Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ossus Logo 01.jpg

Ta strona służy do zgłaszania kandydatur haseł, które zdaniem Archiwistów powinny znaleźć się na do umieszczenia na stronie głównej jako polecane artykuły.

Polecany artykuł to swego rodzaju gratyfikacja i podziękowanie dla najlepszych Archiwistów, którzy wkładają najwięcej serca w powstanie zasobów Biblioteki Ossus. Jest również wizytówką Biblioteki, zachęcającą do odkrywania i czytania kolejnych haseł.

Kryteria, jakie musi spełnić polecany artykuł

Polecany artykuł jest swego rodzaju wizytówką Biblioteki jako hasło, które odwiedzający czytają w pierwszej kolejności. W związku z tym polecany artykuł musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

 1. Musi być dobrze napisany i zawierać komplet informacji.
 2. Musi być napisany zgodnie ze wszystkimi zasadami jakie obowiązują w Bibliotece.
 3. Musi zawierać pełną listę źródeł.
 4. Musi być ładnie sformatowany i mieć przejrzysty wygląd z podziałem treści.
 5. Musi posiadać przypisy.
 6. Nie może być obiektem żadnych wojen edycyjnych.
 7. Nie może zawierać żadnych szablonów zachęcających do nanoszenia poprawek.
 8. Nie może posiadać nadmiaru czerwonych (pustych) linków; jest to szczególnie ważne, jeżeli linki te odnoszą się do pojęć i zagadnień ważnych dla treści artykułu.
 9. Wszystkie grafiki w artykule, muszą posiadać szablon z kompletem informacji.

Zgłaszanie nominacji

Jeśli chcesz zgłosić jakiś artykuł, skopiuj poniższy kod i umieść go na dole strony w sekcji Nominacje, klikając przycisk edytuj po prawej stronie i dodając kod na samym dole listy. Pod tytułem artykułu, w sekcji Dyskusja, możesz napisać krótkie uzasadnienie, dlaczego wybrałeś ten artykuł do nominacji. Jednorazowo można zgłosić więcej niż jedno hasło.

=== [[Nazwa artykułu]] ===
'''Za:'''

'''Przeciw:'''

'''Dyskusja:'''

Głosowanie

 1. Jeśli chcesz zagłosować, dodaj #--~~~~ do sekcji Za lub Przeciw.
 2. W sekcji Dyskusja napisz krótkie uzasadnienie dla oddanego głosu. Wyrażanie swej opinii o artykule jest szczególnie ważne gdy toczy się spór na temat wypromowania danego hasła do rangi polecanego artykułu.
 3. Możesz oddać tylko jeden głos za i jeden przeciw.
 4. Pamiętaj, że głosy przeciw znoszą głosy za, więc artykuł mający 5 za i 4 przeciw przegra z artykułem mającym 2 za i 0 przeciw.
 5. Każdy głos, zarówno za, jak i przeciw, jest ważny przez rok, po czym zostaje usunięty z głosowania.

Nominacje

Bardan Jusik

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Podobnie jak wyżej, tutaj bym jednak jeszcze zgodnie z późniejszymi trendami Ossusa sugerował dodać coś w stylu rubryki "osobowość". Przydałyby się też linki dotyczące źródeł kiedy omawiany jest materiał z której książki. Piett 17:58, 19 lis 2013 (CET)

Iaclyn Stark

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Adan Dooku

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Hovus Jorrick

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Aveca Dunn

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Rodas Borgin

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Davim Cross

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

IN-GA 44

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Bron Dooku

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Oblężenie Inyusu Tor

Za:

Przeciw:

Dyskusja: Starałem się, by artykuł był wyczerpujący i bogaty w zawartość. Według mnie nie brakuje mu niczego i spokojnie go można zgłosić. Power of the Light Side (dyskusja) 22:00, 28 kwi 2016 (CEST)

Hasło jest niezłe, i faktycznie zostało trochę przegapione. Ale nim by trafiło na główną musiałoby się uporać z tym samym problemem co Ithano i plemię. Za dużo czerwonych linków, w tym o postaciach, które były kluczowe dla przebiegu bitwy.--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:09, 10 paź 2016 (CEST)
Biorąc pod uwagę, że nie znam źródeł, a pozostałe wikie nie mają za wiele napisane na temat tej bitwy, wierzę na słowo, że hasło jest kompletne. Przeczytałem je i wprowadziłem parę poprawek oraz dodałem grafiki, żeby tekst był czymś urozmaicony. Artykuł może zostać polecanym jeśli każdy akapit zostanie podparty przypisem (mamy więcej niż jedno źródło), to samo tyczy się parametrów w infoboxie. Uważam, że jest trochę za dużo czerwonych linków i jeśli zostałyby one uzupełnione o stosowną treść, zagłosuję za promocją tego artykułu na polecany. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:17, 10 paź 2016 (CEST)
EDIT: Należy również rozbudować wstępniak. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:20, 10 paź 2016 (CEST)

Sidon Ithano

Za:

 1. signstraznik.png Windy Dyskusja  23:10, 1 cze 2017 (CEST)

Przeciw:

Dyskusja: Artykuł w pełni opisujący zagadnienie, wraz z informacjami niekanonicznymi i out of universe. Jedynie doczepiłbym się braku haseł dotyczących załogi i miejsc (ogólnie czerwonych linków). Ale na to jest jeszcze czas.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:07, 17 sie 2016 (CEST)

Artykuł godny polecenia i dopracowany, jednakże na tą chwilę jest w nim za dużo czerwonych linków. Kiedy ilość pustych odnośników się zmniejszy nie będzie przeciwwskazań żeby umieścić go na stronie głównej. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:17, 10 paź 2016 (CEST)

Jal Te Gniev

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Miaria Prrt

Za:

 1. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  05:06, 12 gru 2017 (CET)

Przeciw:

Dyskusja:

Xev Xrexus

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Atollon

Za:

Przeciw:

Dyskusja: Artykuł opisuje dość ważną planetę w Rebeliantach a i tak długo nie było o tym artykułu. Nie ma żadnych szablonów do edycji i jest mało pustych przekierowań. Hasło zawiera też komplet informacji: historie i charakterystykę. Opisane są najważniejsze wydarzenia a sama treść jest napisana zrozumiale. Oncki001 (dyskusja) 12:29, 15 lis 2017 (CET)

Niestety ale hasło nie jest pełne, braku mu dość wielu odcinków Rebels, głównie z drugiego sezonu, w czym nie ma źródła w którym zostało pierwszy raz ukazane.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  14:57, 15 lis 2017 (CET)
Masz racje ale w pozostałych odcinkach Atollon nie odgrywał większej roli i pojawia się na chwilę więc nie ma sensu o tym pisać. Opisałem te odcinku w ktorych na Atollonie coś się działo bo po co opisywać np że na Atollon został zabrany Mart Martin i spotkał się z wujkiem albo że do bazy Chopera trafił Wedge Antilles i to tyle jeśli chodzi o Atollon w tych odcinkach. Jeszcze w trakcie pisania na brudno zwrócono mi uwagę na to że opisuje to wszystko zbyt szczegółowo i mam się sskupić na rzeczach najważniejszych. To tak też zrobiłem. I po co opisywać odcinek gdzie pojawia się poraz pierwszy. Co tam się napisze? Rebelianci przylecieli do ukladu Atollon i zobaczyli planetę.Koniec? I jest napisane jak doszło do tego że planeta została bazą Rebelii. Oncki001 (dyskusja) 15:56, 15 lis 2017 (CET)
Jeżeli artykuł nie zawiera kompletu informacji, to polecanym zostać nie może i trzeba je najpierw uzupełnić. Jeśli zaś jego wystąpienia w niewymienionych źródłach nie dodają nic nowego (chociaż informacja o pierwszym pojawieniu się, czy pierwszym ukazaniu nazwy jest jak najbardziej znacząca), to te źródła trzeba dopisać do listy (wiadomo, że część info będzie się powielać z innymi źródłami, ale pojawić się muszą wszystkie. Trzeba to jednak zrobić z głową i tylko ze znajomością źródeł, żeby przypadkiem czegoś nie pominąć.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:59, 15 lis 2017 (CET)

Ruchomy cel: Przygody księżniczki Lei

Za:

 1. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:02, 12 gru 2017 (CET)
 2. --signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  23:04, 12 gru 2017 (CET)
 3. --Makulski (dyskusja) 20:16, 14 gru 2017 (CET)

Przeciw:

Dyskusja: Dawno nie było żadnego hasła o źródłach na głównej, a tutaj mamy dobrze rozbudowane streszczenie powieści.--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:02, 12 gru 2017 (CET)

Zgadzam się, myślę, że może iść na następny polecany za jakiś miesiąc.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  23:04, 12 gru 2017 (CET)

Goran Beviin

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Moc

Za:

 1. Mustafar29 (dyskusja) 15:37, 29 gru 2017 (CET)

Przeciw:

Dyskusja: Myślę, że art. jest kompletny i to głównie dzięki użytkownikowi Power of the Light Side. Ja go poszerzyłem i zweryfikowałem, dodając odpowiednie przypisy. Mustafar29 (dyskusja) 15:37, 29 gru 2017 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!