Dyskusja Archiwisty:Jedi Padawan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Jedi Padawan!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Darth Plagueis the Wise!

Jeszcze raz

Nie istnieje Lucas Ltd. tylko Lucasfilm Ltd. lub Lucasfilm Animation. Zapamiętaj bo ban. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:52, 29 lip 2021 (CEST)

Dopisywanie o co trzeba poszerzyć

Odpuść sobie dopisywanie o co trzeba poszerzyć bo dodajesz tylko część źródeł a często brakuje info z dużo większej liczby źródeł. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  15:23, 31 lip 2021 (CEST)

Kanoniczny artykuł CC-3636

Jeżeli chcesz stworzyć kanoniczny artykuł o CC-3636 to stwórz go tutaj i jeżeli będzie dobry to my zajmiemy się przeniesieniem obecnego pod legendy. Jeżeli chodzi Ci o coś innego napisz do mnie. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:54, 31 lip 2021 (CEST)

Ewentualnie zapraszam na discorda (link masz w wiadomości na górze strony). Tam jest kanał "zapytaj straznika". Odpowiemy w miarę szybko, a jak masz szczęście to nawet na żywo. Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  18:31, 31 lip 2021 (CEST)

Polskie tytułu do The Bad Batch

Siema skąd pochodzą te polskie tytuły ponieważ w odcinkach nie są podane. Pamiętaj źródło musi być oficjalne a nie stroną fanowską czy portalem. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:20, 31 lip 2021 (CEST)

Żadna z podanych stron nie jest OFICJALNYM ŹRÓDŁEM wiec nie męcz się z innymi przenosinami tego typu. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:24, 31 lip 2021 (CEST)

Biografia

Nie wiem szczerze powiedziawszy jak Ci to wyjaśnić. Spójrz na inne hasła o postaciach. Po prostu opisujesz życie postaci chronologicznie. Bez wdawania się przesadnie w szczegóły. Źródło mówi, że postać urodziła się na planecie X w roku XX (np. w czasie powieści dziejącej się w roku Y ma Z lat), więc piszesz:

Postać urodziła się na X w roku XX.

Ogólnie, naprawdę polecam spojrzeć na inne stony. Zwłaszcza polecane.(np. Shara Bey) To powinno dać Ci jakieś zrozumienie, czego oczekujemy. Musisz mieć jakieś bardziej precyzyjne pytania, abyśmy mogli na nie odpowiedzieć. Nie idziesz do matematyka z pytaniem "Jak robić matematykę" :P Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  10:06, 2 sie 2021 (CEST)

Kanoniczny CC-3636

W tej formie artykuł nie nadaje się do przeniesienia. Jeżeli chodzi o pisanie biografii, popatrz na inne artykuły na Bibliotece i poczytaj biografie innych postaci. Po za tym spójrz w słownik czym jest biografia. Na początku nie przejmuj się formą i wiki kodem napisz po prostu co dana postać przeżyła i co robiła. Pamiętaj że sformatować tekst można później. Pamiętaj również o tym że artykuły in-universe piszemy w czasie przeszłym. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  10:33, 2 sie 2021 (CEST)

Przenoszenie pod Legendy

Przenoszeniem pod Legendy zajmują się osoby z uprawnieniami Jedi lub Strażnika. A jeżeli chodzi o CC-3636 proszę nie pisz czego nie robił tylko co robił gdzie był/walczył z kim itd. i opieraj się na źródłach a nie wypisuj gdzie wystąpił. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  15:44, 2 sie 2021 (CEST)

CC-3636

Nie zrobię tego. Twój artykuł jest niekompletny, za krótki póki co. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  16:38, 2 sie 2021 (CEST)

CC-3636/kanon

Artykuł w tak okrojonej formie nie spełnia wymogów dlatego go usunąłem. Pracuj nad nim w swoim brudnopisie a my Ci powiemy kiedy można go przenieść. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  09:16, 3 sie 2021 (CEST)

Od razu tylko dodam, że rozbudowywanie artykułu poprzez kopiowanie fragmentów strony legendarnej nie przejdzie. Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  20:22, 3 sie 2021 (CEST)

Dopisywanie źródeł

Proszę o nie dopisywanie źródeł do artykułów, jeśli nie ma z nich żadnych informacji w artykule. signstraznik.png Totus Dyskusja  17:00, 4 sie 2021 (CEST)