Dyskusja Archiwisty:Jankes

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Jankes!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, DantE!

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, DantE!

Kanon

Hej, to nie na tym polega! Nie można usuwać ze stron legendarnych info! Tworzysz potencjalny wygląd strony kanonicznej w brudnopisie i idziesz z tym do strażników, a oni Cię dalej pokierują. ~Mustafar29 (dyskusja) 15:25, 12 lut 2017 (CET)

Podział stron

Hej. Podział stron na kanon i legendy jest oczywiście potrzebny, ale nowe, kanoniczne artykuły powinny być pisane w miarę możliwości od nowa, w oparciu o dostępne źródła (książki, filmy, komiksy) z kanonu, nie poprzez samo usunięcie informacji oznaczonych jako pochodzące z EU. Ponadto już istniejące hasło traktujemy jako wersję legendarną, w nowym powinny znaleźć się informacje kanoniczne. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  16:16, 12 lut 2017 (CET)

Iaco Stark

Witaj! Miałem do Ciebie pisać wiadomość, ale mnie ubiegłeś. Zacznijmy od tego, że cieszę się, że chcesz tworzyć w Bibliotece Ossus, ale żeby prawidłowo to robić musisz przeczytać wiadomość powitalną, która znajduje się na górze tej dyskusji, a zwłaszcza strony, które wchodzą w skład: stron pomocy. Po zapoznaniu się z zawartymi tam wskazówkami będziesz wiedział jak hasła powinny wyglądać. Jeśli chodzi o Iaco Starka to jest to na tyle ważna postać z perspektywy legend, a także na tyle rozbudowana, że artykuł o długości jaki napisałeś Ty, nie kwalifikuje się nawet na zalążek. Chcąc, aby hasło zostało na Ossusie, musi być zdecydowanie dłuższe i bardziej dokładne, gdyż jego potencjał zakrawa o esej. Musi posiadać odpowiednie kategorie i interwiki - rzeczy które Totus dodał, a Ty usunąłeś i zostawiłeś bez niczego. Dodatkowo każdy artykuł musi posiadać komplet źródeł, na których podstawie został napisany, a jak widać u Iaco tego brakuje. Zawarte tam informacje można wyciągnąć z innych haseł na Ossusie, więc nie ma pewności, że napisałeś je samodzielnie. Tak jak napisałem, przeczytaj strony pomocy, zastosuj do zawartych się tam instrukcji i rozbuduj artykuł, aby chociaż kwalifikował się na zalążek. Gdy to zrobisz szablon "do usunięcia" zostanie wycofany. Na tą chwilę nie ma sensu go usuwać, gdyż i tak go przywrócimy i w konsekwencji usuniemy hasło, gdyż nie spełnia ono naszych standardów. Osobiście uważam, że zaczynając pracę w Bibliotece Ossus lepiej pisać artykuły, które są stosunkowo krótkie przez wzgląd na udzielone informacje, pisanie długich haseł nieraz przerasta nawet doświadczonych archiwistów. Inna sprawa, jeśli piszesz do kogoś wiadomość to podpisuj się za pomocą ~~~~. Na koniec jeszcze bardzo ważna uwaga - nigdy nie kasujemy zawartości dyskusji, nie ważne czy naszej, czy kogoś innego. Wszelkie dyskusje zostają w celach archiwalnych, więc proszę abyś więcej nie czyścił swojej. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:36, 24 lut 2017 (CET)

Twoja nowa edycja w haśle o Starku pozwoliła na usunięcie szablonu "do usunięcia". Bardzo dobra robota jak na początkującego. Zaraz przeczytam tekst i wprowadzę ewentualne poprawki, ale widziałem, że nie dodałeś jeszcze kategorii i interwiki, więc doczytaj proszę o nich. Tym razem Totus uzupełnił je za Ciebie, ale na przyszłość musisz robić to samodzielnie. Trzymam kciuki za Twoją dalszą pracę i życzę powodzenia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:21, 24 lut 2017 (CET)

Kropki

Nie usuwaj kropek z ramek plików! --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:15, 11 mar 2017 (CET)

Infoboks w artykułach o komiksach

Witam. Zauważyłem, że tworzysz artykuły o komiksach nie wiem czy wiesz ale używamy teraz tego szablonu do infoboksu a stary, którego Ty używasz został wycofany i staramy się systematycznie zamieniać. --Kwazi93 (dyskusja) 19:00, 11 mar 2017 (CET)

Artykuły o komiksach

Witaj! Zacząłeś tworzyć artykuły o komiksach, które w przeszłości doczekały się u nas premiery i mam parę uwag co do tego. Proszę żebyś przejrzał zmiany jakie wprowadziłem w artykułach, które napisałeś: 1, 2, 3 i 4. Po przejrzeniu kodu przejdź do normalnego widoku haseł i zobacz jak prezentują się w chwili obecnej. W trzech na czterech poprawianych przeze mnie artykułach moje edycje "ratownicze" miały większą objętość niż edytowane w danej chwili hasło. Uważam, że jest niedopuszczalne, aby wstawić tylko infobox oraz nagłówek i uznać coś za gotowy materiał. Rozumiem, że jesteś stosunkowo nowy, ale jeśli coś jest nad Twoje siły to lepiej zostawić to komuś innemu, niż później zmuszać kogoś do wprowadzania poprawek. Nie chciałem usuwać artykułów, gdyż chciałem Ci pokazać jak powinny wyglądać, lecz dalsze efekty takiej pracy będą kasowane. Z tego co kojarzę Totus również poprawiał hasła utworzone przez Ciebie, więc anologicznie, zajrzyj również do nich i pobierz naukę. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  05:23, 12 mar 2017 (CET)

Streszczenia

Czoem. Jedna sprawa. Streszczenia, w przeciwieństwie do artykułów, piszemy w czasie teraźniejszym, nie przeszłym. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:05, 24 mar 2017 (CET)

Informacja

Witam! Spraw kilka. W kanonicznych hasłach nie dodajemy do szablonu Era parametrów w stylu "rep", gdyż jest to domena legend. Szablon InfoTCW jest wycofany z użycia, nie dodajemy go do artykułów. Fakt, iż we własnej opinii uznajesz, że klon powinien być pod pseudonimem, a nie numerem co stanowi jego oficjalną nazwę, nie powoduje, że tak powinno być. Nade wszystko nie rozumiem jak można skopiować tekst napisany przez kogoś i skopiować go w inne miejsce i w opisie napisać "utworzyłem". W Bibliotece Ossus nie tolerujemy takiego zachowania, dlatego niech ta wiadomość stanowi ostrzeżenie, którego zignorowane - poskutkuje zablokowaniem Twojego konta. Skoro już do Ciebie piszę mam pytanie: czy streszczenie do odcinka Lot myśliwcem zostało przetłumaczone z Wookieepedii? Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  03:51, 26 mar 2017 (CEST)

Zastosowanie szablonu Era jest wytłumaczone na jego stronie - tutaj. Ta sama zasada dotyczy wszystkich szablonów. Kwestie wprowadzania wszelkich zmian są sprawą o tyle kłopotliwą, że zasoby ludzkie mamy mocno ograniczone i niektóre sprawy zajmują dużo czasu, więc zmienienie czegoś w jeden dzień często jest niemożliwe. W celu zrozumienia sposobów działania Biblioteki najlepiej przeczytać strony pomocy. Propozycje użytkowników są oczywiście mile widziane i można je zgłaszać w Sali Zgromadzeń, do której link znajduje się w menu po lewej stronie. Nigdzie nie napisałem, że masz złe zamiary, dlatego też napisałem poprzednią wiadomość. Gdy uznajemy, że ktoś szkodzi Bibliotece blokujemy daną osobę, a nie wyjaśniamy co robi źle. Klony, które w bazie zapisane są z wykorzystaniem pseudonimów nie mają ujawnionych numerów seryjnych. Żaden klon nie posiadał imienia, a numer, dlatego domyślnie każdy żołnierz WAR o znanym numerze nie widnieje pod pseudonimem. Dziękuję za odpowiedź, dla jasności tłumaczenia są zakazane, gdyż stawiamy na pracę własną, dlatego musiałem zapytać. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  04:33, 26 mar 2017 (CEST)
Jeśli jakiś klon ma znany numer, a artykuł o nim wciąż znajduje się pod pseudonimem to należy o tym poinformować Strażników i poprosić o przeniesienie. Edytuj śmiało, ale pamiętaj, że niektóre hasła to legendy, gdyż coś może je zdyskwalifikować z uznania za kanon. Jeśli czegoś nie będziesz wiedział albo będziesz chciał coś zaproponować zawsze warto napisać do któregoś z nas niż robić bez całkowitej pewności. Na koniec proszę, abyś podpisując się używał czterech tyld: --~~~~. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  04:49, 26 mar 2017 (CEST)
Drobna uwaga. Jeśli Twoja edycja zostaje wycofywana przez Strażników jak dwa razy zrobiłem już w przypadku Sketcha to znaczy, że coś z nią było nie tak i nie należy jej wprowadzać na siłę. Jeśli zobaczysz na listę źródeł zobaczysz, że znajduje się tam The Clone Wars: Encyklopedia postaci - przewodnik należący do legend, więc hasło nie może być kanoniczne tylko musi być legendarne. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  04:59, 26 mar 2017 (CEST)
Zapewne po to jak i większość pozycji z serii Gwiezdnych wojen - żeby zarabiać pieniądze. Ta sama sytuacja była z Rysem. Jeszcze taka sprawa: w ramach jednej dyskusji, nie musisz tworzyć nowych sekcji z każdą odpowiedzią. Wystarczy pisać w taki sposób w jaki ja piszę do Ciebie. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  05:07, 26 mar 2017 (CEST)
To nie na tym polega żeby wciskać kanon gdzie się tylko da. Skoro w jakimś haśle znajduje się źródło z legend to artykuł jest legendarny i nic tego nie zmieni. Wersje kanoniczne piszemy w takich sytuacjach od nowa, samodzielnie, a następnie prosimy o przeniesienie danego artykułu na /Legendy. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  05:26, 26 mar 2017 (CEST)
Jego postać jest nazwana w kanonie, więc jeśli napiszesz samodzielnie nową wersję to jak najbardziej. Uprzedzam, że skopiowanie i usunięcie niechcianej części nie przejdzie. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  05:39, 26 mar 2017 (CEST)

Interwiki

Hej! Gratuluje artykułu o HELIOS-3E‎. Jest jednak kilka drobnych uwag. Szczegóły możesz zobaczyć w historii edycji, ja jednak chciałbym wspomnieć o interwiki. Jest to ważny element każdego artykułu. Używamy go, kiedy na stronach zagranicznych istnieje już artykuł o tej samej postaci/statku/broni czy czymkolwiek innym. Dając na dole artykułu np. [[en:(nazwa artykułu w angielskiej wersji)]], podlinkujemy wówczas do wersji Wookieepedi itp. Pojawia się to na dole paska niebieskich linków po lewej stronie. Więcej możesz poczytać o tym tutaj. Przy okazji dobrze byłoby, gdybyś dodawał do infoboxów grafiki. Do HELIOSa ja już dodałem. W razie problemu pisz śmiało. Pozdawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 19:09, 3 kwi 2017 (CEST)

Przesyłanie grafik również mi sprawiło na początku problem, lecz teraz nie jest to dla mnie nic trudnego. Aby upewnić się, czy jakiś plik istnieje, najlepiej jest zrobić to z użyciem drzewka kategorii, za którego pomocą można odpowiednio odnaleźć dany element na grafice. Przykładowo, jeśli plik pochodzi z danego odcinku Clone Wars, wystarczy odnaleźć kategorię do grafik pochodzących z danego odcinka i przejrzeć, czy aby nasza grafika nie została przesłana. Wypełnienie szablonu jest dość problematyczne, ale z czasem idzie się nauczyć. Wstawiam więc poniżej tabelę ze standardową informacją dotyczącą pomocy w przesyłaniu grafik. Czasem strony pomocy bywają jednak niezrozumiałe, więc w razie jak byś nie wiedział, jak wypełnić dany parametr przy przesyłaniu grafiki, pisz do mnie śmiało, a kiedy już prześlesz jakiś plik, koniecznie przeglądaj wszystkie dokonane w nim zmiany, aby nie popełniać kilkukrotnie tych samych błędów, a w ten sposób powinieneś szybko nauczyć się tego elementu działalności na Ossusie. A oto ramka z pomocą:

Grafiki

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Darth Kwiatkowski

Całkiem nieźle, w porównaniu z moim pierwszy przesłanym plikiem powinienem bić ci pokłony :) Pamiętaj jednak, że nazwy opowiadań, książek, filmów itp. muszą być pochylone i zawsze musi znaleźć się kategoria dotycząca pochodzenia grafiki, czyli nazwa źródła.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 23:50, 3 kwi 2017 (CEST)

Infoboxy, usuwanie źródeł, tłumaczenie

Witam! Piszę do Ciebie w trzech sprawach. Pierwsza z nich dotyczy stosowania infoboxów. Kiedy tworzysz artykuł nie usuwaj pustych parametrów z infoboxów, gdyż przez brak wypełnienia pozostaną domyślnie ukryte, a gdyby w przyszłości pojawiły się jakieś nowe informacje trzeba dodawać je od nowa. Druga kwestia dotyczy usilnego kanonizowania artykułów, o które miałeś zwracaną uwagę wcześniej. Jeśli w jakimś haśle znajdują się źródła należące do Legend to ich nie usuwamy tylko po to, aby dodać na górze "kanon", gdyż istnieje inny sposób na dostarczenie kanonicznych artykułów, którym jest napisanie ich od nowa. Trzecia sprawa to kolejne podejrzenie o tłumaczenie z Wookieepedii. Jak już kiedyś pisałem w kwestii streszczenia do Lotu myśliwcem, tak teraz przy sprawdzaniu hasła o C9-RX0 zauważyłem, że jest niemal identyczne z tym na Wookieepedii. Dodatkowo wystąpił tam zwrot, który wyglądał na źle przetłumaczony przez co powodował bełkot. Jeśli mimo poprzednich zapewnień tłumaczysz całość haseł lub ich część z wersji angielskiej to jest to odpowiednia chwila, aby temu zaprzestać, gdyż nie akceptujemy takiej działalności. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  03:12, 4 kwi 2017 (CEST)

Jak na razie jedynym kanonicznym hasłem utworzonym przez Ciebie jest artykuł o HELIOS-3E i tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Pisałem odnośnie haseł gdzie wstawiasz {{Era|kanon}}, a żeby tego dokonać zdarza Ci się usuwać jakieś legendarne elementy haseł co jest zabronione. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:55, 4 kwi 2017 (CEST)
No tak, rozmawialiśmy o tym, ale póki co nie przygotowałeś żadnej kanonicznej wersji istniejącego artykułu i nie przenosiliśmy nic pod "/Legendy", więc ta kwestia w tym momencie jest nieistotna. Rozmawiamy o modyfikowaniu legendarnych haseł tylko po to żeby wstawić na ich górze znaczek "kanon" czego nie praktykują żadne zagraniczne wikie, ani również my. Kanoniczne hasła tworzymy od nowa, koniec i kropka. Pisząc, że coś Cię razi gdy pozostaje w Legendach, poruszasz bardzo delikatną kwestię w świecie fanów Gwiezdnych wojen. W społeczności fanowskiej są zwolennicy zarówno Legend jak i kanonu i jestem pewien, że przedstawiciele obu stron mogą się kłócić całymi dniami na temat tego co jest lepsze. Ja jako fan wychowałem się na Legendach i zdecydowanie bardziej doceniam ponad trzydziestoletnie dziedzictwo oryginalnego SW niż istniejące niecałe trzy lata bajki Disneya, dlatego też sensowność Legend niech pozostanie poza tematem naszej dyskusji. Tak będzie lepiej. Jeśli chodzi o HELIOS-3E to tak jak każdy inny artykuł ma być kompletny, na temat i spełniać standardy to czy się komuś podoba czy nie to już nie ma żadnego znaczenia. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:55, 5 kwi 2017 (CEST)

Kanoniczna Shaak Ti

Czoem. Widzę, że zabrałeś się za kanoniczną wersję artykułu o Shaak Ti. Musze Cię jednak przestrzec. Sposób w jaki się za to zabrałeś nie przejdzie. O ile jeszcze na początku przymykaliśmy na coś takiego oko, to teraz stanowczo zwalczamy takie działanie. Artykuł kanoniczny musi być napisany od zera. Nie może powstać poprzez usunięcie legendarnych informacji z już istniejącej strony. Pomijając już fakt "przywłaszczania" sobie czyjeś pracy, to przede wszystkim wkracza tu kwestia braku pewności co do zawartych tam informacji. Jeśli jesteś pewien co jest kanoniczne, a co nie, bo masz dostęp do źródeł, to nie powinno być problemu z napisaniem hasła od zera. Jeszcze do teraz borykamy się z owocami pierwszych takich "podziałów", gdzie w stronach kanonicznych pozostają drobne informacje z legend. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:23, 16 kwi 2017 (CEST)

Jak pisałem wyżej. Napisać ją od początku samemu. Potem dać dać znać któremuś ze strażników o chęci wrzucenia wersji kanonicznej (lub oznaczyć legendarną stronę jako do przeniesienia na Shaak Ti/Legendy), wtedy my istniejącą przerzucamy pod nazwę z dopiskiem, a Ty wrzucasz kanoniczną pod nazwą bez dopisku. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:27, 16 kwi 2017 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Darth Plagueis the Wise!

Odp.

Czołem. Bardziej mi się rzuciły w oczy wycofane poprawne informacje, czy elementy szablonów. Np. taki szablon Szablon:DataTCW nie ma zastosowania w kanonicznych hasłach opartych na serialu, bo chronologia jest już znana odcinków (w przeciwieństwie do legend). Jak tam było coś jeszcze poprawione, to wybacz, "oberwały" przy okazji. Trochę nadgorliwość z mojej strony.--signstraznik.png Totus Dyskusja  12:43, 30 lip 2020 (CEST)

Strony e Edycji

Czołem. Jeśli ktoś oznaczył hasło szablonem "WEdycji" to nie edytujemy go, nawet drobne sprawy. Może to doprowadzić do konfliktów edycji, więc Twoje zmiany i tak najpewniej byłyby wycofane. I rzuć proszę okiem do hasła o zamiennikach - skąd ten tytuł i skąd angielski tytuł (na moje zawiera on jakąś literówkę). Pozdr. -signstraznik.png Totus Dyskusja  14:30, 7 maj 2021 (CEST) Hej, widziałem że przypisałeś sobie szablon WEdycji na stronie 3 odcinka z Bad Batcha. Wszystko było by ok, ale szablonu tego nie używa się jako "rezerwacji stron", bo w samym opisie szablonu jest informacja że szablon dotyczy rzeczy, które aktualnie edytujemy. W przypadku odc z Bad Batcha nie wiadomo więcej informacji niż podane. W skrócie: ten szablon nie służy do rezerwowania sobie artykułów, bo to jest bez sensu jakby ktoś rezerwował sobie artykuły dziejące się w przyszłości i czekał aż do premiery dalej z szablonem. Pozdr. --ArteQ2 (dyskusja) 08:16, 10 maj 2021 (CEST)

Cześć! Chciałbym wyjaśnić kilka spraw które napisałeś mi na dyskusji. Po pierwsze w artykule Ucieczka (Parszywa Zgraja) szablon został wpisany o godzinie 13:30 edycja została zrobiona o 15:00 a szablon usunąłem 22:29. To był mój błąd za co przepraszam powinienem usunąć szablon tej 15. Napisałeś mi że niby "nic z nim nie robiłem" nie każda edycja trwa parę minut, ponieważ oglądałem ten odcinek i na bieżąco wypisywałem spis zawartości, wiec trochę to trwało, a twoja edycja była około 1h po zrobieniu szablonu. Druga sprawa to to że jako zwykły archiwista też możesz pisać do innych i nie uważam się na "ważnego" pisząc do ciebie. Po trzecie ossus to miejsce które powinno jednoczyć fanów gwiezdnych wojen a nie ich dzielić i spinać się pomiędzy sobą. Jak najbardziej pochwalam twoją pracę nad rozbudowywaniem zasobów ossusa. Chciałbym już skończyć tą dyskusję, ponieważ nie ma tu o co się kłócić. Pozdrawiam --ArteQ2 (dyskusja) 08:38, 11 maj 2021 (CEST)

Przepraszam za całe zamieszanie i nasze spory. Niech moc będzie z tobą --ArteQ2 (dyskusja) 09:52, 11 maj 2021 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Darth Plagueis the Wise!

Nowe artykuły zdjęcie lub print screen

Nowe artykuły zdjęcie lub print screen

Cześć tu Jedi Master widzę że świetnie ci idzie tworzenie nowych artykułów chciałbym się nauczyć tego jak ty bo w końcu też chcę tworzyć nowe artykuły np CC-3636 kanon lub stworzenie lub PLANETY księżyc wystarczy że wyślesz mi zdjęcie lub print screen jak ty to robisz--Jedi Master (dyskusja) 19:53, 28 maj 2021 (CEST)

Tytuł Wspólna sprawa

Możesz powiedzieć mi skąd pochodzi ten tytuł? signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  11:49, 3 lip 2021 (CEST)

Ostrzeżenie

Siema zauważyłem że co najmniej piszą kanoniczne wersje "wzorujesz" się na legendarnych artykułach. Uwaga z mojej strony jest prosta wszystkie artykuły na Ossusie należy pisać samodzielnie nie kopiując z innych artykułów, ponieważ jest to plagiat. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:02, 4 sie 2021 (CEST)

Słuchaj rozumiem, że przy krótkich artykułach pewne zbitki słów są nie do uniknięcia, dlatego tylko zwróciłem Tobie uwagę. Jeżeli chodzi o wzorowanie się a kopiowanie całych zdań istnieje dość spora różnica. Miłego edytowania. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:48, 4 sie 2021 (CEST)

Sprawa z brudnopisem

Siema dzięki że się tak szybko w tej sprawie odezwałeś co do zarzutu o plagiat to powiem szczerze że napisałem do innych z rangami i czekam na ich ustosunkowanie się do sprawy. Mam jednak pewne rozwiązanie, które może pomóc z racji że z ArteQ2 zajmujecie się tymi samymi zagadnieniami proponuje byście pogadali między sobą prywatnie czy to na Discordzie, mailowo czy jakimś innym komunikatorze i podzielili się zagadnieniami pracy na Bibliotece jest dużo więc dla każdego wystarczy. Pozdrawiam. PS: Dzięki że przypomniałeś o Howzerze. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:04, 13 sie 2021 (CEST)

Neyo

Gdzie ją znajdę ponieważ jakoś w artykule legendarnym nie widzę przekierowania na kanon?--Hsob25 (dyskusja) 12:15, 17 sie 2021 (CEST)

Kto pierwszy ten lepszy. Tak samo zrobiłeś ArteQ2 z Howzerem. --Hsob25 (dyskusja) 12:38, 17 sie 2021 (CEST)

Wojenka, wojenka

i to klonów. Panowie, albo załatwicie tę sprawę między sobą na spokojnie, ale obu zagrożę chwilowym odpoczynkiem. To jest jeden artykuł, nie ma co o niego toczyć piany. Hsob był pierwszy, więc ma pierwszeństwo. Artykuł po poprawkach dalej będzie nie do przyjęcia? Usuwam. Będzie do przyjęcia? Zostaje. Jeszcze jedna uwaga. To, że ktoś napisał artykuł, nie powoduje, że ta wersja jest "jego" "nieruszalna" "nieedytowalna". Sam mam na koncie edycje haseł (w tym stosunkowo nowych), które przebudowywały je niemal w całości. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:06, 17 sie 2021 (CEST)

Neyo

Nie ma emocji - jest spokój. Nie ma ignorancji - jest wiedza. Nie ma namiętności - jest pogoda ducha. Nie ma chaosu - jest harmonia. Nie ma śmierci - jest Moc. --Hsob25 (dyskusja) 22:49, 17 sie 2021 (CEST)

E-mail

Jak chcesz porozmawiać to E-mail jest do twojej dyspozycji. Dobranoc Hsob25 (dyskusja) 22:42, 26 sie 2021 (CEST)

Nie strasz

Plagiat? Proszę powiedz o co chodzi bo kopiowanie refrence'ów zamiast pisania na sucho nawet gdyby zaistniało było by legalne bo różnicy nie ma żadnej a to wikikod, a to co znajduje się w innych artykuły a trzeba naraz to wymienić chyba jest konieczne. Chodzi tu o uzupełnienie w dowolnej formie z zasada kto pierwszy ten lepszy wciąż obowiązuje. Kolejność nie ma znaczenia bo inaczej można byłoby zarzucić coś użytkownikowi który dwie rzeczy napisał w tej samej kolejności. A to co ktoś dodaje to Twojego artykułu nie jest twoją edycją. Po co komu ta wojna, jak chcesz to sobie coś przeredaguj. Dobranoc Hsob25 (dyskusja) 23:57, 31 sie 2021 (CEST)

Przypisy

Yo. Pamiętaj, żeby dodawać od razu przypisy do nowych fragmentów tekstu, nawet jeśli w haśle ich wcześniej nie było. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  09:52, 16 wrz 2021 (CEST)

Tak, dokładnie. Ogólnie to dążymy do tego, żeby każda informacja była z przypisem - cały akapit/fragment z jednego źródła? Wystarczy jeden na końcu, kilka wtrąceń z różnych źródeł w jednym zdaniu? Każda z przypisem. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  09:57, 16 wrz 2021 (CEST)
O ile w tych akapitach nie ma info z czegoś poza odcinkami, to dokładnie o to chodziło. Możesz też rzucić okiem na dział "Początki służby" w hasle Shara Bey - tam jest np. wiele informacji z różnych źródeł, pojedynczych, więc przypisy musiały być w treści, nie na samym końcu akapitu. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  10:14, 16 wrz 2021 (CEST)

Plik Obi-Wan

Usunąłem ale wydaje mi się że za drugim razem dobry wstawiłeś. Weź kategorie i opis dobrze zrób następnym razem. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  09:44, 27 maj 2022 (CEST)

Przekierowania do odcinków

Cześć, jak już tworzysz hasła o odcinkach, mógłbyś od razu tworzyć też przekierowania z oryginalnych tytułów, żeby to nie umknęło? signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  11:46, 5 lis 2022 (CET)

Brudnopis

Siema widzę że usunąłeś całą zawartość brudnopisu. Jest on do usunięcia jako strona czy coś będziesz tam teraz nowego wrzucał? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  15:58, 2 lut 2024 (CET)