Dyskusja Archiwisty:Cpt n3m0

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Cpt n3m0!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Kwazi93!

TIE RP

No hej. Bardzo nam miło, że chcesz tworzyć artykuły na ossusie, jednak gdy tworzysz artykuł pamiętaj o interwikach, czyli linkach do innych encyklopediach jak Wookiepedia. Także chciałbym się dowiedzieć czy masz dostęp do książki TIE Fighter Owners' Workshop Manual i Doctor Aphra 40: A Rogue's End, Part IV. Obydwie pozycje w Polsce jeszcze nie zostały wydane i dostęp do nich jest obecnie bardzo trudny. (O przewodnik Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów się nie pytam bo została wydana i jak sprawdziłem w niej niektóre informacje większość się zgadzało, poza tym, że nie dopisałeś o braku hipernapędu ale już mniejsza o to.) Mam nadzieję, że Cię to nie zniechęci i zachęcam do dalszej pracy. W razie czego możesz do mnie pisać i innych strażników. Pozdrawiam. --Czerwony 20 (dyskusja) 15:22, 21 cze 2020 (CEST)

Pozwolę sobie się wtrącić. Wszystkie edycje w Bibliotece i nowe artykuły muszą być napisane na podstawie źródeł. Tłumaczenia z Wookieepedii czy innych wiki są zabronione. Pozdrawiam, Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 12:43, 18 lip 2020 (CEST)
Za to od siebie dodam, że doceniam szczerość, ale Plagueis ma rację, gdyby nie to, że rozbudowałem osobiście artykuł w oparciu o źródła, to zostałby on w tej chwili usunięty. Koniecznym warunekim na ossusie jest pisanie bezpośrednio o źródła (oryginały, poslkie wydania, fizyczne kopie, kopie cyfrowe, nie dociekamy. Ale faktycznie musi być to opracowanie na bazie źródła). Wookiee też zawiera błędy, więc przy tłumaczeniach mogą być one powielane i utrwalane.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:03, 18 lip 2020 (CEST)