Dyskusja Archiwisty:ArteQ2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj ArteQ2!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Kwazi93!

Drobne uwagi

Hej! Bardzo cieszy mnie to, że rozbudowujesz zasoby Ossusa. Jak na początkującego Archiwistę radzisz sobie nieźle. :) Ale mam kilka uwag. Wprowadziłem kilka zmian w artykule o układzie Mustafar, z którymi chciałbym, abyś się zapoznał. Przede wszystkim, uważaj na wielkie litery - nie wszystko musi być pisane z wielkiej, tak jak na przykład układ planetarny lub sektor. Kolejna rzecz to punktatory w infoboxach. W tym celu używamy znaczników ul oraz li. Kolejna rzecz to listy - nie robimy ich. Ostatnia rzecz to interwiki - wstawiamy je pod kategoriami (a nie na odwrót), a nazwy artykułów w innych językach najprościej skopiować tych stron, bo np. układ Mustafar po rosyjsku będzie pisany w cyrylicy i wpisanie nazwy angielskiej/polskiej nic tu nie da. A, pamiętaj też że w języku polskim piszemy przecinek przed który. ;) To by było na tyle, powodzenia w dalszym edytowaniu. Gdybyś miał z czymś problem, możesz śmiało napisać do mnie w dyskusji. :) signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  15:36, 1 mar 2021 (CET)

Siema. Mała uwaga ode mnie - staramy się w artykułach nie powielać linków, a przynajmniej nie w obrębie jednej sekcji. Ogólnie dla krótszych haseł istnieje zasada o maks 3 linkach do jednego hasła - w leadzie/wstępniaku, w infoboksie i w głównym tekście. W przypadku długich haseł w głównym teksie linki moją pojawiać się kilku krotnie, ale też bez przesady. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  09:14, 3 mar 2021 (CET)

Listy zawartości

Siemson. Na szybko kilka uwag co do list zawartości:

  1. Listy wypełniamy alfabetycznie, nie dowolnie - żeby łatwiej było je przeszukiwać. W przypadku postaci po nazwiskach o ile są.
  2. Nie linkujemy przekierowań, tylko pełne nazwy artykułów (czyli nie TIE/ad a TIE Advanced v1). Do tego sprawdzaj, czy faktycznie linkujesz to co chciałeś (te TIE/ad jest w legendach i czymś innim niż Advanced inkwizycji)
  3. Listy mogą być wielopoziomowe. Tyczy się to głównie organizacji i pojazdów. Czyli np.

Kolejne poziomy robi się po prostu za pomocą gwiazdki.

Jakby coś było niezrozumiałe, to pisz śmiało. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:17, 3 mar 2021 (CET)

Grafiki

Siemka. Po pierwsze, super, że stosujesz się do wcześniejszych uwag. Mogę ci szczerze powiedzieć, że jesteś w mniejszości w tej materii :P Mała kwestia co do grafik:

  1. . Nazwa pliku nie może zawierać polskich znaków. Jest to kwestia stricte techniczna i swego czasu spowodowała trochę problemów.
  2. Pamiętaj o opisie grafiki
  3. Tytuł, twórcę i w opisie linkujemy jak w normalnych artykułach, tytuły kursywą.
  4. Pamiętaj też o kategoriach grafik związanych ze źródłem (czasem też twórcą).

Ogólnie, to Keep on the good work i pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:30, 4 mar 2021 (CET)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Melethron!

Zdublowany plik

Witaj. Plik, który przesłałeś jest już na Ossusie tutaj masz link. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:53, 26 mar 2021 (CET)

Plik do szablonu TBB

Usunąłem jedynie poprzednią wersje pliku. PS: Nie jak już napiszesz coś u kogoś w Dyskusji to tego nie kasuj nawet jak stwierdzisz że już nie ważne. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  20:34, 4 maj 2021 (CEST)

Plik do szablonu TBB 2

Wiesz co wydaje mi się że najlepiej byś zrobił gdybyś wrzucił tą białą wersje jako nowy plik i zastąpił obecny mi też pokazuje pierwszą wersje pliku i nie wie czy się to przetworzy. Wrzuć tą białą wersję jako nowy plik i podmień w szablonie ja usunę stary plik później. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:53, 5 maj 2021 (CEST)

Już zrobione. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:05, 5 maj 2021 (CEST)

Nieużywany plik

Taaak, z tym, że to ja przesłałem tę grafikę i to około trzech miesięcy temu, na potrzeby szablonu, który chciałem stworzyć (tutaj więcej szczegółów). Z tym, że pomysł nie przeszedł, jednak strażnicy postanowili okazać mi na tyle litości, że nie usunęli grafiki, którą - jak zaznaczyłem - tworzyłem prawie godzinę. --GoodBear2600 (dyskusja) 09:42, 6 maj 2021 (CEST)

Aaa, ok. Rozumiem, nie było tematu :) --GoodBear2600 (dyskusja) 09:50, 6 maj 2021 (CEST)

Streszczenia

Hej. Taka drobna uwaga: o ile artykuły in-universe piszemy w czasie przeszłym, to streszczenia (np. odcinków), które są w artykułach out-universe piszemy w czasie teraźniejszym. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  22:03, 7 maj 2021 (CEST)

Strony e Edycji

Cześć. Nie wiem kim jesteś, ani skąd się wziąłeś bo widzę Cię dopiero teraz ale od dawania takich uwag są Admini tej strony a nie zwykli archiwiści(przynajmniej tak mi się wydaje). Po drugie zastosowałeś dokładnie taki sam chwyt na swoim utworzonym artykule ale nic z nim nie robiłeś. Totus zwrócił mi uwagę, że nie edytujemy artykułów z tym oznaczeniem ale ty nic z tym nie robiłeś więc uznałem, że nie będzie problemu jeśli dodam lekką zmianę. Nikt mnie nie upomniał z Adminów, że tak nie można więc nie wiem skąd u ciebie taki wniosek bo mam wrażenie, że pomyliłeś swoje role. Pozdrawiam --Jankes (dyskusja) 22:54, 10 maj 2021 (CEST)

W takim razie ja Cię teraz upomnę ;), nie wiem czy wiesz ale nie musisz zakładać nowej dyskusji jeśli chcesz odpowiedzieć wystarczy użyć : . Ja też nie chcę się kłócić ale robisz dokładnie to samo a innych upominasz i mówisz co mają robić. Pozdrawiam --Jankes (dyskusja) 08:49, 11 maj 2021 (CEST)
Czołem. Piszę tutaj, ale dotyczy Was obu. Po pierwsze, nie ma żadnego zakazu zwracania innym użytkownikom uwagi - aktywnych Strażników jest teraz praktycznie 3, do tego 2 Jedi - mamy inne rzeczy na głowie i nie zawsze zdążymy zareagować na czas. Więc póki ktoś nie "przesadza", nie narzuca swojej racji, czy nie szafuje banami, to uwagi i porady dla innych są jak najbardziej cenione. Druga rzecz - w tym przypadku ArteQ2 ma rację - szablon WEdycji nie służy do zaklepywania sobie artykułów - oznacza on, że prace nad danym zagadnieniem trwają. Wiadomo, że zdarzają się one przeciągać, np gdy pracujemy nad jakimś większym zagadnieniem (sam miałem np artykuł oznaczony w Edycji chyba z pół roku, gdzie ostatecznie musiałem odpuścić, bo brak czasu i siły). Gdy oznaczyłeś odcinek nr 3 tym szablonem, to myślałem, że planujesz jeszcze od razu coś uzupełnić, a potem temat mi uciekł.
I na koniec, proszę sobie darować złośliwości, czy to w jedną, czy drugą stronę. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  09:49, 11 maj 2021 (CEST)
Mam przygotowane uzupełnienie całego artykułu ale czekam, żeby oficjalnie potwierdzono nazwy, opisy itd dla tego odcinka więc to głównie dlatego dałem to oznaczenie. Ja nie miałem w myślach żeby być złośliwym, po prostu kolega zrobił dokładnie to samo i gdyby nigdy nic upomina inną osobę z dokładnie tej samej sprawy i tylko o to mi chodziło. Ja też przepraszam i Niech moc będzie z Tobą panie ArteQ. --Jankes (dyskusja) 11:13, 11 maj 2021 (CEST)

Odp.

Ogólnie, lepiej nie usuwać nic. Sprawa jest wyjaśnione, nie ma spiny. Gdyby wiadomości zaczęły być obraźliwe, to wtedy byśmy zareagowali ostrzej.--signstraznik.png Totus Dyskusja  11:59, 11 maj 2021 (CEST)

Leniwiec Bagienny czy Leniwiec bagienny

Mam prośbę byś potwierdził nazwę artykułu ponieważ według gramatyki przymiotniki piszemy z małej a nie wielkiej litery. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  15:36, 13 maj 2021 (CEST)

Nowe artykuły zdjęcie lub print screen

Cześć tu Jedi Master widzę że świetnie ci idzie tworzenie nowych artykułów chciałbym się nauczyć tego jak ty bo w końcu też chcę tworzyć nowe artykuły np CC-3636 kanon lub stworzenie lub PLANETY księżyc wystarczy że wyślesz mi zdjęcie lub print screen--Jedi Master (dyskusja) 19:26, 28 maj 2021 (CEST)

Cid

Hej, zwróć uwagę proszę na poprawki, jakich dokonałem na stronie o Cid. Uważaj na wielkie litery, literówki oraz pamiętaj o linkowaniach. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  18:14, 5 cze 2021 (CEST)

Kategorie Grafik

Mam pytanie zamierzasz dodawać w najbliższym czasie grafiki z Darth Vader Mroczne serce Sithów, ponieważ nie tworzymy kategorii grafik na później lecz dopiero gdy są już przesłane pliki z danych źródeł. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:41, 18 cze 2021 (CEST)

Wielkie litery

Cześć. Chciałbym, abyś zapoznał się z tą stroną. Bardzo często używasz bowiem wielkiej litery tam, gdzie nie jest to wskazane. Poza tym miałbym prośbę, żebyś po utworzeniu artykułu dodał polskie interwiki na Wookieepedii (linki językowe powinny prowadzić w obie strony). I taka drobna rada ode mnie, przeglądaj ostatnie zmiany, żeby śledzić, jakie zmiany zachodzą w utworzonych przez ciebie stronach/przesłanych plikach. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  11:48, 25 cze 2021 (CEST)

Strony z Common Ground

Cześć. Rzuć okiem na zmiany jakich dokonałem w utworzonych przez ciebie stronach z odcinka Common Ground. Z najważniejszych rzeczy, nie linkujemy do przekierowań (nie Imperium a Imperium Galaktyczne) oraz staraj się unikać długich zdań, bo czasem wychodzi z nich miszmasz. Lepiej krótszymi zdaniami, ale bardziej poprawnie. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  15:15, 2 lip 2021 (CEST)

Źródła

Pamiętaj by zawsze w tworzonych artykułach podawać źródła nawet gdy jest to jedna książka. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  21:36, 6 lip 2021 (CEST)

Tytuły odcinków w źródłach

Siema miło że polonizujesz tytuły w źródłach, lecz proszę byś sprawdzał czy nie posiadają one dopisku w nawiasie np. Szeryf (odcinek) ponieważ inaczej linkuje do złych stron. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:02, 20 lip 2021 (CEST)

Przypisy

Cześć. Proszę, abyś poprawnie dodawał przypisy. Kiedy wstawiasz np. <ref name="skrot">źródło</ref>, to każde następne wystąpienie tego przypisu dodajemy jako <ref name="skrot"/>, bez znacznika zamykającego ref. Oba sposoby działają, ale przyjęło się robić to tak, jak napisałem. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  13:00, 22 lip 2021 (CEST)

Re: Propozycja

Akurat mam coś innego w planach (chcę się zebrać i dokończyć brakujące strony z TCW), ale jakbyś podesłał mi listę stron, do których linki trzeba zmienić na legendarne, to mogę odpalić bota. Ważne tylko, żeby lista była w takim formacie, a każdy następny artykuł w nowej linijce:

(r'\[\[Ossus\]\]', r'{{L|Ossus}}'),
(r'\[\[Ossus\|([^\]]+)\]\]', r'{{L|Ossus|\1}}'),

signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  21:18, 26 lip 2021 (CEST)

Właśnie generuje mi się lista stron, które na Ossusie mają podział na dwie wersje. Ale żeby już za jednym razem ogarnąć temat dobrze, będę potrzebował jeszcze listy stron, które: a) są na Ossusie legendarne, a wiadomo, że powstaną kanoniczne wersje (warto rzucić okiem czy Wookieepedia ma podział - jak ma to i my prawdopodobnie będziemy mieli); b) są na Ossusie kanoniczne, a brakuje nam legendarnej wersji. Zacząłem robić listę tutaj. Puszczę bota tylko po stronach ze znacznikiem "legends", ale to chyba powinno wystarczyć, albo przynajmniej załatwić większość roboty (co za tym idzie, nie ma potrzeby wypisywać na liście źródeł, a jedynie artykuły in-universe, ani też stron, które już u nas mają podział). signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  00:17, 27 lip 2021 (CEST)

Kanoniczne wersje

Jak będziesz pisać inne kanoniczne wersje to napisz mi po prostu (tutaj albo na discordzie) zanim utworzysz. Przeniosę legendarną wersję i nie bedzie trzeba robić kolejnych edycji żeby usunąć szablon DoPoszerzenia. A tak na marginesie, trochę linków już poprawiłem, ale jeszcze trochę to potrwa. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  17:07, 29 lip 2021 (CEST)

Re: Konkurs

Nie będzie takiej potrzeby, to niepotrzebne edycje zapisywane w bazie. Będę starał się na bierząco wpisywać punktację w prywatnym pliku, a w razie czego jest jeszcze strona Specjalna:Nowe strony. Stuby są oczywiście niżej punktowane niż rozbudowane artykuły, ale pamiętaj, że stub i strona "któtka, bo nie ma więcej informacji" to co innego. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  23:30, 31 lip 2021 (CEST)

Artykuł CC-3636 kanon

Hej mam prośbę czy mógłbyś wejść do mojego brudnopisu bo nie wiem i nie rozumiem jak się pisze BIOGRAFIĘ do tej postaci?--Jedi Padawan (dyskusja) 09:40, 2 sie 2021 (CEST)

Uwagi

Pamiętaj, że w języku polskim piszemy przecinek przed słowem „który”, a także przed niektórymi imiesłowami. Uważaj także na literówki, bo pojawiły się w kilku twoich artykułach, w tym także na wielkie litery, bo nie wszędzie są one potrzebne. Utworzyłeś bardzo dużo nowych stron, ale nie zapominaj też o ich jakości. Na koniec przypominam również o uzupełnianiu polskich interwiki na Wookieepedii. To wszystko jest oceniane w ramach konkursu. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  01:51, 3 sie 2021 (CEST)

Odpowiedź

Dziękuję za informację co robię źle, postaram się dostosować dla lepszego Ossusa, pozdrawiam. --The Star Wars: Kyber (Dyskusja Archiwisty:The Star Wars: Kyber)

Szablon:Wersja

Siema ma dla Ciebie drobną uwagę spójrz na stronę szablonu na końcu masz adnotację że w wersji kanonicznej wystarczy wpisać samo {{Wersja}} gdy artykuły różnią się tylko ukośnikiem /Legendy. Pamiętaj że obecnie wszystkie artykuły z ukośnikami /kanon, /kanoniczna i temu podobne zostaną przeniesione pod zwykłą nazwę a legendarne pod /Legendy. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:12, 4 sie 2021 (CEST)

Szablon:Ery a szablon daty

Te dwa szablony mają różne zastosowanie więc nie powinno się z nich niczego usuwać nawet gdy w drugim są informacje z pierwszego. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  10:19, 5 sie 2021 (CEST)

Odpowiedź

Po kolei. Fajnie, że tworzysz nowe artykuły, ale trzeba pamiętać też o ich jakości. Pytałeś jak one są oceniane. Ja zwykle oceniam ostatnią wersję autora (ostatnią na moment, kiedy akurat oceniam), zanim ktoś inny edytuje stronę. A jeśli inny admin już stronę poprawił to po prostu sprawdzam jakich zmian dokonał. Co do wielkich liter, zalecam zajrzeć na tą stronę. Generalnie trzeba patrzeć jak to jest w innych artykułach napisane oraz kierować się gramatyką języka polskiego. Wioskę Jasnego Drzewa podciągnąłbym pod nazwę własną (analogicznie nazwy miejscowości piszemy z dużej). Z kolei w przypadku kory sohli czy owocu smarodrzewa nie widzę jakiejkolwiek przesłanki, żeby użyć wielkiej litery, bo to terminy związane z roślinami. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  14:26, 5 sie 2021 (CEST)

Dopiski w opisie edycji

Siema taka drobna rada uważaj co piszesz w opisie edycji bo info z dzisiejszego odcinka The Bad Batch dla wielu może być niemiłym spoilerem. Ja sam jeszcze nie oglądałem ale na tego typu informacje mam raczej olew. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:43, 6 sie 2021 (CEST)

Brudnopis

Siema wiem że można się wkurzyć w takich sytuacjach jak z droidem komandosem. Ja też kiedyś miałem podobne problemy więc swoje artykuły mam zapisane na dysku w wordzie a brudnopisu używam do sprawdzenia kodu wiki. Co do oskarżeń o plagiat pogadam z resztą administracji i wyciągniemy konsekwencje. Mam nadzieje że ta sytuacja nie zrazi Cię do dalszego działania na Bibliotece pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:21, 13 sie 2021 (CEST)

Skąd wgl takie stwierdzenie, że coś ci skopiowałem z brudnopisu. Skąd ja mam wiedzieć co ty w nim masz? Taka sama gadka jak z Howzerem... wtedy też się rzucałeś, że przecież Ci go ukradłem. To czemu go wcześniej nie udostępniłeś? Ja mam kilka artykułów rozgrzebanych o których nie będę tutaj gadał i jak je opublikuje to znowu będzie krzyk, że coś Ci ukradłem bo masz to gdzieś zapisane. Ja Ci nie robię wyrzutów za to, że opublikowałeś sekundy przede mną artykuły o odcinkach z The Bad Batch. Jeśli mamy iść tą drogą to musiałbym zgłosić plagiat w twoim przypadku bo przecież w odcinkach TBB używasz opisu jaki ja ułożyłem dla 1 odcinka 1 sezonu. No kurde, stary... Bądźmy poważni. Pozdrawiam. -Jankes (dyskusja) 11:52, 13 sie 2021 (CEST)
Mam propozycje już ją wyłożyłem Jankesowi teraz piszę do Ciebie. Z racji że zajmujecie się tymi samymi zagadnieniami proponuje byście porozmawiali prywatnie na Discordzie, mailowo czy jakimś innym komunikatorze i podzielili się zagadnieniami dzięki czemu problem z wchodzeniem sobie w drogę powinien zostać załatwiony. Artykułóe na Ossusie do stworzenia jest dużo więc po co psuć sobie humor. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:09, 13 sie 2021 (CEST)

Strona archiwisty

Cześć. Mam prośbę: czy mógł byś na swojej stronie archiwisty dopisać wszystkie hasła które już utworzyłeś? Oczywiście nie musisz tego robić i Ci nie rozkazuję, ale chciałbym wiedzieć jak dużo muszę zrobić by Ci dorównać w konkursie. --Hsob25 (dyskusja) 22:26, 13 sie 2021 (CEST)

Poprawianie linkow

Yo. Z poprawianiem linkow zawsze czekaj aż przeniesiemy stronę - inaczej tworzysz czerwone linki. Pozdr signstraznik.png Totus Dyskusja  10:05, 14 sie 2021 (CEST)

Zaktualizowanie danych w Orn Free Taa

Cześć, jeśli mógłbyś to podaj mi źródło informacji, dotyczących przeżycia Orn Free Taa strzału Crosshaira. Z tego co widzimy w The Bad Batch dostał potężny strzał prosto w głowię, mało prawdopodobne by to przeżył. Pozdrawiam --Komandor Ahsoka (dyskusja) 11:16, 16 sie 2021 (CEST)

Przepraszam, że się wtrące ale samo zdanie... próba zamachu, kieruje w stronę tego, że przeżył. Tym bardziej, że według książki Lordowie Sithów, zginął/umarł później. Ale czy jego przeżycie w tym odcinku jest w 100% pewnie to nie wiem, może to być kolejny bezsensowny retcon kapelusznika. Pozdrawiam -Jankes (dyskusja) 11:32, 16 sie 2021 (CEST)
Dopóki nie padnie potwierdzenie, że umarł na śmierć w serialu, to zakładamy, że książka jest cały czas w kanonie (a tam umarł na śmierć śmiertelnie). --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:36, 16 sie 2021 (CEST)
Czyli zakładamy, że przeżył strzał w Bad Batch? Komandor Ahsoka (dyskusja) 11:41, 16 sie 2021 (CEST)
Ja podpisuję się pod odpowiedziami wyżej ale miałem trzy konflitky edycji i nie udało mi się tego dopisać... Pozdrawiam - Hsob25 (dyskusja) 11:45, 16 sie 2021 (CEST)
Okej, ArteQ2 napisał też, że w Bad Batch było powiedziane, że Taa wraca do zdrowia, więc już poprawiam artykuł. --Komandor Ahsoka (dyskusja) 11:47, 16 sie 2021 (CEST)

Dywizje

Cześć. Widzę że masz w planach tworzenie formacji klonów, lecz też bym chętnie coś w tym temacie zrobił, ale nie chcę Ci podbierać haseł więc pytam o Twoją zgodę. Pozdrawiam!--Hsob25 (dyskusja) 21:03, 20 sie 2021 (CEST)

Grafiika z Zeffo

Przepraszam za to Motive nie wiem co mi strzeliło do głowy. Swoją drogą dobry żart z 4K ultra HD. Pozdrawiam.--Hsob25 (dyskusja) 17:21, 21 sie 2021 (CEST)

Mam od jakiegoś czasu problemy z discordem, ale jak uda mi się ogarnąć to może napiszę. Na razie będę kontaktować się w dyskusji archiwistów w razie czego. Pozdrawiam.--Hsob25 (dyskusja) 10:37, 22 sie 2021 (CEST)

Przenosiny książek/komiksów i innych pod polskie tytuły

Siema spokojnie zauważyłem że artykuł jest do przeniesienia, lecz w przypadku wydawnictw różnego typu na rynku polskim staramy się czekać do premiery, ponieważ zdarzały się już różne przypadki odwołania zapowiedzi, zmiany nazwy czy daty więc spokojnie przyjdzie czas to przeniesiemy. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:17, 3 wrz 2021 (CEST)

Tytuły odcinków Vision

Mam pytanie o polskie tytuły są one oficjalne czy z jakiejś fanowskiej strony? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  20:08, 22 wrz 2021 (CEST)

Plik:Twins.png

Siema usunąłem plik jak prosiłeś dodasz go na nowo? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  17:38, 23 wrz 2021 (CEST)

Odp.

Podmienianie działa. Po prostu grafiki zapisują się jako pliki tymczasowe w przeglądarce. Więc jak masz "zaczytany" stary, to taki ci będzie wyświetlać póki się przeglądarka nie przeczyści. Od strony technicznej trudno mi powiedzieć czemu tak jest. Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  20:21, 19 paź 2021 (CEST)

Tak działa pamięć podręczna (cache). Aby na pewno wywołać najbardziej aktualną wersję strony/pliku, wystarczy zrobić &action=purge. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  22:05, 19 paź 2021 (CEST)

Kalo a Kal

W tym wypadku to wersja polska powinna być jako przekierowanie a w artykule powinna być ciekawostka o literówce w polskim wydaniu. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:24, 8 gru 2021 (CET)

A jesteś pewien że jak zwracają się Kal to jest to mianownik liczby pojedynczej a nie jakaś odmienna wersja. Bo jeżeli jest to spowodowane deklinacją to się nie liczy w innym wypadku to po prostu literówka i powinno się to zaznaczyć w artykule. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  20:39, 8 gru 2021 (CET)

Dodawanie źródeł z pełną zawartością

Siema, taka drobna uwaga gdy w okolicach premiery dodajesz źródło z rozbudowaną zawartością radzę używać szablonu TopSpoiler bo często pojawienie się pewnych postaci może być dla wielu "ogromnym" spoilerem. A i gdy tworzysz artykuł przy pomocy innego upewnij się że pozmieniałeś wszystkie informacje na poprawne. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  12:19, 29 gru 2021 (CET)

Rodzina/Klan/Ród etc.

Siema bo widziałem że zaproponowałeś przeniesienie Rodziny Mitth pod Rodzinę Mithhów, lecz gdy porządkowaliśmy nazewnictwo wszelkich jednostek rodzinno-plemiennych uznaliśmy że najlepsza będzie forma np. Rodzina (nazwisko w mianowniku liczby pojedynczej). Więc Rodzina Mitth a nie Mitthów. To tak dla informacji. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  09:03, 6 lut 2022 (CET)

Przenoszenie starego infboksu komiks

Siema miło że pomagasz. Jeżeli chcesz spójrz na tą kategorie Kategoria:Strony posiadające stary infoboks (komiksy). Tam znajdziesz strony które trzeba jeszcze przenieść. Ja zajmuję się komiksami Tales of the Jedi obecnie więc ich unikaj by nie wchodzić sobie w drogę. Pozdrawiam.--signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  22:17, 9 lut 2022 (CET)

Z X-Wing Rogue Squadron jeszcze do przeniesienia są komiksy W służbie Imperium i Więzy krwi, część 2. To tylko tak. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  22:36, 9 lut 2022 (CET)

Przenoszenie starego infoboksu komiks 2

Siema właśnie skończyłem Tales of the Jedi. Dziś już chyba dam sobie spokój z przenoszeniem kolejnych ale od jutra chce przenosić mini-serie Przybysz, Wojna w nadprzestrzeni, Wstęp do rebelii i Wysłannicy Jedi. Pozostałymi jak będziesz chciał możesz zajmować się ty. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  17:49, 10 lut 2022 (CET)

ODP: Dlaczego szablon:BrakNazwy? przecież to jest jego imię

Zdaje mi się, że jest trochę za krótkie jak na imię, ale jestem dopiero na początku książki więc ciężko mi się określić obecnie czy to jest jakieś zdrobnienie czy już dłuższe imię.

EDIT: Faktycznie, masz rację. Dzięki za info.

Ratched (dyskusja) 22:05, 12 lut 2022 (CET)

Szablon Era przy stronach o datach

Hej mam dla Ciebie taką małą radę przy stronach o datach in-universe nie potrzeba dawać szablonu Era jest on częścią szablonu Data. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  08:35, 30 kwi 2022 (CEST)

Re: Tytuły Wojny łowców nagród

Dzięki za tytuły. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  17:12, 16 mar 2023 (CET)