Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ossus Logo 01.jpg

Ta strona służy do zgłaszania kandydatur haseł, które zdaniem Archiwistów powinny znaleźć się na do umieszczenia na stronie głównej jako polecane artykuły.

Polecany artykuł to swego rodzaju gratyfikacja i podziękowanie dla najlepszych Archiwistów, którzy wkładają najwięcej serca w powstanie zasobów Biblioteki Ossus. Jest również wizytówką Biblioteki, zachęcającą do odkrywania i czytania kolejnych haseł.

Kryteria, jakie musi spełnić polecany artykuł

Polecany artykuł jest swego rodzaju wizytówką Biblioteki jako hasło, które odwiedzający czytają w pierwszej kolejności. W związku z tym polecany artykuł musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

 1. Musi być dobrze napisany i zawierać komplet informacji.
 2. Musi być napisany zgodnie ze wszystkimi zasadami jakie obowiązują w Bibliotece.
 3. Musi zawierać pełną listę źródeł.
 4. Musi być ładnie sformatowany i mieć przejrzysty wygląd z podziałem treści.
 5. Musi posiadać przypisy.
 6. Nie może być obiektem żadnych wojen edycyjnych.
 7. Nie może zawierać żadnych szablonów zachęcających do nanoszenia poprawek.
 8. Nie może posiadać nadmiaru czerwonych (pustych) linków; jest to szczególnie ważne, jeżeli linki te odnoszą się do pojęć i zagadnień ważnych dla treści artykułu.
 9. Wszystkie grafiki w artykule, muszą posiadać szablon z kompletem informacji.

Zgłaszanie nominacji

Jeśli chcesz zgłosić jakiś artykuł, skopiuj poniższy kod i umieść go na dole strony w sekcji Nominacje, klikając przycisk edytuj po prawej stronie i dodając kod na samym dole listy. Pod tytułem artykułu, w sekcji Dyskusja, możesz napisać krótkie uzasadnienie, dlaczego wybrałeś ten artykuł do nominacji. Jednorazowo można zgłosić więcej niż jedno hasło.

=== [[Nazwa artykułu]] ===
'''Za:'''

'''Przeciw:'''

'''Dyskusja:'''

Głosowanie

 1. Jeśli chcesz zagłosować, dodaj #--~~~~ do sekcji Za lub Przeciw.
 2. W sekcji Dyskusja napisz krótkie uzasadnienie dla oddanego głosu. Wyrażanie swej opinii o artykule jest szczególnie ważne gdy toczy się spór na temat wypromowania danego hasła do rangi polecanego artykułu.
 3. Możesz oddać tylko jeden głos za i jeden przeciw.
 4. Pamiętaj, że głosy przeciw znoszą głosy za, więc artykuł mający 5 za i 4 przeciw przegra z artykułem mającym 2 za i 0 przeciw.
 5. Każdy głos, zarówno za, jak i przeciw, jest ważny przez rok, po czym zostaje usunięty z głosowania.

Nominacje

Kal Skirata

Za:

Przeciw:

Dyskusja: Tak, ale trzeba powywalać pogrubienia w tekście artykułu, w jakiś sposób łamią one zasadę NPOV. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  10:13, 14 kwi 2013 (CEST)

Jeśli ma być polecanym, to jeszcze nie teraz - O ile sam Skirata jet finalny (choć pewnie jak go przejrzę to znajdę jakieś rażące błędy gramatyczne i literówki których podczas kilku korekt nie widziałem ; d) to w "Najbliższym czasie" powstanie/zostanie dopracowanych jeszcze sporo pomniejszych haseł i parę większych które w tej chwili sa 'czerwone' - myślę że warto poczekąc, i dlatego żem 'na nie'. (Głosowanie ZA swoim artem jest źle postrzegane... a głosowanie przeciw ? ; d)^ signjedi.png XYuri Dyskusja  13:14, 15 kwi 2013 (CEST)

Nie ma szans, XYuri. Przegłosują Cię tak samo jak kiedyś Shaak Ti :p signjedi.png Theed Dyskusja  15:28, 15 kwi 2013 (CEST)
Służę pomocą - artykuł na ile poszczególne fragmenty czytałem jest przedoskonały ale wierzę na słowo że wymaga korekt - widziałbym też nieco lepszy opis "osobowości" więc jakby dało się zrobić z parę akapitów to byłoby super. Artykuł świetny, twoja praca XYuri jest bardzo dobra + sprawiła że postanowiłem zmotywować się do powrotu do swoich prac na Ossusie za co ci ogólnie ci chwała ale wierzę na słowo i wolałbym wyszukać jakiś mniejszy artykuł z twojej twórczości:). Piett 21:50, 15 kwi 2013 (CEST)
Artykuł jest wręcz znakomicie napisany i choć wygląda mało zachęcająco (dłuuuga proza), dobrze się go czyta (tak, przeczytałem całość :p). Tylko jak mówicie, uzupełnić tą dość sporą liczbę czerwonych linków i poprawić (nieliczne) błędy gramatyczne/interpnkcyjne. Ale zdecydowanie gratuluję pracy :) --Malstrom (dyskusja) 16:53, 23 lip 2013 (CEST)

Bardan Jusik

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Podobnie jak wyżej, tutaj bym jednak jeszcze zgodnie z późniejszymi trendami Ossusa sugerował dodać coś w stylu rubryki "osobowość". Przydałyby się też linki dotyczące źródeł kiedy omawiany jest materiał z której książki. Piett 17:58, 19 lis 2013 (CET)

Zaginione Plemię Sithów

Za:

 1. signstraznik.png Windy Dyskusja  14:11, 20 cze 2016 (CEST)
 2. Revais Dyskusja 21:31, 21 lip 2016 (CEST)
 3. Fives (dyskusja) 09:12, 2 sty 2017 (CET)
 4. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  03:16, 24 mar 2017 (CET)
 5. --Darth Kwiatkowski (dyskusja) 08:27, 24 mar 2017 (CET)
 6.  ;) -Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 08:35, 24 mar 2017 (CET)

Przeciw:

 1. --mistrzyoda1234 (dyskusja) 16:03, 1 lut 2017 (CET)

Dyskusja: Jestem świadom ilości czerwonych linków, ale same hasło zasługuje by być w propozycjach.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

W haśle aż w oczy kole od czerwonych linków. Kiedyś planowałem je uzupełnić, ale zabrakło mi chęci (z resztą samo hasło powstawało przez zdecydowanie zbyt długi czas). Postaram się przy okazji następnego dłuższego wolnego przysiąść i coś potworzyć, bo od przyszłego tygodnia będę miał inne rzeczy na głowie. Ale dalej hasło trzeba przejrzeć od strony językowej, która nie jest i nigdy nie było moją szczególnie mocną stroną.Totus (dyskusja) 22:26, 27 wrz 2015 (CEST)
Jestem za promocją tego hasła na polecany w przyszłym miesiącu, jednakże trzeba by uzupełnić część czerwonych linków. Ewentualną redakcją się zajmę. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:38, 8 cze 2016 (CEST)
Przeciw do czasu uzupełnienia chociaż części czerwonych linków. Przede wszystkim muszą powstać hasła o postaciach związanych bezpośrednio z historią plemienia (a przynajmniej jego przywódców: Yaru Korsin, Seelah Korsin, Varner Hilts, Darish Vol, Sarasu Taalon, Ivaar Workan). Wstępniak również przydałoby się rozwinąć.--signstraznik.png Totus Dyskusja  15:00, 20 cze 2016 (CEST)

Artykuł nie spełnia punktu Nie może posiadać nadmiaru czerwonych (pustych) linków; jest to szczególnie ważne, jeżeli linki te odnoszą się do pojęć i zagadnień ważnych dla treści artykułu. Pracuje nad nim, lecz nie mam tyle czasu na pisanie ile myślałem, a hasło zawiera kilkadziesiąt czerwonych linków, w tym postacie i wydarzenia istotne dla historii Plemienia, która zgodnie z zamysłem napisana jest ogólnikowo. (np. Adari Vaal poleciała w góry, gdzie znalazła Sithów i sprowadziła ich do Tahv, ale jak to dokładnie wyglądało znalazłoby się w tej biografii i postaci powiązanych z tym wydarzeniem.) Nie chciałem przedłużać zbędnymi szczegółami treść artykułu o organizacji z tego powodu bez artykułów o postaciach, ten jest niepełny.--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:44, 21 lip 2016 (CEST)

Zdejmuje przeciw. Wiele haseł powstało, czerwone linki już tak nie straszą. Wiadomo, dalej brakuje kilku ważnych postaci, jednak sam nie dam rady skupić się na dłuższych hasłach (poza tym temat już mi się lekko przejadł). --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:18, 1 paź 2016 (CEST)
Wciąż jest sporo czerwonych linków, więc myślę, że możemy poczekać kolejny miesiąc by hasło było bardziej "niebieskie". --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:17, 10 paź 2016 (CEST)
Pustych linków znacząco ubyło, więc myślę, że hasło już może wejść na główną.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  03:16, 24 mar 2017 (CET)
Co racja to racja.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 08:27, 24 mar 2017 (CET)

Iaclyn Stark

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Adan Dooku

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Hovus Jorrick

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Aveca Dunn

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Rodas Borgin

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Davim Cross

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Candra Tymon

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

IN-GA 44

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Bron Dooku

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Bitwa o Sullust

Za:

 1. --Power of the Light Side (dyskusja) 13:21, 2 maj 2016 (CEST)

Przeciw:

Dyskusja: Starałem się, by artykuł był wyczerpujący i bogaty w zawartość. Według mnie nie brakuje mu niczego i spokojnie go można zgłosić. Power of the Light Side (dyskusja) 22:00, 28 kwi 2016 (CEST)

Hasło jest niezłe, i faktycznie zostało trochę przegapione. Ale nim by trafiło na główną musiałoby się uporać z tym samym problemem co Ithano i plemię. Za dużo czerwonych linków, w tym o postaciach, które były kluczowe dla przebiegu bitwy.--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:09, 10 paź 2016 (CEST)
Biorąc pod uwagę, że nie znam źródeł, a pozostałe wikie nie mają za wiele napisane na temat tej bitwy, wierzę na słowo, że hasło jest kompletne. Przeczytałem je i wprowadziłem parę poprawek oraz dodałem grafiki, żeby tekst był czymś urozmaicony. Artykuł może zostać polecanym jeśli każdy akapit zostanie podparty przypisem (mamy więcej niż jedno źródło), to samo tyczy się parametrów w infoboxie. Uważam, że jest trochę za dużo czerwonych linków i jeśli zostałyby one uzupełnione o stosowną treść, zagłosuję za promocją tego artykułu na polecany. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:17, 10 paź 2016 (CEST)
EDIT: Należy również rozbudować wstępniak. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:20, 10 paź 2016 (CEST)

Sidon Ithano

Za:

 1. --Kwazi93 (dyskusja) 20:14, 17 sie 2016 (CEST)

Przeciw:

Dyskusja: Artykuł w pełni opisujący zagadnienie, wraz z informacjami niekanonicznymi i out of universe. Jedynie doczepiłbym się braku haseł dotyczących załogi i miejsc (ogólnie czerwonych linków). Ale na to jest jeszcze czas.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:07, 17 sie 2016 (CEST)

Artykuł godny polecenia i dopracowany, jednakże na tą chwilę jest w nim za dużo czerwonych linków. Kiedy ilość pustych odnośników się zmniejszy nie będzie przeciwwskazań żeby umieścić go na stronie głównej. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:17, 10 paź 2016 (CEST)

Jal Te Gniev

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Thanoth

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Miaria Prrt

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Kreel

Za:

 1. --signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  16:33, 25 kwi 2017 (CEST)

Przeciw:

Dyskusja: Chyba już pora wybrać nowy polecany, a jak kilka propozycji przejrzałem po fragmentach to ten mi osobiście najbardziej przypadł do gustu.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  16:33, 25 kwi 2017 (CEST)

Sana Starros

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Podyskutuj o Gwiezdnych wojnach na forum Ossusa!