Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Strona główna

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaHolocron-Main-02.png

 Polecany artykuł

Sidon Ithano Card Trader.jpg

Sidon Ithano, znany też pod licznymi pseudonimami takimi jak Karmazynowy Korsarz, Krwawy Kaper, Purpurowy Pirat, Cicha Plaga Zaginionych Gromad czy Czyściciel Adratharpe 7, był delphidiańskim piratem i przemytnikiem, żyjącym około trzech dekad po bitwie o Endor. Podczas swoich wielu wypraw zyskał sobie miano wielkiego złodzieja i wojownika. Po zdradzie długoletniego wspólnika, Scorzy, Ithano utworzył własną załogę, z Gabdorinem Quiggoldem jako pierwszym oficerem.

W pewnym momencie swojej kariery Ithano wraz z pomocą swoich towarzyszy zdobył informacje o starym krążowniku Separatystów, który rozbił się na planecie Ponemah, a który rzekomo miał zawierać skarb należący do hrabiego Dooku. Za radą technika Pendewqella załoga udała się na niebezpieczną wyprawę mającą na celu odzyskanie kosztowności. Podczas wyścigu z innymi piratami Sidon stanął naprzeciw Scorzy i ostatecznie dotarł do krążownika. Na miejscu okazało się jednak, że okręt nie zawierał skarbu, lecz zahibernowanego żołnierza-klona, Kiksa. Ithano postanowił zabrać go ze sobą, lecz w wyniku niebezpiecznych warunków panujących na Ponemahu krążownik Separatystów zaczął się rozpadać. Korsarz wysłał swoich towarzyszy przodem i wrócił do nich po trzech tygodniach, zdobywszy uprzednio rdzeń pamięci statku, który dawał mu wiedzę o dawnych placówkach należących do Konfederacji Niezależnych Systemów.


Starsze polecane artykuły | Zgłoś nowy artykuł
Maulico.png

 Nowości i zapowiedziCzywieszico.png

 Czy wiesz, że...


Archiwum | Zgłoś nową ciekawostkę
Cytatyico.png

 Losowy cytat

Nie boję się śmierci. Umierałam po trochu każdego dnia, odkąd znów pojawiłeś się w moim życiu. Ja prawdziwie, głęboko... kocham cię.
Padmé Naberrie do Anakina Skywalkera na Geonosis  źródło

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!