Strona główna

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaHolocron-Main-02.png

 Polecany artykuł

Darth Wyyrlok (III)

Darth Wyyrlok (III) był chagriańskim Sithem z Nowego Zakonu Sithów i najbardziej zaufanym współpracownikiem Dartha Krayta, założyciela organizacji. Był trzecim z wielopokoleniowej rodziny Sithów, który nosił imię Wyyrloka. Pomógł swemu mistrzowi przejąć władzę nad Galaktyką i sprawować ją od 130 ABY. Siedem lat później zdradził go i zamordował. Darth Krayt powrócił jednak z zaświatów i zemścił się na swoim zabójcy w 138 ABY, pokonując go w czasie pojedynku.

Zarówno data, jak i miejsce urodzenia Dartha Wyyrloka są nieznane. Jego dziadkiem był pierwszy Wyyrlok, który był jednym z pierwszych uczniów Krayta i pomógł lordowi Sithów przejść w stan leczniczej hibernacji, która powstrzymywała rozwój choroby wywołanej u niego przez Yuuzhan Vongów. Następnie opiekował się uśpionym mistrzem i kierował podczas jego nieobecności Zakonem.


Starsze polecane artykuły | Zgłoś nowy artykuł
Maulico.png

 NewsyCzywieszico.png

 Czy wiesz, że...


Archiwum | Zgłoś nową ciekawostkę
Cytatyico.png

 Losowy cytat

Rośliśmy w siłę, podczas gdy wy odpoczywaliście w kolebce swej potęgi, wierząc, że wasi ludzie są bezpieczni... że mają ochronę. Powierzono wam poprowadzenie Republiki, jednakże zostaliście zwiedzeni, bo ciemna strona Mocy zasłoniła wam prawdę. Byliście pewni, że żadna potęga wam się nie oprze, a teraz... powróciliśmy.
Darth Malgus podczas ataku na świątynię Jedi  źródło
Podyskutuj o Gwiezdnych wojnach na forum Ossusa!