Strona główna

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaHolocron-Main-02.png

 Polecany artykuł

Canderous Ordo

Canderous Ordo, znany też jako Mandalor Wybawiciel, był Mandalorianinem z klanu Ordo. Brał udział w wielkiej wojnie Sithów, a później także w wojnach mandaloriańskich, awansując stopniowo w mandaloriańskiej hierarchii. Po klęsce Mandalorian nad Malachorem V zaczął pracować jako najemnik, wykonując zlecenia dla przedstawiciela Kantoru na Taris, Davika Kanga.

W roku 3956 BBY dołączył do dawnego przeciwnika Mandalorian, Revana, towarzysząc mu w poszukiwaniach Gwiezdnej Kuźni i pokonaniu Dartha Malaka. Kiedy Revan odleciał do nieznanych Nieznanych regionów, Canderous, podobnie jak inni, pozostał w znanej części galaktyki. W wyniku podjętych wysiłków i dzięki wsparciu Revana został pierwszym od lat Mandalorem i przystąpił do jednoczenia rozproszonych po całej galaktyce pobratymców.

W roku 3951 BBY dołączył do niegdysiejszej podwładnej Revana, Meetry Surik, u boku której brał udział w poszukiwaniach dawnych członków Rady Jedi, a także dopomógł w zniszczeniu Triumwiratu Sithów. Wkrótce Meetra również udała się do Nieznanych Regionów w poszukiwaniu śladów innych Sithów, jednak nie towarzyszyli jej Canderous oraz pozostali kompani. Jako Mandalor kontynuował odbudowę osłabionych klanów, szykując się również na powrót Revana i Meetry z wieściami o domniemanych Sithach, którzy mieliby uderzyć na osłabioną Republikę.


Starsze polecane artykuły | Zgłoś nowy artykuł
Maulico.png

 Nowości i zapowiedzi
  • Star Wars — #13 — 2 grudnia (świat)
  • Chewbacca — #5 — 30 grudnia (świat)
  • Kanan — #9 — 16 grudnia (świat)
  • Darth Vader — #14 — 23 grudnia (świat)
  • Star Wars Annual 1 — 9 grudnia (świat)
  • Darth Vader Annual 1 — 16 grudnia (świat)
Czywieszico.png

 Czy wiesz, że...


Archiwum | Zgłoś nową ciekawostkę
Cytatyico.png

 Losowy cytat

Moje zaufanie do Ka'Py kończy się tak daleko, jak daleko byłbym w stanie nim rzucić. A tego nie jestem w stanie zrobić.
Kyle Katarn o huttańskim gangsterze  źródłoPodyskutuj o Gwiezdnych wojnach na forum Ossusa!