz IMO, mimo upływu czterech lat, wszystkie powinny zostać scalone z hasłami o poszczególnych filmach, a osobne artykuły usunięte. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:50, 27 kwi 2020 (CEST)

Źródła

Jeszcze kwestia dodawania pustych linków do listy źródeł bez rozwijania haseł z takowych. Wielokrotnie powtarzaliśmy na forum, a także powtarzano to Tobie, by nie dodawać pozycji źródłowych do haseł, które nie posiadają informacji z tych źródeł. To że dodasz dwa linki nic nie zmieni w haśle, a tylko stworzysz przekonanie, że zawiera ono jakieś dane zawarte w tych pozycjach. Przypominam też, że jeśli jakiś administrator wycofuje jakąś edycję to nie bawimy się "a nie bo ja mam rację" i zmieniamy na siłę na własną wizję. Traktuj to jako ostrzeżenie z mojej strony bo to już nie pierwszy raz kiedy muszę robić jedną rzecz po kilka razy. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:56, 27 kwi 2020 (CEST)

Wydania

Jak już wcześniej wspomniałem tego typu informacje powinny znaleźć się w artykułach o filmach. Są sekcje "dystrybucja domowa", wchodzisz tam, tworzysz nową sekcję z kolejnym wydaniem i opisujesz co się w nim znalazło. To wszystko dotyczy filmów, więc to hasła o filmach powinny być wzbogacane, a nie tworzone kolejne listy, które zawierają jedynie skopiowaną zawartość pudełek i zero pracy własnej. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:54, 28 kwi 2020 (CEST)

Empire of Dreams ‎

O ile przekierowanie może zostać spod pełnej nazwy, o tyle hasło będzie znajdować się pod "Empire of Dreams". Uprzedzając pytanie "ale dlaczego?", a dlatego, że każdy z filmów jest w nazwie skróconej. Nie linkujemy "Gwiezdne wojny - Epizod I: Mroczne widmo" tylko "Mroczne widmo". Prosiłbym też o dodawanie haseł gotowych, a nie pustego infoboxu ze zdjęciem i tylko szablonu "w edycji". Praca na podglądzie jest raczej wymagana, a przesłanie grafiki to ostatni element tworzenia hasła, a nie pierwszy. Kolejna kwestia. Jakieś postępy nad Aserą? Od 18 dni nie było żadnych edycji z Twojej strony w tym haśle, a na tą chwilę wygląda ono raczej mizernie. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:41, 28 kwi 2020 (CEST)

Nota

Witam. Nie wiem na jakiej podstawie usunąłeś linkowania w nocie wydawniczej w haśle młodzieżowej Solo, ale proszę byś tego więcej nie robił. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  23:36, 7 maj 2020 (CEST)

Maszyna kroczącza

Nie każda maszyna krocząca to All Terrain. Wszystkie hasła o All Terrain są zostawione w oryginale, więc nie będziemy robić wyjątków zwłaszcza dla tłumaczenia rodem z LEGO. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  22:06, 10 maj 2020 (CEST)

Strony w edycji

Witam. Piszę, aby zapytać o postęp prac nad Empire of Dreams 1 i Aserą 2. Obie strony nie widziały od długiego czasu żadnej Twojej edycji, a na obecną chwilę wyglądają żałośnie. Jeśli do jutra do godzin popołudniowych nic się w nich nie zmieni to z przykrością, ale będę zmuszony je usunąć. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  13:22, 16 maj 2020 (CEST)

W Edycji

Przypominam Ci że masz w edycji jeszcze Empire of Dreams. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:37, 17 maj 2020 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Melethron!

Wcinanie się w edycje

Czy mógłbyś mieć na uwadze, że jeśli coś robię to zamierzam to dokończyć? Prosiłbym, abyś przestał się wcinać innym w edycje. Najpierw Power pracował nad artykułem o Rey, a Ty się wciąłeś i zdecydowałeś, że grafiki będziesz dodawał. Dodałeś grafiki, zrobiłeś milion edycji, bo przecież ciężko użyć podglądu... ja poprawiam kiepską jakość grafik i opisy, a Ty znów się wcinasz w czyjąś edycję. Apeluję o rozwagę, bo naprawdę cierpliwość mi się już kończy, a tym bardziej gdy edytuję w nocy i ktoś mi to utrudnia. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:36, 22 maj 2020 (CEST)

Przenosiny stron

Czołem. Krótka piłka. Nie przenoś stron na własną rękę. Mamy od tego odpowiednie narzędzia. Pozdr--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:43, 29 maj 2020 (CEST)

Wydawca

Wpisz, że wydawcą jest Del Rey, a jak chcesz poczytać więcej o wydawnictwie to tutaj masz link --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:30, 2 cze 2020 (CEST)

Artykuły w edycji

Czy mógłbyś uszanować fakt, że Power dokonuje edycji w artykule o Sidiousie? Gdy gdzieś jest zamieszczony szablon WEdycji nie dokonujemy żadnych zmian w danym artykule aż do czasu gdy zostanie on zdjęty. Odrobinę szacunku do innych i umiejętność czytania nie zaszkodzi. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:47, 4 cze 2020 (CEST)

Po prostu jak będziesz chciał dokonać drobnej edycji w tak oznaczonym artykule, to na przyszłość wpierw zapytaj tego, co wziął go w edycję. Ja niedawno też chciałem dokonać edycji u Obi-Wana, ale najpierw zapytałem Melethrona o pozwolenie. Poprosił, bym tego nie robił, więc nie tykam Kenobiego do czasu zdjęcia szablonu. Power of the Light Side (dyskusja) 20:54, 4 cze 2020 (CEST)

Blokada

Blokada na czas dwóch godzin w celu zejścia na ziemię. Wielokrotnie ostrzegałem, żeby nie iść w zaparte bo nie zawsze masz rację. Administracja ma ostateczny głos we wszystkim, a Ty i tak myślisz, że zrobisz tak jak Tobie się podoba. Ile razy już się bawiliśmy w poprawianie swoich edycji? Ja nie jestem osobą, która będzie ostrzegać i upominać w nieskończoność. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  13:59, 5 cze 2020 (CEST)

Walex Blissex

Czy Ty naprawdę mnie o to pytasz? Zanim przeczytałem "Twój" artykuł zająłem się dokładnym przestudiowaniem hasła na Wookieepedii. Oba hasła identyczne i tej samej długości. Ta sama konstrukcja zdań. To daje mi wystarczająco dużo powodów żeby sądzić, że hasło jest przetłumaczone. Kolejną kwestią jest fakt, że tłumaczenie z Wookieepedii zostało Ci wielokrotnie zarzucone o czym jest na Twojej stronie dyskusji w kilku wpisach. Sam na własnej stronie archiwisty masz napisane, że "zrzynasz" z różnych źródeł albo innych haseł. To zdecydowanie nie daje mi powodów, abym wierzył w samodzielność Twoich edycji i rzeczywistą wiedzę na temat tego o czym piszesz. Przyznam, że każdą z Twoich edycji sprawdzam z wyjątkową uwagą, nawet jeśli inny Strażnik oznaczył ją już jako sprawdzoną. Niejednokrotnie dowiodłeś (a przynajmniej taka jest moja obserwacja), że chwytasz się wszystkiego i niczego w tym samym czasie. Dodajesz same źródła do haseł bez dodawania żadnych informacji z nich, tworzysz bezsensowne przekierowania i wykazujesz się wyjątkowym lenistwem w kategoryzowaniu grafik. Liczne wojny edycyjne, które zaczynasz też robią swoje. Tym sposobem wypracowujesz jakąś tam opinię o sobie i poziom zaufania, którym się Ciebie obdarza. Rozumiem, że mógłbyś mieć dostęp do Starships and Speeders, gdyż w internecie można znaleźć wszystko, ale nie mam powodów, aby sądzić, że tak jest. Jeśli jesteś w stanie udowodnić, że samodzielnie napisałeś to hasło i oczywiście masz ku temu chęci to zapraszam na maila. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:54, 8 cze 2020 (CEST)

Odp.

Według tego co jest nowsze/częstsze. Plus informacja dodatkowo o rozbieżności.--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:36, 8 cze 2020 (CEST)

Tarfful - odp.

No więc, walki na Kashyyyku toczyły się jeszcze przed przybyciem Gerrery, więc to Tarfful musiał je wywołać. A jeśli chodzi o jego poszukiwania. Wygląda na to, że Partyzanci rozważali możliwość kontaktu z Tarffulem, ale nie planowali go szukać. I na przyszłość: na YouTubie masz mnóstwo lets-playów z gry, więc możesz w dowolnej chwili sprawdzić. Power of the Light Side (dyskusja) 12:33, 8 cze 2020 (CEST)

Przenoszenie stron

Siema następnym razem zanim stworzysz kanoniczny artykuł, który jest zajęty przez legendarny daj znać przed utworzeniem to się przeniesie a potem stworzysz dany artykuł, ponieważ później jest duże zamieszanie z przenoszeniem. PS: Podpisuj wiadomości --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:53, 8 cze 2020 (CEST)

Przesyłanie grafik

Przesyłanie grafik to ostatni element tworzenia artykułu. Wysyłasz je gdy masz już gotowy tekst i jedyne co musisz zrobić to zapisać stronę. Biblioteka Ossus to nie magazyn obrazków, które kiedyś sobie wykorzystasz. Grafiki były przesłane wczoraj, do tej pory niewykorzystane, a więc poszły do kosza. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:20, 9 cze 2020 (CEST)

Całokształt

Czy może być chociaż jeden dzień, w którym nie będziesz wprowadzał bzdurnych edycji? Wytłumacz mi jak "wydanie oryginalne" może mieć miejsce prawie rok po polskiej premierze? Naprawdę jestem już zmęczony poprawianiem bzdur i błędnych informacji, które bez przerwy wprowadzasz do tej encyklopedii. W czasie, w którym muszę poprawiać Twoje edycje sam napisałbym kilka artykułów, których jakości przynajmniej nikt nie mógłby podważyć. Z każdym krokiem udowadniasz mi, że nie masz pojęcia co robisz. Edytujesz żeby tylko edytować, bez konkretnej wiedzy, inspirujesz się Wookieepedią, innymi hasłami i innymi użytkownikami. Wczoraj napisałeś artykuł o Tarffulu, ale nie myśl, że umknęło mojej uwadze, że pytałeś Powera o to co dokładnie wydarzyło się w Jedi: Upadły zakon bo nie pamiętasz. Czy to jest poważne zachowanie? Jak czegoś nie wiem albo nie pamiętam to po prostu o tym nie pisze, proste jak budowa cepa. Naprawdę jestem zaskoczony, że od 2017 roku nikt Cię jeszcze nie zbanował na stałe. Gdybym pewnie nie przestał edytować Ossusa na jakiś czas to już dawno bym to zrobił, obecnie czekam tylko na pretekst, gdyż uważam, że znaczna część Twoich edycji robi więcej szkody niż pożytku. Zapytałeś też o jeden z plików, który usunąłem, a który wcześniej przesłałeś. Dotyczył on postaci Athexa, który został stworzony na potrzeby wirtualnej rzeczywistości Secrets of the Empire. Artykułu jeszcze nie ma, ale od razu mówię, że jestem przekonany, że będzie to tłumaczenie z Wookiee, gdyż nie wierzę, że byłeś w Disneylandzie i samodzielnie doświadczyłeś tej atrakcji i możesz coś na ten temat powiedzieć. Na tą chwilę to chyba tyle, choć jestem przekonany, że mnie "nie zawiedziesz" i dasz mi powody do marnowania czasu na kolejne wpisy na Twojej stronie dyskusji. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:31, 9 cze 2020 (CEST)

Blokada

Siema, nie ma co owijać w bawełnę. Po tym ataku na Melethrona w opisie edycji zasługujesz na zdecydowanie dłuższą blokadę. Możemy mieć różne zdanie na różne tematy, ba można za sobą nie przepadać. Ale nie ma przyzwolenia na zwykłe chamstwo, a już tym bardziej w stosunku do administracji. Tylko 3-dniowa, bo zdążyłeś przeprosić nim zauważyłem. Plus mimo wszystko suma summarum więcej dobrego z Twojej obecności na stronie niż złego. Ale przemyśl sobie ostatnie wydarzenia, pamiętaj, że bany w większości są osobistą decyzją Strażnika, więc jak komuś mocno zajdziesz za skórę, to już nie będzie wesoło. A o wiele trudniej jest potem takiego bana dłuższego się pozbyć. W razie czego powinieneś mieć do mnie kontakt. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:42, 9 cze 2020 (CEST)

Blokada/przeprosiny

Wielce żałuję, że Totus zdążył mnie ubiec z zablokowaniem Ciebie, no ale cóż mogę rzec... następnym razem. A co do przeprosin, to tak jak mówił poeta — Apology accepted, Captain Needa.. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:44, 9 cze 2020 (CEST)

Pilot/Operator AT-AT

Witaj. Nawet jeśli obie encyklopedie słowo w słowo mają takie same opisy, to z szacunku dla Dartha Kwiatkowskiego, który jest autorem legendarnego artykułu "Pilot AT-AT" powinieneś napisać hasło kanoniczne swoimi słowami. W Bibliotece Ossus opieramy się na pracy własnej, a nie na wkładzie innych. Co do Twojej dwudniowej przerwy i postanowienia poprawy, wszystko wyjdzie z czasem. Jak już mówiłem wcześniej, obserwuje Twoje edycje (to samo tyczy się wszystkich innych archiwistów) i podejście do tej strony, więc zobaczymy czego się nauczyłeś. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:57, 12 cze 2020 (CEST)

Cóż, nie znam dokładnego kontekstu opisu, ale jeżeli piloci byli wybierani z grona szturmowców i poddawani szkoleniu to tak, podlinkuj. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:25, 12 cze 2020 (CEST)
Jako że ma to przedrostek "series" w linku to ja linkowałbym tak {{SWC|tv|star-wars-rebels/relics-of-the-old-republic-trivia-gallery|Relics of the Old Republic Trivia Gallery}} --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:29, 12 cze 2020 (CEST)
Polskie tłumaczenia w tego typu hasłach niejednokrotnie bywają zawodne albo nie ma ich wcale. Skoro Databank podaje nazwę "pilot" to powinno zostać pod takową, zwłaszcza, że pokrywa się ona z nazwą legendarną, a więc uproszczone linkowanie. Dodatkowo, możesz sobie zrobić przekierowanie z "operator AT-AT" i Ci go nie usunę.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  12:01, 13 cze 2020 (CEST)
Gdybym ja pisał ten artykuł, to bym nie napisał. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  12:05, 13 cze 2020 (CEST)

linkowania do oficjalnej strony SW

Siema jeżeli chcesz linkować do oficjalnej strony StarWars.com używaj szablonu:SWC. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  21:30, 12 cze 2020 (CEST)

Grindalidowie / The Galactic Explorer's Guide

Nie żeby czepianie się sprawiało mi przyjemność, zwłaszcza z samego rana, ale mam pytanie. Czy rzeczywiście masz dostęp do The Galactic Explorer's Guide czy po prostu przekopiowałeś informację o pochodzeniu Grindalidów z Wookieepedii? Przewodnik nie został wydany w Polsce, a nawet ja żyjący poza jej granicami i z dobrymi źródłami w internecie nie mam do niego dostępu. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  12:37, 13 cze 2020 (CEST)

Parametry szablonów

Proszę, abyś nie usuwał parametrów szablonów. Niejednokrotnie zauważyłem, że usuwasz parametr dotyczący nieoficjalnego tłumaczenia z szablonu Nota, a teraz także pustych parametrów z szablu Grafika. Wszystko co zostało umieszczone w szablonach ma w nich pozostać i ta kwestia nie podlega żadnej dyskusji. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:07, 13 cze 2020 (CEST)

Kanoniczność Freemakerów

Po pierwsze wszystkie seriale LEGO uznaję się za niekanoniczne, niezależnie czy wychodzą teraz czy przed ustanowieniem nowego kanonu. Po drugie jak sam zauważasz fabuła została wciągnięta do kanonu w książce Droidography co nie oznacza automatycznie że serial stał się kanoniczny a jedynie że historia została wciągnięta do kanonu a źródłem dla niej kanonicznym jest owa książka a nie serial. Po trzecie coś nie może być jednocześnie kanoniczne i niekanoniczne. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:58, 14 cze 2020 (CEST)

Grafiki odcinków dla PF

Witaj. Chciałbym, aby grafiki w infoboxach do odcinków Przygód Freemakerów były identyczne jak te na Wookieepedii. W każdym serialu serialu stosujemy to rozwiązanie i chciałbym, aby tak pozostało. Dodatkowo prosiłbym, aby grafiki miały opis: "grafika promocyjna odcinka xxx". --signstraznik.png Melethron Dyskusja  13:48, 14 cze 2020 (CEST)

Edycje

Hej! Od kilku dni wróciłem do monitorowania aktywności użytkowników na stronie i jak na razie mam jedną sprawę, na którą chciałbym zwrócić Twoją uwagę. Jeśli jakiś strażnik anulował twoją edycję, albo usunął jakiś fragment artykułu, zamienił w nim coś itp., a ty się z tym nie zgadzasz, to zamiast zmieniać artykuł z powrotem na swoją wersję, zainteresuj się tym, czemu to zrobił. Strażnicy nie robią niczego bez powodu, wszystkie zmiany mają jakiś konkretny cel, a jeśli nie wiesz czym dany strażnik się w danym momencie kierował, to po prostu do niego napisz, albo zapytaj o to w dyskusji artykułu. My też czasami możemy się pomylić albo nie mieć racji, a jeśli uważasz że taka sytuacja ma w danym momencie miejsce, to staraj się ją wyjaśnić. Automatyczne i chroniczne poprawianie wszystkiego na swoją wersję mija się zwyczajnie z celem. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  13:33, 19 cze 2020 (CEST)

Hej. Ta sama kwestia co ostatnim razem - jak administrator wycofa Twoją edycję i uważasz że nie ma racji to nie forsuj jej tylko zainteresuj się tym, czemu to zrobił, napisz do niego w dyskusji albo spytaj na stronie dyskusji strony. Tym razem chodzi mi ściśle o dziesiejszy przypadek z Karbinem, gdzie po minucie bez jakiekolwiek zastanowienia zmieniłeś to, co poprawił po Tobie strażnik. Takie automatyczne przepychanie swoich zmian do niczego nie prowadzi. Pozdro--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  19:35, 8 lip 2020 (CEST)

ODP.

Chyba nie ma. Trzeba się zastanowić, czy nie warto będzie zrobić takiego.--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:03, 21 cze 2020 (CEST)

TIE RP

Obie pozycje o które się pytałeś są dostępne w internecie, jeśli się dobrze poszuka. Oczywiści nie popieramy takich czynności i zakładamy, ze każdy posiada źródła legalnie itp. itd. :)--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:54, 21 cze 2020 (CEST)

Konflikty edycji

Drobna uwaga jeżeli widzisz że jakiś Strażnik przeniósł artykuł to poczekaj minimum 24 godziny zanim zaczniesz edytować albo zapytaj się tej osoby kiedy ona zamierza edytować ten artykuł ponieważ później dochodzi do konfliktów edytorskich, które bardzo denerwują a często nie edytujesz artykułu w pełni a jedynie podmieniasz jeden link. Konflikt edytorski może człowieka wyprowadzić z równowagi szczególnie gdy zdarza się to po raz kolejny. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:18, 24 cze 2020 (CEST)

Egmentowe szablony

Pierwsza rzecz - zanim podmienisz szablon na "Kasowanko" sprawdź, czy nie jest on jeszcze gdzieś linkowany. Oba szablony są linkowane w kilkudziesięciu hasłach przynajmniej. Tą prostą operacją wstawiłeś wszędzie szablon kasowanko.

Druga rzecz - te szablony nie są tożsame na ten moment. Jeden to egmont ogólny drugi to polski oddział. Jeśli uważasz, że trzeba je połączyć - porusz temat w dyskusji. Potem dopiero trzeba jeden z nich "wygasić", a dopiero potem usuwać. Tak jak to jest z infoboksami. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:54, 24 cze 2020 (CEST)

Dopisywanie źródeł

Szybko - nie dopisuj źródeł do sekcji źródła, jeśli nie rozbudowujesz od razu o nie hasła. Jest to mylące, ktoś może pomyśleć, że w podanych źródłach nie ma nic więcej.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:34, 30 cze 2020 (CEST)

Czego nie rozumiesz w...

nie edytowania dyskusji? Naprawdę, tego typu rzeczy zostaw nam.--signstraznik.png Totus Dyskusja  19:49, 30 cze 2020 (CEST)

I jeszcze jedno. Zamiast wrzucać w eter "niech ktoś zareaguje", wystarczy krótki wpis w dyskusji któregoś z aktywnych Strażników (ja, Kwiatkowski, Kwazi, Melethron). Nie siedzimy na stronie 24h, więc nie mamy jak zareagować od razu.--signstraznik.png Totus Dyskusja  19:52, 30 cze 2020 (CEST)
Przeniesione. Usunięte, chociaż bez klubówki. Co do upominania, to my od tego jesteśmy i nie lubim jak ktoś to robi za nas :>--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:15, 30 cze 2020 (CEST)

P.S. Nigdy, ale serio, NIGDY, przeNIGDY, NEVER, nevah, not even once, nie zamieniaj treści szablonu, który jest gdziekolwiek wstawiony, na kasowanko. Bo wstawiasz to WSZĘDZIE gdzie ten szablon się pojawia. Poza tym czemu usuwa szablon półkanoniczne, czemu w ogóle oznaczasz tak szablon, zamiast poruszyć temat w dyskusji? Szalony trzeba wygaszać, część można po prostu zamienić nicością (ale nieszablonem kasowanko), czasem trzeba najpierw podmienić stary na nowszy.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:19, 30 cze 2020 (CEST)

Nie.Przecież znasz mediawiki i szablony. Jak cokolwiek wstawisz w szablon poza funkcją notincluded (czy jak jej tam było), pojawi się na stronach gdzie ten szablon jest. Jak zamieniasz jakiegokolwiek szablonu na kasowanko, to wstawiasz pośrednio ten szablon wszędzie gdzie był wstawiony ten edytowany. Tak jak to miało miejsce w przypadku szablonów od sklepowego egmontu. Nevermind, bo widzę, że źle spojrzałem na edycję szablonu półkanoniczne, gdzie tylko z tyłka dopisałeś coś co ani nie działa, ani nie wiadomo o co chodzi. Najważniejsze - chcesz zmienić/usunąć/wykorzystać inaczej jakiś szablon - napisz o tym w jego dyskusji. Nie wprowadzaj zmian sam. Się rozpisałem, a w sumie bez celu.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:28, 30 cze 2020 (CEST)

Odp: Pytanko 2

Tak wiem o tym konkursie, lecz jak zauważyłeś został on tylko zapowiedziany i jak sam rozumiesz nie zostały podane jeszcze zasady ani termin gdy się on odbędzie. Gdy zajdzie taka potrzeba zostanie stworzony odpowiedni artykuł więc nie zaprzątaj sobie tym głowy. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:54, 4 lip 2020 (CEST)

Odp: Prośba

Właściwie to bym to zaliczył do Kategorii:Biografie, wspomnienia i proza użytkowa jako proza użytkowa ponieważ jest to głównie zbiór cytatów z jakąś tam przedmową jeżeli dobrze rozumiem opis. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:37, 4 lip 2020 (CEST)

PS: Proza użytkowa moim zdaniem. Nie musisz ponaglać gdy jest to możliwe większość osób odpowiada gdy ma czas. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:43, 4 lip 2020 (CEST)

Przesyłanie grafik

Siema drobna uwaga z mojej strony uważaj przy przesyłaniu grafik zwracaj uwagę na rozszerzenie pliku. Druga sprawa zamiast przesyłać ponownie lepszą wersję już istniejącego pliku użyj opcji załadowania pliku spowoduję to mniejsze zamieszanie z edycjami i sprawdzaniem ich. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:23, 5 lip 2020 (CEST)

Chyba. Sobie. Lecisz. W. Kulki.

Nigdy nie podpisuj się w wiadomościach za kogoś innego. A już zwłaszcza kogoś z administracji. nawet jeśli to jest wiadomość powitalna. Nie wiem o kiedy tak robisz, zauważyłem to akurat teraz.--signstraznik.png Totus Dyskusja  19:46, 5 lip 2020 (CEST)

Reprezentacyjnie, niereprezentacyjnie, ale podpisywanie się za kogoś innego to bardzo słabe zagranie. Co do spisu treści:

__NOTOC__ Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:52, 5 lip 2020 (CEST)

Przede wszystkim, musisz być na dobrej stopie z pozostałymi adminami. Nie weźmiemy na Jedi (chyba byłem jedynymi, który przeskoczył etap Jedi w ostatnich latach) kogoś, kto ma z nami na pieńku. Przede wszystkim, musisz poprawić się na tyle, żeby przestały się pojawiać w Twojej dyskusji uwagi co do Twojej pracy. I utrzymać taki poziom. Aktualnie nawet jak się poprawiasz, to tydzień mija, i znowu próbujesz forsować jakiś swój pomysł. Poza tym łapiesz zbyt wiele srok za ogon jednocześnie, przesyłasz grafiki, zaczynasz hasła, potem je porzucasz albo oznaczasz do usunięcia. Anyway, póki co raczej nie planujemy zwiększać zasobów Strażników (póki co raczej dajemy radę sobie z ogarnianiem tego "pierdzielnika"), co do Jedi, się zastanowimy może niedługo.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:05, 5 lip 2020 (CEST)

Odp Szablon:Newsy

Dzięki za info widzę że nie ma konkretnej daty dodam przy kolejnej aktualizacji szablonu. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  00:22, 9 lip 2020 (CEST)

Odpowiedź

Naprawdę nie rozumiem dlaczego uważasz, że powinienem Ci się tłumaczyć z podejmowanych przeze mnie decyzji czy wykonywanych działań. Wielokrotnie jest powtarzane, że administracja ma ostateczne zdanie we wszystkim, więc już się powinieneś przyzwyczaić. Niech będzie jednak bo widzę, że wszystko Ci trzeba rozrysować i pokazać paluszkiem bo inaczej będziesz jak zwykle robił zamieszanie i forsował swoje. Tytuł Book of Lists 1, tytuł The Star Wars Book 2, Triton 3, co do "książka dla dzieci" to dosłownie każdą pozycję można tak podpisać, jak i całe uniwersum, więc daruj sobie bo nie jestem tutaj przekonany. Dodatkowo nigdzie nie jest powiedziane, że to planeta, to tylko Twoja nadinterpretacja. Grafiki jakie usunąłem były nieużywane i znajdowały się na stronie specjalnej wyłapującej nieużywane pliki. Przesyłanie plików na użytek portali nie przypisuje ich jako używane, gdyż nie są one wyświetlane przez cały czas, a więc aby zostały zachowane muszą znajdować się w jakimś normalnym haśle. Kolejna kwestia, która rzuciła mi się ostatnio w oczy, a jeszcze nie miałem okazji żeby o niej wspomnieć. Dlaczego nie stosujesz się do normalnego pisania wstępniaka? Co ma oznaczać "[[xxx]] to coś"? Czy masz jakieś specjalne przywileje i nie możesz pisać jak wszyscy inni użytkownicy: "'''xxx''' to coś"? Totalnym absurdem jest coś takiego "''[[xxx]]'' to coś". Naprawdę zastanów się co robisz na tej stronie bo nie jesteś tutaj od wczoraj, a każde Twoje hasło trzeba co do litery sprawdzać, a wierz mi, że to nie sprawia nikomu przyjemności. Co do "złośliwości", nie tak bym to nazwał. Jest to po prostu wyjątkowe dbanie o porządek, zwłaszcza jeśli chodzi o Twoje edycje. Gdybym był złośliwy to już od dawna byłbyś permanentnie zablokowany, ale o tym już kilkakrotnie wspomniałem. Miłego dnia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:03, 10 lip 2020 (CEST)

Zacznijmy od tego, że nie powinieneś wycofywać/anulować żadnej edycji wykonanej przez administrację. Idąc dalej, Darth Kwiatkowski napisał Ci zupełnie coś innego, no ale tutaj kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem, której najwidoczniej nie posiadasz. Według wiadomości Kwiatkowskiego to Ty możesz napisać do Strażnika kiedy jakaś Twoja edycja została zmieniona, a Ty się z tym nie zgadzasz. Cały proces edytowania kończy się na dwóch edycjach hasła plus ewentualny wpis w dyskusji administratora (1.Ty 2.Strażnik + 3. dyskusja Strażnika), bez wycofywania zmian wprowadzonych przez Strażnika w samym haśle. Inną kwestią jest fakt, że o ile Darth Kwiatkowski wyraził chęć do tłumaczenia się, o tyle ja wolałbym zwyczajną akceptację i nie niepokojenie mnie milionem błahych pytań. Przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia, którą zamierzam Ci wypomnieć. Tworzysz hasła out-universe o książkach i potem kopiujesz część listy zawartości z Wookieepedii bez zmieniania linków do tych obowiązujących na Ossusie. Jeżeli jesteś aż tak leniwy, żeby podlinkować Padmé Amidala zamiast Padmé Naberrie czy Darth Sidious zamiast Sheev Palpatine to naprawdę sobie daruj. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:25, 10 lip 2020 (CEST)

The Mandalorian, usuwanie treści stron

W kwestii blokady: nie Tobie decydować o tym co ma sens, a co go nie ma. Skoro znamy spis aktorów oraz ich role w danej produkcji to jak najbardziej każdy zasługuje na wyróżnienie bo stanowi to element uniwersum Gwiezdnych wojen, a Biblioteka Ossus jest encyklopedią na ten właśnie temat. Usuwając treść strony dopuściłeś się w moich oczach wandalizmu. Dodam, że to ja zadałem sobie trud zebrania wszystkich nazwisk i ról w The Mandalorian, dlatego też przyczyniło się to do mojej decyzji. Przypominam, że jak zwykle miałeś już zaległe upomnienia co też poskutkowało aż (tylko) tygodniowym banem. Kończąc informuję, że jakiekolwiek wiadomości o skrócenie tygodnia nie mają najmniejszego sensu. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:10, 14 lip 2020 (CEST)

Odp. TIE RP

Witam. Faktycznie zapomniałem o interwiki. Umknęło to w ferworze walki :) Nie mam dostępu do tych książek. Tworząc ten artykuł przetłumaczyłem go z Wookiepedii - w zasadzie jego zalążek. Pozdrawiam. Cpt n3m0 (dyskusja) 12:13, 18 lip 2020 (CEST)

Re: Vader

Przecież nic nie przeniosłem jest pod polskim tytułem skasowałem jedynie przekierowanie, które stworzyłeś niepoprawnie i nie dałeś informacji o przeniesieniu zamiast tego stworzyłeś od nowa artykuł. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:20, 22 lip 2020 (CEST)

Re: Usunięcie wersji

Ale jaką wersję mam tam usunąć tam jest tylko jedna. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:27, 6 sie 2020 (CEST)

Spójrz ponownie. Już to usunąłem a następnym razem daj znać po załadowaniu nowej wersji a nie przed. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:39, 6 sie 2020 (CEST)

Przypominajki

Czołem. Jak chcesz się z czymś przypomnieć, to poczekaj 1 dzień przynajmniej, a nie 8, słownie osiem, minut.--signstraznik.png Totus Dyskusja  12:07, 6 sie 2020 (CEST)

Yuralem...

...przeniesiony.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:10, 9 wrz 2020 (CEST)

Senackie Biuro Służb Bezpieczeństwa

Orientujesz się skąd to tłumaczenie jest? Bo bardziej by mi pasowało tam Senackie Biuro Wywiadu/Biuro Wywiadowcze Senatu skoro w oryginale jest Senate Bureau of Intelligence. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:35, 11 wrz 2020 (CEST)

powieść a adaptacja

Jeżeli chcesz zaproponować zmianę w dopiskach dotyczące całej grupy artykułów utwórz odpowiedni wątek w Sali Zgromadzeń by można było się do tego ustosunkować. Bo nie tylko tych dwóch artykułów, które oznaczyłeś. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:27, 21 wrz 2020 (CEST)

Nowe

Odblokowałem, ale jak zacznie się tam robić syf, to będę musiał znowu zablokować. I czemu miałbym miec za złe, sam jedynie odfajkowuje edycji ostatnio jako sprawdzone. POzdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:19, 20 paź 2020 (CEST)

Odp

O dobrze, dzięki za radę! Myślałem, że tylko Strażnicy to mogą robić, więc jeszcze raz dziękuję za wyprowadzenie z błędu!

Pozdrawiam! -- Jackosie (dyskusja) 19:17, 21 lis 2020 (CET)

Szablon:Scr w odcinku The Passager

Skasowałeś szablon Scr a skąd masz info że tytuł jest nawiązaniem? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:18, 21 lis 2020 (CET)

Odp.Ciekawostki

Spokojnie, będę miał chwilę to spojrzę. Sam się tym za bardzo nie zajmowałem więc jak będę miał trochę więcej spokoju zajmę się tymi ciekawostkami. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:40, 22 lis 2020 (CET)

Done

--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:08, 22 lis 2020 (CET)

Głosowanie na polecane artykuły

Przypominam że w głosowaniu na polecane można oddać tylko jeden głos za i jeden przeciw, dlatego twój straszy głos za został usunięty. To tylko takie info byś się nie zdziwił. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:05, 27 lis 2020 (CET)

Boba Fett

Dlaczego uważasz, że trzeba ten artykuł dopracować pod względem języka? -- GoodBear2600 (dyskusja) 19:13, 04 gru 2020 (CET)

Odp.: Prośba

Mógłbym, nawet chętnie. Z kolei miałbym też prośbę, abyś nie edytował mojej strony Archiwisty. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 14:44, 6 gru 2020 (CET)

Przenoszenie stron

Wiem właśnie się tym zajmuje. Nie musisz mi pisać o wszystkich przenosinach ja zazwyczaj nocą przeglądam dokładnie strony do edycji i się takimi sprawami zajmuje. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  17:57, 7 gru 2020 (CET)

Właścicielka gospody

Akurat pisałem ten artykuł uzupełniając czerwony link w artykule o Dinie Djarinie, gdzie oznaczony był on właśnie "Kelnerka (Sorgan)" GoodBear2600 (dyskusja) 18:32, 7 gru 2020 (CET)

Odp

Staram się wstawiać te całe kategorie, ale często do jakich artykuł zakwalifikować. A jeśli chodzi o interwiki, to szukanie nazw nie-własnych jest dosyć męczące, ale również staram się to zrobić.GoodBear2600 (dyskusja) 16:16, 8 gru 2020 (CET)

Przenoszenie stron

Jak potwierdzę informacje to przeniosę ponieważ zastanawiam się jeszcze nad innymi artykułami do przeniesienia więc chwilowo nie chcę nic przenosić. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  15:06, 9 gru 2020 (CET)

Ambański karabin

Tzn. Ja ten artykuł pisałem - tak jak większość poprzednich - uzupełniając pusty link, nie? A skoro ktoś tak zalinkował ten artykuł w innym artykule to jakieś źródło musi być (tylko nie wiem jakie). Tak naprawdę to w serialu ani razu nie pada żadne określenie na ten karabin, więc można ewentualnie przenieść stronę do np. "Karabin snajperski Dina Djarina" GoodBear2600 (dyskusja) 16:34, 9 gru 2020 (CET)

Nazwy kanon/legend

Nie zawsze nazwy z kanonu i legend muszą być identyczne przykład: Lando, Palpatine moim zdaniem nazwa z databanku jest ważniejsza drugą dodałem jako przekierowanie. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:37, 10 gru 2020 (CET)

Nowe seriale/filmy

Jak chcesz twórz. Ja tylko uporządkowałem przekierowania. Jedno pytanko są jakieś oficjalne info z StarWars.com? Ja obecnie zajmuję się chronologicznymi listami opowiadań/komiksów/książek pewnie zajmie mi to kilka/naście dni. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:39, 11 gru 2020 (CET)

Ok. Dzięki za link. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:56, 11 gru 2020 (CET)

Powitania

Nie dodawaj proszę powitań do starych, nieużywanych kont założonych kilkanaście lat temu. Niczemu to nie służy, jedynie niepotrzebnie zaśmieca bazę i ostatnie zmiany.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:19, 15 gru 2020 (CET)

Odp.

Czołem. Takie rzeczy to bardziej do Yako. Większość strażników nic z SWExtreme nie miała nic wspólnego. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:28, 12 sty 2021 (CET)

Odp.

Najpierw bym musiał wiedzieć jak.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:04, 19 sty 2021 (CET)

Podobnie jak Totus nie wiem jak, ale spróbuję poszukać informacji i ogarnąć to w ciągu tygodnia. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:12, 20 sty 2021 (CET)

Odp

Ale o co chodzi bo nie ogarniam tematu chyba? Jeżeli chodzi ci o to by przenieś komiksy pod polski tytuł stanie się to gdy odbędzie się premiera jak zawsze nie wcześniej. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  22:12, 21 sty 2021 (CET)

Re: Spotify

Tam, gdzie występuje typowy tytuł, tam się będzie wpisywać kursywę ręcznie. Poza tym nie zawsze (według mnie) cały wpisany tekst powinien być kursywą Inna rzecz, możemy linkować do profili kompozytorów na spotify, a w tym przypadku kursywa jest zdecydowanie nie wskazana. Tak jest imo po prostu logiczniej. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  17:16, 27 sty 2021 (CET)

Edytowanie stron innych Archiwistów

Już parę razy przyuważyłem cię na tym, a, że nie wyciągnąłeś wniosków z akcji z moją stroną Archiwisty, powiem jeszcze raz. Na Ossusie nie edytujemy stron innych Archiwistów, nigdy. Jedynymi, podkreślam jedynymi wyjątkami od tej zasady są: dodanie kategorii albo podmiana linku, jeśli strona linkuje do przekierowania. Tak więc nie dodajemy żadnych linków, nie zmieniamy podwójnej * na pojedynczą, nie dodajemy żadnych szablonów, nawet jeśli Archiwista dostał awans ani nie robimy nic innego. Po prostu nie, bo ktoś może akurat chciał, żeby było tak, a nie inaczej. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  23:47, 29 sty 2021 (CET)

Nadużywanie szablonu L

Szablonu L używamy tylko gdy dany artykuł istnieje (lub będzie istniał) zarówno w kanonie jak i legendach. Dla artykułów tylko legendarnych dodajemy normalnie link. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  23:08, 9 lut 2021 (CET)

Szablon {{L|}}

Szablon:{{L|}} stosujemy tylko w artykułach, które istnieją i w kanonie i w legendach z tego co wiem Darth Cadeus nie pojawił się w kanonie. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  23:10, 10 lut 2021 (CET)

Lecz póki nie pojawią się to nie używaj tego szablonu względem artykułów stricte legendarnych. Dopiero gdy faktycznie się pojawią. Ponieważ wprowadza to zamieszanie i tworzy bezsensowne czerwone linki. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:09, 11 lut 2021 (CET)

Destiny Path

Czy w związku z tą edycją, polski tytuł jest oficjalny? signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  13:13, 14 lut 2021 (CET)

Przenosiny stron

Czołem. Od czegoś jest Szablon:DoPrzeniesienia. Nie ma potrzeby atakować kilku osób wpisami w dyskusji.--signstraznik.png Totus Dyskusja  07:52, 15 lut 2021 (CET)

Myślnik i stub

Od razu powiem: jeśli robisz edycję tylko po to, żeby zmienić „-” na „—” to nie warto. Było to już dawno dyskutowane wielokrotnie A już na pewno nie, jeśli chodzi o tytuły artykułów. Co do szablonu stub, używamy go gdy artykuł jest naprawdę stubem, a nie gdy jest krótki (jeśli jest stubem na Wook to nie znaczy, że faktycznie jest stubem, bo tam często dają ten szablon do krótkich stron). signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  19:46, 16 lut 2021 (CET)

Chodziło mi o to, żeby nie robić edycji TYLKO po to, żeby zmienić jeden myślnik na drugi. Kontynuuj to, co ustaliłeś z Melethronem, ale raczej staraj się, żeby nie był to podstawowy cel edycji. Ja tylko dorzucę od siebie, że gdybyś widział w treści artykułu "" to zmień to na „”. Jeśli chodzi o tytuły stron, powinny one zawierać znaki, które są łatwo dostępne z podstawowej polskiej klawiatury (także klawiatury urządzeń mobilnych), dlatego w przypadku tytułów używamy "" oraz krótkiego myślnika. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  20:49, 18 lut 2021 (CET)

Re: Kanoniczne gry

Sorry ostatnio sprawdzam Ossusa na tel i mogło mi się źle kliknąć przy potwierdzeniu edycji. Przepraszam za kłopot.--signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:48, 21 lut 2021 (CET)

Szturmowiec Czystki

Z tego co pamiętam z Jedi: Upadły zakon to ta nazwa występowała z czystką z wielkiej litery. Dodatkowo Czystka jako Czystka Jedi zawsze występowała w takiej formie.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  12:31, 23 lut 2021 (CET)

Dołóżmy do tego tradycję nazewnictwa w Bibliotece Ossus i Czystka zostanie z wielkiej litery. Co do Squadrons, to nie, nie mam tej gry.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  12:50, 23 lut 2021 (CET)

Odlotowe zabawy

Ja nazwałbym artykuł po prostu "Odlotowe zabawy". Ah, proszę nie porządkuj mojej, ani nikogo innego dyskusji. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:14, 24 lut 2021 (CET)

Odp, Olesiejuk

Co do zapowiedzi to Melethorn widziałem że przeniósł już pierwszą zapowiedzianą książkę i kategorie pod Wielką Republikę. Na wydawnictwie też już jest info. Co do tłumaczenia to skąd masz tego Rogue Jedi bo może jest jakieś oficjalne tłumaczenie tylko nie kojarzę? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:56, 5 mar 2021 (CET)

Ja nie przejmował bym się tym jako osobnym tytułem tu rogue jest użyte jako zwykły przymiotnik, typu łotr, łobuz i a nie jako tytuł czy ranga. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:05, 5 mar 2021 (CET)
Dopowiem. "rogue" w takim kontekście oznacza po prostu "zbundowany".--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:08, 5 mar 2021 (CET)
Nie koniecznie o pierwszym Jedi było w słownikach pojawiły się jakieś wzmianki o pierwszym Sithcie wiemy tylko tyle że musiał być nic więcej. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:10, 5 mar 2021 (CET)

Re: Przenoszonko

Przeniesione. PS: To akurat nie Yako. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  21:29, 6 mar 2021 (CET)

Odp

Osobiście byłem przekonany, że wszyscy trzej to jedna osoba. Konto Niebieski sam zablokowałem, gdy wprost się przyznał to bycia Miłoszem. Tak czy inaczej, kwestie banów, kont i zarządzania zasobami ludzkimi zostaw nam. Ciebie jako użytkownika to bezpośrednio nie dotyczy - oczywiście, wszelkie uwagi weźmiemy pod uwagę (lol), ale nie ma co się denerwować. A co do udostępniania swoich danych - mnie to rybka kto gdzie wrzuca swoje imię i nazwisko - póki robi to w pełni świadomie. A wspomniany użytkownik nie wygląda na takiego, który rozumie co i jak w tych kwestiach. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:22, 8 mar 2021 (CET)Ba, każdy z nas jest na facebooku niemal, więc i tak posługuje się swoimi danymi w ogólnodostępnej sieci.

Przesyłanie plików

Witaj. Wypełnił proszę szablony w przesłanych przez siebie plikach do hasła Skywalker: A Family at War. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  23:17, 9 mar 2021 (CET)

Nic się nie stało. Jak nie masz na coś czasu to daj znać w opisie albo w dyskusji, że do tego wrócisz w najbliższym czasie, a wtedy nie będzie z tym żadnego problemu. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  22:11, 10 mar 2021 (CET)

Odpowiedź

To nie on, raczej. Nie ma co go pytać, nie chcemy przecież od razu zniechęcać użytkowników do edytowania. Jar Jar normalnie poorosił o pomoc, zrobił artykuł i kilka drobnych edycji. Jak dla mnie zwykły nowy użytkownik. Za to Żółty... ma podobny nick (kolor + numer), edytuje głównie infoboxy postaci, robi dużo edycji, nie reaguje na wiadomości, ma problemy z językiem polskim + Zielony dostał permamentnego bana dwa dni temu. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  15:31, 11 mar 2021 (CET)

Wiekszość nowych użytkowników się nie podpisuje. Gdyby pojawiło się więcej podobieństw, wtedy ja albo jeden ze Strażników przyjrzymy mu się bardziej i ewentualnie podejmiemy odpowiednie kroki. Co do fb, tak, zostałem moderatorem naszego fanpage'a niedawno i staram się czasami przemycać zaproszenie do edytowania, ale tego typu posty mają dużo mniejszy zasięg niż pozostałe. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  16:04, 11 mar 2021 (CET)
Z takimi prośbami, jeśli już, to pisz priv na fanpage Ossusa. Nie chcę odpowiadać publicznie. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  14:32, 12 mar 2021 (CET)

Kategorie do usunięcia

Czołem. Póki kategoria nie jest pusta, nie usuwaj z niej niczego. Co najwyżej oznacz szablonem Kasowanko.--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:18, 12 mar 2021 (CET)

Odp

Ponieważ aktualny przypis był w pełni wystarczający - chociaż data nie pada bezpośrednio w opowiadaniu, to informacje w nim zawarte potwierdzają, że ma ono akcję w 232 BBY jak reszta z początkowych źródeł WR. A dodatkowo pada w nim, że stacja będzie dopiero otwarta i jej budowa się zakończyła. Nie ma znaczenia gdzie się jakaś informacja pojawiła jako pierwsza, lecz to skąd się ją wzięło edytując. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:52, 14 mar 2021 (CET)

Linki do YT

To co się dzieje na kanale Ossusa na YouTube jest całkowicie innym projektem. Publikowane tam materiały są w niewielki sposób związane z encyklopedią per se. W filmikach jest więcej teorii, treści clickbaitowych i innego rodzaju "youtube'owych bzdur" nie mających nic wspólnego z faktami, na których opieramy się na tej stronie. Dodatkowo Biblioteka Ossus korzysta wyłącznie z licencjonowanych źródeł, a nie produkcji fanów (nawet jeśli są oni powiązani z naszą stroną). Biorąc to pod uwagę, nie wstawiaj takich linków do haseł. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:26, 14 mar 2021 (CET)

Nie widziałem i nie zamierzam, gdyż takie treści zupełnie mnie nie interesują na YT. Bez względu na wszystko, na stronie ossus.pl do YT linkujemy wyłącznie do materiałów pochodzących od Lucasfilmu. Co do przyszłych "inicjatyw", najpierw zapytaj administrację, a dopiero potem dokonuj jakichkolwiek zmian na stronie. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:43, 14 mar 2021 (CET)

Wydawnictwo O

Nie. Sprawdź samodzielnie jeszcze raz. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:02, 15 mar 2021 (CET)

Kliknij stronę numer 4 kolejny raz. Na samym dole, bez okładki i z tytułem angielskim.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:11, 15 mar 2021 (CET)
Nie musisz mnie przepraszać, po prostu przeglądaj uważnie i sprawdzaj informacje. I instagrama też mają, tak przy okazji. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:16, 15 mar 2021 (CET)

Kubindi

Bo nie pojawiła się tam po raz pierwszy i ja jestem autorem tego artykułu? Jak myślisz, jaki mógł być tego powód? Druga sprawa. Naprawdę ostatnie ostrzeżenie co do edycji, które podchodzą pod wandalizm. Przykład: Nie do Ciebie należy decydowanie o kasowaniu tematów w Sali Zgromadzeń. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:43, 15 mar 2021 (CET)

Wkładem jest napisanie hasła, tak jak na przykład zrobiłeś dzisiaj z The Star Wars Book of Monsters, Ooze and Slime; wkładem jest rozbudowa haseł o nowe materiały, poprawa językowa artykułów wymagających zredagowania i wiele innych elementów tworzenia encyklopedii wiki. Nie powinienem Ci tego nawet tłumaczyć po takim czasie. Wstawianie szablonu "Kasowanko" do tematów Sali Zgromadzeń, tworzenie bezsensownych przekierowań jak robisz niemal codziennie to są przykłady trollowania i wandalizmu. Takie edycje tylko marnują mój czas oraz innych administratorów i wcale tym nie pomagasz. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  22:02, 15 mar 2021 (CET)

Mando

Wszystkie istniejące pozycje z cyklu Mando masz tutaj: Kategoria:The_Mandalorian_(cykl_wydawniczy). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  08:01, 18 mar 2021 (CET)

Kyle Katarn

Wiem, że był, dlatego go zauważyliśmy i w gronie administracji przeprowadziliśmy rozmowę na jego temat, a następnie zdecydowaliśmy o jego usunięciu. Jako powód jego usunięcia zobacz proszę tweety Matta Martina: tweet 1 oraz tweet 2. Tak jak powiedział Martin, to że seria FFG została wydana za czasów kanonu nie oznacza, że jest w 100% kanoniczna, gdyż zawiera w sobie sporo elementów należących do Legend. W tym właśnie Katarna. Skanonizowanie Katarna jest wymysłem Wookieepedii, z którą również się skontaktowaliśmy. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  13:08, 19 mar 2021 (CET)

Katarn

Czołem. Jedynym źródłem, które "kanonizowało" Katarna była karcianka od FFG. Z tego czego się doszukałem, zestaw ten zawierał kilka postaci z legend wymieszanych z kanonicznymi. Sama kanoniczność produktów FFG jest często wątpliwa i miesza oba porządki zarówno w karciankach i RPG. Uznaliśmy po prostu, że to za mało, żeby uznać kanoniczność postaci, która pasuje jak pięść do oka do aktualnego kanonu. Pojawi się gdzieś jeszcze, chociaż wspomniany? Przywrócimy stronę. Do tego dochodzi jeszcze wpis członka LF Story Group - https://twitter.com/missingwords/status/1334758057478217729. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:09, 19 mar 2021 (CET)

Uprzedził :(

Znaki specjalne

Czołem. Jestem niemal w 100 procentach pewien, ze o było poruszane. Edycje, które polegają jedynie na zmianie krótkiego myślnika na długi, "angielskiego" cudzysłowu na nasze, itp. powinny zostać ograniczone do minimum, a są wręcz zbędne. Rozumiem zmienić coś takiego "przy okazji" innych edycji, ale robić edycję tylko po to nie ma większego sensu. Są dziesiątki innych rzeczy do zrobienia :P Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:43, 21 mar 2021 (CET)

Okładki kolorowanek

Czy naprawdę musisz prosić o tłumaczenie wszystkiego co robi administracja? Samodzielnie stworzyłeś kolaż składający się z dwóch okładek i stwierdziłeś, że tak będzie lepiej wyglądało w infoboxie. Dlaczego się to nie nadaje żeby tam było? Ano dlatego, że taka grafika nie jest materiałem oficjalnym. Takie wytłumaczenie powinno wystarczyć. Ponadto uważam, że czytelnicy jakoś przeżyją konieczność zejścia na dół strony artykułu, aby zobaczyć drugą okładkę, co przy tak ważnej pozycji jak kolorowanka dla dzieci będzie bardzo istotnym doznaniem. Moje działania dotyczące Twoich edycji nie mają charakteru osobistego. W takich przypadkach jak zawsze kieruję się dobrem strony i panującymi standardami. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:19, 23 mar 2021 (CET)

Odpowiedź kolorowanka

Biblioteka Ossus posiada wyszukiwarkę. Jeśli czegoś potrzebujesz to poszukaj tego samodzielnie. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:41, 23 mar 2021 (CET)

Tym bardziej postaraj się i sprawdź dokładnie czy coś o czym chcesz napisać już istnieje. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:46, 23 mar 2021 (CET)
Zawsze istnieje takie ryzyko, przy tego typu "niszowych" pozycjach. Przecież my też nie znamy wszystkich stron na pamięć :P --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:56, 23 mar 2021 (CET)

Re:Grogu

Ostatnio średnio u mnie z czasem, ale postaram się w tym tygodniu wznowić prace. --GoodBear2600 (dyskusja) 13:16, 25 mar 2021 (CET)

Mandalorianin

To jest przewodnik po produkcji serialu. Przeczytaj sobie opis pozycji, a nawet przyjrzyj się dobrze przykładowym stronom, na które sam się powoływałeś to się tego dowiesz. Nikt z tego nie robi hasła "the making of" bo oczywiście nim ono nie jest. Przewodnikiem ilustrowanym też ono nie jest, a to tylko Twoja nadinterpretacja i nazywając to Twoimi słowami -> sianie nieprawdy z Twojej strony. Link do Amazona jest generalnie w tym momencie zbędny, gdyż w haśle jest link do strony wydawcy. Dodam, że jak zwykle nie rozumiem Twojej potrzeby usłyszenia wyjaśnień z mojej strony, dlaczego tak, a nie inaczej. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:36, 4 kwi 2021 (CEST)

Blokada

Na jakiej podstawie wprowadzasz edycje o przeniesieniu serialu, który jeszcze nie miał swojej premiery na świecie pod polską nazwę? To że odcinek 7 sezonu Wojen klonów w napisach końcowych otrzymał polski tytuł nie oznacza, że serial, który jeszcze nie ukazał się na rynku też takową otrzyma albo że otrzyma taką samą. Przykładem niech będzie The Mandalorian, który wszystko wypuścił z polskimi tytułami, a sam tytuł serialu pozostał niezmieniony. Jakby tego było mało nawet powieść młodzieżowa, która wychodzi w Polsce nadal ma tytuł oryginalny. To tyle w kwestii wprowadzania fałszywych informacji. Druga sprawa i IMO ważniejsza bo to w końcu mój czas marnujesz. Kiedy ja, czy jakikolwiek inny członek administracji wycofuje jakąś edycję to jej nie przywracasz. Mówiłem wiele razy, mówię i dzisiaj. Jedyna różnica jest taka, że dzisiaj już nie mam ochoty się z Tobą kłócić, dlatego poszedł ban na poprawę mojego dnia. Trzecia kwestia. Nie poprawiaj linków z https na http. Nie będę się rozpisywał dlaczego. Jako użytkownik Internetu w 2021 roku powinieneś to wiedzieć. Podsumowując: trzydniowy odpoczynek od Ossusa, akurat na wykorzystanie dobrze weekendu. Czy będzie więcej? Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:10, 9 kwi 2021 (CEST)

Polskie wydania

Dopóki nie zobaczę danej pozycji w zakładce "Zapowiedzi" na oficjalnej stronie wydawnictwa (tyczy się to zarówno książek, jak i komiksów), nie chcę widzieć żadnych edycji na temat polskich wydań, które opierają się na informacjach od portalów fanowskich. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:55, 13 kwi 2021 (CEST)

Bastion, tak jak wiele innych portali, jest stroną tworzoną przez fanów i dla fanów. Coś jak Biblioteka Ossus. Kwestia powiązania jest tutaj mało istotna, a wręcz nieistotna bo ten związek istniał lata temu. Mimo, iż istnieje duża szansa, że ich informacje się sprawdzą i rzeczywiście wszystkie zapowiedziane pozycje zostaną wydane przez wydawnictwo, w podanych przez nich terminach i z pracą podanych przez nich tłumaczy, to na tą chwilę wydawnictwo Olesiejuk nigdzie nie ogłosiło, że te pozycje wyda. Nie zasłaniaj się tutaj Totusem, bo po pierwsze on nie wykonałby takiej edycji, gdyż podobnie jak ja, zdaje sobie sprawę z konieczności posiadania oficjalnych źródeł. Inna kwestia to fakt, że Totus jest jednym z administratorów tej strony, a więc nawet nie musiałbym sprawdzać jego edycji bo mam do niego zaufanie. Do Ciebie wybacz, ale nie mam ani trochę. Co do starych stron, które jakimś cudem posiłkują się odnośnikami do Bastionu. Jest to oczywiście złe i nie powinno mieć wtedy miejsca, jednakże te pozycje są już wydane, więc porównanie jest raczej nie na miejscu. Przywołany przez Ciebie artykuł został napisany przez Adakusa w 2017 roku, który o ile nie wiem czy się orientujesz, też jest administratorem tej strony, a także redaktorem Bastionu, więc pewnie uznał, iż tak powinno być. Rozumieć mojego postępowania nie musisz, nie oczekuje tego od Ciebie, i szczerze mnie to nie obchodzi. Są pewne zasady, których się trzymamy i tego nie będziemy zmieniać. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:15, 13 kwi 2021 (CEST)

Star Wars Operation Starlight

Moim zdaniem jakiekolwiek przenoszenie ma sens dopiero gdy będzie konkretna data premiery. A najlepiej jak wyjdzie. Więc czekaj z tego typu edycjami. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:17, 17 kwi 2021 (CEST)

Niczego w ten sposób nie będziemy przenosić, ponieważ sam pamiętam kilkanaście tego typu zapowiedzi, które nigdy nie miały koniec końców premiery. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:23, 17 kwi 2021 (CEST)
Lub też tytuł się w międzyczasie zmienił. Skąd w ogóle wiadomo o tej premierze, gdzie padła za powiedz? Jak w poprzednim numerze to też to jako przypis powinno się pojawić.signstraznik.png Totus Dyskusja  14:30, 17 kwi 2021 (CEST)

Nazwa strony

Dopóki strona o drugim odcinku nie zostanie przeniesiona, NIE USUWAMY żadnych dopisków w nawiasie wyświetlanych w tytule. Takie nieprzemyślane edycje na szybko to tylko proszenie się o kolejnego bana. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  14:24, 26 kwi 2021 (CEST)

Interwiki

Było już o tym mówione wiele razy, powtórzę jeszcze raz, ale tym razem ostatni. NIE dodajemy absolutnie nigdzie nowych interwiki, dopóki Yako ich nie doda. I nie ważne co ci Yako powiedział, to on i tylko i wyłącznie on ma dostęp do dodawania interwiki i dopóki on tego nie zrobi to edycje takie jak ta będą uznawane za wandalizm. To nie jest nawet funkcja, którą się dostaje z nowymi uprawnieniami, więc nikt z nas nic w tej sprawie nie może zrobić i jeśli takie edycje mają na celu nas „pogonić”, to jedyny skutek jaki mają jest taki, że zbierasz sobie te edycje na kolejnego bana kiedyś. Kolejna rzecz, u nas wypisujemy interwiki w kolejności alfabetycznej, według wyświetlanej nazwy. Nie każę ci znać cyrylicy ani innych pism, ale zapoznaj się z używaną przez nas kolejnością na odpowiedniej stronie pomocy, bo dodałeś link w złym miejscu. I na koniec, powiedz mi, czemu tak bardzo zależy ci na dodaniu linku do ukraińskiej wiki? Są dwie inne encyklopedie, które pod względem ilości haseł znacznie bardziej zasługują na dodanie niż ta konkretna. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  19:11, 28 kwi 2021 (CEST)

Może być. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  22:11, 4 maj 2021 (CEST)

Odp.

Jak nie ma nic w databanku o jego śmierci jak jest. Zarówno w krótkim opisie na początku wpisu, jak i dokładniej w "Biography Gallery", ostatnia grafika, Tantiv upada po raz ostatni, podpis. Na bazie czegoś ten fragment poprawiłem, a film widziałem raz, w kinie xP.

Przy okazji, prosiliśmy Cię, abyś trzymał się procedury przy przenoszeniach stron. Oznaczaj jest szablonem do Przeniesienia - w Test of Courage tego nie zrobiłeś - i nie zmieniaj wyświetlanej nazwy - co zaś zrobiłeś. Żebyśmy coś przenieśli, to musimy to zauważyć. Żeby to zauważyć, to musicie to oznaczać. A wtedy i tak musimy wykonać tę jedną dodatkową edycję w celu usunięcia szablonu, to zmienimy wyświetlany tytuł.

Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:43, 30 kwi 2021 (CEST)

Tytul w ciemność wziąłem z tego samego miejsca skąd Ty wziąłeś tytuł próby odwagi- z zapowiedzi video na yt. Gdziekolwiek tytuł probu odwagi zostałoficjalnie podany? signstraznik.png Totus Dyskusja  18:51, 30 kwi 2021 (CEST)

Skoro masz namiary na oficjalnego posta to wrzuc go do artykułu. Inaczej wygląda jakbyś dopisywał info z czapy xPsignstraznik.png Totus Dyskusja  19:39, 30 kwi 2021 (CEST)

Podrzucisz mi ten wpis? Bo go nie umiem znaleźć.signstraznik.png Totus Dyskusja  13:10, 1 maj 2021 (CEST)

Twoja „wizytówka”

Nie dodajemy zbędnych linków w dyskusjach. A link do strony roku jest zbędny. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  18:09, 30 kwi 2021 (CEST)

Polski tytuł The Bad Batch

Mam pytanie odnośnie tej edycji. Podeślesz jakieś (oficjalne) źródło, w którym tytuł pada dokładnie w takiej formie, z małym „z”? signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  11:54, 12 maj 2021 (CEST)

Wersje kanon

Yo. Rób wersje kanoniczne z dopiskiem bardziej widocznym niż przecinek. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:08, 2 sie 2021 (CEST)

Hasła na stronie konkursu

Proszę byś nie kasował haseł na stronie konkursu. Jeżeli postanowimy je usuwać zajmie się tym osoba z rangą. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:57, 2 sie 2021 (CEST)

Fadime

Czołem. Jest wspomniania i nie ma żadnych nowych info, czy jest wspomniana, ale dodatkowe informacje, których nie ma w artykule się pojawiają?--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:09, 1 gru 2021 (CET)

Darth Maul/

Powiem szczerze przeoczenie. Jak teraz spojrzałem w historię edycji to obstawiam że to zasługa pewnego użytkownika, który mocno nas męczył. Dzięki za info jak masz czas i chęć to podmień ja się tym zajmę dopiero gdy skończę te rzeczy, które mam zaplanowane na stronie. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  15:05, 22 cze 2022 (CEST)

Kolejność interwiki

Dodając interwiki pamiętaj o poprawnej kolejności. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  15:18, 23 cze 2022 (CEST)

Przenoszenie kategorii

Siema. Kategorii nie przenosi się jak innych stron trzeba je usunąć i stworzyć nową właściwą. Poprawiłem już twój błąd. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:19, 10 lip 2022 (CEST)

Palpi - Ponowna próba dla swego ucznia

Zostaw proszę obrazek w tym rozdziale, drugi raz go usuwasz bez konsultacji z osobą która go napisała. Ratched (dyskusja) 09:47, 15 lip 2022 (CEST)

Okupacja vs. Inwazja

Należy zatem sprawdzić istniejące linki, aby po usunięciu przekierowania i ewentualnym utworzeniu nowego hasła nadal prowadziły tam, gdzie trzeba. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  15:21, 17 lip 2022 (CEST)

Przekierowanie Okupacja Kalamara

Usunąłem jak prosiłeś. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:24, 22 lip 2022 (CEST)

Polecany artykuł

Mam świadomość że od dawna nie polecany nie był zmieniany od jakiegoś czasu rozmawiamy o zmianie sposobu wyboru polecanego. Chwilowo zajmuje się innymi rzeczami. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:40, 6 sie 2022 (CEST)

Usunięty fragment z Galaktycznej wojny domowej

Siema mam pytanie bo usunąłeś fragment dość duży i zastanawiam się dlaczego? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:15, 16 sty 2023 (CET)

Jeśli chodzi o konflikty w edycji to propnuje pisać w dyskusjji danego artykułu. A mi chodzi głównie o to że w ostatniej edycji usuąłeś ponad 1000 punktów i to mnie dziwi spójrz w różnicach w Galaktyczna wojna domowa. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  08:32, 17 sty 2023 (CET)

Polecany artykuł

Nie, tylko Strażnicy mają taką możliwość. signjedi.png Power of the Light Side Dyskusja  17:21, 18 lut 2023 (CET)

Powitania

Wydaje mi się, że ktoś już o tym pisał, ale nie mam pewności. Nie ma potrzeby ani sensu wstawiać powiatania użytkownikom, którzy zarejestrowali się lata temu i z dużym prawdopodobieństwem nawet nie wchodzą już na stronę. Naprawdę. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  17:46, 23 mar 2023 (CET)

Wizje

Przypominam o wypełnieniu szablonu pliku. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  17:21, 22 kwi 2023 (CEST)

Aphra usunięcie punktu

Dlaczego usunąłeś mój wpis u postaci Doktor Apjry?

Ratched (dyskusja) 13:31, 27 maj 2023 (CEST)

Szablon o grach

Wydaje się to być spoko pomysł, zważywszy, że w sumie w kilku hasłach można tego użyć. Napisz proszę na Sali Zgromadzeń o tym, a jak inni się wypowiedzą to pomyślę, co z tym zrobić. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  17:08, 1 lip 2023 (CEST)

Corran Horn i inne postacie z Ja, Jedi

A niby gdzie on się w kanonie pojawił? O innych już nie wspominając? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  21:42, 2 lip 2023 (CEST)

À propos zmieniania linków na szablon L ja też coś dodam. Używamy go tylko gdy dana postać (lub cokolwiek innego o czym jest hasło) występuje na dany moment zarówno w kanonie jak i legendach. Ja najczęściej sprawdzam czy dane hasło na Wookieepedii ma dwie wersje - jeśli tak to używam szablonu, jeśli nie to nie używam. I prosiłbym żebyś ty stosował się do tej samej zasady. Sprawdziłem Corrana, rzeczywiście mają tam podział. Ale inne hasła nie mają podziału i nie ma potrzeby używać szablonu. A linkowanie Indiany Jonesa, który w ogóle pochodzi z niekanonicznego contentu to już przesada. Czepiam się, bo linkowanie tym szablonem na chwilę obecną generuje dwa linki - „Indiana Jones” oraz „Indiana Jones/Legendy”. W haśle widzisz tylko ten pierwszy, ale ten drugi istnieje i na stronie Specjalna:Linkujące/Indiana Jones/Legendy można go znaleźć (usunąłem go, więc już go nie ma). A takich zdublowanych linków nie chcemy. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  22:05, 2 lip 2023 (CEST)

Strona w edycji

Cześć, 28 maja utworzyłeś stronę 5-Minute Star Wars Stories Bumper Collection i oznaczyłeś ją szablonem WEdycji (pomijam, że nickiem innego Archiwisty). Czy planujesz w ciągu najbliższych dni dokończyć hasło? Bo niestety, ale w obecnej formie, tj. samego infoboksu pozostać ono nie może. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  13:45, 3 lip 2023 (CEST)

Dodawanie nowych interwiki

Witam. Dodawanie nowych interwiki nie zależy od ilości artykułów na nich zawartych a od prośby wystosowanej przez osobę związaną z daną stroną. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:39, 19 lip 2023 (CEST)

Nasza encyklopedia nie potrzebuje rozgłosu wśród zagranicznych wiki, bo i tak chyba wszystkie do nas linkują. Bardziej potrzebuje rozgłosu wśród Polaków. A co do samych interwiki, tym tematem zajmuje się Yako i nikt inny. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  17:28, 19 lip 2023 (CEST)

Wielka/mała litera

Nazwy ras piszemy wielką literą (Trandoshanie), a przymiotniki od nich utworzone, jak wszystkie w języku polskim, małą (trandoshański). signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  17:07, 26 lip 2023 (CEST)

Nie ma takiej kategorii. Po prostu przechodzimy do kategorii związanej z profesją, przynależnością etc. W ostateczności jest kategoria Postacie, ale to już jak naprawdę nic nie pasuje. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  17:17, 26 lip 2023 (CEST)

Incurable Optimist

Jak dla mnie Niepoprawny optymista, ale nie znam kontekstu i nie wiem czy to nazwa własna statku, której u nas nie musisz tłumaczyć, czy to jest funkcja w grze. Jesteś na discordzie jak tak to pisz do mnie tam bezpośrednio lub w zapytajstrażnika. Będzie łatwiej. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:40, 29 lip 2023 (CEST)

"Niepoprawny optymista" (dosłownie "nieuleczalny"). Ale wszystko zależy od kontekstu. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  16:48, 29 lip 2023 (CEST)
No to niepoprawny optymista. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  17:13, 29 lip 2023 (CEST)

Corran Horn

Kanoniczność gier karcianych czy bitewnych nie jest tak oczywista, dopóki ktoś/coś się nie pojawi w komiksie/książce/serialu nie twórz takich stron. Już kiedyś miałeś o typ pisane w związku z Kylem Katarnem. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:08, 6 wrz 2023 (CEST)

Szablon:BrakKategorii itp.

Zamiast dodawać ten szablon może po prostu dodaj brakujące według Ciebie kategorie. Strona miała znowu problemy co skutecznie przeszkadzało w potwierdzaniu i dokonywaniu zmian i uwierz, że jedna kategoria nie jest problem. Lepiej sam pamiętaj by dodawać opis przy dodawaniu pliku. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  20:25, 23 lut 2024 (CET)

Khaleen Hentz/Polecany artykuł

Podobnie jak wcześniej pisałem o Corranie Hornie ten artykuł również nie spełnia według mnie definicji kanoniczności i nie będzie jej spełniał dopóki nie pojawi się wzmianka o danej postaci w źródle fabularnym. A co do polecanego artykułu nie ma sensu pisać o nim do pierwszych lepszych użytkowników bo zmiany dokonać może tylko członek redakcji (Ben mimo dużej ilości edycji nie ma uprawnień). A ja nie widzę by któryś artykuł w głosowaniu miał chociaż 3 głosy za. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  15:52, 3 mar 2024 (CET)

Co do kanoniczności źródeł typu gry FFG czy karty Topps chętnie podyskutuje na discordzie na priv ja wciąż jednak jestem zdania, że to pojawienie się w fabularnej pozycji powinno o tym stanowić a nie projekty typu karty czy gry mobilne. Co do grafik z Card Trader to on nie jest tam źródłem samym w sobie bo są to odpowiednio wybrane kadry tak na prawdę i dostosowane do formatu. Ja tak na to patrzę. Zauważ również, że dwa pozostałe artykuły z tego tygodnia pozostały. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:18, 3 mar 2024 (CET)
PS: Na discordzie znajdziesz mnie pod tym samym nickiem co tutaj. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:24, 3 mar 2024 (CET)

Podkategorie

Jeżeli tak jak tu jest to podkategoria to twoje przeniesienie było właściwe no bo są to faktycznie podtypy tej maszyny. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  17:00, 29 cze 2024 (CEST)