Dyskusja Archiwistki:Komandor Ahsoka

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Komandor Ahsoka!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Darth Plagueis the Wise!

Zgłoszenie do konkursu

Siema jeżeli chcesz wziąć udział w Konkursie musisz się zgłosić na tej stronie. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:30, 2 sie 2021 (CEST)


Grafiki

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Totus

Drobne uwagi

Trzy drobne sprawy po pierwsze gdy dodajesz interwiki upewni się czy dotyczą danej wersji artykułu kanon/legend, druga sprawa Szablon:N stosuje się zamiast kursywy i nawiasu kwadratowego więc nie trzeba dodawać ich osobno, trzecia sprawa Szablon:L stosujemy tylko w legendarnych artykułach. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:32, 4 sie 2021 (CEST)

Twoje brudnopisy

Siema mam pytanie czy mogę usunąć Twoje brudnopisy, ponieważ i tak artykuły już są przeniesione pod właściwe nazwy, a przy tworzeniu drugiego popełniłaś błąd i liczy go jako zwykły artykuł. Brudnopisy możesz tworzyć Archiwista:Komandor Ahsoka/Brudnopis za każdym razem gdy będziesz potrzebowała strony do własnych edycji zanim wstawisz właściwy artykuł. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  19:19, 5 sie 2021 (CEST)

Podpis

Czołem. Mam wrażenie, że ręcznie wpisujesz podpis w swoich wiadomościach. Wystarczy, że będziesz korzystać z czterech tyld (~~~~). Ewentualnie masz przycisk "Twój podpis z datą" powyżej okna edycji (druga kafelka od prawej). POzdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  10:09, 6 sie 2021 (CEST)

Śmierć Senatora Taa

Cześć, w odcinku Rescue on Ryloth Rampart mówi iż senator przeżył i wraca do zdrowia. Lordów Sithów nie czytałem więc nie wiem jak sytuacja ma się tam. Pozdrawiam --ArteQ2 (dyskusja) 11:42, 16 sie 2021 (CEST)

Pytanie

Siema mam pytanie o artykuł Żarka po stworzeniu wpisałaś tam szablon Kasowanko możesz powiedziwć dlaczego? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  10:24, 5 wrz 2021 (CEST)

Drobna rada gdyby zdarzyła się kiedyś jeszcze podobna sytuacja proszę byś dodając szablon Kasowanko/DoUsunięcia/DoPrzeniesienia podała argument w opisie by można łatwo to zweryfikować i rostrzygnąć. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  10:32, 5 wrz 2021 (CEST)

Przenoszenia kategorii

Czołem. Nie ma u nas czegoś takiego jak przenoszenie kategorii. Trzeba ręcznie utworzyć nową i ręcznie popodmieniac stara na nową w artykulach/grafikach. Każdy może to zrobić, z tym akurat nie trzeba na nas akurat czekać. Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  17:30, 31 gru 2021 (CET)

Przenoszenie Kategorii

Siema jeżeli chodzi o przenoszenie Kategorii to trzeba je zmienić w plikach i utworzyć nową kategorie a starą po prostu kasujemy. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  17:31, 31 gru 2021 (CET)

WEdycji Bell Zettifar

Przypominam że masz w edycji stronę Bell Zettifar jeżeli nie będziesz jej już edytować daj znać. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:06, 4 kwi 2022 (CEST)