Dyskusja Archiwisty:Makxspa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Makxspa!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Darth Plagueis the Wise!

230 BBY

Cześć! Super, że chcesz rozwijać Ossusa, jednak mam dwie sprawy w związku z twoim najnowszym hasłem, 230 BBY. Pierwsza sprawa, każde hasło musi posiadać listę źródeł, na podstawie których zostało ono napisane. Druga sprawa, strona ta wygląda łudząco podobnie do hasła na Wookieepedii. Mam nadzieję, że to tylko zbieg okoliczności, bo tłumaczenia z jakiejkolwiek nieoficjalnej strony są u nas zabronione. Czekam na odpowiedź. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  11:03, 24 lip 2022 (CEST)

Źródła a nie pojawienia się

Siema na Ossusie nie wypisujemy pojawień a źródła na podstawie, których piszemy artykuł. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  23:47, 25 lip 2022 (CEST)

Nowe hasła

Hej. Widzę, że nie próżnujesz. Twoje hasła wyglądają dobrze i mam nadzieję, że się nie zniechęcisz. Obczaj w wolnej chwili zmiany jakie zaszły w utworzonych przez ciebie stronach: 230 BBY, LEGO Star Wars: Opowieści Droidów, 78 BBY, 77 BBY, 3900 BBY, 14000 BBY. Przy okazji, jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, musisz zgłosić się na stronie konkursu (link na górze). W razie pytań, pisz śmiało. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  21:24, 26 lip 2022 (CEST)

Odpowiedź

Czołem. Piszesz, że sprawdzałeś na necie - u nas to za mało. Hasła musimy pisać bezpośrednio na bazie źródeł, nie cudzych opracowań, bo te, jak przy głuchym telefonie, wprowadzają błędy. Jeżeli napisałeś na bazie książki - daj znać, gdzie jest taka informacja. Jeśli na bazie wookiee - musimy hasło usunąć, bo nie wiemy, czy zawarte tam informacje faktycznie pojawiają się w źródle. Sam siedziałem dużo w hasłach o datach, więc jak widzę hasło, gdzie sam nie mogłem się dokopać do rzetelnych info, to jestem bardziej czujny. Przy czym nie mówię, że nie masz racji z samym hasłem - mogłem po prostu coś przeoczyć. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  09:29, 27 lip 2022 (CEST)

Interwiki

Interwiki na Ossusie wstawiamy w określonej kolejności. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  22:36, 29 lip 2022 (CEST)

Układ Lira San

Skoro w żadnym źródle nie padła na 100% informacja, że ta planeta była główną planetą w układzie, to nie snujemy domysłów. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  22:48, 29 lip 2022 (CEST)

Crimson Reign a Star Wars: Crimson Reign

Siema. Pomieszałeś 2 różne wydania zbiorcze. Poprawiłem to co dodałeś pod właściwy tytuł. Pod Star Wars: Crimson Reign powinno trafić wydanie które na wookiee jest jako Star Wars Vol. 4 Crimson Reign. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:50, 20 wrz 2022 (CEST)

Discord

Aktywne linki do wszystkich social mediów Ossusa znajdziesz na samym dole strony. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  18:19, 10 paź 2022 (CEST)

Skoro konto zostało zhackowane, poleciłbym najlepiej założenie nowego. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  18:26, 10 paź 2022 (CEST)

Soundtrack Fallen Order

A ma on na jakiejś platformie polski tytuł oficjalny lub w wydaniu jakimś był z polskim tytułem? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  21:33, 24 cze 2023 (CEST)

Ja zostawiłbym angielską nazwę jeżeli pod taką funkcjonuje na serwisach. Spobób promocji przez polski oddział to nie jest jak dla mnie wystarczający argument. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  22:23, 24 cze 2023 (CEST)

Błąd pliku.

Siema najczęściej gdy wyskakuje błąd w pliku warto zmniejszyć rozmiar pliku. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  15:09, 5 lip 2023 (CEST)

Serie LEGO

Przeniosłem. Ja właściwie zastanawiam czy wszystkie te serie LEGO nie powinny być przeniesione pod angielskie nazwy. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:37, 6 lip 2023 (CEST)

Tylko wspomniany etc

Rzuć okiem w wolnej chwili na kategorię Szablony - przypisy. Mamy kilka przydatnych szablonów, żeby nie trzeba było pisać {{S|Tylko wspomniany}} czy innych tego typu informacji. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  23:25, 16 lip 2023 (CEST)

Konkurs - odpowiedź

W tym roku postanowiłem nie udostępniać cząstkowych wyników konkursu (m.in. dlatego, żeby osoby na tych wyższych miejscach nie „osiadły na laurach”, a osoby na ostatnich nie dały sobie przedwcześnie spokój, bo „i tak nie wygram”). To taki eksperyment, zobaczymy, co się wydarzy. Na chwilę obecną (a mam jeszcze kilka niesprawdzonych edycji) dobrze ci idzie, ale dzieli cię stosunkowo niewiele punktów od osoby wyżej w rankingu, jak i osoby niżej w rankingu. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  14:50, 17 lip 2023 (CEST)

Grafiki Characters of Star Wars: The High Republic

Widzę że chcesz uzupełnić grafiki Characters of Star Wars: The High Republic, ale nie musisz dodawać tam tytułów bo jak spojrzysz na stronę zauważysz że w przypadku tych tytułów nie tworzymy konkretnych odc. a tylko oznaczamy osoby, których dotyczy odcinek. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  09:48, 18 lip 2023 (CEST)

StarWarsFandom

Część zauważyłem jego działania zwróciłem mu już uwagę na pewne sprawy. Ostatnio miałem mniej czasu w wolnej chwili zajmę się Dozo a co do pliku też już usunąłem. Sam też mimo braku stopnia możesz zwracać uwagi w dyskusjach innym użytkownikom. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:11, 27 lip 2023 (CEST)

RE: Stary link

Dzięki za info. Jeżeli chodzi o sprawy dla bota pisz do Dartha Plagueisa the Wise on operuje botem, lecz w przypadku tego typu linku to może nie zadziałać i przenosić będzie trzeba ręcznie. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  22:51, 4 sie 2023 (CEST)

Interwiki

Pamiętaj, aby dodawać interwiki do tworzonych przez ciebie polskich haseł na wookieepedii. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  13:59, 6 sie 2023 (CEST)

Zwracanie uwagi innym Archiwistom

Hej. Widziałem, że zwracałeś rano uwagę użytkownikowi Star wars 10. Ogólnie to super z twojej strony, że pomagasz innym Archiwistom i to jak najbardziej pochwalam, ale staraj się unikać zwrotów "jeszcze raz i zgłaszam to do moderacji". My to wszystko i tak widzimy na ostatnich zmianach, nawet jeżeli akurat nie edytujemy. Staramy się w stosunku do nowych użytkowników bardziej podkreślać, że w razie pytań mogą śmiało pisać. :) Wiesz, żeby zostali na dłużej a nie uciekli. A co do samego Star wars 10, to było to multikonto zablokowanego użytkownika, więc dostał bana. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  23:35, 7 sie 2023 (CEST)

Konkurs XV

Hej, gratuluję wyniku w konkursie. W sprawie nagród odezwij się do Yako na discordzie. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  00:00, 4 wrz 2023 (CEST)

Cześć. Dopytam się tylko, czy kontaktowałeś się z Yako w sprawie nagród? signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  16:46, 20 paź 2023 (CEST)

Układ w parametrze przynależność

Układ pokazuje chronologię przynależności nigdzie indziej nie znajdziesz napisów typu dawniej. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:58, 1 sty 2024 (CET)