Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ossus Logo 01.jpg

Ta strona służy do zgłaszania kandydatur haseł, które zdaniem Archiwistów powinny znaleźć się na do umieszczenia na stronie głównej jako polecane artykuły.

Polecany artykuł to swego rodzaju gratyfikacja i podziękowanie dla najlepszych Archiwistów, którzy wkładają najwięcej serca w powstanie zasobów Biblioteki Ossus. Jest również wizytówką Biblioteki, zachęcającą do odkrywania i czytania kolejnych haseł.

Kryteria, jakie musi spełnić polecany artykuł

Polecany artykuł jest swego rodzaju wizytówką Biblioteki jako hasło, które odwiedzający czytają w pierwszej kolejności. W związku z tym polecany artykuł musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

 1. Musi być dobrze napisany i zawierać komplet informacji.
 2. Musi być napisany zgodnie ze wszystkimi zasadami jakie obowiązują w Bibliotece.
 3. Musi zawierać pełną listę źródeł.
 4. Musi być ładnie sformatowany i mieć przejrzysty wygląd z podziałem treści.
 5. Musi posiadać przypisy.
 6. Nie może być obiektem żadnych wojen edycyjnych.
 7. Nie może zawierać żadnych szablonów zachęcających do nanoszenia poprawek.
 8. Nie może posiadać nadmiaru czerwonych (pustych) linków; jest to szczególnie ważne, jeżeli linki te odnoszą się do pojęć i zagadnień ważnych dla treści artykułu.
 9. Wszystkie grafiki w artykule, muszą posiadać szablon z kompletem informacji.

Zgłaszanie nominacji

Jeśli chcesz zgłosić jakiś artykuł, skopiuj poniższy kod i umieść go na dole strony w sekcji Nominacje, klikając przycisk edytuj po prawej stronie i dodając kod na samym dole listy. Pod tytułem artykułu, w sekcji Dyskusja, możesz napisać krótkie uzasadnienie, dlaczego wybrałeś ten artykuł do nominacji. Jednorazowo można zgłosić więcej niż jedno hasło.

=== [[Nazwa artykułu]] ===
'''Za:'''

'''Przeciw:'''

'''Dyskusja:'''

Głosowanie

 1. Jeśli chcesz zagłosować, dodaj #--~~~~ do sekcji Za lub Przeciw.
 2. W sekcji Dyskusja napisz krótkie uzasadnienie dla oddanego głosu. Wyrażanie swej opinii o artykule jest szczególnie ważne gdy toczy się spór na temat wypromowania danego hasła do rangi polecanego artykułu.
 3. Możesz oddać tylko jeden głos za i jeden przeciw.
 4. Pamiętaj, że głosy przeciw znoszą głosy za, więc artykuł mający 5 za i 4 przeciw przegra z artykułem mającym 2 za i 0 przeciw.
 5. Każdy głos, zarówno za, jak i przeciw, jest ważny przez rok, po czym zostaje usunięty z głosowania.

Nominacje

Kal Skirata

Za:

 1. --signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  23:55, 22 cze 2017 (CEST)
 2. --Makulski (dyskusja) 14:01, 28 cze 2017 (CEST)
 3. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  03:47, 12 sie 2017 (CEST)

Przeciw:

Dyskusja: Tak, ale trzeba powywalać pogrubienia w tekście artykułu, w jakiś sposób łamią one zasadę NPOV. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  10:13, 14 kwi 2013 (CEST)

Jeśli ma być polecanym, to jeszcze nie teraz - O ile sam Skirata jet finalny (choć pewnie jak go przejrzę to znajdę jakieś rażące błędy gramatyczne i literówki których podczas kilku korekt nie widziałem ; d) to w "Najbliższym czasie" powstanie/zostanie dopracowanych jeszcze sporo pomniejszych haseł i parę większych które w tej chwili sa 'czerwone' - myślę że warto poczekąc, i dlatego żem 'na nie'. (Głosowanie ZA swoim artem jest źle postrzegane... a głosowanie przeciw ? ; d)^ signjedi.png XYuri Dyskusja  13:14, 15 kwi 2013 (CEST)

Nie ma szans, XYuri. Przegłosują Cię tak samo jak kiedyś Shaak Ti :p signjedi.png Theed Dyskusja  15:28, 15 kwi 2013 (CEST)
Służę pomocą - artykuł na ile poszczególne fragmenty czytałem jest przedoskonały ale wierzę na słowo że wymaga korekt - widziałbym też nieco lepszy opis "osobowości" więc jakby dało się zrobić z parę akapitów to byłoby super. Artykuł świetny, twoja praca XYuri jest bardzo dobra + sprawiła że postanowiłem zmotywować się do powrotu do swoich prac na Ossusie za co ci ogólnie ci chwała ale wierzę na słowo i wolałbym wyszukać jakiś mniejszy artykuł z twojej twórczości:). Piett 21:50, 15 kwi 2013 (CEST)
Artykuł jest wręcz znakomicie napisany i choć wygląda mało zachęcająco (dłuuuga proza), dobrze się go czyta (tak, przeczytałem całość :p). Tylko jak mówicie, uzupełnić tą dość sporą liczbę czerwonych linków i poprawić (nieliczne) błędy gramatyczne/interpnkcyjne. Ale zdecydowanie gratuluję pracy :) --Malstrom (dyskusja) 16:53, 23 lip 2013 (CEST)

Bardan Jusik

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Podobnie jak wyżej, tutaj bym jednak jeszcze zgodnie z późniejszymi trendami Ossusa sugerował dodać coś w stylu rubryki "osobowość". Przydałyby się też linki dotyczące źródeł kiedy omawiany jest materiał z której książki. Piett 17:58, 19 lis 2013 (CET)

Iaclyn Stark

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Adan Dooku

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Hovus Jorrick

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Aveca Dunn

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Rodas Borgin

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Davim Cross

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

IN-GA 44

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Bron Dooku

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Oblężenie Inyusu Tor

Za:

Przeciw:

Dyskusja: Starałem się, by artykuł był wyczerpujący i bogaty w zawartość. Według mnie nie brakuje mu niczego i spokojnie go można zgłosić. Power of the Light Side (dyskusja) 22:00, 28 kwi 2016 (CEST)

Hasło jest niezłe, i faktycznie zostało trochę przegapione. Ale nim by trafiło na główną musiałoby się uporać z tym samym problemem co Ithano i plemię. Za dużo czerwonych linków, w tym o postaciach, które były kluczowe dla przebiegu bitwy.--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:09, 10 paź 2016 (CEST)
Biorąc pod uwagę, że nie znam źródeł, a pozostałe wikie nie mają za wiele napisane na temat tej bitwy, wierzę na słowo, że hasło jest kompletne. Przeczytałem je i wprowadziłem parę poprawek oraz dodałem grafiki, żeby tekst był czymś urozmaicony. Artykuł może zostać polecanym jeśli każdy akapit zostanie podparty przypisem (mamy więcej niż jedno źródło), to samo tyczy się parametrów w infoboxie. Uważam, że jest trochę za dużo czerwonych linków i jeśli zostałyby one uzupełnione o stosowną treść, zagłosuję za promocją tego artykułu na polecany. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:17, 10 paź 2016 (CEST)
EDIT: Należy również rozbudować wstępniak. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:20, 10 paź 2016 (CEST)

Sidon Ithano

Za:

 1. signstraznik.png Windy Dyskusja  23:10, 1 cze 2017 (CEST)

Przeciw:

Dyskusja: Artykuł w pełni opisujący zagadnienie, wraz z informacjami niekanonicznymi i out of universe. Jedynie doczepiłbym się braku haseł dotyczących załogi i miejsc (ogólnie czerwonych linków). Ale na to jest jeszcze czas.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:07, 17 sie 2016 (CEST)

Artykuł godny polecenia i dopracowany, jednakże na tą chwilę jest w nim za dużo czerwonych linków. Kiedy ilość pustych odnośników się zmniejszy nie będzie przeciwwskazań żeby umieścić go na stronie głównej. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:17, 10 paź 2016 (CEST)

Jal Te Gniev

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Miaria Prrt

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Sana Starros

Za:

 1. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  23:14, 28 lip 2017 (CEST)
 2. --signjedi.png Kwazi93 Dyskusja  19:36, 23 paź 2017 (CEST)

Przeciw:

Dyskusja: Artykuł genialny, byle tylko był aktualizowany, bo na razie nie zanosi się, byśmy mieli się z Saną pożegnać :). - signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  23:14, 28 lip 2017 (CEST)

Xev Xrexus

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Eldra Kaitis

Za:

Przeciw:

Dyskusja:


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!