Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Szablon:DB

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Databank (pierwszy) {{{3}}} w pierwszym Databanku (Link archiwalny z dnia Błąd w wyrażeniu – nierozpoznany znak interpunkcyjny „{”.Błąd w wyrażeniu – nierozpoznany znak interpunkcyjny „{”.{{{1 na web.archive.org)

Zastosowanie

Szablonu tego należy używać przy dodawaniu linkowań do pierwszej wersji Databanku, która obecnie nie jest już dostępna na StarWars.com. Aby dodać link, należy znaleźć na stronie web.archive.org zarchiwizowaną wersję danego wpisu. W pierwszym parametrze szablonu umieszczamy czternastocyfrowy numer identyfikacyjny zarchiwizowanej strony, który w linkowaniu poprzedza właściwy adres archiwizowanej strony. W następnym parametrze podajemy fragment adresu danego wpisu zawierający nazwę kategorii i konkretnego zagadnienia. Fragment ten powinien mieć postać kategoria/nazwa - wpisujemy więc to, co znajduje się pomiędzy ...databank/ a /index.html. W trzecim polu podajemy nazwę opisywanego w Databanku zagadnienia - a więc np. imię postaci czy nazwę planety.

Przykład

Poniższy kod wyświetla następujący link: Databank (pierwszy) Peita Aabe w pierwszym Databanku (Link archiwalny z dnia 09.02.2010 na web.archive.org)

{{DB|20100209185322|character/peitaaabe|Peita Aabe}}

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!