A czy Ty subskrybujesz już kanał Biblioteki Ossus na YouTube?


Strona główna

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaHolocron-Main-02.png

 Polecany artykuł


Demagol KotOR48.jpg

Demagol, urodzony jako Antos Wyrick, był Zeltronem, jednym z Mandalorian, którzy współpracowali z Mandalorem Nieposkromionym w czasie wielkiej wojny Sithów oraz z Mandalorem Ostatecznym w czasie wojen mandaloriańskich.

Antos Wyrick jako małe dziecko wychowywał się pośród Iskalonich, socjopatycznych cyborgów. Z tego powodu nie wytworzył w sobie naturalnej dla swego gatunku empatii. Pod opieką Iskalonich nauczył się ich technik chirurgicznych, został jednak w końcu uwolniony spod ich wpływu, gdy zostali oni zaatakowani przez Mandaloriańskich Konkwistadorów jakiś czas przed wielką wojną Sithów. Młody Wyrick dołączył do wojowników, gdzie od ich medyków uzyskał informacje na temat rozmaitych ras, nauki dotyczące sztuk walki pobierał zaś od Mandalora Nieposkromionego.

Gdy Ulic Qel-Droma pokonał w walce Mandalora, dla młodego Zeltrona był to ogromny szok i początek fascynacji mocami Jedi. Wykradł on z kwater Ulica szatę, uważając, że należy ona do tego Jedi. Zanim jednak mógł przeprowadzić jakiekolwiek związane z nią eksperymenty, wojna się skończyła, a Mandalor zginął na Dxunie. Antos porzucił więc swą zbroję i poleciał na tereny należące do Republiki, szybko znajdując prace na uniwersytecie na Arkani.


Inne polecane artykuły | Zgłoś nowy artykuł
Maulico.png

 NewsyCzywieszico.png

 Czy wiesz, że...


Archiwum | Zgłoś nową ciekawostkę
Cytatyico.png

 Losowy cytat

"Kocham demokrację. Kocham Republikę."
Palpatine do senatorów  źródło
Podyskutuj o Gwiezdnych wojnach na forum Ossusa!